Homepage
Zaslat tip & FÓRUM
Souhrn tipů
Žebříčky a statistiky sázkařů
Pravidla výměny tipů
Vyhodnocení tipů & Profil
FAQ - časté otázky
VÁŠ výdělek z vašich tipů
SMS kredity a SMS tipy
Soutěže o finanční ceny
Služby a nastavení sázkaře:
Uživatelské skupinyÚrovně/skupiny - platnost členství
SMS tipy + E-mailová notifikaceSMS tipy + E-mailová notifikace
RegistraceRegistrace

PřihlášeníPřihlášení
Uživatel (nick, přezdívka):    Heslo:      Přihlásit automaticky při příští návštěvě    
UselessToo - Beh na lyžiach (Cross Country Skiing) - 2014/2015
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma Zaslat odpověď    KolemDvou.cz - tipy na sázení -> Archiv K2
Předchozí tipy :: Následující tipy  
Sázkař Zpráva - Tip na sázení
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 26.11.2014, 15:04 Předmět: UselessToo - Beh na lyžiach (Cross Country Skiing) - 2014/2015
Pište tipy na sázení
Citovat

Kuusamo:

Ruka Triple je aspon na jednu sezonu minulostou, na uvod rocnika, ktory bude vrcholit MS v klasickom lyzovani vo Falune, dostane divak nie trojitu, ale len dvojitu porciu tradicnych zavodov (netreba dlho smutit, len Kuusamo v tomto smere bude nahradene Lillehammerom o tyzden neskor).

Podme hned k veci. Zacneme sprintami, pochopitelne. Na tych sa nemeni nic, otvaraju program a su klasickou technikou, je v podstate jedno, ci su zaclenene do nejakeho dalsieho programu, etapoveho zavodu, alebo nie. Vlastne, nie je to jedno, konkurencia by mala byt o trochu vacsia, kedze jednotlive timy mozu nasadit na sprint len sprintera a na 15km klasicky len cisto distancneho zavodnika na naplnenie ich narodnej kvoty pre danu sezonu/zavod.

////

Zensky sprint ma samozrejme 2 jasne favoritky, co obmedzuje vyber stavok na poradie, aspon tych klasickych na win/top3. Ak aj chceme hrat top3, dopredu v podstate zijeme s tym, ze tipujeme vitazku w/o Bjoergen/Kowalczyk. Bral by som ponuku, ako to byva v golfe - vitazka zo zvysku st. pola - boli by lepsie kurzy, aspon o trochu, takze by sa to poberalo lepsie, aj ked takto mame zasa nadej, ze jedna niekde spadne, zlomi sa jej lyza, jednoducho, ze bude mat v troch rozbehoch nejaku smolu, ktoru uz nestihne vykonom zahladit. Justyna vyhrala klasicky sprint v Olos, Marit sa v sprinte v Beitostoelene neukazala, predstavila sa len na distancnych tratiach, kde raz uspela (v skejte) a raz prehrala v boji s tradicnou rivalkou Therese Johaug (klasika).

Tradicne ma primarne zaujimaju Finky - doma, klasicky sprint, dlhodobo ceria vodu na prvych prieckach, takze sa ich bude tyka ponuka kazdej SK (prinajhorsom dvojicky/top6 apod.). Skvela vyzera Krista Parmakoski, aj ja som najprv nechapal, kto to je, potom som zistil, ze sa len Krista Lahteenmaki vydala, takze ziaden strach, jedna sa o osvedcene meno. Krista najprv ako jedina sa dokaze drzat v Q v Olos Justyni Kowalczyk, v zavode uz prepadla, odhadujem vdaka padu, pretoze v takej mizernej konkurencii nebyt ani len v semifinale pri fakte, ze ste tesne za Justynou v kvalifikacii a teda o 4 sekundy pred kymkolvek dalsim, to nemoze byt vdaka nedostatocnemu vykonu. O tyzden neskor sa isli 2 zavody Suomen Cupu, klasiku na 10km opanovala, v skejte tesne prehrala s Kerttu Niskanen, faktom je, ze skejt sa isiel len na 7,5km a trend bol taky, ze Krista v druhej casti trate stahovala, takze ak by sa islo na 10km, vitazka by bola zrejme ina. Neprekvapi, ze v tomto zavode isla dobre ortodoxna stupenkyna volneho stylu - Riitta-Liisa Roponen, faktom je, ze najviac hnevat bude pri prologoch, takze nezabudol by som na nu v spojitosti s bliziacim sa Lillehammerom, ktory ma na programe 5km/10km skejtovy zavod . Naopak Anne Kylloenen vyzera, ze na uvod sezony moze robit problemy len v klasickych sprintoch a aj to si nemyslim, ze za danych podmienok moze byt vhodnym tipom na "prekvapenie". Vysledky v distancnych zavodoch hlboko za jej standardom, resp. ako keby sa sezona 2013/14 ani neskoncila, pretoze v minulej sezone tych podpriemernych vysledkov bolo dost a dost. Mona-Lisa Malvalehto je vzdy zaujimavy pick, ak je rec o klasickych sprintoch, aj ked Mona ma radsej superkratke sprinty, prip. mestske sprinty. Dovodom ani tak nie je, ze by nedokazala byt rychla na dlhsich, tazkych sprintoch, problemom je vytrvalost a regeneracia - kvalifikaciu pokojne moze vyhrat, stvrtfinale bude este suverenna, v semifinale to uz bude boj, aj ked uspesny a vo finale 5., resp. 6.miesto. Pre tipera je pri outsiderovi lepsi nejaky chytrolin, ktory sa vezie, v kvalifikacii postupi s odrenymi usami a zrazu je vo finale a tam to rozbali - faktom je, ze takych moc nie je a ak sa objavia, tak max. proti mojim tipom a nie na zaklade vykonnosti, ale totalneho stastia (lahky zreb, v semifinale 2-3 spadnu a je vo finale).

Americanky, neviem, Kikkan bola minule na stupni vitazov, ale zeby sa zazraky opakovali so striktnou pravidelnostou, to si nemyslim, resp. nechcem pripustit. Talianky, Francuzky a Svajciarky (skor ta jedna jedina) su v klasike bud podpriemerne, alebo jednoducho horsie ako v skejte. Svedky - v sprinte nebude startovat Charlotte Kalla a zdr. problemy ma nadalej Stina Nilsson. Upozornim len na Unibet a Hannu Falk - kurz 21,0 na win pri duu Bjoergen/Kowalczyk s tym, ze Hanna Falk je za A, v klasike horsie ako v skejte; za B, Kuusamo je relativne tazka trat a Hanna Falk mala vzdy vysledky na rovinatych kratkych mestskych tratiach, kde je to viacej o taktike, laktoch, sikovnosti, nez o cistom vykone niekde v stupani a la Justyna; za C, bet365 ma kurz 101,0 pre ukazku, co tym myslim, resp. v Bruksvallarne pri svedskych nominacnych zavodoch ju porazila aj Charlotte Kalla.. Len do toho, vypiste nejaku zaujimavu dvojicku s nou, budem len rad. Ida je vzdy varianta, skor ale proti, nez ze by som jej veril.

Nemkam moc neverim, Herrmann mozno dobre mlzi, ale ja ju na skejt aj tak vzdy nerad davam, dokonca aj po tom, co v minulej sezone bola vo finale na uvod sezony v akomkolvek style, v akomkolvek sprinte. Norky.. Maiken Caspersen Falla mala nejake zdravotne problemy, nestartovala na norskych nominacnych zavodoch, takze tam planujem nieco proti, ked vidim tu poziciu 4 z pohladu favoritky zavodu. Tretia favoritka, jej krajanka, Ingvild Flugstad Oestberg sice sa zavodov zucastnila, ale suverenny vykon nepodala - bez Bjoergen/Falla nebyt ani top3 a zaroven byt vo finale, to je rozhodne za ocakavaniami. Zaujimavou je pre mna duo Gjeitnes/Harsem, hlavne prva menovana, ktora uz patri k tym vylozene skusenym, aj ked nie prilis prepieranym zavodnickam, kedze sa do Acka pretlacila v podstate prvykrat na stalo az v tejto sezone, kde ako sa sama vyjadrila, konecne sa moze venovat na 100% len lyzovaniu. Prekvapenie to bolo velke, ked sa z vitazstva radovala mlada Barbro Kvaale. Zasa raz velky hype, relativne nizke kurzy na jej win/top3 a ak sa dobre pamatam, Sondre Turvoll Fossli takisto prekvapivo vyhral domaci nominacny zavod na SP hned na to pomerne prepadol. Zaroven ona bola v kvalfikacii 15., a to sa jednalo len o zmes norskych/slovinskych/nemeckych zavodnic a to este na pomerne lahkej trati - pod 3 minuty zeny v klasike. V Kuusame je o cca 20 sekund dlhsi sprint, pre porovnanie.

Zabudol som este na Rusky - Shapovalova tu ma za posledne 2 sezony 2., resp. 4.miesto. Na ruskych pripravnych zavodoch, kde sa zisla kompletna ruska zenska sprinterska spicka, nestacila na Nataliu Matveevu, ktora sa zda je vo vybornej forme. Znova sa stale drzi faktu, ze v skejte je silnejsia, ale zrovna u nej to neberiem ako vyrazny rozdiel, alias ked ma formu, dokaze zachadzat skvele vysledky v oboch styloch.

/////

Muzsky sprint v klasickej technike, to je neskutocny suboj ruskych a norskych zavodnikov. Konkretne ja som to zjednodusoval na suboj Nikitu Kriukova a Eirika Brandsdala. To je len take pracovne zjednodusenie, konkurencia je samozrejme sirsia.

V Beitostoelene vyhral Petter Northug, ktory v offseason riesil rozne mimolyziarske problemy (jazda v opilosti, vyradenie z timu, nasledny navrat, riesenie kauzy okolo jeho sponzorov..). Trener povedal, ze este nie je na svojich 100%, ale co nie je, velmi rychlo bude, takze som obligatne zvedavy. U Pettera ale plati, ze staci naznak starej formy a kurzy letia raketovo nadol. Teraz je ale otazkou, ci konkurencia bola taka mamutia - najma Nr.1 Eirik Brandsdal skoncil skor, nez zacal, vo svojom stvrtfinale padol, dokoncil so stratou takmer 30 sekund a zavod sa pre neho definitivne skoncil. Vsetky ma svoje plusy a minusy, ci uz z pohladu, ze nevieme urcit kvalitu top6/top3, zaroven sa mozeme len domnievat, ako je na tom Eirik. Keby to ale bolo take jednoduche, betting by nebol prilis zabavny a najma, neexistovala by hodnota. Eirik Brandsdal spadol, pricom bol 4. v Q, co je na neho spickovy vykon a kurzy, napr. na betku/bwine su 11,0? WTF? Obhajca triumfu z Kuusama, ktory tu podobne ako Kriukov posledne 3 roky nechybal vo finale, ktory bol rok predtym 3., pricom v pripravnom zavode bol "az" 6., po 18. kvalifikacnom case, niekde v 7.desiatke na 15km klasicky. Minula sezona bola ovplyvnena OH, takze sa isli skejtove zavody a pre dokreslenie, tentokrat bol na 15km klasicky na skvelom 36.mieste, ta konkurencia je na nominacnych zavodoch obrovska, neexistuje disciplina, kde by mohla byt vacsia. On pritom isiel skvele, na 5. a 10.km bol snad stale v top10, az potom prisiel logicky prepad. Sondre Turvoll Fossli, to je ten chytak, ktory aj mna nachytal. Jednalo sa vtedy o skejtovy sprint, tentokrat bol tesne druhy za Northugom v klasickom. O tom, ze je talentovany a ze z neho bude velky sprinter nikto nepochybuje, lenze ako sa aj sam vyjadril, cielom v Kuusame je semifinale - mozno je len prilis skromny, skor ale to pre mna znie ako realisticky nahlad. Mozno da aj finale, ale pozrite sa na kurzy - okolo 10, aby to bolo zaujimave, musel by som mu verit na top3, co mu neverim. Ola Vigen trochu sklamal, Pal Golberg zaostal za minulorocnymi monster vysledkami a pre mna uz to nie je tradicny sprinter, Gloerssen je skor na skejt, Emil Nyeng dostane sancu pri fakte, ze sa v Kuusame neukaze Eldar Roenning, co je skoda, pretoze ist proti nemu by prinieslo zisk (zdravotne problemy, necitil sa dobre, napokon vyhodnotil, ze v Kuusame by z toho kvalitne vysledky rozhodne neboli). Treti za spominanym duom bol Johan Kjolstad, ktory uspesne presedlal na laufy aj spolu s dalsim byvalym top sprinterom Jonom Kristianom Dahlom. Spekulovalo sa, ze by mohol byt clenom norskeho timu v Kuusame, napokon jeho meno vo finalnej nominacii nevidim, takze z navratu aspon nateraz zislo.

Rusi - Kriukov je vzdy hrozba, ale nedavno vo Finsku ho prakticky vo vyhradne ruskom suboji zdolal Gleb Retivykh. Toto sme tu mali aj v minulej sezone, kde podobne vyskocil Anton Gafarov a nechybalo vela, aby vyhral aj v Kuusame (2.miesto za Eirikom). Gleba som uz zahral, kurz 15,0 - kazdy, kto je schopny zdolat Nikitu, je opravneny favorit v klasickom sprinte. Dalsi Rusi, klasicki borci by mali byt aspon fajn, aj ked tazko posudzovat, co to znamena to fajn, Pethukov, bud sa vyhnut, alebo tradicne ist proti, ale bookies to uz chapu lepsie nez v minulosti.

Poltoranin v Olos sice vyhral klasicku 10, ale den predtym v sprinte nezaziaril, resp. totalne vyhorel. To znamena jedine - otvoril sa priestor, kde sa da zahrat top3, ale rozhodne to neznamena, ze sa da hrat proti nemu. Dario Cologna vo Finsku prepadak - v klasickom sprinte podpriemer, v skejte na to, ze uz je vsestrannym zavodnikom, je strata na Legkova cez minutu takisto pomerne vypovedajuca, ze forma nie je idealna.

Svedi - Emil si klasicky sprint v Bruksvallarne nevyskusal, den predtym v skejtovej 15 11., co ukazuje, ze forma nie je uplna zla - u Emila su ale vzdy dve veci - v skejte je podla mna stale lepsi a najma, aj ked je suverenny a je v skvele pripraveny, staci okamih a Emil sa zrazu strati doslova zo zaberu televiznych kamier. Na Emila jedine win v peknom kurze a aj to za predpokladu, ze ma urcite formu, resp. idealne v skejtovych sprintoch. Petersona porazil aj Starega, aj Halfvarsson pred par dnami, Teodor je podobny pripad ako Emil, ked to ide, moze vyhrat kdekolvek, ked nie, tak vacsi standard si drzi v skejte. Calle po vyhre, prepad kurzov a on sice je rychly zavodnik, ale nie je to ortodoxny sprinter. Pre mna je to v sucasnosti skvely tip prave na lillehammersku 10 volne, prip. aj na ten sprint volne, ktory bude predchadzat a kde je mozne, ze zrazi kurzy na sobotne pokracovanie (co je smutne).

Domaci Fini, Pentsinen sa mi nejako nezda, Strandvall zasa nema na to v priamych subojoch na trati, kde sa tempo zrychluje a zasa klesa, aby to v zavere rozbalil a nejako sa dostal do finale, Juho Mikkonen sice vyhral pred 18 dnami sprint v ramci Suomen Cupu, lenze to bol skejtovy sprint, Ari Luusua vyhral sprint v Olose, Jylhae je tiez skor na skejt. Zvedavy som na Staregu, predsa len rocnik 90, ocakavam progres, t.j. ze sa zaradi do top15-20 najlepsich sprinterov sveta, 2.miesto z Bruksvallarny ukazuje, ze je na spravnej ceste. Francuzska nominacia je udesna, Taliani a skejt, to nejde dokopy, Japonci by mohli prekvapit, Kazach Chebotko v Olose podobne priemerny/podpriemerny ako jeho slavnejsi krajan, Andrew Newell, alias v kvalifikaciach vzdy top10 a v zavodoch podpriemer a mnozstvo padov a kolizii, Kanadani, Alex Harvey skoncil tesne druhy za Sergeyom Ustyugovom v Gallivare, ale to v tej konkurencii o mnohom moc nevypoveda.

Takze Eirik je jasny, Gleb zahrany, aj ked s urcitymi vyhradami a neistotou (je to menej ako Gafarov v minulom roku), Kriukov rastie, takze aj ten bude dobry a mozno Polto top3, ked vidim ten trend (traja Svedi, Northug/Fossli/Retivykh/Ustyugov hype, Golberg mi tam moc nesedi na tych kurzoch a zostava tradicna dvojicka a Ola Vigen, kde je to fair/mierny podkurz).

////

Klasickych 10km, zeny, predvcerom som zahral za 6,0 na betku Therese Johaug, uz len z dovodu, ze v klasike zdolala Marit Bjoergen a to pomerne suverenne. Justyna v Olos bezala polovicnu distanciu a vsetky Finky rozdrvila, takze idealny trend teraz je, aby niekde vybehol kurz na Justynu a poistit, resp. mat 2 pekne kurzy z 3 velkych a jasnych favoritiek, kde by bolo znova zazrakom, aby vyhral niekto iny, ak budu startovat vsetky 3. Ma zmysel riesit top3? Nie. Kalla sice vyhrala vsetko, co sa dalo v Bruksvallarne, lenze to zasa nie je az taka senzacia, skor klasika, kedze vo svedskom time nema konkurenciu a jedine, kde moze prehrat, je klasicky sprint. Samozrejme, forma je skvela, ale nejako tam nevidim priestor, kam by som sa vtesnal. Kristu planujem zahrat uz v sobotu, na top3 budu fajn kurzy, ona tu uz pred 2 rokmi bola vo finale, minuly rok 5. kvalifikacny cas a tentokrat vyzera forma este lepsie. Na 10km pockam na top6, co ine zostava, na Tipaci. Dvojicky - proti Kylloenen takmer vsetko, Tchekaleva by nemusela demonstrovat vyrazne formu a pockat az na Lillehammer, resp. tazko odhadnut formu, kedze je to podobny pripad ako Kalla - som o level niekde inde ako zvysne Rusky, lenze nadalej, minimalne v klasike, som o level za triom strachu. Skvelu formu zda sa nasla Stephanie Boehler, najma v klasike vyzera naprosto luxusne, prekvapili aj vysledky uz takmer lyziarskej babicky, Claudie Nystad, aj ked pouzitelnost tejto informacie nebude prilis velka. Co by malo byt pouzitelne, to je trapenie Masako Ishida, tie vysledky aj v klasike mi prisli jednoducho pod jej dlhodobymi moznostami.

////

Klasickych 15km, muzi, kde zacat.. Petter Northug ukazoval najma v klasike dobru formu, nielenze vyhral klasicky sprint (kde ako jediny na finale "namazal", cim si chcel otestovat situaciu, ktora bude k vydaniu v Kuusame), ale bol aj treti na 15km klasicky. Neprekvapi, ked napisem, ze obidva distancne zavody vyhral Martin Johnsrud Sundby, ktory na uvod sezony nema problem. Minuly rok to ale v klasike bol v Kuusame pomerne prepadak, aj ked islo sa len na 10km v ramci Ruke Triple. Co som si uz zahral a kurzy drzia, to je Didrik Toenseth - to win/top3 - 18,0/5,0 na Unibete (betko ma 17 na win). Druhy v klasike, treti v skejte, pri rozhovore na otazku, aky vysledok by chcel dosiahnut v Kuusame odpovedal jednoducho - stupne vitazov. Top3 je jednoznacne hlavny tip, vitazstvo vylozene doplnkovy. Spolu s Petterom Eliassenom, druhym v skejte a piatym v klasike, malo tendenciu postupne zrychlovat, ako pribudali kilometre, co znaci, ze v ich vykonoch mozu byt este urcite rezervy, narozdiel od tych, co to z uvodu napalili a v zavere tuhli a odpadavali. Chris Andre Jespersen, vzdy vitany ako dog, rad sa zjavi z nicoho nic a to, ze ma potencial zajst na bednu sme uz videli, dokonca v oboch styloch (druhy muz TdS z minulej sezony). Na nominackach isiel klasiku (4.) a nenastupil na skejt, co u mna a zrovna u neho vyvolava vzdy pocit, ze nie je stopercetne v poriadku (vecny marod). Anti Roethe/Finn Hagen Krogh, najma druhy menovany bol takmer na uterak.

Som sa tesil, ze tam poslem Johana Olssona, ten napokon v nominacii nie je, zrejme preventivny tah, uz som toho dost v minulosti popisal o krehkom zdravi tohto skuseneho Sveda. Svedi tak moc vody nenamutia, Calle sice nedavno s Olssonom prehral len o par desatin, faktom je, ze to bola pre Calleho oblubena 10, keby sa islo na 15km, zrejme by stratil nieco okolo 30 sekund, co znamena mozno top10, ale rozhodne nie stupne vitazov vo SP. Marcus Hellner, ak sa niekde objavi, kruto proti, je to klasika a je uplne z formy, alias sa vyjadril, ze si je vedomy, ze prve SP budu tie vysledky takmer nulove, ale ze vsetko je podriadene tomu, aby top vykonnost mal na domacich MS vo Falune (takto by sme mohli chapat aj neucast Olssona).

Fini, resp. najma Iivo Niskanen. Mlady supertalent, ktoreho finske muzske lyzovanie prosebne potrebovalo. Kometa minulej sezony takmer bral placku na 15km klasicky na ZOH v Sochi, chybalo naozaj malo. V Olose 8 sekund za Poltoraninom, v ramci Suomen Cupu vyhral a to pomerne suverenne pred druhym Samim Jauhojaervim a tretim Villem Nousiainenom. Prave toto trio by mali zajst na body, pricom Iivo je moj tajny tip na top3, urcite aj do mnohych dvojiciek.

