Homepage
Zaslat tip & FÓRUM
Souhrn tipů
Žebříčky a statistiky sázkařů
Pravidla výměny tipů
Vyhodnocení tipů & Profil
FAQ - časté otázky
VÁŠ výdělek z vašich tipů
SMS kredity a SMS tipy
Soutěže o finanční ceny
Služby a nastavení sázkaře:
Uživatelské skupinyÚrovně/skupiny - platnost členství
SMS tipy + E-mailová notifikaceSMS tipy + E-mailová notifikace
RegistraceRegistrace

PřihlášeníPřihlášení
Uživatel (nick, přezdívka):    Heslo:      Přihlásit automaticky při příští návštěvě    
Skoky na lyžiach 2016/17

 
Přidat nové téma Zaslat odpověď    KolemDvou.cz - tipy na sázení -> Archiv K2
Předchozí tipy :: Následující tipy  
Sázkař Zpráva - Tip na sázení
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 21.11.2016, 15:01 Předmět: Skoky na lyžiach 2016/17
Pište tipy na sázení
Citovat

Ako tipovat skoky na lyziach?

Staci sa pozriet na pocetnost tipov z minulej sezony a vsetkym je jasne, ze sa situacia kazdym rokom zhorsuje.

Je tu urcita, pomerne pocetna, skupina ludi/fanusikov, ktori za vzniknutu situaciu vinia nove pravidla, ktore v podstate kazdy rok prinesu novu a novu zmenu. Bezny divak sa v tom mnohokrat straca, kym si trochu zvykne, pravidla sa zasa prekopu, mnozstvo prepoctov je chaotickym elementom aj pre komentatorov, ktori by mali byt pripraveni, maju pri sebe vsetky dostupne prostriedky a aj tak sa casto stane, ze su uplne mimo (teraz mozeme riesit, ze chyba je v nedbornosti/neschopnosti komentatorov, pricom pravda je niekde uprostred, ako zvycajne).

Ja som nikdy nebol odporcom novych pravidiel. Zial, nove pravidla so sebou priniesli novy stupen manierov, nesvarov a pochybeni. V globale by som to oznacil ako laxnost, spoliehanie sa na zavedeny system a stratu sudnosti, ci logickeho myslenia. Zrazu Walter Hofer s Miranom Tepesom si robia pocas zavodu doslova, co chcu. Mozeme ich upodozrievat, ze su v tom primarne narodne zaujmy, mnohokrat by som s tym suhlasil, ale nebude to uplne pravda, resp. skodia tymito zasahmi sportu ako takemu.

///

Chcete vediet, co sa deje? Tak sa Vam to budem snazit popisat. Ja si pamatam a nie je to tak davno, kedy pri vyraznej zmene podmienok sa restartovalo kolo - dovtedy odskakane vykony prestali existovat a prvym zavodnikom kola bol ten, kde spominana poveternostna zmena nastala. Samozrejme, pri tak radikalnom kroku bola snaha cakat, co bolo sice zdlhave, nudne, bez zaruky zlepsenia, ale stale urcite lepsie, nez zacinat z bodu nula, od zaciatku.

Neobhajujem toto obdobie, som rad za zmeny, aj tu som to parkrat spominal. Lenze, zmeny pravidiel priniesli len posun z jedneho extremu ku druhemu. Zmeni sa trochu vietor, ziaden problem, zmenime najazd, okamzite a ejhla, vietor sa zasa vratil do nedavneho koridoru, v ktorom sa skakalo od zaciatku kola. Vratit najazd = priznanie si chyby, takze v tom par skokanov skace dalej a uz len zavisi, o aky mostik sa jedna a ci je v tomto pripade vyhodne skakat z vyssieho najazdu a odpocitavat body, alebo z nizsieho a body pripocitavat.

Vacsinou je lepsie skakat z vyssieho a to z dovodu, ze kompenzacie nereflektuju znamky rozhodcov - kratke skoky su v globale bodovane horsie nez priemerne/dlhe. To je situacia, ktora je najcastejsia - skace sa malo a zdvihnutie najazdu ma umoznit skakat dalej. Opacna situacia sa ale udiala takisto a nie jedenkrat. Situacia, kde sa oplati "skakat malo/menej". Situacia, kde skokan ziskava z nizsieho najazdu, pretoze aj z neho doskoci na bezpecnu a stale vybornu vzdialenost, avsak tato vzdialenost mu umozni predviest dokonaly telemark a zhrabnut perfektne znamky od rozhodcov. Skocim teda daleko, ale vplyvom nizsieho najazdu ma to ani nenuti letiet dalej, resp. mozem skok natahovat a zaroven nic neriskovat pri dopade "na rovinu". Takze minimalne rizika, plusove body za najazd, plusove body za dopad/styl a teoreticky len minimalna strata za dlzku skoku - kto by to nebral.

Presne toto mi prekaza - pokojne aj 20-bodova vyhoda za nic, resp. za bezpecne skoceny rutinny skok v idealnych podmienkach. Ano, zrejme sa to neudeje tomu istemu skokanovi v oboch kolach, avsak zmazat 15-20 bodov sa prakticky neda = vysledky su nezmazatelne ovplyvnene. Ked sa v minulosti stavalo, ze zazracne uspelo prekvapenie, bolo to nieco nesystemove - vedeli sme, ze mu pomohol vietor; vedeli sme, ze uz nic podobne v sezone nepredvedie a tak sme teoreticky proti nemu mohli systemovo hrat v dalsich zavodoch, prip. v 2.kole, ked islo o dvojkolovy zavod (obrovske prekvapenia sa tykali ale skor jednokolovych - napr. Anssi Koivuranta).

///

Druhy extrem, outsideri dostavaju lepsie podmienky, vedeniu zavodu su volni, nezalezi im na nich. Tuto vec zrejme ciastocne vyriesia nove pravidla, ktore premiesaju st. listinu, v podstate po vzore z biatlonu. Myslim, ze z kvalifikacie bude postupovat 48 (mozno 56, rozhodne to bude cislo delitelne 4). Tato skupina kvalifikovanych sa rozdeli do 4 skupin. Teoria hovori o najkvalitnejsej (4) az po tu s najmensim potencialom. Pravdou je, ze je lepsie to jedenkrat vidiet, nez desatkrat o tom citat (videl som uz minuly rok v letnej GP podobne koncepty, tam to ale suviselo s vysledkom v Q). Faktom je, ze ked su v zavode 4 Cesi, v kazdej z nich musi byt jeden cesky reprezentant. Ked budu v zavode 7 Nori, v 3 skupinach bude dvojica, v jednej bude Nor sam. Ako bude prebiehat vyber, kto bude vyberat ako prvy atd., mam svoju predstavu, ale ako som pisal, podobne ako u sprintov v klasickom lyzovani, rad si pockam ako to bude vyzerat v praxi.

Co to pre nas znamena? Konecne zakomponovanie taktiky, aj ked v obmedzenej miere. Mne sa pacil koncept nasadzovanie, ktory kombinuje taktiku, nahodu a ranking/kvalitu zavodnikov. V tomto smere splna vsetky 3 body len biatlon - taktika - moze si vybrat jednu zo 4 skupin (povedzme 1-25, 26-50, 51-75, 76-100 - ta prva je vacsinou vacsia, to som len uviedol idealny priklad), nahoda sa tyka losu, t.j. az los rozhodne, ci bude mat 1 alebo 25 a ranking je zakomponovany v tom, ze elitni borci nie su obmedzeni narodnymi kvotami a ak su traja Nori v top10, vsetci mozu startovat v prvej vyhodnej skupine (ked sa trat ma postupom casu zhorsovat). Nasadenie tak dava rovnake moznosti na uspech timu s jednym elitnym zavodnikom (napr. Rastorgujevs) oproti velmociam, pricom nepostihuje nepriaznivo elitu.

