Homepage
Zaslat tip & FÓRUM
Souhrn tipů
Žebříčky a statistiky sázkařů
Pravidla výměny tipů
Vyhodnocení tipů & Profil
FAQ - časté otázky
VÁŠ výdělek z vašich tipů
SMS kredity a SMS tipy
Soutěže o finanční ceny
Služby a nastavení sázkaře:
Uživatelské skupinyÚrovně/skupiny - platnost členství
SMS tipy + E-mailová notifikaceSMS tipy + E-mailová notifikace
RegistraceRegistrace

PřihlášeníPřihlášení
Uživatel (nick, přezdívka):    Heslo:      Přihlásit automaticky při příští návštěvě    
Beh na lyžiach 2015/16
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma Zaslat odpověď    KolemDvou.cz - tipy na sázení -> Archiv K2
Předchozí tipy :: Následující tipy  
Sázkař Zpráva - Tip na sázení
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 27.11.2015, 0:45 Předmět: Beh na lyžiach 2015/16
Pište tipy na sázení
Citovat

S.Ustiugov to win @18,0 (1/10 - bet365) & top3 @4,5 (3/10 - bet365)

S.Ustiugov vs F.Pellegrino 1& M-L.Nousiainen top10 @2,56 (2/10 - T....)


///

Tesim sa, konecne sa to naplno rozbehne. Bookies moc nechybovali - nieco bolo na Unibete/888Sport. K tomu len v kratkosti - rozoberal sa MB "v chate". Otazkou je, ktore SK sa daju povazovat za vseobecne nadstandardne. Podla mna sem patria len dve - Pinnacle/betfair. Zvysne maju vsetky dojednej zasadne nedostatky, cim netvrdim, ze su uplne nepouzitelne.

Preco som zacal pouzivat MB? Za A, pretoze ju pouzivali vo velkom ini; za B, pretoze som tam realne zacal stavkovat; za C, pretoze vacsinu veci vypisuju v predstihu. K bodu A - nechcel som sa inym vyrovnat, chcel som zostat konkurencieschopny, pricom v spojeni s bodom B - najst pomer, ktory odraza realitu. Bod C je najzaujimavejsi - najradsej by som bol, keby MB neexistovalo - tymto pristupom MB ulahcuje pracu inym SK, v prvom rade Pinnacle, ktori uz vypisuju primarne hranice skoro chirurgicky presne (alebo tam nie su ulety ako v minulosti, kedy clovek vedel, ze prve hranice budu mimo a ze ked betne nieco 5-6krat s upravenymi hranicami/kurzami, neprehlupi, pretoze hranica porastie napr. o 5-6 bodov).

Samozrejme, MB ulahcuje tiperom prispievat s informaciou podporenou aspon nejakym kurzom uz vo velkom predstihu. Najradsej by som pokracoval vo formate, ktory som predostrel pri Eurobaskete 2015 a strelcoch. S tym je spojene riziko, ze informovana masa mi mnohokrat zrazi kurz predtym, nez si ho sam stihnem vsadit. Druha moznost je upravovat MB kurzy tymi na Pinnacle po tom, co oni dovypisuju svoju ponuku. Nasli by sa urcite taki, ktori by v tom videli snahu si prilepsit - faktom je, ze sa to deje skor vo formate MB first.

Pinna kazdym rokom vypisuje jednotlive sutaze neskor - zostava tedy len maly priestor medzi vypisanim a zaciatkom zapasu. Ak clovek caka az dovtedy, kym Pinna zverejni svoje hranice, potrebuje este minimalne 30 minut, kym to vsetko prelustruje, sam natipuje a stihne aspon zakladnu cast veci spisat.

Na zaver - rozhodne som bol a stale som odporca MB so snahou zvysit si vlastne cisla. Avsak je trochu zvlastne, ked sa niekto ohradzuje proti jednej SK a sam vyuziva podobne "priemernu" SK, resp. v nej tipuje nie zrovna mainstreamovu vzorku ponuky (kde limity pridu velmi rychlo, minimalne na tu ciastkovu zabavku). Skvelych SK je minimum, aj tych par skvelych pozna slovo limit - limitom je uz len sirka ponuky (casy nezmyselnych a tazko kontrolovatelnych lig na Pinne su davno prec). Strasne rad by som tipoval napr. seversku kombinaciu, ale pri zelani to zacina, a aj konci.


///

Sergey Ustiugov je moj prvy tromf. Brandsdal/Northug, prvi dvaja zo sprintu v Kuusame v minulom roku, Eirik dlhodoba klasicka jednotka, Northug ukazal slusnu vykonnost v priprave, je schopny vyhrat prakticky akykolvek zavod a meno si na MS vo Falune znova ocistil (z pohladu tapajucich vysledkov, nebavim sa o mimosportovych aktivitach/pruseroch). Kriukov cislo 3 - tam vladne zasa nadych neistoty - nikde sa na zaciatku sezony v pripravnych zavodoch neobjavil. Nasleduje Finn Haagen Krogh, ktory bol uplne marny v Beitostoelene. Paal Golberg je taky zolik, v ktorom sa clovek nevyzna - je stale viacej sprinter alebo distancny zavodnik? Sedi mu viacej skejt alebo klasika, resp. sedi mu viacej skejt v sprinte a klasika v distancii? Nasleduje Sergey. Podla mna je Gaellivare a tazke miestne profily idealny druh testu pred zavodmi v Kuusame/Ruke.

Suverenne vyhral klasicky sprint a o den neskor aj skejtovu 15. Stale si myslim, ze v skejte je silnejsi. Stale si myslim, ze je skor sprinter, ako distancny zavodnik, aj ked nikdy som nepatril k tym, ktori ho brali len ako nadejneho sprintera (sam sa vyjadril, ze toto tvrdenie chce svojimi vykonmi a vysledkami popriet). Pred 2 rokmi 7. (v Q 5.miesto), minuly rok 6. (smolne finale). Kuusamo je zavodom, kde vyhrava fyzicky vyborne vybaveny sprinter, ktoremu ale nesmie chybat ani zaverecne zrychlenie, ale ani technicka a takticka vyspelost. Da sa povedat, ze neexistuje komplexnejsi klasicky sprinter v kalendari SP, minimalne z tradicnych zastavok.

Poltoranin vo Finsku udajne vyhral s velkym stastim, ked sa do finale doslova pretrapil. Ako je zname, Poltoranin a klasika, to ide dohromady a vzdy ma vyssie kurzy lakaju. Na domacich zial nie je ponuka, na livku ale budu objektom zaujmu.

Celkovo sa zda, ze Fini su tradicne velmi dobre pripraveni na sezonu. Mona-Liisa sa cez leto vydala, preto ta zmena mena z Malvalehto na Nousiainen (Ville). Tazka trat a Mona, to vyzera trochu ako gamble. Ja s tym suhlasim, tie jej vysledky su v Kuusame tradicne sklamanim - tazke trate jej nesedia. Faktom je, ze uz je starsia, skusenejsia, v priprave dominovala, zaroven st. pole je bez dua Visnar/Bjoergen, dvoch elitnych klasiciek, Kowalczyk je chora, Harsem ma/la problemy s kolenom, Nemky/Talianky/Francuzky su lepsie v skejte, Heidi Weng zatial nevyzera, ze by (na)ladila formu na uvod sezony. Tym chcem povedat, ze konkurencia sa zda byt podstatne lahsia, minimalne v klasickych sprintoch (ved aj top3 je skor zamerana na skejt - Stina urcite, Oestberg/Falla vyrovnavaju, postupom casu, kvalitu v oboch styloch, avsak u Oestberg by klasika bola zaujimava pri lahsom profile a u Maiken plati to iste - z dovodu skveleho zaveru).

Ocakavam, ze vysledky moze zamotat znova rozhodcovia/jury. Postarali sa o to v predsezonnych zavodoch, zajtra sa pojde prepierana klasika a aj ked v Kuusame na to nie su trate (a zrejme ani podmienky) tak par odvazlivcov sa urcite najde, co to skusi obist na skejtovych lyziach supazou.

Skvelu formu ukazala Jess Diggins - sice v slabej konkurencii, avsak najprv na menej oblubenom klasickom sprinte a potom na distancnej skejtovej 10. Jess bude zaujimava skor na 5km volne v sobotu - kratka distancia skejtom, teoreticky by mohla zautocit na stupne vitazov. Samozrejme, trochu zabudam, ze vysledkom na MS (2.miesto na 10km F, sice vdaka podmienkam, ale na to sa spatne nikto pytat nebude) sa o "prekvapenie" uz v uplnom slova zmysle nebude jednat.

///

Sprinty uz naozaj vyzeraju len ako "pokrm" pre livko. Ano, vedel som pred startom, ze minulorocny test noveho osviezenia v podobe vyberu stvrtfinale podla kluca - 11. v kvalifikacii vybera ako prvy, zostupne nasleduju dalsi az po vitaza Q a potom pokracujeme, logicky, cislom 12 az po 30. Aky je v tom rozdiel? V minulosti realne hrozilo, ze zavodnik moze skoncit v kvalifikacii na krasnom 3.mieste a napriek tomu dostat vacsinou vylozene nevyhodny piaty rozbeh s teoreticky silnym polom - nahoda, kto skonci 8./13./18./23./28.

Teraz - najtazsie to maju kvalifikanti od 6. do 11.miesta, pretoze si sice mozu slobodne zvolit rozbeh, avsak nevedia, ako zareaguju "favoriti", resp. ti najrychlejsi. Ambiciozny zavodnik bude volit priamu komfrontaciu - v dnesnom zavode to bol vyber 1., resp. prinajhorsom 2.stvrtfinale, co sice vacsonou zaruci narocnu cestu z pohladu konkurencie, avsak odmenou pre zavodnika je vacsia porcia oddychu v pripadnom finale, resp. vysoka sanca, ze z narocneho rozbehu na lepsej trati sa dalej dostanu takmer vzdy 2 LL.

Cim tazsia trat (profil/podmienky), tym viacej uvidime boj o prve 2 rozbehy. Northug sice volil cestu najmensieho odporu, z urciteho pohladu to vyzera ako skvela strategia (pohodlne dvakrat postupi a "posetri" sily), lenze zavod mu zacina podstatne neskor a casovy usek medzi druhym semifinale a samotnym finale je minimalny. Na mestskej rovinatej trati by to bolo vyhodne, v takom pripade by ale nehrozilo, ze sa polovica favoritov nahrnie do prveho stvrtfinale a dalsia stvrtina do druheho.

Vyhodu noveho formatu ukazala Ingvild Flugstad Oestberg - skoncila som tesne druha a aj napriek tomu nemusim byt znevyhodnena 4. stvrtfinale.

Ustiugov na to dnes nemal - uznavam, ze v tom tipe bolo viacej rizika, nez bolo rozumne. Na druhej strane, to, co takticky predviedol v supersilnom prvom stvrtfinale, bolo k placu. Postupit dalej mal, ale stropom bolo nejake stastne finale a la Emil Joensson, resp. po boji sa prehryzt ako LL do finale a tam by uz uplne vycucany, bez energie.

Prekvapenie - pocin Sondreho Turvolla Fossliho vo finale. Ukazalo sa, ze trener mal pravdu, ze jeho duo zverencov prestane mat syndrom nadejnych postupnych krokov a mizernych finale. Neda sa povedat, ze by si takticky posetril sily, jednoducho ma konecne natrenovane na ten najvyssi level a v tejto sezone moze polahky vyhravat jeden sprint za druhym (skejt rozhodne nema horsi).

V zenach ma sklamalo, uz tradicne, pole mimo Noriek. Finky podpriemerne v priamej komfrontacii, Svedky slusne, ale nieco tomu chybalo, Nemky predviedli svoj standard, Americanky asi fajn, ale mohla za to stastna hviezda/taktika, nez samotny vykon, Rusky, zatial len o prislube do buducnosti, uplne vyhorela Matveeva, ktore pred 2 tyzdnami so stastim zdolala elitne norske duo na ich pode. Inak pokracuje scenar z minulych sezon - Stina to zasa takticky uplne nezvladla - inak povedane, dalo sa to vyhrat, keby ... Osobne som cakal viacej od Oestberg, na druhej strane to nebol ziaden prepadak - zrovna Kuusamo nie je pre nu vhodna trat + pracovala na zlepseni v distanciach, takze ubytok vybusnosti neprekvapil.


Naposledy upravil UselessToo dne 27.11.2015, 23:43, celkově upraveno 1 krát.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 27.11.2015, 22:57 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

E.Vrabcova-Nyvltova vs P.Novakova 2 @1,98 (6/10 - T....)

///

Zacinalo na 2,25 a uz to stihlo spadnu na 1,98. Eva mala pernych poslednych par tyzdnov. V tomto clanku je popisane vsetko dolezite, z pohladu tipu.

http://sport.idnes.cz/beh-na-lyzich-novakova-065-/lyzovani.aspx?c=A151126_2208008_lyzovani_rou

citace:
„Chtěla bych hlavně zajíždět vyrovnané výsledky,“ říká. Do Kuusama se těší podle svých slov především na bruslařskou pětku. „Ráda bych v distancích bodovala,“ hlásí.


A naopak ..

citace:
Českou jedničkou mezi ženami je Vrabcová-Nývltová, která v létě opět absolvovala úspěšnou atletickou sezonu, ale nyní na tom před zimou není nejlépe. Po říjnovém soustředění na Dachsteinu brala antibiotika. „Od té doby je to špatné, nemohla jsem pořádně trénovat. Jeden den to je dobré, druhý horší,“ posteskla si.


Za normalnych okolnosti by aj tak bola drobnou favoritkou mladsia a vybusnejsia Petra Novakova, ktorej 5km skejtom dokonale sedi (viz v minulej sezone 10.miesto na 5km F v Lillehammeri na uvod sezony). V Gallivare, v ramci pripravy predcila Petra Evu o viac ako 2 minuty na dvojnasobnej distancii.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 12.12.2015, 9:42 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

H.C.Holund vs N.Dyrhaug 1 & S.Roethe vs A.Harvey 1 @2,64 (2,5/10 - Unibet)

///

Minuly vikend skiatlon (30, resp. 15km), tento vikend intervalovy zavod na 30, resp. 15km volnou technikou. Co nemam rad? Ked po sebe idu zavody, z ktorych bookies mozu mnohe vycitat, zhodia kurzy na potencialne chutovky, resp. su velmi opatrni ohladom zavodnikov, ktori sa neukazu v najlepsom svetle.

Toto je taka akovka cez slzy. Mne sa pacia obidva duely a paci sa mi tam v muzskom poli pomerne dost, ale ... Presun do vysokej nadmorskej vysky si vzdy vyziada svoje obete. Odhadnut dopredu tieto obete je takmer nemozne. Zavod je dostatocne dlhy, aby sa na livku dali urobit zaujimave (ziskove) rozhodnutia s podstatne nizsim rizikom. Urcite sa mi minuly tyzden nepozdaval Krogh, od zaciatku sezony je mimo Dario Cologna, co sa az tazko da vysvetlit, kedze snad ako jediny (jeden z mala) si chvalil dokonalu predsezonnu pripravu. Neverim Harveymu, aj ked to nema uplne jasne dovody. Ten norsky duel je tiez trochu zradny, najma Holund nie je prilis skuseny zavodnik, ktory by s istotou mal zvladnut narocny prechod.

Manificat je favorit (mimo Sundbyho), lenze po minulotyzdnovom vykone v skiatlone (fenomenalny vykon v skejte) to vie aj ta najzaostalejsia SK na svete. Kurzy okolo 2,0 na top3 su jednoducho malo. Verim Northugovi. On aj keby nemal dobry zavod, tak "len" minutu za nim startuje Sundby. Stratit minutu na Sundbyho (resp. nieco pod, kedze Northug by predviedol tradicny zaver) by mohlo stacit stale na skvele umiestnenie. Faktom je, ze Northugov trener sa v poslednych dnoch vyjadril, ze do Vianoc Northug predci Sundbyho. Naopak Sundby sa vcera stazoval na uzku trat, kde bude s vyssim st. cislom stracat pri predbiehani pomalsich zavodnikov. Cierny kon - Chris Andre Jespersen, jednoznacne.

V zenach je to este vacsi ..., nez v muzoch. Johaug, za nou Weng/Kalla. Ak clovek nema indiciu, preco by jedna z nich dnes nemala byt top3, nema zmysel to skusat touto cestou. Keby nieco Johaug bolo, potom je to krasa, to suhlasim, ale to sa stane max. tak jedenkrat za rok (ak vobec).

Diggins sa ukazala vo famoznom svetle v stafete, Stephen trochu ozila, Fessel bola vyborna pocas celeho vikendu v Lillehammeri, k tomu stupnujuci sa hype okolo Petry Novakovej, mimo nej dalsie dve pomaly sa presadzujuce sa tvare domacej Von Siebenthal, resp. Rakusanky Stadlober. Sam dnes verim Ragnhild Haga, aj ked 15km by mohlo byt moc. Uz tradicne chybaju kurzy napr. na Serainu Boner, malo toho na Lisu Riittu Roponen, t.j. na dve vyborne vytvalkyne, s velmi kvalitnou skejtovou technikou.


Naposledy upravil UselessToo dne 13.12.2015, 12:39, celkově upraveno 1 krát.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 12.12.2015, 23:55 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

P.Northug vs A.Petukhov 2 @2,2 (3/10 - Unibet)

P.Northug vs A.Petukhov 2 & D.Herrmann vs K.R.Harsem 1 @3,6 (5/10 - T....)
P.Northug vs S.T.Fossli 2 & D.Herrmann vs K.R.Harsem 1 & A.Petukhov top10 @4,16 (2/10 - T....)


A.Petukhov top3 @5,5 (2/10 - Unibet)

H.Falk top10 @2,5 (5/10 - T....)


///

Peto Northug hned po zavode klasicky "plakal". Zo 17 hodin medzi koncom 30km a zaciatku kvalifikacie na skejt ma byt podla Northuga len 14 hodin, co je na oddych po takom tazkom zavode v nadmorskej vyske nad 1600m k smiechu, takze sa hned vyjadril, ze sprint zoberie treningovo.

Tie nezmysly v jeho komentari neriesim, faktom je, ze stopercentne verim vsetkym ucastnikom dnesnych zavodov, ze zajtra toho budu mat "bryle". Minuly rok sa isli dva davoske koncepty (jeden nahradzal La Clusaz), vzdy distancia predchadzala nedelnemu sprintu, pricom sprint bol pre Davos tradicne skejtovy. V zenach tu 10 ako-tak niektore zavodnicky zvladali, avsak zeny su tradicne vacsie univerzalky, resp. konkurencia je prinajlepsom polovicna - t.j. to, co v zenach staci na finale, to je v muzoch 20.miesto.

Alexei Pethukov, zrovna vo dvojicke. Alexei bol naposledy mimo finale v Davose v roku 2008. Odvtedy vo finale davoskeho skejtoveho sprintu nechybal. Je to logicke - narocna trat mu vyhovuje, nadmorska vyska narocnost zvysuje, takto dalsi plus, profil je vyborny aj v tom, ze po druhom ostrom kratkom stupani sa do ciela len klesa, resp. klesanie je zakoncene naozaj kratkou cielovou rovinkou - Pethukov, ak mal niekedy nejaky problem, tak mu chybal vrazedny zaver. Chvilu to riesil tempom od prvych metrov, v poslednych sezonach strategie obmiena, mnohokrat nenapadne utoci zozadu. Vyhrat by ma prekvapila, ale na top3/6 urcite ma.

Pethukov sa totiz mohol dosledne pripravit. V Lillehammeri nebolo pre sprinterov nic zaujimave. Pethukov a dalsi Rusi vyrazili do Seefeldu na FIS-ovy zavod (Seefeld lezi v nadmorskej vyske 1200-1300m). Pethukov bol diskvalifikovany vo finale. V minulej sezone zvladol double so ctou - 4.miesto/2.miesto - rad pripomeniem, ze pre distancnych zavodnikov to bolo urcite stravitelnejsie s 15, ktora predchadzala sprintu.

