Homepage
Zaslat tip & FÓRUM
Souhrn tipů
Žebříčky a statistiky sázkařů
Pravidla výměny tipů
Vyhodnocení tipů & Profil
FAQ - časté otázky
VÁŠ výdělek z vašich tipů
SMS kredity a SMS tipy
Soutěže o finanční ceny
Služby a nastavení sázkaře:
Uživatelské skupinyÚrovně/skupiny - platnost členství
SMS tipy + E-mailová notifikaceSMS tipy + E-mailová notifikace
RegistraceRegistrace

PřihlášeníPřihlášení
Uživatel (nick, přezdívka):    Heslo:      Přihlásit automaticky při příští návštěvě    
Beh na lyžiach 2016/17
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma Zaslat odpověď    KolemDvou.cz - tipy na sázení -> Archiv K2
Předchozí tipy :: Následující tipy  
Sázkař Zpráva - Tip na sázení
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 7.01.2017, 11:40 Předmět: Klasicke lyzovanie 2016/17
Pište tipy na sázení
Citovat

Nesprávne zadaný tip.
Nesprávne zadaný tip.
Nesprávne zadaný tip.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 7.01.2017, 12:26 Předmět: Klasicke lyzovanie 2016/17
Pište tipy na sázení
Citovat

Nesprávne zadaný tip.
Nesprávne zadaný tip.

Mal som zahranu aj Bjornsen, avsak https://www.instagram.com/p/BO9eMLWhRI8/ zjavne treba otocit list.

Teresu som hral aj predtym, teraz som len trochu pridal na vkladoch, resp. sa rozhodol zahrat aj top6.

Stadlober tu bola zazracne 6. pred 2 rokmi, minuly rok zasa na slusnom 8.mieste. Vcerajsi vysledok, 13.miesto v kratkom skejte mi dava nadej, ze tak ako je to u nej obvykle, forma a dobre vysledky pridu prave s talianskymi zastavkami, ktore neodmyslitelne patria k TdS (aj ked prejazd po stopach Marcialongy mi chyba, z tych uplne prapovodnych etap).

///

V tom cele je to vypisane tak, ze riskovat sa neoplati a na livku to bude jednoduche (aj ked financne zrejme nudne). V zenach sa to bezpecne roztrha, ci uz z dovodu, ze tej kvality zostalo len malo, ze je to pre ne narocnejsie, ze aj trat je v porovnani k muzom je urcite narocnejsia pre zeny.

Je otazkou, ci Stina mala len zly den ... vid tie skejtove 5 jej malokedy vychadzali (vid Lillehammer, cakalo sa "vela" a bol to prepadak).

Kalle neverim, ale bookies si davaju pozor (nie je riskom vypisat nizky kurz na win/top3, riskantne je vypisat h2h). Povodne nemala startovat, len po vcerajsku "opita uspechom" to predsa len skusi, zrazu "citi", ze zacina chytat formu (avsak zabuda, ze nema tolko natrenovane, je to dvojnasobna distancia, klasika, b2b - 2 zavody v 2 dnoch atd.). A aj ked dnes dokonci, ma zmysel sa stverat na Alpe Cermis s jej kolapsom, ktory mala pred nieco vyse mesiacom, ked sa blizia MS v Lahti? Je to zvlastne ...

Diggins tiez neverim, toboz ked kolegyna, s ktorou oslavovala spolocny uspech, dopadla takto neslavne.

Docela verim Harsem.

Problematicke su Finky - Krista je nezaujimava, to uz som pisal. Niskanen po 6.mieste zrazu strhla bookies a skoro aj mna, lenze sama v rozhovore povedala - "nie je zle skoncit na 6.mieste, ked som z formy". A to je presne ten finsky syndrom domacich MS. Nikto nechcel mat prilis skoro prilis dobru formu. Teraz je presne ta doba, aby sa zacali zavodnicky ako Niskanen pomaly preberat zo zimneho spanku. Lenze po vcerajsku a 6.mieste mozete zahrat top6 za 1,8? To vyzera skvele, ale ked zavodnicka povie, ze nema formu (a da sa s nou suhlasit), potom je to tip vylozene spekulacny/rizikovy "s nulovym kurzom".

Mononen bola mimo v Oberstdorfe, tu sa docela prebrala a dala by sa skusit, ale je to boj jednej myslienky s druhou. Ano, teraz bolo dost skejtu, preto Finky vyzeraju, ze stracaju formu (mimo Niskanen).
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 15.01.2017, 10:21 Předmět: Klasicke lyzovanie 2016/17
Pište tipy na sázení
Citovat

Nesprávne zadaný tip.

https://data.fis-ski.com/dynamic/results.html?sector=CC&competitorid=136518&raceid=25799

V podstate posledny vychodiskovy bod, ktoreho sa moc nedrzim, resp. vnimam, ze Planica ma este lahsi okruh, resp. minuly rok mala este nizsiu konkurenciu, nez je ta sucasna v Toblachu, avsak aspon nieco nam to naznacuje/potvrdzuje.

Dnes to bude o motivacii - ktora vcera bola u mnohych enormna (MS v Lahti sa pojdu v skejtovom sprinte, kvoty, takze sa na SP nedostali vsetci Nori, po TdS, kedy dalsia skupina v podstate mesiac nezavodila atd.), avsak dnes je zrovna slovo "motivacia" vo velmi subjektivnej rovine.

Domaci Taliani, urcite motivovani - toboz, ked sa to hlavnej hviezde vcera uplne nepodarilo, resp. minimalne nezadarilo byt aspon na bedni. Nori budu motivovani, a la podstatne menej ako vcera - dnes im to moze prihrat dalsie body do interneho rankingu v boji o 4 miesta na MS (v individualnom sprinte), avsak v timovom sa pojde logicky klasika a tam sa ponukaju uplne ine mena (zaroven sa bavime len o dvoch menach - Iversen/Krogh/Brandsdal/Golberg/Klaebo, mozno Hattestad). Duo Iversen/Brandsdal by ma bavilo najviac, pretoze ani jeden nebude clenom timu v skejtovom sprinte.

Frantici? Gros vcera hned v uvode, v QF, zlomil palicu (co bola konecna) = bude extremne motivovany a zaroven o nieco sviezejsi nez konkurencia, ktora bola az vo finale. Rizika mozu byt v tom, ze v team sprinte potrebuje zavodnik urcitu vytrvalost, resp. taku "wengovsku" regeneraciu (skvela disciplina pre Ustiugova), lenze na lahkom okruhu a v taktickom sposobe jazdy (v baliku), to zasa nie je az taky zahul. Obaja Frantici su vyborni skejtovi sprinteri, lahka trat.

Lenze ako Frantici, su na tom podobne ostatne timy - malokto tam co i len jazdi distanciu - Amici urcite nie, z Norov len Golberg, ktory ale preferuje klasiku a zaroven tie dvojice sa mi uplne nepacia (vsetky 3 nove mena su nove aj pre tuto disciplinu - tak ako vsetci vyzerali velmi dobre vcera, tak dnes to bude pre nich este vacsi zahul + maju v nohach vcerajsok). Talosi za 4,5 nie su az tak sexi z dovodu, ze Fede sa stale hlada - chyba aj ta monster explozivita, ale najma chyba trochu fyzicka (v spojeni s tou explozivitou). Taliani urcite budu solidni, ale clovek by chcel, aby na nich bolo 6-8 na win a slusny kurz na top3. Ked je trojica Norsko I/II a Taliansko vyclenene od konkurencie, poskytuje to hodnotu skor na konkurenciu, nez na elitne trio.

Kanadani mozu byt fajn, Harvey vcera prekvapoval po narocnom programe na TdS (bolo prekvapenim ho vobec vidiet v st. listine), ale ... Kanadani maju ako jedini distancneho zavodnika, co moze byt vyhoda, lenze po TdS.

Ruske dvojice hram proti sebe - Retivykh/Morilov jednoducho vyzera lepsie nez Gafarov/Kriukov, aj ked takisto to nie je ziaden extremny ustrel a keby bolo Rusko I s niektorymi podcenovanymi dvojicami v lepsom kurze, bol by som spokojnejsi.

PS: JE TO TOP6, samozrejme, chybicka se vloudila.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 21.01.2017, 9:58 Předmět: Klasicke lyzovanie 2016/17
Pište tipy na sázení
Citovat

Nesprávne zadaný tip.
Nesprávne zadaný tip.
Nesprávne zadaný tip.

Dnes je toho strasne moc a este v naslapanom case, clovek nevie, kam skocit, toboz ked vsetky zavody su zaujimave (alpske lyzovanie je neprehladne, ale zasa ma velky potencial na livko, kedze bookies sa zahrali na pozu "ja nic, ja muzikant" a napr. pre zjazd v Kitzbueheli vypisali snad 10-12 favoritov v rozmedzi kurzov 7-13, to som uz dlho nevidel).

Nova zastavka, rodisko napr. Hanny Falk, takze neda sa prilis splietat o tom, komu trat sedi, kto ma na nu prijemne spomienky atd. V globale plati, ze sa zavodnicky tesili, najma z pohladu toho, ze uvidia nove miesto, novy kraj, novych ludi.

Haga sa mi vobec nepacila na TdS, napokon ju ani nedokoncila. Jedna zo sestier Slindovych, teoreticky ta lepsia, naopak vynechala TdS, prip. sa nevtesnala do nominacie. Ano, viem, ze mala nejake zdr. problemy (ale to mala aj Haga pocas TdS), viem, ze viac nez mesiac nezavodila, ale radsej dam prednost oddychnutej Slind pred Hagou, toboz v kurze 2,5. Pre Slind idealna trat, mozno 5km na tazkom profile by bolo lepsich, ale 10km na lahsom pokladam za to iste, ak nie lepsie. Bojim sa, ze ma Haga zasa dobehne, ale kurz je prilis lakavy, resp. duel prilis nezmyselny od Tipsportu.

Diggins, za 4,5 top3? Co ma zaujalo, to je strategia americkeho timu. Diggins totiz startuje 30 sekund za Kikkan Randall, co znamena, ze moze ist do toho po hlave, s cielom dobehnut Kikkan a ked sa tak bude diat, Kikkan ju moze trochu pockat a v druhom kole si pomoct. Kikkan mi pride ako fajn partner na pomoc, jej forma stupa, bude oddana uspechu (ako to je v americkom time bezne) a sam som zvedavy, ako sa to vyvrbi.

Jacobsen? Hlavny dovod je ten, ze vynechala TdS, predstavila sa v Toblachu, co je velke plus, pretoze sa mohla trochu rozzavodit po dlhej pauze a zaroven, minimalne v team sprinte vyzerala velmi dobre (v invidualnom som necakal viac, skor v nieco viac podvedome dufal).

Pri Norkach zaroven plati, ze boj o miesta je tvrdy, 3 posty su skoro v kazdej discipline zaplnene (Bjoergen/Weng/Oestberg), cest vynimkam (sprint Bjoergen mozno) a Jacobsen potrebuje dobry vysledok a tiez plati, ze tieto januarove terminy Astrid dlhodobo sedia. Nadmorska vyska nebude problem, v Lillehammeri na 5km sa na uvod sezony blysla 4.miestom, tiez "z nicoho". Mozno by som mohol byt odvaznejsi, hrat top3, ale ist proti triu + Diggins + domacej Charlotke atd. nie je zrovna povznasajuce.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 28.01.2017, 9:59 Předmět: Klasicke lyzovanie 2016/17
Pište tipy na sázení
Citovat

Nesprávne zadaný tip.
Nesprávne zadaný tip.
Nesprávne zadaný tip.
Nesprávne zadaný tip.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 28.01.2017, 10:01 Předmět: Klasicke lyzovanie 2016/17
Pište tipy na sázení
Citovat

Nesprávne zadaný tip.
Nesprávne zadaný tip.

Nachadzame sa v zradnej casti sezony, kde mnohi uz maju v hlave predovsetkym uspech na MS v Lahti. Lenze, zasa je tu druha skupina, ktora stale len bojuje o to, aby sa na MS mihla, prip. aby si vybojovala ucast v co najvacsom pocte disciplin.

Okrem ineho, prichadza skejtovy sprint, ktory sa znacne odlisuje od tych predoslych, logicky najviac od toho posledneho. Ziadne 2 okruhy, Falun naozaj nema problem najst 1,3-1,5km dlhy okruh, je to tradicne zastavka, primarne distancna, takze oproti Davosu/Val Mustair/Toblachu pomerne zasadny rozdiel. Zaroven cielova rovinka stupa, nie nejako zasadne, ale znova to meni pohlad na tych, ktori dnes mozu uspiet.

Posledna vec - zajtra sa ide narocna 15/30 klasicky s hromadnym startom. Najde sa dost mien, ktore skusaju dvojstart, najdu sa ale aj taki, ktori sa koncentruju na dnesny sprint.

Medzi nich patri Emil Iversen, ktory je/bol pisany aj na zajtrajsiu klasicku 30, avsak dal jasne na znamost, ze v sprinte chce utocit, chce utocit tvrdo a cielom je vybojovat si miesto na MS v skejtovom sprinte. A na to potrebuje naozaj top vysledok, skoro sa chce povedat, ze podium je minimum po slusnych vysledkoch jeho konkurentov (Klaebo v uvode, neskor Skar, naposledy Taugboel, Krogh ma miesto davno iste).

///

Jacobsen/Bjoergen by mohol byt podobny pribeh. Preco mohol? No pretoze je to len moja konstrukcia. Bjoergen s Jacobsen neukazali toho tolko, aby mali miesto na MS iste aj v skejtovom sprinte. Bjoergen ich ani moc neabsolvovala, ak vobec nejaky, u Jacobsen chyba ten potvrdzovaci vysledok, ze sa s nou moze ratat. Treba brat do uvahy, ze minimalne 3 Norky ukazali viac a dalsich 3-4 su teda v hre. Pri kauze okolo Northuga si clovek naozaj musi mysliet, ze ani velka hviezda minulosti to nema lahke, ked to nepotvrdi sucasnymi vysledkami - konkurencia je obrovska, boj o miesta nelutostny, zakulisne hry vsadepritomne.

Bjoergen vyhrala skejtovu 10 v Toblachu, dobre oddychnuta, o oddychu to plati aj pre Jacobsen (obidve vynechali TdS). Zaroven aj rozzavodene, Jacobsen uz 2 tyzdne, Bjoergen aspon ten minuly.

///

Akovka nie ziaden zazrak - paci sa mi Svensson, najma, ktory sa da vykombinovat aj s cimkolvek inym (nehrat solo za 1,7). Joensson je mozno sentiment, mozno chcem hrat nieco proti ortodoxnejsiemu sprinterovi na predsa len tazsej trati (Westberg).
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 29.01.2017, 13:10 Předmět: Klasicke lyzovanie 2016/17
Pište tipy na sázení
Citovat

Nesprávne zadaný tip.

Zavodu chyba tip, ktory za

A, ma jasnu hodnotu, co ja charakterizujem slovom "must"
B, ma nieco, co je vypisane sice ako-tak dobre, ale da sa na daneho zavodnika spolahnut (co mozeme prelozit do tipu na Mononen top10, lenze v ponuke chyba par mien, ktore sa o top10 mozu bit a nie su zapocitane v kurze - mozeme hrat 2,2 za 6-7u - ano, ale bolo by "dobrodruzstvo").

Preco? Trat je narocna, ale nie extremne selektivna (vid muzi - roztrhalo sa to slusne, ale odpadli "ocakavane" mena, tempari nedosiahli toho, aby sa odputali od skupiny, aby si to rozdali v 3/4-clennej skupinke, aby jednoducho borec bez zaveru mal istotu stupna vitazov - o co sa snazil napr. Roethe a mozno aj kvoli tomu tesne prehral suboj o 3.miesto s nenapadnym, az na pohlad trapiacim sa Halfvarssonom (citaj, dobre klamal telom).

Zaroven je tvorena dvomi okruhmi (ten popis na fis-ski klame) s dlzkou 2,5km, kde ten prvy je tazsi nez ten druhy, co najma v muzskom zavode davalo vyhodu taktike rychlejsim lyzi v zjazdoch/rovinach (Iversen) pred lyzami, ktore perfektne drzali v stupaniach (napr. Sundby). A kedze sa Iversen dokazal udrzat v tazsom okruhu v kontakte a v naslednom zjazde sa dokonca dostat do cela, v poslednom okruhu uz nemal podobny problem a da sa povedat, ze vsetko uz s prehladom kontroloval).

Takze trat je tazka (aj kvoli vzdialenosti), ale formou eliminacie slabsich jedincov, nie nejakeho nastupu, ktory by zavodnikovi zarucil uspech (a znamenal neriesitelny problem pre ostatnych), pricom sa dovtedy mohol v pohode vozit v baliku.

///

Samozrejme, zenske lyzovanie je trochu ine, ale ako uz Stina ukazala na TdS, zacina sa aspon trochu podobat muzskemu. Stina je prvou lastovickou zavodenia s jasne stanovenou taktikou, zensky Northug, ktory si je vedomy svojej kvality v zaveroch a presne tento okruh je k tomu vyhodny (zaverecny slipstream zo zjazdu sa napadne podoba jednemu z triumfov Stiny z TdS, kde sa doslova pohrala s Weng/Oestberg). Samozrejme, je to 15km, vcera sa max. vydala v sprinte, takze skor mam tendenciu jej neverit, nez naopak - a ked sa bude javit dobre, je tu livko, toboz v tych kurzoch, ktore su (uz s nou bookies pocitaju).

///

Akovka? Monone top10 za 2,2 je solidne, ale len solidne, ako som popisal. Paci sa mi aj Kylloenen, ale tam su uz kurzy "polovicne" a top6 som si zahral v drobnej akovke u MB (kurz 2,15-2,2).

Niskanen na poslednu chvilu nestartovala v minulotyzdnovej stafete, zrejme viacej prevencia pred MS v Lahti, ale stale pochybny kusok informacie, preco dnes Kerttu nehrat. Saarinen mam problem precitat - hlava by velila, ze bude top10, ale len do tej chvile, kym si uvedomi, ze v druhych castiach podobnych zavodov nastava drobny fade a zav. sprintom to rozhodne nezachrani (takze ked ide v skupine o 9.-14.miesto, top10 zrejme neskonci).

///

Mam aj drobne akovky proti Nilsson/Kalla s Kylloenen/Mononen, ale v jednom pripade je tam ta nedovera kvoli vzdialenosti/vcerajsiemu vypatiu (radsej hram tie, ktore v sprinte nestartovali - napr. Mononen, prip. nepostupili do vyradovacky - ako napr. Kylloenen). Kalla a klasika? Viem, zlepsila sa, ale nedovera pretrvava. To, ze su doma je takisto problem, aby sa do toho clovek mohol obut, takze masivny kurz, double a nizky vklad vyzera ako idealne riesenie.