O Colognovi som uz pisal, zaujimavy je Luky Bauer. Lukas sa nikde neobjavil, sam ale tvrdi, ze priprava bola podarena, ze po dlhom case sa mu vyhli zdravotne problemy, ze mu takisto prospela samostatna priprava, kde mohol viacej travit casu s rodinou. Kedze sa nikde neobjavil, plati stare znamy, "zide z oci, zide z mysle", ako inak chapat kurz 51,0 na win na bet365, ked minuly rok vyhral 10km klasicky na uvod sezony, na ZOH len potvrdil svoju klasikarsku extratriedu umiestnenim v top6, aj ked cielom bola placka. Minuly rok vyhral pred Eldarom, ten bude chybat, treti bol Dmitri Japarov..

Japarov je tiez skryta hrozba, na Unibete kurz na win snad 76,0, hlavne na top 18,0. Ano, trat je o 5km dlhsia a v minulom roku uz na druhom 5km okruhu zacal masivne stracat na najlepsich. Lenze minuly rok na neho po vyhra v pripravnom zavode nebol rozhodne kurz 76,0, skor nieco ako na top3, len na win, co je sakra rozdiel. Rusi slusne mlzia, co je fajn. Vo Finsku totiz isli len 15km volne, ako som uz spominal u Colognu, kde vyhral Alexander Legkov pred Andreyom Larkovom a Maximom Vylegzhaninom. V skejte su Rusi vyhradne na klasiku polovicini, resp. tretinovi, 12.miesto a strata cez 1:30 na Legkova vyzera hrozivo, ale nie je to nic nove, skor by ma znepokojilo, keby stratil len 30 sekund. Japarov sice aj v skejte v Inari v minulej sezone bol 3., lenze na prveho Sedova stratil takmer 40 sekund, co je v podstate to iste ako stratit 1:30 na Legkova - to ze vtedy porazil Larkova/Bessmertnykha nevypoveda o mnohom. Ze to bude 15km namiesto 10km je problem - ale, v Toblachu v minulej sezone 4. na 15km klasicky a konkurencia napriek tomu, ze sa islo v ramci TdS, nebola marna. Na ZOH vybuchli Rusi ako celok na klasickej 15, viz jeho 16.miesto stacilo na poziciu druheho najlepsieho Rusa v zavode. K tomu Legkovovi, ten je schopny vyhrat akykolvek distancny zavod, toboz ked sa ide intervalovo. Avsak to neznamena, ze ked vyhra skejtovu 15, o tyzden neskor opanuje aj klasicku 15, u neho je to v tomto smere pomerne nestabilne a premenlive. Bessmertnykh vyzera dobre tiez, naopak Belov a masivny hype po vyhre nad takmer nikym v Gallivare, kde za nim druhy bol Ustyugov (stale pre mna predovsetkym sprinter a snad lepsi v skejte, aj ked je to uz diskutabilne, alias kvalita sa casom prejavi). Mimo, najma v klasike, sa zda byt Ilja Chernousov, mimozavodne leto, svatba so Selinou Gasparin a fakt, ze on dlhodobo trenuje mimo rusku repre, tazko mozu mat vyrazne pozitivny vplyv na uvod sezony, co by sa ale malo prejavit v prospech Ilju na MS

Nemci takmer nulovi, Talianom som snad ani nikde nevidel, ale zrovna v Kuusame nemaju sa, kde ukazat, Kanadanom budem len sledovat, takisto boli v Gallivare, Harvey nebude spatny, dokaze prekvapit, ale rovnako aj sklamat a zatial nevidim dovod sa pustat ani tam, ani tam. Poltoranin, az moc velky favorit, registrujem ho, je tam pravom, ale .. Frantici, najma kruto proti Gaillardovi, Manificat si ten svoj standard je schopny zajst.

UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 28.11.2014, 22:01 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

E.Brandsdal to win (2/10 - 11,0 - bet365/bwin) & top3 (4,5/10 - 3,75 - bwin)
N.Kriukov to win (2/10 - 8,0 - Unibet)
G.Retivykh to win (0,75/10 - 14,0 - T....) & top3 (2,25/10 - 4,0 - T....)


K.Parmakoski top3 (0,75/10 - 10,0 - bet365)

E.Brandsdal vs T.Peterson 1 (4/10 - 2,05 - Betway) *bwin 2,0
H.Weng vs K.Parmakoski 2 (4/10 - 2,3 - Betway) *bwin 2,2
G.Retivykh vs P.Golberg 1 & N.Kriukov vs S.T.Fossli 1 (4/10 - 2,84 - Unibet)
S.Novakova vs E.Vrabcova-Nyvltova 1 & A.Bardal vs A.Kofler 1 (5/10 - 2,88 - T....)
Finky vs Svedky 1 (3,5/10 - 1,95 - bwin)

-------------------------------------------------------------------------------------

Bookies si dali pozor, tych dvojiciek proti Oestberg/Falla/Falk/Kvaale, resp. v muzoch proti Fosslimu, prip. Ustiugovovi/Golbergovi (aj ked v muzoch je to spornejsie, zavody vyrovnanejsie a celkovo zamotanejsie, pricom menovani by nemali byt uplne marni, len jednoducho su vyssie na celkove vitazstvo, nez by mali byt). Stale cakam, co lokalky - alias opiseme kurzy na win, sami si k tomu pridame top3/top6/top10 a z casti aj podla toho vymyslime vlastne vychytane dvojicky - zatial sa nic nedeje, takze zazraky a velku kreativitu neocakavam. Gleba mam betnuteho, ako som pisal (15/4,5) za 0,75u/2,25u, ak tam lokalky nic lepsie nehodia (Fortuna urcite nie, kedze opisuje z bwinu a T.... uvidime), dam tam tieto kurzy, aj tak si nemyslim, ze Retivykh zajtra vyhra (top3, to uz je ina pesnicka).


Naposledy upravil UselessToo dne 30.11.2014, 13:31, celkově upraveno 1 krát.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 29.11.2014, 14:17 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

O Eirikovi som nepochyboval, ale pri sprinte potrebujete aj stastie, dnes to islo az prilis hladko, pohodlny postup z kvaldy, kontrolovany vykon v stvrtfinale, kde posetril mnoho sil a odvtedy uz exhibicia. Napriek tomu som istil, Ustiugov/Northug, spolu 4u (pred finale Eirik kurz pod 2,0, takze nebol dovod riskovat peknu vyhru).

A to som Eirika pre istotu zahral este opatrne, t.j. top3 namiesto len vitazstva, aj tak fajn. Rusi sklamali mimo Ustiugova, hlavne to duo Retivykh/Kriukov, alias sa ukazalo, ze porovnavanie medzi 5-6 pripravnymi zavodmi ukaze niekedy skresleny pohlad - povazujete Rusov za istotu kvality, takze ked Gleb zdola Nikitu, mal by byt vyborny, lenze po dnesku sa da povedat, ze zdolat v takejto forme jazdiaceho Nikitu naozaj nebola informacia, ktora by mala Gleba vystrelit do kurzoveho neba. Jeden nepostupil z kvalifikacie, druhy sice ano, ale zavodom sa pretrapil. Samozrejme, pre Nikitu nie je idealom, ked sa klasika nejde a ani nemoze ist supazou, kde dominuje, ale aj tak tak podpriemernu Nikitu som rozhodne necakal. Inak mimo duo Rusov bez nejakych velkych prekvapeni - Svedi podpriemerni, vo finale len Rusi/Nori, aj ked namiesto Krogha som cakal dalsieho Rusa. Turvoll Fossli nesklamal, takze vyvratil minulu sezonu, resp. opravil pohlad, ze je to komplexny mlady sprinter. Prekvapil Federico, (ne)formu, ktoru ukazali na testoch potvrdili Cologna/Poltoranin, aspon co sa tyka sprintov.

Zeny, da sa to nazvat uspech, pretoze odhad pracoval dobre znova len so Svedkami, aj to mali obidve pech, takze az take hrozne neboli. Finky trochu sklamali, resp. Kerttu ani nenastupila, Krista mala tazky rozbeh, pricom isla az v tom piatom, z ktoreho sa vzdy tazsie postupuje na cas nez z prveho/druheho, Mona-Liisa neprekrocila svoj tien, ale ukazala potencial na trate, ktore jej typologicky budu sediet viacej. Kylloenen neviem, dobra kvalda a prve zenske 1/4finale som nevidel (pad?). So stastim Finky vysli, aj ked tip bol dobry, ale pri tom vyvoji musim byt vdacny, ze sa to tak pekne vykrystalizovalo (Dotsenko to zahrala velmi dobre, padla a strhla Falk, ta padla tiez, lenze Dotsenko sa logicky pozbierala skor a som rad, ze v druhej polovici ani nic nevypustala, ako to obcas byva pri dvojici, ktora uz nema sancu postupit do finale po pade). Heidi vs Krista, klasicke smolne nalosovanie (ktore je zavisle na vysledkoch Q), 50na50, kedze vysli Finky a toto nie, tak to este beriem, keby ani jedno, bolo by to vylozene nespravodlive (co sprinty mnohokrat su). Cesky duel, jedine, co Tipac vymyslal sam a jedine, co stalo za vsadenie skoro rano - ked vyhrala klasicku 10 nedavno v Gallivare a ani v kvalifikacii sprintu nenechala nic na nahodu mlada Petra Novakova, ocakavat vyraznu zmenu by bolo blahove a tak sa aj stalo, ked Eva je primarne skvelou zavodnickou v skejte a zaroven skvelou vytrvalkynou (tu klasiku na 30km zvlada podstatne lepsie, pretoze tam uz to nie je tak o style, v jej pripade, ako o tej porcii kilometrov).

Livko mimo poistky za 4 - Justyna za 12,0 za 1u pred semifinale, pred zavodom spolu s Marit 2 hlavne favoritky, vo stvrtfinale to kontrolovala, kvalifikacia v zenach nie je az tak podstatna, resp. tych 13 sekund zrovna nie je zanedbatelna uspora sil alebo Justyna vylozene nechcela riskovat pri nebezpecnych zmrznutych zjazdoch vedoma si toho, ze aj jazda na istotu bude stacit na top30. Napokon nic z toho, v semifinale po vlastnej nezavinenej chybe tesne pred cielom stratila balanc, stratila rychlost, ako-tak to ustala, ale tento drobny problem ju stal postup do finale. Tam by sancu rozhodne mala, takze skoda. Potom este 2 drobne bety na muzov - proti vyhre Hattestada vo stvrtfinale za 3u kurz 2,0 - v kvalifikacii len priemer, a to on v kvalifikaciach, ked ma formu, vacsinou hviezdi + narocna spolocnost mladych dravcov, ktori nebudu nic vypustat, aj keby napr. bol jeden z nich v priamom suboji o vitazstvo a obaja uz mali postup prakticky v suchu. Vyslo to, aj ked je otazkou, ako by to vyzeralo bez tej kontroverzie na uvod medzi Callem/Marttim/Ola Vigenom. Na muzske finale potom za 2 drobny betik na duel Finn Haagen Krogh vs Alexei Pethukov 1 v kurze 1,55 - pre Pethukova, antiklasika bolo uz samotne finale mega uspechom, plus jeho krivka aj v skejte byva v poslednych 2 sezonach skor klesajuca, aj ked sa snazi na tom trochu pracovat zmenenou taktikou boja v prvych jazdach.

////////////////////////////

Pred zavodom skokov hram len tuto dvojicku - Bardal vs Kofler. Kofler bol vcerajsi "lucky loser", vietor proti, jemu dvakrat ultrapekne fuklo a vysledok na seba nenechal dlho cakat, toboz ked tu aj v treningoch neskakal uplny odpad, narozdiel od Klingenthalu. Naopak Bardalovi podmienky moc nepomohli, v prvom kole mu nevysiel celkovo skok, v druhom uz predviedol lepsi standard.

Dnes uz zruseny ranny zavod kombinakov, co som tak trochu tusil, ked to vcera odskakali pomerne v pohode a rychlo. Vietor bol silny, fukalo vacsinou proti, takze teoreticky mozeme ocakavat nieco podobne ako vcera, avsak zrejme s vacsim rizikom prestojov, jednokoloveho zavodu, uplneho zrusenia. Kurzy sa vyrovnali, Roman uz nie je taky favorit, co je v poriadku, naopak Prevc/Kasai sa dostali tam, kam patria. Ani Bardal/Wellinger cez vcerajsie horsie vysledky vyrazne na kurze netratili, takze max. by som videl priestor v tipe na Koivurantu, lenze toho Tipac pre dnesok uz nevypisal.

Inak vcera - chybalo tomu trochu stastia, aj pri tych tipoch, co som zahral, resp. bol by som v slusnom pluse, keby to nebolo Kuusamo a ja som to nehral logicky prilis opatrne - Ito top3/Kasai top3 k tipom na win, resp. top6, Velta 11. (mal som top10), Asikainen 8. (planoval som ho hrat top10, ale 3,0 sa mi zdalo ako malo, resp. keby som ho hral, nevliezol by som sa do urceneho limitu). Neumayer/Koivuranta zial nemali dobre podmienky, je otazkou, ci by tipy naplnili aj s nimi (Neumayer top15 podla mna ano, Koivuranta pravdepodobne nie).

Vcera livko super, alias to, co nevyslo minule, vyslo tentokrat - Daiki Ito v cele, kurz 3,75, ze vyhra 1.kolo, zostavalo stale 15-20, podmienky boli pomerne stabilne na to, kde sa skace/skakalo. Kurzy na borcov, ktori to maju radi v protivetre - vyborne! Ako som tu uz pisal, Fannemel/Ammann su ti pravi, maju formu (ukazali to minuly tyzden, skakali a skacu aj tu dobre) - na oboch 26,0. To boli hlavne tipy. K tomu som to chcel lepsie vychytat a mensimi tipmi (beriem z pohladu moznej vyhry) boli Roman (5,0), resp. Kraft (41,0). Roman ako borec v skvelej forme, Kraft ako monster kurz, obaja pomerne necitelni, obaja schopni uletiet. Ammann skakal z nich ako prvy, zvladol to skvele, uletel, sice bez telemarku, ale zrovna u neho su tie straty minimalne, kedze s telemarkom ma problem aj ked skoci priemer. Potom isli moji predstartovni borci, tym som prial, aj ked idealne, aby isli tesne za Simona a potom uz takmer vsetci ostatni + Wellinger. Nechcel som prehrat, takze som zahral na navrat vkladov kurz 3,2 + drobny zisk, napokon, to je to stastie, tentokrat Wellinger "neprekvapil", samozrejme podmienky neboli podla jeho chuti.

V 2.kole som uz len dufal, aby Ito zostal top6 a zaroven idealne bol mimo top3, aby Kasai zautocil na win a ak to nevyjde, aby bol mimo top3 a Velta sa posnazil dostat do top10. Vysledkovo to nebolo podla mojej chuti, ale nejaky navrat bol, resp. zodpovedal vkladom tesne pred zavodom (minusom boli len tipy este pred treningami/kvaldou). 2 dvojicky, ta s Kasaiom proti Romanovi vysla, s Wellingerom nie.

Dnes je plan znova livko - znova podla podmienok skusat nieco na 1.kolo, popisany system koho a kedy tu uz bol minuly tyzden, rovnako aj tento a to hned niekolkokrat. Podmienky sa prudko zhorsia, treba zahrat toho tretieho, ze bude top3 napr. (ked bude 1.kolo niekde v polovici, resp. po 30-35 skokoch), podmienky sa zlepsia, treba sa orientovat na vitaza 1.kola, zalezi aky vietor a kto bude na rade. V 2.kole, ak sa skakat vobec bude - nejake vyhodne dvojicky, t.j. proti nejakemu uletu z kola prveho, prip. na niekoho, komu prve kolo nesadlo a pre to 2.kolo mu budu podmienky viacej naklonene (urcuje sa podla tych, co startuju tesne predtym - s rizikom, ze v Kuusame to nevydrzi dlho). Dvojicky, co startuju hned po sebe, aby sa minimalizoval vplyv zmeny vetra.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 29.11.2014, 23:39 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

D.Toenseth to win (0,5/10 - 18,0 - Unibet) & (3/10 - 5,0 - Unibet) *19,0 bwin
L.Bauer to win (0,5/10 - 51,0 - bet365)
D.Japarov to win (0,25/10 - 76,0 - Unibet) & top3 (1/10 - 18,0 - Unibet)

I.Niskanen top3 (2,5/10 - 8,0 - bet365/Unibet/bwin)
A.Bessmertnykh top3 (0,5/10 - 12,0 - bet365)
C.A.Jespersen top3 (0,75/10 - 12,5 - Unibet)


K.Niskanen vs K.Parmakoski 2 & K.Makarainen to win (1.usek - biatlon) (3/10 - 3,89 - bwin)

---------------------------------------------------------------------------------

...


Naposledy upravil UselessToo dne 1.12.2014, 12:58, celkově upraveno 2 krát.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 30.11.2014, 13:58 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Therese a Iivo vyhrali, tazko teda hladat vyrazne negativa..

Jedno sa hned pyta - preco som nezahral Iiva za 34,0? Neviem, vymenit Didrika za Iiva a absentuju aj tieto drobne vyhrady. Sledoval som livko, povodne zo zvedavosti, potom aj s nejakymi pokusmi, resp. vkladmi na navrat povodnych pokusnych tipov, kam patril Bauer (sem som to hodil, aby to malo kontinuitu, chcel som aj Therese, len zasa niektori by boli proti, ze dnes tam bol kurz 4,0 max.? Nie som si isty, 4,0 som rozhodne videl, neviem, ci niekde nebolo aj viacej. Mimo Bauera tam spadal aj Jespersen, u ktoreho je to vzdy 50na50 (+ ta vynechana skejtova 15 v Beitostoelene). Samozrejme, vcera/dnes som uz vedel, ze Bauer nevyhra, ze kurz uz nema hodnotu, ale tak nech je to vsetko pokope.

Japarov - neprekvapil, naopak dobre zasiel Bessmertnykh, cize tu tie tipy pracovali dobre, skoda len, ze nikto nevypisal top6/top10 na Bessmertnykha, dokonca najst top3 bol problem, malo len betko a ako je zname, betko a top3 je velmi zle spojenie (vacsinou a pri vyssich kurzoch to plati doslova - na vyhru 67,0 a na top3 12,0?). Skoncil piaty, skvely vykon, skvely tip.

Toenseth trochu sklamal, avsak velky rozdiel v strate medzi nim a Sundbym oproti minulemu tyzdnu nebol + Toensethovi ako keby nevonal ten tazky dlhy kopec medzi 1. a 2. medzicasom, tam stracal vzdy az prilis. 11.miesto, ziaden prepadak, ale cakal som rozhodne viacej. Ukazalo sa, ze finske zavody a Suomen Cup mali najvacsiu vypovednu hodnotu - ja som sa aj pohraval s tym, ze zahram Samiho, toboz po vcerajsku, ked v sprinte zasiel velmi dobre a aj sam sa vyjadril, ze z 15.miesto v kvalifikacii bol prijemne prekvapeny.

Na livko sa podarilo nieco este vymackat z Iiva (chyteny kurz 7,0), potom trochu poisteny Maximom, ktoremu som sice neveril, ale nechcel som riskovat, ze prehram tymto sposobom a ked to vystupalo na Sundbyho na 3,0, tak aj s nim (v tom case value, kedze Iivo v zavere stracal dych = vtedy som netusil, ze mimo Dyrhauga stracali dych prakticky vsetci).

Prekvapil Sjur Roethe, Matti Heikkinen mal jeden z tych lepsich dni, dobry vykon aj od Marcusa Hellnera. Naopak Dario, obaja Alexovia ukazali, ze priprava nie je vsetko (Poltoranin), toboz stara 2 tyzdne a len na 10km s vyrazne lahsim profilom, ze priprava v inom style sa nerovna, ze sice vsestranny zavodnik, ale predsa len naladovy, zajde dobre aj v klasike (Legkov), resp. ze ked zajde velka hviezda podpriemer vo svojom o nieco slabsom style, tazko moze utocit v tom lepsom na vitazstvo/elitny vysledok (Cologna). Northug uz vcera po sprinte povedal, ze moze to byt zajtra velmi dobre, ako aj velmi zle, tym povedal vsetko podstatne. Nemci nevyrazni, to sa potvrdilio, Svedi naopak ukazali, ze keby startoval Olsson, utocil by na vitazstvo (mozno skryta hrozba pre Lillehammer, ak tam bude startovat). Hype okolo Belova sa ukazal takisto ako vylozene vykonstruovany z nicnehovoriaceho vysledku s nulovou konkurenciou v Gallivare. Gaillard, este pomerne dobry vykon, cakal som horsie, faktom je, ze ziadna slava.

