Homepage
Zaslat tip & FÓRUM
Souhrn tipů
Žebříčky a statistiky sázkařů
Pravidla výměny tipů
Vyhodnocení tipů & Profil
FAQ - časté otázky
VÁŠ výdělek z vašich tipů
SMS kredity a SMS tipy
Soutěže o finanční ceny
Služby a nastavení sázkaře:
Uživatelské skupinyÚrovně/skupiny - platnost členství
SMS tipy + E-mailová notifikaceSMS tipy + E-mailová notifikace
RegistraceRegistrace

PřihlášeníPřihlášení
Uživatel (nick, přezdívka):    Heslo:      Přihlásit automaticky při příští návštěvě    
ZOH 2018 (PyeongChang) - únor 2018 (+34,28 unitů ... Yield +34,37 %)
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma Zaslat odpověď    KolemDvou.cz - tipy na sázení -> Archiv K2
Předchozí tipy :: Následující tipy  
Sázkař Zpráva - Tip na sázení
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 29.01.2018, 14:15 Předmět: ZOH 2018 (PyeongChang) - únor 2018 (+34,28 unitů ... Yield +34,37 %)
Pište tipy na sázení
Citovat

Na úvod jedna citácia z knihy, ktorú práve čítam a s ktorou sa stotožňujem.

citace:
Those three things autonomy, complexity, and a connection between effort and reward are, most people agree, the three qualities that work has to have if it is to be satisfying. It is not how much money we make that ultimately makes us happy between nine and five. It's whether our work fulfills us.


Ako som už niekoľkokrát naznačil a písal som o tom aj v povinnom článku pre časopis (po novom, jeden článok od blogera pre časopis ročne a ZOH poslúžili ako vhodná tematická náplň, zároveň ako prezentácia vlastnej práce, resp. toho, čo sa v tomto blogu deje), olympiáda nezačína 9.2., ale minimálne o 2 týždne skôr za predpokladu, že všetko nechcete nechávať na poslednú chvíľu a "šiť veci horúcou ihlou". Tento stav som už párkrát zažil pri ďaleko menších šampionátoch a majstrovstvách z rôznych športov a odvetví a nie je to nič chvályhodné.

Charakteristicky sa to dá opísať ako stav, kde je mi jasné, že to nemôžem stihnúť na úrovni, s ktorou by som bol spokojný a kde by som sa cítil ako pripravený, takže po prvotnej zúfalej snahe to odkladám a presvedčím sám seba, že sa "do toho dostanem v priebehu". Pre istotu si ešte poviem, že takto to je lepšie, pretože až live dostanem úplnú informáciu a tak nič neriskujem.

Realita je taká, že bez toho rizika ani nemôžem očakávať veľké výhry, že bez tej prípravy som ďaleko neistejší live, čo so sebou prináša kombináciu premrhaných príležitostí a následnú frustráciu a prehnané riziko vo veciach, ktoré sú banálne a ktoré si v rýchlosti vyložím úplne nesprávne. Samozrejme, príde prehra (keď nie, je to veľké šťastie, ktorého som si, chvalabohu, vedomý a dokážem zareagovať, t.j. sa aspoň na niečo poriadne pripravím alebo toho úplne nechám, čo je v preklade stav kapitulácie a uznanie, že som nepostupoval tak, ako som mal), ktorá prináša ďalšie zbytočné pochybnosti a buď uvoľnenie so snahou dostať to späť alebo rezignáciu a podvedomý strach púšťať sa do ďalších dobrodružstiev).

A preto sa o moju prípravu podelím s vami. Mne to utriedi myšlienky, vám to poskytne (snáď, aj keď som o tom vlastne presvedčený, len som chcel byť trochu pokorný xD) primárne informácie a sekundárne môj názor so snahou vyložiť, čo tie informácie reálne pre nás znamenajú a ako z nich dostať to, o čo nám všetkým ide (čo je gro toho celého). A v neposlednom rade, očakávam, že to podrobíte kritike, že ma na niečo upozorníte, čo by sa v súlade s mojím/našim presvedčením dalo v SK využiť. Samozrejme, očakávam aj sklamania zo zmarených príležitostí, pretože keď mám niečo "perfektne" pripravené, často sa to ešte za ten relatívne krátky čas stihne "posrať".

Na záver by som vám chcel zdeliť ešte jednu kľúčovú vec. Plánujem zvýšiť cenu blogu. Avšak, malo by sa jednať len o mesačné vzplanutie, tzv. olympijský špeciál. Minimálne mne príde hlúpe, a to aj voči mne, aby cena za vrchol dvojročného snaženia bola rovnaká ako v mesiacoch, keď sa "nič nedeje" a moje nasadenie je min. polovičné, ak nie štvrtinové.

Vec má tak dve logické vyústenia. ZOH majú byť odmenou pre vás, verných (aj keď trochu tichých xD) odberateľov, ktorí si cenia moju prácu bez ohľadu na to, či je leto a či zima. Vedia, že neprinášam niečo povrchné, vedia, že to, čo sem pridávam stojí ďaleko viacej námahy než je z toho osohu, min. z pohľadu financií, takže toho prvého, čo na tom mnohí (mimo K2, mimo tipovanie ako také, ...) hľadajú z vlastnej jednoduchej perspektívy. Vedia, že nie som kópia nikoho, som originál a som na to patrične hrdý a áno, vďaka tomu je venovaný čas niekde inde než za predpokladu, že by som sa len prehrabával v tipoch druhých a max. si z nich vyberal tie najsladšie hrozienka. Preto mi príde fér, aby ste to vedeli ako prví a tí, čo nemajú predplatné na celú OH, tak učinili do konca tohto mesiaca v súčasnej cene.

To je len ukážka, že na tom nechcem zarobiť (ono to ani nejde za súčasných podmienok tu na K2, za predpokladu, že to má byť kvalitné, transparentné, minimálne niečím výnimočné a originálne - čo je v rozpore so základnou logikou, ale spoločnosť je už raz tak nastavená a jeden človek na tom sám moc nezmení).

Samozrejme, ja som si svoju časť splnil, informoval som vás. To, ako sa rozhodnete, to už je len na každom z vás a nebudem vám vyčítať ani jednu z volieb (t.j. využijem tú možnosť alebo nie a prispejem svojou trochou na zmenu myslenia v spoločnosti). Takže je to súboj názorov - zaplatil som už dosť, boli tu aj hluché mesiace, kde som dostal za peniaze len malú protihodnotu a toto je odmena za tú dôveru v daného človeka aj "napriek" týmto nedostatkom Vs zaplatil som menej než je blog hodný, mesiace bez valnej protihodnoty na tom nič zásadne nemenia a zároveň viem, že ZOH budú natoľko veľkou akciou, že to tie peniaze stojí bez mihnutia oka. Ako som napísal, dokážem pochopiť obidva pohľady.

Posledná vec, ktorú by som chcel povedať - v pláne sú aj mesiace s voľným prístupom, resp. s cenou, ktorá bude pod normálny štandard (príp. za hubičku s cieľom, aby sem nemohol vstúpiť ktokoľvek a "robiť tu bordel"). Bude to zrejme mesiac po zimnej sezóne a pred ňou, t.j. tie dva mesiace, kde moja aktivita v blogu klesá, resp. minimálne počet prematch tipov, na ktorých je hodnotenie a štatistika postavená.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 29.01.2018, 17:57 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Boby/sane/skeleton:

Netreba robit v zakladnej argumentacii medzi tymito disciplinami velke rozdiely. Vsetko stoji a pada na trati, ktora bude pre vsetkych rovnaka a pre vsetkych menej znama, resp. skoro az neznama. To znamena, ze pre domacich, ako uz byva zvykom, samotna znalost trate bude velkou vyhodou (znalost trate = moznost skoro az neobmedzene na nej trenovat).

Ani nemusim ist uplne dopodrobna, co oblubenost/znalost trate robi s vysledkami, vidiet to bezne pri SP, kde Kanadania/Amici ziaria v zamori, kde Rusi/Lotysi v Sigulde, kde Rakusani su schopni prekvapivo na svojej lahkej a kratkej trati v Igls, o Nemcoch sa ani nemusim moc bavit - kombinacia oblubenosti, marketingu, technologickych moznosti a faktu, ze miestami az polovica SP sa odohrava na ich uzemi (alebo v nedalekom Igls, kde su mimo Rakusanov ako "druhi" domaci).

Pred OH sa vacsinou v dejisku postavi nova draha (pricom sa z toho neskor stane bezne dejisko SP alebo ju caka zanik - ci uz z dovodu jednorazovosti a nevhodnych podmienok pre nasilne udrzanie jej funkcnosti pocas celej zimy alebo z financnych dovodov, vid Cesana Pariol a turinske ZOH 2006). To znamena, ze nie je dejiskom SP a v sutaznych podmienkach si ju ucastnici hier mozu otestovat max. jedenkrat - ako testovaci predolympijsky zavod rok, prip. dva roky pred OH (vacsinou rok, v niektorych inych disciplinach boli testovacie zavody aj 2 roky pred OH v pripade, ze sportoviska uz boli hotove/pripravene).

Poviete si - USA/Taliansko/Kanada/Rusko, vsetko krajiny spate s tymito disciplinami x generacii, takze ano, domaca draha a domace OH budu vyhodou a to z dovodu, ze bud stracaju na konkurenciu len malo alebo nestracaju nic a potom budu "dominovat". J.Korea sice neoplyva takou sirkou zakladne a uz vonkoncom nie bohatou tradiciou, avsak aj bez toho dokazali medzi 2 olympiadami doslova zazraky a domaca draha by to mala len umocnit.