///

Fajn je aj Diggins vs Bjornsen 2, laka aj Bjornsen top10 za 3,0, ale ak ma hlava neklame, ked som nieco podobne zahral, Bjornsen sa epicky trapila, aby na dalsi den skoncila 5. Bjornsen sa mi jednoducho castokrat vysmieva a rozhodne nie sme na jednej vlne, co sa tyka odhadu a naslednych vysledkov.

///

Proti Petre Novakovej Wiken/De Martin Topranin. Superky su lepsie klasicky, obidve povazujem za dobre vytrvalkyne, Novakova zatial neukazala ziadne znaky formy a klasiku stale beriem ako horsi styl, aj ked to nie vzdy platilo. Vzhladom na jej biednu formu su tieto 2 mena a ponukane kurzy nad moje ocakavania, viac k tomu nemam co dodat.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 4.02.2017, 18:46 Předmět: Klasicke lyzovanie 2016/17
Pište tipy na sázení
Citovat

Nesprávne zadaný tip.

Cely predlzeny vikend je tak trochu zvlastny.

Povodne som bol vo velkom ocakavani - vsunuty tyzden pred MS v dalekej Korei, ako test olympijskych trati, co nutne znamenalo - okliestenu ucast, casovy posun, nezname prostredie (trate, organizaciu, inu strukturu snehu, vecerne zavody pod umelym osvetlenim).

Ocakavania neboli naplnene aj z dovodu, ze T.... zavody jednoducho odignoroval. Ani klasicka ponuka, ani livebetting. Je to o to vacsia zahada, kedze cely svet to normalne vypisuje a pridali sa aj nase SK ako Fortuna/Nike. Neda sa tvrdit, ze by sa nieco podobne stalo prvykrat (v minulosti nepochopitelne nevypisali urcite zavody, chybalo livko apod.), ale inak ako sklamanie sa to hodnotit neda.

///

Napriek tomu, ze uz mam betko ako-tak poriesene, som pocas piatka/soboty nieco na livku odovzdal. To spominam ako paradox k ocakavaniam, ale aj k ponuke tu vo Fortune/Nike, kde vyslo to, co sa mi pacilo a v Tipsporte (pri podobnych kurzoch) by som to rozhodne zahral. To iste plati aj o livko samotne - asi to poznate - nieco zahrate, to nevyslo. Existuju dva pocity, ktore prvotny neuspech nasleduju - pocit "je mi to jedno/chcem to naspat" a pocit "dnes to zrejme nie je moj den/nemam naladu prehrat viac nez to, co som prehral doteraz"; ano, tentokrat vyhral druhy pocit.

Ten je castokrat spojeny este s dalsim stavom, ktory som uz parkrat popisoval. Nemam nic zahrane = mam jasnu/cistu mysel a pozeram sa na zavod bez predsudkov a pochybnosti. Ked nieco zahrane naopak mam a neda sa toho zbavit (aj ked viem, ze to nevyjde/zije uz len teoreticka nadej, ktora zrovna u mna sa zhodnoti jedenkrat zo 100 pokusov), chut pustat sa do dalsieho "dobrodruzstva" je vyrazne limitovana. Pekny priklad sa da pouzit napr. z cyklistiky. Ked su jazdci v uniku, len malokedy sa za nimi pustaju dalsi jazdci, naopak sa takmer vzdy caka, az ked aktualny unik bude pohlteny, co je zaroven idealna doba na dalsi pokus. Z akeho dovodu? Jednoducho nechcu, ked sa im podari "uniknut" z pelotonu/zo skupiny, aby v pripade pohltenia uniknuvsej skupiny pracovali na tychto zavodnikov (ti totiz maju v nohach o nieco vacsie usilie a teda alibi na to, aby nespolupracovali/vyuzivali sil novych/cerstvych zavodnikov).

///

Dalsia vec, ktora ma limitovala = sice toto beckove pole poznam, ale neda sa tvrdit, ze o nich viem tie detaily, z ktorych vychadzam v livebettingu pri hviezdach typu Bjoergen/Weng/Sundby/Ustiugov. Ak aj tie detaily vypozorujem, nemam v ich naplnenie doveru (povedzme, ze su to tie veci ako - vrati sa zavodnik, ked nestaci tempu/vylozene odpadava; je dotycny zavodnik silnejsi v stupaniach alebo v rovinatych/klesavych pasazach).

Komplikaciou bol aj fakt, ze cele pole je v podstate homogenne. Chybaju tu ultratalentovani zavodnici, pre bookies neznama, resp. ak nahodou znama, tak maju tendenciu ich podcenovat (pretoze jednoducho nemaju na najvyssom fore tie vysledky, z ktorych by mohli kurzovo vychadzat = vplyvom MSJ v Utahu). V dnesnom zavode zasa chybal niekto, kto by mal kvalitny zaver a mohol som strategiu postavit na tom (napokon uplne chybna premisa - mal som to zapudit a drzat sa toho, ze trat je natolko narocna, ze ak aj dojde na sprint (lepsi neodtrhne horsieho), tak rozdielom nebude absolutna rychlost, ale usetrene sily/sucasna (ne)pohoda). V zenach prevladali klasicky, v muzoch zasa specialisti na skejt, takze sice na pohlad opacny problem, v realite tipovania uplne ten isty zadrhel.

///

Tak, vyrozpraval som sa a mozem rozobrat tento tip.

Povodne som si povedal - bude tam kurz 2+ a "musis to zahrat". Zbadam 3,75 na bet365 (Frantici dokonca ani neboli prvy favorit) a v pokracovani sucasneho rozpolozenia som sa zacal osivat, hladal som okamzite problemy, znova som skumal vsetky "pre a proti", kontroloval som vysledky, informacie ... Potom mi este chybala vedomost, ci nahodou nebude znova do F postupovat az 15 dvojic (Toblach). Takze som sa pozrel na pravidla FIS (pravidla ovladam, ale presne znenie si neuskodi dohladat) a tam som nasiel, ze pre team sprint moze organizator vypisat finale max. pre 15 timov (v Toblachu to bola velka premiera, bezne sa finale odohrava v pocte 10 timov, postupuje sa klucom 2+2+6).

Z toho vyplynulo, ze som sa na "tutti" nedozvedel nic a len logicky sa domnievam, ze ked je zenskych timov 16, tak organizatori nebudu skusat finale s 15 timami. Okrem ineho, pochybujem, ze na OH bude finale pre 15 timov (generalka by mala odpovedat olympijskej realite). Druha vec - ma to az taky dopad na moj tip? Potom som si uvedomil, ze nie, dolezite bude, aby to vedeli borci na mieste a podla toho sa "zariadili" (citaj, aby posetrili sily, ked budu mat istotu postupu).

///

Preco hram Francuzsko a preco som si myslel, ze kurz nad 2,0 bude minimalne zaujimavy?

A, Francuzsko je skejtova sprinterska velmoc, ako jedina krajina vyslala do dejiska buducorocnej olympiady svojich spickovych sprinterov (+ Hamilton), pricom bliziace sa MS budu prave "skejtove" (individualny zavod).

B, Vyslali trojicu vyrovnanych sprinterov (Gros, Chanavat, Jouve), co z urciteho pohladu je riziko (moze sa zmenit zostava tesne pred zavodom (min. 2 hodiny), z toho druheho nie je az taky zasadny problem, keby doslo k zmene (aj ked nie je to uplna pravda - trener mal dovod vybrat "tychto dvoch", takze ich poklada za lepsich nez je ten treti).

C, Preco vyslali Francuzi svojich elitnych borcov na tento SP? Jednoducha odpoved - aby vyhrali tento team sprint, ak ma byt odpoved zavisla na vysledkoch. Samozrejme, druhym dovodom je zmapovanie miestnych podmienok aj pre distancnych zavodnikov ako Manificat/Gaillard/...

D, Dalsie dovody su prozaicke - Francuzi mali narodny sampionat uz pred 2 tyzdnami, t.j. jednoducho skor (aby bolo jasne, okrem Univerziady, MSJ, tento vikend prebiehaju aj NC v troch severskych velmociach - Norsko/Svedsko/Finsko), takze mali "volny termin" a ortodoxni sprinteri zasa nemaju taky nabity program, aby im tento priestor mal sluzit na zaverecnu vysokohorsku pripravu pred MS (tyka sa zavodnikov, ktori bojovali az do konca na TdS). Sprinteri potrebuju zavodit, potrebuju "najst" svoju idealnu formu, potrebuju sa naladit, pretoze zrovna sprint nie je len a len o vykonnosti (ale aj o sebavedomi - to sa ziska len zavodenim, resp. pozitivnymi vysledkami).

E, A podme k hlavnym dovodom - Francuzi su v 1.SF = zasa sa budem opakovat - 1.SF ma cca 25 minut k dobru v regeneracii pred finale oproti 2.SF. Je naozaj jedno, ze je tu slabsia konkurencia, ze kluc moze byt naozaj privetivy (Toblach), tych 25 minut sa niekde musi prejavit.

F, Francuzi dnes logicky nestartovali. Takze si po piatkovom sprinte mohli trochu orazit, tam zaroven, podla ocakavania, nepostupili do finale, takze dalsie usetrene sily. Mnoho ich superov bojuje "na viacerych frontoch", t.j. bojovali v sprinte, bojovali dnes v narocnom skiatlone a zajtra trojboj dokoncia v narocnom timovom sprinte.

G, Strach som mal z narocnosti trate, ten trochu pretrvava, ale ... Pojde sa na tej istej trati ako v piatok (takze uz viem, co od nej mozem ocakavat). Ak vyzerala narocna pre zeny, prip. aj pre muzov v klasike, v skejte to bude daleko znesitelnejsie - netvrdim, ze jednoduche, ale zasa to nebude nieco neskutocne, co by nutne muselo favorizovat distancnych zavodnikov.

Francuzi maju, podla mna, lahsie SF. V tomto pripade sa nebavime o postupe, ale o usetrenych silach. Okrem ineho, mali by lahsie istit priame postupove miesto s tym, ze v 2.SF, ako uz tradicne, sa pojde (ak bude finale pre 10 timov) naplno, pretoze slabsie timy budu chciet postupit s casom.

Hlavnym superom su Amici - obvykla zostava Newell/Hamilton, zaroven zostava, ktora Frantikov porazila nedavno v Toblachu (Amici 6.miesto, Frantici az na 8.mieste). Lenze, Amici su az v 2.SF, oproti Toblachu, kde to Simeon Hamilton jednoducho miluje, je trat narocnejsia, Amici stale maju vo svojom strede len jedneho sprintera, ktory preferuje skejt (Hamilton).

Oproti Toblachu Frantici prehodili poradie - zacina Gros, finisuje Chanavat. Tazko sudit, v globale zmenu vitam, uz len z toho dovodu, ze ked to nevyslo, treba nieco zmenit, co sa aj odohralo. Gros totiz do posledneho svojho useku vstupoval z veducej pozicie, ktoru mu perfektne pripravil prave Chanavat.

Inak su obidve dvojice zlozene z ortodoxnych sprinterov, co je teoreticky mozny problem, ktory je ale zahladeny tym, ze distancni borci dnes slapali 30km. Tyka sa troch Norov, ktori toho mali v zavere plne zuby (ako vacsina startoveho pola). Su to mladsi zavodnici, trojboj tak moze byt nad ich sily, resp. by s tym mali problem aj daleko vytrvalejsi a kvalitnejsi jedinci. Ta norska lepsia dvojica je v 2.SF (aj ked je zvlastne, ze finisuje Nyenget), ta horsia (podla mna, inak je to "Norsko I") v prvom SF.

Obidve ruske dvojice su v 2.SF, pricom vsetko su to klasici, pricom Kriukov je klasik z formy (co potvrdil v piatok). Dnes sice nestartovali, ale distancne na tom rozhodne nie su lepsie nez Francuzi.

Zaujimavi su Kanadani - Cockney/Valjas, ale kedze ma Valjas sklamal v piatok (kvalitny v Q, vybral si 1.QF, stale je pre mna lepsi klasik - ukazalo sa, ze trat bola na jeho postavu az prilis tazka - najma strmsi druhy kopec). Ale znova, su v 2.SF.

Mozno Nemci nieco ukazu, Svedi, to by bolo velke prekvapko, avsak plati, ze takmer vsetci aspon absolvovali dnesny zavod = hendikep pre ich zajtrajsie snazenie.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 5.02.2017, 12:10 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Tak to muselo mat fatalnu bodku, aby som bol nastvany trikrat viac. Tentokrat sa ani nemozno ospravedlnit, pretoze nie je k tomu dovod. Frantici spravili vsetko takticky biedne a aj tak takmer vyhrali. V SF zbytocne plytvali silami, najma Gros, ktory zjavne exhiboval na svojom poslednom useku, pritom, ako som tu vcera pisal, museli vediet, ze postupuje 15 dvojic do finale, takze absolutne postradalo zmysel ist v akomkolvek z usekov na plny plyn.

Frantici tym zmazali svoju vyhodu dlhsej regeneracie. V samotnom finale isli takticky az do tej doby, kedy v poslednych dvoch usekoch obaja zistili, ze jednoducho chyba stava na to, aby svojich superov zlomili v stupaniach a vypracovali si taky naskok, aby mali dovod ist naplno az do ciela bez obav z toho, ze ich super dostihne. To je presne ten faktor zbytocneho predstavenia v SF, kde naozaj o nic neslo, postupoval prakticky kazdy a slusnu poziciu na starte by mali aj v pripade, keby isli o 15-20 sekund pomalsie.

Znova sa tak potvrdilo, ze to, co nie je live a "easy", to vychadza len s velmi biednou uspesnostou pri fakte, ze fair kurz tych veci je castokrat daleko nizsi. Zial, az prilis casto sa tych 10-20% zobudi a do bodky naplni (citaj, najhorsi mozny scenar). Staci napisat, mimo inych faktorov, ze Frantik si na Rusa v zaverecnom sprinte az prilis veril, co bolo "usmevne" este pred tym, nez som videl vysledok v cieli. Northugovsky pristup je sice divacky zabavny, pre tipera je to nocna mora, pretoze percento, kde lepsi zavodnik neporazi horsieho, vyrazne vzrastie.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 17.02.2017, 23:09 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Zhrniem len par myslienok.

Toto je naozaj tradicny podnik pred MS. Tradicny z pohladu vyberu trati (a ich stylov - v harmonii s tym, co uvidime na MS), tradicny poslednou sancou ako sa pobit o miesto na jednotlivych tratiach (da sa povedat, ze plati prakticky len pre Norsko, ostatne krajiny to maju viac-menej rozhodnute po NC/poslednych WC), tradicny urcitym mlzenim tych, co to miesto naopak maju stopercentne iste, pricom hned po zavodoch sa vyroja otazky ohladom (ne)formy jednotlivych akterov.

Vyhodnotit vysledky, resp. neprecenit urcite fragmenty z nich, je uz uloha pre nas, pre tiperov. Ako z textu vyplyva, tipovanie tohto SP je zradne, pretoze cielom je vyladit az na den D a hodinu H, ktorou bude pre sprinterov skejtovy sprint Lahti, pre klasikov zrejme 15, pre tych, co preferuju skejt 50, mozno skiatlon. Samozrejme, najdu sa aj taki, co vyladia formu o tyzden skor, prip. naopak o tyzden neskor - to prve sa predpoveda naozaj tazko, s tym druhym sa da uz nejakym sposobom pracovat.

Justyna sa na twitteri vyjadrila, ze v Otepaa je ta najtazsia trat v ramci zavodov SP. S tym mozeme suhlasit, mozeme nesuhlasit, pravdou je, ze je nesporne spravodliva a je to ozajstny test moznosti zavodnikov pred MS.

Tym bola mysleny 5km okruh na distanciu. Zo sprintmi je to o kusok tazsie, kedze Otepaa je Mekka klasickej techniky (v navaznosti na uspechy Kristiny Smigun, resp. Andrusa Veerpalu/Jaaka Mae), takze nebolo az tak vynimocne, ked sa isiel v sobotu klasicky sprint a v nedelu klasicka 15 (alebo naopak).

Co uz nie je tradicne a suvisi to so slavnymi, aj ked trochu rozporuplnymi, menami estonskych hviezd minulosti, je tradicnost podniku vo SP. Zavodilo sa tu naposledy pred 5 rokmi, takze vychadzat z dobrych spomienok nemozno (to by si musel Lukas Bauer spomenut na slavne casy).

///

Vyzivny sprint skejtom - kurzy su uz vypisane a la MS, aj z dovodu, ze v Otepaa chyba len absolutne minimum zo svetovej spicky (a da sa dokonca tvrdit, ze konkurencia bude este vacsia nez na MS.

Motivaciu maju Nori - 4 miesta a v hre sa nadalej Krogh/Iversen/Skar/Klaebo/Taugboel a po novom aj Peto Northug. Peto sa aj cez rozne problemy, kauzy, tahanice, vymeny nazorov, naozaj vtipne prihody z jeho (ne)pripravy dostal do vyberu pre MS. Vyhrazky sice prebehli (ze ked nebudu vysledky, do repre sa nedostane), ale strach z toho, ze odpisu Northuga s vedomim, ze ked na MS neuspeju, otoci sa to proti nim ako bumerang, ich velmi rychlo vnutorne presvedcil.

Iversen zajtra nestartuje, pre mna absolutne pochopitelne, kedze si vysledkovo svoje odmakal vo Falune. 2.miesto v skejtovom sprinte povedal, ze ked budem chciet, mam miesto iste. Ci tomu tak naozaj je, nevie v tuto chvilu nikto, samotny Iversen ale logicky uprednostnil kvalitny vykon na 15km klasicky, kde zjavne ma este co dokazovat trenerom, verejnosti, ale predovsetkym timovym kolegom, minimalne skupinke okolo Sundbyho.

Ta sa utvorila po skiatlone na norskom sampionate. Sundby do medii hned zacal prehlasovat, ze uspesna stvorica (on + Dyrhaug/Toenseh/Roethe) by mala v rovnakom zlozeni startovat aj pri majstrovskom skiatlone na MS. Iversen sa musel ozvat, co ine mu zostavalo a povedal, ze on chce startovat v skiatlone na MS.

///

Aby som to uviedol do zrozumitelnej reci - Sundby chce, aby startovali v tomto zlozeni z dovodu, ze on by bol zrazu jasnou jednotkou, jasnym a jedinym moznym lidrom. A to z prozaickeho dovodu - vsetci jeho kolegovia maju mizerny zaver, dvaja preferuju klasiku a Roethe v tejto sezone vyzera, ze tiez, aj ked historicky sa radi k lepsim borcom na skejt. Strategia by tak bola jednoznacna - obrovske tempo hned od uvodu, v idealnom pripade roztrhane pole uz po klasike, v strategii by sa pokracovalo aj v skejte s tym, ze Sundby by tradicne zautocil niekde tesne pred cielom (v stupani) a s drobnym naskokom by triumfalne oslavoval zlatu medailu.