V zenach Therese prekvapila, vyhru som bral ako realnu, vyhru o cca 45 sekund, beriem ako sokojucu. Justyna este nema natrenovane, ako sme zvyknuti, Marit zjavne vyraznejsia v skejte, co ukazal aj vcerajsi klasicky sprint, kde aj cez vitazstvo, jednoducho nedominala. Tip proti Kerttu - ja som si cital vcerajsie vyjadrenie, ale uplne som mu neporozumel, takze som sa nepustal do nejakeho plosneho hrania proti mladej Finke - boli to trochu nervy proti Kriste a to najma preto, pretoze Therese bola fenomenalna a dorazila Kerttu, ktora startovala minutu pred nou po polovici zavodu - ta sa chvilu za nou viezla, avsak Therese isla stale natolko raketovo, ze to chvalabohu dlho neuvisela + Krista zasla velmi dobre. Charlotte vyuzila slabsi vykon Justyni a pretlacila sa na bednu, pricom nebola daleko ani za Charlotte - v Lillehammeri by mohla neprijemne zatapat, aj ked aj tam bude na zaver klasicka 15, kde Therese bude mat jasny tromf v rukach. Boehler ma odradila vcera v sprintoch, dnes uz to bol vykon podobajuci sa priprave, napriek tomu top10 nedala, takze nie je co lutovat - Ishida nebola az taka marna, aj ked top vykon to od hviezdnej klasikarky takisto nebol - som videl jednu jedinu dvojicku a to so Sadie Bjornsen, co som hrat v tych vyrovnanych kurzoch hrat rozhodne nechcel. Proti Anne Kylloenen toho bol k videniu viacej, napr. pekny kurz s Mononen, ale nejako som sa k tomu rano nedokopal (takisto T....). Kto to skusil, nemusi lutovat. Henriksen neprekvapila, uz v Bruksvallarne bola mladou kometou, Tchekaleva potvrdila formu a podobne ako Kalla za tyzden bude hlavnou personou na tipy na win/top3 so super kurzami.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 4.12.2014, 16:48 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Lillehammer:

C.Kalla to win (2,5/10 - 9,0 - bet365)

C.Halfvarsson top3 (3,5/10 - 3,0 - Unibet)
A.Harvey top3 (2/10 - 5,0 - Unibet)

--------------------------------------------------------------------------------

Tip na celkovy triumf Charlotty. Ide o value, nic viacej v tom netreba hladat. Charlotte ukazala v Kuusame, ze v klasike sa dokaze rovnat s tymi najlepsimi, zdolala Justynu, takmer porazila Marit, len Therese bola v nadpozemskom nechytatelnom a nekonkurovatelnom pasme. Tak ako bolo zlozite porovnavat uplne presne formu po pripravnych zavodoch, ostry start do sezony uz mnohe naznacil a pri uplatneni porovnavania kvality medzi disciplinami z minulych sezon sa domnievam, ze sance Svedky nie su male.

Justyna je bez sance, 2krat skejt ju diskvalifikuje, aj keby bola v zitovnej forme. Samozrejme, primarne nas zaujima Marit/Therese. Marit nevyzerala neporazitelne, aj ked v skejte bude podla mna silnejsia. Lenze to plati aj pre Charlottku, takze Marit favoritka ano, ale aby boli kurz 1,3-1,4 vs 9,0, to mi nepride ako realne rozlozenie sil. Treba zaroven dodat, ze klasika pride az na zaver, takze dufam a verim, ze situacia bude tak dobra, aby som mohol pripadne poistit nejaky zisk s tym, ze budem reagovat na prve 2 zavody + ten treti v zenskom podani by sa nemal vyrazne lisit od toho v Kuusame, aj ked sa bude startovat gundersenom. Jedinym problemom je fakt, ze aj ked Kalla bude rovnako kvalitna, v zaverecnom sprinte uspeje pravdepodobne Marit - t.j. nieco na baze nizkych kurzov na Northuga, ked mal formu (a niekedy aj ked nemal) a jednalo sa o zavod, kde prvy v cieli zavod definitivne vyhral (takze hromadne zavody + tieto etapove s Gundersenovou metodou).

///

M.J.Sundby vs A.Legkov 2 (7,5/10 - 2,71 - Pinnacle)

--------------------------------------------------------------------------------

http://www.langrenn.com/sundby-sliter-med-saar-hals.5635370-1743.html

Hals, to som pochopil a zaujalo ma to aj bez toho, aby som vedel norsky. Zvedavost stacila, prelozil som si to a prvy dojem bol spravny. Na Martina Johnsruda nieco lezie, zrejme lahka viroza, co ale pred zavodmi doma v Lillehammeri je to posledne, co si norsky elitny zavodnik moze priat. Startovat chce, co suvisi s tym, ze sa ide doma, ani sa mu necudujem, ked mam pravdu povedat.

Informacia sa do ponat rozne. Uz predvcerom/vcera som pozeral kurzy na vikend - celkovy triumf/kurzy na prve 2 casti - skejtove, takze som cca vedel, ako je to rozprestrene a ze problemy prve favorita druhej casti a celkovo druheho favorita (spominany Northug - ak mu nikto nezmizne, mal by vyhrat, bez ohladu ako na tom je jeho forma atd. - faktom je, ze dlhsia klasika a kratsi skejt mu hraju do kariet + a sprint je sprint, oproti distancnym zavodnikom by mal nieco ziskat, aj ked to bude priemerne). Takze, vyhodne je hrat top3 na dalsich celkovych favoritov - pre mna urcite Halfvarsson/Harvey - obaja dokazu zajst vyrovnane obidva styly, obidvaja sa dobre prezentovali v Kuusame/preseason, obidvaja su nieco medzi sprintermi a distancnymi zavodnikmi. Na top3 na Unibete Calle 3,0, resp. Alex 5,0, to sa da. Samozrejme, da sa hrat aj win s tym, ze Petter je este vo fazi postupneho zlepsovania a je zdolatelny - co podla mna je, ale...

Potom tu mame 10km skejtom - znova viacero moznosti. Prvou je dvojicka, tu najdeme len na Pinne, myslim, ze mali ju aj na bet365, ale zda sa, ze uz zareagovali a stiahli aj ponuku na cely zavod na 10km (vcera rozhodne mali vypisane). 2,71 na Legkova je vyborna ponuka - Legkov 15km skejtom vyhral v priprave, pomerne suverenne, krajania boli povedzme dobrou konkurenciou a porazit Vylegzhanina o takmer 40 sekund nie je zlym vysvedcenim. Minuly tyzden zhorel v Kuusame, ale ako som pisal, u Legkova je skejt tym vyrovnanejsim stylom v poslednom obdobi, co v podstate znamena, ze skejt ma na vyssej urovni celosezonne - v klasike obcas zhori, obcas zajde skvele, v skejte, ked zhori, tak stale je to vysledok okolo top10. 10km nie je prolog, je to skratena klasicka distancia - pred 2 rokmi sa isla 10 skejtom naposledy v ramci Ruka Triple a Legkov nenasiel premozitela. Odvtedy uz len klasika, ci uz minuly roka Ruka Triple, resp. na TdS. Tym chcem povedat, ze aj ked Sasha nie je sprinter, nie je to ani vylozene vytrvalostny typ, ktory by v kratsom modeli nebol schopny opanovat zavod (prolog okolo 5km, to uz mu nesedi, to je fakt, to je nieco skor pre sprinterov).


Naposledy upravil UselessToo dne 7.12.2014, 17:08, celkově upraveno 2 krát.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 5.12.2014, 9:19 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Sprint volne:

S.Ustiugov to win (3/10 - 5,5 - T....)
E.Joensson to win (1/10 - 17,0 - bet365) & top3 (3,5/10 - 8,0 - Nike)
F.Pellegrino to win (0,5/10 - 18,0 - Unibet) & top3 (2,5/10 - 9,0 - Nike) & top6 (3/10 - 3,0 - Nike)
C.Halfvarsson top3 (0,5/10 - 11,0 - Unibet)


N.Matveeva top3 (1,5/10 - 7,0 - Unibet)

H.Falk top3 (1,5/10 - 10,0 - Unibet)

E.Brandsdal vs C.Halfvarsson 2 (3/10 - 3,55 - bwin)
N.Matveeva vs I.Ingemarsdotter 1 & S.Ustiugov vs E.Brandsdal 1 (5/10 - 3,5 - Unibet) *1,75

---------------------------------------------------------------------------------

25u, podla mna akurat. Kvalifikacia zacina u zien o 11:30, u muzov o pol hodinu neskor, to je aj deadline pre stavky, minimalne v lokalkach, v zahranici treba pocitat aj s tym, ze sa naber uzavrie o 30 minut skor.

V pripade muzov stavka na tradicne mena s tym, ze som isiel aj po hodnote, aj po relativne hodnotnej vykonnostnej istote. Tou by mal byt prvy favorit - Sergey Ustiugov. V minulej sezone vladol skejtovym sprintom, u neho je fajn, ze mu sedia v podstate vsetky typy trati, resp. dokaze si poradit aj s extremne narocnymi, tak aj s tymi jednoduchsimi zalozenymi skor na taktike a pozicnej jazde, nez vylozene na vykone a vytrvalosti. Minuly tyzden zasiel vyborne, az vo finale "doslo", ale bola to klasika, takze 6.miesto pokladam za nadstandard.

Ano, narozdiel od minulej sezony, kedy sa na ZOH bojovala v skejte, tentokrat sa MS budu tocit okolo klasickeho sprintu jednotlivcov. Aj preto pripravne zavody boli v klasike a aj pozornost vacsiny sprinterov bola smerovana viacej ku klasike a jej zdokonaleniu, nez keby to bolo naopak. Malo by to platit ale cca rovnako pre vsetkych, t.j. predispozicie pre skejt by mali zostat nadalej na podobnej urovni. Eman Joensson pri prvom SP vybuchol, v kvalde skoncil 32. a so zavodom sa tak predcasne musil rozlucit. Vzdy bol a vzdy aj bude predovsetkym sprinterom pre volnu techniku. Tipovanie Emila je zlozite, popisoval som to mnohokrat - on moze vyhrat kvalifikaciu, suverenne zajst stvrtfinale, potom pride semifinale, najneskor finale a ejhla, Emil si zasa nasiel priestor, kde dobre rozbehnuty zavod totalne skazil - je to suhra jeho stylu jazdy, miestami podcenenia situacie, ako aj vylozene absencie stastia, ako keby na tej trati tento Sved podobne problemy pritahoval. Pre chorobu vo svedskom time absentuju Olsson, resp. Hellner, zdr. problemy mala aj jeho partnerka Anna Haag, takze urcite pochybnosti v tomto smere tu byt mozu, ale to by clovek nemohol vsadit zrejme zhola nic.

Federico, som pisal, ze ma prekvapil - ci uz v kvalde, ze v pohode v klasike postupil, co nebyvalo zvykom a uz vobec nie na tak zaludnej a tazkej trati, aka bola v Kuusame. Vyborne zvladol stvrtfinale a finale by uz bolo prilis zazracnym pri fakte, ze Federico je sprinter primarne na skejt. Nehram s nim dvojicku, to som uz velmi dobre pouceny, takze si dovolim drobnu poistku na top6, aby som nebol uplne na suchu, ked da finale a nebude top3. Faktom je, ze top3 v Nike su trochu mimo a Federico s Emilom su na pomyselnom vrchole ladovca. Kurz 8,0, resp. 9,0, to je hotova parada, pricom top6 uz az taky rozdiel oproti konkurencii neponuka - 3,0 vs 2,5 v Tipaci/Fortune.

Calle, ja ho hram aj v tom kurze 3,0 na celkovy skvely vysledok, po kratkom uvazovani. Dnes by len mohol prekvapit - urcite cakam dobry vysledok, top3 je ale trochu moc, finale nevylucujem, ale tam porazit polovicu st.pola, to uz chce aj stastie, aj velku kvalitu.

Lepsie v tomto smere vyzera dvojicka s Brandsdalom - Eirik urobil radost pred tyzdnom, ked opanoval uvodny sprint klasicky v Kuusame. Aj ked forma bola vyborna, stale plati - je to klasik a MS budu v klasickom sprinte, v skejte dokaze zajst slusne, rozhodne ale nemoze byt druhym favoritom v tejto nabitej konkurencii. S Callem je to u mna 50na50, kde obaja by sa mali motat niekde na hrane finale.

Zeny? Tradicne sa tipuju horsie, pretoze je tam vyprofilovana mala skupnka zavodnic, ktore su o level lepsie nez ten zvysok. Kikkan minuly rok bola prekvapivo na stupni vitazov na uvod v Kuusame, takze ked prisiel prvy skejtovy sprint, nebolo pochyb o tom, kto je jasnym favoritom. Tentokrat sa to normalizovalo, avsak chyba istota a kurz 3,0 v Norsku proti Marit, pri fakte, ze duo Oestberg/Falla vyzeralo v klasike (horsi styl pre obe) pomerne dobre, resp. lepsie, nez som cakal. To uz ma vacsi zmysel zahrat jednu z dua Maiken/Ingvild, ale je zlozite vybrat si jednu, resp. nie su take kurzy, aby malo zmysel hrat obe.

Matveevu som spominal uz minule, bol to zavod, kde som ju sledoval a ona vo svojej horsej discipline zasla dobre, tazko povedat, ci lepsie, nez som cakal po dvojitom vitazstve z pripravy proti ruskej ekipe, ale urcite potvrdila moje celkovo vysoke ocakavania pre uvod sezony. Kurz 7,0 je fajn, ale zasa ziadne terno. Hanna Falk mala smolu, inak by mozno bojovala aj o finale - na tazkej trati vo Finsku v klasike, to aspon mne hovori, ze dnes na kratsej a zrejme aj jednoduchsej trati volnym stylom, by mohla naplno zaziarit.

Ida mala mozno tiez smolu, ale jednoducho zrovna ju v skejte nemozem vidiet za favoritku proti Natalii ani omylom. Dvojicka 2 hlavnych kurzovych favoritom v muzskom poli za 1,75 je takisto prudko hratelna.

(Inak by som rad upozornil na Emila Iversena - minuly tyzden sa isiel taky test na lillehammersku MiniTour a discipliny a ich poradie boli zhodne s tymi, ktore nas cakaju pocas tohto predlzeneho vikendu. Emil vyhral skejtovy sprint a to v pomerne slusnej konkurencii, ktoru dokresluje ucast Andersa Gloerssena, ktoreho vo finale zdolal a na ktoreho je pre zaujimavost dnes kurz okolo 10.)



Naposledy upravil UselessToo dne 5.12.2014, 19:51, celkově upraveno 1 krát.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 5.12.2014, 13:20 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Federico je Federico, iny uz nebude. Som nejako nepostrehol, ze v st.listine nie je Natalia Matveeva, takze tieto stavky budu voidnute, skoda, pretoze by som hral nieco ine proti Ide.

Celkovo zeny v takom klasickom vyzneni - snad len lutujem, ze som zabudol betnut Celine Brun-Lie. Muzi az na Federica tiez, tam to chcelo mat lepsiu ruku pri vybere a dat namiesto neho toho 5. vzadu - Finna Haagena Krogha.

//////

Vysvetlenie pre livebetting - 1/10 a 4/7 su cisla, ktore sa drzia spolu az do finale, na opacnom pole su cisla 2/9 a 3/8. 5/6 su niekde na pomedzi, po stvrtfinale sa mozu dostat aj do prveho, aj do druheho semifinale, zalezi, ci zavodnik vyhra alebo skonci 2. v danom 1/4finalovej rozjazde. LL su takisto rozdeleni, pomalsi LL s vitazom 3.stvrtfinale (do 1.semifinale) a rychlejsi s tym, ktory skonci druhy (do 2.semifinale).

Zeny:
1.Marit/Krista/Katja/Mona/Kerttu/Barbro - Marit je jasna a potom je to taky suzvuk prevazne klasiciek, nie ortodoxnych, ale lepsich v klasike
2.mnozstvo Noriek (4), Brun-Lie moja favoritka, bez jasnej outsiderky, doplna Kolb/Fabjan
3.Herrmann ukazala, ze skejt nezabudla, tiez jedna z moznosti pred zavodom, aj ked ponuka na nu nebola zrovna bohata a idealna - tam vidim slusny upset - domaca mlada Norka Silje Oeyre Slind, ktora sa dobre prezentovala prave minuly tyzden v Gaalaa - vylozene podpriemerny rozbeh
4.Oestberg/Cebasek/Kalla + mozno Johaug/Kylloenen + Ida (tam su vyrovnane casy na 11., resp. 19.mieste) - najnabitejsie stvrtfinale - Oestberg je vacsinou suverenna vo stvrtfinale, druha by mala a dufam, ze aj bude Charlotte
5.Falla/Falk/Haga - dalsi nabity rozbeh, aspon z pohladu postupu + je posledny, takze vacsinou to znamena horsiu kvalitu trate

Muzi:

1.Ustiugov ma easy zostavu - Tritscher je blazon, Maxim na vytrvalca ma slusny sprint, ale toto nie je 30km, resp. 50km s hromadnym startom, ani team sprint, kde je specifickost rychlej regeneracie a opakovaneho max. vykonu
2.V znameni Norov - Northug/Gloerssen - omrknem trat a sucasne podmienky a tu je priestor - zrejme nebudu kurzy na vitaza, co je zrovna tu skoda, pretoze neverim ani prvemu (rad vypusta, ked ma isty postup) a ani druhemu - naopak treti je vylozene kontaktny zavod a specialista na skejt, dvaja mladi Francuzi, Teodor Peterson, kvalifikacia pri nom moc neznamena, dokaze sa nejakym sposobom aj cez nie zrovna oslnivy prejav dostat do finale a Jylhae, ktory je vacsinou lepsi v kvalifikaciach (tu 24., nevesti nic dobre, z jeho pohladu).
3.jednoznacne top spolocnost, zrovna tam musia byt moji dvaja Svedi - Calle/Emil - k tomu traja domaci - Golberg/Hattestad/Iversen, nic pekne.
4.Easovka pre Krogha, ktory je pre mna dobrym materialom do livka, ked uz som ho nehral pred kvalifikaciou - Roethe prekvapil, mam ho zahrateho na zajtra na 10km, takze som rad, ze potvrdil formu z klasiky, ktoru on vylozene nemusi (jediny problem - Harvey, aspon ciastocne, som zvedavy na mladeho Mikkonena)
5.aj tu slabota, Eirik, Pethukov trochu poupravil styl, takze tipovat, ze vyhra rozjazdu uz nie je taka easovka, ale s Eirikom nebude zly kurz na takuto ponuku - Sundby/Belov/Hofer/Nousiainen - Hofer sprinter, zvysok distancni zavodnici, som zvedavy, ako bude vyzerat Sundby, aj ked to viacej odhali az dlhsia distancia.

Krogh ma hodnotu, pretoze bude mat lahke 1/4finale, aj semifinale, aspon pri porovnani s tym prvym.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 5.12.2014, 23:01 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

C.Halfvarsson to win (1,5/10 - 11,0 - bwin)
S.Roethe top3 (2,5/10 - 10,0 - Unibet)

M.Bjoergen to win & C.Halfvarsson vs L.Nelson 1 (5/10 - 2,06 - bwin)

----------------------------------------------------------------------------------

2 zahrane tipy uz v predstihu, dokonca spominane hned po klasickej 15 v Kuusame, resp. u Calleho este pred prvym zavodom v Kuusame. Skratena streka v skejte = Calle. Tip len potvrdeny dnesnym 5.miestom v kvalifikacii na skejtovy sprint. To, ze v sprinte zlyhal, to by sa dalo vysvetlit nezvladnutou taktikou, ktora bola dnes docela specificka, dokonca aj v zenskom zavode sa objavila a to je uz co povedat.

Roethe to iste, na 15km v Kuusame okolo 15.miesta, tu v skejtovom sprinte v kvalifikacii na 9.mieste, pozoruhodne. Inak ked uz som spominal 2 roky staru poslednu muzsku skejtovu 10, Sjur Roethe skoncil 4. a Marcus Hellner ho tentokrat urcite neporazi.

Double, trochu netypicky. Prekvapilo by ma, keby Marit nepotvrdila dnesny vykon. Ten sprint je docela dobrou ukazkou, aj v tom sprinte v podstate zeny absolvovali tych zajtrajsich 5km, len sa to rozlozilo do hodiny, resp. s kvalifikaciou do 3. Marit vyhrala na 10km volne v Beitostoelene nad Therese, dnes vyhrala bezpecne skejtovy sprint a tak sa len potvrdzuje, ze skejt je na uvod sezony rozhodne tym stylom, o ktory sa moze opriet. Kalla? Podobne, resp. este viacej, ako Calle, aj Charlotte svoj rozbeh vylozene takticky nezvladla. Tych nastupov, kde to uz vyzeralo, ze si vybojuje lepsiu poziciu, aby ju potom lacno stratila, resp. to vyzeralo viackrat, ze jej jednoducho nejdu lyze tak ako superkam, mnohokrat ju tam superky zavreli, co je udelom tych, ktori sa nevedia rychlo a razantne dostat zo zadnych pozicii dopredu, resp. zavody zacinaju vzadu a utok si odkladaju az na uplny zaver. Ono uz kvalifikacia ukazuje rozdie - Kalla dostala od Marit takmer 10 sekund. Na Tchekalevu je to mozno prikratke, aj ked urcite zajde kvalitne, o tom moc nepochybujem. Weng vyzera vo forme a v sucasnosti vyzera ako favorita na tretie miesto celkovo.

K tej Charlotte = moj predstartovny tip som poistil, kurzy 1,25 a 8,0 na jedine dve alternativy vitazstva. Dnes som cakal viacej, to neprislo a zaroven Therese/Marit zasli lepsie, nez bolo pre tip potrebne, resp. z ich pohladu idealne. Kalla nema kde dnesnu stratu nabrat na Marit - zajtra moc nestrati, ale rozhodne ani neziska, v klasike sme videli minuly tyzden, ako na tom su + z dlhodobeho pohladu je v klasike stale vyssie Marit. Ked po sprinte je na tom lepsie ako Kalla Therese Johaug, hrat sa na hrdinu a verit Svedke je az prilis chytene za hlavu (schopnost uznat kapitulaciu).

Na muzov mam coverbety s Matti Heikkinenom a Finn Haagenom Kroghom na win v zajtrajsom zavode. Obaja kurz 21,0 vo viacerych SK, niekde mozno aj o trochu lepsie. Matti je blazon, ked sa dobre vyspi a ma den, neexistuje prekazka, ktora by ho zastavila a vice versa, ked ten dobry den nema. Krogh dnes ukazal, ze ma formu, ako sa vyjadril v rozhovore po 4.mieste v Kuusame, v Beitostoelene na nominacnych zavodoch bol jednoducho prilis unaveny (Johannes Thingnes Boe absolvoval tiez zavod s klasikmi specialistami a skoncil snad 91. - za tyzden na 20km vyucil o minutu kazdeho supera v biatlonovom poli). Krogh - skejt zvlada, sprint zvlada, 10km zvlada rozhodne tiez. Top3 je malo, tam sa mozu zamiesat nejaki sprinteri, dnesny vitaz Paal Golberg, ktory dokazal uz minuly rok velmi dobre kombinovat distancne zavody so sprintami.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 6.12.2014, 22:10 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

F.H.Krogh to win (2,5/10 - 6,0 - Unibet)

----------------------------------------------------------------------------

Dnes to bolo vyborne, mozno v statoch tu az tak nie, ale kto sa drzal muzskej stvorice, resp. Heidi Weng v zenach z toho hodnotneho pola zavodnikov, nemohol byt smutny a chudobny po skonceni zavodov.