Zensky duel - Denise Herrmann (podobne ako aj Pethukov) ma ciastocne prekvapili v Ruke - minimalne kvalifikacia/stvrtfinale zasli nad pomery, v semifinale sa ukazali vsetky neduhy horsej klasiky/tazkeho okruhu. Aj Denise sa v Davose dari, zaroven sa jej netykali dnesne zavody - neviem povedat, nakolko bude bojovat o podium, nemyslim si to, ale na top6 - finalovu jazdu, ma urcite. Kathrin Rolsted Harsem - pisal som, ze v Beitostoelene si nepekne zvrtla koleno. Nebolo to nic vazne a tak sa mohla ukazat uz vo SP v Ruke. Skoncila myslim na krasnom 8.mieste, lenze to bola klasika. Klasika je u Kathrin vyrazne silnejsim sposobom. Pre zaujimavost, minulorocne posobenie v Davose - ani v jednom vikende sa nekvalifikovala do hlavneho zavodu (33./46.). Nekvalifikovat sa v zenskom zavode, ak sa nejedna o etapak, do stvrtfinale, resp. medzi top30, je naozaj pruser, ked sa to nepodari ani v jednom pripade, o niecom to svedci. Vo svete su napr. kurzy na top3 trojnasobne na Harsem oproti Herrmann (a to su na Herrmann vysoke kurzy, kedze elitne trio je jasne vyprofilovane).

///

Hanna Falk - bol som zvedavy, co vypise T..... Mlade Svedky nepoznaju (Sundling/Soemskar), druha menovana bude aj pre mna tazko betovatelna, kedze sa rozhodla skusit dnesnu 15. Hanne trat nesedi, pravdou je, ze minuly rok v druhom zavode bola vo finale na peknom 5.mieste (tyzden predtym 15.). To pole v zenskom zavode nie je siroke - 57 mien, z toho 15 odpad a dalsich cca 10-15 klasiciek. Potom tam je obrovske mnozstvo elitnych distancnych zavodnicok, ktore dnes bojovali na skejtovej 15 intervalovym sposobom startu. Ano, mali dlhsiu dobu na oddych, ale ci to je 20-21 hodin alebo 17, to uz takmer jedno. Tie zeny su natolko kvalitne a konkurencia tak chaba, ze vacsinou zvladnu kvalifikaciu. V rozbehoch uz zazraky necakam. Top6 za 4,0 uz tak skvele nevyzera a top3 za 10-11 je zasa prilis - Falla je inde, Oestberg s otaznikom po dnesku, ale 3.miesto moze dat aj tak s usmevom na tvari (trat jej dokonale sedi) a Nilsson sice po zdr. problemoch, avsak vdaka tomu mohla byt skor v Davose, resp. vdaka tomu vynechala dnesnu 15 - co su dva podstatne klady oproti konkurencii.


Naposledy upravil UselessToo dne 13.12.2015, 12:37, celkově upraveno 1 krát.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 13.12.2015, 1:44 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

S.T.Fossli to win @6,5 (2/10 - Unibet)
S.Ustiugov to win @17,0 (1/10 - bet365)

F.C.Falla to win @2,8 (3/10 - T....)

P.Golberg top6 @3,0 (1,5/10 - T....)
A.Pethukov top6 & D.Kozisek top20 @5,0 (1,5/10 - T....)
D.Kozisek top10 @6,0 (0,75/10 - T....)


///

Zaklad bol popisany. K tomu Northugovi - keby mi islo o unity, tak dam na Northuga na Unibete minimalne 9/10 - lenze tam vyssi vklad schvaluje bookie, obcas to prejde, obcas nie. Zaroven je to informacia - ten tip nie je za 3/10 z pohladu dovery, resp. este lepsie hodnoty, len som ju rozlozil do dvoch tipov.

Kto zajtra vyhra v muzskom zavode? Minuly rok vyhral Federico, zasluzene vitazstvo pre Taliania, aj pre mna/nas (bol najsilnejsi v prvom zavode, tam padol vo finale, aby reparat zvladol uz bezchybne). Federico je favorit, co mi robi urcite vrasky, to je len jeho posobenie v Lillehammeri. Za A, uz len samotna ucast ako sprintera na distancii, resp. v stafete a za B, krok talianskeho trenera dat Federica na 1.usek. A Federico bol absolutne fantasticky v klasickom useku na 7,5km proti velkym menam, ktore to rozhodne nesetrili. V lete obrovsky zapracoval na klasike (aj vdaka kamaratovi (aktivni na twitteri, vystupuju spolu v reklame atd.) z timu De Fabianimu, ktoremu zjavne pomohol so skejtom). Jeho skejt sme v sezone zatial vidiet nemohli, myslim v sprinte, takze som zvedavy. Myslim, ze bude bojovat o vitazstvo, ale za ten kurz je nehratelny.

Brandsdal je specialista na klasiku, takze nizky kurz uplne nechapem. Sondre Turvoll Fossli ma az nemilo prekvapil v Ruke. Trener uz pred sezonou hovoril o jeho duu zverencov (+ Tomas Northug), ze by v tejto sezone mali naplno prerazit. Sondre na tom mal aj minuly rok, len vzdy vo finale uz nemal dostatok sil - dovtedy suverenny skvely vykon, vo finale niekedy smola, vacsinou mu jednoducho v poslednom stupani doslo a bolo z toho 3.-6.miesto. Skejt je jeho lepsi styl, minuly rok aj v Davose bol v kvalifikaciach silny, v zavodoch to potom bol popisany scenar. Verim, ze Sondre je dalsie velke sprinterske meno, ktore moze na dlhu dobu ovladnut tuto disciplinu. Krogh bol nevyrazny v Lillehammeri (odstupil zo skiatlonu, v stafete sa kvoli tomu dostal az do norskej stafety s oznacenim III (tri), kde v zavere len z povinnosti dokruzil na 2.mieste - Northug sa nikam nehnal, za nim duo bojujuce o 3.miesto vydatne taktizovalo (resp. Gloeersen) a on jednoducho nemal na to, aby pomaly iduceho Northuga dostihol. Ani na 30km v Davose to nebolo ono, zajtra ho neodpisujem, ale ani mu nemam dovod ziadnym sposobom doverovat.

Ustiugova som naivne skusal v klasickom sprinte v Ruke, trochu namlsany z jeho pocinania v preseason. Sklamal, rovnako ako sklamal potom aj v inych zavodoch. Ked nic ine, v stafete na poslednom useku stafety v skejte predviedol vyborny vykon - kratsi usek, skejt - to je priestor, kde vidim jeho buducnost. Ano, obcas niekde vystreli, podari sa mu 15 skejtom na lahsom profile, ale stale je to primarne sprinter na volny styl. Kurz 17,0 je velmi pekne lakadlo, som ale opatrny a mimo tipu na vyhru nehram nic ine. Paal Golberg, ako som pisal aj v clanku do casopisu, uz dopredu ohlasoval, ze po Kuusame odcestuje do Davosu, kde sa bude pripravovat prave na tento skejtovy sprint. Mimo domacich/Francuzov tak nie je moc zavodnikov, ktori by boli lepsie aklimatizovani na specificke miestne podmienky. Na vitazstvo su kurzy pekne, avsak neverim, ze porazi vsetky spominane mena. Top3? Kurz nie je az taky (mozno sa niekde rano objavi), aby som musel prilisne riskovat, resp. nemal drobnu poistku v pripade komplikacii. Dostat sa do finale a kurz 3,0, to uz je fajn. Nedoporucujem hrat dvojicky/top10 - Golberg je v kvalifikaciach vacsinou velmi silny, avsak v kontaktnych zavodoch sa casto dostava do problemov, niekedy len tak z nicoho sam spadne v cielovej rovinke (ako na uvod sezony v Ruke v jednom zo stvrtfinale z veducej pozicie), inokedy sa nezavinene zapletie do kolizie, ktoru obligatne ako jediny neustoji.

Drobny bet aj na Maiken. Podla mna su Stina a Ingvild vacsie favoritky na vitazstvo za normalnych okolnosti. Lenze nie je normalne, aby Ingvild skoncila druha na 15km a na dalsi den opanovala aj sprint - byt allrounder musi nieco stat a to nieco sa mozno ukazalo aj v Ruke, kde to v sprinte bolo nemastne-neslane. Ano, bola to klasika, tazka trat, kde nemohla pouzit supaz, ktora jej sedi (silova sprinterka), napriek tomu sa cakalo viacej. Stina po chorobe, velky otaznik. 3u su tak akurat a v priebehu sa budem snazit reagovat na vyvoj (ukaze sa, ze konkurentky su na tom dobre, resp. sa ukaze presny opak, ktory len potvrdi moju teoriu - budem moct prilozit, ak kurz bude stat stale "za nieco").

Dusan Kozisek - klasicky riskantny tip. Aby risk daval zmysel, musi byt za toho riziko ponuknuta adekvatna odmena. V tipe na top20 za 2,0 nie je - preto som k tomu musel nieco pridat a top6 na Alexeia je takmer idealny tip (v mojom pripade, kde mam na Alexa uz dostatok tipov a solo na top6 nepripada prilis do uvahy). Pre Koziska je to ostry start, na ktory sa pripravoval. Vynechal klasicky sprint v Ruke, vsetko smeroval prave k tymto zavodom - za tyzden dalsi skejtovy sprint v Toblachu, na TdS treti v kratkom casovom useku. V Gaellivare si odbehol klasicky sprint, ktory mu ale nesedi. Pred tyzdnom otestoval formu v ramci FIS-ovych zavodov v Taliansku. Skoncil 11. - lenze, sprint to bol mestsky, ultrakratky - casy davno minule z pohladu SP. Zaroven okrem Koziska a Chernousova to bola cisto talianska konkurencia - viem si predstavit ten frmol domacich zavodnikov bojujucich o miestenku do SP v Davose/Toblachu. Minuly rok v druhom zavode v Davose 10., onedlho bol 10. aj v ramci TdS, znova vo Svajciarsku, vo Val Mustair.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 13.12.2015, 13:31 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Tie sprinty, to uz je festival bizarnych momentov. Marne patram v pamati, kedy som pri sprintoch mal fakt stastie - nieco na sposob mam top3 v krasnom kurze, borec na to vo finale nema, avsak pred nim spadnu dvaja a skonci stastne treti. Spominam si max. na dvojicky, kde v jednom stvrtfinale bol "moj" zavodnik 4./5. a potreboval som, aby druhy skoncil 5./6. a dotycny naozaj spadol a h2h vyslo.

Vsetko pred finale beriem este v pohode. Experiment s Koziskom nefungoval, Petukhov bol nanajvys priemerny, mohol som byt rad, ze dal Northuga, resp. sa pretlacil do top30.

Herrmann na Harsem mala. Stastim nesporne bolo, ze sa Herrmann dostala do top30 (skoncila posledna v Q). Vdaka tomu mala tazsie stvrtfinale, nemohla si vyberat. Zaroven ale bol nestastim, ze Harsem skoncila zrovna 12., pretoze prave 11 najlepsich z Q si vybera svoje stvrtfinale v opacnom poradi a nasleduje zvysok. Pre Harsem to bola vyhoda, pretoze videla, kde su favoritky, resp. z ktoreho QF sa moze najlahsie dostat do SF, co bol pre nu jediny realny ciel. Keby skoncila 11., voli ako prva, pochybuje, ze by isla do 5 a na to by reagovali aj dalsie konkurentky. Najma, Herrmann mala to QF zvladnut - keby na to fyzicky nemala, OK, jedinym problemom bola technika, resp. prudka zakruta v najazde na cielovu rovinku. Problemy mala v prvom kole a nezvladla ju ani v druhom.

Nebol som daleko, aby Falk nepostupila do SF, v tom istom QF ako Herrmann spomalila tesne pred cielom. To by uz bol extrem hodny zaznamenania.

Golberg - DSQ v poriadku, ale zaroven to bola dalsia kvapka v mori zalezitosti, ktore bez milosti isli proti mne.

A samotne finale - Maiken bola pre finale favoritkou cislo 1, na livku som prilozil (kedze vyvoj bol taky, ze Oestberg tradicne vyhrala Q, bola suverenna v 1.QF, avska v 1.SF, zrovna proti Falla, uz ukazali naznaky unavy, najma v kratkom stupani jednoducho chybala vybusnost. Vo finale vsetko islo na vybornu, az kym sa tam z nicoho nic neukazala Stina - ktora snad prvykrat zasla sprint takticky idealne.

Ustiugov uz bol potom takmer jasny, ze sa nieco ... To samozrejme neznamena, ze som istil. Kurzy na Federica boli 2,3-2,5, co je na poistku strasne malo, ked za normalnych okolnosti bol jednoducho Federico o nieco slabsi (zaroven mohol vyhrat len Federico, ked nie Ustiugov z toho finale). Ustiugov zasa raz v zavode, kde bol jasne najsilnejsi, spadol, nieco pokazil, jednoducho to nezvladol v pohode doviezt do ciela na prvom mieste. Fossli zial nemal sancu, aj ked mu priebeh doprial stupne vitazov (na ktore by za inych okolnosti nemal). Naopak, keby nemal hned na zaciatku QF problemy so zlomenou palicou, kde nasledne musel pracne dotahovat a aj tak dokazal (az zazracne) postupit, tak dnes vyhra (ten ubytok sil sa s nim viezol cely zavod). Ustiugov aj s padom stratil len nieco cez 3 sekundy na vitaza.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 19.12.2015, 1:36 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

S.T.Fossli to win @12,0 (1,5/10 - bet365)
P.Northug to win @18,0 (0,75/10 - bet365) & top3 @5,0 (2,25/10 - bet365)

M.C.Falla vs I.F.Oestberg 2 @2,2 (5/10 - bet365)


///

Zeny netreba prilis rozoberat, najma z dovodu, ze slovensky T.... vypisuje niektore veci s pomerne znacnym casovym odstupom za ceskym kolegom, co mnohokrat staci, aby urcite veci dropli, najma ked sa najdu na opacnej strane ludia, ktori si to vsadia/verejne odprezentuju.

2 skejtove sprinty v 2 tyzdnoch za sebou = musime hladat diery, pretoze v sprintoch (zial) istoty neexistuju. Co robilo specifickym sprint v Davose? Najma faktor narocnej sobotnej distancie, ktora zhatila plany naplno ukazat kvalitu niektorym vsestrannym zavodnikom. Druhym faktorom bola nadmorska vyska - nie kazdy startoval v Lillehammeri, bolo tam viacero zavodnikov, ktori sa dlhodobo pripravovali na tento zavod, resp. tam boli zavodnici, ktorych NV zvyhodnovala (najma z pohladu navykov/treningu). Obidva faktory odpadaju, v nadmorskej vyske su vsetci uz dostatocne dlhu dobu, aby znacna vyhoda pominula a distancia nasleduje az o den neskor + bude to klasika, takze zavodnici silnejsi v skejte pojde do toho po hlave.

V zenach vyhrala Stina Nilsson, napriek mnohym nevyhodam. Pred Toblachom dostava do ruk najvacsie tromfy IF Oestberg. Skejt je jej preferovany styl, ziadna supertazka 15 v predchadzajucom dni, teoreticky lahsi okruh, kde sa rozhoduje az na cielovej rovinke (naposledy, ked sa v Toblachu zavodilo na kratkej trati o dlzke nieco cez 650m (x2) sa napr. v muzskom poli takmer vyhradne koncili rozjazdy v odstupoch do 2 sekund - vitaz vs posledny zavodnik v danom rozbehu. Vsetky trate v Toblachu patria k profilovo lahsim (v nedelu pojde viacero zavodnikov klasiku na skejtovych lyziach - jednoducho to profil dovoluje, naposledy takto prechytracil konkurenciu Alex Poltoranin v ramci minulorocnej TdS). V zenach by to malo byt Stina vs Ingvild, idealne by bolo, keby vyhrala Ingvild, ale tazko jednu z nich favorizovat. O tretie miesto to bude zaujimave, tych mien, ktore sa o to pobiju je tam hned niekolko.

V muzskom poli - teraz sa zahrame hru na skreslenu realitu. Len cisto teoreticky - keby vyhral v Davose Sondre Turvoll Fossli, ake by na neho boli kurzy v Toblachu? 12,0? Tazko. Sondre by vyhral, keby nezlomil palicu hned po par desiatkach metrov 1.stvrtfinale, resp. by Sondre vyhral, keby poleno Sergey Ustiugov zhodil okoloiduceho Pellegrina (prip. keby ten padol pri loktovani s Taugboelom). Kurzy by bolo na vsetkych 3 (on, Federico, Sergey) okolo 4-5, nebudem pisat, kto by bol tesny kurzovy favorit. Takto mame len dvoch jasnych kurzovych favov - stastneho vitaza a domaceho rutinera a najdominantnejsieho ruskeho bohatiera, ktory sa zial rozbil este skor, nez bol dovod nieco oslavovat.

Z toho dovodu su nehratelni, zatial. Federico je moj favorit, ale za 2,5-3,0 ho hrat rozhodne nebudem - s jeho agresivnym stylom jazdy moze skoncit na zemi prakticky kedykolvek, staci, aby super oplatil jeho aroganciu a strhol so sebou aj jeho. Ustiugov - zo 17,0 na 3,0-3,5 - v ziadnom pripade.

Fossli v Davose nebol horsi, rozhodne nie ako Pellegrino a na Ustiugova prilis nestracal. Vsetko skresluju problemy v QF. Ak som mal vybrat niekoho k nemu, potom mi do oci udrelo meno - Pettera Northuga.

Northug je dement, s tym treba dopredu ratat. Co to znamena? Jednou rovinou moze byt setrenie na nedelu. Nedava to sice zmysel, ale ked sa minule vyjadril, ze mal v sprinte posetrit (ano, bol to etapak, ale uz len taky komentar niecim smrdi a do hlavy mu nikto nevidi) na distanciu v dalsi den, tak ma neprekvapi uz naozaj nic. Druha rovina je sposob jeho zavodenia. Trat nie je natolko narocna, aby lazo-plazo vyklus v prvom okruhu mohol bezpecne pokryt nastupom medzi prvym/druhym, resp. zaverecnym (zufalym) sprintom.

Z pozitivneho uhla pohladu - trener tvrdil, ze okolo Vianoc ma mat spickovu formu, ktora je smerovana k vrcholu tejto sezony - k TdS. Skejt je jeho silnejsi styl, minimalne v sprinte urcite. Ziadna distancia, ziadne vyplakavanie, kurz narastol z dovodu, ze v Davose nepostupil z Q, avsak pozname dovod tohto vypadku. Otazkou je, ci ma zmysel hrat to pred Q - necakame, ze bude v Q uplne na poprednych miestach, zaroven znova moze vypadnut, ak to podceni, resp. budeme vediet, v ktorej QF sa objavi a aka cesta bude viest do finale. Vklad je ale drobny, ak sa naplni idealny priebeh - postup z 20.miesta, dobre QF a slusna cesta do F, potom som schopny na to reagovat.

Potencial je v Gloeersenovi, Golbergovi. Prvy mal podobny program ako Northug. U neho si ale myslim, ze sprint isiel na vedlajsiu kolaj, vdaka comu mu nieco z povodneho spickoveho zaveru chyba. Paal Golberg je zasa skor klasik, lenze ako sa v rozhovore vyjadril, motivacia, pretrhnut smolu z poslednych 2 sprintov a zaknihovat velky vysledok este v tomto kalendarnom roku, je obrovska.

/// V sucasnosti by to chcelo, aby vyslo par zlych tipov, co z toho, ked dobre tipy nevychadzaju - Herrmann to minule po... a dnes 6.miesto, sice so stastim atd., ale dala ho. Falla? Minuly tyzden to nezvladla, tentokrat to tesne udrzala - v oboch pripadoch minus. Northug to obligatne podcenil, Taugboel zohral ulohu pomyselneho popravcu nadeji, kedze ho zablokoval v mieste, kde inak Petter nastupoval (prechod medzi 1. a 2.kolom, potom sa tam priplietol Hamilton a bolo vymalovane, kedze v 1.SF mimo Taugboela nebol nikto, kto by udaval tempo (a mlady Nor na to uz nemal). Nieco sa na livku vyhralo, nieco sa prehralo, ani tam to nebolo idealne. ///
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 1.01.2016, 11:51 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

S.Hamilton to win @18,0 (1/10 - Unibet) & top3 @5,0 (3/10 - Unibet)
A.Young to win @41,0 (0,5/10 - Unibet) & top3 @10,0 (2/10 - Unibet) & top6 @4,5 (3/10 - Unibet)

A.Jacobsen top3 @7,0 (2/10 - Unibet)


///

Sprint v Lenzerheide sa pojde po druhykrat v ramci SP/TdS. Je zlozeny z dvoch okruhov o dlzke nieco pod 750m, pricom hned v jeho uvode sa vystupa o 13 vyskovych metrov a v dalsej casti sa bude uz len klesat/sprintovat v zaverecnej rovinatej pasazi.