Z pohladu norskych zaujmov to mozno vyzera pekne naplanovane, problem je ten, ze tento plan postrada plan B. Pole sa nepotrha, nezbavia sa niekoho ako je Ustiugov (ale aj Heikkinen/Halfvarsson a dalsi rychlostne dobre vybaveni borci + borci silnejsi v skejte ...) a doverovat tomu, ze sa Sundby odtrhne je sice pekne, ale zlato vam to s istotou nezaruci. V skiatlone tak musi byt niekto a la Iversen/Krogh/Northug, zabijak cihajuci v zavetri, cakajuci na jeho moment.

Povedzme, ze Northug je len mokry sen. To je v poriadku, cim nepopieram, ze Northug moze byt zaujimavy ako sprinter - v stafete, v individualnom sprinte, mozno v team sprinte. Ale ma svojich nahradnikov v tejto ulohe a nie nejakych neschopnych, ktori by podobnym sposobom neboli schopni vyhravat.

Strategia A by stale fungovala s tym, ze funkciu Roetheho tam uplne nechapem. Namiesto neho musi ist Iversen alebo Krogh. Ak zostanu Nori pri strategii A (roztrhat pole a pripravit zivnu podu pre Sundbyho), je Iversen absolutne idealny ako poistka (ktora samozrejme neda Sundbymu nic zadarmo, vid spominany Falun a 30km klasicky - co je distancne ta ista porcia ako pri skiatlone).

Iversen stratil kontakt v klasike na NC, pritom je lepsi klasik, dlhodobo. A ano, zrovna preto potrebuje trenerom ukazat (aj ked pred tym vyhral klasicku 30 vo Falune), ze je vhodnym kandidatom. Okrem ineho, je to samozrejme priamy boj o miesta na klasickej 15 (kde ale mnohe vypoveda samotna nominacia - Krueger/Krogh maju vyrazne lepsi skejt, obaja su trochu off (mladik ma toho dost pri prvej kompletnej sezone v norskom Acku, Kroghovi zrejme neprospeli zdr. problemy pocas TdS a je dost mozne, ze formu najde az po MS, minimalne tu spickovu).

///

K sprintu? Najzaujimavejsie vyzera nova krv - mladik Johannes Haesflot Klaebo. 5.miesto vo Falune bolo suhrou okolnosti - z ktorych napokon vzisiel aj "stastny" vitaz Chicco Pelle, Federico Pellegrino. Sprint, kde hrali v prospech jednych a v prospech druhych naozajstne drobnosti, nielen vhodna strategia, ale aj jej idealne naplnenie. Kto si vsimal zaverecny sprint v cielovej rovinke, tak urcite videl drobnu potycku medzi borcami od 3. do 6.miesta, ktora vsetkych viac, ci menej spomalila. Mal som Pelleho live, mal som Iversena pred zavodom, takze ja som sa nestazoval, len by bolo mrzute, keby som sa na to spatne pozeral, ze som mal dva vynimocne tipy na dvoch neohrozitelnych kralov daneho zavodu.

Northug bude zaujimavy, ale preco riskovat kvalifikaciu kvoli kurzom okolo 20? Urcite sa bude dat s nim pracovat, aj ked s rizikom, ze je to Northug. Fakt, ze bol vo finale na NC potvrdzuje, ze "snaha" nechyba, co byval castokrat problem jeho prekvapivych vypadkov. V samotnom finale, zrovna v Lygne, uz chybala stava, toboz ked Ustiugov (top Rusi boli sucastou norskych majstrovstiev) isiel od prvych metrov absolutnu hranu. Klaebo sa velmi mazacky na neho zavesil, v tiahlom stupani sa v druhej polovici cez neho prehnal a v zaverecnej kratkej rovinke svoju poziciu udrzal.

https://www.youtube.com/watch?v=khreBCxrajk

Sprint v Otepaa nebude jednoduchy, ale kedze sa vzdy v Estonsku jazdila klasika, neda sa zo samotneho profilu sudit. Podmienky okolo nuly vypovedaju, ze bude problem vhodne pripravit lyze, takze treba mat oci na stopkach a sledovat komu v stupaniach drzia, prip. z kopca idu ako o zavod.

Vyhol by som sa turistom vracajucim sa z pobytu v Korei - takzi Amici, Valjas a Frantici. Su to takmer 2 tyzdne, napriek tomu nepokladam za rozumne vkladat do nich prehnanu doveru - priprava ich konkurentov bola nesporne rozumnejsia, menej hekticka, so zameranim na sucasnost a nie na buducnost (OH).

///

Druhym materialom by mohol byt Teodor Peterson. Takisto ucastnik finale vo Falune. O tyzden neskor vyhral NC, co vo svedskych podmienkach ma stale svoj cveng. Otazne je, ci nebude v Estonsku na neho az prilis tazky okruh, rovnako ako ci mu zostane stava do samotneho finale. S novymi pravidlami je ale akykolvek nizky kurz stratou casu (na tazkom okruhu, toboz, nemozete utocit z 2.SF na vitazstvo, to by z toho prveho museli postupit dvaja stastlivci, ortodoxni sprinteri, prip. postup z 2.SF by musel byt na urovni vyletu - nejaky skory pad 2-3 zavodnikov a uz len kontrola postupovej priecky).

///

V zenach som trochu mimo, resp. dve jasne favoritky akehokolvek skejtoveho sprintu su nad slnko jasne, zazraky sa obcas deju (Matveeva), ale len velmi tazko sa predpovedaju pred samotnym zavodom a aby sa naplnili, musia sa udiat urcite tazko odhadnutelne zalezitosti (napr. pad v Q - porazit jedna sa da, ale porazit obidve, ked su vo finale? takmer vylucene ...).

V norskych zenach nam trochu absentuje interny boj, ktory uz stopercentne neobjavime v inych reprezentaciach, rozhodne nie v sprinte.

///

Len dodam, ze Ustiugov mal povodne absolvovat aj klasicku 15, napokon ho v nej nahradi Petr Sedov, takze sa v sprinte rozhodne nebude setrit.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 17.02.2017, 23:13 Předmět: Klasicke lyzovanie 2016/17
Pište tipy na sázení
Citovat

Nesprávne zadaný tip.

Vklad neprehanam, za vhodnych podmienok som schopny pritopit, za nevhodnych mi zostava sa modlit ako pri Iversenovi.

Mozno ma istu ucast, s najvacsou pravdepodobnostou ano. Pri sprinteroch je to aj o psychike, zanechat odkaz v hlavach superov, ze za urcitych okolnosti ma jednoducho neporazis (som schopny ta utrhnut v stupani, som schopny ta presprintovat v cielovej rovine, som schopny udrzat naskok po nastupe ...).

Skar a Taugboel boli zaujimavi, uz nie su. Dobre vysledky podavaju uz pomerne dlho, rovnako dlho ako bojuju co i len o sancu na ucast na MS. Ucast v nominacii maju istu, ci ale zasiahnu do bojov je stale otazkou. Samozrejme, bola by blbost hrat na MS duo Skar/Taugboel s tym, ze ich trener nevyuzije (ked ich vyuzitie sa vztahuje len k skejtovemu sprintu).

Krogh podla mna formu najde bud na MS, alebo tesne po nich. Klaebo/Pellegrino/Ustiugov, za urcitych okolnosti Peterson + zolik Northug. Vieme, ze Klaebo je schopny porazit h2h kohokolvek. Budem teda verit reciam jeho trenera, ze Klaebo bude na MS este lepsi (a ze bude lepsi kazdym dalsim tyzdnom). Zatial sa to potvrdzuje, je skvely a na dalsi tyzden este o kusok prida. 2.miesto na klasickej 15 na NC jeho moznosti len potvrdzuje, co mi dava urcitu istotu, ze tazsia trat mu nebude robit az take problemy (co mu dava vyhodu proti ortodoxnejsim borcom, ci uz z vlastneho timu, ako aj voci superom z inych krajin).

Kedze mava Klaebo silne Q, kurz dropne po Q. Zostava verit, ze si vyberie 1./2.QF a potom uz mi zostava len verit, ze pojde vsetko tak, ako ma.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 23.02.2017, 0:06 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

V poslednom case je zvlastne pisat "preview", ked clovek nechce prilis skoro odhalit vsetky karty. Minule som to blizsie vysvetloval. Rozhodne to nie je nic proti vam, naopak, je to snaha, aby z toho vsetci mali/mohli mat co najviac.

Pred tyzdnom som pisal, ze Otepaa je tradicna zastavka z pohladu disciplin, ktore sa chodia pravidelne pred MS, avsak nie z pohladu daneho dejiska. K tomu narocne snehove a poveternostne podmienky a tak neprekvapi, ze vacsinou pozavodnych hlasov isla k narocnosti zavodov. V globale si to vsetci chvalili - aj ti, co vysledkovo neuspeli (minimalne zistili, ako na tom su a bolo uplne jedno, ci islo o ich disciplinu, alebo si len otestovali formu pre niektoru uplne odlisnu trat).

///

Podla ocakavania, z norskeho timu dostal Cierneho Petra Taugboel, v zenskej casti trochu prekvapivo Astrid Jacobsen (aj ked to bude mat suvis s rozpisom zavodov - nie je v ludskych silach byt v stopercentnej kondicii v kazdom zavode, co je zaroven nevyhnutnost, aby clovek utocil na svoj ciel, ci je to vitazstvo/medaila alebo top10.

///

K trati - identicke ako na Lahti Games, ktore sa ako test konali na zaciatku januara (v case, ked elita bojovala na Tour de Ski). To je zaroven zmena oproti minulorocnemu testu v ramci SP. Avsak, tyka sa to len zenskeho pola. Tie minuly rok totiz isli identicku trat ako muzi o dlzke 1,6km (zavody trvali cez 3:30, co je v skejtovom sprinte "maraton"). Na MS absolvuju trat o dlzke 1,4km. Rozdiel je len v jednej casti v prvej polovici tradicne zamotaneho okruhu, v tom finale je trat uz absolutne identicka.

http://www.lahtiskigames.com/courses

Treba kliknut na courses a stiahnut si to. Osobne to povazujem za relativne tazku trat, aj ked nic prehnane a najma je to "jazdne" - nie je tam nejaka extremna pasaz ako napr. v Otepaa (prudky kopec s kasovitym snehom, kde sa jednoducho "nedalo lyzovat", dalo sa to len silovo "vyskakat").

Oproti Otepaa je dolezitejsia pozicia, ktoru treba riesit hned od uvodu = dobre vystartovat a zaradit sa do elitnej 3. Trat nie je stavana na experimenty a la Northug, prip. Ustiugov. Spomina to Oskar Svensson, ktory by mal trat poznat relativne dobre, uz len z dovodu, ze prave on vyhral januarovy test v ramci Lahti Games.

Zavodnici popisuju trat ako uzku, suhlasim, tych miest, kde sa da vhodne predbiehat je malo, az minimum. Da sa povedat, ze predbiehat sa da kdekolvek, ale zavodnik tym riskuje pad, moznu diskvalifikaciu, ale aj stratu energie, ktora mu nemusi vylepsit aktualnu poziciu.

Mimo startu, po ktorom nesleduje taka zvlnena pasaz v lese, je klucove byt na vyhodnej pozicii pri tocni (trat je namotana na relativne malom uzemi, vdaka comu sa da lahko upravovat jej dlzka), ktora prichadza po najnarocnejsom stupani, ktore je ale pozvolne/tiahle. Stale to stupanie ale nepovazujem za miesto, kde by o parnik silnejsi zavodnik mohol ist z posledneho na prve miesto (aj kvoli otocke, z ktorej sa uz ide len strmo nadol k cielu). Treti klucovy bod - ostra zakruta do cielovej rovinky. Nie je to ten typ zakruty ako v Davose/Otepaa, ktore ponukali viacero technickych moznosti ako ziskat vyhodu uz pred samotnou zakrutou. Tu, kto si udrzi vnutornu stopu ma obrovsku vyhodu - rovinka nie je az taka dlha, zaroven je cielovka uzka, kde maju velky problem byt traja vedla seba bez toho, aby niekto nebol tymi dalsimi spomalovany.

///

Klaebo si v Otepaa vycerpal moment prekvapenia - pritom je Lahti velmi vhodne pre podobne taktiku - vyborneho startu, prvej pozicie, urcitej taktiky spomalovania, pricom ked ho chcu prenasledovatelia predstihnut, lider zrychli a podrzi vyhodne 1.miesto. V kopci do toho da vsetko a ak zisti (otocka je na kontrolu, kde su superi, idealna), ze ma od superov odlep, da do zaveru uplne vsetko a v cielovej rovinke sa uz moze zacat tesit.

///

Je zlozite riesit favoritov - Ustiugov mi prisiel v pohode - chcel byt top3, bol top3, napriek tomu, ze do finale isiel z 2.SF, bol jedinym, kto ako-tak dokazal reagovat na zdrvujuci nastup Klaeba. Nic na tom nemeni ani absolutny zaver, kde ho predbehol Krogh (v Lahti by sa cez neho nedostal).

Nie je to trat, kde by 2.SF bolo zvladnutelne (ak to niekto dokaze dotiahnut na zlato z muzov (alebo aj zo zien - zdravim Weng), dam dole pomyselny klobuk. Muzi pojdu casy nieco cez 3 minuty, niekam k 3:10, zeny nieco velmi podobne.

Som zvedavy, ci vsetci, ktori maju zaluisk na medailu, pojdu do prvych 3 QF a kto toho vyuzije z druhej vlny a dostane sa vdaka tomu do finale. Osobne si nemyslim, ze vsetci favoriti budu v prvych 3 QF, zial, neviem povedat, kto bude v 4/5. Keby som to vedel, tipovalo by sa nadherne. Very Happy

///

Rozoberiem favoritov. Ustiugov/Klaebo su topfavoriti, tam tazko najst slabinu. Edge ma Ustiugov, pretoze si v Otepaa nechal nejake tromfy v rukach (uz aj len tym, ze isiel do finale z 2.SF). Krogh, tam som hovoril, ze v Otepaa toho od neho moc necakam, takze sa da tvrdit, ze prijemne prekvapil, aj ked v QF postupoval snad ako 2.LL. Iversen je v pozicii, kde na neho neexistuje hodnota - moze skoncit 20., aj 2. - on je ten typ, ktory trpi v prvych kolach, ked sa nejako dostane do finale, bude zasa raz extremne nebezpecny - a zaroven ma v rukach tromf, ze dokazal takmer vyhrat z 2.SF proti spickovemu polu, aj ked na lahsej trati. Iversen je chlapec do livka, na neho, ked vsetko pojde tak, ako ma - nevyrazny, ale stastny v QF/SF, podcenovany, ale o to lepsi v praxi vo F.

A Skar? Povodne som bol pesimista. Ale zjavne tento postoj nezaujima samotny zavodnik. Ten si extremne veri, udajne ide vyhrat, co je sympaticke a v norskom time aj nutne - minimalne ako obrana proti dalsim egomaniakom a zabehnutym zavodnikom na velkym akciam. Co hra v prospech Skara? Minimalne to, ze je permanente vo finale vo vsetkych tohtosezonnych sprintoch. Otestoval si zavody v Lahti (v januari), co je prostredie, ktore mu sedi. Nie je to nahoda - v minulosti Lahti a tieto zavody na konci sezony, sluzili ako priestor pre Becko, ako priestor pre rozvoj nadejnych mladikov. To este neboli sucasne kvoty 6+1+1. Skar tu ma neskutocnu bilanciu vysledkov. Pri nom chcem spomenut, ze v minulosti bola trat v Lahti jednoducha - konkretne bez spominaneho stupania po cca 2 minutach zavodu. Ta slucka sa vobec nechodila, cim bol sprint ako stvoreny aj pre Eirika Brandsdala, ktory tu pred 2 rokmi vyhral prave pred Skarom.

Skar nesklamal ani v Otepaa - finale, do ktoreho postupil z 2.SF - na tak tazkej trati jednoducho nemal narok, to dokazal len supersilak a distancny zavodnik Ustiugov - tam jednoducho clovek nemoze odsudit zavodnika za jeho pocin. Minuly rok 5.miesto, ako jeden z dvoch, ktori postupovali z 2.SF, pricom vsetkych 6 finalistov bolo z prvych 3 QF (az 4 z 2.QF, co je velmi zaujimava anomalia poukazujuca na to, ze v 2.QF malo kvalitu finale).

Iversen tento zavod vyhral, pred Kroghom, treti bol Northug. Skar, ako som spominal, bol 5. (z 2.SF) a Klaebo zaziaril az v tejto sezone. Ejhla, to je norsky tim pre zajtrajsi zavod.

///

Konkurencia? Domaci? Asi nie, to je taky tim, ktory sa bude modlit, ze sa velke hviezdy vyberu do prvych 3QF a oni sa pobiju o finale v 4/5 (ktore im vyfukne LL a 2. z 3.QF Very Happy - ako minuly rok, btw). Fini su ortodoxni sprinteri mimo Hakolu, ktoremu zasa postupom kariery zacina absentovat max. rychlost vo finishi, co zrovna tu nemusi byt zasadny problem (poziciny sprint). Strandvall je neriadena strela, mal by byt extremne uzitocny v QF (ak nezajde nejaku super Q, co hodnotu zoberie do teplych krajin), avsak uz v SF absolutne nepouzitelny (v minulosti robil finale kvoli nahode, zrovna on nema dovod ist do prvych QF). Jylhae, pan kvalifikant (podobne ako Pentsinen v klasike), slusny v QF, uz takmer nepouzitelny v SF.

Svedi? Westberg by ma prekvapil, aj ked bol druhy na svedskom NC, rovnako ako v generalke na Lahti Games. Peterson vyhral svedske NC (a casy sa tam jazdili okolo 3 minut, neviem, aky bol profil, ale minimalne to nebol kratky sprint). Minuly tyzden nepostupil z Q, ale ...

... to len z dovodu, ze v Q spadol, napriek tomu na postup stratil len minimum, co signalizuje velmi dobru formu. Peterson sa vie pripravit, ten kopec nie je prudky, Svedi maju vzdy velmi dobre lyze a su skveli zjazdari. Klucom k uspechu je byt po kopci top3/top4, jednoducho nebyt medzi poslednymi dvomi, kde uz ani zjazd nepomoze k zazraku.

Oskar Svensson si veri na medailu. Dnes som cital s nim rozhovor, kde pise, ze sezone nebola idealna (zdr. problemy v priprave, na zaciatku sezony), co bol aj dovod, preco bol pre mna sklamanim. Po Novom roku sa ale veci zacali otacat spravnym smerom, vyhral generalku na Lahti Games, vo Falune, doma, bol vo finale 4. V Otepaa nestartoval, co pokladam za vyborny priestor k hodnotnemu tipu (zide z oci, zide z mysle). Trat mozno nie je az taka narocna, Svensson ma u mna problemy s taktikou, niekedy je prilis hrr, inokedy sa necha zbytocne zavriet v pasazi, kde uz musi byt vpredu. V tom kopci by mal byt jeden z najsilnejsich vobec a horsi zaver by, ako som uz pisal, nemal by az takym problemom (riesim len cielovu rovinku, nie zjazd, to je superdolezita pasaz).