Zial, v muzskom skeletone to asi nebudem moc naplno vyuzit. Ich reprezentant totiz v tejto sezone doslova opanoval SP, kde najhorsim vysledkom bolo 2.miesto a mohol si dokonca dovolit vynechat posledny SP, kedze uz pred nim bol istym celkovym vitazom. Pre nase ucely by bolo fajn, keby skoncil v SP treti, mozno stvrty po vynechani 2-3 zavodov, prip. aj z dovodu, ze by sa nasli stabilnejsi/lepsi zavodnici.

Minuly rok v domacom pripravnom zavode prehral s dlhorocnym lidrom a dominatorom Martinsom Dukursom o 1 stotinu sekundy, co nam zrovna nezdeluje ziadnu velku informaciu - snad len je to potvrdenie, ze jediny, kto ma sancu Sungbin Yuna porazit, je prave tento Lotys. Ale vsadit sa to prilis neda, rovnako ako mlady Korejcan.

Co by malo byt z naseho pohladu zaujimavejsie, to su zavody v boboch. Tam Korea ma svojho vitaza SP, avsak nie z tejto sezony.

https://en.wikipedia.org/wiki/2015%E2%80%9316_Bobsleigh_World_Cup

Pilot Won vyhral SP pred 2 rokmi, co bola vtedy obrovska senzacia a samozrejme, velky prislub k nadchadzajicim OH. Vyhral SP v dvojboboch, v stvorkach zatial nikdy neukazal, ze patri uplne k uzsej svetovej spicke, avsak nejake naznaky uz prebehli (a ja mam velke ocakavania aj pre tuto disciplinu na OH).

Samozrejme, pri dvojkach su ocakavania tie najvyssie. Pre nas je to takmer idealny scenar - pred 2 rokmi vyhral SP (a mozme spekulovat, ze v bubline medzi OH si davali ine posadky/krajiny trochu odpocinok a ze Korejci vyuzili toto medziobdobie k prevratnemu celkovemu triumfu - co na uspechu nemeni takmer nic, rovnako ako na potenciale tipu na OH), cim ukazal, ze ma na to jazdit s tymi najlepsimi nielen doma, v USA/Kanade (kde Korejci vacsinou trenovali a maju tam "domace" zazemie), ale aj na europskych drahach, toboz v Nemecku (kde porazit domacich je vrchol snazenia), v minulej sezone to bol "priemer", pricom doma na domacej olympijskej drahe bol 5. a 7. (v dvojkach "podpriemer" a v stvorkach "nadpriemer" - podla mna uz sucast snahy byt "lepsim" pilotom aj pre stvorky, resp. najst dalsich vybornych sprinterov, ktori tu stvorku vyplnia) a v tohtorocnej sa po zamorskych zavodoch stiahol a zacal sa vyhradne doma pripravovat na OH. 10/13/6 a 10/11 je v podstate presne to, co mi vyhovuje - vysledky by mohli byt lepsie z pohladu 10/17/4, resp. 8/13 (ukazka vacsieho potencialu nez vyrovnanosti), ale "my vieme, ze tento pilot, resp. cela korejska posadka dokaze divy", takze potvrdenie toho, ze su schopni byt top3 nebolo uplne nevyhnutne.

Teraz len dufat, ze sa najde SK, ktora to vypise este pred oficialnymi treningami v ramci OH. Tie su sice fajn pre iny typ tipov s mensou pridanou hodnotou (resp. aj treningy, ako to funguje napr. v zjazdovom lyzovani, dokazu solidne zamotat hlavu SK, ktore maju algoritmus vo vypisovani kurzov vo velkom postaveny prave na nich), ale toto je presny opak drobnej neistej hodnoty - a to prave z dovodu vsetkeho popisaneho (uspech/priemer/neucast vo SP v tejto sezone a teda nizke postavenie v konecnom poradi, z coho vacsinou SK najradsej vypisuju kurzy pre velke akcie, t.j. v nasom pripade pre ZOH 2018).

///

Uz som skumal sane z minulej sezony, uz som skumal skeleton a v podstate vsetky treningy.

Tam ma najviac zaujal Dominik Fischnaller. Tento taliansky sankar vyhral v treningoch skoro vsetko - pravdou je, ze treningy boli delene na 2 skupiny a tak sa casy z nich nedaju uplne porovnavat. V svojej skupine dominoval (neboli tam napr. Nemci) - vyhral vsetky 4 treningove kola, slabsiu chvilu si vybral az pri tom poslednom piatom, ak si dobre pamatam. A vyhral aj obidve zavodne kola, co okrem ineho znamena, ze bol fakt dominantnym sankarom celeho tyzdna. Pozitivna sprava - Dominik Fischnaller vyhral pred tyzdnom zavod SP v Lillehammeri. Pozitivna informacia - Dominik nikdy nebol vylozene konzistentny v ramci SP, naopak, mal svoje zavody, kde "az z nicoho" zaziaril, sucho vyhral a v tom dalsom, za tyzden, kde mu draha nesedi, bol schopny byt aj mimo top20. Samozrejme, SP ako celok je primarne o vyrovnanosti + ked zavodnik nie je v top15, nepostupi do sprintu, ak sa konaju sprint/normalny zavod pocas jedneho vikendu (takze klasicky dvojity trest, rovnako ako sprint/stihacka v biatlone).

Samozrejme, darilo sa aj Rusom/Lotysom, nie nejako zazracne, ale bolo vidiet, ze maju urcitu vyhodu oproti Nemcom/Kanadanom/Americanom apod. Lenze, mnohi z ich najlepsich borcov maju stopku pre OH (myslim Rusov, nie Lotysov), takze z tohto pohladu by som krotil emocie a ocakavania.

Toto su asi take hlavne body - samozrejme, laka zahrat @11,0, ze nevyhralu Eggert/Benecken v zavode dvojic uz len z cistej podstaty takto vysokeho kurzu, aj ked su dominantni a vyhrali aj minulorocnu generalku (a tu plati, ze domaci skoro neexistuju, Rusi v dvojiciach dlhodobo priemerni a spominani Lotysi su sice solidni, ale solidnost bude skor znamenat boj o ich obligatornu bronzovu medailu (Sics/Sics) nez cokolvek viac). A v zenach az prilis dominuju Nemky, pricom pri minulorocnych testoch ma casmi zaujala najma Alex Gough, Kanadanka, ked z potencialnych kandidatiek na medailu musim vylucit Rusku Ivanovu.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 31.01.2018, 1:09 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Hokej:

Hokej by ma za normalnych okolnosti prakticky nezaujimal, rozhodne nie na OH (vsetci dobre viete, ze MS su vynimkou). Lenze, okolnosti sa oproti minulosti zasadne zmenili = su minimalne rovnake zaujimave ako MS, ak nie este o kusok viac.

To, ze je na OH "len" 12 timov a nie tradicnych 16 ako na MS by som za zasadny problem nepovazoval a to uz len cisto z praktickych dovodov, kde pristup k tipovaniu hokeja bude nutne trochu benevolentnejsi, t.j. moc zapasov zrejme neuvidim a budu to tak skor statisticke tipy zalozene na solidnej priprave a schopnostiam nadobutnutym z MS nez z nejakeho vypozorovania zaujimavych spotov zo samotnych zapasov (alias "niekto" sa javi dobre, je aktivny, v minulom zapase zahodil 3 ciste sance atd.).

Takze, naozaj je iste, ze nebude cas pozerat 2-3 2-hodinove zapasy denne len z dovodu, aby som nahodou objavil nieco, co teoreticky budem moct vyuzit v ponuke, ktore vypisu niektore SK podla mojej chuti. A ako vieme z MS, aj ked sa nic nepodceni, stale to nemusi vychadzat - takze investicia casu je skoro zarucene nevyhodna, toboz v case, ked je prilezitosti prehrsel a moj vlastny cas ma daleko vyssiu cenu nez v maji pocas MS v hokeji.

Napriek negativistickym dvom stlpcom textu ma "tie okolnosti" pochopitelne lakaju. Vysvetlim to - z turnaja, ktory sa podobal Svetovym poharom (v minulosti Kanadskemu poharu - s tym rozdielom, ze tu okrem max. kvality supisiek bola aj bonusova motivacia v podobe olympijskej medaile) a na ktorom sa zucastnovali ti najlepsi z najlepsich, sa stal turnaj, kde rozdiely medzi nadpriemernym a podpriemernym timom su takmer mizive (alebo konkretne, medzi 2.-3.timom virtualneho poradia moznosti a kvality a na opacnom pole 10.-11.timom - t.j. z toho vyberiem len opravnenych favoritov cislo 1 - Rusov a domaci vyber J.Koree).

SK tu vyrovnanost trochu vnimaju, pochopitelne, ale uprimne nedokazu a ani nemozu ju uchopit absolutne detailne a realisticky. Preco? Tym, ze vykonnostna diera medzi timami je podstatne mensia, do hry sa dostavaju viacej faktory ako zohratost, nasadenie, taktika, zazracny vykon brankara apod., t.j. to, ze niekto je o 10 striel lepsi a herne "kontroluje" zapas uz tak mnoho neznamena.

Teraz by niekto mohol tvrdit - vsak na MS tiez nie su ti najlepsi - a ja s nim musim suhlasit, resp. ani sa nebudem snazit rozporovat takyto argument. Avsak, na MS sa v kazdom time objavi aspon jedna hviezda/hviezdicka/tahun/lider z tych top4/6/8 krajin, ktore by mali obstarat ten rozdiel. Zaroven sucasny system MS so skupinami po 8 timoch vytvara priestor na chyby v zaciatkoch MS aj pre tie timy, ktore by mali bojovat realne o zlato.