Ked nic ine, v skokoch sa rozclenia silne narody ako Nemci, Nori, ci Rakusani, t.j. nenastane, aby v poslednych 12-15 skokanoch boli 6 Nori. Znamena to, ze jeden Nor, stale vyborny, bude startovat medzi priemernymi zavodnikmi a najma, bude masivne superovany od inych favoritov. Rad by som bol, keby sa taktizovalo, resp. to bolo umoznene, lenze ak som dobre pochopil, elita aj tak bude pokope (2 najlepsi Nemci/Nori/Rakusani/Prevc/Stoch/Koudelka ... ). Povedzme, ze aspon nieco - s tym neelitnym Norom budeme moct zahrat skor top10, nez v minulosti, ked sme rozmyslali max. nad top15, kde uz ale nebola prilis velka hodnota a skor prevladali rizika pred vyhodami.

Rozclenenie elity = viacej priestoru ako reagovat na zmeny podmienok a zarabat na livku (ked sa strieda jedna hviezdou s druhou, livko je stopnute/bloknute, zaroven tipy castokrat nemame na com postavit).

///

Na livku bola minuly rok najzaujimavejsou sferou cast s nazvom Trial Round. Skusobne kolo pred ostrym zavodom, podla ktoreho sa na livku menili kurzy dvojic - oblubeny defekt Tipsportu. T.... absolutne nezaujimalo, kto bojoval s akym vetrom, komu vietor vyrazne pomohol atd. V Trial Round zaroven malokto bojuje s nepriaznou osudu - pustia ho do silneho zadneho vetra, nebojuje, zabali to, nebude nic riskovat. Samozrejme, nevydareny skok moze skokana nahlodat, aj ked za to nemohol a naopak, vydareny daleky let moze pomoct outsiderovi aj do zavodu. Pravdou je, ze pokym na to bookies budu reflektovat, bude vznikat nesulad, ktory sa bude dat vyuzit (zdravim igypopa z chatu v Tipsporte, ktory prave tento nesulad rad vyuziva).
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 21.11.2016, 16:23 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Prispevok 11 dni stary sa dostal na svetlo sveta (on bol postnuty "v presunutom" staronovom vlakne o Skokoch z minulej sezony, lenze o tom prispevku vedel zrejme len autor, teda ja). Presunute vlakna sa druhykrat presunuli, pretoze po presunuti nemohli plnit zakladnu funkciu - upovedomit uzivatelov, ze niekto pridal novy prispevok (s naslednym chronologickym zoradenim).

///

citace:
Diiieselll | 19.11.2016 19:40
Skoky na lyžích.
1-3 M.Kot
Kurz 3,0 Chance/Tip
Vklad nejvyšší 5/5 !!!

Tipy sem přidávám pouze vyjímečně, ale když tak většinou za vysoký vklad. Tento kurz je totálně mimo, zahrát se dá i jako vítěz za 12,0 !!! Fair pro mě max. 6,0 (což má např. Fortuna.. ).
Kot je na obrovském vzestupu, jeho forma v létě byla neuvěřitelná, kraloval a porazil borce jako je obrovský favorit Prevc atp. Za mě jednoznačný Value bet, a tedy must bet. Jedná se o dlouhodobou sázku, faktorů zde bude hrát mnoho, psychika, podmínky atd. stát se může vše, ale rozhodně sázka na 1-3 umístění mi přijde jako velmi reálná, rozhodně více než ukazuje kurz a opět bych měl fair cca co má fortuna 1,55.. Chance/Tip je tedy s kurzama hodně mimo a budou padat.

Gl
carey33 | 20.11.2016 11:38
tady je vidět, že skoky asi moc nesleduješ... Letní GP a zimní GP jsou dvě NEPOROVNATELNÉ soutěže. Pro většinu týmů to jsou tak akorát tréninkové skoky. To že někdo porazí Prevce v létě je úplně bezpředmětné. Stačí se podívat na loňský ročník vítěz Kento Sakuyama o 160 bodů a v zimní sezóně dřel dno okolo 50 místa... Kubacki 5. v letní v zimní pak kolem 30ky, Další vtipný skokan Semenič osmý v letní a v sezóně kolem 60ky.


///

Tyka sa to sice skokov, ale ako priklad je to pouzitelne vseobecne - ide nam tak o pointu, nie o konkretny priklad.

Prvy prispevok ukazuje na totalny amaterizmus. Zaroven poukazuje na zhubnost porovnavania kurzov, prip. slepeho opisovania od podobnych ludi.

Preco je to totalny amaterizmus? To vidime ciastocne vysvetlene od druheho uzivatela. Letna GP je jednoducho uplne iny svet. David Kubacki mal byt uz davno obrovska hviezda, vitaz letnej GP spred niekolkych rokov a situacia sa v dalsej sezone v podstate zopakovala. V letnej GP sa dari/lo Andreasovi Wankovi, roznym mladym Poliakom/Japoncom, aj Denis Kornilov bol minuly rok vysoko, podobne aj duo mladych Cechov v tejto edicii SGP.

Treba pochopit letnu GP. Hviezdy si chcu po tazkej sezone odpocinut, resp. sa podla svojho vedomia a svedomia poctivo pripravit na dalsiu sezonu. Mnohokrat pauza moze byt vyplnena operacnym zakrokom, ktoru skokan pocas sezony odsuval, cim sa meni (posuva) cela priprava. Vo vseobecnosti SGP pomaha v zisku bodov do svetoveho rankingu. Mat dalsieho skokana v top55 znamena miestenku navyse v zimnej sezone. Aby to tim dosiahol, da sancu prave tym skokanom, ktori su mimo top55, prip. na hrane. Aby toho skokani/krajina dosiahla, musia obchadzat co najvacsie mnozstvo podujati = v konecnom poradi letnej GP maju mnozstvo bodov. Ano, aj tie top hviezdy zimnej sezony sa objavuju v letnej GP, lenze pristup je diametralne odlisny. Hviezdy si chcu otestovat sucasnu formu, porovnat sa "so svojou kategoriou skokanov, ktorych pristup je podobny". Rakusani si tak skocia doma, Nemci si skocia doma, Slovinci si skocia doma, avsak aby sa hviezdy nasilu snazili zavodit v Rusku, v Japonsku, ci v Kazachstane, to v ziadnom pripade, vid aj pocas zimnej sezony upenlivo rozmyslaju, ci podstupit toto riziko (v prospech bodov vo SP), ale dat prednost vacsim metam (T4M, MS, OH apod.).

Zaroven plati, ze urcite narody maju k letnym aktivitam blizsie. Tento stav sa uz vyrovnava, postupom casu a zmenou technologie/vystavbou novych mostikov/keramickych vodou chladenych stop, ale stale plati, ze taki Poliaci vzdy viac inklinovali k letnej GP, resp. k takemuto druhu treningu.