Duo zamorskych nadeji - Harvey/Hamilton. V Otepaa obaja ukazali potencial, ktory zostal trochu skryty. Harvey mal problemy uz v kvalde, preto az 29. (zlomil palicu, udajne, napriek tomu bol velmi spokojny s tym, ze aj napriek tomu bol na tej "spravnej strane" ciary ponoru). V QF solidne, avsak bol tesne treti (vdaka kratkej cielovej rovinke, nemal priestor), na cas to nestacilo. Hamiltonovi trat vobec nesedela, resp. to rozbite stupanie hralo proti nemu. Napriek tomu vyborny, chybali len detaily a mohol byt vo finale. V Lahti by to obom malo vyhovovat nesporne viacej.

Francuzi su sklamanim celej sezony - Jay/Jouve zdr. problemy, Gros udajne pracoval na sile, ktoru ale nebol schopny pretavit v zavodoch do vysledkov, Chanavat, tam jednoducho chyba stamina - v SF uz je to tak-tak, vo F nepouzitelny, inak vyborny v Q a v QF by som ho nikdy nechcel mat za supera. Zaroven je to zrovna Chanavat, ktory ma tu sezonu najvyzivnejsiu a trochu mu dochadza stava. K tomu vylet do Korejskej republiky.

Pellegrino - netusim. Cela sezona ako na horskej drahe - zranenie v priprave, vdaka tomu nemastny-neslany uvod do sezony, postupne sa do toho dostal, avsak triumf vo Falune povazujem za trochu nahodny. Dovolim si tvrdit, ze z favoritov je zrovna on najvacsi podkurz. Tym netvrdim, ze nemoze vyhrat, ale potrebuje, aby mu niektore veci zahrali do kariet. Urcite plati, ze ten kopec nesedel v Otepaa ani jemu a kopec v Lahti mu bude podstatne viacej vyhovovat. Rovnako aj zjazd, v ktorom si moze a v podstate aj musi pribruslovat, v com je top topov. Trat mu sedi, takze s tym podkurzom som to mozno prepiskol, ale jednoducho je sam vojak v poli proti NOR/SWE/FRA masinerii. Minuly rok to bol 4., t.j. ako jediny ako-tak rozbil norsku dominanciu, pricom isiel z 2.SF a 3.QF na tazkom okruhu.

///

Zeny? Ten okruh je skvely pre Stinu - kopec nie je ostry/strmy, zjazd je pre Stinu perfektny. Pravdou je, ze v pripade zien to vidim na suboj o zakrutu pred cielovou rovinkou - bude tam prva Stina, vyhrala, bude tam prva MCF, vyhrala, aj ked to bude tesnejsie. Bol by som rad, keby sa na livku vytvorila pozicia, kde by ostatne zavodnicky znova raz dokazali naivne vytlacit kurz na tieto dve superfavoritky, pricom by som si bol schopny vybrat jednu z nich (primarne som na strane Stiny - ano, som jej fanusik, takze nie vzdy je v tom len to tiperske, aj ked sa snazim to mat pod kontrolou = hram ju prave v situaciach, ked jej bookies prestanu z neznamych dovodov doverovat - po prehre v SF, pricom postupi, napr.).

Bjoergen neverim, u Weng bude zaujimave, ci bude verna strategii 5QF/2SF. Kym som si chvilu myslel, ze pojdu rovnaku trat ako minuly rok, Weng mala potencial zaziarit, takto je jej potencial ma znova raz nastvat - z 2.SF zobrat bronz a "podme oslavovat". Proti jej strategii sa neda chodit (skusil som to raz a naozaj stacilo), avsak sa na nu ani neda hrat (toboz, ked bookies jej davaju kredit). Obcas su tam spoty, kde zahrat Weng proti jej superkam z 2.SF, ale ked to SF vyhra, kurzy nie su zrovna okuzlujuce (myslim, ze naposledy proti Diggins to bolo solidne, ale to bol aj kurz 1,85 v h2h Falla vs Diggins, co je rozhodne viacej "sexi").

Diggins? V tejto sezone vzdy vo finale (aha, vynimka Falun, ale tam to bol pad v SF), nikdy nie lepsia ako 5. V minulosti 2. a 4. v Lahti, takze aj na supertazkej trati, ako aj na jednoduchsej verzii bez kopca.

Caldwell? Stale tomu nieco chyba, alias vzdy spravi nejaku fatalnu chybu - ci uz padne uplne sama hned v uvode, alebo zlomi palicu, prip. sa s Randall uplne vykupu. Trat jej bude sediet, otazkou je, ci jej zostanu sily na F.

Randall - ide nahor a ako jej trener uviedol - snad ani pred materskou nezasla taku dobru Q ako v Otepaa. Vdaka Randall som naposledy prehral jeden duel live (bola DSQ Matveeva, kedze sa Randall na nu stazovala, ze dvakrat jej skrizila stopu - pritom duel bol OK uz po par metroch, ked Krista uplne odpadla zo skupiny, bez padu, bez akehokolvek technickeho problemu). U Randall mi do skladacky chyba jedna drobnost - ako je na tom jej max. rychlost? Vo Falune bolo finale doslova vymodlene, nahoda, v Otepaa mozno ciastocne tiez, ta kauza s Matveevou bola trochu vyplakana (nebolo to uplne jasne), avsak v SF si uz isla jasne za postupom, nebyt padu. Randall je tazko uchopitelna - pretoze zaknihovala slusne vysledky, bookies vedia, coho bola kedysi schopna a tak vypisat na nu "dobry kurz" nie je az taky problem. Randall laka, ale na vyhru asi nema, na top3 su tam istejsie varianty a na top6 urcite ma, ale na top6 si trufa dalsich 6-10 zavodnicok.

Falk vyhrala Lahti Games, avsak konkurencia, oproti muzom, bola prakticky nulova. Falk je nevdacny parazit - do top6 ma vsetky kvality, tam ale nie je schopna nicoho. To je mnohokrat fajn, ked ju bookies precenia po SF, kde vyzera vyborne/solidne/slusne a daju jej vacsi kredit, nez si zasluzi. Toboz, ked postupuje z 2.SF, ale ani z 1.SF to nebyva zrovna zaruka dynamiky, iskry, kvalitneho vykonu.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 23.02.2017, 0:38 Předmět: Klasicke lyzovanie 2016/17
Pište tipy na sázení
Citovat

Nesprávne zadaný tip.
Nesprávne zadaný tip.
Nesprávne zadaný tip.
Nesprávne zadaný tip.
Nesprávne zadaný tip.

Tak dlho som rozmyslal ako vykombinujem Prochazkovu top30, az to niekto dropol na 1,65. Kombinujem Laukkanen top15 (za 2,7 pekne value, ale mam urcite pochybnosti), Novakova top30 (za 2,2, taka horsia alternativa za Prochazkovu), Younga top15, Jouve top15 a Skara top6. Nemam rad solovky v sprintoch okolo 2 (vynimka je teda len Laukkanen), ked to nie su ziadne tutovky (ako nic v sprintoch), na strane druhej, neprekvapi ma, keby to vyslo vsetko.

Skara som uz popisoval. Jouve - cierny kon celej sezony, pred Vianocami zdr. problemy, po Vianociach boj o to sa vratit do formy. Je to risk a mozno by to chcelo riskovat viac, ja ale s tym tipom na top10 nemam dobru skusenost (postup do SF a pad, 11./12. celkovo) a top6 vyzera az prilis vysneny vysledok. Young to iste, ten ma zasa castokrat problem s pozicnou hrou, co znamena, ze mnohokrat je niekde okolo 2./3.miesta v QF a rozhoduje len stastie (ako aj v Otepaa).

Laukkannen, v podstate jedina finska nadej, otazkou je, co s nou spravili MS v biatlone v ramci pripravy/ladenia formy na domaci sampionat.

Do h2h sa nepustam, to je extra zalezitost pre livko.

PS: Top15 je taka blbostka od tipsportu, nieco navyse pre "velke" MS. Blbostka, ktoru nemaju kurzovo podchytenu. Top15 znamena - byt top3 v QF (s jednou vynimkou, ked z jedneho QF su 2 LL). Byt top3 v QF nie je nejaky velky problem, resp. to prave dava ten vankus, aby clovek nemusel riesit cas - konecne sa vytraca luck - byt v prvych rozjazdach a s "luckom" sa dostat do SF vdaka rychlemu QF alebo byt v 4./5. a bojovat fakt len o priamy postup. Zrovna Frantici budu stastni aj s finale, cakam, ze ich bude plne 4. a 5.QF, mozno tam budu aj vsetci (mozno mimo Chanavata).
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 24.02.2017, 0:13 Předmět: SEV. KOMBINACIA
Pište tipy na sázení
Citovat

Nesprávne zadaný tip.

Ta ponuka je pomerne udesna, pri fakte, ze obsahuje "udajne" cez 60 rozlicnych moznosti na vsadenie.

Nebudem popisovat nieco, co nemozem vsadit (Fini, napr. Svajciar Hug ...). Nemci su favoriti, dominuju v tejto sezone snad este vyraznejsie nez v tych minulych.

To znemoznuje ist po kurzoch na top3, na top6 hrat Ilkku Herolu za @2,0 je cire sialenstvo a takto by sa dalo pokracovat. Netusim, ci bookies zamerne niektorych borcov vynechali, to je v podstate jedno.

H2h - pacia sa mi veci proti Samuelovi Costovi a na Bernieho Grubera. Samuel to ma postavene na skoku a v treningoch to ziadna slava nebola. Bernie Gruber skakal v treningoch velmi pekne, avsak skvele to bolo len z vyssich najazdov (15-17), ked sa skakalo z 13, tak to bol len priemer. Zostava verit, ze nebude fukat silny proti a bude sa skakat z okna 15-17. Proti Costovi sa da zahrat aj Seidl - vyborny skokan, horsi bezec, ale uz nie az taky biedny, ako tomu byvalo v minulosti.

Cesi? Portykovi to prestalo skakat - je to celosezonny problem. V behu sa mozno trochu zlepsil, ale je to skor na nahodnej baze, nic vyrazne, nic zarucene. Dvorak skace podobne, niekedy lepsie, niekedy rovnako, malokedy vyrazne horsie. V behu je nesporne istejsi a lepsi.

Samozrejme, vyhodnocoval som bezecke pociny z minulej sezony (Lahti), ako aj z generalky v ramci Lahti Games (zaciatok tohto roka), kedze okruh bude identicky. Livko asi nebude po skokanskej casti (mozno Unibet, ale to nie je pomoc ani mne, takze len malokomu - az sa ziadna povedat, ze nikomu). Podobne bwin, bez komentara.

Este jedna zaujimavost - neverim nikomu, kto isiel do Sappora. Gruber dokonca nesiel ani len do PyeongChangu, takze absolutne vynechal azijske turne tesne pred MS, co je u mna velky plus. V Sappore boli Japoncici, ale aj druha garnitura Nemcov na cele s Bjoernom Kircheisenom.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 25.02.2017, 0:49 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Bude narocne porazit dvoch hlavnych favoritov. Po vykonoch v Otepaa su kurzy tam, kde su = citaj, hodnota je ukryta v tipoch proti nim.

Vyhoda je v tom, ze hodnota je skryta v par jedincoch, ktori nam doveru mozu splatit az v skejte. Suma sumarum, situacia je kristalovo jasna - pozerat zavod, cakat, ked favoriti budu dominovat, nemohli sme spravit viac (hlavou mur neprerazis), ked nie, pride pre nas sanca a uz bude len na nas (na tom spravnom momente, ked clovek vyciti, ze superi/sprinteri maju sancu).

Myslim, ze norskych favoritov neprezenu kolegovia. O muzoch som pisal - nejde Dyrhaug, ide namiesto neho "poistka" Krogh, ale taktika je jasna - tempo, tempo a este raz tempo od prvych metrov klasickeho useku, tam to totalne roztrhat, Krogh by mal v strategii pomahat, resp. sa trojica vyjadrila - tato strategia vyhovuje trom zavodnikov a nesedi Kroghovi - Krogh sa bud prisposobi (udrzi tempo), alebo ma smolu.

Snahou je odparat Ustiugova, v prvom rade. Ak sa to aj nepodari (co by sa malo, ked Nori pojdu ako blazni), v skejte bude Ustiugov aj tak velmi trpiet (ta trat je velmi narocna, v klasike je Ustiugov priemerny a aj ked sa zubami-nechtami udrzi, hrozi mu nieco podobne ako Northugovi pri minulorocnej generalke - a ze ich styl je velmi podobny).

///

Minuly rok sa po klasike udrzali v cele 9 - pricom Northug po par metrov definitivne odpadol (obidva okruhy su koncipovane narocnou uvodnou pasazou, kde je velmi vyhodne pokracovat v rozbehnutej praci a zlomit pripadnych prenasledovatelov). Minuly rok zavod ovladli Nori (prvych 5, Roethe DNS a Northuga som popisoval). Spominam si, velmi zivo, ze zavod mal jedno zvlastne specifikum - Manificata, ktory udaval tempo v klasike. Ano, citil sa dobre, lyze mu isli skvele, ale bolo to totalne netakticke a v skejte na to totalne doplatil.

Ano, minuly rok chybali niektore velke mena ako Halfvarsson/Harvey/Ustiugov, takze vysledok treba brat s rezervou, ale ako ukazka norskej strategie to sluzi ako dobry priklad.

///

Neverim prilis tym, co absolvovali vyraznejsie sprint. Ono to je jedno, mozno nie pri h2h (kde sa da skusit zahrat nejake vysoke kurzy proti "sprinterom"), ale hrat ich nechcem a v priebehu sa im nebranim.

///

Heikkinen minuly rok uplne vybuchol, avsak to je jeho tradicny prejav - stratim kontakt a na zvysok zavodu uz uplne kaslem - ziadna bojovnost, snaha, je jedno, ze je to domaci zavod, domace MS. Samozrejme, zrovna na MS sa to da kvitovat z pohladu posetrenych sil (Heikkinen neprisiel zbierat 15.-20.miesta).

///

Harvey uz par dni hlasi, ze toto je zavod, na ktory sa pred MS pripravoval. 15km klasicky vynechava a v dalsich vidi mensiu sancu uspiet, ziskat medailu. Neviem, na Harveym som snad nikdy nic nevyhral, ked som na neho dal, tak totalne zhorel (prip. ma "dobehol", ako pred 2 dnami - live top10 a RAL/DSQ v SF), ked som hral proti, zasiel najlepsi zavod zivota (nedavno vyhra v SP v skejte v Ulricehamne - cakal som "fade" v 2.casti zavodu a on to "udrzal").

///

Calle bude tazky aj na livku po tom, co som ho videl (aj ked len na streame) na 30km klasicky, kde bol nonstop nevyrazny, umieral, aby zasprintoval v zavere uspesne na 3.miesto.

///

Pacil sa mi chvilu Bessmertnykh, avsak proti nemu hra tazka trat v skejte. Muselo by to prebiehat snovo - naozaj sa to nadelit ako minuly rok a on by udrzal kontakt (vtedy je tych top10 realnych, takto bojim-bojim).

///

Musgrave vsetko podriadil uspechu na MS. Ja si myslim, ze kombinacia disciplin by mu mala sediet (skejt bol dlho hlavnou disciplinou, ale klasiku vyrazne vylepsil v poslednych mesiacoch). V Oberstdorfe v skratenej verzii zvolil agresivnu strategiu, na ktoru doplatil (isiel na hladkych lyziach klasiku, podcenil narocnost trate, aj ked to docela dlho ako-tak zvladal).

///

To, co vypisalo T.... - chyba mi tam nieco, na com by som to "postavil" - nejaky navysovak kurzov, hluche miesto, prip. nepravom podcenovany drahokam, ked uz je ta ponuka relativne siroka. Ked uz to tak vyzera, tak si dali pozor na vysku kurzov do top10 napr. a top6 napr. v muzoch uz je "hard", vid dnes spominany Herola v kombinacii.

///

Suma sumarum - klasika by mala udavat ton. Pobavili ma chytraci z Tipsportu ("analyzatori" na Tipaci) s tipom na Diggins, kde argumentovali Oberstdorfom (skrateny skiatlon 5+5 + specificke snehove podmienky, uzka trat a profilovo jednoduchsia trat) + forma (2.miesto v sprinte, co je danajsky dar, vsak to poznate - uspech v jednej discipline ma sposobit hype aj v tej druhej, pricom v reale by to malo znamenat vysledok este horsi nez za laboratornych podmienok - isiel by sa len jeden zavod - skiatlon - predtym nic, potom nic).

Toenseth placka, top6, aj ked na top3 je ten kurz cista hrana a absolutna dovera v roztrhanie pola. Docela ma laka nieco na Manificata, aj ked je tam takisto mnozstvo rizik, najma biedny zaver (ktory rozhoduje o tom, ci je niekto top3, top6 alebo napr. az nevyrazny 8.-9.). Harvey je neuchopitelny, ked suhlasim s tym, ze Sundby je favorit (aj ked mu neprajem a bol by som rad, keby vyhral ktokolvek iny).

V zenach ma bavia Finky - pretoze totalne odignorovali sprint (dobry krok). Za druhe, maza sa v Otepaa vobec nepodarila - takze kombinacia zisli trochu z oci, horsi vysledok v zav. teste + totalne oddychnute a koncentrovane na dnesny zavod. Aj dvojica do klasickeho team sprintu je uz urcena (tie, co zajtra nejdu - Niskanen/Saarinen).

Sedova ma dobre vysledky, je otazkou, ci to dokaze skombinovat, resp. je to mladsia zavodnicka a 15km je uz aj o vytrvalosti. Jacobsen laka, u nej jednoducho nikdy neviem - tam existuje len varianta boj o placku alebo uplny prepadak (Heikkinen style). V norskom tabore sa partnerka pre team sprint k Falla urci az po zavode (kto sa bude citit - zrejme Weng/Bjoergen, mozno Harsem, ta by si to zasluzila najviac a treneri by neprehlupili).
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 25.02.2017, 9:52 Předmět: Klasicke lyzovanie 2016/17
Pište tipy na sázení
Citovat

Nesprávne zadaný tip.
Nesprávne zadaný tip.

Anicka Haag (Joensson) mi pride ako jedina volba na umiestnenie so slusnym kurzom a teoreticky aspon s nejakou rezervou v pripadnom vysledku.

Tym netvrdim, ze ma potencial byt top6, dokonca si nemyslim, ze bude top10 (aj ked to nevylucujem), ale pri sirke pola, jej nedavnej forme a faktu, ze je lepsia klasicka, je tych top15 za kurz vyssi nez 2,0, velmi solidny. Podla vkladu vidite, ze sa nejedna o nic zazracne, minimalne v tejto chvili si to osobne nemyslim.

Proti Diggins skusam vselico - vdaka tomu humbuku okolo nej na Tipsporte kurzy dokonca vzrastli v h2h proti Jess (nedalo sa nic robit, aj ked je to miesanie hrusiek s jablkami). Mam za 1,4 v tejto akovke z vecera, takze som pre vas spravil sluzbu, ze som s tym trochu pockal.