Na OH priestor na chyby ciastocne existuje, ale oproti MS je skoro az zanedbatelny. Na OH mate 3 4-clenne skupiny, vdaka comu musi existovat "zahadny" kluc, ktory ste mohli naposledy vidiet napr. na ME 2016 vo futbale - kluc nie je o tom skoncit presne do urciteho miesta, ale dava priestor k roznym prepoctom a machinaciam.

A to nie je vsetko - zakladne skupiny rozradia vsetky tim do pavuka, pricom dopredu sa neda kalkulovat s nicim - nie je tam jasny kluc, ze ked vyhram skupinu, budem v hornej polovici, ked skoncim druhy, v dolnej atd. Ked vyhram skupinu, mam istotu postupu do QF, avsak nie je jasne, ci budem nasadeny ako 1, 2 alebo 3 v pavuku. Ani nemusim vysvetlovat, ake hry mozu vzniknut - primarny ciel bude sa co najviac vyhnut Rusom, ak to bude co i len trochu mozne a potom sa snazit dostat v QF tim, ktory bude mat "nalepku" outsidera, prijemneho prekvapenia zo skupinovej faze.

Ked bude Rusko 1D, tak 4D (aj ked to zaruci QF, t.j. sa tim vyhne osemfinale, usetri sily a tym ziska do QF vyhodu proti konkurentovi, ktory z toho osemfinale den predtym len postupi) sa nebude javit az tak skvele, aj ked stale asi vyhody predcia vsetky nevyhody (suboj s Ruskom by bol az SF, porazit sa na jeden zapas daju, to je moj nazor a ak aj nie, stale tu bude boj o bronz).

///

A skupina ma tu vyhodu, ze je tu zapas s Koreou, kde sa teoreticky asi najviac bude dat nahnat pozitivne skore na ukor inych skupin. Nevyhody skupiny prakticky neexistuju - je najlahsi zo vsetkych 3 - mimo domacich totiz ma vo svojom strede Kanadu, ktora je u mna az cislom 6 a Cesko/Svajciarsko. Z pohladu tychto dvoch timov je tu absolutne realna sanca na vyhru zakladnej skupiny, vdaka Korei aj s potencialom byt prave 1D a tym sa zrejme vyhnut Rusom az do pripadneho finale. Kto chce hrat longshot, Svajciarsko krici "vyber si ma".

B skupina ma vo svojom strede najvacsich favoritov, podla mojho nazoru prehnane podcenovanych Americanov (verim im viac nez Kanade), nasich a Slovincov. Vyzera to ako dokonala skupina na zvlastne vysledky. Amici su schopni zavarit Rusom, my sme schopni porazit USA a zaroven bez vacsich prekvapeni prehrat so Slovinskom. Tu si treba uvedomit, ze ktore krajiny naozaj stracaju tym, ze nemozu vyber zlozit z hracov z NHL - Slovinci? Chybat im bude len Kopitar a z ich tradicneho zohraneho sukolia nechyba zo znamych mien nikto. Samozrejme, obrana bude problem, avsak urcite mensi nez v pripade, ze by proti nim hrali hviezdy z NHL a brankari nie su stabilni, ale to ani od SLO ako celku nechceme, takze uz pojde len o to, aby sa stretla efektivita v utoku so solidnym zapasom ich golmana vo vlastnom brankovisku. My sme len "take lepsie Slovinsko", t.j. mame vacsi potencial prekvapit, avsak stale znacny priestor k tomu zlyhat v zapasoch, ktore by sme "papierovo" mali zvladnut. A v skupine mame najmenej vdacneho supera z tohto rangu - Slovincov. USA hodnotim vyssie nez Kanadu z jedneho podstatneho dovodu - hraci z univerzit. Prichadzaju 4, minimalne dvaja su level hracov NHL s tym, ze uprednostnili svoj rozvoj na univerzite (hokejovy/osobnostny) pred riskantnym krokom rychleho prechodu do NHL s rizikom, ze ked sa nieco "nepodari", nebudu mat nic.

C skupina je o parnik najvyrovnanejsia. Mozno sa chce povedat, ze je to skoda - Nori a Nemci by inde posluzili lepsie, avsak ako som povedal, samotna hodnota a vyznam skupin je minimalne otazna - moze sa ukazat ako klucova pre niektore timy, pre ine timy moze byt spasou "podcenenie", resp. kalkul, kedy sa snazit menej a kedy viac (ako to zvyknu robit Svedi). Nori su na tom podobne ako Slovinci - v NHL maju minimum hracov a chyba tak primarne len Mats Zuccarello - inak plati to iste - obrovska vyhoda v ustalenej zostave a zohratosti, najma ich elitneho utoku. Mozno tam chyba ich zabijak v obrane, ale aspon mam istotu, ze v zapase nepride 5+DKZ, co je takisto pozitivum. Nemci velmi podobne s tym - cely tim z DEL, vzdy velmi neprijemny super, take Slovensko bez patricneho kreditu (vid kurzy).

Netvrdim, ze timy z EHT nemaju "edge" nad zvysnymi timami, ale tato vyhoda je relativne zanedbatelna. Ked si mam vybrat niekoho "zaujimaveho", tak su to Amici, kde to ma aj potencialne filmovy pribeh so snahou nadviazat na rok 1980 "so zazrakom na lade". A potom Norsko/Svajciarsko/Nemecko, ktore mozu hravo preklznut do top4 a ked uz je tim v top4, aj k nejakej tej medaile.

PS: Teraz pozeram, ze sme kurzovo spadli pod SUI, mozno to tak bolo od samotneho zaciatku, netvrdim opak, ale znamena to, ze nejaky potencial je aj v nasich, aj ked stale si myslim, ze mensi nez u SUI/GER (u SUI kvoli spominanej A skupine, u GER, ze je na nich vyssi kurz pri podobnych moznostiach/schopnosti prekvapit).

///

A samozrejme, velkym zaujmom, mozno vacsim nez samotne vysledky (oO, zlyncujte ma, ze ma az tak nezaujima vysledok olympijskeho turnaja) budu stats bety. Netusim, ako k tomu SK pristupia. Vieme, ze Doxxbet/MB udavali ton (na SP/MS), T.... bol takisto solidny a zvysok krival za nimi, zvacsa na obidve nohy zaroven. Unibet nespominam, na Nike nie je spolahnutie (co ani na Doxx, ale da sa to riesit), bet365 mozno bude mat nejake dlhodobe veci, ale to snad aj T.... a takisto vieme, ze minimalne v sirke pokrytia na MS byva vacsinou aj lepsi (bet365 top timy, T.... vsetky timy).

Oproti MS je pristup k tomuto tipovaniu odlisny - na MS sa to toci na tych hviezdach, ktore maju tahat tim, maju davat goly v presilovkach, rozhodovat zapasy. Zaroven treba dodat, ze maju kopec zapasov, aby to aj bodovo ukazali, cim sa stiera variancia a zvysuje dovera aj v kurzy, ktore nevyzeraju uplne vabne (4-6 - ono, ked si clovek vyberie, nevyzera to uplne zle, vid minule MS). Tu tie hviezdy chybaju, samozrejme, niekto to za nich musi prevziat, avsak "tito" hraci maju daleko od niecoho, co sa da nazvat slovom dovera. Zaroven je tu priestor k chybam, ktore sa daju s cistym svedomim vyuzit a to z dovodu, ze absentuju hviezdy a ich pseudonahradnici nevzbudzuju strach, ze nezbieraju 10 bodov a potencialnym prekvapeniam "nedaju sancu" si cuchnut.

Da sa to aj povedat tak, ze nebude davat prilis zmysel, ked v timoch ako CZE/SVK/USA/CAN/FIN bude jasny golovy/bodovy favorit pred startom MS. Ak bude, len dobre, aspon nam to zvysi kurzy na ten zvysok, z ktorych si "budem nuteny" si niekoho vybrat, ci uz "rad" alebo len "z donutenia". Vo Svedsku je aspon Omark, co znova neznamena, ze sa nebudem pozerat po niekom inom, ked bude z pohladu bookies "jasny" - pricom plati, ze pre mna bol vzdy nahravac, takze rozhodne to nie je odpoved na naj strelca timu.

SUI/GER/NOR/SLO sa moc nelisia od MS, chybaju len tie rozdielove jednotky, pricom ani tie sa na MS neobjavuju rok co rok.

Samotny vyber je mixom zlozenia formacii, aktualnej pohody/formy a najma vypisanych kurzov, takze chciet po mne 15 dni pred startom turnaja nieco viac bez patricnej ponuky SK, je uplne blahove.

V CAN/USA pojdem po mladsich hracoch (siroke klzisko), vo FIN po hracoch na presilovkach (ich tradicna zbran, castokrat aj jedina v utoku), RUS zrejme rad prenecham inym (ak mi nevypisu osvedceneho Shipachyova v super kurzoch, co je stale riziko bez vernych druhov a pri celkovej konkurencii ruskeho timu), v CZE po nejakom zaujimavom strelcovi, v kan. bodovani mozno aj po obrancovi (rovnako ako u SVK), NOR, tam je to najjasnejsie a nic extra sa vymyslat neda, SUI/GER podla chuti a vyhrava jeden z 3-4 najvacsich kurzov (pretoze potencial zahviezdit ma skoro kazdy - radsej neopozerane mladsie meno - nieco ako Pius Suter napr.). SLO Mursak body a jeden z tria strelcov goly. Takze vyber podobny MS (min. strukturne) s tym, ze tam nebudu "zavadzat" hviezdy NHL.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 31.01.2018, 15:07 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Sev. kombinácia:

https://data.fis-ski.com/dynamic/results.html?sector=NK&competitorid=89882&raceid=2016
https://data.fis-ski.com/dynamic/results.html?sector=NK&competitorid=89882&raceid=2017

"Milovana" severska kombinacia. Asi prvykrat v historii mam pri severskej kombinacii neurcite a relativne nizke ocakavania, co nutne neznamena, ze to nebude patrit k mojej top3, na ktorej najviac zarobim. Problem spociva v tom, ze prakticky neexistuje sposob, ako najst uvedomely skvely tip pre startom sutazi, t.j. treningov. Dovodom je slaba ucast zavodnikov pri testovacich zavodoch v minulej sezone, vid vysledky oboch zavodov hned v uvode.