Zaroven plati, ze snazivejsi su ti sklamani z minulej sezony. Su to dovody, ktore som spomenul - nepodarena sezona, strata vydobytych pozicii - menej miest pre skokanov z danej krajiny. Su to dovody, ktore sa nedaju nejako kvantifikovat - zisk strateneho sebavedomia, faktor uspechu, ktory povzbudi celu skupinu, impulz, tak oblubene slovicko vo futbale (v Sparte Praha, napr.).

Faktor posledny, da sa udrzat skvela forma pocas celej sezony? Dokonca to nejde ani pocas celej zimy, co su 4 mesiace, mozno 4,5. Resp. da, ked ste Peter Prevc, ktory ked ma formu nici konkurenciu o parnik, ked ju nema, za ferovych podmienok je to o boj, za neferovych obcas skonci 8., prip. 15. Dosadte si tam skokana, ktory vrchol zazil cez leto, mozno koncom leta/zaciatkom jesene. Mozno mu forma vydrzi do startu sezony, nejako ale neverim, ze by mu vydrzala az do Turne a druhej casti sezony, ktora vyusti MS v Lahti.

///

Toto nie je tip na Kuusamo, kde by som to ako-tak bral (nezdielam nazor, ze je to value, max. fair), toto je tip na celu sezonu, kde treba zohladnit aj dalsie faktory (zranenia, vynechane zavody, motivaciu ostatnych konkurentov v boji o SP v sezone s viacerymi vrcholmi). Ta vyhra za 12 by sa este ako-tak dala, nie sice v tomto pripade, ale vo vseobecnosti (keby sme vedeli, ze ma zaujem bojovat o SP, ist zavod od zavodu, skusenost, ze je obrovsky talent na vzostupe ako Forfang/Wellinger napr.), top3 za 3,0 je ale uplny systemovy joke, nie tip za plnu, za 10/10 (5/5) a prehlasit, ze fair kurz je 1,55, to mi doslova spadla sanka.

///

A ja samozrejme viem, ze Kotovi sa darilo aj po letnej GP, ze vyhral domaci sampionat, co je ale stalo strasne malo, aby som zahral taketo kurzy, resp. aby som sa hned necudoval (co som to prvykrat zbadal na MB), co ten Kot robi ako druhy favorit za 6,0 na vyhru SP.

Pozor! Netvrdim, ze nemoze vyhrat SP, tvrdim len, ze je to velmi nepravdepodobne a toboz, ked dotycny vychadza v letnej GP, ktoru vyhral a kde v nejakom zavode dokonca porazil Prevca. Keby mu bookies aspon nedavali kredit, ale bookies to totalne prepiskli. Maju take info, ze vedia, ze je na urovni Prevca a dalsich (silni Nori, Nemci, rakuske duo, Koudelka, Japonci). Ano, konkurencia na tej uplnej spicke je uzsia vplyvom urcitych problemov v minulosti/v minulej sezone spickovych skokanov (Freund po zraneni, Schlieri este len chysta navrat, Gangnes s dalsim zranenim kolena v kariere a out na celu sezonu).

///

Porovnanie kurzov - niekde mi vypisali nieco na pohlad skvele = je to naozaj skvele, alebo ti prvi ponukali podkurz a ti druhi fair/mensi podkurz - spekulaciu. V dlhodobych stavkach by mal mat clovek vsetko premyslene, nie je pod casovym pressom, ak nabodou je, ako ja s Lindsey Vonn, potom to nie je argument na to zahrat nezmysel.

Ked uz som spomenul Lindsey - je to skor pritaz, nez nejaky obrovsky uspech. Preco? No pretoze som zahral relativne nizky kurz s pochybnou informaciou ohladom pripadneho navratu velkej bojovnicky, ktora by sa vzdy najradsej vratila okamzite/co najskor. Takze teraz musim sledovat stav Lindsey a zaroven stav ohladom rusenia zavodov (dnes o 18:00 sa dozvieme novinku ohladom zenskeho zavodu v Lake Louise, ked bude zruseny, Lindsey ma dalsi cas navyse - mozno by to chcela skusit uz v Lake "Lindsey", lenze to by sa rovnalo riziku dalsieho zranenia - nic zle jej neprajem, ale tipovanie a fanusikovstvo sa snazim oddelit, ked je to mozne. Ked nebude startovat, konkurentky si mozu urobit naskok. Sice viem, ze doktor sa vyjadril (nie jej, z inej repre), ze doba absencie by mala byt 3 mesiace, co ale pri Lindsey platit rozhodne nemusi s jej naturelom.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 25.11.2016, 15:36 Předmět: Skoky na lyžiach 2016/17
Pište tipy na sázení
Citovat

Nesprávne zadaný tip.
Nesprávne zadaný tip.
Nesprávne zadaný tip.
Nesprávne zadaný tip.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 25.11.2016, 15:37 Předmět: Skoky na lyžiach 2016/17
Pište tipy na sázení
Citovat

Nesprávne zadaný tip.

Ach to pridavanie tipov - zdlhave, neprehladne, clovek to musi 3krat skontrolovat atd. Trial round sa zacina o 16:00, samozrejme na livku o 17:00 pojde vsadit toho daleko viac s informaciou, ake su presne podmienky, co skokani dnes v trial round predviedli (ak sa odskace) atd.

Vcera som sledoval kvalifikaciu a zda sa, ze k zmenam na zimnu sezonu nedoslo. Ak ano, tak naozaj len k drobnym. Kuusamo byvavalo veternou loteriou, ale novovybudovana veterna stena by mala mnozstvo nebezpecenstva a zloby pohltit. Stale je to Kuusamo, takze nie vsetci budu odmeneni, nie vsetci budu skakat v rovnakych podmienkach a v Kuusame plati, ze ked vam vietor nepraje, tak rychlo zabubnujete na 95-105m, ak vam vietor v dolnej casti praje, tak letite doslova zadarmo dalsich 20-25m, letci dokonca 35-40m.

Vcera vyzerali dobre kompletne Poliaci, ale z masy sa clovek nenaje, som v podstate rad, ze Kot umocnil tu maniu z leta - ako som pisal, forma tam je, ale nie je to prevereny zavodnik a suverenny nebol ani vcera, ked mam hodnotit vsetky tri skoky. Zrovna ten, na ktory bookies pocuju najviac, kvalifikacny, mu vysiel, takze kurzy rozhodne neporastli, skor naopak.

Daniel Andre Tande je moj favorit zavodu. Zial, len Nike ho ma za 6,0, mal aj T...., ale zrejme skoro rano (o 5 v noci este nie, potom som sa pozeral niekedy okolo 10 a uz bol drop na 5,0 vdaka analyze nejakeho dobrodinca v Tipsporte). Tande minuly rok prekvapivo vyhral prvy zavod sezony, sice nie v Kuusame, ale uz musime brat vazne jeho skoru formu hned na uvod SP. Vcera si doslova vychutnal let v kvalifikacii, on ako predkvalifikovany mal na to pravo. V treningu skvely.

Domenovi Prevcovi mostik sedi, v podstate ako vsetkym Slovincom v minulosti. Domen ma letecku techniku a ked nie su vylozene podmienky proti nemu (silny zadny, nizky najazd atd.), tak to v dolnej casti dokaze naplno zuzitkovat.

Eisenbichler si zjavne preniesol formu zo zaveru letnej GP. Tam sice dominoval CC (kontinentalny pohar), ale takym masivnym sposobom, ze bol v spicke aj na riadnych podnikoch SGP. Z becka si tak vyskakal ucast v Acku na uvod SP a aj v Kuusame potvrdzuje, ze opravnene. Vsetky tri vcerajsie skoky vyborne a neda sa to zvalit na dokonale podmienky.