Mam Jess aj s Jacobsen (tam uz je 1,95) + este taku srandu na MB (Sedova proti Jess, Didrik proti Ustiugovovi).

///

Didrika som spominal - je to o viere, ze sa to potrha, resp. ze to bude vyzivny zavod, kde sprinterske kvality v samotnom zavere budu non-factor. Laka ma aj tych top3, aj ked to mozno vyzera trochu sialene.

Za 1u som si zahral aj Musgravea top10 - myslim, ze je to hrana, ale na top15 je mizerny kurz (snad dokonca aj do akovky - nie je ani tych top15 tutti).
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 25.02.2017, 23:50 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Team sprint, zapeklita disciplina.

Zasa, netusim, ci aj na MS pustia do finale 15 timov (v zenach pochybujem, v muzoch to je mozne, ale bol by tam zbytocne odpad (Semifinals are competed in the morning and ten best teams will qualify to the final in the afternoon. = tak snad vsetko pri starom, ked je to napisane na oficialnej stranke MS v Lahti, aj ked ruku do ohna by som za to nedal).

///

http://www.lahti2017.fi/en/course-maps-and-profiles

Znova, tentokrat "team sprint". Nazov trate je Indian Hill. Ide o uplny iny okruh, zjavne s jasnou strategiou zvyhodnit domacich distancnych klasickych zavodnikov (spominanym stupanim hned od uvodu).

Naschval som si pozrel sprinty v Sochi. Muzsky bol supernarocny, aj ked primarne dlzkou (1,8km), nez profilom (bola tam jedna strmina v druhej polovici, ak sa dobre pamatam). Faktom je, ze som uplen zabudol, ze v Sochi vyhrali Fini v rovnakom zlozeni, v akom startuju aj zajtra.

///

Trat predstavena, faktor 2 - odpocinok/unava. Zrovna spominani Fini (aj Finky) zacinaju sampionat az tymto zavodom, co by malo byt obrovskou vyhodou. V ruskom time Ustiugov, v horsej klasike, aj ked v oboch vystupeniach v Lahti vyzeral priam neskutocne. Zajtra sa ukaze, ci je to len clovek alebo naozaj sa da povazovat za nadcloveka (a zacnem aj ja pochybovat ...). V zenach najdeme v st. listine Diggins, Weng a Nilsson - vsetky tri absolvovali obidva doterajsie zavody, aj ked Diggins v skratenej forme a Nilsson v rekreacnom tempe v druhej casti. Weng je zasa stroj, vid jej vykony v sprintoch z 5QF/2SF vo finale.

///

Faktor 3 - 1.SF/2.SF. Ako v sprintoch, aj tu je to cas navyse na regeneraciu. 2.SF ma mozno vyhodu v boji o lepsi cas a ked sa bude vo finale len 10 dvojic, je to faktor. SP ukazali, ze aj ked sa postupovalo v 15, vacsina stafiet sa nesetrila (aj kvoli postaveniu na starte, co je logicky urcita vyhoda vo finale). Cim tazsia trat, tym vacsia vyhoda.

///

A teraz to treba vsetko pospajat a poskladat.

Dokaze Falla vyuzit pohodu po zlate a pozitivne naladit unavenu a najma sklamanu Weng, ktora dnes zostala bez medaile (v sprinte skoncila este horsie)? Ak ano, Norkam hra vsetko do kariet, ale kurz je max. do akovky.

Svedske duo je skvele, idealne, za predpokladu, ze Nilsson by dnesny skiatlon (logicky) vynechala. Je to 3.zavod v 4 dnoch a aj ked dnes nebojovala ani omylom o vitazstvo, zavod dokoncila a rozhodne do neho nenastupovala s tym, ze to bude vyzerat "takto". No, idealne. To zaciatocne stupanie hra v prospech lahsich zavodnicok (toboz, keby zacalo snezit - nie je to vylucene, prave okolo 11-12). Weng a Falla su lahsie zavodnicky, Svedky su presny opak.

Boj o 3.miesto v prospech Finok? Bolo by to logicke, aj ked zasa nevieme, aku maju formu. Znova, osvedcene duo z OH v Sochi, kde brali striebro za suverennymi Norkami (Oestberg/Bjoergen). V muzmi je to totozny koncept - clen rodiny Niskanen a veteran s rychlostnymi predpokladmi, vyhlaseny klasik.

Potom je smutne, ze tie zaujimavejsie dvojice su v 2.SF. So SUI sa pracuje tazko (prakticky len sprinterky a preferuju skejt), aj ked na tej klasike v tejto sezone hooodne popracovali. Talianky a Debertolis dnes zavodila. Slovinky, to bol moj oblubeny pick kedysi (v skejtovych team sprintoch) a malokedy to fungovalo (alebo inak, niekedy to bolo velmi fajn, vacsinou uplny prepadak). Visnar ma radsej klasiku a mladucka Lampic mozno aj tiez (je to 50na50). Zaroven ta trat trochu pripomina PyoengChang (strasne tazky uvod, totalne klesava druha polovica), kde Lampic dokazala najst idealnu strategiu.

Americanky, necitelne. Mam chut zahrat proti, na strane druhej, Bjornsen je prototypom do tejto discipliny a Diggins dnes takticky vzdala, ked uz neisla ani len o top10 po klasickej casti (co som zial nevyuzil tak, ako som mal, aj ked som to predpokladal - co je smutne, ale stava sa to). Diggins je zaroven o 100% lepsia v timovych zavodoch, minimalne to platilo v nedavnej minulosti (v tejto sezone by som uz bol s tymto sudom opatrnejsi, aj ked ona o tom rada a casto hovori, tym az chorobne americkym sposobom).

Polky mozu prekvapit, ale znova su v 2.SF a Marcisz bude mat narocnu ulohu. Dalsia vec - Kowalczyk a klesava pasaz.

Rusky su ortoxne sprinterky, obidve vyzerali v skejte velmi dobre. Matveeva ma aj klasiku solidnu a Belorukova ju ma zrejme aj lepsiu. Detaily hraju proti nim, ale zasa na papieri sa proti nim nie zrovna dobre hra - nie s cistym svedomim.

///

Muzi - Nori by to nemali pokazit. Klaebo/Iversen je monster duo do klasickeho sprintu na narocnej trati. Su v 1.SF, Rusi v 2.SF, Ustiugov sa dnes vystavil (+ pojde s Kriukovom, ktory, aj ked sa dokaze neskutocne pripravit na velke akcie, zatial v sezone nic nepredviedol ani na profilovo daleko lahsich tratiach).

Fini v 2.SF, to nici ich potencial. Taliani - je to klasika, aj ked pre mna maju dobry potencial - Noeckler je lepsi klasik a najma toto je disciplina, na ktoru ladil formu celu sezonu (uz tradicne) a Pellegrino formu ukazal a klasiku vyrazne vylepsil oproti mladeznickym rokom, prvym sezonam v SP. Samozrejme, nevidim tam priestor ako porazit Norov, ktori maju Klaeba, ktory bol 2. na klasickej 15 na NC, cim len znova potvrdil svoju vynimocnost a velky talent. Iversen je lepsi klasik, vyborny sprinter, distancny zavodnik - to presne chcete, ked je rec o zajtrajsom zavode. Obaja isli sprint, neisli skiatlon, perfekt.

Kanadani v 2.SF, Valjas je trochu off a Harvey dnes bojoval o placku az do konca. Srdce sice bude chciet, ale nohy budu zrejme proti. Obaja totiz maju radsej "lyziarske" trate a toto je presny opak - jeden brutal kopec a nic viac.

Amici rovnake duo ako na OH v Sochi. Prekvapilo ma, ze nejde Newell, musim zistit preco. Bjornsen je klasik, ale distancny, obrovsky chlap a Hamilton ma klasiku ako doplnkovu disciplinu - nevidim v nich ziaden potencial prekvapit.

Svedi - Emila som cakal, na tutti, Teodor ma negativne prekvapil, aj ked oni su zrejme pre trenera dostupni len v darckovom baleni (jeden bez druheho povedia "nie"). Svensson by sa hodil viacej, Halfvarsson, ktory sa dnes mohol posetrit, takisto.

Nemci maju potencial prekvapit - 1.SF, nenapadni, ale docela dobre zladene duo distancneho zavodnika a ortodoxneho sprintera. Obom by klasika mala vyhovovat.

Kazasi v 2.SF - Polto ma formu. Ta trat mu uplne sediet nebude, ale ma tu vyhodu, ze je borec na distancie. Som zvedavy na mladika na 1.useku. Vyhral klasicky sprint na domacej Univerziade + zopar dalsich solidnych vysledkov na roznych nizsich zavodoch, takze potencial zaziarit, aj ked Polto im mozno az prilis pridava kredit (a neistota s mladikom je obrovska).

Svajciari hodne bezpohlavni, Francuzi do poctu (ortodoxni sprinteri na skejt, v podstate bez formy, po vylete do Azie - kde ma Chanavat napalil v inom type team sprintu ... Very Happy).
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 26.02.2017, 9:55 Předmět: Klasicke lyzovanie 2016/17
Pište tipy na sázení
Citovat

Nesprávne zadaný tip.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 26.02.2017, 9:55 Předmět: Klasicke lyzovanie 2016/17
Pište tipy na sázení
Citovat

Nesprávne zadaný tip.

Bolo by to aj na 5u, keby limit pustil. Naozaj pekne dvojice - aj ked napr. tych Svedov proti Frantikom mam aj na Tipaci (za 1,45).

Svedi a Frantici obaja 1.SF, sice Svedi tiez nevyzeraju uplne omracujuco (Peterson), ale Frantikom neverim ani nos medzi ocami. A druha dvojicka je perfektna, skoda len, ze nikto ju neponuka okrem MB. Taliani 1.SF, oddychnuti, Federico vo forme. Vyzera to zvlastne, Kanadani su klasici, Taliani specialisti na skejt (v globale), ale dalsie okolnosti hraju len a len v prospech Talianov.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 26.02.2017, 10:12 Předmět: Klasicke lyzovanie 2016/17
Pište tipy na sázení
Citovat

Nesprávne zadaný tip.

Ja usmevne, ze som vcera tych Talianov nevidel. Top5 je tip, ktory ide proti Kanade, USA a podobnym timom z 2.SF, samozrejme, aj proti FRA, mozno SWE z prveho. NOR su asi velkym sustom, RUS moze byt hratelne, FIN mozu byt hratelni, ale v globale su ITA koncipovani na 4.-5.miesto (je vyhodou, ze je moznost byt aj vyssie, prave kvoli vyhode 1.SF).

Skoky, je to vypisane dobre, dokonca ani nevypisuju "tutti" dvojicky rozdielnych vahovych skupin. Fini su doma, najslabsi clanok ma podla mna na lepsie skoky, nez ukazala (resp. nez ukazuje nepostup z kvalifikacie - Forsstroem). To plati aj o Julii Kykkoenen, ze v zavode to uplne nevyslo. Muzi solidni, ale o tych timove sutaze vacsinou nie su, ak ide o tieto renomovane skokanske krajiny.

Francuzky maju 2 solidne skokanky, v globale tak maju urcitu vyhodu oproti Finkam. Naopak, Francuzi maju Brasmea, ktory by mal na elitnych Finov stratit podstatne viac. Za druhe, ani Vincent tu neskace nic svetoborne - maly mostik mu nesedi a ked nefukne proti (a skace sa z nizkeho najazdu ako vcera), je uplne strateny. Nie je to tutti, to vobec, ale tie drobnosti hraju skor pre domacich.

Cyklistika - asi nemam dost odvahy hrat spekulativny tip za 1,9 solo (za druhe, ani by mi to za 10u v Tipaci nezobrali). Som prekvapeny - KBK je klasika pre sprinterov. Peto je v treningovom mode, po zavode sa vcera vyjadril, ze je chory a ze v poslednych 20km mal krce. Este pred zavodom v rozhovore spomenul, ze cielom je potrenovat a najma sa nezranit - tieto zavody nie su cielom, su len prostriedkom ako neskor dosiahnut svoj ciel. Za dalsie - na starte Sam Bennett, sprinter timu Bora-Hansgrohe, ktoremu uz v tejto sezone Peto rozbiehal sprinty.

Zavod moze byt selektivny, urcite nie natolko ako vcera, v idealnom pripade bude hromadny sprint, Bennett sa udrzi a Peto mu sprint rozbehne, prip. sa nebude v nom ani len podielat (zvesi nohy a vyhne sa riziku, ked bude balik az prilis pocetny). Dylan je rychlejsi, vcera sa ukazoval vo vybornom svetle (az do smolneho defektu), dnes je teoreticky hlavny favorit (Kristoff/Boonen vcera neprijemne padali, aj ked su pripraveni, je to nesporne drobny problem).
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 28.02.2017, 11:20 Předmět: Klasicke lyzovanie 2016/17
Pište tipy na sázení
Citovat

Nesprávne zadaný tip.

Ako povedali nasi servisaci, vcera -5, dnes +3, takze to bude, uz len z tohto pohladu, velmi zaujimave.

Nemam rad prvoplanove tipy. Nemam rad, ked cakam na ponuku, vecer ju ako naschval (T....) nezverejnia, rano sa zabudim a uz su tam vidiet dropy. Netvrdim, ze by som sa strhlav vrhal po Haag proti Bjornsen, ale ide o princip. Ja chcem byt ten, co si vybera z kompletnej ponuky, nie ten, ktory dojeda po ostatnych a este s usmevom a pokorou bude dakovat, ze mu aspon nieco zostalo.

Kylloenen top6? Snazim sa ist proti vysledkom z Otepaa. Dnesna ponuka spociva na kombinacii Otepaa/1.cast skiatlonu v Lahti/severske NC a dlhodobeho vnimania zavodnikov (vysledky z minulosti a meno, ktore sa s nimi vezie - v tom je aj postavenie vo SP, vo vseobecnosti, mozno trend vysledkov, aj ked v tomto smere pochybujem).

Stale si myslim a skiatlon to potvrdil, ze v Otepaa Fini jednoducho nenamazali tak, ako mali, resp. ostatne narody namazali omnoho lepsie (najma Svedi a Rusi).

Kylloenen tak skoncila az 30. Asi bude pravdou, ze Anne je uz zavodnickou skor do kontaktu, ze mozno jej sedia trate, ktore su jednoduchsie, resp. lyziarskejsie, napriek tomu ma to zlakalo. Mozno ten kontrast - 2,0 top6 T...., 4,15 MB. Mozno prave len ten paradox - 30.miesto a v skiatlone tu na krasnom 5.

Finom tu totiz vacsinou idu skvele lyze, co je diametralny rozdiel oproti Otepaa (kde naopak v tomto smere stracali). Neviem, ako uchopit Mononen, neviem ako uchopit Niskanen, Krista je neuchopitelna, pretoze je druha favoritka a tou prvou je Marit.

Proti Rusom sa ist neda, zahrat na ne asi ano, ale po Otepaa uz chyba moment prekvapenia (a tu napr. oproti Finom/Nemkam tu vyhodu stratia). Nemky su dalsi lakavy narod, kedze aj tie v Otepaa vybuchli - a tu v skiatlone kolektivne velmi dobry vykon, v team sprinte solidne a prave Boehler/Fessel by mali dnes mutit vodu. Zahrat Fessel top15 za 2,3?

Smutnu som nestihol a top20 je lakavych, takisto, ale nemam vobec predstavu co od nej cakat. Je pekne, ze ciel je top10, ale pride mi to mimo realitu. V globale by mala byt prave niekde okolo 20.miesta ...

///

Zahrat proti Oestberg? Ako hovorim, je to prvoplanovy tip, ktore som kedysi hraval, tentokrat ma uz na nich nic nepritahuje. Vyzera, ze je z formy, nepodaril sa jej skiatlon, avsak v Otepaa velmi solidne (v podmienkach, ktore jej nemohli uplne vyhovovat) a na NC tiez slusne pociny z jej strany. To, ze jej to nejde v sprintoch je dlhodoby trend prerodu zo sprinterky na distancnu zavodnicku, cim netvrdim, ze jej sprinterska vykonnost nepojde v dalsej sezone znova nahor (ale bude to suvisiet s tym, ze uz sa bude citit komfortne v distancii a bude moct popracovat aj na dynamike a rychlosti).

///

Stadlober solidny hype, pritom jej sedi kontakt, Nathalie klasiku prilis neoblubuje, Ishida je zrejme presne zaskatulkovana a skor to bude horsie, nez sa moze pred zavodom zdat. Bjornsen nebrat, zle skusenosti skoro z kazdeho zavodu, nie sme na jednej vlnovej dlzke a Svedky?

Kalla verim, s padom zvladla klasiku vyborne, v skejte jej potom zrejme nieco chybalo, ale po tych problemoch v uvode sezony a spominanom pade, musela byt extremne spokojna. Haag uz zacala stracat aj na konci klasickej casti skiatlonu, takze hrat top10 za 3,0 moze lakat, ale potom si clovek uvedomi, ze caka viacej od Finiek, Nemiek, Rusky sa tam budu ponevierat a to su zrovna narody, ktore sklamali v Otepaa a papierovo tam patria. Od Idy a Stiny necakam nic - Stina moze prekvapit (klasika a distancia jej v tejto sezone chutili), avsak vzdy to prichadzalo v kontaktnych zavodoch. Zaroven je tu problem, psychicky, a zrejme trochu aj vykonnostny (co zrejme aj suvisi - cakala sa medaila/zlato hned na uvod, po pade (vlastnej chybe) z toho nebolo nic, v team sprinte sa medaila cakala taktiez, znova nic, Stina sa na nic nevyhovarala a povedala, ze je zo seba sklamana a medailu si nezasluzi (bolo to spominane v kombinacii s moznym protestom svedskej vypravy kvoli podozrivej predavke Rusiek), v skiatlone strata kontaktu v klasike = dnesny kvalitny pocin by sa rovnal prekvapeniu.

U Noriek zrejme presny opak - Marit zvlada ulohu favoritky, Weng si spravila chut v team sprinte po solidnom vykone a Jacobsen/Oestberg mozu len prekvapit, velky tlak na nich nebude po 3 zlatych od kolegyn a stopercentnej bilancii.

A na zaver - Justyna. V Lahti to ma rada, ako jedna z mala si tu potrenovala v ramci Lahti Games (vyhrala pred Falk). Forma jej stupa a netreba spominat, kym Justyna bola a kym v podstate stale je. Myslim, ze ta elita je fakt na livku, vystihnutie spravneho momentu, prip. treba dufat, ze v zavere bude nejaky suboj tesny a bookies sa odhodlaju vypisat "nieco", pricom budu badatelne indicie, kto bude v cieli skor (Krista ma vyborne zavery, toboz ked sa ide zjazdom do ciela, tam je Kalla slabsia (vid jej caste pady, v muzoch je nieco podobne Marcus Hellner). Weng zasa nema hmotnost a v zjazdoch straca kvoli tomu. Oestberg je vyborna zjazdarka, avsak jej forma hovori skor o tom, ze moze rozbehnut vyborne, ale postupom casu bude odpadavat. Kowalczyk je specialistka na 5km a stale je to vidiet. 5km je skvelych a v dalsej 5 uz jej na uplnu spicku nieco chyba. Marit je Marit = stroj.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 1.03.2017, 23:56 Předmět: Klasicke lyzovanie 2016/17
Pište tipy na sázení
Citovat

Nesprávne zadaný tip.