"Obhajcom" prvenstva v muzskej casti je Simeon Hamilton, co nam narocnost trate dokonale vykresluje. Simeon je specialista na skejt, na jednoduchsie profily bez ostrejsich stupani v rozhodujucej casti trate, velmi sikovny zavodnik v baliku a najma sprinter, ktory sa v zaveroch dokaze prepracovat dopredu, ci uz cez top speed, alebo ostre lakte. Bol to prvy a na dlhu dobu jediny vyrazny uspech tohto Americana. Vsetko sa zmenilo pred Vianocami, ked si dokazal na svoje konto pripisat druhe podium, tentokrat este cennejsie, kedze sa jednalo o beznu zastavku SP (to znamena, ze elitne narody postavili cistokrvnych sprinterov a nie etapovych/distancnych vytrvalcov, ktori dostali prednost na TdS v ramci boja o celkove kvalitne umiestnenie).

Tym som jasne naznacil, ze vyhrat akykolvek sprint na TdS je zrovna v muzskom poli podstatne jednoduchsie, nez zvladnut podobny kusok v beznom zavode, toboz v prvej casti sezony (po TdS bude k videniu opacny extrem - unaveni zavodnici po TdS budu vynechavat sprintersku zastavku v Planici a medzi sebou si to rozdaju len ortodoxni sprinteri, ktori mali kvoli TdS neprijemnu pauzu).

Andrew Young bol podobne ako Hamilton prijemnym prekvapenim v Toblachu. Nie uplnou senzaciou, kedze uz v Davose co-to naznacil (3. v Q, 9. celkovo). V spominanom zavode pred 2 rokmi skoncil 23., co pre 21-rocneho britskeho mladika bol skvely vysledok, bez ohladu na dalsie okolnosti. Zaujimavostou cislo 2 je menoslov destinacii/zastavok, kde Young dokazal postupit z Q do zavodu, inak povedane, bodovat. V spominanej sezone to bolo len vo Svajciarsku (Davos/Lenzerheide), minuly rok, v sezone, kde na MS sa bojovalo v klasike, znova svajciarska dvojkombinacia (Davos/Val Mustair) a v tejto sezone Davos/Toblach. Za A, tych skejtovych sprintov v tomto obdobi bolo menej (dovod som spomenul), za B, Young je mlady zavodnik, ktory este minuly rok bojoval na MS do 23 rokov, takze progres je pochopitelny a o vypadkoch vykonnosti sa da povedat absolutne to iste. Co sa ale neda opomenut - zavody vo vyssej nadmorskej vyske mu sedia, slabsia konkurencia, naozaj famozny vykon v Toblachu, kde vyhral 2.SF a vo F ho porazili len zavodnici z 1.SF, ktori mali logicky vyhodu, dokazuje, ze patri do uzsej svetovej spicky. Mozno v priebehu sezony pride ustup zo slavy, to sa mladsim sprinterom stava, ale pravdou je, ze v sucasnosti nie je dovod nezviest sa na vlne uspechu tohto mladeho Brita.

///

Astrid Jacobsen musela vynechat zavody v Toblachu z dovodu skusok na vysokej skole (lekarstvo), takze ak mal niekto obavy, co a ako, tak tu je dovod. Za bernu mincu tak povazujem vykon z Davosu, kde bola o parnik tou stvrtou za elitnym triom, pricom do F vstupovala z druheho SF a aj napriek tomu nebola daleko od umiestnenia na podiu. Okrem toho, den predtym absolvovala vyzivnu skejtovu 15.

Samozrejme, dostat sa medzi silne trio bude zlozite, a zaroven vybrat z elitneho tria vitazku je takisto zlozite, toboz ked bookies neexperimentuju a drzia kurzy vzacne vyrovnane prakticky v kazdom zavode (striedave vysledky im v tom napomahaju a ja zjavne nie som na rovnakej vlne ako zavodnicky, ze by som tieto drobne nuancie mohol trestat).

Na Falk nie je kurz, na Herrmann po minulom zavode takisto nie, zvysok svoje sance ma, ale chybaju im skusenosti, prip. sily vo finale - nazvime to Fossliho syndrom z minulej sezony. Jacobsen vdaka vynechanemu zavodu (a nie zo zdravotnych dovodov) predstavuje pekne value, podla mna jedine "ciste" zo zenskeho zavodu.


Naposledy upravil UselessToo dne 3.01.2016, 1:20, celkově upraveno 1 krát.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 1.01.2016, 12:59 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Druha cast bude venovana myslienkam - ktore mozete vsadit, nemusite - necham to cisto na vas (minimalne na tych, ktori uprednostnuju text pred holotipom).

Tou prvou je Alex Harvey. Vzdy rychly Kanadan v tejto sezone trikrat dostal doslova "po hube" v sprinterskych zavodoch = ani v jednom pripade nepostupil z Q, ani v jednom pripade to nebolo tesne (47/54/62) a pri pohlade na vysledky je trend skor stupajuci z pohladu vysky umiestneni, resp. klesajuci, z pohladu jednotlivych vykonov. Harvey sa samozrejme k tomu vyjadril a vsetko hodil na neschopnost vhodne namazat lyze - trapia sa s tym od zaciatku sezony a uz zacinaju byt z toho zufali. Myslienka spociva v top3 na Harveyho - pred 2 rokmi tu bral podium, budem sa opakovat, ale konkurencia je polovicna (z Norov len Fossli + traja rychli distancni zavodnici - Northug/Krogh/Gloeersen; z Rusov prakticky nikto, zo Svedov mozno Emil, z Finov takmer cela spicka, ale znova chyba sirka = kvalifikovat by sa mohli 5-6, tu su len traja; podobne hodnotenie by sme mohli venovat vsetkym vacsim narodom, ktore maju z coho vyberat a z pohladu kvoty uprednostnili distancnych zavodnikov pred ortodoxnymi sprintermi). Zvladnut Q do 30.miesta a potom ma Harvey sancu. Je 13,0 na top3 dostatocnym kurzom, to je prave na posudeni, neviem sa k tomu vyjadrit raznou odpovedou ANO/NIE.

///

Z celkoveho pohladu TdS stojime pred problemom s nazvom - dvaja velki favoriti. Problem sa skor prehlbil, ked sa zverejnila nutena zmena harmonogramu zavodov, kde povodny skiatlon v Oberstdorfe organizatori nahradili "dalsou" 15 klasicky. Klasika je znova s masovym startom, na TdS su uz tak 3, pricom - sprinty su vyvazene, mame tam spominane 3 klasiky (30/15/15) a len 2 skejty - jednu stihacku na 10km a jeden semiprolog takisto na 10km. Samozrejme, je tam este zaverecny vyslap, ale tam sa neda uplne oznacit za "echt" skejtovy zavod, pretoze v urcitych pasazach to ma daleko od klasickeho lyzovania, resp. beznej zauzivanej techniky. Lahkonohy klasik schopny zbierat nejake body v sprinte, to je idealny profil uspesneho zavodnika.

Zaverecny vyslap by mal byt lahsi - prvykrat sa pojde podvecerny/vecerny zavod, takze odhadujem, ze stopa bude perfektna, tvrda a rozdiely budu podobne ako v minulej sezone "relativne" smiesne - t.j. .nejake zazraky sa diat nebudu, len sa potvrdi, komu zjazdovka sedi a ti dokazu na horsich/tazsich zavodnikov nabehnut napr. 1 minutu. Na tych klasikach zaroven budu bonusy, co klasikov znova len zvyhodnuje.

Takze kto by mohol prekvapit? V muzskom poli to Sundymu vyhovuje (ohladom jeho zdravotnych problemov - v minulosti takmer vzdy platilo, ze ked bol udajne chory, tak sa to pozitivne prejavilo v zavode a suverenne vyhral). Pre mna su zaujimave mena ako De Fabiani (pomerne rychly Talian, ktory by mohol bodovat v klasickom sprinte a v sezone ukazal, ze v uvodoch zavodov v skejte je vyborny, zial problemom je distancia - z toho pohladu 2x 10km je presne to, co mu hra do kariet - vyjazd bude problem, ale ako som pisal, uz v minulom roku sa pozicie stracali len velmi tazko); Holund (na moj vkus je prilis pomaly, co je hendikep v sprintoch, na premiach, pri MST v uplnych zaveroch) a Poltoranin (v Toblachu ukazal, ze karieru este neukoncil - narazka na seriu vylozene biednych vystupeni na uvod sezony - mnozstvo klasiky hra jednoznacne v jeho prospech, zaroven to mnozstvo klasiky je na lahsich profiloch a najma hromadnym sposobom boja - na lahsich profiloch je velky problem kohokolvek odparat, co znamena, ze profiovat by z toho mali takticky a rychlostne vyborne vybaveni lyziari - podobne ako De Fabiani, kratke skejty v minulosti neboli neriesitelnym problemom - na Val di Fiemme ma prijemne spomienky - 2 placky z MS, dokonca zo skejtoveho team sprintu - zjazdovka, velky problem - obrovsky tazky zavodnik a skejt k tomu, lenze v minulej sezone ziaden obrovsky zosup nenastal - startoval ako siesty, skoncil osmy - na najrychlejsieho Rolanda Claru stratil nieco cez minutu, na Sundby presne minutu.

///

V zenach podobne verim Kriste Parmakoski. Dlhsie klasiky, kratsie skejty, vyjazd jej vzdy sedel, formu ukazala v Toblachu. Problemom je, ze sa musime vtesnat na jedno miesto - Johaug a Weng z vacsieho prisunu klasiky takisto budu profitovat a pri ich postavach je Alpe Cermis daleko prijemnejsim zazitkom, nez pre ich superky. Aj v tomto pripade je Astrid Jacobsen potencialnou divokou kartou - v zenach to ale naraza na problem uzsej spicky a este dominantnejsej favoritky. Zaroven tazko clovek moze odpisat duo Oestberg/Nilsson, resp. ich oznacit za sprinterky.

Docela ma zaujala dvojicka v Tipsporte - Stephen vs Novakova. Asi by to chcelo poradit, ale prediskutovat to. Moj pohlad - V com ma vyhodu Novakova? Je podstatne dynamickejsou zavodnickou, rychlostne velmi dobre vybavenou. Bude z toho tazit v oboch sprintoch, najma v tom skejtovom, kedze realne ma na to byt v top30. Bude tazit z rozlozenia zavodov - kratke skejty jej dokonale sedia, naopak Stephen potrebuje par kilometrov, kym zacne ziskavat vyhodu z vacsej vytrvalosti. Okrem toho, Liz potrebuje tazky profil, strme stupanie, kde naplno preda svoju drobnu postavu. Dlhe klasiky - znova Novakova, ktora v sezone ukazala, ze ani klasika jej nerobi velky problem. Pre Stephen je to takmer neriesitelny problem, najma z uvodu, kde faktor unava nebude hrat este taku ulohu. Stephen ma tak jedinu vyhodu - zaverecne stupanie. Avsak, napisal som, ze necakam, ze sa v stupani budu dat urobit vyznamne veci z pohladu jednotlivych ziskov a strat (casovych/pozicnych).

Preco Tipac vypisal tuto dvojicu? Zrejme z dovodu, ze Stephen bola 7. a 5. v poslednych 2 ediciach. Faktom je, ze minulorocne 5.miesto vybojovala napriek strate skoro 8 minut na vitaznu Marit Bjoergen. V minulej sezone bola konkurencia (mimo top3) naozaj zufala, bolo pred MS a mnohe krajiny sa rozhodli, ze Falun bude sezonnou prioritou cislo 1 a tak TdS vynechali, resp. ho pojali vylozene treningovo. 7.miesto rok predtym, strata cez 4 minuty na Therese, pricom Petra stratila nieco nad 9 minut. Lenze to Petra bola absolutne neznamou zavodnickou, talentovanou juniorkou, ktora zbiera skusenosti. V minulej sezone nedokoncila - scena s nekoordinovym padom hned po starte sprintu vo Val Mustair a bolestiva grimasa na jej tvari obletela cely lyziarsky svet. Odnieslo si to rameno a sezona bola u konca (podobne ako TdS). Otazkou je, ci ma zmysel hrat kurz 1,95 u etapoveho zavodu, ked sa nejedna o chybu/tutovku, resp. ze by sme vedeli nieco viacej (napr. ako u Iiva Niskanena, ze neplanuje dokoncit celu TdS po serii zdravotnych problemov a cielom pre dalsiu cast sezony bude klasicka 50 na Holmenkollene).
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 1.01.2016, 16:46 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Vyzera to tak, ze je idealny cas skoncit s tipovanim, pretoze to, co sa deje (a zial opakovane) uz nema nic spolocne s nahodou (+ dnesny datum).
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 3.01.2016, 1:19 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

R.Duvillard vs J.M.Gaillard

1 @2,0 (10/10 - bet365)

2 @2,24 (8/10 - Pinnacle)


///

Surebet, pre mna modifikovana verzia na sposob futbaloveho DNB. Duvillard je v tipe to value, to, co sposobilo mozne zahratie pomerne pekneho surebetu v relativne "slusnych" SK, co sa nestava prilis casto (ak sa nebavime o nasej kalkulacii dalsieho vyvoja, t.j. potencialneho tradingu).

///

J.Diggins vs S.Bjornsen 1 & P.Novakova vs A.Haag 1 @2,25 (3,5/10 - T....)
F.H.Krogh vs A.Harvey 1 & A.Larkov vs B.Tritscher 1 @2,69 (4/10 - bet365)


+ moj najvacsi bet - Ustiugov vs Roethe 1 (ma to MB stale v dobrom kurze, ktory sice dropol, ale oproti konkurencii je stale "mimo")

///

Diggins a 5km skejtom a este stihacka - to je kopia toho, co caka na finismenku v stafete na 4x5km a ako je zname, malokto ma take skvele useky v stafetach nez Jess. Na Sadie straca nezaujimave 2 sekundy, krajanka je sice slusna zavodnicka, kvalitna sprinterka, napriek tomu je v mojom ponimani favoritka nad Slnko jasna.

Petra Novakova sklamala v sprinte, dnesne 17.miesto v klasike a este na 15km s tym, ze startovala z pomerne nevdacnej pozicie, hodnotim len kladne. Zajtra podobne ako pre Jess - 5km skejtom, ideal. Anna Haag sa v poslednom case prezentovala v lepsom svetle skor v klasickych zavodoch. Rychlost kedysi mavala slusnu, ale tie casy, kedy bodovavala na nizsich poziciach v sprintoch su davno prec. Novakova 4 sekundy naskok, nic rozhodujuce, ale urcite prijemny bonus.

Krogh ma 7 sekund na Harveyho. Alex vyzera v slusne forme, ale dnes v zavere odpadol z elitnej spolocnosti. Od Krogha sa dnes az tak vela necakalo - je to vybusny zavodnik, ktory ma rad kratsie etapy/zavody a skor skejtove, nez tie v klasike. Dnes aj ked odpadol z elitnej 10, tak sa niekolkokrat zmatozil a v zavere s Ustiugovom dokonca stihal dalsich 2-3 odpadlikov zo skupiny bojujucej o 2.miesto. Pred Kroghom startuje Roethe, pomalsi zavodnik, vytrvalec - 10km sa musi ist naplno, takze sa neda vylucit, ze utvoria dvojicu.

Larkov vs Tritscher - zaujimave z dovodu, ze obaja startuju v tzv. "vlne". To znamena, ze urcity balik zavodnikov, ktori stracaju viacej nez stanoveny casovy rozdiel za lidrom zavodu, odstartuju zaroven. Pre tip to ma urcite jasne mantinely - nehrat dvojicky, kde niekto z vlny straca na toho druheho a naopak, ked ma niekto naskok cez 10 sekund na kolegu z vlny, je to must. Larkov ma naskok 13 sekund (5:04/5:17). Je to len 10km, vlna bude spolupracovat, resp. odtrhnut sa z nej nebude jednoduche. Toboz, ked Andrey Larkov je predovsetkym skvely zavodnik do skejtu. Tym je aj Bernhard, dokonca vyborny sprinter, ale naozaj nevidim priestor, kde by sa Larkova zbavil. Mozno v zavere Rakusan nastupi Rusovi, prip. ho v cieli presprintuje, ale to nie je nic, co by muselo zhatit tip.

Ten Ustiugov - Roethe nie je ziaden sprinter. Naopak Sergey, to je sprinter z tej najuzsej moznej svetovej spicky. Ak v tejto sezone bol v niecom problem, tak to bola technika v sprintoch a nedostatok vytrvalosti v distanciach. Pady striedali prepalene zaciatky. Na TdS obidva problemy zatial eliminoval - v sprinte nespadol, postrazil si 2.miesto, dokonca aj cez fakte, ze v QF hned v uvode zlomil palicu a musel tak zmazavat neprijemne manko. Dnes podobne ako Krogh - bojovny vykon, kde dokazali stratit minimum v neoblubenej etape. Ustiugov ma naskok 13 sekund a tip nevyjde len v pripade, ze Roethe ho dostihne a este mu stihne zmiznut pred cielovou rovinkou.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 6.01.2016, 12:30 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Petter Northug dnes oslavuje 30 rokov, narazky a spekulacie okolo vykonov a vyjadreni Martina Johnsruda Sundbyho nemaju konca, Therese Johaug bola usetrena diskvalifikacie, ktora by v inom pripade (viz priklad kolegu Dyrhauga) rozhodne nastala, a okrem toho, len tak mimochodom, sa dnes ide 5.etapa Tour de Ski.

Zakladnym poznatkom pred startom dnesnej klasickej "15" bol charakter na rychlo vybudovanej trate. Uz pred par dnami som cital, ze stihli navozit sneh na okruh s dlzkou 1,8km. Bol som teda zvedavy, ci tento udaj plati, ci sa nesnazili medzicasom dokoncit okruh o dlzke 2,5km (povodny plan, ktory avsak pocital s dvomi typmi okruhov na skejt/klasiku, aj ked v podstate sa jednalo o dve verzie tej istej trate). Posledne informacie hovoria o tom, ze okruh ma necele 2km s tym, ze zeny ho absolvuju 5krat (necelych 10km) a muzi len 7krat (necelych 14km). Dolezitym udajom je prevysenie, resp. pocet nastupanych metrov. Docital som sa, ze je to 77 metrov. Pre porovnanie - okruh v Lenzerheide, cca 5 kilometrov dlhy, a hodnota sa zastavila na cisle 172. MJS sa pritom vyjadril, ze okruh patri k tym narocnym, co samotny zavod potvrdil.

77 na necelych 2km, pre muzov sa to rovna necelym 600 nastupanym metrom za cely zavod - co je obludna porcia. S tym je spojeny dalsi fakt(or) - ostry zjazd. Mohli sme to vidiet vcera v sprinte - kvalita snehu, podla ocakavania, tristna, nepochybujem, ze Nemci odviedli maximum mozneho, ale realita bola taka, ze v zjazdoch boli podmienky na hrane regulernosti. Kratky okruh, vysoka hodnota nastupanych metrov = zjazd bude prudky a na tom rozbitom okruhu to bude "o drzku" zostat na nohach/vyhnut sa padu. A to vcera boli na trati zaroven len 6 - dnes pri masovom sposobe startu si ani nechcem predstavit, ked niekto z cela nebodaj spadne v prvych 2-3 okruhoch.