Ano, Nemci tam poslali to najlepsie, uspeli, lenze to je informacia, z ktorej sa rozhodne nenajem. Nemci v minulej sezone drvili konkurenciu, vzdy patrili k tomu najlepsiemu, avsak v minulej sezone to bolo az nedostojne z pohladu ich superov. A v Korei sa predstavili Nemci, Akito Watabe, nejaki Nori, aj ked vtedy skor nieco, co sa da oznacit ako Becko, dvaja najlepsi Fini a solidni Rakusani. Ziadni Francuzi, ziaden Pittin, chybali najlepsi Nori (aj ked tam mozete vidiet Schmida, ktory je lidrom SP v tejto sezone - v minulej ale bolo vsetko uplne inak).

PS: Uz je Schmid dokonca druhy, po Akitovej spanilej jazde v Seefelde, kde konkurenciu uplne zosmiesnil.

https://data.fis-ski.com/nordic-combined/cup-standings.html

V tejto sezone Nemci rozhodne nedominuju, vid najlepsi z Nemcov "az" na 4.mieste, ich elitna trojka zo sezony minulej je tak len na poziciach 4, 5 a 8. Clovek by teda cakal, ze ladia formu na OH, ale v minulosti to takto u Nemcov rozhodne neprebiehalo - ladili formu tym, ze dominovali a max. mali volnejsi rezim pred vrcholnou akciou (nieco na sposob dominantnych rokov v norskom lyzovani). A ked ladia formu na OH, cakal by zlepsenie v Seefelde, ktore sa uplne nedostavilo a ak u niekoho, tak u toho stvrteho vzadu (mladika Vincenza Geigera, ktory ma ohuril sprinterskymi schopnostami v zaveroch a taktickou vyspelostou, co sa zrovna v Seefelde extremne pocitalo).

Mozete tam taktiez vidiet "hodnotenie" behov a skokov zvlast (BST bezecka cast, BJT skokanska cast), co by malo sluzit ako velmi dobry zaklad pre zorientovanie sa v discipline. Je to novinka, uprimne povedane, doteraz som nevedel, ze nieco taketo existuje (vid funguje to az od tejto sezony). Plati, ze clovek by mal hladat najnizsie cislo, ktore vzide scitanim obidvoch umiestnenie "v rebrickoch". Riessle vedie so 14 (5 beh + 9 skoky). Samozrejme, je to cela sezona, zavody boli rozne, v sev. kombinacii nie je problem, ked sa skokanska cast neodskace pre nevhodne poveternostne podmienky na mostiku a nahradi sa tak skokmi z kvalifikacie. Z nich potom borci normalne startuju do bezeckej casti podla standardneho kluca - 1bod = 4 sekundy (v timoch 1bod = 2 sekundy).

http://medias3.fis-ski.com/pdf/2017/NK/4195/2017NK4195ROF.pdf
http://medias4.fis-ski.com/pdf/2017/NK/4195/2017NK4195PROG.pdf

Ide mi najma o udaj hore - MC 27m, TC 99m na 2,5km dlhom okruhu (co je standard pre zavody zdruzenarov). Zamerne som si otvoril vsetky zavody z tejto sezony a zacal porovnavat. Neprekvapilo, ze Chaux-Neuve je profilovo najjednoduchsie, rovnako neprekvapilo, ze v Lillehammeri je najviac nastupovanych metrov a v Ruke kopec s najvacsim prevysenim (ostra stena znama aj zo zavodov klasikov - specialistov).

Okruh pre zdruzenarov v PyeongChangu je tak narocny (udaj o nastupanych metroch je druhy po Lillehammeri), avsak nie kvoli dlzke stupani, viacej je to o ich pocte, co z okruhu robi "solidny motokros" s rovinou len tesne pred cielom (druhy odkaz). Okruh by mal byt sucastou sprinterskeho okruhu pre klasikov - specialistov, aspon taka je tradicna skladba zavodov, ked su obidva podniky v ramci jedneho SP.

https://www.youtube.com/watch?v=DGzPd06IW9E

Video z minulej sezony to len potvrdzuje (lyziarska cast od 1:25). Teraz si k tomu pridajme, ze v Korei ma primarne mrznut, dokonca boli a aj zrejme su obavy, ze az takym sposobom, ze sa to mnohym nebude dvakrat paci (najma norskym astmatikom nie, na cele so Sundbym).

Minuly rok sa skakalo len na velkom mostiku, takze pre prvy zavod na tom malom mame pole neorane s moznostou vydedukovat potencialneho vitaza. Mna to osobne laka prave k Riesslemu - mam minimalne pocit, ze mu viacej sedia zavody na mensich mostikoch (co je aj cisto pochopitelne - zacinal ako skvely bezec a priemerny skokan, ktorym maly mostik vyhovuje z dovodu, ze sa na nom neda tolko stratit/naskakat na superov). Viem, ze je to skvely sprinter, co je vzdy fajn ako bonus, ked sa zavod nevyvija uplne perfektne, resp. nenuti zavodnika bezhlavo utocit prilis skoro a bojovat tak proti veternym mlynom, ktorym staci cakat a vylozit karty az v cielovej rovinke. A neodradza ma ani jeho bezecky pocin v 2.zavode v Seefelde, kde sa len ukazalo, aka velka vyhoda je bezat v skupinke a aka nevyhoda uplne sam, toboz ked sa snazite velmi rychlo dostihnut zavodnika pred sebou a ono to "uplne nejde".

Druhym je Akito Watabe, avsak mam opravnene obavy z toho, ze Seefeld triple mu kurzy podstatne upravi. Zaroven minuly rok v PyeongChangu skakal na svoje pomery az zufalo zle.

A zolikom by mohol byt Alessandro Pittin. Avsak, minuly rok v Korei nestartoval, celu sezonu v skokoch nic extra neukazal a trat nevyzera (toboz ked bude dobre premrzla) natolko narocna, aby tam dokazal robit zazraky (u neho by to chcelo makky podklad, zapadavajucu stopu, narocne dlhe stupanie a aspon solidny skok - mam obavu, ze prve 3 podmienky splnene nebudu a ta stvrta je len zboznym prianim).

Schmid je trochu na ustupe, co je pochopitelne pri jeho super sezone, najma bezecky to nebolo ono pri poslednych zavodoch, co som ho mohol vidiet (minimalne s tym, co predvadzal na prelome rokov). Andersen zasa az tak vynimocne neskace ako na uvod sezony, co je s jeho priemernym behom mu nedava dobre vyhliadky na prekvapivy uspech. Graabak skace velmi dobre, avsak beha mu to horsie nez by som "potreboval" - ani tie zavery zavodov nie su to prave orechove, ktore mi vyniesli uspechy v minulosti. Frenzel vzdy nicil konkurenciu v Seefelde, tentokrat ale skakal na svoje pomery biedne a kedze bezecky bol "len" solidny (co by bolo dostatocne, keby skakal na leveli znamom z minulosti), aj vysledky boli len v sedi priemeru. Rydzek skakal este horsie, co pri kompozicii zavodu (skok je dolezitejsi nez beh, resp. trat bola skvele upravena, velmi dobre jazdna a nie prilis narocna) mu nedavalo ziadne sance na solidny vysledok.

Geiger je naopak zaujimavy uz len tym, ze vzdy bol lepsi skokan. A teraz k tomu zacina pridavat vo velkom aj beh. Je to pochopitelne - 97, t.j. nedavno este junior, moze mutit vodu na celnych prieckach vacsinou v uvode kariery najma vdaka skoku. Kazdym rokom ma pritom tendenciu nieco pridavat v jeho bezeckej vykonnosti, pricom aj nieco logicky strati na skoku, co by ale malo stale znamenat celkove zlepsenie. A Geiger zaroven ukazal, ze ma neskutocny nastup v zavere - nie je to styl "Riessle", ktory ten sprint odklada az do posledneho momentu, skor styl Frenzel - dlhy sprint, obrovske tempo, ktorym supera chce ustvat, aby nemusel celit tomu kratkemu sprintu, kde sam Frenzel vie, ze nema az taky vysoky top speed (ako napr. Graabak/Riessle a zrejme aj Rydzek).

Riiber je este stale na zaciatku tej transformacie. Ten beh je stale lepsi a lepsi, t.j. konkurencieschopny, ale nie natolko, aby mu to hralo vacsinou do kariet. Seefeld bola vynimka - skakal svoju vlastnu ligu, zacinalo sa 5km, co je pre nedavneho juniora idealna distancia. Tie vysledky sa prenasaju aj do dalsich zavodov, cize ta vyhoda sa nabaluje. Bolo potrebne zvladnut 10km pocas 2.dna a v tom tretom sa uz pri 15km skace dvakrat (takze 1skok = 7,5km - co je aj prepocet pre cely zavod - 4skoky = 30km). Suma sumarum, Seefeld sedi skokanom a ked si podmienky v stope takmer perfektne, sedi im este viac.