Tipac mal naozaj exkluzivnu ponuku najma v zenach, kde mal Heidi Weng proti Justyne Kowalczyk za 1,75, neskutocne. Justyne to nejde idealne ani v klasike a v skejte ju daju takmer do roviny v skvelej forme sa javiacou Heidi Weng, ktora mozno ma vyrovnane obidva styly, teoreticky ma ten skejt este o kusok lepsi nez klasiku. To bol ten najvacsi extrem. V muzskom poli som sa v tom az tak nehrabal, pretoze svoje som mal, Krogh/Heikkinen boli len na win a nechcel som sa v tom viacej uvazovat, resp. brat miesto este lepsim borcom ako Calle, resp. Sjur. Urcite dvojicky boli, ale oproti zenam to bola bieda, ked to mam porovnat (myslim ponukanu kvalitu a sirku zaberu). Heidi na paradnom 3.mieste, vsetci muzi v top7.

V zenach to trochu pokazila Marit, trest za horsi tip - 50na50, vyhrala stastnejsia, aby to bol co i len slusny tip, musel by som mat kurz aspon 2,05. Weng top6 v Nike za 2,0, za drobne aj top3, spominana dvojicka. Muzi, Roethe treti, highlight, dlhu dobu dopredu spolu s Callem naznacovani a spominani. Calle, napokon dobre, ze stuhol a nebol pre Sjurom Roethem, pretoze by som bral menej (osobne som mal aj Calleho top3, takze uplna tragedia by to nebola, ale miestne stats by znova zaplakali, nepravom + Calle top3 vs Sjur top3, vyhra 2krat vacsia v druhom pripade, takze jedno mi to nebolo, pre ilustraciu). Na livku uz istena aj vyhra (zensky zavod som nevidel, podobne ako muzsky sprint v biatlone), ked to bolo tak moc dobre rozbehnute, prakticky idealne a bolo zrejme, kto bude mat lepsi zaver z dua Calle vs Sundby. Z trochou stastia by to este vysvihol Finn Haagen, nestalo sa, spokojny som, pretoze mohlo byt aj o trochu horsi vysledok, inak povedane, za daneho stavu a velkej kvantity by linia Sundby - Krogh - Calle - tesne 4. Sjur bola tou najhorsou moznou.

To bol dnesok, zajtra velke finale MiniTour. V zenach je to rozdane zaujimavo. Marit ma takmer 20s na Heidi, ktora snad da uz top3 celkovo, viacej od nej naozaj nechcem, resp. by to bolo drahe - istit s nou nehodlam. Pretoze scenar je jeden jediny - Therese stiahne Heidi, otazkou je ako rychlo, ale rozhodne to nepotrva prilis dlho. Od zaciatku bude Therese stahovat Marit. Otazkou je, ci je stihne dobehnut, ja myslim, ze ano, ci s Weng alebo nie. Faktom je, ze ked ju dostihne, bude to tesne pred cielom, takze nebude cas a ani priestor, kde by Marit zmizla a bez toho, aby na trati niekde stratila svoju velku superku, nema sancu vyhrat - v sprinte ma Marit, ako inak, jednoznacne navrch. Takze kurz 5,0 moze vyzerat dobre, ked si tam dosadime minulotyzdnovu klasicku 10, fakt, ze sama Therese tvrdi, ze ma zivotnu formu a ze dnes v kratkej skejtovej 5 dokazala dokonca porazit Marit, comu sam neveril.

V muzoch to bude takisto zaujimave - v cele Finn Haagen Krogh so slusnym naskokom. Nemyslim si, ze sa z uvodu bude niekam hnat - mal by sa vlozit do ulohy a la Petter Northug - mam dobry zaver, kde by som mal byt najsilnejsi, kto ma chce porazit, musi ma striast. Chyba tam - inak nema sancu na vitazstvo - to ale nie je pravda, toboz, ked medzi najblizsimi prenasledovatelmi je Paal Golberg, Calle Halfvarsson a v podstate aj Martin Johnsrud Sundby, kde mi uz vcera zacinalo postupne dochadzat, ze tip, ale hlavne vklad, neodpoveda najdenej informacii o jeho zacinajucej viroze (nabehu na nu). V podstate to dnes uplne skazil - z Legkova sice nebol az taky minus, ale minus rozhodne bol (cca 4-4,5u), ale najma - keby Sundby nebol uplne OK a zasiel priemer, vyhral by Krogh, druhy Roethe, treti Calle = idealne vysledky.

Otazkou je - Sundby pojde od uvodu uplne naplno, vyuzije, ze trojica za nim ma stratu cca 7 sekund a sam dobehne Krogha s cielom ist neustale tempo a ustvat aj lidra zavodu, resp. z uvodu nepojde uplnu podlahu, rychlici za nim si ho doskocia a utvori sa silna stihacia skupina, ktora do 5km dobehne aj borca v cele. Roethe je z hry von - klasik nikdy nebol, sprinterom ani nikdy nebude, myslim si, ze v jeho zaujme bude pomoct Kroghovi. Potom taka trochu roztahana stvorica Dyrhaug/Belov/Jespersen/Heikkinen, nasleduje v podstate jednoliata skupina s Colognom, Northugom, Harveym - chyba tam niekto, kto by to tahal - Rusi vyzeraju z formy, Northug to robit nebude ani omylom, v cele ma kamosov a treningovych partnerov (z minulosti), Cologna zacina ukazovat nejake male pazuriky, ale od nebezpecnej selmy ma strasne daleko, Harvey je horsi Petter, mozno Rickardsson, Nelson/Bauer, tym bude chvilu trvat, kym sa dostanu na spicu pocetnej skupiny.

Kroghovi clovek nemusi doverovat, ale kurz 6,0 stoji za pokus.


Naposledy upravil UselessToo dne 7.12.2014, 17:08, celkově upraveno 1 krát.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 7.12.2014, 9:46 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

C.Nystad vs P.Novakova 2 (4/10 - 2,52 - T....)
S.Bjornsen vs N.Fessel 2 (3/10 - 3,21 - T....)


E.Roenning vs S.Oestensen 2 (2,5/10 - 2,05 - Pinnacle)

----------------------------------------------------------------------------------

Skoro nic v ponuke, alias aj dokonca lokalky si davaju obrovsky pozor, po vcerajsku, to za A, a za B, poradie je pomerne stabilizovane, v cele chyba nejake vylozene skejtove rychlostne meno, v muzskej casti, ktory by v klasike isiel dole ako raketa (nieco na baze Hellner/Manificat..).

Len Tipac nieco testoval, neprekvapi dvojicka na mladu Cesku, ktora ma ale cca 20 sekund na naopak veteranku bielych stop - Claudiu Nystad. Petra pritom vo finskom Kuusame zaostala len 6,5 sekundy, takze 2,52 nevyzera ako presny udaj, ktory by odpovedal zakladnym logickym predstavam.

Druha dvojicka vyzera ako 50na50 - obidve lepsie klasicky, minuly tyzden v podstate plece pri pleci, netreba zabudat, ze Fessel ma lepsie rychlostne predpoklady, co sa moze hodit, startuju sucasne. Tiez neviem, kde zobrali kurz cez 3...

V muzskom poli zial len toto - dvaja norski borci a aspon za minivklad proti Eldarovi, ktory minuly tyzden bojoval s virusovym ochorenim. Tie vysledky nie su zasa az take marne, ked sa na to pozerame ocami klasika specialistu, ktory v skejtovych zavodoch vzdy dokazal vybuchnut. Startuju prakticky sucasne, akumulovana unava z troch dni a dnesny najdlhsi usek by sa mohli prejavit, ak aj nie, stale je to cca 50na50, suboj dvoch elitnych klasikov.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 7.12.2014, 17:21 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

No, zensky zavod vo vsetkych vrstvach st.pola podla ocakavania, dvojicky v podstate taktiez, alias Bjornsen vs Fessel rozhodne nebol h2h v reale v kurze cez 3, aj ked tam bola zle predlozena informacia ohladom sprintu - beriem Fessel za rychlu zavodnicku aj v distancnych zavodoch, urcite v tychto kratsich, naopak Bjornsen beriem ako sprinterku, ktora je schopna zajst dobre 10km klasicky. Neviem, co Fessel v zavere robila, ked z drobneho naskoku tesne pred cielom prehrala o 4-5. Novakova, ako som uz pisal, fair, skor mozno mierny podkurz, ale rozhodne nic, za co by som sa musel pranierovat, ci uz za vysoky vklad alebo celkovo za tip.

Muzi, vsetko dopadlo najhorsie ako mohlo, mimo dvojicky, tam bol zase vklad symbolicky, takze ani radost nie je nejaka mamutia, aj ked pocit je lepsi, nez keby som to nehral vobec. Calle, klasicky Calle. Cely zavod vyzera dobre, pomerne aktivny, v zaverecnych kilometroch mu dojde, chytrejsi Nori mu zmiznu a rozdaju si to o 3.miesto, Calle dokonca neudrzi ani miesto za nimi, ale to uz je pre mna nepodstatne. Harvey to posral uz vcera, dnes isiel dobre.

Krogh? Malo to hodnotu za 6,0? Ja hovorim urcite, aj ked chybal tomu, ako dnes takmer vsade, vysledny efekt. Nechybalo moc, takticky to nezasiel zle, avsak, ako cely vikend, Sundby a naznaky chripky sa rozhodne neprejavili. Mimo Calleho klasickej neschopnosti dokoncit zacatu pracu, kde keby bola moznost, oplati sa to layovat (myslim tie top3), nepotesil ani Sundby, ktori vo vikendovych dnoch zhatil uspesny Lillehammer, ktory vdaka vcerajsku po tragickom sprinte nebol hrozny, ale na Kuusamo sa to rozhodne nechytalo.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 14.12.2014, 0:18 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

F.Pellegrino to win (1/10 - 31,0 - Unibet) & top3 (3/10 - 8,0 - Unibet)
P.Northug to win (1,5/10 - 21,0 - bet365)
S.Ustiugov to win (3/10 - 5,0 - Unibet/bwin)

D.Herrmann top3 (3/10 - 5,5 - Unibet)
N.Matveeva top3 (3/10 - 7,0 - Unibet)
H.Falk top3 (1/10 - 12,5 - Unibet)


-----------------------------------------------------------------------------------

Federico, zda sa, ze mam k tomuto dmntnemu Talianovi slabost, aspon z pohladu tipov na uvod sezony. O to viacej sa to hodi povedat, kedze minule zlyhal na plnej ciare a nepostupil ani len z kvalifikacie. Podlahol som, kapituloval som, pretoze Davos je miesto, kde Federico oziva, aj ked je nulovy a to rad prizvukujem, ze v Kuusame uplne nulovo nevyzeral.

Zo 4 ucasti v Davose tu bol vzdy minimalne v semifinale, rocnik 1990, takze to ma svoj zvuk. Trikrat skejt a jedenkrat v klasike, kde je zaujimavostou fakt, ze jedenkrat v kariere bol v klasike na bedni a bolo to prave v Davose pred 2 rokmi. Vtedy dokonca vyhral kvalifikaciu a to sa mu podarilo aj v jednom zo zavodov v skejte, takze problemovy kvalifikant sa v Davose nezda. Mimo toho 4., 6. a 12. Vo Svajciarsku ale bol 2. vo Val Muestair a 4. v Lenzerheide, v oboch pripadoch v poslednych 2 sezonah v ramci Tour de Ski. Trochu som zmateny, napr. ako v Lillehammeri zasiel 10km skejtom (80.), aby v klasike na 15km zasiel 41.najrychlejsi cas. Takze ziadne blbosti s top6, ale top3 je jasna hodnota a ked to bude slapat aj s velkou sancou na uspech a 31,0 je super sprava do livka, ked zuroci nizke st.cislo 7 uz kvalifikacii a potom snad aj v rozbehoch.

Peto Northug, krasny saver v kurze 21,0. Skusenosti su to klucove pri tomto tipe, ako aj klucove je sledovat zavody, ktore sa v sezone isli. V klasickych sprintoch vyhral na kval. zavodoch pred sezonou, resp. bol 2. v Kuusame za dominantnym Eirikom. V skejte v Lillehammeri aspon mna zaujal, keby nemal v hlave nasrane, bol by dozaista vo finale, takto by sa don nevtesnal tak, ci onak, inak povedane, pre istotu ho rozhodcovia diskvalifikovali za tie vylomeniny, co stvaral pred zjazdom do ciela (moj tip na Sergeia mu moze podakovat). 21? Nechapem nic. Top3 hrat na Northuga nedoporucujem, za A, moze byt marny, este nie je ani zdaleka vo faze, kedy nema konkurenciu, za B, znova mu moze prepnut + ma v registri prehreskov minulotyzdnovy exces z domacej pody.

Ustiugov, nevyzeral ani dominantne, faktom je, ze keby sa Northug odstranil zo zavodu sam a neodstranil zaroven aj tohto mladeho Rusa, je dost mozne, ze vitazom sprintu v Lillehammeri by nebol Paal Golberg. 5,0, fair, mierna hodnota, s vkladom neprehanam, ale nevidim ani dovod, preco nevsadit vobec.

Emil Joensson za 20/5,5 na Tipaci, lakave a budem premyslat, aj ked mozno zvolim variantu - omrknem situaciu a zahram az po kvalifikacii, predsa len Emil ma uz cislo okolo 30, takze postupit by mal, avsak s tou formou, ktoru ukazoval, to bude docela boj. Na druhej strane, v netovkach su kuryz skor nieco ako 15/4, takze to nie je az take jednoduche.

////

V zenach urcite duo Matveeva/Herrmann. Dost bolo Noriek, minimalne dost bolo toho, ze budu v najlepsej trojke len Norky. Aby tomu tak nebolo, musia zabrat tieto 2 a ta tretia, k tej sa dostanem za chvilu. Matveeva tu bola druha pred par rokmi, forma na uvod sezony sa javila dobre, nie je mi jasne, preco napokon nestartovala v Lillehammeri, co je to riziko. Denise Herrmann v Lillehammeri ukazala tu svoju obvyklu tvar, ktoru som konecne spoznaval. Finale, aj ked posledna, celkovo 14.miesto, 12.miesto na 5km skejtom, vsetko v obvyklych kolajach. A obvykle kolaje, to su finale a v skejte aj stupne vitazov. Minuly rok vyhrala v Davose kvalifikaciu a vo finale skoncila tretia, alias najlepsia zo zvysku sveta za Kikkan/Marit.

Ohladom Kikkan, 8,0 laka, klamal by som, keby som tvrdil nieco ine. Faktom je, ze povazujem za neprimerane riziko hrat ju v tomto kurze napr. za 3u s tym, ze nedokazem vylucit, ze to bude vyrazne lepsie, resp. rovnako hrozne ako naposledy. To mi umoznuje tlacit proti, ked dobra nebude s nadejou, ze ked sa zlepsi, vystihnem ten moment a vtedy bude ten kurz uz naozaj zaujimavy bez akychkolvek pochybnosti. Naopak, ked bude vyzerat dobre, aspon kurz 4-5 dostanem aj na livku, za predpokladu, ze niekde nepadne do skarpy Marit Bjoergen.

Premyslam aj nad Hannou Falk, kurz nadalej dobry na top3, cakam tak trochu na Tipac (co cakam na vsetky zeny, ako aj na kompletnu ponuku na biatlon od vsetkych lokaliek). Vyborni budu Svajciari, verim Laurien, ze konecne zajde dobre, aj ked kurzy su male, na to, ze je to trochu viera v neznamo

Hmm: Tipac Randall 11,0, stale trochu malo, aby to malo zmysel hrat naslepo.


Naposledy upravil UselessToo dne 14.12.2014, 17:09, celkově upraveno 1 krát.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 14.12.2014, 16:47 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Zeny - v strucnosti hlavou mur neprerazis, asi tak by som to zhodnotil (Norky znova dominovali, zneprijemnila im to len Stina/Denise a aj to len pri velmi optimistickom pohlade).

Muzi, Federico, majstrstyk - ale kedze je dnes den blbec, tak to dopadlo, ako to dopadlo. Ta trat, co som bol zvedavy, bola este kratsia nez v minulosti a najma pri nedostatku snehu este jednoduchsia, bez okolkov treba povedat, ze to mal raz klasickeho mestskeho sprintu - z pohladu snehovych podmienok/dlzky/narocnosti. Federico doplatil na 2 veci - na pech, co neprekvapi a potom, ze mal dnes prekvapivo nedostatocne ostre lakte. Pech - minule som tu vysvetloval kluc nasadzovania - ja som vedel po kvalde, ze sa ho tykaju cisla 1/10 a 4/7. Avsak posledne 2 miesta v semifinale su urcene pre treti rozbeh, resp. LL. Kedze vitaz kvaldy je v tom prvom semifinale, dostava vitaza 3.stvrtfinale, resp. druheho LL - Brandsdal/Gloeersen. To je duo, ktore naozaj nechcete do podobneho zavodu - nielen, ze su to krajani, ale dokonale maju zmaknutu strategiu boja + maju obaja skvele zaveri (aj ked plati, ze pre Eirika je v akomkolvek skejtovom sprinte uspechom finale). Federico isiel dlho treti, za oboma Normi, avsak nie a nie sa v druhom okruhu dostat pred Gloeersena - snazil sa ho obehnut z vonkajska, ale to sa mu nepodarilo a tak pred zaverecnou kratuckou rovinkou sa tam znova snazil nejako dostat, lenze Norovi v podstate stacilo si postrazit zakrutu, Federico uz nemal na vyber, bol na urovni, co ho vo vysledku stalo aj to 3.miesto, resp. nadej na co i len boj o 2. postupove miesto.

Som hovoril o livku - Federico vyhral kvaldu, co bol zaklad, Ustiugov ani len z nej nepostupil, Northug to dal, ale LTT. Gloeersen/Krogh boli jasni dvaja na poistku Federica, ktory uz po kvalde bol v kurze 8,0 na vyhru (taky kurz som mal na top3). Gloeersen 4. v kvalifikacii, obhajca vitazstva, este kratsia a lahsia trat, specialista na skejt a mestske sprinty. Krogh, borec vo forme, ktory takmer vyhral MiniTour v Lillehammeri, 2. v kvalifikacii + nieco mi dlzil z minuleho vikendu, ci uz v sprinte, ako aj za celkove poradie. Pre finale to uz bolo jasne, dovtedy som samozrejme primarne tlacil Federica - Eirik, strop, Pethukov, ten je spolahlivy, ale vo finale uz permanentne bez sance na triumf, toboz na lahkych mestskych tratiach, ktore on zrovna nevyhlada a dalsi dvaja boli radi, ze su radi, alias boli v rychlejsom rozbehu.

Drobna vsuvka - preco som nehral Krogha/Gloeersena pred zavodom? Krogh bol v kurzoch, kde pre mna bol fair + tam treba vlozit neistotu ohladom toho, na akom dlhom okruhu sa to vlastme pojde, takze posledne, co chcete hrat, su fair kurzy, resp. zavodnikov, ktori naposledy uspeli (Golberg/Krogh/Pethukov - vsetci finalisti z Lillehammeru, ktore sa vykrystalizovalo za trochu zahadnych okolnosti - Northugov prispevok..). Gloerssen? Ja som vedel, ze by tu mal byt dobry, ale 15,0 ako najvyssi kurz, pricom z uvodu sezony bol nevyrazny a vylozene priemerny? Po kvalifikacii, kde zaziaril 4.miestom a ukazalo sa, ze dlzka a narocnost trate je miziva (casy najlepsich pod 2:20), uz nebolo pochyb, ze by mal bojovat o vitazstvo. Napriek tomu takmer vypadol vo stvrtfinale a ani v semifinale nebol tym, kto sa postup vylozene zasluzil (on sa ale vyziva v tej taktike a v kvalitnych zaveroch, iny uz nebude).
nestik
Sázkař - tipuju více
Sázkař - tipuju více


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 2.12.2014
Tipy a sázky: 61
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 41.6Hodnocení kvality tipů: 41.6Hodnocení kvality tipů: 41.6Hodnocení kvality tipů: 41.6
Přidej hodnocení ZDE
PříspěvekZaslal: 14.12.2014, 16:57 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

dnenšní den byl zkrátka fiasko, nedá se nic dělat, snad to výjde příště...




--------------- Servisní zprávy vyhodnoceno k 17.12.2014 ----------------
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 17.12.2014, 16:22 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Davos 2.0:

S.Roethe to win (2/10 - 11,0 - Unibet) & top3 (6/10 - 3,5 - Unibet)


----------------------------------------------------------------------------------

Necakam, ze v Davose budu chystat 7,5km dlhy okruh, ked tentokrat ho ani nemozu naplno zuzitkovat (minuly vikend sa malo ist 15km/30km klasicky, kvoli nedostatku snehu sa zavody skratili na bezne formaty 10/15km). Jedna sa o nahradu za zrusene zavody vo francuzskom La Clusaz, kde sa mal ist skiatlon, resp. stafety 4x6km, resp. 4x7,5km. Kompromisom je, ze to zobral Davos, ktory sice problemy ma, ale zavodit sa minuly tyzden dalo a tentokrat by to malo byt este lepsie.