V tych zenach su tie rizika mensie - najma z dovodu, ze zacinaju ako prve, pole sa roztrha hned v 1.kole a ak budu pady, tak vylozene len po vlastnych chybach. V muzoch - 7 kol, rovnaka trat ako zeny, takze "dakujem pekne", zavody idu tesne po sebe, nedsa sa teda ocakavat, ze by organizatori urobili nejake zazraky. Pocet nastupanych metrov svedci o narocnosti trate - horsi podklad favorizuje lahkych silovych zavodnikov na sposob Johaug/Sundby. Za inych podmienok by ti tazsi mohli stratu dohnat v zjazde, tentokrat to neplati - za A, ten co si vypracuje naskok v stupani, ma okolo seba priestor, neriskuje pad, resp. nie je v priamom ohrozeni realnej situacie, ze niekto technicky menej zdatny padne pred nim. Zaroven v tom zjazde sa vcera naozaj nedalo vyuzit kilogramov, skor mensi zavodnici s vacsou obratnostou mali vyhodu v tom, ze dokazali este ustat kriticke situacie na hrane padu.

Ja by som polozil potom otazku - preco vcera v sprinte uspeli statni sprinteri ako Poltoranin/Ustiugov/Iversen? 2 dovody - postup z 1.SF a nie az taka narocnost/dlzka trate. Povodne sa totiz malo sprintovat na okruhu o dlzke 1,5km (pre muzov) s tym, ze tych chybajucich 300 metrov sa malo "rozlozit" na dalsiu cast stupania a logicky aj predlzenu predcielovu cast klesania. Mne sa vcerajsi sprint pacil, pretoze poskytoval priestor pre vsetky typy zavodnikov, dala sa tam vyuzit skoro akakolvek strategia s tym, ze realne mohla fungovat/fungovala. Druhy, uz obligatny, vyber QF/SF. Na lahkych tratiach nie je druhe SF az takou nevyhodou, toboz ked sa to spoji s lahsimi supermi a moznostou kontrolovane postupit. Vo vacsine pripadov je ale 1.SF obrovskou vyhodou, najma v muzskej casti, kde casovy usek medzi 2.SF a finale je naozaj minimalny a rozdiel 5 minut oddychu navyse medzi 1.SF a 2.SF je potom rozdielovym faktorom.

Koho dnes hrat? Minule som isiel s liniou Dyrhaug/Toenseth/De Fabiani v Lenzerheide a prilis to nefungovalo - Toenseth stopercentne, lenze De Fabiani smolne 11. a Dyrhaug sklamal na plnej ciare. Vsetci sa aj vcera ukazali dobre v sprinte, co nie je ich salka kavy, najlepsie zrejme Dyrhaug, aj ked nic z toho vo vysledku nemal - za pouzitie skejtu po startu bol diskvalifikovany a preradeny na konecne 30.miesto. Ponukaju sa aj borci ako Iversen/Poltoranin/Harvey/Holund - prvi dvaja vcera isli hranu, bojovali az do poslednych chvil o vitazstvo, obaja tazsi zavodnici, Harvey ma 1,84, takze ziaden krpec a ako sa predvcerom vyjadril, s klasikou sa celu sezonu trapi (s technikou). Holund je vytrvalec a najvacsim problemom bude zaver - aby bol top10, musi byt separovany od 11., inak v sprinte prehra, to iste plati o top6/top3.

Minuly rok sa 10/15 klasicky v Oberstdorfe takisto sla - lenze hned na uvod, ako 2.etapa + bola to stihacka po uvodnom skejtovom prologu, takze ortodoxni klasici hned na starte nieco stracali (De Fabiani vybiehal az ako 56., napokon skoncil celkovo 7. s najrychlejsim casom v etape) - cim sa sanca na roztrhanie startoveho pola vyrazne zmensila. Zaroven sa islo v povodnom formate - ani vtedy trate neboli zazracne, ale tento rok je to este o level horsie.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 8.01.2016, 1:09 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

I.F.Oestberg to win @5,0 (2,5/10 - bet365)
F.H.Krogh to win @6,0 (2/10 - bet365)

///

Skratene distancne skejtove zavody (5/10km) na lahkom profile (na pomery SP) v Toblachu, kde sa pre Vianocami konali pre zmenu klasicke preteky na 10, resp. 15km.

Ingvild v skejtovej 5 dokazala takmer nemozne v tejto sezone - nielenze dokazala zmazat manko, aj ked drobne, s ktorym do stihacky vstupovala, v zaverecnom stupani nastupila takym sposobom, ze Therese sa nezmohla na ziadnu odpoved.

Som chvilu uvazoval o tom, ze zahram Ingvild na celkovy triumf (vtedy tam bol kurz 6,0) a pritom podmienkou, resp. jedinou sancou, ako zabojovat o vitazstvo, je vyhrat tuto skejtovu 5. Aj tak nebudu sance prilis vysoke (to suvisi so sprintom klasicky v Oberstdorfe, kde Oestberg skoncila "len" tretia a Therese sa premierovo v kariere dostala do finale akehokolvek sprintu v ramci SP (5.miesto).

Martin Johnsrud Sundby ukazal slabost. Vyhovorka, ze za vsetko mohli lyze prilis neobstoji (Toenseth/Dyrhaug/Holund hyrili aktivitou). Astma, resp. dopady virozy, ktora ho suzovala okolo Vianoc, to uz su logickejsie a uveritelnejsie argumenty. Mozno zajtra vyhra, mozno nie, ak sa to bude vyvijat jeho smerom, na livku sa bude dat (tym nehovorim, ze sa mi to podari) chytit pekny kurz (viz to na Martina stupa az ku kurzom okolo 3 pred startom zavodu).

Krogh mal najrychlejsi cas na 10km stihacke v Lenzerheide - a to bol okruh narocnejsi nez v Toblachu. 10km F - idealna distancia pre Krogha, ktoremu nechyba rychlost a skejt preferuje. Manificat vyzera byt zlomeny od 2.etapy, kde aj na twitteri hlasal, ze nie je normalne, aby po 2.etape stracal na lidra cez 3,5 minuty. Holund/Roethe nemaju rychlostne predpoklady, Northug uz predikuje, ze nebude ani top3 v konecnom poradi TdS, Toenseth/Dyrhaug su predovsetkym klasici, Legkov preferuje skejt, forma mu stupa a zajtra bude patrit k ciernym konom, aj ked 15km by mu sadlo viacej. Ustiugov s otaznikom - zacina sa to dostavat do stadia, kde problemom nebude charakter etapy, ale unava z doterajsieho priebehu. Heikkinen moze v pohode skoncit v top10, Harvey - pre mna neznama - moze vyhrat/byt minimalne top3, moze skoncit 30. Livers/Perl preferuju skejt, su to vytrvalci, takze jedine, co im nehra do kariet je lahsi profil a "len" 10km. Mojim tajnym tromfom je Ilya Chernousov, ktory sa nenapadne derie vpred, resp. vracia na pozicie, ktore mu donedavna patrili. Rozne prology v minulosti miloval a pravidelne koncil v top5/top10. Dario Cologna sa zlepsuje kazdou dalsou etapou a je jedno, ci je to klasika alebo skejt. S Kroghom pre mna dvaja hlavni vyzyvatelia hlavneho kurzoveho favorita.


Naposledy upravil UselessToo dne 8.01.2016, 14:28, celkově upraveno 1 krát.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 8.01.2016, 10:42 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

C.Kalla vs H.Weng 1 @2,1 (3,5/10 - bet365/Pinna)
L.Mononen vs J.Diggins 2 @1,9 (3/10 - MB)
T.Stadlober vs E.Stephen 2 @1,9 (3/10 - MB)


///

Kalla chyta konecne formu, len v Oberstdorfe platila za nevinnu obet, ked v oboch zavodoch bola v zjazdoch doslova zostrelena superkami. Weng preferuje klasiku, ako sa aj sama vyjadrila - v celkovom poradi sa nachadzam v zemi nikoho - pred nou diera, za nou obrovska diera => motivacia ist na hranici moznosti tam trochu absentuje.

Diggins trochu sklamala v Lenzerheide v stihacke na 5km - potvrdila to aj v rozhovore po zavode, ze jednoducho cakalo od svojej paradnej discipliny viacej. Laura Mononen tak mala vo vysledku lepsi cas, ale ... Laura zasa bola sklamana vykonom v klasickej 10 v Oberstdorfe (posledna zastavka), pre nu paradna disciplina. Rovina v suboji lepsej klasicky a specialistky na skejt (ktora ale znacne zapracovala aj na klasike), v suboji distancnej zavodnicky a prerobenej sprinterky, v tomto pripade mam jasno.

Teresa Stadlober preferuje klasiku, Liz Stephen skejt. 5km nenahrava ani jednej, pretoze rychlostne predpoklady nema ani jedna z nich. Lahsi profil rozhodne nepomaha lahuckej Liz, ale ... aj v minulosti platilo, ze v poslednych etapach TdS Stephen nepotrebuje zrovna dvakrat tazku trat, aby dokazala zbierat sekundy na svoje protivnicky - je to etapovy zavod, unavu uz pocituje kazdy, takze z toho pohladu sa do popredia zacnu dostavat vytrvalci.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 8.01.2016, 14:37 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Ospravedlnujem sa, vam (a svojim sposobom) aj sebe. Mal som ju hrat pred zavodom, rozhodne top3 a zrejme za drobne aj na win. Na livku som sice pred poslednou pasazou istil Oestberg (mala velky naskok, bola pred zavodom favorizovana - oproti vsetkym mimo Johaug) prave s Diggins, ale aj tak som sa pekne obral - najma s tou top3. A pritom tieto tipy hravam, radim ich, zial nie vzdy a za kazdych okolnosti. Napokon ta poistka nemuse vyjst kvoli Weng, ktora sa tam, pre mna, zazracne zjavila.

S Oestberg som to tiez nezahral idealne. Na druhej strane, keby som nemal Oestberg win, ale dvojicku s Johaug, resp. Johaug vs Field, mozno by som sa neodhodlal k stavke na Diggins na livku (alebo ano, ale to by uz bolo neskoro).

Dvojicky - jedna skvela dvojicka, jedna strasidelna (Stadlober sice (ne)prijemne prekvapila, ale hrat na 5km Liz bolo prilisnym rizikom proti komukolvek) a Kalla vs Weng, dajme tomu (priemer, kde Kalla zasla standard a Weng trochu prekvapila, najma silnym zaverom/zjazdom do ciela).
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 9.01.2016, 11:54 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

F.H.Krogh vs F.De Fabiani 2 @2,0 (4/10 - Unibet)

///

Vcerajsi vitaz dal do toho v zavere vsetko - aj cez bolest dokazal este zrychlit a odmenou mu bolo premierove vitazstvo vo SP. Lenze z kratsej skejtovej etapy mame klasicku v tradicnej dlzke.

Francesco pred rokom skoncil 7. na 15 klasicky vo Val di Fiemme. Sucasna forma je vyborny, o parnik je to najvacsia talianska nadej na dobry vysledok v poslednych troch talianskych etapach (+ uvidime, aky cas dosiahne Roland Clara na zjazdovke - s jeho sucasnou formou tazko odhadovat).

Problemom by mohlo byt, keby sa prilisne taktizovalo - co nie je vylucene, pretoze Nori po tom, co odparali Sundbyho v Oberstdorfe vyhlasili, ze dolezite je vitazstvo pre Norsko a podobnou strategiou len davaju sancu superom (aj ked teoreticky jedinym je, resp. skor bol, Ustiugov). Co je na tom pravdy, to necham na kazdom z vas - dlhodobo plati, ze v norskom muzskom time su spriaznene skupinky, ktore v zavodoch vzajomne spolupracuju, resp. bojuju proti opacnej aliancii, prip. jednotlivcom (Sundby). Poltoranin potrebuje dnes ziskat dalsie sekundy, Dario potrebuje dobru etapu, Nemci su vo forme a preferuju klasiku, k tomu vsetci Rusi + De Fabiani, takze aj bez Norov by sa nemalo cakat na hekticky zaver.


Naposledy upravil UselessToo dne 17.01.2016, 0:35, celkově upraveno 1 krát.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 15.01.2016, 23:55 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

H.Falk top3 @11,0 (1/10 - bet365) & top6 @3,85 (4,5/10 - MB)
L.Van der Graaff @11,0 (0,75/10 - bet365) & top6 @3,85 (4,5/10 - MB)
V.Fabjan top3 @17,0 (0,5/10 - bet365) & top6 @5,0 (3,5/10 - Nike)

D.Herrmann top6 @7,6 (1/10 - MB)


B.Gros top3 @10,0 (1/10 - bet365) & top6 @4,0 (4/10 - T....)

A.Young top6 @5,0 (1,5/10 - T....)
V.Jay top10 @3,2 (1/10 - T....)

A.Young top10 & L.Soemskar top10 @6,25 (1/10 - T....)


///

V skratke. Od zaciatku tyzdna sledujem kurzy pre sprint v Planici. Preco? No samozrejme z dovodu, ze ide o naozaj specialny podnik. Ani nie tak pre samotnych lyziarov, ako skor pre nas - tiperov.

V Planici si otestovali samotny zavod "v malom" pred tyzdnom. To sa v slovinskom letecky slavnom stredisku konali zavody Alpen Cupu. V muzoch podla ocakavania dominovali Francuzi, v zenach hrali prim domace Slovinky (hlavnou konkurenciou boli mlade Talianky Laurent/Vuerich). Charakter sprintu? Kratky, profilovo jednoduchy. To vsetko umocnia podmienky - v Planici, podobne ako na vacsine uzemia zapadnej/strednej Europy, sa vyrazne ochladilo. Zaroven sa startuje skoro (kvalifikacie), takze zavodnici si uziju mrazy az okolo -10. Trat tak bude vyborna, casy sa budu pohybovat hlboko pod standardmi sprintov z posledneho obdobia (navrat sprintov z Milana, Prahy, Dusseldorfu atd.).

K tomu si treba uvedomit, ze nie je to ani tyzden, co skoncil etapovy zavod Tour de Ski. Vacsina zavodnikov, ktory tento serial uspesne dokoncili, absentuje. Avsak najdu sa aj taki, najma v zenskom poli (Weng/Oestberg/Ingemarsdotter), ktorym podobny "dvojboj" nepride absolutne sialeny. Ako to zvladnu, neviem presne povedat, rozhodne hra ale proti nim lahky okruh, ktory im neda taku vyhodu oproti hladnym ortodoxnym oddychnutnym sprinterom, ktori sa uz nevedeli dockat, kedy si znova zazavodia o body do SP.

Zenske pole vyzera takmer bez poskvrny - vsetky tri kralovne sprintu v oblubenejsom skejte (Nilsson/Falla/Oestberg) a potom bohate pole cakajucich vyzyvateliek, mnohe bez ucasti na TdS, niektore s kratsim pobytom. Chybaju mena stredneho prudu - Diggins, Finky, nejake distancne Norky, Kalla. Z tohto zoznamu by mohla prehovorit do poradia v top10 len Diggins.

Falla by mala s prehladom vyhrat, ale kurzy nie su ziaden zazrak, v kvalde to bude aj v zenach tentokrat tesne a na livku je potencial dostat lepsi kurz nez 1,9-2,0. Nilsson/Oestberg = unava. Stinu nezatracujem, na Ingvild by som si dal sakra pozor.

Hlavnymi tipmi su top6. MB vypisalo aj mena ako Diggins/Bjoernsen/Lahteenmaki, ktore ako dobre vieme, nestartuju. Tento nedostatok zdvihol kurzy na dalsie v zozname. Samozrejme, Falk/VdG, dokonca aj domaca Fabjan, by mali byt vyssie, dokonca aj bez tejto chyby, ja len vysvetlujem tu abnormalnu vysku oproti lokalkam, kde mozeme kurzy realne porovnat.

Hanna Falk - mozno drobnym minusom je jej dlhsia ucast na TdS, nez by bolo vhodne. Inak tam vidim len vyhody - milovnicka skejtovych lahkych (mestskych) trati, kde moze naplno predat to echt sprinterske - skvely zaver, takticky zvladnuty zavod. Nemal by byt problem namazat, takze Svedi/ky by narozdiel od Lenzerheide nemali stracat v zjazdoch (minimalne Falk sa stazovala na zle pripravene lyze).

Laurien, to je svajciarska kopia. V poslednom case sa sice zlepsila aj na tazsich profiloch, ale to, co ponuka Planica, je jej zivna poda.

Vesna Fabjan, domaca hviezda, vitazka minulotyzdnoveho pripravneho zavodu v Planici. Dalsia zo zoznamu - "mestske skejtove sprinty mi tak strasne chybaju".

Preco hram Denise Herrmann? Povodne som ju nemal na zozname, lenze MB aj v tomto pripade sposobilo moj zaujem. Neverim jej, uz len z dovodu, ze ako sprinterka dokoncila TdS. Ano, forma v poslednych etapach aj v distancnych zavodoch bola vyborna, skoro az pozoruhodna. Denise trat bude vyhovovat, aj ked podla mna nie az tak ako prvej trojici. 7,6 na top6 = must.

Potom zostavaju tri "nove" svedske mena - Sundling/Dahlqvist/Soemskar. V tomto pripade vypisali "pekne" kurzy v Tipsporte. Na druhej strane, zaujimave kurzy su len na top10, co je docela "osidna" stavka - aj ked zavodnicka postupi do top12, nesmie spadnut, resp. inak povedane, musi porazit aspon jednu konkurentku v rozjazde. Top12 za 2,0-2,2 by som rad osolil, top10 za 2,5 je skor material na blaznive dvojicky. Top6 a kurz 3,5 - oproti 2,5 top10 je to snad stopercentny vtip a chytak na neskusenych tiperov.

///

Chlapaci - urcite Baptiste Gros. Tentokrat muzsky vitaz z minuleho tyzdna. Francuzi dlhe roky miluju tieto trate. A to hovorim o casoch Darragona, ciastocne Jaya a podobnych veteranov. Vacsinou podpriemerni sprinteri dokazali divy zrovna pri tychto podnikoch. Gros je pritom nadpriemerny skejtovy sprinter a jeho kolegovia (a je ich 5-6) moc nezaostavaju. Ta mlada generacia sa vo Francuzsku vydarila a cakaju ich len svetle casy. Toto moze byt prvy super uspesny zavod. Mimo Grosa skuseny Jay, mladsi Chauvin (95), Chavanat a Jouve (94).

Okrem neho? Volba padla na Andrew Younga, ktory ma naposledy stal peknu vyhru. Kurzy su vdaka "vypadku" vyssie, konkurencia je sice slusna, ale Andrew ukazal, ze v skejtovom sprinte patri k uzsej spicke. Otazkou je, ci mu podobny profil bude sediet - inak povedane, ci je to sprinter s vybornym zaverom, alebo naopak tempar, ktory potrebuje postupnu selekciu, resp. trat, ktora konkurentov v priebehu znacne unavi. Beriem ho zatial ako vhodneho kandidata.

Simeon Hamilton, u toho by logicky platilo to iste, lenze na TdS z nicoho nic nenastupil ku klasickemu sprintu, pricom povodne mal vydrzat az do druhej skejtovej 10 (pre Amikov dolezite, aby bodoval, pretoze by zvysil kvotu USA pre druhu polovicu sezony).

Hlavny favorit - Federico - suhlasim. Podobne ako v zenach, kurz 2,0, sprint, ktory nebude selektivny, t.j. pokojne do cielovej rovinky moze bojovat (a vacsinou aj bude) vsetkych 6 zavodnikov. Federico zaroven nie je typ, ktoremu sedia lahke profily - nemoze v nich predat svoju nizsiu postavu/vahu a frekvencia nie vzdy v zaveroch pretlaci dlhe paky/hrubu silu.

V norskom tabore - vacsinou sprinteri, ktori preferuju klasiku (Brandsdal/Golberg, podla mna aj Hattestad). Na druhej strane, Eirik a Ola Vigen su zavodnici s vybornym zaverom. Taugboel je u mna stale druha vlna, ked ho vidim ako 5.favorita zavodu, nemozem v nom vidiet ziaden extra potencial. Fossliho osobne nemozem zaradit - zaroven ma zatial vzdy stal financie a kurz nie je nicim zazracny. Urcite ho povazujem za sprintera s neobmedzenymi moznostami, takze je pre mna zaujimave z pohladu livka. Gloeersen predcasne opustil TdS - jeho pozicia v celkovom poradi nebola zazracna, takze zrejme zohral ulohu aj drobny kalkul. S nim a Golbergom je to zlozite z pohladu, ze obidvaja zacali v minulej sezone vykazovat vyborne vysledky v distanciach. Uz ich teda neberiem ako specialistov = lahsie trate nehraju v ich prospech (v minulosti rozhodne ano, zrovna Gloeersen miloval mestske skejtove sprinty).