Podobne ako v biatlone, aj tu funguje strategia "stihajucich" a "stihanych". Preto pisem, ze idealna kombinacia je skvely skokan/priemerny bezec alebo priemerny skokan/skvely bezec (idealne so skvelym zaverom). Ked ste skvely skokan a podpriemerny bezec, potrebujete mat obrovsky naskok alebo stastie, ze je niekto len o kusok horsi skokan a o dost lepsi bezec, avsak nie az o tolko, aby vam po 2 kolach usiel a vy ste sa trapili znova sami na trati. Byt sam je nevyhoda, ked stihajuca skupina citi sancu, resp. vie, ze dobehnut vas je len otazka casu. Byt sam je vyhoda, ked skupina si mysli, ze je vase dobehnutie z kategorie nepravdepodobnych (a k tomu uz musite byt aspon solidny bezec - t.j. Akito Watabe, ktory je skvely tempar, avsak pomerne biedny sprinter, takze kombinacia som sam, mam velmi dobry naskok, je z jeho pohladu absolutne idealna).

O to viac, ze ked je nieco nepravdepodobne, naozaj nikto nechce sluzit ako "ta iskierka nadeje", ako borec, ktory bude na svojom chrbte tahat x kilometrov vsetkych konkurentov. Dohoda moze existovat len medzi rovnocennymi, mozno medzi timovymi kolegami (vid pripad z posledneho zavodu v SP biatlonistov, kde striebro/bronz v zavode bralo duo Bjoentegaard/T.Boe len vdaka tomu, ze posledne 2 okruhy prikladne spolupracovali), nie medzi uhlavnymi konkurentmi, nie medzi Nemcom a Norom, pricom tym stihanym muzom je Nemec alebo Nor. Rozdiel medzi "nadejou" a takmer "istotou" moze spocivat v jednom metri navyse pri skoku - co je na malom mostiku dost, na velkom takmer nic.

Takze chcem povedat, ze potencial tych zavodov je obrovsky, pretoze v sezone nemame dominantnu silu ako v sezone minulej a o tom, kto bude olympijsky vitaz budu rozhodovat len detaily, ktore sa presne nedaju predikovat a kde by sa vo velkom malo uplatnit livko.

Samozrejme, naozaj netusim, ako to SK v tomto smere pojmu (viem len, aky pristup mali k tomu pri MS SK ako Unibet/bwin, ale zvysok sa moc nechytal). Preto som aj napisal, ze ocakavania su neurcite, avsak mozu prerast v absolutny uspech prave z dovodu, ze o sev. kombinacii viem relativne dost a SK relativne malo (pretoze je to disciplina, ktoru nevypisuju a zaroven ju pravidelne vysiela ES, min. zo zaznamu, co mi v tomto pripade neprekaza, kedze si live aj tak nic vsadit nemozem).

Stredny mostik Riessle, velky mostik Watabe/Graabak, timova sutaz Norsko, aj ked tam to bude takmer urcite 50na50 a najma, pre timovu sutaz budeme mat pocas OH uz dost nazbieranych udajov a informacii.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 1.02.2018, 16:31 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Freestyle lyžovanie/snowboarding:

Len dodam, ze ten posledny odstavec neboli "tipy", bol to len taky prvy nastel, kedze viem, ze to mate radi. Az teraz som si spomenul, ze aspon Doxxbet ma "kompletnu" ponuku na sev. kombinaciu a vidim, ze Akito totalne nehratelny a skoro vsetci ostatni minimalne hratelni, ak nie vylozene hodni k tipu, aj ked trochu riskantnemu.

Znova, spojenie podobnych disciplin do jedneho myslienkoveho bloku. V tomto pripade ale nedostaneme kumulativne 9 bojov o medailove kolekcie (boby 3 + skeleton 2 + sane 4), ale hned 20. Zaroven, discipliny su naozaj roznorode a mozno by sa hodilo to hned na uvod zmysluplne rozdelit.

Extremne discipliny, ktore patria aj do programu X Games (Halfpipe/Slopestyle/Big Air - 4+6 = 10), akrobaticke (Aerials/Moguls - 4), paralelne (Parallel GS - 2 - sem by teoreticky spadali aj moguly za predpokladu, ze by sa na OH isla paralelna verzia na baze KO duelov) a krosove (Ski Cross/Snowboard Cross - 2+2).

///

Zacnem tym, co mam najradsej z tohto komplexu roznorodych disciplin - je to ta prva najpocetnejsia skupina. Treba dodat, ze Ski Cross/Snowboard Cross takisto patria pod X Games, aj ked s nimi to je trochu komplikovanejsie - nie su to tradicne discipliny, su vyradzovane, nasledne znova zaradovane, niekedy zamerne vynechane atd.

Toto delenie, ktore som pouzil ma jeden klucovy aspekt a tym je postupovy kluc/faktor hodnotenia, resp. docielenie konecnych vysledkov. Pre "X Games" discipliny je kluc jednoduchy - z Q postupuje 12 najlepsich, ktori si to neskor rozdaju vo finale o sadu medaili.

sranda nastava, ked si clovek uvedomi, ze ten kluc sa vo vsetkych tychto disciplinach casto meni - ci uz v ramci FIS (co je kluc aj pre OH) alebo pri porovnani s X Games (ktore nie su sucastou FIS a mozu si vymysliet svoje pravidla). V poslednych rokoch je snaha pravidla unifikovat, aby divaci a jazdci neboli dezorientovani podobne ako ja (a u seba by som povedal, ze nie dezorientovany, ale vrcholne neisty). Zrovna tu by malo byt v pocte 12 pre finale najmenej pochybnosti. Ucast bude okolo 32 (30 medzinarodnych ucastnikov + 2 moznosti pre obsadenie z radov organizatorov).

Tym sa spolocne prvky zacinaju a koncia. Slopestyle sa "zrejme" pojde na 2 kola (tak ako na X Games, na poslednych MS, ako aj na vsetkych SP z poslednej doby) a ako berna minca sa berie ta lepsia z oboch jazd (plati to iste aj pre Q). Halfpipe ma v Q rovnake podmienky, avsak v samotnom finale maju jazdi k dispozicii 3 jazdy, z ktorych sa berie len ta najlepsia. Pri disciplina Big Air sa hodnotia 2 jazdy z 3 (sucet 2 najlepsich s tym, ze nie je mozne predviest dva totozne/velmi podobne triky, ak ich zavodnik predvedie , tak s vedomim, ze horsia jazda z tychto dvoch bude hodnotena za 0 bodov). V Q si nie som uplne isty, zrejme podobne ako pri zvysnych 2 disciplinach - 2 pokusy, berie sa lepsi a klasicka rozradovacka, kde 12 najlepsich postupuje.

Co je dolezite pripomenut, su to kvalifikacne discipliny (s jednou vynimkou z ostatnych, spomeniem to). To znamena, ze nas pristup k nim bude specificky. Mohol by som to pripodobnit k plavaniu a atletike, kde takmer 50% vsetkych tipov z tychto dvoch disciplin spociva na externalitach, ktore prinasaju so sebou rozplavby, rozbehy, ci semifinalove boje. Kvalifikacia s tychto 10 zavodoch ma jeden hlavny efekt - tym je postup. Klamal by som, keby som napisal jediny, aj ked mal som to uz rozpisane - druhym efektom je poradie vo finale, ktore ovplynuje strategiu, avsak neda sa s istotou povedat, ci ist prvy je obrovska nevyhoda, resp. ist posledny je 5% bonus k moznosti uspiet. Je to subjektivne - kombinacia vacsich ocakavani, tlaku a naopak vedomia toho, co potrebujem zajst na medailu/zlato v poslednej jazde.

Treba si uvedomit, ze ti najlepsi v Q idu svoju jazdu na istotu, kde su si takmer isti tym, ze tu jazdu v pohode zajdu, bez padu, bez akychkolvek problemov a postupia do finale. Tyka sa to primarne prvej jazdy. Podla situacie budu vediet, co maju predviest v druhom kole jazd - ci budu moct vynechat, ci si budu moct otestovat "v zavodnych podmienkach" nieco zo svojich finalovych jazd, nejaku sekvenciu (pretoze stale nebudu chciet dopredu odkryvat vsetko svoje tromfy) alebo budu musiet ist naplno, pretoze este nic iste mat nebudu a riskovat to, ze sa 5-6 dalsich nahodou nezlepsi je hranie s ohnom, ktore by sa nemuselo vyplatit.

Aby som to uplne vysvetlil - po 1.jazde vediem, dostanem vysledne hodnotenie 88,5 a prakticky neexistuje, aby daneho zavodnika predbehlo 12 dalsich konkurentov (toboz pri fakte, ze ich bude napr. "len" 32 s max. 4 miest pre velmoc ako USA). Nastava testovacia jazda, malokedy zlepsenie, co sa bodov tyka. Mame tu opacny priklad - favorit pri prvej jazde spadol, stane sa. Visi nad nim Damoklov mec nepostupu do finale - uplne na istotu ist nemoze, pretoze ani taka jazda nemusi stacit, takze k tej istote prida nieco navyse. Ked to nevyjde, skoncil, ked to vyjde, pojde na 1./2.miesto celej Q, co ale neznamena, ze si pocinal lepsie nez ti uspesni z 1.kola jazd, naopak, ukazal, ze ma problem predviest zaistovaciu jazdu, je schopny neustat "rutinne" triky atd. A tym, ze je v cele Q aj stratil potencial "prekvapenia" pre finale (tam sa clovek pozera do druhej polovice st. listine pre finale - napr. tych, co zasli 1.kolo solidne a v 2. sa nezlepsili).