Klasicku 10/15 nahradi skejtova, k tomu sa pojde znova skejtovy sprint, takze z pohladu trati rovnaka narocnost pre organizatorov. Tym ma pomoct predpovedane ochladenie, ktore bude vystupnovane prave na vikend, kedy aj cez nema teplota klesat pod -5 stupnov.

Minuly tyzden sa rozmyslal logicky, najma v zenach, tam bol velky priestor hrat nizke st.cisla, ktore maju co povedat na klasickych distancnych tratiach. Preco v zenach? Pretoze zeny startovali ako prve v rannych hodinach, takze trat bola v najlepsom stave, z coho mali a napokon aj profitovali st. cisla do cca 20. Anna Haag takmer skoncila na stupni vitazov so st. cislom 8 - zrovna ona ma potencial chodit v klasike do top10, na uvod sezony mala zdr. problemy (spominal som to tu aj v spojitosti s partnerom, vybornym svedskym sprinterom Emil Joenssonom). 5.miesto obsadila Sofia Bleckur (BIB 10 - povedzme priemerna zavodnicka, patri niekam na koniec druhej desiatky, ked sa jej zavod podari, moze atakovat top10), Anne Kylloenen 9.miesto (BIB 4 - klasicka, na uvod sezony tragicka forma, realny vysledok by bol na pomedzi druhuj a tretej desiatky), Masako Ishida 12.miesto (BIB 16 - klasicka, podobne ako Kyllonen bez formy, mozno som od nej cakal viacej s vyhodnym cislom, ale aj tak jej 16 rozhodne pomohla) a dve Americanky - Stephen/Diggins (BIB 6 a 12 - prva je vylozene na skejt, v klasike vacsinou vylozene podpriemerna a v sucasnosti ani v tom skejte neukazuje zrovna idealnu vykonnost a druha je sprinterka, pricom stale za lepsi styl u nej povazujem skejt, aj ked vplyvom podpriemernych vysledkov sa o tom da pochybovat).

Neprekvapi, ze vyhrala Therese Johaug. Justyna Kowalczyk je mimo formu, sama to priznala, takisto priznala, ze po 8km tohto zavodu toho mala vylozene dost a bola vobec rada, ze v zdravi prisla do ciela. Aj preto, ako aj z dovodu, ze nastala zmena programu a zavodov (v skiatlone by mala vacsie sance nez v skejtovej 10, kde pri neforme ma sancu ziskat 1-5bodov, resp. ziadne, ked chceme byt tvrdi a presni), sa rozhodla, ze nema cenu sa trapit a vybrala sa pripravovat a potrenovat na Tour de Ski s tym, ze dufa, ze bude moct zabojovat o svoje 5. vitazstvo na tomto najprestiznejsom etapovom zavode sezony. K tej Therese - maksi sneh, lahucka drobna zavodnicka, k tomu famozna forma, najma v klasike a naopak Marit Bjoergen je prototypom silovej zavodnicky, vyssej, logicky aj tazsej. Heidi Weng niekde uprostred, zajacik Duracell je len jeden, aj ked mlade Norky idu skor cestou Therese, aj ked Mathe Kristoffersen sa trochu stratila v plejade dalsich mladych zavodnicok (ta bola typologicky najpodobnejsia).

Tentokrat sa ide skejt a podklad bude pekne premrznuty, dve veci, ktore hraju Marit do kariet. Problemom je, ze Therese ma taku formu, ze ani to ju nemusi zastavit. Jej to neuskodi, ale hlavnej superke to pomoze, asi tak by som si najpresnejsie opisal.

Minuly tyzden som za A, nemohol tipy davat prilis skoro, pretoze som presne nevedel, kde a kedy budu startovat, za B, mal som obavy s vyssej nadmorskej vysky, ktorou je Davos povestny a je tak vzdy vyhladavanim miestom k priprave a treningu. Obidva problemy odpadavaju pre vacsinou zavodnikov, pretoze sa v Davose, prinajhorsom v Livignu zdrzuju uz dlhsiu dobu a pretoze sa ma pomerne prudko ochladit.

////////////////

V zenach som chcel zahrat Marit, trochu som zaspal a ten kurz cez 3 na betku uz je fuc, stale verim, ze 3+ sa niekde objavi, ak nie, nehram a budem verit, ze to Therese zvladne. Potom ma zaujimaju menej zname Norky - Haga/Hagen Ek, ktore preukazuju formu pocas celeho uvodu do sezony, ci uz v Scandinaviam Cupoch, neskor aj vo svetovych poharoch. V jedinom zavode skejtom skoncili na 5., resp. 6.mieste - islo o domaci radoby prolog v Lillehammeri na 5km. Su to tipy na top10/top6, na top3 nemaju, resp. tam neexistuje priestor.

V nedelnom sprinte, po minulom tyzdni, snad len Stina Nilsson. Za A, navrat po zdr. problemoch, takze to bol pre nu prvy zavod vo SP, co moze znamenat aj napriek 6.miestu slusne kurzy. Za B, skoncila 6., avsak vo finale mala hned na uvod smolu, ocitla sa v pade, zlomila si palicu a tak od uvodu sa len marne snazila dotiahnut masivnu stratu na silnu paticu Noriek. V boji o vitazstvo, tie iste 3 Norky, ak sa jednej nieco stane, v zalohe je 4. - Celine Brun-Lie. Boli dominantne, ani jedna z nich sa nedostala do problemov, kde by zasla nezasluzene horsi vysledok, nez na aky mala, trio favoritiek v rovnakych kurzoch.

//////////////

V muzoch, najprv sobota. Sjur Roethe, alias ma formu nadpozemsku. 4.miesto pred tyzdnom v neoblubenej klasike nech je jednoznacnym argumentom. K tomu 3.miesto na 10km v skejte ukazuje takisto skvelu formu, pretoze Sjur Roethe nie je sprinter, ani ziaden rychlik a predlzenie distancie mu rozhodne prekazat nebude. 3,5 na top3 vyzera az moc pekne, aby som to nehral. Zaroven je treti favorit a dvaja hlavni podla bookies su Sundby/Cologna. Neviem, Cologna ide nahor, pojde v domacom prostredi, avsak podobny kurz by som cakal, keby na klasickej 15 vyhral a nie skoncil 3., este s najnizsim cislom z prvej 5 poradia. K tomu v skejtovom sprinte, ano, mal vysoke st.cislo v kvalde a sprint bol kratky, takze vylozene pre specialistov, na druhej strane, keby mal top formu, zvladol by vsetky nepriaznive okolnosti aspon do takej miery, ze by sa do top30 pretlacil (domaci mlady sprinter Roman Furger to zvladol aj s cislom okolo 100). Sundby, minuly tyzden bol vacsi favorit (az superfavorit, da sa povedat), uz len z dovodu, ze je to krpec a maksia stopa je jeho kamarat.

Koho dalej? Vela klasiky, malo skejtu - pre tipera fajn, ak je na programe prave skejt. Z klasiky sa da vypozerat forma borca na skejt pomerne jednoducho a zaroven zostava pred bookies skryty, pretoze je "bez vacsich vysledkov". Chris Andre Jespersen nie je az taky skryty, ale o forme sa bavit da. Kto si pamata, hral som ho hned na uvod v Kuusame, vtedy v klasickej technike vyhorel a skoncil niekde okolo 50-60.miesta. S jeho menom by som predostrel zopar faktov - minuly tyzden 8.miesto, on zasa az takym nizkym zavodnikom nie je, presne naopak, s vyskom 1,87m patri k tym najvyssim. Podme dalej - v Lillehammeri 6.miesto na 10km volne, pricom logicky mal tendenciu zrychlovat, on nie je sprinterom, v sprintoch, ked boduje, tak v slabsej konkurencii (TdS minuly rok). Mal skvely zaver, len ukazuje, ze pre neho je 10km malo, 15km nie je ideal, ale urcite lepsia trat na to, aby ukazal svoje moznosti. Rad nadviazem - den na to v klasike to nebola ziadna slava, tym by som rad vyzdvihol to 8.miesto z Davosu. Minuly rok 2.miesto na 30km volne z Davosu, jeho najlepsi vysledok vo SP v kariere. Len dopoviem, ze Chris Andre po vybornom vysledku zvladol skvele aj Tour de Ski, kde obsadil 2.miesto v celkovom poradi.

Potom samozrejme Matti Heikkinen, skor ale vitazstvo/top10 do akovky. Prekvapivo je to pan spolahlivy, zatial sa stale mota okolo top10, vacsinou in. A to jeho povazujem za lepsie borca v skejte, aj ked najvacsi uspech zaknihoval v klasike.

Manificat laka, ale je to trochu vystrel do tmy. Roland Clara, na top10 urcite, na top3 zrejme az moc longshot, toboz ak sa ma ochladit, ak by boli podobne podmienky ako minule, Roland by patril k zavodnikom s najvacsou hodnotou. Clara je nulovy v klasike, takze tieto vysledky nemaju ziadnu vypovednu hodnotu. Takze vylozene vsadzam na to 22.miesto v jedinom distancnom skejte. V klasike tragicky, sprinter biedny, 22.miesto je teda skvelym vysledkom, co je vidiet aj na progrese pocas zavodu - na prvom medzicase v siedmej desiatke, prehryzol sa az na pomedzie druhej a tretej.

Rozmyslam aj nad Tonim Liversom. Skuseny Svajciar 10. v Lillehammeri na 10km, aj u neho je vidiet trend, ze keby bol zavod dlhsi, dopadol by este vyrazne lepsie. Je to vytrvalec a s tym suvisi aj problem - pocas minuleho vikendu absolvoval neskutocne mnozstvo kilometrov - La Sgambeda skejtom aj klasicky, medzitym 15km klasicky. Problem je to ale akceptovatelny, resp. ho nebudem musiet riesit, ak mi nikto nevypise ziadnu zmysluplnu dvojicku, top10.


Naposledy upravil UselessToo dne 20.12.2014, 14:05, celkově upraveno 1 krát.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 20.12.2014, 0:17 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

C.A.Jespersen top3 (1,5/10 - 6,0 - bet365)
M.Heikkinen top6 (2,5/10 - 3,0 - T....)

A.Haag vs E.Wiken 2 (4/10 - 3,2 - bwin)
A.Haag vs R.Haga 2 (6/10 - 2,4 - Unibet)


M.Heikkinen top10 & R.Clara top10 (2/10 - 4,18 - T....)
C.A.Jespersen top10 & R.Haga top10 & R.Clara vs L.Bauer 1 (2,5/10 - 5,42 - T....)


-----------------------------------------------------------------------------

Rano sem budem (snad) dopisovat hlavne tipy na umiestnenia, ked T.... s Fortunou totalne nesklamu moju doveru.

V tomto pripade su urcite obavy, aby do rana tieto kurzy nedropli. Anna Haag zasla po dlhom case skvely vysledok, 4.miesto minuly tyzden v klasike na 10km, rovnako v Davose a cuduj sa svete, zrazu je spolufavoritkou zavodu a favoritkou prakticky s kymkolvek mimo silne 3 v zavode volnou technikou. Problem je, ze tak na bwine, ako aj na Unibete, k tomu nic nie je. Resp. na bwine by bolo, ale zrovna kurz 3,2 a takto dobry duel by clovek s cimkolvek v akovke len pokazil. Osobne to vidim prinajhorsom ako 50na50, mozem sa mylit, ale stale pokladam dany zavod ako skvele vyuzitu sancu, kde Anicka startovala s nizkym st.cislom, bola to klasika, trat sa zhorsovala a famozny vysledok bol na svete. Emma Wiken ma radsej skejt, minuly tyzden na peknom 18.mieste v klasike, celkovo to vyzera, ze aj jej forma stupa pred Tour de Ski.

Druhy duel, tam by som zasa povedal, ze je 60:40, prinajhorsom. Ragnhild Haga je predovsetkym zavodnicka pre skejt, v zenach tie rozdiely nie su take obrovske, ale nemylim sa, ked tvrdim, ze skejt je jej silnejsim stylom. 7. na 10km volne v Beitostoelene v nominacnom zavode pred sezonou, potom vyhrala v Scandinaviam Cupe suverenne polovicnu trat na 5km, aby v Lillehammeri formu potvrdila a skoncila 5. Myslim, ze 5km jej sedi pri jej nizsom veku a sprinterskym schopnostiam viacej, ale tych 10km nie je pre nu problemom. Anna Haag stratila 30 sekund v Lillehammeri na Norku, aj ked je pravdou, ze vtedy sa len vracala po chorobe.

PS: Lokalky, ponuka mizerna, vybrat nieco zlozite, ale aspon tie top10 na dopredu avizovane mena si zahram, sam som zvedavy, ako to dopadne. Clara proti Bauerovi vyzera ako idealny kusok do skladacky za 1,45 prakticky k comukolvek, ale nechce sa mi to implementovat do inych veci (ak kurz vydrzi, mozno to k niecomu hodim na zvysenie kurzu, do startu muzskeho zavodu casu dost). Popisal som toho dost este pred vypisanim kurzov, o Ragnhild som pisal vcera, rozmyslal som aj nad dvojickou Hagen Ek vs Niskanen, napokon som si povedal, ze Kerttu uz nepovazujem len za top klasicku, ze ked ma formu, dokaze zajst nadpriemerne aj skejt a mohlo by to byt vyrovnane. Zial, ziaden Livers, na betku bola dvojicka s krajanom Perlom, ale to je slaba utecha.

////

V zenach sweep, vyslo uplne vsetko - proti Haag, top10 Haga, Bjoergen easy win, dokonca aj ta dvojicka proti Niskanen, ktoru som nehral. V muzoch, nic moc pocit, ale aspon nieco vyslo - uz to zacinalo vyzerat, ze ten mizerny zaver zoberie top3 z Jespersena, kde bol zaroven nizsi vklad, nez mal byt a na druhej strane trochu ambiciozny tip na Roetheho. K tomu dmntna chyba s Clarom, cim som pokazil peknu akovku s top10 umiestneni - takze z jednej casti velka spokojnost, z druhej nespokojnost, skor ale s vlastnym pojatim, nez s vysledkami ako takymi.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 20.12.2014, 21:54 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

F.Pellegrino to win (1/10 - 26,0 - Unibet) & top3 (3,5/10 - 7,0 - Unibet)
A.Gloeersen top3 (2,5/10 - 4,0 - bwin)
S.Nilsson top3 (2/10 - 8,0 - Unibet) & top6 (4/10 - 2,7 - T....)
M.Jylhae top6 (3/10 - 3,0 - Nike)

S.Nilsson vs H.Weng 1 (4/10 - 2,2 - Unibet)

-------------------------------------------------------------------------

Stina Nilsson, avizovane meno, zial vypisana len na Unibete, neprekvapuje, ze zrovna tam, prekvapuje, ze len tam. Lokalky snad trochu pomozu, aj ked Fortuna cerpa z bwinu a Tipac z 15 mien na poradie je schopny v poslednom case vypisat len 5-6 v roznych zimnych sportoch (dnes zensky biatlon).

Pellegrino, ocakavany tip - minule nesklamal z pohladu vykonu, sklamal z pohladu vysledku a slabeho dorazu. Snad cez tyzden si to uvedomil a uvidime klasickeho Federica, ktory rozdava rany do vsetkych svetovych stran na trati.

Gloeersena mam od zaciatku tyzdna za 15 win, sem hadzem len 4,0 top3 z bwinu, pretoze to tak cca odpoveda. Na win max. 10 uz vidim (bet365), to by som nebral, oproti minulemu tyzdnu je v kvalde menej mien, postupi prakticky kazdy, kto postupit ma, na livko nebude mensi kurz a bude sa dat reagovat podla toho, kto ako vyzera (teoreticky budu mat vyhodu ti, co dnes nestartovali, predsa len vo vysokej nadmorskej vyske je dvojstart vzdy velmi narocny a Gloeersen dnesprekvapivo vyhral 15 volne).

Northug laka, ale vsade spadol do nehratelneho kurzu a plati to iste ako u Andersa - dnes druhy, vyborne rozlozil sily a podobne ako Anders mal strhujuci zaver, kde uplatnil prave sprinterske danosti (vdaka comu som bol napokon rad, ze Jespersen to nejako dotiahol aspon na 3.mieste). Jylhae, nezabudol som, avsak chcel by som viacej ako 6,0 na top3.

Zatial tam nehladam to, co tam nie je - ide o opakovany zavod, rovnaky styl na rovnakom mieste, podklad bude tvrdsi, avsak minuly tyzden to bolo az prekvapivo bez padov s minimom problemov.

UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 21.12.2014, 17:23 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Highlight dnesneho dna. Federico vitaz, Stina druha, absolutna spokojnost.

Takto si clovek predstavuje opakovany zavod, ktory mozeme najcastejsie vidiet v skokoch na lyziach, ked sa skacu dva zavody v dvoch dnoch, ciastocne v biatlone stihacka/masak. To, co nenaplnil Kofler, ktory mal smolu vcera, dnes mal v prvom kole sice stastie (OK), avsak narozdiel od tych okolo mal v podstate aj smolu, pretoze z toho dobreho vetra nemohol bodovo vytazit tolko, co ini - strata za najazd/za telemark. Federico a Stina boli smoliari minuleho tyzdna, ked hodnotime zavodnikov, z ktorych clovek moze profitovat. Stina pad vo finale, zlomena palica a konec nadeji, Federico ako vitaz kvalifikacie, tazke semifinale, dobra kooperacia dvoch kvalitnych Norov, podcenenie Taliana a ked sa zbadal, bolo neskoro.

Tentokrat? V kvalde to nebolo az take vyrazne, ano, zmenili sa mierne podmienky, pusta bola predsa len tvrdsia po vyraznom ochladeni - takze kvalitne casy mohli zajst aj vyssie cisla. Nie vyrazne, ale aj tak kvalitne (1vs5, 7vs15). Stina bola suverenna aj nadalej - stvrtinale vo svedskom rozbehu, ukazala, ze je z nich najsilnejsia, zaroven tam nebola ziadna zakerna taktika proti, kedze 3 Svedky to ovladali. V semifinale uz bola kvalita vysoka - Marit/Maiken/Denise. Znova, skvela strategia behu, z uvodu sa dostat na 2.miesto za Maiken, ktora udavala tempo a isla pohladu, zaroven perfektne si drzala za sebou Marit, aby v zavere zvladla famozne zaverecnu zatacku, ked z vonkajska obehla Maiken a tym v podstate aj odrazila utok zo zjazdu od Marit. Norky sa pobili o 2.miesto, 3. napokon nestacilo, takze tento manever mal napokon cenu zlata. Vo finale sa potom prejavila kvalita prveho semifinale, Marit nepodcenila uvod ako v SF, Stina to zasla podobne kvalitne, avsak uz chybal ten moment prekvapenia. 2.miesto mne dokonale stacilo, takze pohoda.

Federico to mal tazsie. Skoncit na 5.mieste v kvalde je z urcitych dovodov castokrat velmi vyhodne, minimalne pre stvrtfinale. Znova to platilo, konkurencia chaba, Eirik najvacsi rival, avsak to je klasik, ziadna nadvlada jednej krajiny, nanajvys dvaja Nori, aj to jeden neskuseny, takze pohoda. Federico to zvladol ako mazak, Eirik spravil rovnaku chybu ako minuly tyzden vo finale, pre neho skoda, ze prisla tak skoro. Semifinale, podobne ako minuly tyzden mal pech. Minuly tyzden sa k nemu pridali dvaja borci, ktori ho pripravili o finale, tentokrat on sa vitazstvom priradil do uvodneho SF k Pethukovovi/Fosslimu/Joenssenovi. Dalo sa to nazvat takmer ako predcasne finale. Federico to takticky zrovna nevychytal, zachranil ho fakt, ze od uvodu udaval tempo Pethukov, takze sa islo strasne rychlo - vo vysledku tak aj jasne 4.miesto stacilo na LL. Aj vdaka tomu, ze v druhom SF sa od uvodu nedostal dopredu Finn Haagen Krogh. Tahal to Halfvarsson a to nie je az taky tempar. Pravdou je, ze jednoducho kvalita druheho semifinale nebola az taka masivna - dvaja ruski sprinteri-klasici, Morilov, ktory ale je len tienom Morilova spred 4-5 rokov a mlady Taugboel, ktory do SF sa dostal len vdaka chybe Eirika v QF.

Uz pred semifinale som mal betnuteho Fossliho za 8,0 a Emila za 10,0 na win. To samozrejme neistilo top3, o tom som uz pisal minule, poistit sa da vyhra, ale ine bocne tipy jednoducho musia vyjst, inak z nich nic nedostanem aj napriek dobremu vyvoju, kvality zavodnikov apod. Som si hovoril, pomoze mi nejaky pad, mozno sa Federico zmatozi, mozno posetril viacej oproti ostatnym, rozhodne oproti druhemu semifinale, ktore malo na oddych a regeneraciu o 5-7 minut menej. Federico vo finale zurocil vsetko - dokonala taktika ist z uvodu hned za Pethukova, ktory tahal v prvom kole naplno, roztrhal pole, avsak ist za Pethokovom je vacsinou vitazne pozicia. K tomu na to zaroven stale mal, pri rovine a nabehu do druheho kola dal do toho vsetko a isiel cez mohutneho Rusa. Krogh znova z uvodu zavahal, nepodarilo sa mu dostat uz cez Pethukova na tejto rovinke a do kopca bol odrezany. Federico to vyuzil, spravil si slusny naskok a aj ked ho v zavere zo zjazdu a neskor aj na kratkej cielovej rovinke mohutne stahovali, vitazstvo si uz nenechal nikym vziat.

Fin mal pech aj tentokrat - alias spadol cez Amika Simeona Hamiltona a bolo po sanciach. Anders na to po vcerajsom monster vykone uz nemal, tie tahy sprintera tam boli, ale vykon a vybusnost uz nie. Vsak druhy akter vcerajsej 15 sa ani nepredstavil - Petter Northug.