Pacili sa mi aj rakuski veterani Fettner/Kofler (Fettner formu potvrdzoval aj pred mesiacom v ramci rakuskych majstrovstiev), pacil sa mi Kasai, ktory klame tradicne starym telom (vynechal Q, kedze bol predkvalifikovany), tesil som sa na Maetteaeaho, lenze ten kvoli tragickym podmienkam a neskutocnej smole ani len nepostupil do zavodu.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 25.11.2016, 23:54 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Mal som stastie (pad Petra Prevca), napriek tomu to beriem skor ako vratenie pozicaneho. Staci sa pozriet, kto bol 7. a kolko mu chybalo na 4. A to nehovorim, ze v podstate vsetko islo proti Nemcovi - v 1.kole skoncil z tej skupiny okolo 140 skoro najhorsie - pricom samotny vysledok bol zavisly uz len od stastia, co ukazu vetromery (rozdiel medzi +0,5 az +4,0 u Fettnera) a ako ocenia telemark/odjazd rozhodcovia - niektorych ocenili prilis, niektorych nepochopitelne nedocenili (ano, Nemcovi zobrali povedzme bod).

V 2.kole mal lepsie podmienky Kot, o nieco aj Geiger, co boli prave ti pomyselni superi o top6 (po 1.kole, pretoze top4 odskocila a na 5.miesto stracal snad max. 4 body = 2 metre). Napokon mal lepsie podmienky aj Fettner - vsetci traja ho porazili prave kvoli lepsim podmienkam - mat take Markus, skoci 137-137,5, mat horsie superi, budu radi za 130. Toto ma vzdy stve najviac a zial, stava sa mi to az prilis casto - vyborny tip, ktory tesne nevyjde, value v ... pre dalsi zavod, kde to este nebodaj vyjde, pretoze Nemec na to ma. V tychto chvilach fakt az nenavidim tipovanie, pretoze tu top10 za 2,5 som zahrat nemohol, alebo mohol, ale nie solo (a v Kuusame skusat ako na umiestnenie z dvoch kurzov 2,5-3,0 je v podstate blbost, bez ohladu na vysledok).

Zavod bol napokon relativne spravodlivy, na Kuusamo stopercentne - tie male odchylky si aj tak vsimne len tiper, nie fanusik.

///

Kategoria - moment "k nasraniu", v tejto kategorii suverenne vyhral Severin Freund. Dvakrat zufaly odjazd a dvakrat bezpecne minimalne 18 od vsetkych rozhodcov. Keby ma Severin obral o vyhru, tak nastvanost by bola maximalna, takto sa to da akceptovat, aj ked 1.kolo a 18, to bolo az na kriminal pre vsetkych 5 rozhodcov.

Druhy moment - Maciej Kot. Dvakrat skvele podmienky, napriek tomu len 5.miesto. To len pre ukazku, ze aj ked je vo forme a zaradil sa do sirsej spicky, tak od zazrakov to ma daleko.

///

Zajtra druhy zavod - strategia? Zahrat na dnesnych odpadlikov a proti dnesnym stastlivcom. Samozrejme, ferovy zavod ich moc nevytvoril, minimalne nie

Odpadlici? Klimov, ktoremu fukol silny zadak, ktory ho doslova zastavil hned po odraze/prechode do letovej pozicie a z toho uz ani taky letec nedokazal ukazat viac nez 119m, co pri dnesnom prvom kole bolo naozaj daleko od postupu. Klimov tu ale skakal skvele, mostik mu sedi a Klimov ma stopercentne na body, mozno aj na nieco lepsie.

Svojim sposobom Mackenzie Boyd-Clowes, ktoremu dnesny prvokolovy skok jednoducho nevysiel z hrany. Prve nepostupove miesto pech len potvrdilo.

Kamil Stoch s padom. Keby to ustal, resp. predviedol obvykly vybruseny telemark, je po 1.kolu urcite v top5. Takto bol rad, ze vdaka pravidlu si skocil aj v 2.kole a bral nejake body.

Nori Kasai. Cakal som viac, takze jedno z dvoch hlavnych sklamani dna. Na druhej strane, sklamanie vysvetlitelne - v 1.kole absolutne nezvladol telemark/odjazd - tam stratil cca 5 bodov. V 2.kole nemal idealne podmienky, celkovo mu skok uplne nevysiel. Skoncil sice 18., co ale znamenalo, ze stratil napr. na 4. "len" 16 bodov, ktore som rozhodne videl pri stastnejsej hviezde a zvladnutych skokoch na 100%.

Daniel Andre Tande. V podstate dva pokazene skoky. Ten prvy bol vylozene nevydareny. Daniel chcel az prilis, nezvladol poziciu favorita zavodu. V tom druhom doplatil na horsie podmienky, ktore boli proti naturelu norskych letcov. Pre zaujimavost - v trial round znovu nenasiel konkurenta.

A Peter Prevc. Keby nepadol, suverenne by vyhral, bez ohladu na to, ze brat kvalitativne predviedol velmi podobne skoky (o kusok horsie, avsak nie az tak, ako by ukazovali vysledky).

///

Stastlivci? Freund, ale u neho je stastie synonymum jeho kariery. Takze ideme dalej.

Geiger, ktory dokonale vyuzil podmienky v oboch kolach. Nemyslim si, ze je to top10 material, cim netvrdim, ze je to uplny zazrak (na top20 urcite ma).

Kot/Fettner - netvrdim, ze tam uplne nepatria, ale skoncili o kusok lepsie, nez realne mali. S niecim podobnym sa tazko pracuje - dobre podmienky su schopni vyuzit, lenze tie mali dnes, t.j. budu mat ich aj zajtra? Stale by som ale cakal lepsie bodove skore/skoky pri danych podmienkach. Ten u Fettnera v 1.kole nemal chybu, dostal z toho uplne maximum, lenze v 2.kole prisiel navrat do reality top10 materialu, nie top3/6 skokana.

Descombes? Ja si myslim, ze vyuzil skor zavahania konkurencie, nevyrovnanych dvoch skokov a on zarovan skocil svoje maximum - cim netvrdim, ze mal stastie, pretoze v 2.kole stastie rozhodne nemal a situaciu perfektne zvladol/ustal. Skor tazko ocakavat, ze zajtra bude znova top10, co ale nema nic spolocne so stastim Francuza.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 3.12.2016, 8:31 Předmět: Skoky na lyžiach 2016/17
Pište tipy na sázení
Citovat

Nesprávne zadaný tip.
Nesprávne zadaný tip.

MB ma kurzy vzacne vyrovnane medzi GER/AUT/SLO/POL, cim netvrdim, ze je to v poriadku, len porovnavam to, co je mozne vidiet v Tipsporte. Chyba Tipsportu je zjavna - Rakusani dostali prilisny kredit. Zahrat Nemcov za 3+ je value, ale cakam, co ostatne SK.