Zenska stafeta je jasne nalajnovana, minimalne do chvile, kym sa neudeje nieco necakane, vid napr. vymena na poslednu chvilu vo finskej stafete v Ulricehamnu (Niskanen out), prepadak na prvom useku od Roponen, ktora sa celu sezony trapi s bolavym chrbtom a rozhodne to nie je klasicka a uz vobec nie zavodnicka "do rychlosti".

Norky by mali vyhrat, pricom si myslim, ze Svedky maju potencial im to stazit. Vyhodou Noriek je, ze si ten svoj standard vsetky odvedu a aj to moze stacit. Aby prehrali, musia superky vynalozit nadstandard (niektore useky), prip. Norky niekde vybuchnut.

Za Fallu by mala spravit spinavu pracu Kowalczyk, ale Haag ma taku formu, ze by to zrovna na 5km klasicky nemal byt problem. Kalla/Weng, suboj si uz vyskuali v skiatlone, znova nevidim priestor pre velke nastupy a zvraty.

Ebba Andersson? Ja jej verim, ale s cistym svedomim musim priznat, ze je to najvacsie riziko. Ulohou/snahou Weng/Kalla bude spravit poziciu pre 3.usek, ktory moze rozhodnut - resp. moze rozhodnut v prospech Norska a dat realnu nadej na zlato Svedsku. Pretoze, ak to Ebba privezie v kontakte, Stina Marit zdola (moj nazor), prip. ma velku sancu, aby ju zdolala (politicke prehlasenie).

Finky budu solidne, ale z kazdeho useku mam neblahy pocit. Klasika by nemala byt problem, aj ked Aikku uz nie je stopercentna istota. Avsak je to 1.usek a Finka nema dovod nic tvorit (= ani minat zbytocne energiu). Kerttu nejake diery zalepi, aj ked lepit diery na SWE/NOR by sa nemuselo vyplatit (Weng/Kalla by uz asi nevidela). Mononen nema nejaku prevratnu formu a klasiku ma silnejsiu. 3.usek s nou je z nudze cnost (citaj - Roponen zranena, Kaisa im dala na poslednu chvilu definitivne kosom - zasluzene, pritom zaroven velmi prekvapivo). Krista zasa naraza na faktor - musim byt sama, aby som uspela, co sa moze podarit, ale zaroven skor hrozi, ze bude celit utokom "zo zadnych pozicii".

SWE vs FIN 1 tak vyzera ako vyborna myslienka, ale je tu Ebba = riziko. Svedka strati kontakt a Stina uz Finku nedobehne, ked bude s nou v kontakte, tak ju porazi, ale o tom rec tentokrat nebola.

USA vyzeraju velmi dobre, aj ked budu to mat tazke v boji so severskym triumviratom. Diggins clovek podvedome veri s kazdym, bez ohladu na "svedsky" neuspech, kde ju v zavere zdolali obidve superky (Nemka/Svedka). Povazujem zlozenie za idealne (rovnako ako u Svedok, u Noriek urcite nie, u Finok za danych okolnosti je to zrejme maximum mozneho). Randall vyzera ako riziko, lenze podla svojich slov zasla najlepsiu 5 klasicky za posledne obdobie prave tu na MS. 10km klasicky totiz sluzila ako nominacia, takze potencialne kandidatky boli skor testovane v prvom okruhu, nez v celom zavode a tak to aj pojali. Kikkan sa musi udrzat, nie nutne uplnej elity, aj ked to by znamenalo, ze zrazu bojuju o priecky vyssie nez sa cakalo. Bjornsen 5km udrzi takmer s kazdym, za predpokladu kvalitneho servisu. Stephen na kopcovitej trati takisto, toboz pri tradicne horsej kvalite superiek na tretom useku. A Diggins je tajna zbran, vlastne uz nie tajna, ale stopercentna akceptovana. Zavodnicka, ktora sa pre 5km volnym stylom narodila, aj ked ona by najradsej bola vnimana ako komplexna zavodnicka (co chcelo dokumentovat v klasickom team sprinte).

Preco nehram USA proti GER? Ringwald. Rusky a Rusi tu jazdia skvele, lenze Sedova nie je sprinterkou na poslednom useku, mimo Belorukovej na druhom chybaju vsetkym rychlostne predpokaldy, co je pre 5km usek nutnostou, resp. vyhodou. Nemky tak maju vacsi potencial, maju lepsieho h2h finishmana a tak su Rusky jasnou volbou.

Polky maju len Kowalczyk. Zazraky sa deju, ale forma Marcisz v team sprinte ukazuje, ze to nebude ziadna slava. Strategia max. to roztrhat a potom prip. tazit z kontaktu so spickou vyzera logicky, ale SUI na strane druhej prakticky nemaju vyraznejsi slabsi clanok. Samozrejme, nejedna sa o stafetu snov, ten potencial je znacne limitovany mnohymi vecami (ze klasicky v SUI neexistuju (takze ich supluju sprinterky, ktore to docela zvladaju, ze na poslednom useku je vytrvalkyna Boner, ktora na 5km nemoze konkurovat v samotnom zavere nikomu a nicomu).

Ak zahrat proti Polkam, tak SUI vyzeraju jednoznacne najlepsie.

Talianky su pre mna tazko riesitelnym rebusom, ktory riesit ani moc nemusim. Slovinky su podobny koncept ako SUI, bez hviezdneho useku, s vacsou neistotou v klasike, naplastou je mozno Cebasek ako finishmanka, ktora sa ale do "hry" zrejme nedostane. Cesky, totalny zlepenec, ktory moze solidne fungovat, avsak uprimne len v boji s exotickymi stafetami, ktore sa zidu jedenkrat do roka (co je vlastne aj pripad, v sucasnosti, ceskej stafety).
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 2.03.2017, 23:03 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Muzska stafeta ...

..., kde mi skoro uniklo, ze je to 4x10km (MS/OH, na SP sa jazdi skratena 7,5). Meni to trochu situaciu, aj ked nie zasadne.

Nori, nemaju slabinu. Jediny ich problem spociva v osobe ruskeho medveda na poslednom useku. Takze sa oproti skiatlonu nic nemeni, tentokrat maju tu vyhodu, ze nesnazia sa zbavit Ustiugova, ale snazia sa zbavit kolegov, aby Ustiugova uz nemuseli riesit.

Rusi by potrebovali Legkova a vyhrali by zlato. Legkov by sa Sundbyho udrzal na tretom useku. Chervotkin? Tych 10km mozno bude trochu prilis. Rus ma zaroven zaujimavy harmonogram zavodov - narocna 1.cast sezony, po problemoch inych borcov "musel" ist aj na Tour de Ski, juniorske MS a pred par dnami sa objavil aj na armadnych majstrovstvach sveta v Sochi. Otazkou je, preco Chervotkin a nie Bolshunov, cim netvrdim, ze tento vyber je horsi nez ten druhy, len by ma zaujimalo, preco sa treneri rozhodli zrovna takto.

Nori - rovnaka strategia ako v skiatlone, kde ju ale prekvapivo nenaplnali - naozaj som z toho nemal pocit, ze Toenseth/Roethe/Krogh pracuju na Sundbyho, resp. na max. tempe. Krogha este chapem, nechapem vobec Roetheho a ani Toensetha, resp. chapem - vyhrali vlastne zaujmy, pred zaujmom Sundbyho (je pekne hovorit o obetovani sa (aby som sa dostal do nominacie) pre lidra a potom, ked uz ste na tutti na supiske, zmenit trochu plan a pomyslat aj na svoj uspech - pricom tieto dve veci sa pomerne vylucuju).

Samozrejme, zajtra tahaju vsetci za jeden povraz, za jednu medailu, usek konci po 10km a netreba premyslat prehnane dopredu - treba ist maximum a verit, ze to superi neustoja.

Svedi by ma velmi prekvapili, keby zajtra bojovali o zlato. Vsetci clenovia su trochu bez chuti a zapachu, cakal som, ze vyrukuju s drobnym prekvapenim (Emil) a napokon zvitazila nudna klasicka zostava s osvedcenym materialom. Solidnost a spolahlivost by sa mala rovnat placke, ale ... Nie je to dnesne Finsko, ale v muzskych tendenciach sa tomu priblizuje.

Fini maju svoju hviezdu, ktora zaroven vie, ze toto je "posledny" start - na 50km F nema ziaden narok. Klasika brutal, tam to potrebuju Fini nadelit, lenze hlavni superi nemaju vyrazne horsich klasikov (NOR/RUS/SWE). Lari Lehtonen je dobry drzak, lenze to je narocna trat a oproti standardom maju Nori na tretom Sundbyho (Gloeersen by nikomu vyrazne neutiekol, ak vobec). Heikkinen trochu z formy, trochu bez sprintu, pomerne verna obdoba Parmakoski.

Kanadani sa mi nepacia ani trochu. Na strane druhej, svojim sposobom ma prekvapili v team sprinte (nie uplne vysledkom samotnym, skor faktorom 2.SF a Valjasom, ktory sa dokazal zmacknut aj na tretom useku vo F). Kershaw z formy, Killick to na prvom moze poslat do vecnych lovist, co je mozno argument pre posetrenie sil u Harveyho, ak sa to uz po klasike bude vyvijat zle-nedobre (aj ked Harvey je hrdy Kanadan a timovy uspech pre neho znamena vela).

Svajciari s Colognom. Lenze zrejme kvoli zdr. problemom "az" na 3.useku. Baumann ma skvelu formu, lenze Rueesch moze byt velka divocina a Perl nie je sprinter (aj ked vo Svedsku pomerne pozitivne prekvapil).

Nemci sa vzdy dobre podcenuju, avsak skoro nemozno proti nim zahrat. Tscharnkeho nahradza Dobler - neverim im, nemali by miesat karty (cakam rychly tazky zavod, pomerne malo taktiky - mimo nejakych dvojiciek v zavere - a kedze nejde Northug, tak by to nemalo znamenat uplne zastavenie a pospojovanie balika do 7/8-clennej skupiny).

Taliani - keby som len mohol aspon trochu verit De Fabianimu, ktory vyzera, ze je uplne mimo. Taliani totiz nasli schopny 3.usek (Salvadori - 10. v skiatlone a solidny aj na 15km C), Noeckler malokedy v timovych zavodoch sklame a Federico ma formu a bol by som uprimne zvedavy, co by v suboji o vyssie miesto predviedol na poslednom useku (ako Stine Nilsson - verim mu).

Frantici? Vo Svedsku skoncili v rovnakom zlozeni na 9.mieste, pritom na vitaza stratili 3,8 sekundy. O com to vypoveda? Snad o tom, ze Parisse nie je vhodny finishman. Vo Svedsku bola zaroven daleko prijemnejsia trat, kde na klasike nebolo tolko problemov s kontaktom. Frantici by tak potrebovali zavod roztrhat, ked sa ale clovek zamysli, v klasike by naopak boli radi, ked sa to udrzi pospolu (pretoze pri ich forme su to Francuzi, ktori by boli "prvi" na rane), Duvillard rozhodne nie je clanok, ktory by mal nieco rozpojovat a Parisse nema sprint.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 4.03.2017, 11:36 Předmět: Atletika
Pište tipy na sázení
Citovat

Nesprávne zadaný tip.

Samozrejme, nie C, ale F (takze nie klasicky, ale volne).

Paci sa mi Stephen, ale top10 za 3,5 je hrana alebo skor zelanie (top15 za 1,75 by som si zahral, tentokrat, urcite radsej). Mam proti Anne Haag (s Ragnhild Hagou) a mam proti Niskanen (s Tchekalevou). To som hral este v noci. Srandou je, ze kurzy nejako zvlastne oscilovali - chvilu nadol, potom zasa nahor, v sucasnosti je to niekde na urovni toho, co mam ja.

Pravdou je, ze som trochu zneistel, resp. nikdy to nebolo nic extra. Niskanen ma slusnu formu, je doma a skejt dokaze zajst. Vytrvala je pomerne dost a MS u nej zacalo az klasickou 10. Haag by ma velmi prekvapila, keby nieco zasla, naopak Haga tu ma jediny start (podobne ako v muzskom poli Holund a Gloeersen). Takze tu Haga vs Haag 1 stale doporucujem, aj ked ja uz si nikam nedavam, pretoze ju mam s Ruskou + v dalsej akovke.

Vo Finsku sa ochladilo, som zvedavy, co dokazu organizatori spravit s tratou, dlhy sampionat, takze hviezdy toho budu mat dost a je len otazkou, komu "dojde" a kedze hviezdy nie su prilis motivovane dokoncovat v poli porazenych, niektori z nich urcite nedokoncia (ono to suvisi aj s tym, ze idu v urcitu dobu za hranou svojich aktualnych moznosti, takze ked sily dojdu, ide to velmi rychlo z kopca).

Vyhodu by preto mali mat zavodnicky ako Haga, Wiken, ...

Okolo Jacobsen obrovsky hype (placka na 10km C a stafetovy uprk na 3.useku, najlepsi cas atd.), takze sa oplati ist max. proti nej. Kalla takisto nepredstavuje skrytu hodnotu, kedze striebro na 10km F, pricom v stafete takmer potopila svedske sance (sance na zlato urcite). Weng je necitelna, Parmakoski, urcite moze, ale ruku do ohna by som za nu nedal. Diggins vylozene neverim - duely proti nej nie su nic extra, takze zostava pockat na livko (ked sa predpoklad zacne potvrdzovat, alebo naopak, ked sa nepotvrdi a zahram v zavere nieco na nu).

Proti mladsim zavodnickam nic extra - Ebba na Tipaci s Hennig (ktora je lepsia klasicka), co su 2 mlade, dopadnut to moze akymkolvek sposobom, bez ohladu na kvality na 5km/10km F.

Berouskova top25? Strach je len z vacsieho mnozstva odstupeni hviezd. Inak je tam dost vytrvalkyn, ktore to maju ako jediny start (napr. Gregg, senzacna medailistka na 10km F z Falunu). Berouskova ma za sebou skiatlon/10km C/stafetovy usek, takze dost startov, roztahanych do 10 dni, ne urcitu skupinu jednoducho nema a dalsou skupinou su vytrvalkyne s jedinym startom na MS. Mimo top30 to uz naraza az prilis na problem s odstupeniami favoritiek, ktorym sa zavod nevydari.

///

Atletika, je tam toho mnozstvo. Vacsina veci okolo 1,5-1,7, takze akovky/kombik/...

Rogestedt odtiahol svoj rozbeh, co je strategia niekoho, kto si neveri na finish. Bol to treti rozbeh, vedel, aky cas mu staci a strach z dvoch rychlikov (Nemec/Poliak) bol zrejme prilis velky. Napriek tomu, ze ho obaja predstihli, dosiahol aj on vyborny cas (a aj vdaka nemu 4. a 5. - z tohto SF postupili vsetci traja na cas). Timo Benitz vyzeral skvele a Filip Sasinek v 2.SF snad este lepsie.

Spolu s druhym Svedom Berglundom (lider europskych tabuliek, borec s najlepsim casom na HME) a znamym Poliakom Lewandowskim (elitny borec na 800m, na starost s logickym prechodom na 1500m).

///

Luiza Gega je za normalnych okolnosti zavodnicka na 3000m H. V rozhovore priznala, ze povodne ani nechcela startovat na HME, napokon to skusila a forma je prekvapivo slusna. Stale plati, ze pre Gegu je 1500 prilis rychla zalezitost, chyba jej silny zaver. Ennaoui, mlada Polka s marockymi korenmi, je naopak 800m, ktora kombinuje na rovnakej urovni obidve discipliny.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 5.03.2017, 0:43 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Co vam mozem povedat? Vyhra sprinter.

Ak nieco dnesnych 30km F ukazalo, tak urcite to, ze trat je po ochladeni v perfektnom stave a zaroven pomerne znemoznuje narazove trhanie balika (ze si niekto nastupi a uz ho nikto nikdy neuvidi).

Trat je zaroven pomerne jednoducha, na standardy trati tu v Lahti (ako hovorili komentatori - su tam rovinate pasaze, ktore sa vyuzivaju na rekreacne ucely pre miestnych obyvatelov). Tie su doplnkom usekov, ktore pozname z minulych zavodov, napr. zo skiatlonu.

Znova, povazujem za vyhodu, ked niekto mal lahsi program, neabsolvoval stafetu, ktoru sa naopak odohravala v supernarocnych snehovych podmienkach a brala viac sil, nez by sa pri pohlade na vzdialenost mohlo zdat (vid prestrih na Hellnera po heroickom vykone na 3.useku).

Z tych stafiet vzisiel ako vitaz Sundby, za predpokladu, ze by trat na 50km bola selektivna. Vtedy som si myslel, ze na 50km sa ukaze aj "hrdina" Krogh. Takto vyvoj stafety oslavil len supera 2 a 3 (Ustiugov, resp. Hellner).

Staci sa pozriet, ako vyzera supiska elitnych narodov. Z Norov ide oproti stafetam len Sundby (duo klasikov sa ozvalo, ze sa citia byt zneuziti - "vyuzit a odhodit ako handru", ked uz nie je potrebna; sklamanie z neucasti na zaverecnej 50 je u nich obrovske). Ja som ich tam nikdy necakal - cakal som Krogha, Sveena, ktory si vypytal miesto vykonom na 30km v Davose.

Svedi bez Calleho, Rusi s tromi cerstvymi, dokonca absentuje Larkov, co naozaj nechapem (vyborna forma, vytrvalec, lepsi borec na skejt). Sedov/Melnichenko/Chervotkin bude rusky komparz k jasnemu lidrovi.

///

Neverim prvym trom - Sundby bude mat problem sa zbavit superov, toboz oddychnutejsich nez on, Hellner bude mat ten isty problem + ked sa nezbavi, nema sprint a je biedny zjazdar (takze to moze dopadnut asi ako s Charlotte Kalla). Ustiugov - mimo 15km C isiel vsetko, vsade bojoval o tie najvyssie priecky do poslednych chvil zavodov (skiatlon, sprint, team sprint, stafeta - 2 zlate, 2 strieborne).

Komu verim? Gloeersen vyzera ako "prekvapivy" vitaz. Dnes som zistil, ze od Davosu to nie je az tak daleko (profilovo) - samozrejme, chyba nadmorska vyska, ktoru mu "chuti" viac nez mnohym ostatnym, toboz pocas sezony.

Northugovi neverim, ale jeho triumf by ma vobec neprekvapil. Myslim si, ze k vitazstvu mu bude chybat malo, mozno nieco na sposob dnesnej Diggins (alebo jeho pocinu v individualnom sprinte). Bude tam, bude nebezpecny, ale ked sa zavod zacne lamat v poslednom kole, na prechode mu trochu dojde, chyti dieru a uz sa viacej do boja o zlato nevrati. Moze to byt aj podstatne horsie (to urcite), moze to byt aj o nieco lepsie (= zlato).