Rusi bez Ustiugova, Petukhov sklamal tam, kde mal zahviezdit, lahky profil a rozhodnutia v samotnom zavere hra masivne proti nemu. Potom su tam spriteri, ktori preferuju klasiku (aj ked Retivykh minule prekvapil + si otestoval Planicu minuly tyzden - snad 2.miesto). Morilov uz zije len z minulosti - top30 moze dat, ale potencial na F je prakticky nulovy.

Pomerne verim Romanovi Schaadovi, lenze chyba adekvatna ponuka. V zenach na livko spominane Talianky + menej zname Slovinky (okrem Cebasek, ktora vzdy vyhori v rozjazdach - takticky, caste pady, by som pozornost upriamil na mladu Annamariju Lampic).


Naposledy upravil UselessToo dne 17.01.2016, 0:35, celkově upraveno 1 krát.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 17.01.2016, 0:34 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Slovinsko top3 @10,0 (1/10 - T....) & top6 @3,0 (3,5/10 - T....)
Svajciarsko top3 @10,0 (0,5/10 - T....) & top6 @3,0 (2/10 - T....)


///

Nebudem uplne vsetko popisovat, kedze stale cakam na muzsku ponuku v Tipsporte. Len tak na okraj, podarilo sa mi chytit pekny kurz na Svedky, kedze bookies zili v iluzii, ze zajtra Norky vyrukuju s dvojkou Falla/Oestberg. Lenze prva menovana ma zdravotne problemy, co bol aj dovod dnesneho prepadaku v kvalifikacii (sama velmi chcela startovat napriek tomu, ze fyzicky na tom nebola dobre) a u tej druhej moze nastat onedlho to iste, ked bude nezmyselne pretazovat vlastny organizmus. Sancu tak dostalo duo Weng/Jacobsen, 2. a 3. z dnesneho sprintu. Netvrdim, ze nemaju sancu, ale je to nanajvys 50na50. A to aj z dovodu, ze Ingemarsdotter spadla hned v QF, cim samozrejme zakryla svoj mozny potencialny vykon, ale aj posetrila sily na zajtra. Ak by ste sa ma spytali, ci by som si vedel predstavit lepsie svedske duo, odpoviem ano - z Idy mam urcity strach, takze pred finale (alebo pocas) mozno budem istit.

To su prve 2 dvojice. Obrovska diera, cisto teoreticky, a potom sukolie stafiet, ktore maju vsetky podobne sance skoncit na 3.mieste. T.... vypisal rozne kurzy, takze som sa riadim hlasom "vacsi berie". Z celeho zoznamu na mna vyskocili stafety Slovinska a Svajciarska.

Slovinky doma, Fabjan dnes podla ocakavania slusna. Ani sa mi nechce to komentovat (ako sa behom chvile zmeni velmi dobre rozbehnuty zavod (a kvalitne natipovany) na totalne fiasko - staci, ze vsetky 3 moje kone skoncia v 1.SF, kde mimochodom nechybaju 2 hlavne favoritky, dokazu skoncit v tesne odstupe 3. az 5., za normalnych okolnosti by to stacilo na postup do F, lenze v Planici je trat ferova ku vsetkym a v 2.SF sa zial hned do cela dostala Jacobsen (co suviselo aj s jej problemovym pocinanim v QF, comu sa chcela rezolutne vyhnut). Cebasek v sezone zasla zopar velmi dobrych skejtovych 5. Vyhodou je, ze Alenka finishuje - co znamena, ze nebude podstupovat az take velke mnozstvo kontaktov - s cim ma problemy. Na vytvorenie pozicie bude sluzit Vesna, ktora sa v tom vyziva, na dokoncenie jej prace ma posluzit Alenka.

Svajciarky - dlho vsetko zaviselo len na Laurien. Z nicoho nic sa objavila Nadine Faehndrich (co nie je uplna pravda, kedze v juniorkach patrila k absolutnej spicke, skor prekvapilo, ze zrovna ona tak rychlo zacelila dieru medzi juniorskymi a seniorskymi zavodmi).

Nemky, druhe Svedky, tie su jasne, co sa boja o top3 tyka. Americanky s Idou Sargent, tam som na vazkach, podobne ako u Talianok, ktore maju casto problem s tymto formatom (alebo celkovo s narocnostou zavodov - tvrdsie profily neriesitelny problem, viacero usekov na lahsej trati uz sice riesitelny, ale nie na uroven top3/top5). Rusky s otaznikom - necakam prepadak a ani zazrak.

///

V muzoch podobne dvojice trochu absentuju. Cele to vyplyva z faktu, ze dnes sa isli skejtove sprinty a vsetko dopadlo takmer bez prekvapeni. Prekvapenia boli miniaturne (to spominane znamenalo swing z +18u v zenskom zavode na -18 - jedna top6 by pokryla vklady, 2 top6 by znamenalo stopercentne zurocenie + by boli v hre o top3, uz len samotnou ucastou vo finale z 1.SF). V muzskom sprinte dopadlo vsetko na 110%.

Staci spomenut, ze pocas Alpen Cupu vyhral Gros, druhy Retivykh, treti Jay, stvrty Jouve. A vsetci 4 pani si spolocne finale uzili aj o tyzden neskor v ramci SP. Murphyho zakon zafungoval - tam, kde sme trochu stastia potrebovali ako sol, tam nebola sanca na podobnu vypomoc, u Renauda Jaya mi to bolo "jedno", stacila top10, ktoru v pohode pokryl a on sa este s obrovskym stastim z 2.SF dostane do finale. Gros bol vyborny - ale ako platilo pri minulych sprintoch - kym to nebolo doma, nebolo, co oslavovat. O parnik lepsi nez ktokolvek mimo Federica, na ktoreho mu moc nechybalo.

Z toho vyplyvaju kurzy na team sprint. Taliani a Francuzi nizke kurz, k tomu 2 norske stafety uz z cireho automatizmu a mame kurzovu top4. Pelle sice s Dietmarom vyhral team sprint na talianskom sampionate, ale Dietmar ma lepsiu klasiku a aj ked v minulosti ukazal pomerne dobru vykonnost, v hre bol vacsinou skor boj o top3, nez o vitazstvo. V hre o vyhru nesmie stratit kontakt s nikym.

Na druhej strane, kto mu moze zavarit? Gloeerssen, ktory dnes nepostupil ani len z Q? Je zrejme, ze zajtra mu to sadne viacej, ale zazraky sa cakat nedaju. Jay? Ten bude rad, ze je rad, velku aktivitu od neho necakam. Hattestad? Snaha bude, ale ci aj vykon? Halfvarsson? Jednoducho este stale nie je stopercentne pripraveny - udajne sa tak ma stat o mesiac vo Falune. Niekto dalsi? Ak aj ano, druhy clen z toho nic nevytazi.

Francuzi z tejto stvorice vyzeraju najlepsie, problem je len v tom, ze Jay sa musi v priebehu zavodu zbavit Noecklera. Gros zvladne porazit Golberga s Brandsdalom, ale na Federica stacit znova nebude. Svedi vyzeraju ako slusna alternativa. Calle a Teodor konecne ukazali znamky zivota, prvy celu sezonu premarodil, druhy bol taky nevyrazny, ze vacsinou stihol vypadnut uz v kvalifikacii.

Fini maju len Jylhaeho, ktory zaroven trpi na viacej jazd za sebou. Amici maju sice pomerne pekne duo na papieri, lenze Hamilton dnes naozaj vyzeral, ze mu nedavno nieco bolo - na com som nezmyselne a hlupo prehral nejake peniaze na livku. Newell je samozrejme v skejte polovicny oproti klasike. Druhy Francuzi - chybaju skusenosti, v poslednom tretom useku to pre oboch bude peklo a to ani nehovorim o kombinacii kvalifikacia/finale behom menej nez 2 hodiny. Rusi, nebudu uplne marni, ale su skor prilezitostou na zahratie proti. Svajciari - urcite obidva vybery mozu byt easy top10, jedna top6. Problem elitnych Svajciarov (a Svedov a druhych Norov) je vtom, ze su v druhom SF - menej casu na regeneraciu, slabsia rozjazda skoro bez kvality (mimo tychto 3 timov - v 1.SF lepsi Nori, Taliani, Francuzi, lepsi Rusi, ale aj slusni Nemci, druhi mladi Taliani, druhi Svajciari atd.).
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 2.02.2016, 23:39 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

E.Brandsdal to win @9,0 (5/10 - bet365/Unibet)

A.Jacobsen top3 @2,8 (5/10 - T....)

A.Newell vs S.Hamilton 1 & K.R.Harsem vs D.Herrmann 1 @2,26 (3/10 - bet365)
I.F.Oestberg vs H.Weng 2 & K.R.Harsem vs R.Haga 1 @3,69 (3/10 - T....)


///

Po kratsej odmlke hlasim navrat.

T.... chrni, takze zatial si budete musiet vystacit s limitovanou ediciou mojho pohladu na zajtrajsie zapolenie v Drammene. V muzoch ma prekvapila favorizacia Finna Haagena Krogha. Moja oblubena veta - dokazem pochopit dovody nizkeho kurzu/postu prveho favorita, ale nemozem s tym suhlasit. Minuly rok Krogh skoncil druhy v tradicnom sprinte SP, pred par dnami vyhral domace norske majstrovstva v sprinte, zaziva skvelu sezonu (2.miesto na TdS).

Lenze - 2.miesto je stale 2.miesto, nikdy tu predtym nevyhral a ani k tomu mimo minulorocnu skusenost nebol blizko. Vyhru na domacich majstrovstvach treba brat uz uplne s nadhladom - v sezone bez MS a ZOH straca tu najdolezitejsiu ulohu - nominaciu na velke podujatie. Velke hviezdy poctivo vynechavali, prip. si vybrali jeden zavod, ktory im je najblizsi a na nom sa odprezentovali pred domacimi fanusikmi. V neposlednom rade - bol to skejt na dlhom a tazkom okruhu (viz casy v kvalifikacii/v jednotlivych rozjazdach). Skor dlhom, nez vylozene tazkom (rovinaty profil bez ostreho dlheho stupania s cielovym drobnym zlomom - urcite zaujimavy koniec vzhladom k Drammenu, avsak podobnost je skor platonicka). Superov nedeklasoval, v kvalifikacii az 14., zaroven dnes vysla informacia, ze duo Krogh/Gloeerssen vynechaju vikendovy vrchol sezony z pohladu jednotlivej zastavky SP - 50km C na Holmenkollene. Dovodom ma byt unava - pre oboch bolo TdS niecim novym, jeden to absolvoval v ostrom tempe az do konca a bral skvele 2.miesto, druhy zataz az tak dobre nezvladal a v priebehu odstupil. Obaja ale v minulosti preferovali sprinty/kratsie zavody, zaroven obaja budu chciet utocit na dobre umiestnenie pri kanadskom finale SP.

To mozeme urcite vylozit ako vyhodu - bude stopercentne koncentrovany na sprint a nebude mat v podvedomi, ze ho za par dni caka 50 na Holmenkollene - to je ale len drobnost, pricom podobnu vychodiskovu poziciu maju vsetci ortodoxni sprinteri.

Ustiugov - pomerne tazkotonazny Rus, ktory vzdy ohuroval najma v skejte. Sice minuly rok 5., ale to zaroven znamena, ze nie je dovod mu prehnane verit. Dalsi skvely pocin z TdS (3.miesto), co u dynamickeho zavodnika v preklade znamena drobny ustup z vydobytych pozicii po takto narocnom zavode. Northug, Petter, prilis maly kurz na experimenty, kde je dopredu jasne, ze clovek musi cakat doslova necakane. Aby vyhral, nesmie nic podcenit, musi sa ocitnut v 1.SF (co plati pre vsetkych), idealne v prvych dvoch QF a kurz na top3 je cire zverstvo pri znalosti podmienok. Fossli - od vitazstva v ramci zavodov Ruka Triple stagnuje. Z mojho pohladu je na urovni Northuga - necitelny, s potencialom zaziarit, avsak kurz okolo 7-8 neumoznuje ani len trochu zagamblit.

Eirik Brandsdal. Pred sezonou som napisal v casopise, ze vrcholom v tejto sezone pre Eirika je prave domaci sprint v Drammene. Ten dokazal vyhrat dvakrat, naposledy minuly rok. Oproti minulym rokom nastal jedna zmena - Drammen patril k zavodom posledneho bloku, t.j. prinajlepsom na zaciatku marca, skor ale niekde uprostred. Vplyvom MS v biatlone (Oslo, Holmenkollen), sa musel tento odskusany sled zavodov posunut o mesiac skor (resp. o 1,5 mesiaca). Co to pre nas znamena? Tazko povedat. Posledna cast sezony prichadzala az po vrchole, to znamena, ze sa na nu zavodnici cielene nepripravovali, resp. vyhody mali domaci, ktori mali o motivaciu navyse. Tentokrat to vrchol je a kedze je len skory februar, ladit formu pre tuto fazu sezony dava zmysel (ak ste ortodoxny sprinter, ktory nema sancu sa presadit na TdS).

Okrem dvoch vyhier tu bol 4. uz v roku 2010, pridal 7. a 9.miesto, je jasne, ze tieto vysledky moje rozhodnutie ziadnym sposobom neovplyvnili. Co ma zaujimalo, to bolo pocinanie na domacom sampionate. V skejtovom sprinte 4. - nemal idealnu poziciu a ostry zaver, pre neho tak typicky, prisiel zial neskoro. Co ma zaujalo este viacej, to bolo skvele 10.miesto na klasickej 15. Ak som mal pochybnosti po dlhej pauze a len jedinom vystupeni (Planica, skejtovy team sprint/sprint), potom tieto dva vysledky ma stopercentne upokojili.

Ako je zname, Drammen je specificky sprint - a kazdy tiper by slovo "specificky", zvlastny, roznorody, jednoducho "iny", mal milovat. V uvode, hned po starte, sa stupa. Nie je to ziadne zlozite stupanie, ktore by rozhodovalo o vysledku zavodu, ale splna svoju funkcu - odoberie sily, vytvori pozicie pred ostrym nebezpecnym uzkym zjazdom. Po zjazde nasleduje kratka rovinata technicka pasaz, kde je nutne zapracovat na svojej poziciii, ak ste nezvladli start, resp. ste zvolili klasicky (v poslednych rokoch zacinaju dominovat skejtove lyze a supaz od startu do ciela - to ma nespornu vyhodu v zjazde, urcity nedostatok pri prvom stupani a zaverecny cielovy kopec, tam je to schopnostiach a preferencii zavodnika). Po ostrej pravej zakrute prichadza cielove stupanie, doslova ikonicka bodka za celym zavodom. Osobne ten sprint zboznujem - ako som spominal, mam rad, ked sprint v sebe snubi viacero aspektov, viacero moznosti taktiky, volby lyzi, pojatia atd.

Eirik patri k lahsim zavodnikom. Zaroven dlhodobo plati, ze je to famozny klasik so skvelym zaverom. V minulosti platilo, ze lahsie profily, ktore nie su tak selektivne a teda nehrozi, ze by Eirik niekde na trati stratil, su pre neho idealne. Pred touto sezonou ale zapracoval na svojich vytrvalostnych schopnostiach, ktore sa zajtra nesporne budu hodit. Sam som zvedavy, ale pri kurze 9,0 v podstate ani nie som - ten tip je uz teraz viac nez dobry. Nebudem tvrdit a ani nikoho presvedcat, ze je mi jedno, ako to dopadne - ano, podla toho sa urci, ci bol zavod uspesny alebo nie, ale uz teraz som svojim sposobom spokojny.

Eirikom sa samozrejme vypocet favoritov nekonci. Naopak, Eirikom zacinaju zavodnici, ktori su zaujimavi. Osobne som cakal, ze na Nikitu budu vyssie kurzy. Takto mi to znova nestoji za pokus. Ola Vigen, podla mna velmi dobre vypisany kurz - asi viem, co od neho mam cakat, ze urcite moze vyhrat, ale treba si uvedomit, ze po Q budem mat na tychto zavodnikov daleko viacej informacii (kazdy si vybera svoje QF - je nutne byt v prvych 2, nanajvys v 3, zaroven nikde nie je napisane, ze 1.QF bude rovnako nabite ako 2.QF).

Druhy moj kon je Alex Poltoranin. Pochybnosti su - ale dalsie informacie vyzeraju az prilis priaznivo. Famozny vykon na TdS. Otazkou bolo, co to s nim spravi a s akou formou sa vrati do kolotoca SP po kratsej pauze na oddych. A co sa nestalo - v NMnM na klasickej 15 skoncil v top10! V skejtovej 15 bol v top10 naposledy v roku 2012 (2. v Gaellivare na uvod sezony v specifickych podmienkach). Odvtedy zopar vysledkov v druhej desiatke, vacsinou ale vybuch, resp. skor uz jeho priemerny pocin v tychto zavodoch, t.j. niekde za top30.

Treti kon - Paal Golberg. U neho ma strasi 20.miesto na klasickej 15 na norskom sampionate. V sucasnosti ho beriem ako sprinter v prerode, ktory sprintovat sice nezabudol, ale ocakavam, ze v klasickych distancnych zavodoch bude pravidelne vysoko. Na druhej strane, finalova ucast v skejtovom sprinte mi trochu prinavratila stratenu doveru, aj ked to bolo len posledne 6.miesto.

Zo zvysku by som vedel napisat mnozstvo mien, ktorym neverim, lenze vacsinou to vedia velmi dobre aj bookies (co nemeni nic na veci, ze na livku sa s dvojickami bude dat nieco vymysliet - myslene v ramci jednotlivych rozjazd). Urcite verim viacerym mladsim menej znamym Norom - doma mozu Nori startovat so sirokym repertoarom zavodnikov, takze neprekvapi, ked v top30 ich bude 12-14. Zvedavy som na Panzhinskeho, ktory tu v minulosti vyhral Q. Zvedavy som na Newella, ktory tazsie trate ma rad a len v klasike je schopny zajst finale. A tam som asi skoncil.

///

V zenach je to boj medzi - verit nedavno chorej Maiken Caspersen Falla, pre ktoru je Drammen prakticky dokonala trat - z elitnej trojice sprinteriek je o parnik najutlejsia a s najlepsou klasikou. Nilsson je niekde vo vakuu, pricom zrovna v Drammene v suboji so 4 favorizovanymi Norkami to bude mat sakrat tazke. Vakuum - nemam nic extra proti, kurz nie je najhorsi, ale ani nema nic pre, aby "nizky" kurz bol na prvy pohlad zaujimavy. Zaroven riskujeme - ak Falla bude OK, Nilsson nema narok. Ak Falla OK nebude, Weng/Jacobsen rozhodne nebudu daleko s vyhodou oblubenejsej techniky a narocneho zaveru, ktory nahrava distancnym zavodnickam.

Problem Weng/Jacobsen spociva v ich poslednych vysledkoch. Zaziarili uz v Planici, viz len spominana Stina Nilsson bola nad ich sily, pricom obidve obsadili priecku na stupni vitazov. Jacobsen nadviazala 2.miestom v NMnM na 10km F, dominovala na domacom sampionate (Johaug/Oestberg si potrebovali dat pauzu po narocnom programe). Weng zasa vyhrala skejtovy sprint v Troemsoe, porazila Oestberg. Tym chcem povedat - bookies mali x moznosti, ako pochopit, ze Jacobsen/Weng su po TdS v skvelej forme a je v podstate jedno, o aky zavod sa jedna. Oestberg doplaca na vypatie z TdS, na ktore ako transformujuca sprinterka nie je zvyknuta. Johaug moze hryzt, moze dat aj bednu, teoreticky, ale na vitazstvo jednoducho nema. Falla je neznama, moze z toho byt kontrolovane vitazstvo, ako aj necakany vypadok v Q/QF. Z dovodu nedavnych vysledkov z Weng/Jacobsen nie su vhodne tipy na prekvapenie, pretoze prekvapenim sa to uz nazvat neda pri kurzoch 5-6 prinajlepsom.