----------------------- Servisní zpráva vyhodnoceno k 22.12.2014 ----------------
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 2.01.2015, 18:51 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Tour de Ski:

Celkove poradie:

J.M.Gaillard to win (w/o Norwegians) (1/10 - 67,0 - Unibet)
M.Jaks to win (w/o Norwegians) (0,75/10 - 51,0 - Unibet)
I.Chernousov to win (w/o Norwegians) (0,5/10 - 51,0 - Unibet)


Prolog:

C.Halfvarsson to win (1/10 - 15,0 - Marathonbet)
(*14,0 bet365) & top3 (3,5/10 - 4,0 - bet365)

I.F.Oestberg to win (1/10 - 11,0 - bet365) *12,0 T....
N.Fessel top3 (1/10 - 16,0 - Unibet)
C.Nystad top6 (3/10 - 3,7 - T....)
P.Novakova top10 (2,5/10 - 2,5 - T....)

N.Fessel vs H.Weng 1 (2,5/10 - 3,25 - bet365)

E.M.Hagen vs R.Haga 2 & I.F.Oestberg vs D.Herrmann 1 (4/10 - 2,74 - T....)
H.Weng vs E.M.Hagen 1 & T.Johaug vs I.F.Oestberg 2 (3/10 - 2,87 - T....)
R.Duvillard top10 & N.Fessel top10 & C.Nystad top10 (1/10 - 8,8 - T....)

-----------------------------------------------------------------------------------

Sezona s vrcholom vo Falune, takze Tour de Ski je sice velka akcia, ale v mysli najma Svedov je to len priestor, kde sa mozu slusne pripravit a nie zavod, kde sa odravnaju na dalsi minimalne mesiac. Aby ste TdS vyhrali, musite ist na 100%, musite byt stopercentne pripraveni, inak vas v necakany moment dostihne narocnost zavodu a s danou stratou sa uz s potencialnym triumfom mozete rozlucit.

Novinkou je neucast Alexandra Legkova, ktory bol pred startom v pozicii neznamej, potencialneho cierneho kona, od ktoreho nikto nevedel, co ma cakat, vsetci len vedeli, ze ked sa do toho dostane, bude s nim tazke drzat krok. Faktom ale je, ze den pred startom sa na hoteli necitil dobre a okamzite svoju ucast odriekol.

Na jasnych favoritoch sa ale nic nemeni. Prvym je rozhodne obhajca Martin Johnsrud Sundby, ktory aj do tejto sezony vtrhol ako uragan. Dario Cologna je potom hlavnym vyzyvatelom, jeho pozicia je vyhodna - forma stupa, sezonu zacal neplanovane neskor kvoli zdr. problemom a tak vdaka tomuto trendu by mu forma mala na TdS gradovat. Pravdou avsak je, ze program viacej sedi malickemu Norovi, t.j. len jeden sprint, dostatok klasiky a zaverecny kopec mu takisto v ziadnom pripade neprekaza. Samozrejme, obaja to su zavodnici, ktori dokazu spickovo zvladat oba styly a Dario zatial v tejto sezone ukazoval, ze v sprintoch skor pabierkuje + jediny sprint sa pojde skejtom, aj ked zasa v jeho rodnom prostredi vo Val Mustaire, takze sa drobna nevyhoda stiera. Ano, myslim si, ze jeden z nich dvoch vyhra, avsak nie je dovod tipovat kurzy 2,5, resp. 3,5 tak skoro v 7-etapovom zavode. Osobne mam betnuteho Chrisa Andre Jespersena.

Klucove je sa zamysliet, komu vyhovuje sucasna skladba etap.. Odpovedou je, ze zavodnikovi a la Lukas Bauer. Inak povedane, mal by to byt lepsi klasik, predsa len v klasike sa pojdu az 3 distancne etapy, z toho dve intervalovo a jedna Gundersenom. Absolutne nehra ulohu to, ci je sprinter, v podstate je vyhodou, ked je to zavodnik - vytrvalec, len 2 etapy su to totiz, najma z muzskeho pohladu vybusnymi, sprinterskymi - hned ta uvodna a potom tretia, jediny sprint. K tomu je nutne, aby zavodnik bol kvalitny v zaverecnom stupani na Alpe Cermis - vyhodu maju borci na skejt, avsak v mnohom sa to zmazava, viz znova Lukas Bauer. Chris Andre Jespersen ma vyrovnane styly, nie je sprinter, ma v sebe vytrvalost a minuly rok zasiel suverenne najlepsi cas na zjazdovke, nemusim pisat o tom, ze forma mu pred TdS isla nahor a nebyt specifickeho zaveru v Davose, zavod by vyhral, resp. da sa povedat, ze v danom zavode bol tym najsilnejsim zavodnikom. Mam kurz 12,0, v sucasnosti max. 10, z uvodu ocakavam, ze skor bude stracat (prve 3 etapy nehraju v jeho prospech, resp. ta druha nebude problemom, ale tazko v nej cokolvek ziska a v tej tretej by ziskavat rozhodne nemal na mena ako Halfvarsson/Harvey/Northug.

Druha sfera tipov - ponuka Unibetu bez norskych zavodnikov. Odpadaju teda meno ako Sundby/Northug/Jespersen/Roethe, inak povedane 4z5 favoritov. Skoda len, ze ten posledny, Cologna, nema tiez nejake skryte problemy, aby sme mali dovod do tohto segmentu ist naplno. Pre ukazku, Legkov bol vypisany ako druhy favorit v kurze 4,0 - Unibet ho odtial po zverejneni informacie, ze startovat nebude, stiahol, avsak na vysokych kurzoch sa to ziadnym sposobom negativne neprejavilo. Povodne som chcel Gaillarda hrat top3 v kurzoch 20-30, toto je ale lepsie. Nic zle Dariovi neprajem, avsak stat sa mozu cokolvek, aj bez su tam pochybnosti, ako zvladne taky dlhy etapovy zavod atd (nebol by prvym ani poslednym, kto by na TdS zlyhal). Za nim uz nie je nikto, z koho by moje 3 picky mali mat strach. Jean Marc Gaillard sa zjavne dostava do slusne formy, v Davose v oboch styloch v top15 + si stihol zajst aj La Sgambedu volne a obsadil myslim 6.miesto, cim len ukazal, ze ta preferencia vytrvalosti v jeho veku nadalej narasta. Gaillard nikto nebol sprinter, jediny sprint je teda balzamom na dusi, skejtovy, teoreticky by mohol aspon zautocit na top30, avsak ani to si nemyslim, ze sa podari. Minuly rok bol 11. a to sa isli 2 sprinty a v oboch bol v kvalde niekde okolo 70-80.miesta, to len pre dokreslenie. Ani zajtra necakam nic extra, keby dal top30, bol by to slusny start. Jeho chvile pride az v poslednych etapach, sedi mu prejazd na trati slavnej Marcialongy, sedi mu aj Alpe Cermis, tie klasicke etapy by nemali byt v jeho neprospech, aj tam minuly rok prekvapivo stratil v etape vo Val di Fiemme. V minulosti uz bol aj 6. celkovo, minuly rok bol snad 5. v redukovanom poradi bez Norov.

Jaks, jedina muzska nadej pri fakte, ze nestartuje Luky Bauer, ktory uz pred sezonou hlasil, ze da prednost priprave na MS. Lepsi klasik, co je plus. Vytrvalec, ano aj, aj ked v jeho veku v tomto smere za inymi mierne zaostava. Zjazdovka mu nerobi problemy, styly ma pomerne vyrovnane, aj ked klasika by mala stale hrat prim. Oproti Gaillardovi by mal ziskat aj v sprinte nejake body a rozhodne by nemal stratit ani tolko casu zajtra pri prologu. Cielom je top10, uz tradicne, co samo o sebe vypoveda, ze by mal byt favoritom tejto zaujimavej sutaze bez norskej ucasti.

Ilja Chernousov po svatbe v lete so Selinou Gasparin mal pomerne tazky start do sezony. Pravdou je, ze vykony a vysledky z roznych FIS Cupov pred a po Vianociach ukazuju, ze forma postupne rastie a na TdS by mohol byt ruskym tromfom. Mam ho dlhodobo zafixovaneho ako rychlejsieho borca nez vytrvalca, ani zjazdovka mu tolko nesedi, skejt ma lepsi ako klasiku, aj s tym v minulosti dokazal bojovat a dostat sa viackrat do top10.

///

Calle, pre tych, kto pravidelne citaju, ziadna zahada. Znova, vcera este bol kurz na betku 18,0 (aj ked bez top3, pre istotu), dnes uz 14,0. Na top3 si v nadeji pockam na lokalky do rana, 18,0 zahrana, sem hodim kurz z MB, aj ked je velmi pododny tomu na betku. Skejt silnejsi styl, rychlostne vlohy enormne, v tejto sezone v sprinte uz parkrat vo finale a to v elitnej konkurencii (tym naznacujem, ze vo Val Mustair bude jeden z kandidantov na vitazstvo), v 10km radoby prologu v Lillehammeri v tejto sezone este viedol po 3/4 trate, v zavere uz klasicky vytuhol a skoncil 4. Na 4km sa mu vytuhnut nepodari, ked pojde vsetko podla jednoduchej logiky, bude utocit na vitazstvo. Zavody sa nejdu v Oberhofe, ale v Oberstdorfe, kde sa prolog snad nikdy predtym nesiel, takze pozerat vysledky z minulych sezon je fajn z pohladu ozivenia, kto je specialistom na tieto dlhsie sprinty, avsak trat bude ina a kedze stihlo napadnu pol metra snehu, organizatori hlasia perfektne pripravene trate, takze nemali by mat ani vyhodu nizsie st.cisla ako v minulej sezone (aj preto z toho bol trochu prepadak, resp. sa presadili nizke st.cisla do popredia).

Inak Chernousov/Duvillard, tieto 2 mena ma zaujali, avsak cakam na lokalky a na nejake top6/top10 tipy.

V zenach, pokus s Oestberg, alias druha favoritka a aj tak kurz 11,0. Oestberg uz x sezon dominuje kvalifikaciam sprintov, najma v skejte, v tejto pridala aj zopar pozoruhodnych vykonov v dlhsich distanciach a pre mna je to teda vhodny mix prave na 3km dlhu trat, kde by sa mala naplno prejavit jej tradicna tvar s tou mierne poupravenou. Nicole Fessel, 2.miesto v skejtovom zavode na 10km v Davose mnohych sokovalo. Pre mna Nicole Fessel bola vzdy idealnym prototypom na v minulosti sa behavajuce 5, ci uz volne, ako aj klasicky. Tych 5km ako keby bola idealna vzdialenost pre zavodnicku, ktora byvala slusnou sprinterkou a slusnou distancnou zavodnickou - 5km odparalo ortodoxne sprinterky, zaroven to nebolo moc pre nu v porovnani s lepsimi distancnymi a vytrvalejsimi zavodnickami. 16,0 na top3? Unibet zjavne mimo, ked mohla byt druha na 10km pred 2 tyzdnami, moze smelo utocit na top3 aj na 3km v domacom prostredi. S Heidi Weng to az take value nie je, aj ked ako sa to vezme, teoreticky to moze byt 50na50, v podstate aj je, avsak chyba tomu ta dvojita vyhoda - t.j. tipovat na zavodnicka, ktora by mala zajst dobre a proti, ktorej by to sediet naopak nemalo, co pravdou v tomto pripade nie je (Weng bude vysoko). Veteranka Claudia Nystad cloveka hned zaujme v spojitosti s tymto zavodom - v minulosti bola nieco ako specialistka, v Davose ukazala formu a ocakavam, ze zajtra bude mutit vodu vysoko, faktom je, ze kurzy na top3 su fair, resp. rozhdne je zaujimavejsi ten na Nicole Fessel.



Naposledy upravil UselessToo dne 4.01.2015, 18:08, celkově upraveno 1 krát.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 4.01.2015, 10:43 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

H.Weng vs J.Kowalczyk 2 & D.Cologna to win (2,5/10 - 5,16 - T....)

E.Roenning top3 (2/10 - 9,0 - bet365)
I.Chernousov top3 (0,5/10 - 21,0 - bet365)


----------------------------------------------------------------------------------

Malo casu do startu, takze zo zien len jedna dvojicka, ono v podstate tam toho ani viacej nie je. Tuto dvojicku najdete za 2,3 na Unibete, avsak do sola sa mi moc nechce a Dario Cologna k tomu je vitana kombinacia. Heidi Weng ma naskok cca 20 sekund, ak je Justyna co i len trochu blizko k svojej tradicnej vykonnosti v klasike, nie je to ziaden znacny rozdiel, zaroven ju rozhodne povazujem za lepsiu sprinterku na klasiku, takze ak ju dorazi, v zavere by mala mat navrch. Treba hned dodat, ze vcera na svoje pomery zasla kratky skejtovy prolog velmi dobre, toboz ked profilovo to nebol zrovna med - najprv strmo nahor a potom prudko nadol na velmi dobre premrznutom podklade, co so zjazdarkymi schopnostami Justyni je vzdycky boj a skor snaha nespadnut, nez vyrovnat sa v tomto smere s ostatnymi. Bolo to aj vidiet na kamere, ze si dava velky pozor a aj na case, kde za kratky usek stracala 3-4 sekundy.

Dario, stale si myslim, ze ked vcera bol suverenny, nema dovod dnes na nikoho cakat a pojde solo za vitazstvom. Predsa len, druhy za nim ma stratu vdaka bonusom 10 sekund a to nim je Calle, ktory sa mozno bude v uvode snazit rychlo dotiahnut (borec so super rychlymi zaciatkami), avsak to by pre neho bola v zavere smrt. Uz 15 sekund straca Petter a tam je mozne to iste, avsak dopadlo by to podobne ako u Calleho. Ilja uz straca cez 20 sekund, ten bude rad, ked dnes nestrati, rozhodne sam nebude nic extra podnikat na vlastnu past. Ten zvysok uz je v jednej kope, kym sa dopredu dostanu klasici, 3-5km to potrva. Co som videl vcera, okruh je narocny, nie je to kontaktny okruh, alias v kopci si zavodnici spolu moc nepomozu a v zjazde je to tak nebezpecne, ze tiez bude mat vyhodu ten, kto pojde sam, uz len z dovodu, ze nic neriskuje a ak spadne, moze si za to len on sam.

V muzoch okrem Colognu ma zaujala ponuka na top3 u betka. Lokalky rano nevypisali nic extra, skor nic, nez nieco, ak by som chcel byt presny. Roenning za 9,0 je dnesne value dna, zrejme jedine. Roenning vcera na jeho pomery, podobne ako Justyna, famozny. 15.miesto v skejtovom zavode je presne to, co vyhladam, aby som urcil formu skveleho klasika. Eldar sa v uvode sezony potykal s velkymi zdrav. problemami, tie su uz davno minulostou a teraz prichadza cast sezony, kde by mal zacat splacat tento vypadok. Pred nim su mimo elitnej 4, ktoru som spominal a kde mimo Colognu ma na vsetkych (aj na Northuga v sprinte, kedze supaz ma vylozene monster, ako byvaly skvely sprinter) Sundby, ktory ma naskok cca 5 sekund, co nie je v podstate nic a inak su to vacsinou borci na skejt, ktori su v klasike polovicni/nulovi. Az za nim je Poltoranin, ktory podobne ako on vcera zasiel na svoje pomery velmi dobre. Avsak, na Poltoranina su kurzy na top3 cca 3,0 a na Eldara 9,0, nevidim ziadnu velku vyhodu Alexa proti Eldarovi, takze toto porovnanie povazujem za zaklad vysvetlenia.

Ilja, vylozene value. Sam neverim, ze bude top3, avsak ked sa pojde vo velkej skupine a bude sa taktizovat, Ilja ma schopnosti, aby vyrazil, zvysok pola prekvapil a uzmul top3. Forma je zjavne vyborna, tak ako som ocakaval, vcera som bol tak velmi rad, ze skoncil 4., kedze som ho napokon chybne nezahral. Fair nie je 21,0, ale nieco ako 7-9.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 4.01.2015, 18:31 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Uvod v Oberstdorfe, asi ako dnes pri skokoch. Potencial mal vcerajsok, kde som to v zenskom zavode pokaslal a v muzskom dokonale vychytal.

V zenskom som narazil na skutocnost, ze trat bola jednoducho na prolog extremne narocna z pohladu zien - takze mlada Novakova a naopak veteranka Nystad nepredali to, co v nich v tychto prologoch je. To je tak, ked je nieco nove, mapka okruhu na fis-ski, ked som to pozeral, tam este nebola a zacinalo sa zavodmi zien (uz pri muzoch sa vedel, co a ako, lenze na pre muzov ta trat sice bola narocna, ale to zaujimavo pole z pohladu tipov s nou nemohlo mat velke problemy, nicilo to len tych sprinterov/ortodoxnych klasikov, tych prvych v celom st. poli medzi muzmi bolo pramalo a tych druhych logicky nikto nevypisoval, kedze by boli outsidermi na akejkolvek trati. V zenach mimo akovky vysla aj dvojicka proti Therese, vyslo aj nieco s Fessel, inak ale som aj cez fakt, ze narocnost trate nebola pre mna idealna, mohlo so stastim vyjst skvele. Faktom zostava, ze som mal ist stastiu naproti a hra aj Weng top3 a zahrat aj nieco na Ragnhild Haga, ktora mi do oci vletela az ked som videl dvojicky s nou na Tipaci. Vycitat nieco Oestberg sa neda, skoncit 6. na sprinterku na podobnej trati je uspech, na vyhru nemala narok na akejkolvek inej trati, Marit bola suverenna a to len dnes potvrdila. Fessel vyborna, chcelo to mat len trochu stastia a kurz 16,0 by bol doma, s dvojickou proti Weng je to velmi podobne.

Ak som pisal, ze v muzoch to nemohlo dopadnut lepsie, tak to plati. Calle 2., pritom zaciatok nic moc, avsak v oboch kolach skvela zjazdarska cast, kde ziskal snad najviac z celeho st. pola, to jemu aj mne velmi pomohlo. 4. Chernousov, takisto perfektne. Perfektne z dovodu, ze som ho chcel hrat, napokon som to hodil za hlavu (5,0 je malo, ked si clovek nie je isty, ci zajde a ak zajde, traja lepsi by sa najst mali v st.poli). Napokon Ilja posluzil na livku - chytil som 8,0 (pred zavodom bolo 18,0), postupom casu, ako sa nikto nechytal a podvedome to vyzeralo, ze sa trat zhorsuje a nikto ho uz neprekona, kurz na betku padol az na 2,5. Ja som to sledoval pozorne a vsimal si prave tu kvalitu trate na zavodnikoch, ktori su v skejte slabi a podpriemerni - v tomto smere zauja Poltoranin, ale aj Jaks, ktory klasicky pomaly zacal a v druhom kole prudko stiahol dost casu, takze trat zjavne nebola taka nevyhoda, ktora by znamenala, ze Chernousova uz nikto neprekona. Potom zacal kvalitne Dario a hned som na ten popud naskocil v slusnom kurze 3,5, takze ano, za danych podmienok som z toho vytazil maximum, aj 11.miesto Duvillarda pri fakte, ze nezasla top10 Nystad bolo velmi vitanym vysledkom (alias viem, ze tip bol dobry, ale 2 KO v trojakovke mrzi menej, nez ked nevyjde len jeden tip).

Dnes, vsetko KO a to pomerne bezbolestne, nepovazujem to za neuspech. Je to naopak uspech, pretoze som viacere veci neprecital idealne, vedel som, ze to bude zlozite a ked som videl, ze v dejisku cely noc prsalo a trat vyzera naozaj zalostne, bol som rad, ze som v tom len zlahka, bez ziadneho stresu z vysledku a uz som len veril, ze mozno nieco aj klapne.

Justyna zacala zhurta, Weng stiahla rychlo v prvom kopci na 7 sekund (z povodnych 20), avsak tam sa pozitiva skoncili. Znova v zjazdoch Polka stracala, naopak Weng vyuzila Johaug, dlho sa viezla v zavere predala lepsi finish a skoncila druha. Naopak za Polkou sa na zeny utvorila neobvykla obrovska skupina a z nej sa ako Fenix vynorila v zavere mlada svedska sprinterka Stina Nilsson, ktora potesila pred 2 tyzdnami pri zavode v Davose, kde brala 2.miesto.

Kedze Dario taktizoval (zrejme rozumne, TdS je dlha a lamat chlieb sa bude az vo Val di Fiemme), tak muzsky zavod mal tradicny obraz - obrovska skupina a cakanie na zaver. Sice Martin Johnsrud Sundby pracoval na tempe spolu s niekolkymi Svedmi a krajanom Dyrhaugom, ale to by na trati nesmel byt dlhy zjazd a nesmelo by mat toto tempo tie drobne vypadky, aby do ciela neprisla hromadna skupina. A ako to uz v minulosti byvalo tradiciou - obrovska skupina, hromadny zavod, vitazom je nikto iny nez Petter Northug. Ten cely zavod ukryty, miestami uz trochu stracal, v zavere si znovu nasiel idealnu poziciu, vyuzil dokonale drobnej kolizie na umelom moste pred cielom a uz ho v zavere naozaj nikto nemohol zastavit. Harvey a Halfvarsson, nic prekvapive, nic, kde by som si musel cokolvek vycitat - nizke kurzy, favorizovani zavodnici na bednu, pri neistom vyvoji to beriem. Samozrejme, veril som, ze v zavere sa prebier Roenning a ukaze nieco a la Petter, ale aj ked zasiel kvalitne, nieco tomu chybalo - skor zacat na lepsej pozicii v baliku, pretoze mi prislo, ze na to mal, resp. mal na to skoncit lepsie, nez napokon skoncil, v zavere mu sily nedochadzali. Chernousov spatny, alias az tak sa netaktizovalo, aby Rusi v klasike zaziarili. Kedze je Cologna vo forme, tak ani neboli, ze Gaillard/Jaks/Chernousov dnes stratili sancu na top6 v celkovom poradi.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 6.01.2015, 9:48 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

H.Weng top3 (3,5/10 - 4,2 - Fortuna)
D.Kozisek top10 (3,5/10 - 3,0 - Fortuna)


H.Kolb vs A.Cebasek 2 (3,5/10 - 3,1 - T....)
I.F.Oestberg vs M.C.Falla 1 & A.Musgrave vs M.Jaks 1 & D.Vassiliev vs D.Kubacki 1 (3/10 - 3,81 - T....)
L.Valjas vs D.Kozisek 2 & J.Matura top18 (2,5/10 - 3,81 - T....)