Zostavy su mozno az na Norov presne take, ake mali byt. Pustat sa do dvojiciek je zradne, pretoze kazdemu timu bude svedcat nieco ine - co potvrdila aj vcerajsia Q, kde sa Norom prilis nedarilo (bez Tandeho) a excelovali Poliaci. Zadny vietor a konstrukcia mostika dokonale sedi Poliakom + ako tim maju velmi dobru formu. Ak bol v Kuusame Zyla neisty a skor tazil z podmienok, v Klingenthale je tradicne favorit, dari sa mu tu v podstate kazdorocne (cerpam z hlavy, nepozeral som sa na stats). Stoch bol vyborny uz v Kuusame a vcera to len potvrdil vo vyhodnych podmienkach pre jeho skok. Kubacki je vzdy riziko, ale aj u neho badat znaky doteraz nepoznane - urcita stabilita, nadstandard, pomerne pekne telemarky/vysoke body za styl, dotiahnutie skoku v zavere (v minulosti caste pady z vysky, ked este mohol 5-7 metrov v pohode plachtit) a Kot bude zrejme najdolezitejsi clanok, kedze bude v poslednej skupine bojovat proti Freundovi, Petovi Prevcovi, Tandemu, ci v monster forme sa prezentujucom Fettnerovi.

///

Nemci nemaju slabinu - otaznikom moze byt Freitag/Wellinger. Vyhodou Nemcov je domace prostredie, ako aj schopnost zvladnut ine podmienky - Wellingerovi neprekaza zadny vietor, naopak, Freund zvladne aj horsie podmienky, pricom s Freitagom maju vacsinou stastie, Freitag radsej proti a letec Eisenbichler urcite proti, lenze je v takej forme, ze skoci prakticky za kazdych podmienok.

Rakusani maju potencialnu slabinu v Kraftovi, ktory je zavisly na dobrych podmienkach - vietor proti. Ked sa nieco nepodari, v zadnom vetre je strateny. Kofler/Fettner su prilis vo forme, aby nieco vylozene pokazili a Hayboeck vzdy minimalne skoci standard.

Slovinci nemaju 4.clena (vybrali Hvalu, nedalo sa nejako siahodlho premyslat, kedze Lanisek/Dezman/Hvala su vsetci z formy, resp. daleko za priemerom). Zaroven aj Tepes je tradicne riziko - zadny vietor, jeho technika a zaroven hlava/pristup, to je neriadena strela, ktora moze vybuchnut aj na znacke 100m.

Nori s prekvapivym krokom v podobe Johansena. Ked bude silny proti, Nori mozu aj vyhrat. Ked budu podmienky ako vcera, nebodaj horsie, od Norov, mimo Tandeho, sa neda cakat vela. Forfang vcera ukazal, ze problem bol v specifickom mostiku v Kuusame, nez v jeho forme, napriek tomu sa neda hovorit o skokanovi, ktory vas vzdy podrzi. Stjernen zrejme uplne nepokazi, ale ani tim nevytiahne a Johansen, ako letec, bude musiet dufat, ze bude vyssi najazd, prip. vietor proti.

Najazd, to je dalsia otazka. S tym dokazu zamiesat kartami. Su skokani, Poliaci/Nemci, ktorym nizsi najazd neprekaza - silny odraz, prip. vysoke najazdove rychlosti tento deficit velmi obrusia, takze velke rozdiely v ich skokoch nenajdete, samozrejme, za regularnych podmienok (ked sa otoci vietor a pustia vas z nizsieho najazdu, tak mozete byt aj Superman a pojdete rychlo k zemi).

Japonci z formy, najma Kasai. Ito nemastny neslany a Takeuchi tento mostik ma rad, ale vcera to bol takisto len priemer. Sakuyama je nutne zlo. Cesi napokon zvolili idealnu zostavu - ziaden sentiment, hodili tam oboch mladikov, ktori tu skacu nesporne lepsie nez duo za zenitom - Janda/Matura (a tento trend uz asi nebude iny).
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 3.12.2016, 9:07 Předmět: Skoky na lyžiach 2016/17
Pište tipy na sázení
Citovat

Nesprávne zadaný tip.

Nebetne mi to niekto? Neviem, kde sudruhovia urobili chybu, ale Nemci ako 3.favorit? Co vcera urobili take strasne, ze si vysluzili tento status, to je zahada dna.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 30.12.2016, 15:59 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Vacsina z vas vie, o com je Turne - o kvalifikacii, resp. o nahodnosti usporiadania dvojic. Na tejto "nahode" spociva cely potencial naslednych tipov - ked su dvojice priaznive, clovek nerozmysla a tipuje, pretoze pocita s tym, ze dvaja borci po sebe budu mat minimalne podobne podmienky. S tym je spojeny aj druhy level uvazovania - bookies maju niekoho za favorita, realne im ale nie je, cim sa meni cela struktura uvazovania - je tam potencial na nepostup, nepostup sa bude rovnat zrejme prehru v roznych h2h so supermi z dvojic, kde je postup jasny, prip. velmi pravdepodobny.

Naopak, ked su dvojicky vylozene nepriaznive, odpada zakladny level tipovania, typicke pre Turne (priamo na dvojice na 1.kolo) a tym odpada aj odvodena moznost tazit z nejakej informacie plosne (na duely pre cely zavod, teda aj na 2.kolo, ked sa odskace).

Tesil som sa, pretoze takmer vzdy su k dispozicii mena, ktorych krivka vykonnosti pada (Geiger, Klimov), ktorych rastie (podla mna Japonci vo vseobecnosti, domaci Nemci - Leyhe, Wellinger, Freitag - aj ked suvisi skor so znalostou prostredia; Janda) a potom specificka kategoria navratilcov, nepoznaneho materialu (svojim sposobom Wank a narodne skupiny vo vseobecnosti; Damjan. Poslednou skupinou je neistota a potencial - Fannemel po vcerajsku, ked sa otocia podmienky, Koudelka, kde je to zjavne len o psychickom bloku - vyjde mi jeden skok, zacnem si verit, ze to ide a behom 2-3 zavodov som spat v top10. Potom samozrejme to dokresluje znalost, komu sedia ake podmienky, ale to patri a patrilo vzdy na livko (Poliaci mierny zadak, neletecky mostik; Nemci nizsi najazd a vietor okolo nuly; Nori idealne proti, prip. omylom vysoky najazd a skryte vyhodne podmienky; Kraft proti, Hayboeck je podobny skokan ako Stoch (zadak na pololeteckom mostiku); Fettner bol vzdy skokan na male mostiky, skvely odraz; Kofler proti a letecky, ale tuto sezonu dokaze zvladat aj situacie, ktore v minulosti nedaval).

A potom sa clovek pozrie po kvalifikacii na dvojice a pride vytriezvenie ...

http://medias1.fis-ski.com/pdf/2017/JP/3829/2017JP3829SLR1.pdf

Koudelka vs Wank - borec s potencialom, proti domacemu zavodnikovi, ktory bol takym ciernym konom - hral by som ho proti akemukolvek "loserovi", zavodnikovi na zostupe vykonnosti, prip. precenovaneho, s velkym menom, ale v sucasnosti, zial, len s nim - obaja teda vhodni na prekvapko, nie do vzajomne konfrontacie

Kubacki vs Klimov - nestabilny Poliak, ktory je silny vzdy v treningoch a kvaldach; jednoducho vzdy, ked nejde o nic - sice sa to zlepsuje, ale len naozaj pozvolna; proti nemu Rus, ktoremu trochu dochadza a najma, potrebuje tradicne letecke podmienky; nesedi mu miestny najazd, ktory obcas trafi, ale vacsinou to skonci uboho, toboz ked mu nema kde pomoct priaznivy vietor - obaja su v KO vhodni proti, vo vzajomnom suboji tak nemoze existovat hodnota