Treba si uvedomit, ze ti, co postupia do finale, su vsetci skveli a takmer vsetci vedia spickove triky, zajst perfektnu jazdu atd. V zenach to mozno uplne neplati, ale ten level a sirka kvalitnych zavodnicok sa takisto rok do roku rozsiruje (rozhodne to nebude USA vs svet, tentokrat). Rozdiel je v tom, aku kvalitnu jazdu dokaze ten a ten cisto zvladnut v akom percente pripadov. Da sa to prelozit ako pravdepodobnost dojazdu jeho priemernej jazdy/jeho spickovej jazdy (toho najlepsieho, co vie). Teraz hovorim skor o Slopestyle/Halfpipe, Big Air sa v tomto trochu lisi.

V Halfpipe vo finale ma kazdy 3 pokusy na to, aby si zapisal co najvacsie mozne bodove skore. Povedzme, ze vo finale budeme mat "istoty", ktore to svoje predvedu, avsak chybaju im naozaj spickove triky a sekvencie, inovativnost, vyska, styl, takze v jednoduchosti - sice nepadaju a 2z3 jazd budu hodnotene nad 80, ale potencial dat 90+/95+ je nizky, az nulovy. Toto je skupina jazdcov, ktora sa dokonale hodi na tipy top6/top8, prip. ako h2h v kurzoch 2,3-2,7 proti "strelcom". Ti vedia, ze na treningu su schopni predviest v podstate vsetko, avsak chyba im konzistentnost/vyjazdenost/skusenosti, co pri zavode znamena - je tam 10% sanca, ze im ta monster jazda vyjde a budu s istotou top3 alebo nevyjde a skoncia na poslednych 3 miestach vo finale. A tym, ze nebudu kalkulovat a hned v 1.jazde budu chciet zaskocit konkurenciu realne hrozi, ze si hned pri prvom pokusu aspon trochu ublizia, co pri dalsich jazdach funguje nie linearne, ale doslova geometrickou radou - zavodnik este viac chce, ak nie je uplne vazne zraneny, tak sa na start postavi, avsak telo ten cerstvy pad citi a uz to "nie je", nie je tam ta pohoda, ani fyzicka a logicky ani psychicka.

Funguje to velmi podobne ako livko pri trojskoku/vrhu gulou - 1.pokus preslap, 2.pokus, odlozeny zaistovak, malo alebo dokonca 2.preslap a 3.pokus uz je vylozene hop alebo trop. A ja po tom 1.pokuse som vzdy rad hral proti tymto zavodnikom so zavodnikmi, ktory ten zaistovak zvladli, nebolo to ultra daleko (tam funguje prepocet v systeme, ktory pracuje s ich "moznostami" - SB/PB vykonmi - h2h favorit 21,5 vs outsider 21,15; favorit preslap v 1.pokuse a outsider zaistovak 20,65 = napriek tomu, ze outsider je vo vedeni, pretoze zapisal, bude ponukany SK (skusenost primarne z Tipsportu) ako outsider, resp. bude vypisana rovina (zalezi, ci je to suboj obr. favorita s outsiderom alebo ide o bezne h2h mierne favorizovaneho proti drobnemu outsiderovi). Tento systemovy prepocet v prvej chvili nepocita s podmienkami (oO, hazde sa menej, pretoze ..., resp. je problem vobec zapisat pokus, pretoze ...), t.j. zaistovak 20,65 moze realne mat vahu vykonu okolo 21m (alebo aj menej pri idealnych podmienkach) a to je v skratke ten priestor k tvorivemu spracovaniu ponuky na livku. Samozrejme, SK sa v tomto lisia - niekto velmi uprednostnuje to, co je dane, niekto sa velmi drzi toho, co by sa papierovo malo diat (co je, okrem ineho, vidiet aj pri beznej prematch ponuke - niekto dava velku vahu vysledkom z Q, o ktorych bola rec, niekto sa drzi povodnych kurzov pred startom Q a upravi ich skoro len tym sposobom, ze po vyskrtani neuspesnych vzniknu finalove kurzy pre uspesnu 12 = dochadza k disharmonii a prave preto potrebujem(e) mat viac SK nez jedna/dve/...). Ked si nieco taketo vsimnete a pochopite to, potom si mozete byt isti, ze sa to deje opakovane a prakticky neustale (az kym to SK nepochopi a nezacne to vypisovat "podla niekoho" a nie ako doteraz, na vlastne triko).

Toto je presne to "zabavne tipovanie", kde sa clovek naozaj citi, ze bojuje so SK (s ich nastavenymi systemovymi mechanizmami). Samozrejme, casom sa to zacne vyrovnavat, co je dovod, preco treba byt pripraveny a preco treba chapat, ako SK funguju (resp. zistit, ci sa od poslednych podobnych zavodov nic zasadne nezmenilo). Ta posledna cast spada do portfolia "nechame sa prekvapit", nic lepsie este nikto nevymyslel. To ostatne, to mozeme ovplyvnit, vid moja seria clankov k OH.

Dopredu odhadnut, kto spadne v Q a solidne si nabije a napriek tomu postupi, to je nemozne, preto pisem len strategiu boja, nie konkretne tipy. Prematch mozem hrat len niekoho, kto je uplne mimo misu a zatial som na tieto discipliny kurzy nevidel.

Rozdiel medzi 2 jazdami a 3 jazdami v samotnom finale je znacna - pri 3 jazdach mozete ist stylom - mam top jazdu vo svojej hlave a viem, ze 1z3 by som mal zvladnut, mal ustat a predviest ju takmer v dokonalom vydani. Ked sa to podari na 1.pokus super, ked nie, mam este 2 pokusy. Pri 2 uz sa do hry viacej derie faktor nahody - samozrejme, slopestyle je disciplina, kde sa kombinuju raily so skokmi - raily by mali byt takmer rutinne (nie vzdy to tak realne vyzera, predsa len v slopestyle su aj zavodnici, ktori preferuju skoky, ktori sa, aspon na snowboarde, budu moct vyblaznit v novej olympijskej discipline Big Air) a o vysledku rozhodnu skoky. Zaroven nikde nie je napisane, ci bude tradicny pomer 3+3, ci to nebude 2+4 alebo 2+3 apod. Rovnako nie je nikde dane, aby sa zacinalo railmi a pokracovalo skokmi - tych zavodov som videl relativne dost a videl som aj kombinacie, videl som aj skoky pred railmi, aj ked plati, ze najbeznejsim sposobom stavby trate je najprv railova cast, potom skoky.

Tym, ze su 2 jazdy, sancu ma aj cistota a perfektny styl pred brutalnou narocnostou. Ked k tymto dvom veciam sa prida akakolvek inovacia (dovod, preco vyhral pred 4 rokmi Chase Kotsenburg), uspech je na dosah. Plati, ze na lyziach sa veci daju lahsie ustat, takze ide o cistotu viac nez o samotny fakt, ze niekto obisiel vsetkych 6 stanovist. Na snowboarde je akekolvek zavahanie castokrat fatalne, t.j. zavodnik strati v lepsom pripade rychlost a nema sancu previest nic na dalsom kickeri.

Okrem ineho, Q sluzia ako prehliadka toho, ako na tom su zavodnici aktualne. Ako som hovoril, OH sluzia ako priestor, kde "chces" ukazat nejaku novinku, ktori si sa behom poslednych mesiacov naucil. Je to tromf, ktory rozhoduje - dialo sa to v minulosti, nevidim dovod, aby sa na tom nieco menilo. Ale z Q sa da toho dost vypozorovat, min. sa upokojit, ze zavodnik vyzera v pohode s vierou, ze vo finale to naplno rozbali a ono to "vyjde".

Pred par dnami sa zaroven skoncili tradicne X Games v Aspene. Je to akcia na pozvanku a podla mna je to nevyhoda z pohladu OH. Netvrdim, ze ucastnici su bez sance na placku na OH, ale ubera to z ich atraktivity. Naozaj neplati, ze tam boli vsetky hviezdy.

https://en.wikipedia.org/wiki/Winter_X_Games_XXII

Ked ste Amik, tazko poviete nie, toboz ked vasi sponzori vas tam naozaj chcu vidiet. To musite byt hviezda najvacsia, ktora ma zaroven specialny vztah k OH (Shaun White). Samozrejme, je to zavod, dalsi indikativ toho, kto je schopny ustat 1-3 jazdy (bodovanie napr. 80+), kto naopak ma 2 vypadky a zachranuje to tou 3, prip. predvedie top prvu a potom sa mu uz nic lepsie nepodari (prip. tretiu vypusti, ked ma istotu triumfu - nieco na sposob oslavneho kolecka v atletike). Pomlcka, t.j. ked zavodnik na jazdu ani len nenastupil takmer vzdy signalizuje super tazky pad (co mozem pri obhajcovi zlata zo Sochi (Podlatchikov) len potvrdit, to iste plati o Aaronovi Blunckovi a zrejme aj o Kelly Clark). Samozrejme, treba si dohady vzdy potvrdit, ale je to skvele naznacenie, aby ste nemuseli hladat "ihlu v kope sena", ked ste samotny zavod nevideli (ja som videl len niektore jazdy, nejake pady atd.).

A na zaver tohto bloku - hodnotenie. Kto si spomina na minulu olympiadu a moje staznosti na nespravodlivost hodnotenia, tak vas na to dopredu upozornujem. Porotcovia maju rozne sposoby, ako sa k sutazi postavit a nic na tom nemeni fakt, ze sa mi to nepaci, resp. niekedy to nemoze moj mozog uplne pochopit.