Top3 je pomerne znacne obsadena (aj bez Falla/Oestberg mame trojicu). A prave som zvedavy, s cim pride T.... (mam nejake mena na top6/top10).
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 6.02.2016, 11:45 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

D.Richardsson top10 @2,25 (5/10 - T....) & top6 @5,5 (2,5/10 - T....) & top3 @12,0 (0,5/10 - T....)

///

Sundby tradicne blokuje mnozstvo tipov. Aky ma zmysel davat tipy, ktore su prinajlepsom fair, resp. by niekto mohol tvrdit, ze akykolvek tip proti Sundbymu je podkurz. Z toho vyplyva, ze z elitnej kurzovej 10 neexistuje vyraznejsia hodnota - kurzy na win nehrame, kurzy na top3 su na hrane, pricom to hrame s vedomim, ze su len 2 volne miesta, pricom na jedno ma zalusk Petter Northug, ktory pretrhol v Drammene dlhe cakanie na riadne vitazstvo v ramci SP.

Pozeral som sa teda do hlbky st. pola a tam ma zaujal Daniel. Ten pre tuto sezonu presedlal naplno na dialkove behy, dari sa mu slusne (Jizerska 50 4.miesto, nedavna Marcialonga a 6.miesto). Medzitym si strihol aj 15 klasicky na domacom sampionate a dokazal vyhrat. Prave ten treti vysledok je podstatny, pretoze ukazuje, ze Daniel na to stale ma aj medzi zavodnikmi pre SP (to, ze Svedsko zaziva krizu, Hellner sa vracal po dlhych zdravotnych problemoch, Olsson/Halfvarsson su stale out a zvysok je jednoducho druha/nastupujuca garnitura, na veci prilis nemeni).

Vzdialenost a narocnost profilu by pre Daniela nemal byt problem. Problemom moze byt tempo, resp. prilisne taktizovanie - lenze proti tomu hra nielen narocnost okruhu, ale aj samotny topfavorit, ktory nemoze prilis otalat a cakat, ze si to rozda s Northugom/Poltoraninom/Vylegzhaninom/Harveym a dalsimi sprintermi v cielovej rovinke. V st. poli je len 55 zavodnikov, z toho tak polovica patri do kategorii - domaci mladici, specialisti na skejt, sprinteri atd. Tym chcem povedat, ze sirka nie je omracujuca a top10 nelezi az tak vysoko.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 29.02.2016, 17:50 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Tour of Canada:

Sezona sa pravidelne konci tradicnymi zastavkami v Osle, Lahti, vo Falune, nechybaju mestske sprinty v Drammene a Stockholme. Platilo to aj tentokrat, lenze SP ma v sezone bez vrcholnej akcie a s MS v biatlone na Holmenkollene, este jednu novinku na zaver.

Tour of Canada naplna viacero ucelov. V prvom rade podava pomocnu ruku, kedze tradicny harmonogram bol nastrbeny spominanou vrcholnou biatlonovou akciou. Vsetky zastavy su avsak prilis tradicne, bez 30/50 na Holmenkollene si SP uz ani neviem predstavit, vo Falune sa SP castokrat koncil (+ minulorocne MS) a v Lahti sa MS pojdu v roku nasledujucom, zaroven predolympijskom. Okrem vyplnenia marcoveho programu, etapovy zavod riesi aj otazku rozvoja bezeckeho lyzovania vo svete, t.j. aby sa SP nekonali len na europskej pode. Vo FIS je teda snaha zaradzovat aspon kazde 3-4 roky zopar zavodov v Severnej Amerike (dokonca sa spekuluje, ze sa TdS v dalsich rokoch bude zacinat prologom/sprintom priamo v New Yorku; potom bude nasledovat letecky presun a bude sa pokracovat uz na tradicnejsich miestach v Nemecku/Svajciarsku/Taliansku). Tym poslednym je zjavna inspiracia v zavode Tour de Ski - 8 etap v 12 dnoch, 4 destinacie, mix roznych zavodov (dokonca povodne mali zavody zavitat aj do Lake Louise, co je najznamejsie stredisko zjazdoveho lyzovania v Kanade a tradicne dejisko zavodov SP).

Co musim ocenit, to je pripravenost na tento podnik z pohladu organizatorov. V predstihu perfektne spracovane mapky jednotlivych trati, takmer s kompletnymi udajmi a to je len pohlad tipera. Z reklam, komentarov, clankov je vidiet, ze sa na to lyziarska kanadska obec velmi tesi.

Vdaka vybornym priloham mam tak uz v predstihu pomerne jasno, ako zavod bude prebiehat, resp. sa da povedat - "ako by som si zelal, aby prebiehal". V globale sa da tvrdit toto: 1, 3 sprinty (1./3./5.etapa) budu patrit rozhodne k tym najrocnejsim, s ktorymi sa v sezone stretli. Prve 2 maju mat dlzku 1,7km (oba skejtove), ten treti 1,5km (klasicky). Profiilovo by mal byt najlahsi hned ten prvy, v Gatineau, lenze aj ten by mal stupavy zaver do ciela a na mestsky sprint zvlneny profil so spominanou dlzkou 1,7km. Ten druhy ma mat nieco cez 1700m, v uliciach Quebec City, pricom prva polovica bude klesava a prve 2/3 by sa nemalo diat nic vyznamne. Potom ale pridu v kratkom slede 2 prudke kratke stupania s podobne prudkymi kratkymi zjazdmi a zostavat bude poslednych 200 metrov, pricom aj tieto budu do mierneho stupania. Trat svojim charakterom rozhodne nebude pre tradicnych "mestskych sprinterov", ktori sa vezu poctivo vo vlaciku, v polovici trati sa zacnu posuvat dopredu a v zavere vytazia z ostrych laktov a ostreho finishu kvalitny vysledok (Hamilton/Wenzl style).

Treti klasicky sprint sice bude kratsi, lenze pojde o motokros - hned od startu dlhy tazky kopec a potom to iste len tentokrat smerom nadol. Oproti sprintom v provincii Quebec, sa pojde na 2 okruhy, t.j. dvakrat absolvuju tazke stupanie a tak smerom do ciela sa bude viac-menej len dlho klesat. Ak Martin Johnsrud Sundby a Therese Johaug mozu niekde uspiet v sprintoch (vitazstvo, resp. podium), potom to je sprint v Canmore. Obaja su naturelom klasici, ktori postupom casu pridali do svojho repertoara velmi dobry skejt (brane skor z ich pohladu, z pohladu konkurentov nadpriemerny/vyborny). Obaja zaroven budu tazit z drobnosti s nazvom - dlha sezona bez obdobia, kde by si mohli na dlhsiu dobu oddychnut. To sa len znasobi faktorom - je to uz 5.etapa, tych par sprintov, ktori sa v Kanade objavia, budu musiet uspesne zvladnut 2 skejtove sprinty, 22/13km klasicky a 15/10km stihacku volne. 2 dni "oddychu" medzi zavodmi v provincii Quebec a dalsim pokracovanim v Canmore (Alberta) budu skor nevyhodou, resp. rozhodne nie oddychom v pravom slova zmysle.

Preco? V Quebecu sa bude zavodit predovsetkym v mestach. Z pohladu Europana je to takmer nepredstavitelne, aby sa v centre mesta odohral riadny distancny zavod. Z pohladu cyklistickeho fanusika to uz taku novinku, resp. zalezitost z rise snov nepredstavuje. Aby som to ozrejmil - v Quebec City/Montreale sa poslednych par rokov konaju velmi uspesne letne/jesenne klasiky, ktore patria do najvyssej kategorie Pro Tour. Klasiky su jednou z alternativ, ako sa dobre pripravit na nadchadzajuce kazdorocne MS pre tu skupinu klasikarov/sprinterov, ktori vynechali Vueltu. Som presvedceny a z profilov to vyplyva, ze organizatori vyuzili velmi podobny okruh (mierne skrateny, resp. si z neho zobrali to, co potrebovali), aky sa vyuziva aj pocas spominanych kanadskych klasik.

Zavody v Quebecu budu mat spolocneho menovatela - nizku nadmorsku vysku, v Quebec City prakticky nulovu a inde zanedbatelnu a najma, hlasene su tuhe mrazy a v utorok podvecer/v stredu v noci/rano ma naozaj husto snezit - dokonca ma napadnut az 20-30 cm noveho snehu. Prvy zavod by to ohrozit nemalo, sam som zvedavy, co sa bude diat v Montreale (streda 2.3.). Naopak v Alberte je uz par dni cez den okolo 10 stupnov nad nulou (6-10), do zavodov by sa na tom nemalo nic zmenit. Teraz treba uvazit, ze sa v Canmore pojdu zavody v 4 dnoch pocas 5 dni.

Takze, v Quebecu trate postavene na poslednu chvilu (v meste je to nutnost, pochopitelne), ktore maju vo vacsine pripadov byt zakryte riadnou davkou cerstveho snehu, na strane druhej Canmore, mekka kanadskeho klasickeho lyzovania/biatlonu, kde trate su funkcne uz x mesiacov (viz nedavny zavod SP v biatlone), trate su tam vacsinou na spickovej urovni, avsak co s nimi spravi x zavodov/denne teploty az okolo 10 stupnov. Minimalne v Canmore je tych trati neurekom a zavodnici skoro kazdy budu vyuzivat iny typ okruhu.

Co mozeme od zavodov ocakavat? V prvom rade, ze sa u kazdeho moze v urcitej etape dostavit unava po dlhej sezone. Finn Haagen Krogh sa v predstihu vyjadril, ze ocakava/boji sa, ze v urcitych etapach doplati na mensiu porciu treningu po TdS. TdS isiel premierovo, skoncil na krasnom 2.mieste, stale ma velmi daleko od vytrvalca a podobna sezona si musi niekde vybrat svoju dan. Podobne ako u Ingvild Flugstad Oestberg sme uz niektore naznaky mohli vidiet. U Krogha je stale badatelne, ze klasika je vyrazne horsim stylom nez skejt, takze ocakavam, ze problemy mozu nastat/nastanu v etape 2/6/8. Na Kroghovi sa da pekne vysvetlit, preco borci na skejt maju vyhodu. Ano, 2 sprinty su skejtove, takze rychlejsi zavodnici preferujuci skejt z toho budu profitovat. Skiatlon, vyhodu v muzskom poli maju vacsinou borci na skejt, aj ked trate v Canmore su velmi narocne a najma ta klasicka (je dokonca dlhsia nez udavanych 15km) bude skuskou ohna. Prva klasicka etapa je masova, je sice dlhsia nez napr. opozitum, 7.etapa, ktora sa startuje intervalovo, lenze aj na lahsej trati a hned na uvod ToC. Mozeme povazovat za urcitu vyhodu, ze klasickou 15 sa podujatie konci, lenze za 15km sa velke veci urobit nedaju, v nohach bude unava z celej sezony a prechadzajucich 7 etap, takze tradicne schopnosti jednotlivych zavodnikov budu potlacene tymito faktormi - rozostupy/naskoky a unava/vytrvalost.

Cielom Krogha je zabojovat o sprintersky primat, strata na Federica je sice vyrazna a Talian ma k dispozicii 2 skejtove sprinty a profilovo narocny klasicky, ale zazraky sa obcas deju. Mozno este dolezitejsi bude boj o 2.miesto v celkovom poradi, kde ma cca 150-bodovy naskok na Pettera Northuga. Kroghovi tak nie je na celkove poradie dovod verit - sprinty budu narocne, v distanciach je ukrytych takmer 100 zavodnych kilometrov.

Opacna logika - kto by mal tazit z dlhej sezony, kto ziskaval ku koncu sezony formu, ale vplyvom urcitych faktorov ju v niektorych zavodoch naplno nemohol predat do vysledkov. Maurice Manificat vsetko toto pokryva, pokryva aj faktor "lepsi vo volnej technike", pokryva aj narast formy v klasike (najprv hviezdny vysledok vo Falune, potom dominantny vykon v skiatlone). Samozrejme, stracat bude v sprintoch. Lenze aj tu svitla zaujimava nadej. V Lahti si len tak otestoval vykonnost a v kvalifikacii skoncil 36., necelu sekundu za postupovou 30. Ano, chybali chori Gros a Harvey, chyba Richard Jouve (U23) a z neznamych dovodov aj Sergey Ustiugov (nasiel som na jeho Instagrame fotku z Davosu, takze zrejme posledna vysokohorska priprava pred zaverecnou castou sezony). To su 4 kusy, lenze oproti kvalifikacii z Lahti si mozeme vyskrtnut snad 6 Norov (Golberg/Skar/Taugboel..), nejakych Svedov (Edin/Westberg) a urcite aj par Finov (...) + urcite Rus Morilov. Vyzeralo to, ze v norskom time dokonca nebude ani Hattestad, ktory na zaver sezony chytil skvelu formu (aj z dovodu pomalsieho rozjazdu), napokon ho dodatocne povolali (na ukor choreho Roetheho). To mame +4, avsak cca -10 a zrazu je aj matematicky niekde okolo 30.miesta. Aj v Lahti bol dlhy a relativne narocny okruh, musim ale konstatovat, ze pri sucasnej forme sa do top30 v okliestenom poli rozhodne moze prebit, potom s trochou stastia si vylepsit poziciu (skoncit v QF 3.-5.). 2.etapa je masak, tam by stratit vyrazne nemal. 4.etapa je oblubena skejt, pricom vybiehat bude so stratou - keby uspel ciastocne v sprintoch, odstup od lidrov nebude az taky obrovsky a bude schopny ho zmazat. 5.etapa, klasicky sprint, tu by mal jednoznacne stratit na najlepsich. Avsak skiatlon a hned nasledne oblubena skejtova 15 intervalovo, tam by mal vyrazne poskocit vpred. Zaverecna klasicka 15 bude uz vychadzat z toho, kolko strati v sprintoch, ako dokaze zajst 4.etapu, kde bude potrebne stiahnut prinajlepsom cele manko na celo a najma, ako vyrazne sa pole roztrha v skiatlone, co je etapa, kde sa bude dat ziskat mnozstvo casu na roznych sprinterov/rychlych menej vytrvalych zavodnikov. V dalsej etape potrebuje ziskat zasa na klasikov. Este jednu zaujimavu vyhodu v sebe ukryva Maurice. Francuzi pravidelne trenuju vo vysokych nadmorskych vyskach, az sa chce povedat, ze v nich ziju, takze je to pre nich skor prirodzene prostredie. Zaciatok je v takmer nulovej nadmorskej vyske a zrazu zmena, 1500m - Canmore. Vo SP mozeme tento extreme sledovat najma pri prechode do Davosu v decembri a to sa tu bavime o skoku vikend - vikend, t.j. medzi zavodmi je 6 dni. Tentokrat to budu nanajvys 3, aj to necele. Vyhoda Svajciarov, Francuzov, Talianov, prip. domacich, tak bude znacna. Aj preto je skoda, ze skejtove sprinty su v nizkej nadmorskej vyske (frantici/svajciari/talosi preferuju skejt) a klasicke vo vysokej (nori/fini rozhodne nizsiu). V tom klasickom sprinte by tak mohol prekvapit napr. Jovian Hediger, ktory aj klasiku zvlada na velmi dobrej urovni, prip. duo talianskych kamaratov - Pellegrino/De Fabiani.

Mimo Mauricea, kde je hodnota zjavna (a kurzy su vysoke z dovodu, ze sa ocakava sprinterska fiesta, avsak trochu sa zabuda, ze trate v Canmore su narocne, ze sa etapak konci 3 distancnymi zavodmi v 4 dnoch a vsetky sa pojdu prave v Canmore, ako aj, uz spominane, ze sa tak narocna zalezitost ide na konci sezony), rozmyslam aj o Emilovi Iversenovi. Nevyhody su zjavne - nizky vek, absolvovana TdS, prva plna sezona vo SP (da sa povedat, ze aj v ziari reflektorov). Vyhody - vsestrannost (v mladosti vystupoval najma ako skejtovy sprinter, avsak vo SP prvykrat uputal ako distancny klasik a odvtedy, len tak mimochodom, vyhral 2 sprinty (pre istotu aj skejtovy, aj klasicky). De Fabiani je stale v kategorii U23, neverim, ze by napor vydrzal, skor bude zaujimavym objektom v ciastkovych zavodoch (2./5., primarne). Heikkinen ma sklamal naposledy, faktom je, ze nechybalo vela a z vysledneho biedneho vysledku, mohol byt nadpriemerny/skvely. Da sa povedat, ze stacilo, aby Maurice nenasiel v sebe nadcloveka a neodtiahol 2/3 klasiky a 2/3 skejtu (v pripade Mattiho je klucova ta prva cast). V klasike s tym este bojoval, co ho stale mnozstvo sil, v skejte to uz symptomaticky "zabalil", bolo mu zjavne jedno, ze sa islo doma v Lahti. Poltoranin, prilisne riziko, od 50 v Osle, kde vzdal, sa uplne vyparil, zjavne potrenovat na Kanadu. Neprekvapi ma u neho nic a uz vykon zajtra mnohe napovie (aj ked skejtovy sprint samozrejme nie je jeho salka kavy). Toenseth/Vylegzhanin/Dyrhaug, ti budu bojovat proti skejtovej vyhode a sprinterskym demonom, prvy je mi najsympatickejsi (Vyleg je schopny v jednej etape absolutne explodovat, Dyrhaug uz zacina mliet z posledneho). Holund, muz bez sprintu a zrychlenia, by musel vsetkych utrhnut a este niekde zazrakom kompenzovat straty zo sprintov. Harvey po chorobe je nehratelny. Ustiugov je zasa bez kurzu, z Rusov rozhodne poskytuje najlepsiu plejadu zbrani, lenze u neho sa moze ukazat nieco podobne ako u Krogha - avsak, prave vynechanie Lahti a trening v Davose mozu misky vah naklonit na jeho stranu.

///

Netreba zabudat, ze okrem spominanych subojov v muzskom poli (o 2.miesto, sprinterskeho krala), pokracuju aj boje v zenskej casti. V sprinte nie je absolutne nic rozhodnute, Ingvild so Stinou stracaju 50-70 bodov na Maiken, co pri troch sprintoch je takmer nic (neviem, ci budu dostavat zavodnici len polovicu bodovat, zrejme ano, potom je naskok masivny a u Federica prakticky nedostizny). V celkovom poradi je takisto takmer rozhodnute - Ingvild by vyhovovalo, keby ToC bola tratou TdS, vtedy by Therese potrapila. Na druhej strane, TdS bola k Ingvild (aj ku Kroghovi) mimo zaverecne stupanie vludna. Canmore bude trochu iny druh zavodenia a chybajucu zjazdovku by mali v 4 etapach bezpecne narocnostou pokryt.

V muzoch nie je ziadne jasne value - v podstate je value Federico a to z dovodu, ze v Lahti tendencne taktizoval. Prioritou nebolo vyhrat, ale byt vo finale a to co mozno s najvacsou istotou. Aj preto bolo volbou ist do 2.SF proti slabsim a unavenejsim superom + nebyt v oblozeni Norov, ktori by mohli vymysliet nejaky druh kamuflaze - obete z radov mladsich zavodnikov v prospech Krogha s Northugom. V Lahti islo o mnozstvo bodov (normalne sa bodovalo, t.j. 100-80-60-50-45-40 pre finalistov), takze jeho rozhodnutie rozhodne dava/lo zmysel. Dlha trat s clenitym profilom by drobnemu Talianovi mala vyhovovat - tie prilis jednoduche kladu prilisny doraz na zaver, kde ma jednoducho nevyhodu v kratkych pakach, ten v Lahti zasa hral proti nemu v zaverecnom zjazde, kde lahsi Talian zvolil zlu strategiu (zrejme aj v strachu, ze ho niekde Nori zablokuju). Druhym value je Ola Vigen. Problem s Hattestadom je v castych padoch, ktore sa vyskytuju primarne v skejtovych zavodoch. V Lahti sa pada casto a Ola ani tentokrat nesklamal. Predtym v dvoch klasickych zavodoch dvakrat tesne druhy. Moze to posobit, ze v klasike parada, v skejte nula bodov, ja si to nemyslim, aj ked suhlasim, ze v klasike vzdy bol a asi aj bude o nieco lepsi, resp. vysledkovo vyraznejsi. Dlhsia trat (a choroba Grosa) eliminuje Francuzov, Krogh je favorit, Ustiugov je favorit, ale kurzy su fair, takze nema zmysel hrat pred startom (co mozno

UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 1.03.2016, 10:39 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Sprint, Gatineau

O.V.Hattestad to win @34,0 (0,5/10 - bet365) & top3 (1/10 - 7,0 - bet365)

Celkove poradie, ToC

M.Manificat top3 @21,0 (0,5/10 - Unibet) & to win (w/o Sundby) @67,0 (0,5/10 - bet365)
F.H.Krogh top3 - NIE @2,0 (5/10 - bet365)

///

Len spisane vcerajsie poznatky do tipov. Spominane 2 jedine valuebety v muzskom sprinte zakonito dropli. Ja sa priznam, ze som Chica nezahral. Cital som si vecer s nim rozhovor, kde sa vyjadril k trati. Najprv povedal, ze sa mu paci, aby sa hned vyjadril, ze je "molto lungo", t.j. velmi dlha v reci naseho kmena. Zaroven sa postazoval, ze okruh je postaveny tesne vedla miestnej rieky, ktora ma neblahy efekt na strukturu snehu. Okrem toho za najvacsich superov povazuje vsetkych distancnych zavodnikov, co ale znamena, ze su to prave Krogh/Ustiugov/Northug/Iversen = ziaden informacny posun vpred.