Tepes vs Ammann - Tepes je blazon, bude silnejsi zadak a aj ked vcera aj v nom skakal na jeho pomery skvele, tak doveru vo mne nevzbudzuje nikdy a urcite nie v kurzoch okolo 1,4-1,5 proti legende; obaja spadaju do kategorie potencial, nulova spolahlivost, resp. skoro az neprekonatelne limity - zadny vietor vs dopad

C.Prevc vs Muranka - vtipne je, ze do dvojice sa dostalo duo, ktore vcera v kvalde chytilo super (najlepsie) podmienky, pricom v treningoch to par hodin predtym bola velka bieda (t.j. nastala odchylka od reality); vyhodou je, ze je to presne opozitum, co sa stylu skoku tyka - biedny slaby odraz a fantasticky prechod/let vs velmi dobry silovy odraz a absolutne biedna praca vo vzduchu; Cene je urcite skokan vo forme, preto je podla bookies favorit, avsak ked budu podmienky podobne a horsie nez vcera, tak sa bude jednat o absolutnu rovinu, s drobnou vyhodou pre Poliaka - hral by som rad proti obom

Geiger vs Freund - obaja sa trapia, jeden mal skvelu formu, ktoru uz pred 2-3 tyzdnami definitivne stratil, resp. ho uz prestala zachranovat stastena a schopnost vymackat najlepsi skok v 1.kole; Freund od zaciatku sezony skace pod svoje pomery, pochopitelne, po vaznom zraneni, avsak ten prepad bol postupny, pretoze hned v Ruke vyhral jeden zo zavodov (mal 2-1 vikend, pricom ani tam to realne nebolo na take prenikave vysledky, aj ked pravdou je, ze vykonnost bola urcite vyssia nez v dalsich SP), skvely spot zahrat proti obom a nahoda ich spoji do jednej dvojice ...

Kasai vs Freitag - mazak, ktory ukazal naznaky zlepsenia, mostik mu sedi a ked podmienky budu dnes pre neho o nieco lepsie, ma sancu skoncit vysoko; Freitagovi mostik sedi a plati to iste, co o Norim - keby bol Kasai s Freundom a Geiger s Freitagom a skakal by som 2 metre vysoko od radosti

Stursa vs Wellinger - co dodat ... Stursa vcera pokazil skok v Q, nevysiel mu, prvy "velky" skok na slavnom Turne, stane sa, avsak aj tak postupil a koho chyti? Wellingera, ktoremu mu vcerajsie podmienky a celkovo mostik dokonale sedia, vyhodou je, ze ked bude fukat viacej proti, Stursa ma sancu, ale je to daleko od toho, aby som to mohol hrat s obrovskou doverou ako nieco, co povazujem za ustrel/chybu

Paschke vs Janda - narodna skupina ma vzdy svoj skryty potencial a to najma v tom, ze keby sa jednalo o bezny zavod, nikto by vam vacsinou na nich nic nevypisal; takto ma clovek 4krat za rok sancu, ze sa mu postasti a svetlo sveta uzrie nieco dokonale, prip. aspon bliziace sa dokonalosti; nie je to tento pripad - Janda vcera ukazal potencial, ten skok a prevedenie davali spomenut na tie najslavnejsie casy a to pisem bez ohladu na podmienky (ktore neboli nejako extra abnormalne oproti ostatnym); Janda je skokan pre obidve strany mince - schopny porazit v jednom skoku velku rybu (s urcitymi problemami, nie Tandeho/Stocha/Hayboecka a pod.), avsak schopny prehrat aj s priemernym skokanom, ktory za kazdych okolnosti skoci svoj standard (napr. Kornilov)

Hilde vs P.Prevc - potom tam bol zopar mien, ktorym vcerajsok nevyhovoval, prip. skok pokazali/skakali v horsich podmienkach; Hilde formu ukazal v treningoch a v kvalde to bolo o 20 miest horsie, lenze dostal Peta Prevca, ktory je stale pre mna zahadou - je to presna definicia potencialnej hodnoty bez akychkolvek zaruk - bud to bude skvele, alebo v oblasti sedi a zmaru, nic medzitym; keby bol proti Petovi Kubacki/Koudelka/Wank, tak mali by sme proti nemu opozitum - skokana, ktory stavia vsetko na odraze - v zadnom vetre by mali vyhodu, resp. velku sancu, ze suboj s priemernym skokom (u nich je skoro jedno, ci skacu meter proti alebo meter do chrbta, toboz ked nemaju idealnu formu) vyhraju; Hilde nie je skokan rovnakej kategorie, ale plati, ze je to skokan za zenitom - chyba tam ten potencial jedneho fantastickeho skoku, co clovek hlada, ked tipuje len 1.kolo

Johansson vs Hayboeck - zial, proti Hayboeckovi sa neda hrat s nikym, tu diskusia konci - prilis komplexny skokan, ktory malokedy pokazi, toboz ked sa dostava do formy a je to ozajstny cierny kon Turne (mal by som siahodlny text o tom, preco ho nehrat pred Turne, preco skor cakat a teda znizit riziko len na 2 zavody + mat dalsich x informacii, ako su na tom skokani po Vianociach); skoda, pretoze Robert mal svoj potencial, nie vsak v tejto dvojici

Takeuchi vs D.Prevc - nieco podobne, s tym rozdielom, ze Domen ma vacsi potencial v jednom skoku nez Hayboeck, ale chyba stabilita, resp. ma svoju Nemesis v mene podmienok, ktore mu zatial pravidelne skodia; Taku je zasa skor meno bez kvality, co je opak Roberta (kvalita bez mena), cim netvrdim, ze v inom dueli by sa Japonec nedal vyuzit

Fannemel vs Stoch - analogia s duelom Johansson/Hayboeck - len sa jedna o tazsiu vahu, boxerskou tematikou; Fannemel je vsetko alebo nic - vietor proti a jeden skok = nechcel by som byt jeho superom (obrazne, Kamil postupi, aj ked prehra - horsia kombinacia su zle podmienky, s ktorymi mate vy problem a super sa dokaze s nimi lepsie popasovat - to v tomto pripade naozaj neplati); stale je to obrovsky longrun, kde napr. kurz 7,0 je dobry len ked podmienky, mnou popisane nastanu a aj tak Anders prehra na styl, ked skoci rovnako; minimalne je tu urcity potencial, aj ked clovek by bral skor Fannemela proti Fettnerovi napr.

(to je fakt zlo, ake je to neprehladne - mnohi tvrdia, ze to neprehladne bolo vzdy, ja tvrdim, ze v minulosti to ako-tak fungovalo, teraz je z toho uz ale naozaj dzungla, kde si musi clovek davat pozor pri vkladani kazdeho noveho prispevku - v globale skor hodne usmevna prihoda, co nemeni nic na tom, ze bude nutne to trochu riesit)

UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 5.01.2017, 13:21 Předmět: Skoky na lyziach
Pište tipy na sázení
Citovat

Nesprávne zadaný tip.

Podme na to. Zacnem tym, ze mam zahraneho Kamila Stocha. Toho som zahral pred Innsbruckom. Dovody? Viedol, aj ked len tesne, Innsbruck mu charakterom sedi ako ziaden iny mostik na T4M a zaroven, Innsbruck vzdy sposobuje chaos - bol som si vedomy, ze sa to moze otocit aj proti mne, avsak tie odds boli relativne nizke a to z dovodu, ze ked budu tito skokani skakat pri sebe/za sebou, nebudu mat extremne rozdielne podmienky a ak budu podmienky akekolvek (od silneho proti do silneho vetra od chrbta a dalsich x moznosti, co vcerajsok nazorne ukazal), je to Kamil, ktory sa s tym dokaze vyrovnat najlepsie.