Holund vyzera ako safe bet na umiestnenie, uz menej na h2h, kedze v zaverecnom sprinte prehra aj s kojencom. A kedze T.... chybu neurobil, tak aj s tym umiestnenim to pri nazore, ze to nebude az take selektivne, je trochu "vachrlate".

Z podobneho sudku su aj mena ako Livers, Perl (dokonca Cologna, ktory splna oznacenie "svajciarsky" Northug - moze to byt skvele, ale prevladaju pochybnosti a stafetovy usek na tom moc nemeni; to lytko bude treba v zaverecnom nastupe; druha vec - uz v minulosti povolilo aj pocas zavodu, kde sa doslova zastavil, takze Cologna je rozhodne borec "na livko", nie pred). Sem patri aj Rus Sedov, Sved Johansson.

///

Poslednou skupinou su borci, ktori preferuju skejt. Manificat, Musgrave, mozno sem mozeme hodit aj toho Roetheho.

K nim nadvazuju mena, ktorym neverim, ale za urcitych okolnosti su nebezpecni - klasickym prikladom je Alex Harvey. Myslim, ze odpadne, ale vplyvom stafety (usetril sily) sa tomu da verit podstatne menej, rovnako aj trat mu bude vyhovovat. Neverim ani Olssonovi, ktory jednoducho nema formu a vyjadril sa, ze bude pomahat Hellnerovi v ceste za medailou (co pozname z minulosti - svedske strategie a cary pocas hromadnych 50 na velkych akciach).
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 5.03.2017, 10:11 Předmět: Klasicke lyzovanie 2016/17
Pište tipy na sázení
Citovat

Nesprávne zadaný tip.

Tie "dobre" kurzy som u Northuga nezachytil, resp. ho mam za presne 10 eur (co je tradicny limit u MB na akykolvek kurz). Teraz ho hrat po drope (T.... dokonca otvaral za 12,0, co nemalo dovod riesit) nema ziadnu cenu (podobne ako u Diggins vcera - pockat, pozriet sa, co sa bude na trati diat, aky bude zaujem ist tempo od niektorych narodov - Svedi napr.; ako bude reagovat Northug, vyraz v tvari, urcite gesta a drobnosti vypovedajuce o nepohode/unave atd. - vsak to poznate Very Happy).

Na Gloeersena "boom" nenastal, takze 34,0 sa nepohlo ani o milimeter. Mam nieco aj na top3, ale hodnota je urcite skryta v tipe na vyhru. Teoreticky, v samotnom zavere by nemal mat len na Ustiugova a mozno Northuga, problemom moze byt Harvey, ale v globale - clovek nemoze byt nahnevany, ked si pozrie vyhliadky za predpokladu, ze zavod nebude selektivny. Ak bude, je tam opacna nadej, ze Gloeersen uvisi (on tvorit rozhodne nic nebude) a spominane mena odpadnu (ci uz z dovodu unavy z narocneho sampionatu, alebo z dovodu nedostatocnej vykonnosti).
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 6.03.2017, 1:06 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Tak a mame po MS (a po naozaj nabitom "sportovom" vikende).

Nedaval som si ziadne nesplnitelne ciele, dokonca ani metu "zisku", s ktorou by som bol spokojny, prip. ktore by sa dala povazovat za nadplan. Pritom pri alpskom lyzovani som nieco podobne aplikoval, potreboval som vyzvu, ktora by ma trochu hnala. V bezkach som to tak necitil, nechcel som nieco vyberat nasilu a nechaval som to na livko, ked som nevidel chybu, nebol som si niecim isty.

Mojmu tipovaniu MS s jasnymi favoritmi skodia, ak sa jedna o zalezitosti, ktore mam nasledovane (to porovnavam s LOH, kde som pri urcitych disciplinach opustil komfortnu zonu a "trochu" sa odviazal, s logicky striedavymi uspechmi). Mozno opak by sa dal tvrdit, keby MS poodkryvali urcitu skrytu ponuku - SK by isli do neznama, prip. keby boli lepsie limity, na ktorych je to postavene. Ak boli lepsie limity, tak sa nejednalo o nic zasadne. Ak islo o zazracnu ponuku, tak sa skor priblizila (T....) starym dobrym casom pri beznych zastavkach SP (co sa neda povazovat za nadstandard). Bolo viacej stavok s ceskymi lyziarmi, to bolo fajn, aj ked hra "proti" ma svoje medze, toboz ked sa nejednalo o hviezdnu ekipu (prehnane favorizovana bola max. Smutna na 15km C a aj to len okolim/vlastnym nekritickym egom).

Keby som to mal rozobrat - sprinty na uvod, ako to povedat - dopadli solidne, v zenach som mal dost stastia, v muzoch naopak ziadne (co podtrhol livebet za slusny objem (na vtedy aktualne moznosti) na Harveyho s DSQ po zmene stopy v cielovej rovinke. Z top10 bolo 12.miesto, z peknej vyhry rozporuplny pocit nenaplnenych ocakavani.

Skiatlony prilis nezaujali, vybavujem si snad len, ze Toenseth zazracne bol top6 a Musgrave podobne zazracne mimo top10, vsetko brane vzhladom k priebehu, ktory ma prekvapil norskou pasivitou, za ktoru napokon doplatili (alebo inak, doplatil na to Sundby - pribeh, ktory pred 8 dnami zacal, ale rozhodne este nekoncil).

Na team sprinty som sa velmi tesil, vsetko vyzeralo skvele az do medialne vdacneho momentu par desiatok metrov pred cielom. Zensky team sprint som uspesne vynechal - vysledky ma prekvapili (mimo vitaziek), netipoval by som taky vyvoj a uz vtedy som si hovoril, ze som rozhodne usetril (aj ked je to skor fraza - ked sa mi nic nepacilo, prilis nehrozilo, ze by som mohol prehrat).

Klasicke 10/15 - cakal som viacej od livka, ale pri zenach snad u betka vobec nic neprebiehalo - ziadne h2h, absolutne ziadne (co popiera status vynimocnosti MS oproti ostatnych radovych SP).

Stafety som si uzil, dobre som odhadol prakticky vsetko, co sa v nich stalo, rovnako som si vychutnal aj livebet na Krogha (celu tu situaciu, ktora tomu predchadzala, akt vsadenia a potom spokojneho dosledovania zavodu - keby som to mal popisat - uz ked som videl, ze sa Sundby trha od Chervotkina a zaroven vnimal, ze to skusil az v poslednom 4.okruhu, tesil som sa, ze sa bude dat s tym pracovat - strata bola necelych 18 sekund, vedel som, ze Ustiugov bude musiet ist hned podlahu, co na SK spravi iluziu "velmi lahkeho stiahnutia a jasnej favorizacie ruskeho bohatiera a to bez toho, aby Nora realne dobehol, bez akceptovania, co ta stihacka stala sil, ze Krogh na 10km F nie je horsi zavodnik a ze v tazkom kasovitom snehu to bude boliet minimalne dvakrat tak, nez za normalnych beznych okolnosti - smutok nastal, ked som tesne nestihol kurz 2,15; v tom je livebetting krasny a kruty zaroven - nacasovanie ma esencialnu podstatu na vysledny zisk, na samotny pocit, ako aj na moznosti istenia, zbavenia, odpredaja, jednoducho roznych ukonov, ked sa situacia zmeni a nie je tak vyhodna/je nevyhodna/je beznadejna - nestihol som, o milisekundy, zmenil sa trend, z 9 sekund bolo 10-12 a mysle som si, ze na tom nezarobim ani halier, pritom som to mal tak "krasne" vymyslene - napokon pomohlo, ze Rus zavody nevzdava a ze Krogh sa so superom pohraval, resp. ked nemusel, neplytval zbytocne silami vedomy si toho, ze mu moze dojst a bude problem (prikladny pristup a takticky perfektne zvladnuty usek) - nebol kurz 2,15, bol kurz 1,6, blizsie k cielu, za vyhodnych podmienok - napriek tomu to nebol ten livebet, kde ked clovek vsadi, uz moze urcitym percentom svojho "ja" oslavovat - stale to bolo fajn a zaroven tam bol stale priestor, ze sa to velmi lahko moze totalne pokazit (jednoducho kontrolovane napatie az do konca)

Kontrolovane napatie v skokoch, prip. v alpskom lyzovani neexistuje. To by som bol prilis kruty - ano, aj tu existuje, ale vztahuje sa len k takym tipom, ked hrame niekoho v cieli proti dalsim, ktori v cieli zatial nie su - tipy ako udrzi vedenie, zvitazi v 1.kole atd., kde pozname vykon, ktory by mal na nieco stacit a ak sme vyhodnotili moznosti zavodnika/podmienok, malo by to vyjst, prip. ak nie, tak sa to stopercentne oplati. Co su aj tipy, ktore mam najradsej, preotoze som zvyknuty, ze ked na niekoho vsadim, velmi rad vypadava, prip. sa nevyhne hrubej skolackej chyby (v inak vyborne odjazdenom kole, podla predpokladov).

///

30km F vysla velmi dobre - akovka, dalsie doplnkove tipy, na livku sa nieco podarilo nahrat (kde bola urcite skoda limitov, co neplatilo o dnesku). Skusal som Diggins, neskor Hagu, jednoducho to bolo velmi pohodove a absolutne pod kontrolou.

Dnes naopak, nervak hned od uvodu, ked sa nepochopitelne k solo utoku vybral Anders Gloeersen. Prvotny sok vystriedal ironicky usmev na tvari a lucenie sa s moznym uspechom pri tipe na jeho osobu. Cely zavod bol zvlastny, livko tak bolo takmer nehratelne, akovka nevysla (kedze som hral proti Jaksovi s Liversom, kde bolo hotovo po 10km). Nieco som dokazala naklikat na livku a aspon si zobrat "pozicane" zasa spat, to bolo ale vsetko. Harvey ako vitaz ma utvrdil v tom, ze na danom zavode som jednoducho nemohol vyhrat, snad len v pripade, ze by som dal "Sundby nevyhra" za kurz cca 1,9 (nejako specialne som tuto ponuku nestudoval).

///

Skoky boli tipovatelne (mimo team eventu na zaver, kde to sice dopadlo relativne OK, ale bola to neskutocna divocina), ale vplyvom mnozstva treningov sa bookies v podstate nedalo "prechytracit". Chytit dobry kurz ano, ale mne tam vzdy chybal naozaj nevyhnutny moment prekvapenia. A to som hral vtipnu akovku este na zaciatku MS na umiestenie na jednotlivych mostikoch - Koudelka vysiel vdaka excesu v kvalifikacii na velkom lahucko a Wellinger? Tam to bola symptomaticka remiza, ktora potvrdila, ze tip bol kvalitny, ale nieco tomu chybalo.

///

A kombinacia bola sklamanim z pohladu vypisovania, to uz som zdelil hned pri prvom individuali a odvtedy to bolo este o level, mozno o dva, horsie. Prvy individual vysiel na dane pomery skvostne (tie tipy, co som hral, resp. veci, ktore som vypichol - proti komu, na koho ...), potom uz nebolo v mojich silach vytvorit co i len jeden zmysluplny tip (bud ponuka nebola vobec, alebo bola absolutne nepouzitelna - ponuka, kde clovek je skoro nuteny, aby prehral).

///

Divacky som si uzil Sundbyho marnu snahu ziskat individualne zlato z MS. Pad, zazracny Iivo a dnesne "bramborove" vyustenie, ktore sa znova takmer skoncilo znova na zemi.

Inak to bolo sterilne - dominancia Marit, ktora sice dala cuchnut v hromadnych zavodoch, ale ani Krista, ani Heidi na zaver, tuto chvilkovu sancu na zlato nedokazali uchopit pevne do ruk a uz sa jej nepustit. Ak chcete porazit "takuto" Marit, nemozete si dovolit ziadnej chyby a obidve ju urobili (Krista nepochopitelnym utokom daleko pred cielom, pricom strategia hovorila "cakat, cakat a cakat" a vyuzit lepsie lyze/zjazdarske schopnosti pri zjazde na stadion; Weng s jej technickymi schopnostami si doslova podpilila pod sebou konar a Marit odovzdala vitazstvo na zlatom podnose.

Skryta dominacia Ustiugova, ktory nemal taku podporu v timovych sutaziach, odtahal hromadne zavody a aj napriek tomu bral 5 medaili (2-3-0). Pritom, ako zavody ponimal velmi netakticky, sa na Rusa, zrejme za odmenu, vzdy usmialo stastie. Chce sa povedat, ze zasluzene - za jeho pristup, ducha praveho zavodnika, ktory necaka na zaver, aj ked by ho jeho schopnosti k tomu opravnovali, za jeho nezlomnost a trestom za absenciu lepsej taktiky boli 3 strieborne medaily + absentujuci timovi kolegovia (v stafete Legkov, v team sprinte mozno Vylegzhanin).

V severskej kombinacii to len kopirovalo celu sezonu - po prvom zavode to vyzeralo este horsie (z pohladu zvysku sveta), nez to napokon dopadlo. Skoky a urcita kyslost v ustach po dvoch zlatych pre Krafta - nezasluzil je mozno prilis tvrde vyjadrenie, ale stale sa nemozem uplne stotoznit s danym vysledkom. Nemci v zmiesanych suverenni, Poliaci v timovom zavode takisto.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 7.03.2017, 20:11 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Drammen je moj oblubeny sprint sezony. Samozrejme, maloktory ma take vysadne postavenie v kalendari SP, maloktory ma take signifikantne useky a pasaze ako prave ten drammensky.

///

Tento rok je to obzvlast zaujimava suhra okolnosti. To, ze sa MS isiel skejt (v Drammene sa vzdy ide klasicky) a teda logicky, sa o rok na OH pojde klasicky. Kedze boli MS "skejtove", podliehal tomu aj harmonogram zavodov v sezone (preferovanie skejtu, organizatormi, FIS, zavodnikmi, v podstate vsetkymi dolezitymi zlozkami, ktore su pre zavody nevyhnutne), z coho vyplyva, ze sa z tohtosezonnych vysledkov "zle dedukuje" a vychadza.

Klasicki sprinteri sa v snahe pripravit sa na MS prikladne, so sancou na dobry vysledok, transformovali do sprinterov, ktori pracovali skor na skejte a preferovana klasika isla na par mesiacov do uzadia.

Hlavny vtip je ale skryty, ako inak, v norskom NT. Bojovalo sa o 4 miesta + Northug. Klasicki sprinteri boli takmer bez sance, napriek tomu to skusili (Brandsdal/Hattestad, patri sem aj Iversen) a aj tak neuspeli, aj ked pribeh tychto troch bol uplne odlisny (vo vysledku ale dopadli uplne rovnako).

Otazka znie - prevazi sklamanie a nechut, alebo naopak srd a snaha ukazat, ze "ja na to stalo mam" a za rok som zasa spat v hre ako clen vyberu pre OH v Korei. Spomenuli to totiz aj treneri a je to znova logicke, ze boj o ZOH 2018 sa zacina uz v Drammene - v znamom domacom prostredi, kde Norsko nie je limitovane striktnymi tohtosezonnymi kvotami (6+1+1), takze sancu dostane prakticky kazdy, kto sa trenerovi vybavi ako potencialny kandidat.

///

Brandsdal - dlho bojoval, prisiel jeden pad na SCAN Cupe a tym sa dvere definitivne zavreli. To je vyhoda - bojoval relativne kratko, neuspesne a mohol sa tak koncentrovat na svoj tradicny sezonny ciel, ktorym je vitazstvo v Drammene. Ako som spomenul, bolo by o to sladsie, kedze by mu posunulo o par krokov blizsie k olympijskej miestenke, aj ked chleba sa bude lamat az v nasledujucej sezone.

Hattestad - toho pre istotu diskvalifikovali zdravotne problemy, takze ten do boja prakticky ani nevstupil. Od Davosu, co budu onedlho 4 mesiace, nenastupil do ziadneho zavodu. Obaja dlhodobo uspesni a skveli klasicki sprinteri s vybornou bilanciou v Drammene.

Iversen spomenuty najma z dovodu rozporuplnych MS. Spominal som vymenu nazorov (cez media) so Sundbym ohladom jeho ucasti v skiatlone (kde Sundby mal svoju predstavu o idealnom time). V skejtovom sprinte sa zazraky necakali, akakolvek medaila by bola v nabitej konkurencii stopercentne pripravenych superov prekvapenim. V skiatlone sa nepredstavil a v team sprinte sa vsetko pokazilo. Nielen v samotnom zavode (kolizia, pad a vysledne 4.miesto zo zlatej pozicie, kde preberal stafetu od Klaeba pred poslednym usekom s naskokom vyse 5 sekund). Jeden okamzik, podobne ako aj v inych pripadoch a sled dalsich udalosti sa otocil o 180 stupnov. Zrazu nedostal priestor na klasickej 15, napriek tomu, ze v sezone mal najkonzistentnejsie vysledky (mimo Sundbyho) v klasickych distancnych zavodoch. Dostal ho mladik Klaebo, ktory bez akychkolvek prekvapeni nepredviedol nic extra, cim by splatil doveru, resp. sa dalo povazovat toto rozhodnutie ako spravne. Neucast na 15km C eliminovala moznost, ze by sa Iversen mohol objavit v stafete na prvych 2 usekoch a kedze 50k F nebol zavod, kde by sa mal objavit, MS pre neho skoncili a on sa v najkratsom moznom case rozhodol z MS odist domov (uz po informacii o zostave na 15km C).

Ak som spominal pred podujatim vo Falune, ze Iversen potrebuje zabojovat o miesta v jednotlivych zavodoch na MS (a 2. a 1.miestom sa mu to podarilo, resp. teraz sa hodi povedat, ze sa mu to malo podarit), tyzden vyhradeny dvojboju Drammen/Holmenkollen, tentokrat oboje klasicky, by mal sluzit ako satisfakcia - bol som dobre pripraveny, zasluzil som si startovat, avsak pre zalezitost, za ktoru som uplne nemohol, ste nado mnou zlomili palicu ... Aj 50km sa totiz v PyeongChangu pojde klasicky, takze to, co napisal pre sprint, plati aj pre sobotnu 50.

///

Samozrejme, mame tu plejadu dalsich - Sondre Turvoll Fossli, vitaz z Aasenu, kde zdolal aj Eirika Brandsdala. V globale ma pre nase ucely ten najlepsi statut - statut mladej hviezdicky suzovanej zraneniami, hladajucej formu pocas celej sezony s tym, ze ju mal aj kvoli tomu kratsiu a inak postavenu (o MS v podstate nikdy realne nebojoval, o com svedci ucast na korejskej zastavke). Ucast ale svedci aj o tom, ze sa s nim pocita, co je spravne a tuto "vdaku" by mohol zacat splacat uz v Drammene. 9/7/4 su jeho vysledky, pricom som zamerne vynechal minuly rok, kde tesne nepostupil z Q (to bola sezona, kde zacal postupny pad, ktory pokracoval aj v tejto). V podstate jediny problem je jeho 2.miesto z Korei, bez toho by kurzy boli zrejme este vyssie a pocit z tipu daleko lepsi.