Cital som aj rozhovory dvoch hlavnych favoritov - Johaug, resp. Sundbyho. Sundby len potvrdil, ze do Kanady cestoval az v sobotu/nedelu + chudacika este zdrzali miestne reklamne a marketingove povinnosti, ale inak ze si hned dobre pospal (udajne 9 hodin), takze by to nemalo byt najhorsie. Ono u Sundbyho musite kazdy jeho negativisticky komentar brat s velkou rezervou, co v podstate pred 2 tyzdnami aj konecne potvrdil. Povedal, ze do medii rad blafuje ohladom svojho zdravotneho stavu, pripravenosti, ambicii atd. Inak sa spominala narocnost trati, t.j. ze v Quebecu by trate mali byt lahsie a v Canmore by to obidvom malo stopercentne sediet, pricom ani oni dopredu nevedia, co s nimi spravi prechod z nadmorskej vysky 0-100, do nadmorskej vyske 1500+ metrov. Spominala sa aj logistika, ktora bude na daleko narocnejsej urovni oproti tej, ktoru timy poznaju z TdS, kde previezt material/zavodnikov z Nemecka do Talianska zaberie par hodin a snad ani to nie. To sa tyka aj obcerstvenia/jedla, kde stacilo skocit do auta, prejst z Talianska do Nemecka a tam uz nebol problem najst tradicne norske jedlo.

Z tlacovky s Alexom Harveym som pochytil len 3 otazky, pretoze len 3 boli v anglictine, zvysnych 6-7 v domacej francuzstine (Gatineau je vylozene francuzske mesto, takze aj podpora francuzskych sprinterov bude znacna, okrem domacich, samozrejme). Nedozvedel som sa toho vela, ked sa vyjadroval k trati, bolo to vo FRA, takze povedal len nieco k vzniku samotnej akcie, pochvalil sa, ze je o mesiac skor doma, nez to byva obvykle, ze si 10 dni zatrenoval v Canmore, odkial sa presunul do Quebecu a ze sa citi dobre, ale ohladom dnesneho vysledku nevedel presne povedat - odpoved znela, ze niektori superi su lepsi/povolanejsi, ze to nie je jeho top disciplina, ale uz v kariere mal niekolko podiovych vysledkov, takze sa pokusi o dobry vysledok aj dnes.

Musgrave je chory, ale do zavodu nastupi a zabojuje. Napriek tomu je rad, ako sezona prebiehala, pretoze je to jeho prva skusenost so zdravotnymi problemami pocas niekolkych poslednych mesiacov. Linn Soemskar naopak zo zavodu odstupila.

///

Este k tomu zenskemu sprintu. Keby som bol v pozicii Stiny Nilsson (svedskeho timu), snazil by som sa vymysliet agresivnu strategiu. Je zname, ze Stina v kvalifikaciach neziari - su to vacsinou vysledky v druhej desiatke, obcas o trochu lepsie, obcas je z toho vydreny postup. To znamena, ze ked si vybera QF Stina, jej hlavne rivalky uz maju davno vybrane. Vdaka tomu sa Stina moze vedome priradit k najvacsej superke a snazit sa ju dost pod tlak. To iste ale mozu spravit dalsie Svedky a tlak na v nasom pripade Maiken Caspersen Falla len zvacsit. Absencia Soemskar taktiku trochu eliminuje, predsa len, Kalla sa na nieco podobne zrejme neda, Ida mozno a s mladsimi Svedkami by podla mna nebol problem. Rozhodne ale Stina nemoze pristupit k zavodu tak ako v poslednych sprintoch - 4./5.QF, takze 2.SF a kratsia doba na pripravu pred samotnym finalom oproti Oestberg a vacsinou aj Maiken. Prave u Stiny je hodnota v zenskom sprinte najvacsia a to aj z dovodu, ze Oestberg jazdi kvalifikacie vzdy naplno (v etapovom zavode sa to len umocni, pretoze sa cas z kvalifikacie pocita) a tak uz po Q kurz poklesne, pritom jej sance na vyhru tym rozhodne nevzrastu. Dovodom je krivka vykonnosti u Oestberg, tak ako pokracuje zavod. U Stiny vacsinou neustale rastie, u Oestberg sa drzi, prip. mierne klesa, pricom vo finale je pokles najmarkantnejsi. Oestberg vo finale v zaveroch uz chyba vybusnost, pricom Falla/Nilsson maju aj rychlejsie zavery vo vseobecnosti. U Weng to vyzera ako podkurz (kurz prakticky rovnaky ako na Oestberg/Nilsson pred zavodom, lenze Weng je jedina, ktora dokaze zvladnut kombinaciu 5.QF/2.SF/F, t.j. program zhusteny do najkratsieho mozneho casu s tym, ze vo finale tato nevyhoda nie je skoro poznat.

Pri tazkych sprintoch neexistuje moznost hrania top6/top10, ak ano, je velmi limitovana. Dovodom je skutocnost, ze SK vam vypisu len sprinterov; distancnych zavodnikov, ktori len vzacne sa zucastnuju sprintov (len pocas etapovych zavodov ako nutne zlo). v ponuke nenajdete, resp. najdete, ale len na win/top3, co realne nie je v ich moznostiach. Potom je clovek zvedavy, co poskytne livko, kde sa daju najst aj dvojice v jednotlivych QF - potom uz je len na bookies, ci vypisu aj distancnych zavodnikov proti sprinterom - ak ano, kurzy budu zakonito vysoke a nase sance na uspech tiez. Pri lahsich je to presne naopak, vtedy je nutnost hrat druhy sled na top3/top6/top10 vo vyhodnych kurzoch, pretoze rozdiely sa stieraju, resp. dlhodobo horsi sprinteri su zrazu vo vyhode.


Naposledy upravil UselessToo dne 8.04.2016, 13:58, celkově upraveno 1 krát.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 2.03.2016, 13:23 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Hattestad odviedol svoju pracu. Top3 nedal, vo vyhru som ani nikdy prilis neveril, napriek tomu sa dostal do finale a skoncil 5. Odviedol svoju pracu = splatil doveru na livku. Za A, dokazal postupit do SF z prveho QF, ktore bolo zlozenim na urovni takeho slabsieho finale - Krogh/Ustiugov, dvaja najvacsi favoriti po nalosovani, domaci hrdina Harvey, ktory v kvalifikacii zasiel velmi dobre (15.miesto), Hattestad, Oskar Svensson, ktory by mal byt do dvoch rokov sprinterskou superhviezdou (donedavna som ho nepoznal, ale behom par zavodov si ma bezpecne ziskal a tzv. som nastupil "do jeho fanusikovskeho vlaku") a vzdy v skejtoch nebezpecny Rakusan Tritscher. Zvladol to, obsadil tretie miesto a kedze casy sa neustale spomalovali + v tomto QF sa rozhodne netaktizovalo, 3./4. postupili ako LL. Pre Hattestada to znamenalo cestu do 2.SF a bookies vypisali (bet365) dvojicku s Harveym (druhym LL). Kurz na Hattestada 2,2 a pritom tato situacia poskytovala Norovi mnozstvo vyhod oproti domacemu harcovnikovi.

Aby som to vysvetlil - castokrat sa stane, ze obaja LL postupia hned z prveho QF. SF sa tvoria tak, ze do toho prveho sa kvalifikuju prvi dvaja z QF1 a z QF2 a vitaz QF3, logicky do toho druheho druhy z QF3 a prvi dvaja z QF4 a QF5. Aby system bol ako-tak spravodlivy, ten "lepsi", resp. rychlejsi LL musi ist tam, kde sa nachadza porazeny z QF3 a naopak, ten pomalsi, do SF s vitazom spominaneho tretieho stvrtfinale.

Hattestad tak z QF1 isiel do SF2, Harvey z QF1 do SF1. Pre Harveyho to tentokrat znamenalo, ze sa ocitol v spolocnosti - Krogh/Ustiugov - Pellegrino/Peterson a Iversen = 4 z 5 kurzovych predstartovnych favoritov zavodu (chybal len Northug) a Peterson, ktory preferuje skejt a profilovo lahsie trate - co vcerajsia jednoznacne splnala. Harveyho sance na zazrak tak boli mizive. Naopak, Hattestad mal v SF2 zakladnu vyhodu dlhsieho odpocinku - on z QF1, len jeden dalsi z QF3 a zvysok QF4/QF5. Zaroven, novy kluc, kde si samotni zavodnici mozu slobodne vybrat rozjazdu/stvrtfinale po kvalifikacii, vedie k tomu, ze QF4/QF5 patria takmer pravidelne k slabo obsadenym - dovod je prosty - favoriti su si vedomi, ze z druheho SF budu mat len malo casu na oddych pred finale, resp. ze tych 7-8 minut rozdielu hra pri tejto vyrovnanosti ten rozdielovy element uspechu/neuspechu.

Suma sumarum, fair kurz bol nanajvys 1,5, a to vtom zahrnam moznost padov/kolizii atd. Vcera ale bola trat skvele upravena a relativne siroka, resp. ak aj dochadzalo ku kontroverziam, tak sa to takmer vzdy dalo slusne ustat. Harvey posledny, Hattestad 4., co znova Norovi stacilo na postup s casom, ako LL.

Na uvod som pritom hned prehral, ked som hral Johaug proti Kolb v domnienke, ze trat bude predsa len trochu narocna, resp. to bude zavod na sposob Lahti, kde Johaug mutila vodu. Velmi rychlo ma prva jazda vyviedla z omylu - sice som necakal nejaku sialenost, ale rozhodne nie ani taku nudu, aku zavod v Gatineau miestami prinasal.

Prva prehra tak prospela - rychlo som isiel do sekcie muzov a zahral proti Poltoraninovi (Strandvall, ktoreho hravam nerad, pretoze patri ku konfliktnym typom, resp. tym, ktori strkanice malokedy ustoja. Na Richarda Jouvea som sa pozeral uz pred zavodom - ako som pisal, cakal som nejaky vysledok od Francuza prakticky v domacom prostredi, chory Gros bol KO a pre Jaya bol okruh jednoducho pridlhy, aj ked aj ten napokon tazil z velmi lahkeho profilu. Po ukazke moznosti na Therese, sa tak muzske 5.QF zmenilo na hlavnu oblast zaujmu.

5.QF = Sundby/Dyrhaug/Hediger/Eisenlauer/De Fabiani a prave Jouve. Keby trat bola narocna, Sundby by mohol byt favoritom, lenze to sa nepotvrdilo a dobre casy z Q suviseli skor so snahou distancnych zavodnikov ziskat nejake sekundy na konkurentov. De Fabiani je klasik/distancny zavodnik, ten bol okamzite out, Hedigera som spominal na klasicky zavod v Canmore a Eisenlauer sa mi takisto pacil viacej v klasike, aj ked podobne ako Hediger slusne kombinuje obidva styly. Zostal Jouve. Pre nas hralo, ze z tejto skupinky bol najhorsi v kvalifikacii - 28. Lenze Jouve nemal zaujem nejako vycnievat, plytvar silami v Q. Jouve ako jediny splnal podmienku - vyborny sprinter/preferuje skejt. Kurz v Tipaci, ktory zacal vypisovat kurzy aj na jednotlivych vitazov QF, bol 7,0. Plus ho vypisali aj s Dyrhaugom, zazracne ako outsidera (1,75-1,85).

///

Zaverecnym prikladom je muzske finale. Pred finale boli kurzy na Northuga 2,0-2,2, na duo Krogh/Ustiugov 3,5-4,0 a na zvysok, na bet365 napr., dokonca zhodne 31,0 (chceli nam zdelit, ze su bez akejkolvek sance). Teraz vam priblizim moj pohlad, podla mna ma daleko vacsiu cenu, nez akykolvek tip, pretoze je prakticky univerzalny (podobne ako priklad s Harveym/Hattestadom, kde je jediny problem vtom, ze LL T.... nevypisuje do dvojiciek v SF - z dovodu, ze nie su schopni si na vlastne triko poskladat SF sestice podla stanoveneho kluca).

Plati, cim tazsia trat, tym vacsiu vyhodu maju borci z prveho SF oproti druhemu. V zenach to neplati v takej miere z troch dovodov: 1, vyrovnanost pola, jednoducho velke rozdiely, takze Stina Nilsson dokaze vacsinu superiek porazit aj z druheho SF; 2, a to z toho dovodu, ze zeny maju medzi SF a F vacsi casovy usek = pretoze muzi maju medzi tym az 2 SF rozjazdy); 3, v zenach nie je az taka specializacia, takze elitne sprinterky su castokrat elitnymi distancnymi zavodnickami, prip. minimalne nadpriemernymi.

Navrat k Northugovi. Ja uz som bol hned po "rozlosovani" nadseny, pretoze som tusil, ze Northug sa dostane do F a tam neuspeje. Neznamou tak bolo, ako bookies zareaguju na jeho suverenne pocinanie proti superom, ktori jednoducho nedosahuju jeho kvalit v druhej polovici "pavuka". A zareagovali tak, ze bol pred finale pomerne jasny favorit. Ja som uz pred SF zahral dvojicku Krogh vs Northug 1 za 2,3 s tym rizikom, ze Krogh z prveho SF nemusi postupit. Obaval som sa totiz, ze na pri finale sa uz kurzy upravia niekam do roviny a moj zaujem by ciastocne opadol. Pred finale som si k tipu pridal Krogh win za 3,7/4,0. Povodne som nemal podobny umysel, lenze druhy favorit, Ustiugov, mal v SF problemy - zlomil palicu hned v uvode, musel ju menit, stratil trochu kontakt/prepadol sa na posledne miesto, napriek tomu postupil, pomerne s prehladom. Znova, detail, ktory by mal rozhodovat v supereni dvoch vyrovnanych zavodnikov.

Krogh nevysiel, dvojicka pomerne v pohode ano. Vyhral Ustiugov, takze ziadne obrovske prekvapenie oproti prvotnej premise. Krogh vo finale spravil obrovsku takticku chybu - od zaciatku urcoval ostre tempo, co musim kvitovat - za A, bolo to vyborne z dovodu, ze az 4 borci postupili z druheho SF a za B, trat bola monotonna, tazko sa niekde utvaral rozdiel a mimo uplneho zaveru sa aj pomerne zlozito predbiehalo. Spominana chyba nastala snad v jedinej stupavej pasazi, kde zakladnym umyslom veduceho sprintera je udrzanie vnutornej stopy do zakruty, z ktorej sa uz len zjazdom dostanu borci do kratkej cielovej rovinky. To nezvladol, natlacil sa tam Francuz Jouve, ktory este Krogha vytlacil natolko, ze dal dost priestoru aj duu Ustiugov/Hamilton. V zavere potom bolo znova vidiet, ze Kroghovi sily rozhodne nechybali, dovolim si tvrdit, ze predviedol najlepsi sprint v cielovej rovinke, lenze na tak kratkom useku zo zlej pozicie sa zazraky cakat nedali. Pozitivum - Krogh tym stratil zopar cennych sekund v boji o top3, naopak Ustiugov tieto sekundy ziskal.

V tomto smere potesil vykon Poltoranina (ako predzvest vybornej formy), Dyrhauga, De Fabianiho. Sklamalo, ze Manificatovi to znova tesne nestacilo, cim sa situacia ohladom dlhodobych tipov trochu komplikuje.

///

Co dnes? Uz vcera/predvcerom som chcel zahrat na MB Sundby nevyhra za 2,48. Potom to postupne padalo (ako sa objavovali nove vyhlasenia, ktore uz tradicne mali len malo co pozitivneho vo svojom vnutri) + uz v minulosti som nieco podobne skusal/hral a nedopadlo to slavne, resp. ma to uvrtalo do nekomfortnej pozicie.

Premisa ale plati - Sundby nevyzeral nejako extra skvele, co nepokladam za zakladny dovod, co hra ale proti nemu je jednoznacne profil a najma, obrovske mrazy. Je zname, ze Sundby je astmatik (z norskeho tabora aj Falla/Hattestad) a ze v takychto vyraznych mrazoch nezavodi rad. K tomu - spominane snezenie/snehova burka, ktora cele tipovanie posuva do roviny - pockam, uvidim. K tomu si treba pridat, ze Sundby je v Kanade len kratko.

http://medias4.fis-ski.com/pdf/2016/CC/2125/2016CC2125PROG.pdf

Profil vyzera, ze bude zlozite sa niekde trhnut + najtazsia cast prichadza na uvod 4km dlheho okruhu. Videli sme podobnu situaciu vo Falune, kde Morderbacken sice pole natrhal, avsak nasledny zjazd vzdy hlavnych favoritov bezpecne spojil do jednoliatej skupinky.

Teraz pozeram, ze Sundby je zrazu na MB 2,2/1,63 na vitazstvo/nevyhru. Znova, Pinna tieto veci mavala s prestihom, vcera to vypisane nemala a som presvedceny, ze by mi dala lepsi kurz, prip. ma minimalne doviedla k tomu, aby som proti Sundbymu stavil. Nic velke sa nedeje, myslienka trva, livko bude k dispozicii s blizsim infom o pocte stupnov pod nulou/kvalite stopy/profile okruhu po prvom kole (dokonca aj zenskom, ten rozdiel je len drobny).

Verime, ze sa to roztrha? Ak ano, potom sa proti Sundbymu bude hrat tazsie a pad kurzov nas zachranil. Ak nie, potom treba vymysliet, kto z toho bude profitovat. V globale silni sprinteri, lenze mnohi sa zapotili uz vcera (viz Northug, ktory vzdy nezabudne povedat do medii, ze 7.miesto v sprinte je najlepsie z pohladu cena/vykon v etapovych zavodoch - dostanem velke mnozstvo bonusovych sekund a nemusim absolvovat namahave finale, kde v sucasnosti Northug naozaj nema garantovane 1.miesto/top3). Takze - Poltoranin je jasna volba - vcera skvely a s prehladom vypadol v QF. Dalej, De Fabiani - vcera skvely, s prehladom vypadol v QF. U oboch nam vyhovuje, ze sa to nebude trhat, dokonca ak aj ano, je mozne, ze v tej 8/10-clennej skupiny budu. Na Dyrhauga drop, ktory by ale odpovedal tratiam v Canmore, kde ako klasik by mohol predat svoje kvality. Na Northuga drop, ktory je ale vzdy materialom na livko a najma, skejt > klasika. Vylegzhanin, tam neviem. Krogh/Ustiugov by prekvapili, keby dnes uspeli po vcerajsom vypati + horsi klasici. Iversen je cierny kon, vcera usetril oproti predpokladom, kedze tesne nepostupil do finale. Prekvapit takisto moze Harvey - ak vcera nevyzeral zle, dnes by sa mal ukazat este v lepsom svetle. Povodne som mal este jeden specialny tip - Eirik Brandsdal. Vcerajsi vypadok v QF ma k tomu vedie este viacej. Pravdou je, ze na livku by to mohlo byt s nim bezpecnejsie, aj ked skusit kurzy nad 20 na top3 a takmer 100 na win sa daju za drobne aj pred s pridanou hodnotou/moznym jasnym KO.