To sa v podstate potvrdilo, dokonca aj pri fakte, ze sa do toto musel zamiesat "bad luck" v podobe padu v trial round. Az som sa musel smiat cez slzy, ked som sa to pred zavodom dozvedel - zahram si Kamila, on sa este vsemozne snazi posetrit sily a minimalizovat mozne problemy (vynechal Q) a padne v skusobnom kole, nie vlastnou vinou.

Napokon to, na dane okolnosti, nedopadlo najhorsie, aj ked neda sa tvrdit, ze by to dopadlo sposobom, ktory som ocakaval, nebodaj si vysnil. Dopadlo to OK z pohladu - Kamil je v hre a ked boli spravy, ze jeho start je ohrozeny, 4.miesto a strata 2-3 body na Tandeho, je este fajn, toboz ked Kraft stratil (a potencialne mal Kraft v Innsbrucku stratil este viac). Ano, Kraftove zdravotne problemy (a Hayboeckove tiez) urcite dopomohli, aby zvratili trochu tych strasti, ktorymi si presiel vcera Kamil. Kamil isiel na RTG po zavode a potvrdilo sa, ze aspon nema nic zlomene, aj ked ako je zname, druhy den po akomkolvek pade je ten najhorsi. Minimalne moze vynechat treningy a Q, tym ale riskuje, ze strati trochu toho drivu, ktory mal po nemeckych podnikoch. Stale je otazkou, ze aj ked dnes vynecha - bude to dobre po 2 dnoch? Urcite to bude dobre natolko, aby v pohode skakal, ale tu sa bavime o tom, ci to bude dobre, aby skakal na maximum svojich moznosti ...

Paradoxne je, ze aj ked to na prvy pohlad nevyzera, aj Daniel Andre Tande bojuje s vnutornymi demonmi. Daniela totiz dlhodobo trapi clenok a koleno na jednej z noh (vid po prvom zavode Turne prebehli mediami obrazky jeho nohy, na ktorej mu navrel obrovsky a nezdravo vyzerajuci utvar). Odvtedy ale ubehlo par dni a zmenilo sa len tolko, ze Daniel, len tak mimochodom, vyhral 2 zavody S tym sa urcite zit, na maroda je to az obdivuhodne.

///

Ak Innsbruck sa vyrazne lisi oproti zvysnym trom mostikom, potom Bischofshofen je navratom na nemecku cast Turne. Kamilovi sa tam oproti Innsbrucku nikdy moc nedarilo a ten rozdiel vo vysledkoch je az zarazajuci. Teraz k tomu mame Kamila po pade, dobiteho a hlavne, spadol na problemove operovane rameno.

Tande mal v Innsbrucku stratit a on naopak ziskal. Fuklo mu a ako spravny letec-Nor toho vyuzil (vid druhy Johansson). Naskok je minimalne, ale je, mostik mu sedi trikrat viac nez ten v Innsbrucku a jedinou otazkou zostava, ci sa mu nepodlomia kolo z toho, ze stoji pred zivotnym uspechom. Len v tejto sezone sme mohli vidiet nevyrazne prve kola, ked sa od neho cakalo vitazstvo, minimalne jasny utok nan. V 2.kole, uz uvolneny, pouzijem klise "kde nemal co stratit", zaskakal uz to, na co mal aj v tom 1., vacsinou to stacilo na vyrazny posun, castokrat na bednu, ale na vyhru vzdy nieco malo chybalo.

Druha vec - ci si nevybral svoje stastie uz v Innsbrucku. Ja tvrdim, ze ked predvedie to, na co ma a podmienky budu ako-tak v norme, tak stastie moze zaposobit, ale je pomerne zanedbatelne (povedzme, ze pad Stocha a zmena mostika na leteckejsi, menej zavisly na odraze, su dolezitejsie faktory).

///

Kraft? Spojim to s tym, co som zahral na Tipsporte. Mam totiz aj top2 za 1,6. T.... dokonca uz nevypisal kurzy na celkove poradie, mozno tak spravi po kvalifikacii, to je len cisto v ich kompetencii a moj odhad nema vplyv na vysledok ich uvah a neskor aktivit.

Plan bol, ze ked to vypisu, Stocha predam (pretoze sa situacia nevyvinula tak ako som povodne cakal, zaroven nedopadla tak zle, aby sa s tym "nedalo nic robit" = da sa toho, dokonca so ziskom, zbavit, pricom ponechanie si tipu by uz zaviselo len na stasti, kde odds by boli prinajlepsom "fair", skor proti mne). Top2 by som mozno nechal tak, to uz by zaviselo od toho, aky kurz by ponukli na top2 (ak vobec by vypisali taku "siroku" ponuku - ako to robili pred 2./3.zavodom).

Kraft je totiz, cisto teoreticky, stale nebezpecny. Podobne ako Hayboeck, aj on ma "crevnu chripku", v nasom volnom preklade. Keby mal "len chripku" alebo nieco podobne, povazoval by som to za "lepsie variantu", pretoze nic neoslabi organizmus tak rychlo a tak drasticky, ako akakolvek crevna chripka. A on nema cas, aby znova nabral dostatok sil, dnes Q, zajtra zavod - clovek samozrejme presne nevie, ake vazne to je - u Hayboecka to uz bolo velmi vazne vcera, u Krafta to moze byt az dnes, fakt tazko urcit a dohadovat sa o niecom, co neovplyvnime.

Zdravy Kraft, cista fikcia, by bol aj so stratou 15 bodov extremne nebezpecny. Pretoze je doma a sedia mu podmienky. Doma, uz by to bola len vyhoda - top3 na Turne bol, takze skoncit treti uz by nebola ziadna vyzva, aby sa o nu prehnanym sposobom obaval. Vyhra, to je nieco, co mu chyba a zrovna Kraft je skokan, ktoremu ked praju podmienky, dokaze vykuzlit skok o 5-6m dlhsi, prip. sa pohrat s najazdom atd. (uz tych moznosti je dostatok, ked je clovek ochotny riskovat a schopny to riziko premenit na uspech/vysledok).

///

Tande tak ma vsetko vo vlastnych rukach, resp. skor nohach. Zvladne to hlava, budu to mat superi nesmierne narocne. U mna je to zatial valuebet, ale zaroven aj Stochov surebet (aj ked len z urcitej casti). Kurzy sa mozu zmenit a to len tym, ze Tande nastupi do Q, Q vyhra, Stoch a Kraft po utrapach posetria sily a konfrontacia je presne to, co napr. Kraftovi bude len vyhovovat (nieco na sposob poslednej nadeje).
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 5.01.2017, 21:50 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Bolo to maso. Hral som Tandeho z dovodu obav z toho, ze vyhra kvaldu a Kraft/Stoch vynechaju (cim ho bookies zacnu favorizovat a ta hodnota, o ktorej som pisal, by bola fuc a teoreticky by sa presunula na Kamila). Co sa stalo? Tande skakal dobre, len pokazil kvalifikacny skok, kde mu "o nic neslo". Stoch vynechal, lenze v tom jednom skoku (testovacom - 1.trening) uletel, vyhral 1.trening, co znamena, ze bookies ho budu favorizovat. Kraft vyzeral strasne (na pohlad a skoky tomu odpovedali), ako som sa domnieval, dnes je pre neho ten kriticky den, ktory si Hayboeck prezil zrejme vcera.