-----------------------------------------------------------------------------

Pomerne uzke pole favoritov, najma v muzskom zavode (uz tradicne na TdS), v zenskom poli zasa niekolko otaznikov.

Vo Val Mustair sa islo naposledy (a snad aj prvykrat v historii) pred 2 rokmi v ramci TdS, taktiez skejtovy sprint a co ma zaujalo, to bola narocnost trate. Zeny mali casy v kvalifikacii nad urovnou 3:40, muzi zasa tesne nad 3:00, co znamena, ze tak muzi, aj zeny mali rovnaku trat, resp. ze pre zeny je to az neobvykle casovo dlhy sprint.

V zenach to znamena popozerat sa po sprinterkach, ktore maju aj distancne predpoklady, samozrejme zasa nie tak, ze Therese bude dominovat, ale rozhodne dlhsia narocnejsia trat dava nadej aj pre zavodnicky, ktore pri minulych skejtovych sprintoch zostali tesne pod vrcholom.

Heidi Weng, v tejto sezone uz dokazala byt v skejtovom sprinte vo finale, 2.miesto v prologu za suverennou Marit, sprinterske schopnosti jasne dokumentovala aj na zaver klasickej 10 v suboji s Therese. Pred 2 rokmi tretia, pricom v kvalifikacii bola az 23., co svedci o tom, ze Weng ziskava vyhodu z opakovanych rozjazd, kedy sa u klasickych sprinteriek uz vyrazne hromadi unava.

Kikkan Randall nas samozrejme musi zaujimat, z dvoch pohladov. V druhom sprinte v Davose ukazala, ze forma postupne rastie, zaroven pred 2 rokmi zrovna tu nemala konkurenciu. Faktom je, ze vtedy mali narok na vyhru v skejtovom sprinte len 2 zeny a ta druha chybala (Marit), avsak aj tak cloveka zarazi s akou dominanciou vtedy zvitazila (v kvalifikacii vyhra takmer o 5 sekund, v rozjazdach velmi podobny scenar). Niektorym kurzom som neodolal, aj ked je to longshot a prolog v Oberstdorfe nepotvrdil, ze by uz teraz mal nastat ten cas, kedy sa vrati na vrchol. Neodolal som ani Ragnhild Haga, Nike 15,0 na top3. Tretia v prologu, keby som ju klasifikoval, tak je to menej znama Heidi Weng, velmi podobne schopnosti, velmi podobny somatotyp, slusne oba styly, rychlostne velmi dobre vybavena distancna zavodnicka. Zaroven u nej plati, ze v skejte je zatial podstatne silnejsia.

Alenka Cebasek, strasne som si prial, aby mi niekde vypisali peknu dvojicu, prip. aby Fortuna/Tipac mali pekny kurz na umiestnenie. Top10 za 2,2, fajn, da sa, 5,0 na top6, to uz je hrana a zrejme nie zrovna zaplatena, duel s Kolb za 3,1, to uz je ina. Hanna Kolb zrejme tazi z toho, ze pred 2 rokmi bola 4., rozmyslam a asi mam pravdu, ked si myslim, ze je to jej vobec najlepsi vysledok vo SP. Ani v Davose neobstala zle, 8. a 16.miesto v nabitejsej konkurencii ukazuje, ze v sirsej svetovej skejtove sprinterskej spicke rozhodne figuruje. Faktom je, ze v prologu az za top30, ano, bol pre zeny narocny, to vsak bude aj dnesny sprint, takze nie je od veci z toho vychadzat. Naopak Alenka vyborny zavod, 12., v sprintoch je vidiet dlhodobo obrovsky potencial, ktory zatial vysledkovo malokedy (takmer vobec) zurocila.

V muzskom poli - zahral som Colognu za 12,5. To vsak nevydrzalo dlho, resp. ked som to chcel na dalsi den (vcera) spisat, kurz poklesol na 9-10 a tam je aj v sucasnosti. Problem muzskeho zavodu je v tom, ze prva kurzove 5 je tam pravom a tazko clovek hladat tu hodnotu v jednom z nich, ja som ju nasiel v kurze 12,5, avsak v kurze 8-10 uz nie je, resp. ak je, tak vsadza sa uz s tazkym srdcom. Ta top5 cita vitaza posledneho zavodu a sprintersku hviezdu rokov minulych (Northug), vitaza posledneho skejtoveho sprintu, pricom pred 2 rokmi bol vo Val Mustair 2. (Pellegrino), pana spolahliveho, ktory v tejto slabsej konkurencii bude utocit na triumf - 4. a 5. v davoskych sprintoch, 2. v prologu, 4. v skratenej 10 volne, vsetko z tejto sezony a pred 2 rokmi na 5.mieste, avsak s problemami vo finale (Halfvarsson), borec, ktoreho forma ide nahor, mne to jasne ukazal uz pred 2 tyzdnami, ked skoncil 6., dobre sa javil aj pred 2 dnami na klasickej 15 a pred 2 rokmi bol takisto 6., pricom az do finale zavode jednoznacne ovladal vo svoj prospech - nic nove pod Slnkom, ze to tak neslavne dopadlo (Joensson) a na zaver prave domaci matador a milacik, slavny rodak, ktory uvod sezony mal vylozene slabsi, avsak vitazstvom v prologu naznacil, ze sa s nim aj v tomto sprinte musi pocitat, pred 2 rokmi 4. (D.Cologna).

Dusan Kozisek v silnejsom st.poli uz pri druhom zavode v Davose preukazal, ze forma z FIS zavodov tu je a len tak nezmizne. Vtedy zial bol pre SK neviditelnym, tentokrat uz v ponuke nechyba. 10. minule, na top10 ma rozhodne aj tentokrat, ci to bude stacit na finale neviem, resp. skor nie a ak ano, bude potrebovat pomoc zhora - nejaky pad, lahsie semifinale, postup na cas.





Naposledy upravil UselessToo dne 7.01.2015, 12:27, celkově upraveno 1 krát.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 7.01.2015, 12:26 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

A.Poltoranin to win (2,5/10 - 6,41 - Pinnacle)
I.Niskanen to win (0,5/10 - 21,0 - bet365) & top3 (2,5/10 - 6,0 - bet365)
A.Harvey top3 (2/10 - 10,0 - Unibet)
F.De Fabiani top3 (0,75/10 - 17,0 - Unibet)

I.F.Oestberg vs S.Nilsson 2 (3/10 - 3,1 - Marathonbet)

----------------------------------------------------------------------------------

Dvojicky sa hraju vtedy, ked sa da najst slabsi clanok zo zavodnikov zo spicky, resp. zo spicky aspon z pohladu bookies. Ked takyto clanok nenajdete, nedokazete pomenovat, resp. jednoducho neexistuje, moznost hrat zmysluplne dvojicky pada, pretoze dvojicka hrana len kvoli tomu, ze niekomu doverujem, resp. cakam/verim, ze dnes zajde dobre, je hodne chaba dvojicka a daleko lepsie je v takom pripade hrat tip na umiestnenie.

Teoreticky by som bral zaujimavu dvojicku s mladym Talianom De Fabianim, podobne ako aj nejaku top10/top6, lenze to je len zbozne prianie. Jedinymi dvojickami s nim su tie s kolegom Noecklerom, kde by mal byt lepsi, avsak asi tak ako hovori kurz + rozhodne sa nejedna o vyhodu dvojicku, kde by sme isli proti borcovi z formy zameraneho prevazne na skejt.

Poltoranin, dobry vykon prakticky z kazdej z etap, ak uvazime, ze v skejte je podpriemerny. Skratena verzia 15 mu nebude prekazat, kedze je zname, ze je vybornym klasickym sprinterom. Podobnu etapu uz v minulosti vyhral, snad aj v Toblachu, avsak jednalo sa o 5km trat, co mu samozrejme sedelo este o kusok viacej. Kurz by mohol byt aj horsi, faktom je, ze je dostatocny na to, aby som sa rozhodol prave pre neho. Sundby bude rozhodne silny, avsak vcera tvrdo bojoval v sprintoch (a uspesne) a v tomto smere budu mat podobne kvalitni borci, ktori vcera tak neziarili, pomerne zasadnu vyhodu. Tym nemyslim, ze Sundby bude dnes do poctu, avsak prave detaily mozu rozhodovat o vitazstve a 2./3.mieste, co je prave ten priestor, ktory ma zaujima.

Podobne ako Poltoranin, aj Iivo Niskanen sa vcera dokazal pretlacit do top30 z kvalifikacie, tam uz logicky na nic lepsie nemal, pravdou je, ze z jeho pohladu je to velky krok vpred, kedze sprinterom nikdy nebol a skejt je pre neho daleko horsi styl nez oblubena klasika. V poslednom case mam pocit, ze 15km ako keby bola distancia, ktora je na neho prilis dlha, zrejme to suviselo s tazsimi terenmi a rychlymi uvodmi + vysokou nadmorskou vyskou. To sa potvrdilo aj pri stihacke v 2.etape - ano, v uvode musel ist nadoraz, on to vsak mozno az prilis napalil, zbytocne, kedze celnu skupinu by dorazil aj s normalnym beznym tempom. V zavere ho to potom stalo kontakt a lepsie umiestnenie, napriek tomu zasiel top5 cas, aj ked je jasne, ze niektori z celnej skupiny by z jeho startovej pozicie dopadli z pohladu cisteho casu lepsie. Na Iiva navrat starych dobrych kurzov zo zaciatku sezony, resp. pred startom sezony, kedy hned na prvom domacom podniku vypalil rybnik favorizovanym Norom, ktori odvtedy prakticky neprehravaju (narusil to len Federico dvakrat v sprintoch a Dario v prologu).

Alex Harvey ma radsej klasiku, aj ked som si v jeho zaciatkoch myslel opak, resp., ze ma styly vyrovnane a ze aj preto mu tak velmi sedi skiatlon. O tom, ze ma rychlostne predpoklady, pisat moc nemusim, podobny zavod v minulosti vyhral, vcera mozno prekvapivo skoncil uz vo 1/4finale, takze aj on bol medzi tymi, ktori posetrili viacej nez dnesni hlavni superi.

Francesco De Fabiani je mlady taliansky supertalent. O jeho talente a buducnosti sa vedelo uz davno pred zavodom v Oberstdorfe, tam na seba ale prvykrat upozornil ako kandidat na umiestnenie na stupni vitazov. Obdivuhodne na tom bolo to, ze startoval az s cislom 56 a samozrejme aj s vyraznou stratou na uplne celo, ako aj to, akym stylom v poslednom kopci zautocil - az to pripomenulo mladeho Northuga, ten to vsak predvadzal primarne na skejtovych zavodoch. Nedostatok skusenosti, premotivovanost, mozno horsia technika, faktom je, ze v zavere to nie uplne zvladol v zjazde a vdaka tomu bolo "len" 7.miesto. Je to mladik, takze logicky sa nejedna o vytrvalca. Je jasne, ze to nie je ani ziaden sprinter, avsak 10km ani ziadnym sprintom nie je. Mozeme polemizovat, ci by 15 bola lepsia ako 10, osobne si myslim, ze 10km nebude na skodu, toboz ked vcera v menej oblubenom skejte zaostal za elitnou 30 len 3 stotiny sekundy (rovnaky cas ako Jaks, prvy nepostupovy do hlavneho zavodu). Samozrejme, caka na neho domace prostredie, v talianskom time musi vladnut po dlhom case skvela atmosfera, predsa len mlada generacia, ktora vymenila a vymiena starych harcovnikov ako Piller Cottrer/Di Centa/Zorzi/Hoferovci/Scola apod. sa zobudza, 2 vyhry Pellegrina musia byt balzamom na ubolenu taliansku dusu fanusikov klasickeho lyzovania a distancni borci nechcu byt pozadu.

Zo zien, sklamany som, ze nikto z normalnych SK nevypisal Stinu Nilsson. Stina ma obrovsku formu a v 2.etape ukazala, ze v zenach sprinterka neznamena, ze zavodnicka nedokaze zajst nadstandardne aj dlhsie useky. Stina Nilsson skoncila 4., pricom startovala niekde z 3 desiatky poradia po prologu a nestacila tak len na silne trio Bjoergen/Weng/Johaug. Formu potvrdila aj vcera, nebyt problemu s palicou hned po starte, skoncila by zrejme druha, je zaujimave, ze z 3 skejtovych sprintov sa nieco hned v uvode finale pokazilo v 2 pripadoch. Oestberg ma predpoklady zajst dobre 5km, avsak skejt je u nej lepsi nez klasika, u Stiny Nilsson si myslim opak aj napriek vysledkom v skejtovych sprintoch a kurz nad 3 je mimo, aj ked ako pisem, radsej by som bral kurz 10+ na top3.




Naposledy upravil UselessToo dne 10.01.2015, 18:12, celkově upraveno 1 krát.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 8.01.2015, 0:56 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

E.Wiken vs R.Haga 1 (5/10 - 2,52 - T....)
E.Wiken vs N.Fessel 1 & T.Stadlober vs N.Von Siebenthal 1 (1,5/10 - 3,69 - T....)


----------------------------------------------------------------------------------

Niekto sa ma tu pytal, co si myslim o tejto dvojicke. Vo svete vypisane ako rovina, dokonca skor favorizuju Svedsku, v Tipaci? Presne naopak, Ragnhild ako jasna favoritka.

Wiken je vytrvalkyna, na ZOH v Sochi v top8 na 30km skejtom, niekde tam bojovala s Vrabcovou-Nyvltovou a Hugue, ak sa dobre pamatam. Skejt ma pred klasikou, nedavno tu bol duel s nou proti Anicke Haag v Davose na skejtovej 10. Ja si myslim, ze skejt je u nej predsa len lepsim stylom, faktom je, ze posledne vysledky mozu byt trochu proti, ona tu klasiku nema az taku marnu, viz 4.miesto by sa dnes same od seba nezrodilo. Ked na 5km dokaze byt 4. a to len tesne, na 15km zajtra by mala predat vytrvalostne sklony. V tomto smere moc toho neviem o Ragnhild, avsak je o 2 roky mladsia a jej skusenosti su v tomto smere takmer nulove. Norka zaroven na uvod straca 13 sekund, v tom najhorsom pripade by to mala byt rovina, v tom lepsom 1,5 na Wiken.


Naposledy upravil UselessToo dne 10.01.2015, 18:13, celkově upraveno 1 krát.
engill
Sázkař - jsem tu nový
Sázkař - jsem tu nový


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 28.12.2014
Tipy a sázky: 18
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 25Hodnocení kvality tipů: 25
Přidej hodnocení ZDE
PříspěvekZaslal: 8.01.2015, 5:30 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Neztraci Haga 46 vterin? At koukam jak koukam vidim 46 na prvni misto a na Wiken nejakych 32...
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 8.01.2015, 11:46 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

http://data.fis-ski.com/pdf/2015/CC/2563/2015CC2563SL.pdf

Podla mna je to 13 sekund, aj ked 46 by bolo samozrejme lepsie.

///

P.Northug vs M.J.Sundby 2 (2,5/10 - 2,58 - Pinnacle)
C.Halfvarsson vs E.Belov 2 (3,5/10 - 2,38 - Pinnacle)

R.Clara vs M.Manificat 1 (3/10 - 2,5 - bet365)
E.Roenning vs I.Niskanen 1 (2,5/10 - 1,99 - Pinnacle)

-----------------------------------------------------------------------------------

Dvojicky, ktore som uz ocheckoval davno pred tym, nez ich konecne vypisala Pinna a zahral by som ich napokon aj v kurzoch od betka/unibetu, aj ked dost mozne, ze vo forme nejakych dvojakoviek.

Pinna ma daleko lepsie kurzy nez tie, ktory som povazoval za zaujimave, na druhej strane su to vsetko duely zradne a "len" vylozene hodnotne, bez nejakych vyhodnych matchupov a skrytych informacii.

Martin startuje len 2 sekundy za sucasnym lidrom TdS, Petterom Northugom. To je nic a ulohou pre Martina bude ustvat svojho kamosa z reprezentacie. Obavou je, ci sa mu to bude chciet urobit - faktom je, ze nejake lazo-plazo tempo by mohlo znamenat, ze sa do skupiny dostane Cologna, resp. teoreticky Harvey, najma prvy menovany by v pripade Sundbyho mohol byt nevitanym superom v tak dobre rozbehnutej ceste za obhajobou vitazstva z minuleho rocnika. Zaroven, ak sa aj Petter udrzi, Martin nie je uplne bez sance v samotnom zavere, ked sa pojde tempo a tym podstatne unavenejsim bude Northug. Faktom je, ze ide sa len 25km (prejazd sa chodil s dlzkou nieco cez 35) a to kvoli faktu, ze sa nepodarilo pripravit trasu Marcialongy, kde sa prejazd z Cortiny do Toblachu tradicne odohrava. Takze sa pojde 5 kol po vcerajsej trati v Toblachu, ktora nepatri k tym extremne narocnym, co Northugovi bude hrat do kariet. Ten skejt od Northuga mi ale v tejto sezone pri distanciach nadalej nejako nevonia, aj ked naposledy v Davose bol 2. na 15km volne.

Calle je rozhodne lepsim zavodnikom do skejtu, faktom je, ze Callemu postupne dochadza, ukazuje sa, ze vytrvalcom zatial rozhodne nie je a hlavne tie zavery cohokolvek su snad najhorsie zo spicky SP - len 2 posledne 2 zavody - sprint, kde sice postupil do finale, ale kazdou dalsou jazdou to bolo horsie v kontraste so sukmenovcom z kazdej jazdy Evgeni Belovom, ktory sa kazdym dalsim metrom zlepsoval a zlepsoval. Vcera to iste, predposledny medzicas, plece pri pleci, len 6 desatin sekundy stracal Calle, v cieli to bolo takmer 10 a to mali volbu lyzi uplne rovnaku - obaja vsadili na klasicky. Belov sa zda byt vo forme svojho zivota, v skejte v prologu v top10, vo finale skejtoveho sprintu, tazi z toho, ze je schopny zajst slusne v oboch styloch, aj ked sa zda, ze skejt mu sedi viacej (u neho je to skor vecou aktualnej formy, nez nejakeho jasneho zamerania, aj preto ako junior byval uspesny v skiatlonoch a nielen v nich). Belov naskok 7 sekund, je zrejme, ze prvi 4 borci sa zidu v jednej skupinke, avsak Calle bude musiet v uvode najviac pritlacit, co s jeho zav. preferenciami by mali byt tym rozhodujucim faktorom.

Clara v tych klasickych zavodoch trochu ozil a to vieme, ze klasika nie je jeho salok kavy. Konecne dlhy zavod, skvely zavodnik do skejtu, vyborny vytrvalec, ide doma, vcera jeho mladsi kolegovia-klasici zhoreli ako papier, takze je tu jasny priestor pre navodenie znova pozitivnejsej atmosfery. Roland to ma rozbehnute na top10 pri fakte, ze zjazdovka je miesto, kde sa od neho caka top5 cas a kde by mal mnohych borcov pred sebou bez problemov predbehnut. Maurice, forma stupa, ale Maurice sa stale hlada, na jeho pomery. Clara ma na starte naskok 11 sekund, co je vyhoda najma v tom, ze nemusi virtualneho supera dohanat. Ak to aj skonci sprintom, tak za 2,5 je to min. hratelne.

Iivo a Eldar je dvojicka dvoch klasikov, obaja skejt moc nemusia. Eldar sa ale po chorobe ukazal niektorymi slusnymi vykonmi v skejte a u mna je lepsim vytrvalcom nez mlady Fin, pre ktoreho je ta 15 zrejme idealna vzdialenost (alebo maximalna mozna, aby mohol bojovat s najlepsimi). Startuju prakticky sucasne (rozdiel sekundy v prospech Fina), osobne mam za favorita Eldara, vacsina bookies tiez, len Pinna je trochu proti.

Chcel som zahrat aj nieco s Marcusom, myslim, ze Vylegzhanina zdola, ale stale, Marcus nie je vo svojej tradicnej forme z minulych rokov, Vyleg ma naskok + je to liska podsita + nejde sa prejazd, takze dostavame etapu, ktora sa nikdy predtym neisla a mozeme len odhadovat, co to pre zavodnikov bude znamenat.


Naposledy upravil UselessToo dne 10.01.2015, 18:13, celkově upraveno 1 krát.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 10.01.2015, 12:37 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

A.Harvey top3 (2,5/10 - 3,75 - T....)
E.Belov top3 (1/10 - 8,0 - bet365)
N.Dyrhaug top3 (1/10 - 6,0 - bet365)


A.Bessmertnykh top10 (3/10 - 3,75 - T....)

M.Jaks top10 (4/10 - 5,0 - Fortuna)

----------------------------------------------------------------------------------

V zavode sa miesi vytrvalost, avsak aj specifikum predposlednej etapy po dni odpocinku, ako tiper cyklistiky casto mozem vidiet pri GT, aky velky dopad ma den odpocinku pre niektorych favoritov a spolufavoritov, ked v tom dni vypadnu zo zazitej rutiny a tempa a telo zrazu nechce so zavodnikov spolupracovat tak, ako by si sportovec predstavoval.