Povedzme, ze som zavodnik, ktory ma pripravenu spickovu jazdu a ide do sutaze s tym, ze od prvej jazdy chce predviest do najlepsie, zavriet usta pochybovacom a predovsetkym, vsetkym superom. Jazda sa mu podari a co teraz? Rozhodcovia nemozu inak a davaju vysoke body - znamka 95, kedze si nechavaju priestor, ked sa najde niekto, kto to tromfne. Vsetko zatial fajn, ale ...

Pride tretie jazdy, top zavodnik mal dvakrat pad, tretia jazda sa mu podari, avsak realisticky to nie je nic lepsie nez 1.jazda spominaneho borca s 95 - rozhodcovia ale daju 96,3. Co sa mi na tom nepaci? To, ze som znevyhodneny, ked svoju top jazdu predvediem ako prvu a uz sa nezlepsim nez ked ju niekto predvedie ako tretiu a predtym ju dvakrat neustal. Logicky, mala by tu byt rovina, t.j. malo by byt uplne jedno, kedy sa takato jazda podarila.

Nemam problem s tym, ze niekto dostane za tu istu jazdu postupne body 93/95/99 - preco? Je to odmena za konzistenciu a prave ta nemoznost dat 99/100 v 1.kole, pretoze by dali odkaz zavodnikom - tato jazda vyhrala, uz sa nemusite snazit. Mam problem, ze ked niekto da podobnu jazdu (je to subjektivne, to uznam) ako prvu a niekto druhy ako tretiu, byvaju tam rozdiely aj 6-7 bodov (vid napr. znamy pripad Pancochova z minulych OH).

Je mi jasne, ze na tom nic nezmenim - skor je to priprava pre nas/vas, ze sa to deje a moznost, ako na situaciu reagovat. Keby bola situacia, ze top jazda vyhra a je jedno v ktorom kole (to divak, dokonca laik, pomerne rychlo pochopi), da sa pracovat s tym, ze kto vedie moze vyhrat. Faktom je, ze ono nam asi nebude uplne prekazat, ked favorit bude pred poslednou jazdou, na konte dve neuplne jazdy s tym, ze ked to zajde v tretej, vyhra. Ak tam bude obrovsky kurz, bude to fajn (1 alebo 2 zavody by vyjst mali tymto stylom = bude to rozhodne ziskove). Ked budu nizke kurzy s neistotou, ci (resp. a kto) tu top jazdu v poslednom kole vystrihne (s tym, ze ju moze vystrihnut aj dovtedajsi lider), tak to bude zrejme NB. Ako vsade, je to o cite - neda sa dopredu oznacit idealna strategia, neda sa dopredu povedat, ci kurz 1,36 na lidra pred poslednou jazdou bude neskutocne terno alebo obrovsky podkurz. Krasa a beznadej discipliny s nazvom livebetting.

///

Paralelny GS - Q pole zuzi na polovicu, ak sa nic zasadne od minulych OH nezmenilo. 16 najlepsich postupi (z 32, mozno 31, to je jedno), pricom budu rozradeni uplne najzakladnejsim sposobom do pavuka (najlepsi proti 16, v 2.kole narazia na jedneho z dua 8/9, v SF potencialne 4, vo finale 2/3/6/7 ...). Q sluzi ako indikativ nejakej formy, resp. aj potencialne ako sfera "ciernych dier" - predsa len, su to 2 jazdy, kazdy, aby to bolo spravodlive, pojde v jednom kole v modrej, v druhom kole v cervenej drahe. Podobne ako v lyziarskych paralelnych zavodoch, aj tu bude zrejme jedna draha o nieco rychlejsia/menej rizikova/rozbita apod., to je v podstate to, o co sa v Q bojuje (ak ju vyhrate, vyberate si, potencialne, drahu az do finale).

To, ci je jedna rychlejsia a o kolko prezradi prave Q, rovnako ako to, ci niekto v Q nespravil velku chybu a napriek tomu postupil (v jednej jazde strati na naj cas 3 sekundy, v tej druhej je v top3 najlepsich).

Asi ste pochopili, ze potencial discipliny nebude zrovna livko. System nahlej smrti na 1 jazdu predurcuje k uspechu uspesnych z Q a sanca "prekvapit" spociva v par anomialiach. Prirovnam to k nasim oblubenym sprintom v klasickom lyzovani - kazdy ma rovnake sance pred startom, avsak po tom, co si dotycni vyberu svoje stvrtfinale, niektori sancu na urcite umiestnenie prakticky stracaju (napr. na vyhru z 4.QF/5.QF na tazkej trati). Existuju anomalie, ale tie nas v longrune vobec nemusia zaujimat, pretoze su tak nepravdepodobne, ze neexistuje, aby ich kurzy dokazali zdarne ocenit. To je aj dovod, preco tato strategia (aspon doteraz, minuly sprint som bol trochu zhrozeny, ze SK zacinaju prichadzat na podstatu tejto teorie, ale zatial to beriem skor ako zhodu nahod nez nejaky dlhodoby stav).

Ako som napisal, da sa tam nieco objavit po Q, avsak stale bude platit, ze 13.zavodnik z Q pojde z horsej drahy proti 4 a tym, ze nie som uplny expert, tazko budem nachadzat v niecom podobnom tu pravu hodnotu. Ono bohato staci, ze sa mi nedari aplikovat nieco podobne v alpskom lyzovani pri paralelnych zavodoch, nieto este pri snowboarde. Samozrejme, vypadok potencialneho favorita s vyhodou, meni celu dynamiku a do popredia sa dostavaju ini. Zaroven plati, ze Q je jedna disciplina, priamy komfrontacny suboj s konkurentom druha.

Samotne tipy su znova kombinaciou dlhodobych vysledkov + testovacieho zavodu z minulej sezony + kurzovej ponuky.

///

Ski Cross/Snowboard Cross. Znova, ak sa nic nezmenilo a nevyzera to, ze by nieco malo, potom toto je prave ta vynimka - Q tu neexistuje v zmysle eliminacie zavodnikov pred ostrym zavodom, len ako rozradzovacie kriterium do osemfinale (Ski Cross).

Faktom je, ze citam u zien 24 a u muzov 40 miesteniek (Snowboard Cross). Zaroven plati, ze ked je draha dostatocne siroka, jazdi sa po 6, ked je uzsia, voli sa varianta rozjazd po 4. Takze bud 16/32 alebo 24/48. Takze eliminacia sa uplne neda vylucit, avsak Q prebieha dvojfazovo (ked uz ma byt aspon kozmeticky eliminacna), t.j. najlepsie z prvej jazdy si zabezpecia postup uz po prvej, tie, ktore nahodou urobia nejaku velku chybu/slabsie zavodnicky, maju este druhu sancu.

U zien ma Q pomerne velku vahu - konkurencia nie je az taka obrovska, je pomerne stabilne pole vyrazne lepsich zavodnicok atd. Plati to pre obidve discipliny, aj na lyziach, aj na snowboarde.

Svedci o tom aj Ski Cross v Sochi. V zenach sa do finale dostali cisla 1, 2, 3 a 4 z Q. V muzoch sa 1 a 2 ani len nedostali do SF. Samozrejme, nie je moc dovod cakat na Q, treba hladat "tipy" uz pred touto fazou a max. prilozit po Q (ked vznikne nejaka zaujimava prilezitost k takemuto pocinu).

///

Aerials prakticky nesledujem, urcite disciplina, ktoru som videl za tie 4 roky najmenej zo vsetkych, ktore sem spadaju. Kluc je - Q, z ktorej postupi do finale 12 najlepsich. Nasleduje 1.skok, z ktoreho polovica, t.j. 6, postupi do velkeho finale a tam uz sa bojuje od nuly o medaile.

Pri moguloch je to velmi podobne - z Q postupi najlepsia 16, z ktorej najlepsich 6 postupi do velkeho finale a plati uplne to iste, ako pri Aerials. Je to teda na baze postupnej eliminacie, pricom pri oboch disciplinach sa oproti minulej olympiade trochu menili pravidla - tentokrat tie kola su "len" 2 - odpadlo jedno eliminacne medzikolo (Aerials 12-8-4; Moguls 20-12-6, ale aj 18-12-6).

Zmena vyhovuje favoritom - o jedno kolo menej nervov a moznosti to pokazit tak, ze clovek vypadne. Samozrejme, ma to odvratenu stranu, takze zrazu sa zda byt eliminacia 16-6 az prilis kruta a neodpusta prakticky ziadne zavahanie, max. u Mikaela Kingsburyho.

Hodnotenie - v Aerials je za kazdy skok koeficient. V minulosti to fungovalo tak, ze pri tych 3 kolach bolo nutne zaradit vzdy iny typ skoku, t.j. bolo nutne "taktizovat" a pracovat s vlastnymi moznostami/tromfami. Pri dvoch skokoch tento problem nie je taky zavazny, ak vobec existuje. Takto to min. fungovalo, nemyslim si, ze sa to zmenilo, ale ako hovorim, tym, ze sa zmenila struktura finaloveho zavodu, sa zmenila aj volba skokov, resp. ta taktika docela odpadla.

V Moguls je to kombinacia jazdy v boulich (50% vysledku), 2 skokov (25%) a dosiahnuteho casu (25%). Zmenilo sa bodovanie, uz je to ako v inych disciplinach - 100 je maximum moznej znamky a tak sa hodnoti skor stylom "co z idealu chybalo".