Stoch okolo seba jednym skvelym skokom moze vzbudit prehnanu doveru, ze je vsetko OK (necudujem sa), pritom v 1.treningu skakal z vysokeho najazdu s miernym zadakom (milovane podmienky). V druhom uz ti najlepsi skakali z daleko nizsieho najazdu + ti elitni borci museli bojovat s neprijemnymi podmienkami (nieco ich rozhodilo, tak to zabalili, skocili na istotu atd. - vplyvom odlozenej kvaldy ES vysielalo aj polovicu druheho treningu, co su cenne informacie).

Tande dva pohodove treningove skoky - v 1.kole, vplyvom Stochovho letu, skakal zrazu z nisieho okna + mierny zadak, 130m je viac nez solidne. V 2.treningu bol snad jediny z elity, ktory sa s podmienkami vyrovnal (8.miesto).

///

Nie je to dobre z dvoch uhlov pohladu - mame zahrany kurz 2,0 (alebo nieco podobne) a po kvalde by mal byt vyssi (pricom neopodstatnene - Tande dnes nepredviedol nic, aby som mu neveril; Stoch zasa nepredviedol nic, aby som ho odpisoval, na com som postavil, z velkej casti, tip). Keby Tande vyhral Q, predal by som to, minimalne by som cast mohol dat prec. Keby vyhral, znamenalo by to, ze budu skakat po sebe - co znamena, ze budu mat prakticky totozne podmienky v 1.kole. Kto videl Q a pozna Bischofshofen, pochopi dolezitost ferovych podmienok. Keby som mal 2,5 na Tandeho, OK, je to hodnotne. Mam 2,0, je to ruleta. Bodaj by som nemal pravdu a vsetci bojovnici o triumf (ktori su rozmiestneni naozaj po celom 1.kole) mali totozne podmienky (co podla mna nie je mozne + v Bischofshofene sa da naozaj pekne "hrat" s najazdom).

Druhy faktor - Tande chytil, az to je neuveritelne, Domena Prevca (ktory uz tradicne skocil dobre a nepredviedol umyselne telemark). A tych extra zaujimavych dvojic je az podozrivo mnoho (aj z dovodu premenlivych podmienok a faktu, ze sa "zahadne" prebrali stagnujuci letci - pretoze im mostik sedi a dnes/vacsinou na tomto mostiku fuka silny vietor proti).
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 6.01.2017, 12:18 Předmět: Skoky na lyziach
Pište tipy na sázení
Citovat

Nesprávne zadaný tip.
Nesprávne zadaný tip.

Priznam sa, ze som dlho ratal a kalkuloval (co nie je dobre v tipovani, nie u mna), co spravim s tymi skokmi, s tym bremenom, ktore som si vcera s tipom na Tandeho vytvoril.

Napokon som hned rano zahral Stocha tam, kde som nasiel najvacsi kurz (a mrzelo ma, ze to nemala Pinna). Zahral som to tak, aby som nieco vyhral, ked vyhra Tande a zaroven, aby som spolu s tym tipom na Stocha pred Innsbruckom, vyhral nieco aj v pripade vyhry Stocha.

Pred poistkou by som v pripade celkovej vyhry Stoch pomerne masivne prehral. Asi by som klamal sam seba, keby som spatne tvrdil, ze tip na Tandeho bol prilis "odvazny", prip. az nezmyselny. Pocital som s niecim, pricom nic sa z toho vcera nenaplnilo + este niektore veci zahrali proti mne. Cakal som, ze pred dneskom budem mat daleko lepsiu informaciu (to mam), ale zaroven budem v pozicii, kde drzim tie najlepsie kurzy a podla spominanych informacii sa spravne rozhodnut (koho pustit k vode a koho drzat a pri zavode "tlacit dopredu").

///

Ako som vcera popisoval - vsetci su strasne daleko od seba - aj ked podmienky budu vyzerat ako absolutne regulerne (co po vcerajsku, aj ked dnes podmienky maju byt o chlp lepsie, nevyzera ako nejaka zaruka), na tomto mostiku sa len s najazdom daju robit obrovske divy (ked bude fukat silny proti a zacne sa s vysokym najazdom, daleko sa da skocit aj z 5-6 + zavodnik nebude riskovat problemy na dopade = dostane krasne body za styl + body za vietor + skok okolo 137-140m). Moze nastat aj opacna situacia, zacne sa nizko a pred poslednymi skokanmi sa vietor otoci - aj ked skokan bude robit cokolvek, skoci 120-125m a strati napr. 15-20 bodov na najlepsich, aj ked skoci skok na rovnakej/lepsej urovni (technicky).

Tu akceptujem, ze vyhram menej, prip. ze nieco prehram, ked vyhra celkovo Stoch.

///

Ziobra mam za 4,0 (T....), aj to je value. Vcera v oboch treningoch lepsi ako Hula (a nebolo to len kvoli podmienkam). Tu musime dufat, ze bude vietor proti, kde je Ziobro jeden z najlepsich Poliakov (vid jeho az zazracne vysledky v Engelbergu v minulych sezonach). Ziobro mal strasidelne podmienky v Q, ak si dobre spominam a na rozdiel od inych obeti, ktore sa s tym nevyrovnali a vypadli, on to zvladol so ctou. Kombinacia horsej Q (kde Hula naopak zaskakal az nad svoje moznosti), sucasnemu stavu bodov vo SP (Hula takisto zatial ide nad svoje moznosti - ten stabilny skokan, co zbiera priecky od 16. do 25.miesta; Ziobro bol na hrane Acka a Becka a evidentne sa do toho zacina dostavat).

///

PS: Da sa to aj predat na danej stranke (to som rano prepocitaval a to som mal o chlp lepsi kurz na Stocha - hladal som len tam, kde si podam), kde ste to napokon zahrali (bet365/10bet/12bet). So sucasnym kurzom budu tie rozdiely minimalne a zaroven nebudete riskovat "zazrak" Krafta/Zylu apod. Je to na zvazeni, tam uz je to zalozene na postoji kazdeho z vas.
Zobrazit tipy z předchozích:   
Přidat nové téma Zaslat odpověď    KolemDvou.cz - tipy na sázení -> Archiv K2 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Všechny aktuální tipy z K2
Žebříčky a statistiky sázkařů
Sázkařské deníky
Tipy moderátorů K2
Tipy na tenis
Tipy na fotbal
Tipy na hokej
Tipy na basketbal
Tipy na házenou a volejbal
Tipy na NBA, NHL, NFL a MLB
Tipy na biatlon, skoky na lyžích, alpské lyžování a lyžování
Sázky, sázení, tipovaní, kurzové sázení, tipy na sázení
Souhrn tipů klubu sázkařů K2profi
Tipovací a sázkařská soutěž K2mini
Strategie sázení
Money management
Úspěšné sázkařské tikety
Programy pro sázení
Kontrola tiketu
Placené tipy
Tipy zdarma
Online sázení


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com




Sportbreak.cz - Dexter





Výměna odkazů:

Studio Ipanema - grafické a reklamní studio
Hledáte kam na výlet? Jsme komunita lidí, kteří si sdílí zajímavé a dobré tipy na výlety, přidejte se.
Časopis pro muže sázkaře, sázka na jistotu.

nasetipy.com - tipovanie, tipovaci web, tipuj, stávkovanie, bet, dobrý tip

Vtipy