K tomu sa vo Val di Fiemme ma pocas vikendu vyrazne oteplit, co bude mat dopad nielen dnes, ale najma zajtra pri vyslape na Alpe Cermis. Okruh vo Val di Fiemme je z tych narocnejsich, ak ma byt stopa maksia, je dost mozne, ze sa to pocas zavodu potrha, aj ked na druhej strane, startuje sa hromadne a su to muzi. Faktom je, ze v minulych sezonach to bolo selektivne pomerne dost, pomerne rychlo sa oddelilo zrno od pliev, verim, ze dnes to nebude inak.

Hrat Sundbyho? Teoreticky prvy favorit, lenze aby vyhral, musi sa zbavit vsetkych sprinterov, co nebude ziadna hracka. Skor myslienka na livko, ked sa pojde tempo, pole sa zacne trhat, sprinteri zacnu zaostavat, resp. Petter podceni situaciu. Poltoranin je najvacsi a najtazsi zavodnik, tazsi podklad bude hrat proti nemu, kopce takisto. To iste top3 - povodne som chcel hrat len Harveyho, zahram ho, predsa len, ked do cielovej rovinky pride pocetna skupina, on je tym, kto by mal patrit tradicne k tym najrychlejsim. Ak nie, Belov a Dyrhaug vyzeraju ako dobre poistky v peknych kurzoch - Belov ma neprestava prekvapovat, ma famoznu formu, Dyrhaug je zasa zavodnik, ktory postupom zavodu vzdy nabera dych, v tomto pripade mu v uvode nikto nezmizne a v zavere by mohol profitovat z profilu trate a tempa na cele.

Rickardsson je obor, takze aj ked ma formu, hrat ho nechcem. Iivo Niskanen, tam som na vazkach, avsak on je absolutne zavodnik bez rychleho zaveru. Velke nadeje vkladam do Martina Jaksa, top10 za 5,0? Wow. Teoreticky by mal mat aj na nieco lepsie, predsa len klasika je top, 15km, kopcovita trat, dokonca aj maksi podklad by nemal byt problem, samozrejme, ak zasa niekde nespadne. Bessmertnykh, rusky klasik, zatial sa mi z ruskych klasikov v klasike pacil najviac a kurz na top10 je takisto lukrativny, ked berieme do uvahy, ze uz tu tak vela mien, ktore by o top10 malo bojovat nezostalo, resp. ani nikdy nebolo.

UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 11.01.2015, 10:30 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

A.K.Saarinen vs M.Rydquist 2 (3/10 - 2,7 - Unibet)
R.Clara vs M.Vylegzhanin 1 & E.Belov vs P.Northug 1 (2,5/10 - 4,418 - Marathonbet)
A.Musgrave to win (0,5/10 - 34,0 - bet365)
C.Perl to win (najrychlejsi cas) (0,25/10 - 151,0 - bet365)

--------------------------------------------------------------------------------

Ponuka tradicne chudobna, v biatlone zakomponovana dvojicka Musgrave vs Jaks, betko ma nieco podobne s Doblerom, oboje som napchal do akoviek - Musgrave ma na Jaksa drobny naskok + ocakavam, ze dnes bude patrit skor k tym pozitivnym prekvapeniam, nez ku sklamaniam. Od Jaksa som vcera cakal velke veci, dlho to vyzeralo slubne, v zavere ale najma v stupaniach velmi lahko a rychlo odpadol, takze je pomerne logicke, ze dnes mu neverim. Ano, Musgrave vcera prepadak, ale on v klasike je tradicne spatny, takze si z toho nic nerobim. Andrew bol najrychlejsim muzom pri stihacke na 25km pred 3 dnami, takze ocakavam, ze aj dnes bude pokracovat v podobnom duchu.

Aikku, kopec a skejt, brr. Vcera sice 4., ale to bola jej milovana klasika, 10km, ziadne velke prekvapenie. Maria Rydquist ma radsej skejt, sice straca takmer minutu, ale Aikku je schopna dnes nabrat obrovsku stratu, takze za 2,7 jasna hodnota (50na50 u mna).

Z MB ponuka, ktora nikde inde nie je, zial. Clara da Vylegzhanina takmer stopercentne - Clara je monster na zjazdovke, celu TdS jazdi skvele, dokonca aj v klasickych etapach, dnes prichadza jeho chvila a som zvedavy, ako vysoko to dotiahne. Maxim kopec nemusi, naskok na Claru prakticky nulovy, vidiet, ze MB vypisuje bludy. Takisto proti Northugovi ako jedini vypisali Belova. Na Belova som vcera nahodne chytil este lepsie veci (napr. top3 za 1,85), ale aj toto sa mi paci. Na celo straca cez 30 sekund, Northug uz vcera tahal nohy v zavode, ktory keby mal formu, resp. slusnu kondiciu, musi vyhrat, resp. aspon byt v top3. On ale odpadol v poslednom kole v stupani a bol by zazrak, keby na zjazdovke predviedol nieco lepsie nez obvykle a aj tento priemer je pomerne v ohrozeni. Belov nema skusenosti, ale ma formu, je to trochu stavka naslepo, ale je to najma stavka proti Northugovi (resp. Callemu, obaja by si to mali rozdat o 3.miesto, predsa len naskok na piateho v poradi je obrovsky a aj ked su obaja tragicki v stupani na zjazdovku, udrzat by to mali).

Najrychlejsi cas? Teoreticky Clara/Manificat hlavni favoriti, lenze ma to vypisane len betko a kurzy na oboch su 4,5, pricom nebezpecni mozu byt aj ini (specialista Babikov, Dyrhaug, ktory mal slusne casy v minulosti, aj ked bol vylozene priemernym zavodnikom, Hellner, aj ked tomu neverim). Musgrave, cierny kon, predsa len preziva najlepsie TdS v kariere, aj v minulosti v zjazdovke konkurencieschopny + skejt je jeho paradna disciplina. Curdin Perl je podobny specialista ako Babikov/Clara, v minulosti Bauer. Kurz 151,0 je jednoducho moc, fair nieco okolo 25-30, mozno aj menej, viz pred 3 dnami na 25km aj on zasiel vyborny cas a to vyrazal zo zaverecnej vlny.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 16.01.2015, 22:16 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Otepaa:

S.Nilsson to win (4/10 - 9,0 - Unibet)
K.V.Gjeitnes to win (0,5/10 - 20,0 - T....) & top3 (1,5/10 - 7,0 - T....)
M.L.Malvalehto to win (0,25/10 - 41,0 - bet365) & top3 (1/10 - 9,0 - Unibet)
K.R.Harsem to win (0,25/10 - 51,0 - bet365)

E.Brandsdal to win (4,5/10 - 4,0 - bwin/Unibet)
S.Turvoll Fossli to win (2/10 - 11,16 - Pinnacle)
N.Kriukov to win (1,5/10 - 10,0 - Unibet)
S.Ustiugov to win (0,25/10 - 34,0 - bet365) & top3 (1/10 - 7,0 - T..../bet365/Unibet)


A.Poltoranin top3 (1,5/10 - 5,5 - Unibet)


kombinacie s top6 Eirik @1,5 a top6 Stina @1,6 (obe bwin, spolu nekombinovatelne)

---------------------------------------------------------------------------------

Stina Nilsson, v poslednych tyzdnoch moja velka oblubenkyna. Pre tipera idealny priebeh sezony - na uvod sezony ju zastavila choroba, z tej sa dostala a vo velmi kratkej dobe sa zaradila tam, kam tato stale velmi mlada sprinterka (rocnik 93) rozhodne patri.

Pre retrospektivu poslednych zavodov - vsetko to zacalo v prvom davoskom sprinte, kde skoncila 6. (po pade hned v uvode), v druhom uz nic nepodcenila a dokonca potrapila suverenku Marit Bjoergen, takze tesne druha. Na TdS isla len v prvych etapach - velmi dobry pocin v prologu, skvela stihacka na 10km klasicky, cim len stvrdila svoju famoznu formu na prelome rokov a v dalsom skejtovom sprinte 4.miesto - znova sa nevyvarovala problemov s materialom, v uvode vyrazne stratila, napriek tomu este stihla predstihnut 2 superky vo finale. Z TdS si hned odskocila domov do Falunu, kde malokto zo sprinterov nevyuzil sancu vyskusat si trat nadchadzajucich MS, toboz ked sa islo klasicky. Stina tretia, co moze vyzerat ako sklamanie, ale pri fakte, ze sa hnala z jednej strany Europy na druhu po troch tazkych etapach a isla proti nabitemu polu sprinteriek, ktore TdS logicky vynechali, to rozhodne nie je zly vysledok + neviem, co sa vo finale prihodilo, kedze Falk DQ, Kalla a Ingermarsdotter velka strata a 4 domace Svedky sa museli doma sklomit pred duom Noriek Gjeitnes/Harsem.

O Stina si nadalej mylsim, ze klasika je pre nu lepsi styl, viz 2 tretie miesta z konca minulej sezony SP. V Otepaa logicky nenajdeme Marit Bjoergen, Justyna Kowalczyk obsolvoval prakticky cely harmonogram TdS a zaroven po, resp. pocas poslednej etapy (vystup na zjazdovku Alpe Cermis) bola prevezena do nemocnice (naznaky zdr. problemov - viroza + unava + neoblubena a fyzicky velmi narocna zav. etapa = vrazedny koktejl pre organizmus).

Obe favorizovane Norky su u mna dlhodobo lepsie zavodnicky pre skejt, ano, v case epickej formy su fantasticke aj v klasike, avsak Maiken Caspersen Falla bola pred prestavkou nevyrazna a Oestberg bola pre Nilsson porazitelnym sustom aj v skejte, v klasike by to malo ist este lahsie. Tym som popisal superky s nizsim kurzom. Chcel by som hral spominane dve nenapadne Norky Kari Vikhagen Gjeitnes, resp. Kathrine Rolsted Harsem. Ponuka, najma na druhu, je zial pomerne obmedzena, sklamali aj lokalky (Tipac/Nike), ktore druhu vobec neregistruju.

Urcite mam zalusk na nejaku Finku, zrejme Mona-Lisa Malvalehto - klasika, OK, trat 1,2km, pomerne OK, jeden kopec by pri tej dlzke mohla zvladnut a Malvalehto ma rada tuto pasaz sezonu po TdS (nevyhrala nahodou sprint v Liberci pred 2 rokmi?).

///

Eirik Brandsdal, vyhral zatial jediny ostry sprint klasicky vo SP - Ruka/Kuusamo na uvod sezony a to absolutne suverenne a s noblesou. Ked uz som spominal klasicky sprint z Falunu v ramci Scandinavian Cupu, medzi muzmi vyhral napokon skuseny rutiner Ola Vigen Hattestad. Avsak, v muzskom sprinte je to velky boj, da sa povedat, ze o konecnom vysledku rozhoduje mnohokrat stastie - rozdiel medzi vitazom v kvalde a druhym miestom moze byt obrovsky (1.stvrtine vs 4.stvrtfinale, potom istota 1.semifinale, ak postupite z prvych 2 miest, vs 2.semifinale, co pred finale robi ten rozdiel medzi vyrovnanymi zavodnikmi + samozrejme nalosovanie, aj vo stvrtfinale mozete ist "predcasne finale", v inom 1/4finale to zasa moze vyzerat skor ako radoby osemfinale, mladici, prekvapenia, klasicky rychli borci v kvalifikaciach, ktori ale v zavodoch to nedokazu pretavit v dobry vysledok..).

4,0 na Eirika, dobre, beriem. V spominanom Falune druhy, tesne, jednoducho Eirik je zaruka v klasickych sprintoch top3 vysledku/finale. Za 3,0 by som to nehral, za 4,0 nevaham ani sekundu. K tomu nieco hodnotnejsie - Sondre Turvoll Fossli. Zatial v tejto sezone nevypisany princ klasickych sprintov. Vyhral na norskych nominacnych zavodoch, v Ruke treti, vo Falune postup do finale a tam zrejme pechacek. Rozdiel medzi nim a Hattestadom je v tom, ze Ola Vigen vo Falune bol v 1.semifinale, co bola vyhoda pri prudko sa zhorsujucich podmienkach na trati (vidiet z postupne horsich a horsich casov rozbehov, ako zavod pokracoval), Ola Vigen postupil na cas, Sondre druhe semifinale vyhral, len v tom finale to potom vdaka vyhode a troche stastie v neprospech mladika bolo uplne naopak. Tym nepisem, ze Ola je bez sance, v Otepaa to nebude lahky sprint, zaverecna rovinka nebude proti skusenemu Norovi, ktory ma takisto famozny supaz, ale je rozdiel cca 6 a nieco nad 11.

Kriukov? To je skor taky moj boj - nie je to tip a la Frick a cokolvek na Slaviu, tu mam aspon kurz a urcitu nadej, ze forma Nikitovi pred MS zacne narastat. Vo Falune "bieda", avsak stvrtfinale vyhral a v semifinale mozno doplatil, ze isiel az v tom poslednom 1/4finale, mozno mu zasa doslo ako v minulych zavodoch, aj ked v podstate od Kuusama sa klasicky sprint az do Falunu vobec nebezal a vsetci vieme, ze Kriukov a skejtovy sprint nejdu prilis dokopy. Ten kurz je slusny na win, tragicky na cokolvek ine - moznost vyhorenia pomerne vysoka, moznost znovuzrodenia slusna a naozaj nechcem prehrat vdaka tomu, ze som Nikitu podcenil.

Prekvapivo je v st.listine Alexei Poltoranin, toboz ked dokoncil cele TdS. A o tom to je - za normalnych okolnosti za 13,0/4,25 (Tipac) som v tom pri jeho forme az po usi. Avsak TdS je taky zaberak, ze malokto sa dokaze popasovat s velkou unavou, ktora po skonceni zavodu pride. Alex je namet na livko - tych 7-8 zrejme dostanem s podstatne lepsimi informaciami o jeho kondicii a bez rizika totalneho zahodeniu financnych prostriedkov do neho investovanych. Ano, livko nezaruci vyhru, zaruci ale slusnu/vybornu investiciu. 4,25 na top3 a som pomerne nahlodany, ale neberiem to.

Kto dalej? Snad len Sergey Ustiugov, ktory sa vo Falune neobjavil a otaznik v kurzoch az 34,0 na win pri jeho moznostiach (v Otepaa pred 4 rokmi slavil titul juniorskeho majstra sveta v klasickom sprinte pred nikym inym, nez Norom s menom Sondre Turvoll Fossli). Celkovo som mal v plane hrat Rusov, avsak vo Falune prepadli - Gafarov LTT zvladol kvaldu, Panzhinskyi ani to nie, Retivykha sa nezaregistroval, Kriukova som uz spominal. Mozno bolo po tvrdej priprave a formu ukazu az v Otepaa, uvidime.


/// To uz radsej prehravam po absolutnych prepadakoch z mojej strany, nez tymto sposobom - t.j. neurobim ziadnu velku chybu, skor naopak a ako to dopadne - slusne povedane, nie prilis uspokojivo. Zeny 2,3,6 a muzi 2,3,6 v kvalifikacii, uz tam som videl, ze je zle (pre vysvetlenie cisla, ktore nastupuju v 3., 4. a 5. stvrtfinalovej rozjazde). Este 6 je nadejna v tom, ze ked na to borec ma a vyhra svoju rozjazdu, ide do 1.semifinale a nevyhoda sa zmazava.

A zial tam sa smolna cast neskoncila, naopak len zacala. Malvalehto, dobre rozbehnute, avsak zo zjazdu (este bez faktoru cerstvy napadany sneh) prekvapivo stratila rychlost/vydobytu poziciu a nic z toho nebolo a to zrovna bola zavodnicka cislo 6, t.j. vyhra by znamenala v dalsom vyvoji skvelu poziciu (najma po tom, co zacalo snezit). Samotne snezenie bol pri smole z kvalifikacie len dalsim minusom pre moje kone, najma pre Eirika a Stinu. Dalej, Harsem sa s casom dostala zo 1/4finale do semifinale, islo vyborne, znova to nezvladla v zjazde, skoncila tesne tretia a napokon nepochopitelne nepostupila ani len s casom (to tak neboli, pretoze by vo finale na vyhru vela sanci nemala, to je fakt). Ustiugov to so 6 zvladal vyborne, vyhral 1/4finale a isiel do semifinale, sice nabiteho (skoro ako predcasne finale). Nevyvijalo sa to pre neho skvele, avsak v zavere zabojoval, isiel si pred tretie miesto, avsak Northug mu pred cielom prislapol lyzu a uz letel k zemi. Eirik Brandsdal to v druhom semifinale trochu podcenil, samozrejme si boli vedomi, ze aj keby isli naplno, tazko by konkurovali casom z prveho semifinale. Napokon Eirik to zo 6.miesta v zavere vytiahol len na tretie, kde prehral o 3 stotiny s Fosslim (Pyrrhovo vitazstvo, kedze Fossli dnes na to jednoducho nemal - z pohladu vitazstva/boja o vitazstvo). Stina Nilsson napokon aj s hendikepom proti hlavnej rivalke (Oestberg) skoro uspelo, co ma len utvrdilo v tom, ze tip bol skvely a samozrejme to mrzi o to viacej. Dokonca v tom finale mohla aj vyhrat, avsak to by nesmela podcenit zatacku, resp. pozicny boj pred finalnym zjazdom, kde sa pred nu natlacila Celine Brun-Lie. Bolo jasne, ze ju spomali (Svedke cely zavod isli skvele lyze, v zjazde na kazdeho ziskavala), ze strati kontakt s Oestberg, ked bude predbiehat Brun-Lie, tak sa aj stalo. Skoda.

Kriukov ani nepostupil z kvaldy, sice tesne, ale svedci to o tom, ze na to jednoducho nemal a aby vyhral, musel by sa stat zazrak. Kowalczyk ukazala hned vo stvtfinale, ze na to nema a Poltoranin napokon ani nenastupil, logicke a zmysluplne rozhodnutie. V muzoch napokon vyhral ten, ktory sposobil pad (chybu spravil ciastocne aj Sergey, netvrdim opak) Ustiugova a do finale postupil v podstate nahodou. Tomas Northug prekvapil vsetkym, vlastne aj seba, kedze plan takto nastupit este v uvode povodne nezamyslal, vyplynul z vyvoja zavodu/z aktualneho pocitu to skusit. Vyslo mu to, vyuzil aj to, ze Golberg/Krogh zariskovali a isli na hladkych lyziach supaz od prveho metru, co sa ukazalo ako prilis ambiciozne rozhodnutie. Hattestad to podcenil, Fossli na to nemal a Ketelae bol rad, ze je vo finale/v hre o podium a riskovat zivotny uspech - bednu kvoli hypotetickej vyhre pre neho nemalo vyznam.

Som zvedavy, co na mna caka zajtra - ako je zname, timove sprinty, to je 4krat pruser a 1krat obrovsky uspech. Team sprint sa pojde logicky inym (druhym) stylom, nez dnesny individualny sprint jednotlivcov, t.j. skejtom na rovnakych tratiach, takze do hry nastupuje kombinatorika. Skejtovy team sprint je vzdy masaker, mnoho kontaktov, padov, zlomenych palic.

V muzoch som zvedavy s kym pojde Federico Pellegrino (mal by to byt Maicol Rastelli, Noeckler nie je sprinter a je to predovsetkym klasik). Som zvedavy, ci prevazi meno Federica, alebo podcenenie pomerne neznameho mladika v podobe Maicola. Pethukov/Ustiugov, ak pojdu spolu, tak pre mna zrejme hlavny favorit zavodu. Som zvedavy, koho daju Svedi k Emilovi - Teodor je dost v lese, aj ked vysledok z klasiky nemusi znamenat, ze bude podobne nepouzitelny aj v skejte. Nori - maju z coho vyberat, aj ked vacsina je lepsich klasikov. Krogh + niekto je ideal, Krogh ani dnes nesklamal, skor prekvapil (aspon mna), timovy sprint je nieco medzi distanciou a beznym sprintom, trat pre muzov nie je uplne jednoducha. Fossli sa mi nepacil, takze vybral by som zrejme Golberga z toho zvysku. Svajciari/Francuzi budu v boji o top6.

V zenach, s elitnymi Norkami budu bojovat snad len Norky cislo 2 a mozno elitne Svedky, avsak koho dat k Stine? Pajala? Ja by som volil Falk, avsak marna nemusi byt ani prva menovana. Elitne Nemky (Herrmann/Kolb zrejme) a Slovinky (Cebasek/Visnar) budu takisto jasne v hre aspon o top3. Naopak Finky by mali byt epicky spatne, Rusy nemam paru, koho vobec postavia, ale plati, ze im neverim a Americanky, tie skejtove specialistky sem nepriviezli.
Zobrazit tipy z předchozích:   
Přidat nové téma Zaslat odpověď    KolemDvou.cz - tipy na sázení -> Archiv K2 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3
Všechny aktuální tipy z K2
Žebříčky a statistiky sázkařů
Sázkařské deníky
Tipy moderátorů K2
Tipy na tenis
Tipy na fotbal
Tipy na hokej
Tipy na basketbal
Tipy na házenou a volejbal
Tipy na NBA, NHL, NFL a MLB
Tipy na biatlon, skoky na lyžích, alpské lyžování a lyžování
Sázky, sázení, tipovaní, kurzové sázení, tipy na sázení
Souhrn tipů klubu sázkařů K2profi
Tipovací a sázkařská soutěž K2mini
Strategie sázení
Money management
Úspěšné sázkařské tikety
Programy pro sázení
Kontrola tiketu
Placené tipy
Tipy zdarma
Online sázení


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com




Sportbreak.cz - Dexter





Výměna odkazů:

Studio Ipanema - grafické a reklamní studio
Hledáte kam na výlet? Jsme komunita lidí, kteří si sdílí zajímavé a dobré tipy na výlety, přidejte se.
Časopis pro muže sázkaře, sázka na jistotu.

nasetipy.com - tipovanie, tipovaci web, tipuj, stávkovanie, bet, dobrý tip

Vtipy