///

V zenach pojde Therese do toho po hlave, musi, a uvidime, kto sa udrzi/bude drzat. Weng ma na to sa udrzat v klasike a v sprinte Therese porazit. Oestberg uz logicky strada, Jacobsen je silnejsia v skejte, to iste plati u Charlotte, Finky mimo Kylloenen uz su trochu bez zaujmu, prip. je Krista totalne necitelna - obcas to skusi, niekde to prepali, niekde to zasa ustoji a poriadne Norkam podkuri. Z toho zvysku - Sadie top10 a nieco na Justynu, kde ale top6 vyzera ako trochu moc a na top10 nie su zaujimave kurzy.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 2.03.2016, 13:57 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

A.Poltoranin to win @11,0 (2/10 - bet365)
F.De Fabiani to win @51,0 (0,5/10 - bet365) & top3 @13,0 (2/10 - bet365)


///


Naposledy upravil UselessToo dne 8.04.2016, 13:59, celkově upraveno 1 krát.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 2.03.2016, 16:17 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

*A.Poltoranin to win @11,0 (3/10 - bet365)
*F.De Fabiani to win @51,0 (0,75/10 - bet365) & top3 @13,0 (2/10 - bet365)

E.Iversen to win @22,0 (0,75/10 - T....) & top3 @5,75 (1,5/10 - T....)
A.Harvey to win @22,0 (0,5/10 - T....)

S.Bjornsen top10 @3,0 (2,5/10 - T....)

H.Weng vs T.Johaug 1 @5,0 (3,5/10 - bet365)


///

Kazach s Talianom nedropli, aj ked je uz zname, ze distancie dnesnych zavodov budu skratene (zeny z 13 na 10,5; muzi z 22 na 17,5). Z akeho dovodu, neviem (dovodov by sa vzhladom k snehovej burke naslo hned niekolko), ale rozhodne mi to hra do kariet.

Kvoli tomu pridavam aj dalsie 2 mena - Harvey/Iversen. Obidvaja vcera skoncili v SF, Harvey rozhodne nesklamal, osobne ma prijemne prekvapil, cakal som od neho menej. Iversen sklamal, avsak viac-menej doplatil na zle takticke pojatie a trochu smoly, ze prve SF bolo prilis pomale, naopak, ze Hattestad druhe SF cele odtiahol.

Northug uz je prilis dropnuty, kto zahral vcera za 10 (9) si moze madlit ruky, ale to plati aj o tipoch proti Sundbymu (bet365 zahadne nema dvojicku Sundby vs Field za cca 2,0 pri kurze 1,65 na win, asi vedia preco). Na MB kurz na win vystupal az niekam k 2,5, na Pinne je situacia podobna.

Treba si zaroven uvedomit, ze Sundby startuje s cislom 19 (v masaku bude v druhej/tretej rade v zavislosti na sirke trate). V zenach, konkretne u Johaug to bude este horsie, co v kombinacii so skratenou tratou a lahsim profilom hra jednoznacne proti nim. Ked to zvladnu aj s tymto deficitom, OK, neda sa nic robit, resp. je tu livko a straty sa zrejme budu dat v priebehu sanovat.

Weng hram z fleku, samozrejme, da sa zahrat AntiJohaug, ze jednoducho Therese nevyhra, ale nie je to moj styl/stale je to Johaug a vacsi kurz v takom pripade berie.

///

Inak hram aj toho Brandsdala. Na MB z 81,0 na win to hned droplo na 61,0 (bet365 ma 67,0) a to iste top3/top6 o drobizg. K tej vyhre som si zahral radsej top6, predsa len kurz bol uz pekny a top6 pokryvam aj nejakych utecencov + Eirik sa udrzi v druhej skupine. Okrem toho, drop u top6 bol malinky, u top3 vacsi (a kurzu na win najvacsi), takze aj to ma ovplyvnilo.

Preco nehrat Vylizaneho? No uz len z toho dovodu, ze vcera v sprintu bol az za top60 a teda z tejto pozicie dnes startuje. Kratsi zavod a start z uplneho konca startovej listiny = zbytocny ubytok sil v snahe dostat sa rychlo dopredu + riziko, ze ked to podcenite, elitna skupina sa odtrhne a pred vami zostane diera, ktoru vam nikto iny nedolepi.

///

PS: Weng vs Johaug za 5,0 u bet365 je este vyhodnejsia varianta. Uz je podozrive, ze nic podobne nevypisalo Pinnacle (nieco vedia, resp. si zistili rizika). U MB maju zasa dvojicku za 5,0 a pritom kurz na vitazstvo Weng 4,95 Very Happy


Naposledy upravil UselessToo dne 8.04.2016, 14:09, celkově upraveno 1 krát.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 2.03.2016, 19:20 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Nefungovalo to z dovodu, ze vcerajsi sneh (a scasti dnesna kombinacia silneho vetru a drobneho snezenia) spravil z relativne lahsieho profilu naozaj tazku skusku. Suviselo to aj so Sadie, ktora zvykne v zaveroch stradat (6-7km isla vyborne a potom sa vytratila, resp. neudrzala tempo s hlavnou skupinou od 4.miesta vyssie).

Videl som podmienky, videl som trat. Nie som uplne nadseny, to je zrejme (muzi su pre mna hlavny zavod - keby sa isla povodna dlzka, tak Weng rozhodne nehram, to len na okraj). Obava je predovsetkym o Poltoranina, ktory je vysoka a logicky tazky (lenze v zenach sa vyborne ukazala Kowalczyk, ktoru som samozrejme nehral a tu top6 urobila, Jacobsen takisto nie je lahka vaha a nebyt priilis ambiciozneho uvodu, 2.miesto by jej zrejme neuniklo).

Je tu sanca tipy otocit - na Sundbyho kurzy vzrastli, pricom po vzhliadnuti zien ma sancu sa rozhodne odtrhnut/separovat. Northug by top3 dat nemal, Dyrhaug/Toenseth by mohli byt vysoko (resp. uz tradicne v skupinke Sundbyho a spol.).

Iversen/Harvey su niekde na pomedzi, vklady su ale nizke a sance su minimalne na urovni vypisanych kurzov. Nehral by som zrejme tu top3 na Iversena, zrazu riziko prevysuje mozny zisk. Toenseth top6/top10 vyzeraju zaujimavo, to len ako nova inspiracia pred zaciatkom zavodu. Na livku by mohli byt zne (teren - mnozstvo roviny, kde ale vzdialenost sa prilis rychlo neodmazava a dva prudke useky, kde nie je stopa a da sa to vybehnut len stromcekom (v relativne hlbokom snehu). Useky nie su prilis dlhe, ale rozhodne sa da v nich urobit naskok (pricom nenasleduje hned po nich zjazd).
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 4.03.2016, 11:27 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Posledne 2 dni docela "horska draha". Tym nemyslim, ze by sa jeden den vela vyhral a druhy den to SK vratil, skor narazam na fakt, ze som to nemal pod kontrolou, ze som urobil dost nezmyselnych tipov (a to aj na livku, co sa mi prilis casto nestava), ze som isiel tipy, ktore nedavali zmysel a s ktorymi sa v livku nedalo prilis pracovat, prip. to znamenalo, ze som sa zacyklil (jeden tip blokoval moznost davat dalsie, rozhodne lepsie tipy).

V Montreale to dopadlo dobre. S Weng som si nadbehol, keby som nemal take limity na Tipsporte, tak by som z toho vyviazol s nulou, takto som nieco prehral. Pri muzoch ma doslova zachranil Iversen, na druhej strane, aj kvoli niektorym nezmyslom v uvode zavodu som na konci nehral proti Ustiugovovi (pretoze keby vyhral, nahodou, dopadlo by to katastrofalne). Vcera v biatlone aj trochu smoly (za 2,37 som mal TO Taliansko po useku Wierer - skvely spot, pozrel som si podmienky na strelnici s clankou timu, ktora je o parnik najlepsou strelkynou a zvysok na kazdej polozke moze dat okruh). Kto sledoval zavod, pochopi, kto nie - premisa fungovala, vysledok sa napriek tomu nejakym zazrakom nedostavil.

///

Dnesny skejtovy sprint som uz trochu predstavil hned na uvod tohto vlakna.

http://medias3.fis-ski.com/pdf/2016/CC/2127/2016CC2127PROG.pdf

Znova, mapka dokaze veci docela skreslovat. V Montreale to nevyzeralo na nejaky vrazedny zavod, avsak stacilo, ze dva kratke prudke useky boli absolutne neupravene a uz bol "ohen na streche". K tomu kombinacia prudkeho vetra, zmrznutej podlozky, na ktore bol poprasok cerstveho snehu, k tomu vsadepritomne mrazy (ktore umocnuje silny vietor, takze pocitovo teploty okolo -20 posobia ako -40 pri bezvetri).

Mapka ukazuje pomerne nezazivny prvy usek, avsak v druhej polovici mozeme vidiet dve ostre spicky - v prvom prevysenie okolo 12 metrov, v druhom kratkom stupani okolo 10. S dlzkou trate (znova cez 1700 metrov). Z vrcholu druheho stupania je to do ciela cca 250m = kto si vypracuje drobny naskok, bude mat velmi dobre vyhliadky na ceste za postupom/triumfom/kvalitnym umiestnenim.

Otaznikom je, ako bude upravene tieto dva ostre useky. Ak to bude nieco na sposob Montrealu, potom to bude velmi mrzute. Samozrejme, keby sa v Montreale isli trate volnym stylom, nebol by to zasadny problem, takze ani dnes nemam take obavy a kvalitu trate prilis neriesim.

Okrem narocnosti trate, bude urcujucim faktorom pocasie - konkretne mrazive teploty. Oproti vcerajsku sa ma vyrazne oteplit, napriek tomu minimalne -10 na zavodnikov caka a kedze sa vyradovacia cast pojde az v podvecernych hodinach, postupom casu bude teplota len klesat. Falla/Sundby/Hattestad, tieto 3 mena su pre dnesok tabu, minimalne z pohladu tipov na nich. Falla/Sundby vcera netrenovali, zostali na hoteli, prave z dovodu posetrenia vlastneho nachylneho zdravia/pluc. Naopak, Therese Johaug sa vyjadrila, ze je na podobne podmienky zvyknuta (sever Norska). Sance v klasike by sice boli vacsie, ale aj v skejte by za tychto podmienok mala minimalne bojovat o ucast v SF (ponuka je ale chaba, takze treba verit, ze livko sa vytiahne s niecim omnoho lepsim).

///

V muzoch, znova zavod o elitnej 5 - Ustiugov/Krogh/Iversen/Northug/Pellegrino. Tazko sa da vymysliet nieco ine, ked trojica formu potvrdila dokonca v distancnom klasickom zavode. U Krogha ma vypadok nedesi - klasika mu nesedi, podmienky mu takisto nenahravali + jeho komentar pred startom ToC, ze budu dni, kde treningove manko sa jednoducho negativne prejavi. Pellegrino ma v Gatineau sklamal, takze v tych kurzoch (aj ked zasa v lepsich, nez pred minulym zavodom) je stale nehratelny.

Urcite ocakavam dobry vykon od Harveyho. Mimo spominanej 5, z ktorej vzide vitaz, splna 3 podmienky - distancny zavodnik, nechyba mu rychlost + zda sa, ze ma slusnu formu. A ak aj to nie je forma, tak sa dokaze doma vyhecovat k maximalnemu vykonu, co u inych na konci sezony uplne neplati. Harvey je v Quebec City doma, to samozrejme viac-menej plati pre celu provinciu Quebec, ale podpora by mala dosahovat maxima prave pri tejto zastavke.

Naopak by mali vypratat pozicie borci ako Simeon Hamilton. Ohladom Richarda Jouvea to je zlozitejsie, pretoze je to mladik a nepozname jeho limity - a to co predvadzal v Gatineau bolo unikatne.

///

V zenach je superfavoritkou Maiken. Uz som o nej pisal. Kurzy su zasadne ovplyvnene vysledkami z Gatineau, takze hodnota je skryta v tych segmentoch, kde sa jedna trat lisi oproti druhej. V zenach sa velmi dobre darilo napr. Vesne Fabjan. Ked som videl prvykrat trat, pochopil som - bolo to sice trochu dlhsie, avsak absolutne mestske, bez vyraznejsieho stupania, bez sance sa niekde odtrhnut, prist s inou taktikou nez sa viezt, resp. tahat za sebou celu paticu superov. Keby som vedel, ze Stina si konecne zvoli 1. alebo 2.QF (co bude dnes este klucovejsie nez naposledy), nepochybujem o tom, ze vyhra. Diggins vyzera ako lepsia moznost, pretoze ma formu, a najma voli 1. alebo 2.QF po Q. Oestberg toho ma plne zuby, Weng preferuje klasiku a jej sposob 5.QF/2.SF/F nemoze dnes stacit na vitazstvo. Hodnota je skryta - v Johaug, v Charlotte Kalla a podla mna aj v Astrid Jacobsen.

Johaug som uz predstavil. Charlotte Kalla vyzera v daleko lepsej forme nez v obdobi po TdS - prestavka, par dni v domacom prostredi, zjavne trochu pomohli. Uz len eliminovat tie pady, ktorych je v celej sezone obrovske mnozstvo v klucovych momentoch. Bez padu by bola v Gatineau vo finale, bez padu by v klasike bola top10, minimalne. Bez padu a s dobrou strategiou dnes skoro az musi byt top6 a moze byt top3.

Komu neverim? Fabjan, Falk a tato sorta mestskych sprinteriek na lahke trate. Zvysok nespominam, pretoze ani v Gatineau nic nepredviedli (VdG/Vuerich aspol.). Nemky z tej Q postupuju, so stastim dokazu prejst cez QF a potom stopercentne koncia (vacsinou posledne v SF). Nemky su teda material na livko (neverim im, cim lepsie zajdu Q, tym lepsie sa bude hrat proti). Finky a Kowalczyk nemaju moc, co ponuknut, Ragnhild Haga svoje vystupenie na ToC uz ukoncila.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 4.03.2016, 17:22 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

E.Iversen to win @13,0 (0,5/10 - T....)

M.C.Falla vs The Field 2 @2,14 (2/10 - Pinnacle)

S.Nilsson to win @4,6 (1/10 - MB)
J.Diggins to win @9,1 (0,75/10 - Pinnacle) & top3 @2,5 (2/10 - Unibet)
A.Jacobsen to win @41,0 (0,25/10 - bet365) & top3 @6 (1,5/10 - bet365)
C.Kalla top3 @10,0 (0,5/10 - bet365)


A.Harvey vs T.Peterson 1 @2,51 (2/10 - Pinnacle)
A.Young vs M.Jylhae 1 @2,57 (2/10 - Pinnacle)

C.Kalla vs V.Fabjan 1 & I.Sargent vs P.Novakova 2 @4,15 (3/10 - T....)


Naposledy upravil UselessToo dne 8.04.2016, 14:01, celkově upraveno 1 krát.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 5.03.2016, 13:36 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

E.Ustiugov to win & I.Babikov vs L.Bauer 1 & S.Ringwald vs P.Novakova 2 @4,27 (5/10 - T....)

Evgeni ma naskok 17 sekund na Northuga, ktory sa urcite nebude hnat za Rusom, ktoreho povazuje za najvacsieho favorita zavod. Tento predpoklad je zvyrazneny dalsim faktorom - len za 8 sekund za nim vyrazi Emil Iversen, da sa povedat, ze Northugom ziak/nasledovnik (najprv Krogh, teraz Iversen, obaja patria do tej Northugovej tlupy). Takze, Ustiugov s naskokom 25 sekund vs Northug/Iversen na 15km volnym stylom na pomerne tazkom okruhu stale v slusnych mrazoch.

Ine moznosti neprichadzaju do uvahy - stvrty Harvey straca takmer 2 minuty, Sundby dokonca este viacej. Ustiugov sa bude dat istit - zeny vyrazaju skor, t.j. budem vediet, ako dopadol zensky duel a ten muzsky je len doplnok, o tom nepochybujem, ze vyjde.

Babikov vs Bauer. V skejtoch Bauer nema sancu. Tvrdil to on sam, tvrdim to aj ja. Okrem ineho, Babikov je doma, uz v klasike sa dokazal s vysokym cislom prehrabat do top30 = bodovat. Inak povedane, uz v klasike dokazal Bauera porazit a to si myslim (resp. viem), ze Babikov ma silnejsi skejt, Bauer jednoznacne klasiku a to aj za normalnych okolnosti. Aby toho nebolo malo, Babikov ma naskok 14 sekund. Pockat, on ma naskok len na papieri, pretoze obidvaja dnes vystartuju vo vlne po 4:30, co odstartoval lider. Co to znamena? Bauer by musel na trati ujst o 14 sekund Babikovovi, aby duel nevysiel, pricom samozrejme ocakavam presny opak. Prinajhorsom budu obidvaja spolupracovat v jednej skupinke az do ciela.

Zensky duel - Novakova ma naskok 6 sekund. Ten je zanedbatelny. Co je ale zaujimavejsie, to je druh zavodu. Je to 10km volnou technikou, ktory Petre vzdy sedel. Ringwald je sice Nemkou, ale zrovna ona dokaze zachadzat kvalitne vysledky v sprintoch v oboch technikach. V zenach slovo ortodoxna sprinterka skoro neexistuje, pravdou je, ze zrovna Ringwald ma k nej pomerne blizko. U mna je Novakova favoritkou duelu, T.... ma opacny nazor.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 8.03.2016, 0:14 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

S.Nilsson vs H.Weng 2 @2,25 (6/10 - Nike)

http://www.expressen.se/sport/langdskidor/nilssons-sasong-kan-vara-over-redan-nu/

Tu je cely povodny clanok. V skratke sa v nom pise, ze Stina Nilsson sa neciti dobre - uz tazko povedat, co je pricinou. V globale by sa to dalo zhrnut ako totalna unava, co na konci tazkej sezony po presune z nizkej nadmorskej vysky do vysokej, naozaj neprekvapi, toboz u sprinterky, ktora obchadza aj distancne zavody a rozhodne nepatri k tym starsim (presne naopak - liderka poradia U23).

Ako toho vyuzit? Informacia uz patri k starsim, ma par hodin, viz prekvapenie, ze bet365 stiahlo ponuku win/top3 a nechalo len h2h. Unibet uz kurzy stihol upravit, MB tradicne spi a Nike je jedinou lokalkou, ktora si dala zalezat a uz vypisala kurzy.

H2H s Nilsson je prva alternativa. Lenze treba mysliet, ze do zavodu nenastupi. V takom pripade su alternativy - zahrat tipy na umiestnenie toho zvysku. Nike ma 1,7 na MCF, MB 8,5 na Weng (top3 za 1,8 v Nike), co su realne najvacsie favoritky (+ na tazkej trati Johaug/Kowalczyk, kedze sa jedna o klasicky sprint + mozno Finky na poradie - top6/top10.


Naposledy upravil UselessToo dne 8.04.2016, 13:59, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit tipy z předchozích:   
Přidat nové téma Zaslat odpověď    KolemDvou.cz - tipy na sázení -> Archiv K2 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2
Všechny aktuální tipy z K2
Žebříčky a statistiky sázkařů
Sázkařské deníky
Tipy moderátorů K2
Tipy na tenis
Tipy na fotbal
Tipy na hokej
Tipy na basketbal
Tipy na házenou a volejbal
Tipy na NBA, NHL, NFL a MLB
Tipy na biatlon, skoky na lyžích, alpské lyžování a lyžování
Sázky, sázení, tipovaní, kurzové sázení, tipy na sázení
Souhrn tipů klubu sázkařů K2profi
Tipovací a sázkařská soutěž K2mini
Strategie sázení
Money management
Úspěšné sázkařské tikety
Programy pro sázení
Kontrola tiketu
Placené tipy
Tipy zdarma
Online sázení


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com




Sportbreak.cz - Dexter





Výměna odkazů:

Studio Ipanema - grafické a reklamní studio
Hledáte kam na výlet? Jsme komunita lidí, kteří si sdílí zajímavé a dobré tipy na výlety, přidejte se.
Časopis pro muže sázkaře, sázka na jistotu.

nasetipy.com - tipovanie, tipovaci web, tipuj, stávkovanie, bet, dobrý tip

Vtipy