Taugboel vyzera, ze sa zlepsuje komplexne, aj ked ja ho v mysli rad hadzem do kosa ku skejtovym sprinterom. Skar nieco podobne. Taugboel ma oproti Skarovi tu vyhodu, ze bol na MS ako nahradnik, takze len ako vyletnik, co ale znamenalo, ze mohol velmi rychlo prepnut. Vysledky zo SCAN Cupu a z FIS zavodu v Aasene boli velmi dobre, nielen v sprintoch, co svedci, ze forma drzi, mozno dokonca graduje. Je zaujimave, ze ho SK ignoruju, pricom Skara vypisuju, dokonca v relativne nizkych kurzoch vzhladom na uspechy v klasike.

///

Velmi zaujimavym zavodnikom je aj Paal Golberg. Aj s nim je v tejto sezone spojeny jeden pribeh. Pribeh o tom, ze ani vedenie v sprinterskom poradi SP vam v reprezentacii, akou je ta norska, nezarucuje ucast na SP, toboz ked ste brani ako klasicky sprint a sezona sa toci a kruti okolo skejtu. Takze aj Paal je jeden z tych, ktori maju co dokazovat, chcu nesporne ukazat, ze si zasluzia, aby boli brani ako nieco viac nez len "otrok, ktory sa hodi len na niektore typy prac" a ked ich vykona, je idealne sa ho zbavit a zabudnut.

///

A bude tam dalsich x Norov, ktorych ziadna SK pred zavodom nevypise. Northug po solidnej 50 (dokoncil v plnom tempe na 8.mieste) nevyzera ako vhodny druh tipu, na strane druhej, v zavere sezony maju navrch ti, ktori urcitu cast sezony vynechali, takze ich netrapi tak unava, vycerpanie, ponorkova choroba a podobne stavy mysle. Naopak, forma mu, zda sa, rastie a je zaroven obhajcom triumfu z minulej sezony.

Klaebo vyzera ako topfavorit, jeho aura je prizivena spominanym team sprintom. Tam vyzeral ako niekto z inej planety, avsak ja mam na to trochu iny, menej skresleny, nazor. Klaebo urcite posobil na trati vyborne, ale z vacsej casti preto, ze isiel proti "beckovym" superom na prvom useku. Naopak, Iversen isiel proti "lidrom" a hviezdam ako Ustiugov, Pellegrino a Niskanen. Na tretom useku to uz tak impozantne nebolo, za druhe, strategia bola kontraproduktivna, ked na silnejsom useku si tri hviezdy v klesavych pasazach vyrazne pomohli a v stupani sa dokazali "zdravo" pretahovat, kto je lepsi a dostat zo seba viac nez realne bolo v ich silach. Ked Iversenovi idealne neisli lyze, vyzeral ako uplny babrak a Klaebo ako hviezda, ktoru "babrak" obral o istu zlatu medailu. Nikto tu netvrdi, ze Klaebo podal zly vykon, tvrdim len to, ze rozdiel medzi vykonom Klaeba a Iversena bol maly/minimalny (v prospech Klaeba).

U Klaeba zaroven plati, ze sme vystihli idealne moment, kedy ho bolo zmysluplne zahrat. Ano, bolo to v Otepaa, kde cela premisa zafungovala priam ukazkovo a na sprint to prebiehalo az nepochopitelne jednoducho. Na MS uz dominancia v skejtovom sprinte vymizla - iny okruh, ine snehove podmienky, inak naladeni superi s pozmenenou strategiou boja. Vdaka 3.miestu v sprinte a sobotnemu skiatlonu prisiel start v team sprinte, vdaka udalostiam v team sprinte start na klasickej 15 s tym, ze v nej chcel este zabojovat o 1.usek v norskej stafete.

///

Co tym chcem povedat? Snad len to, ze 1. a 2. kurzovy (Ustiugov) favorit nie su neprekonatelne prekazky na ceste za vyssim kurzom. Ustiugov toho musi mat a nesporne aj ma plne zuby. V globale nemam rad nikoho z nedelnej 50, oko som schopny prizmurit len u Northuga (vdaka uplne zvlastnej sezone, ktora zacala realne az pred par tyzdnami). Harvey a Ustiugov mi pridu ako sci-fi.

Francuzi, tam by bol akykolvek progres doslova zazracnym, pretoze na MS vyhoreli v ich oblubenom skejte, cim som s nimi stratil trpezlivost. Snad len Jouve ukazuje urcity narast formy, ostatni padaju a padaju do stale vacsieho zabudnutia.

Svedi, tam je potencial, mozno trochu chyba chut ich zahrat znova po MS s tym, ze cele pole bude preplnene skvelymi Normi, z ktorych kazdy ma minimalne na SF.

Rusi? Neviem, ci Kriukov uz nasiel seba a ak aj ano, ci to bude stacit na solidny vysledok. Kurzy su nastavene velmi sibalsky - laka to, ale nie je to nieco, co by sa oplatilo bez rozmyslu vsadit a nepozerat sa dolava ani doprava.

Bavi ma Newell, u neho je namieste obava z mozneho padu. Inak forma, klasika, zaverecne stupanie, vsetko mu hra do kariet.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 8.03.2017, 12:23 Předmět: Klasicke lyzovanie 2016/17
Pište tipy na sázení
Citovat

Nesprávne zadaný tip.

Vsetko je v tych sprintoch, uz bezne, postavene na spekulacii. Uplny ustrel tam nevidim, moznosti v muzskom poli som popisal a ako dobre viete, vsetko suvisi s vyberom QF a urcitym cielenim, co mozete tym vyberom dosiahnut (4./5. finale a 4.-6.miesto, 1.-2. vitazstvo/top3, 3., tam sa to moze velmi lahko otocit oboma smermi s tym, ze ked 3.QF vyhrate, budete v SF tym clankom s najmenej vyhodnou poziciou a sancou bojovat vo finale o top3, ak uspejete, naopak, ked skoncite druhi, finale je vysoko pravdepodobne s tym, ze to bude aj vas strop).

Okrem toho, su tam znacne rizika, ze mnohe "zaujimave" mena dokonca nepostupia z Q, pricom maju potencial zavod aj vyhrat. To rozpatie je tentokrat obrovske, comu dopomaha aj spickove pole (v minulych sezonach bolo v st. listinach vzdy plno Norov, ale aj dost Rusov/Svedov, v tejto sezone je to v podstate len Drammen, kde najdeme take obrovske mnozstvo skvelych norskych sprinterov v jednom zavode, co umocnuje efekt boja o top30 v Q). Akekolvek drobne zavahanie tak bude fatalne a tie nastavene kurzy prilis nefandia vrazednym pokusom (pretoze aj ten Hattestad, ktory takmer 4 mesiace nezavodil, je ponukany v kurze pod 20).

///

V zenach vecny boj o vitazstvo, kde Maiken v poslednych rokoch v Drammene absolutne dominovala. Maiken je v pohode, na MS do bodky splnila svoj sezonny ciel, mozno ho az predcila, naopak Stina "vybuchla" a trochu to zachranila len strieborna medaila zo stafety.

T.... je schopny vypisat 7,0 na top6 v muzskej casti a 4,0 v zenskej pri rovnakom kurze na vitazstvo (pritom v zenach su dve neprekonatelne mena, dalsie stalice a tak co i len dostat sa do finale je nesmierne narocnou ulohou; v muzoch je mozno viac mien (kurz stupa vdaka konkurencii/vacsieho poctu mien, ktore maju na to bojovat o popredne priecky), ale nikto to finale nema "lozene". Pisem to z dovodu, ze 4,0 na Harsem jednoducho v ziadnom vesmire nemoze byt "chyba", preto 1u. Vyssie ist nemozem, pretoze na top3 nie je kurz 13,0 adekvatny, resp. po kvalifikacii o moc horsi nedostanem, ak ho niekde vypisu s tym, ze budem mat uplnu informaciu a budem moct posudit, ci jej vznika vyhoda, ci je situacia neutralna alebo je prakticky bezvychodiskova.

Harsem je lepsia klasicka. Harsem byvavala ortodoxnou sprinterkou, tie casy pominuli a stala sa z nej komplexna lyziarka schopna zachadzat top10 vysledky prakticky z kazdej moznej trate. Tento sprint je zradny, resp. komplexny - zaverecne stupanie do ciela, ale aj to uvodne, hned po starte, po ktorom nasleduje technicka pasaz, velmi ostry zjazd v uzkych ulickach, kde v minulosti dochadzalo k padom, najma pri zakrutach, kde je miesto max. pre jednu lyziarku a to miesto by radi opanovali vsetky lyziarky na starte.

Problem u nej je narabanie s vlastnou energiou, resp. takticka vyzretost. Mnohokrat je vidiet, ze v QF ide zbytocne za hranu v urcitych usekoch, castokrat to mozno suvisi s profilom trate, kde ona je silna v stupaniach, kde sa snazi nastupom rozhodnut. V tomto pripade stupava cielova rovinka riesi mnoho problemov, aj ked je rozhodne nutne nenechavat vsetko len na zaver a vytvorit si minimalne solidnu poziciu.

///

PS: Novinkou zavodu je testovanie zon, kde nie je mozne vyuzivat supaz. To ma zamedzit, aby zavodnici volili hladke skejtove lyze a samozrejme, ma to viest "k zachrane klasickeho stylu". V Drammene sa supaz vyuzivala v minulych rokoch vo velkom pocte a nielen v muzskom poli.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 9.03.2017, 11:24 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Vcera to bolo fajn, vysledkovo. To, ze ES odignoroval najtradicnejsi sprint sezony na ukor oboch cyklistickych etapakov, pricom sa v oboch pripadoch jednalo o casovku (ci uz individualnu alebo timovu), je smutne, dokonca znepokojuce. Obavy pred vikendovym programom z Holmenkollenu su namieste, aj ked - zjazdove lyzovanie sa odsunulo na vedlajsiu kolaj (vecerne casy z Ameriky nikomu neublizuju - drobny problem nastane az na dalsi tyzden), skoky su poobedna zalezitost a biatlon ma v sobotu stihacky (co je najkratsi format, z pohladu vysielania) a v nedelu zmiesane timy. Otazny je len pristup k MS v Sierra Nevade, ktoru su schopni povzniest na vyssie pozicie, dat ju na ES2 a nejakym sposobom vysachovat bezky.

///

Spokojnost suvisi aj s problemami s prenosom (streamy nie su uplne vhodne - to casove oneskorenie, v tomto pripade, nie je az takym problemo (clovek potrebuje vidiet, co sa na trati stalo, kto zvolil aku strategiu, ci strategia fungovala, kolko mu zobrala sil ...), ktore obmedzili potencial, resp. zmensili istotu v pripadoch, ked uz sa nieco zaujimave vyskytlo.

Najzaujimavejsia a v podstate jedina (napisem neskor) perla ponuky bola Stina Nilsson. Uz 2,0, ktore vypisali po Q bolo prekvapenim pri fakte, ze z nej nepostupila MC Falla, Stina si vybrala 2.QF, v Q bola na solidnom 4.mieste a zlozenie 1QF/2QF bolo velmi prijatelne, az sa chcelo povedat, ze jednoduchsie, nez tie dalsie 3 vzhladom k profilu.

T.... vypisal daleko nizsi kurz, v podstate "fair" (1,55, potom to postupne zdvihali pod vplyvom betka), aby po vykone Oestberg v 3QF zdvihli az na 2,45 (maximum na betku 2,25/2,35). Je to krasny paradox, ked clovek musi konstatovat, ze SK, ktora mala dobry kurz, zmenila o 180 stupnov, bez relevantneho popudu a vypisala uplnu sialenost.

To bola drobna chyba - malo/dalo sa prihodit este o malo viacej, pretoze vsetko hralo Nilsson do kariet a nielen z pohladu situacie na starte vyradovacej casti, ktoru som popisal vyssie. Vypadavali nebezpecne zavodnicky typu Weng/Bjoergen/Belorukova/Matveeva a zostavali zavodnicky, ktore nebezpecenstvom nikdy neboli. Tam patri aj Krista, ktora z 2.SF jednoducho nemohla mat sancu, aj ked vo vysledku 2.miestom prekvapila zrejme aj samu seba (avsak, vzhladom na zlozenie F to az take prekvapenie nebolo).

Ked je vasou najvacsou konkurenciou vo F Hanna Falk (1.QF, Svedkam velmi dobre fungoval servis - co ale, logicky, nebola vyhoda oproti Nilsson - stale ale platilo, ze je to klasika, ze okruh je sice kratky, ale profilovo narocny a ze Falk vo finale vzdy straca nieco zo svojej dynamiky a akceleracie, ak nebodaj nestrati uplne vsetko), viete, ze sa uz mozete zacat trochu usmievat, aj ked zrovna v sprinte sa neustale moze stat absolutne cokolvek. Stina ale stylom, ktory vstupila do finale, nedala nikomu ani len sancu pomyslat na uspech - cim tu "nervoznu" stranku velmi rychlo odburala.

///

Clovek je vzdy zvedavy, s cim ponuka pride pred samotnym finale. Jedna strana mince - kurzy na vitazstvo, ta druha, h2h. Vcerajsok bol ale neprijemny tym, ze sa nespojila jedna myslienka s druhou.

Falk/Nilsson/Lampic vs Harsem/Ingermarsdotter/Parmakoski. Cela strategia, ako uz viete, spociva na dlhsej regeneracii zavodnikov z 1.SF oproti tym z 2.SF (+ maju v tom prsty aj QF). Falk vo finale vzdy strada, Lampic je mladucka ortodoxna sprinterka, ktoru sa clovek skor snazi spoznavat, pretoze tohto "finaloveho" materialu zatial ma v talone relativne malo; na strane druhej 3 distancne zavodnicky, jedna spickova a dve prilozitostne. Strategia - 1.SF vs 2.SF nikdy nemohla fungovat, ked Nilsson bola jasna favoritka (a to bol jediny zmysluplny tip) a jej dve spolubojovnicky boli u dna virtualneho poradia vykonnosti v samotnom finale.

Nilsson/Parmakoski/Harsem/Ingermarsdotter/Falk/Lampic - to je poradie podla vykonnosti za rovnakych podmienok (povedzme, keby vsetky postupovali z 1.SF/1.QF). Finale tak aj dopadlo, ked k tomu pridame vyhodu Falk, ktora napokon stacila na posun z 5. na 3.miesto. Keby bola Parmakoski/Harsem v 1.SF, tak sa h2h tipuju daleko lepsie, na strane druhej, tip na Nilsson by zdaleka nebol taky dobry a taky bezproblemovy ako za takto stanovenych podmienok.

///

V muzskom poli, tam som nevidel vsetky QF - nemyslim si, ze mi toho mnoho uslo, ale na pohode to neprida. Tentokrat najcastejsia schema postupu do finale 4-2 = Klaebo/Brandsdal/Fossli/Northug vs Ustiugov/Golberg.

Absolutne ocakavana 6. Teraz si bolo len treba rychlo k nim dosadit, co o nich clovek z minulosti (vzdialenej/nedavnej) vie a dat to do kontextu daneho zavodu. Klaebo za 1,75 chvilu lakal, potom som si musel rychlo vstupit do duse, resp. ma v tom len usvedcil drop na 1,7/1,65. Klaebo spravil fatalnu chybu - zrejme sa tak strasne bal superrychlych sprinterov, ze uz v SF zvolil strategiu, ktoru mal uspesne aplikovat vo F (pricom sa takto zariadil v Otepaa). Moment prekvapenia bol prec, vyplytval zbytocne mnozstvo sil a najma, vdaka tomu na neho zas a znova poklesol kurz. To je presne korelacia, ktora ide proti tiperovi/vam vo vsetkych moznych smeroch - zavodnik nebude az taky dynamicky, nebude to uz ziadnym prekvapenim, ked pojde hned od uvodu a kurz zareagoval, ze ta vyhra bude o parnik, pricom to prinajlepsom bude triumf po velkom boji.

Brandsdal zaspal v SF, alebo to bola ucinna strategia a viera vo vlastne schopnosti. Zrejme nieco z oboch moznosti. V 1.SF bolo krasne vidiet, ze Brandsdal je v pohode, naopak Fossli tesne pred cielom mal uz velky problem prejst z jednej stopy do druhej, vylozene sa trapil a bol rad, ze je koniec. Spominam Fossliho, pretoze sa ponukal suboj s Golbergom.

Lenze Paal je uz aj distancny zavodnik a najma Fossli nepredstavoval ziadnu istotu, najma kvoli tomu jednemu momentu, ktory v 1.SF predviedol. Druha myslienka suvisela s Brandsdalom (napokon by bola uspesna). Clovek mal na vyber duel s Ustiugovom. Problem spocival v tom, ze je suboj ortodoxneho sprintera a distancneho sprintera. Znova, dopadlo to presne podla papierovych predpokladov - Ustiugov treti, t.j. nieco velmi podobne s Otepaa, ked isiel z 2.SF. Brandsdal bol jediny realny vyzyvatel a vybornou strategiou si vitazstvo zasluzil. Northug 4., co bolo maximum za predpokladu (mohol vyzvat Ustiugova, ale tipovat sa na neho nedalo nic z dovodu, ze Northugovi sa stale neda verit - hranica medzi 3.miestom a 6.miestom je velmi tenka), ze sa nic vo F neudeje (a nic nekale sa ani neudialo). Golberg na 5.mieste a na smrt unaveny Fossli 6.
Zobrazit tipy z předchozích:   
Přidat nové téma Zaslat odpověď    KolemDvou.cz - tipy na sázení -> Archiv K2 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3
Všechny aktuální tipy z K2
Žebříčky a statistiky sázkařů
Sázkařské deníky
Tipy moderátorů K2
Tipy na tenis
Tipy na fotbal
Tipy na hokej
Tipy na basketbal
Tipy na házenou a volejbal
Tipy na NBA, NHL, NFL a MLB
Tipy na biatlon, skoky na lyžích, alpské lyžování a lyžování
Sázky, sázení, tipovaní, kurzové sázení, tipy na sázení
Souhrn tipů klubu sázkařů K2profi
Tipovací a sázkařská soutěž K2mini
Strategie sázení
Money management
Úspěšné sázkařské tikety
Programy pro sázení
Kontrola tiketu
Placené tipy
Tipy zdarma
Online sázení


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com




Sportbreak.cz - Dexter





Výměna odkazů:

Studio Ipanema - grafické a reklamní studio
Hledáte kam na výlet? Jsme komunita lidí, kteří si sdílí zajímavé a dobré tipy na výlety, přidejte se.
Časopis pro muže sázkaře, sázka na jistotu.

nasetipy.com - tipovanie, tipovaci web, tipuj, stávkovanie, bet, dobrý tip

Vtipy