///

Treba si byt vedomy, ze nie su to vykonnostne sporty. Samozrejme, kvalita a vykon sportovcov ma svoju vahu, ale mimo paralelneho obr. slalomu (ktory je bezkontaktny, najmenej zavisly na charaktere trate/kopca, ako som napisal, uspech Q predurcuje vyznamne aj uspech v samotnom hlavnom zavode ...) su to vsetko discipliny silno variancne - v uvodnych disciplinach, ak pojdete jazdu "na istotu", jazdu zrejme dokoncite, ale na zlato mozete zabudnut a na medailu s najvacsou pravdepodobnostou tiez (tato strategia ma sancu v Aerials, aj ked skor za minuleho postupoveho kluca - ustat trikrat nie prilis tazky skok sa mohlo rovnat aj zlatu (skor striebru/bronzu), aj ked skor vo SP/MS).

Mimo variancie zavodnej, tu bola spominana variancia hodnotiaca, kde subjektivita je obcas az pozoruhodna.

Krosove zalezitosti su kontaktny boj od startu do ciela, v 6 to bude obrovsky boj, dokonca aj na sirokej trati, v 4 je to este ako-tak hratelne. Samozrejme, najlepsou obranou je utok, t.j. skvely start a kvalitna jazda az do ciela. Ani skvely start vzdy nezaruci bezproblemovy priebeh, resp. zaknihovat skvely start od prvych jazd az do finale.

Tam, kde ma Q vahu, tam dava zmysel pockat vacsinou na Q, omrknut osadenstvo a dufat, ze sa z toho nieco zaujimave vyvrbi. Tam, kde to ma len efekt rozradenia, tam je fajn necakat a ak su tam zaujimave potencialne tipy, treba po nich skocit este pred Q (uz len z dovodu, ze nahodou dotycny Q vyhra a super kurz je fuc, pricom to vitazstvo v Q mimo PGS na snowboarde naozaj nic neznamena).

///

Konkretne tipy budu dodane neskor/v najblizsich dnoch. Pozeral som sa dnes na MB a prvykrat som tam videl vzknikajucu ponuku - discipliny, ktore su na programe v prvom tyzdni, limit u mna 500 eur to win (na win) a 125 to win (na h2h), tie 2 tyzdni polovicne limity (250/62,5). To len taka situacna sprava, pretoze som fakt cakal, kedy sa uz konecne zacne nieco diat. Bet365 nic, Doxx pomaly vypisuje uz skoro 2 tyzdne, T.... zatial nic konkretne/zaujimave, len specialy (a tie sa daju vsadit len solo atd., rozhodnut by som sa vedel, ale aby som special, ktoreho vysledok bude znamy az za mesiac, zahral solo na zlimitovanom ucte, kde mi cokolvek beru minuty, to ma nebavi a ani to za to nestoji - najma nie ten drop - najprv si musim vyriesit moje "domace ulohy" a potom mozno zahram aj specialy).




UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 2.02.2018, 15:46 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Curling:

https://svk.press/app/uploads/2017/09/fuckoff.png

Krasokorčuľovanie:

Keď som tipoval judo, zapasenie a ine zalezitosti prvykrat pri LOH 2014, tak novym vyzvam sa medze nekladu. Co je u tohto odvetvia pozitivne, to je sucasne televizne spracovanie. Divak vidi, aku hodnotu ma jednotlivy povinny prvok a real-time zaroven vidi bodovanie rozhodcov - ci prvok tzv. bodovo ponizia alebo naopak povysia, ked je predvedeny nadstandardne/perfektne.

Prenos je tak skola hrou aj pre uplneho laika, ktory zlozitemu bodovaniu nerozumel a rozumiet "ani nechcel". A to ani nehovorim o tych obstaroznych bodovaniach, vylozene porovnavam sucasne bodovanie, kde divak cakal az na vyslednu znamku a tento divacky posun vpred, kde uz pocas jazdy vidi, ako na konto zavodnika naskuju body za technicke prevedenie.

Takto sa to konecne ponasa na gymnastiku aj pre samotneho divaka (a samozrejme, ocakavam, ze aj samotna gymnastika, ktora to ma postavene na znamke za narocnost, ku ktorej sa nasledne pripocita znamka za prevedenie (t.j. velmi podobny koncept ako krasokorculovanie), sa bude uberat tymto priatelskym konceptom k divakom). Princip spociva v tom, ze ked najlepsi gymnasta perfektne predvedie svoju zostavu na niektorom s naradi, je prakticky neporazitelny (vid som to live zahral na muzskom preskoku a netrvalo dlho a prisiel limit - cca 2k na kurz 1,36). Beriem, ze aj gymnastika, ale aj krasokoculovanie sa neustale posuva, avsak neposuva sa skokovo a posuva tu disciplinu vacsinou ten najlepsi. Takze ten gymnasticky tip nebol "tutovka" (pretoze som zazil aj pripady, ze ponuka svietila a matematicky veduceho zavodnika konkurenti uz nemohli ohrozit, to je, samozrejme, este lepsia situacia, aj ked napadne podobna tej popisanej), ale pravdepodobnost, ze par zostavajucich jedincov (boli 4, mozno 3, mozno 5, neviem presne) vo velkom finale po tom, co favorit predviedol v solidnom prevedeni svoje 2 preskoky a dosiahol vyslednu znamku, ktoru ziaden z konkurentov nikdy predtym nedosiahol (ani vo SP, ani na MS), pricom na preskoku absentoval jediny mozny vyzyvatel (mlady Japonec, ktory nepostupil z Q) + mozno este pred nim isiel niekto, ktory mal najblizsie k tomu naozaj prekvapit (isiel do rizika, ktore mu nevyslo), tak 1,36 sa rovnalo 1,01 (pretoze boli zname vychodiskove znamky vsetkych finalistov dopredu a aby prekonali veduceho zavodnika, museli by mat prakticky dokonale prevedenie, ktore prakticky nebolo mozne).

Aj v krasokorculovani maju dopredu dany program, maju v nom povinne prvky a akakolvek chyba je bud nezvratna, resp. si vyzaduje velmi skuseneho zavodnika, ktory dokaze vhodne zaimprovizovat (z kombinacie zostane solo skok, cim strati kombinaciu - tam sa obidva skoky nasobia, takze straty su obrovske medzi tym, skocit ju obstojne a neskocit ju vobec a jedinou zachranou, napr. v kratkom programe je, skocit kombinaciu za jeho solo skokom). Elitni muzi to maju nalajnovane ako 4+3 kombinacia, 3 Axel a 4 solo skok (podla chuti).

Pisem o krasokorculovani z jedineho dovodu - MB je ruska SK a nejaku ponuku dokonca mala aj pocas ME, na MS este lepsiu a to bez ohladu nato, kde sa akcia konala (takze to nebolo len o tom, ze nedavne ME sa konali v Moskve). Otazkou je, ci to bude mat livko a ci vobec ma zmysel sa s tym zapodievat, ked tam bude mnozstvo inych veci, ktore sa budu dat nesporne lepsie spenazit.

Ked nieco budem tipovat, tak max. muzov a zeny, kde prevlada stale technicka zlozka pred tou umeleckou (a stale velmi subjektivnou, resp. zalozenou na tom, ako sa kto "zapisal" u rozhodcov v minulosti - podobnu zalezitost je mozne sledovat pri znamkach od rozhodcov v skokoch na lyziach - niekto by dostal 19 skoro aj za doskok na 2 nohy, niekto za takmer dokonaly telemark dostane nanajvys 18 a ano, beriem, ze to suvisi aj s dlzkou skoku, takze sa nieco podobne deje, aj ked obaja skocia rovnych 130m).

///

Short Track/Rýchlokorčuľovanie:

A tymto uzavriem discipliny v hale, resp. na lade (a myslim, ze mi zostanu len veci, ktore bezne tipujem, resp. minimalne velmi pozorne sledujem kazdy tyzden pocas zimy).

Tak ako sa obidve discipliny na seba v mnohom podobaju, vsak zjednodusene sa jedna o kruzenie dokola na korculiach, tak z pohladu tipovania skoro ani neexistuje vacsia priepast medzi dvomi sportmi na ZOH.

O velkosti nozov a samotneho ovalu/drahy tentokrat pomlcim, to su fakticke informacie, ktore ale nemaju ziaden dopad vo vnimani discpliny z pohladu tipovania ako takeho. Pre nas je dolezite, ze jedna disciplina je totalne kontaktna, obrovsku ulohu hra strategia a v neposlednom rade stastie. Vykon je pritomny, najma kombinacia zrychlenia v poslednych kolach a techniky v zakrutach, ktore na malom ovale prichadza do hry prakticky neustale, ale rozhodne nevyhrava ten, kto je na tom "vykonnostne" najlepsie, co naopak disciplina na dlhych ovaloch splna do bodky.

Tak ako strategia v short tracku je rozna a vitaznou moze byt aj strategia pasivneho odporu, kde zavodnik sa v zavere vozi 10-15m za supermi z nebies mu spadne postup/zlato doslova zazrakom, ked sa vsetci jeho supermi vyautuju z boja v poslednej zakrute po vzajomnom kontakte, tak v rychlokorculovani je to len o stanovenom tempe, ktore som bud schopny udrzat alebo to tempo prepalim a v zavere vytuhnem.

V short tracku maju osobne rekordy pramalu vypovednu hodnotu. Ked som teoreticky najlepsi, pojdem do cela? A co tym ziskam? Vsak tym, ze budem udavat rychle tempo v cele, stratim svoju vyhodu nad supermi, ktori ma v zavere zrejme prekonaju. Pisem zrejme, pretoze 1.pozicia je najvyhodnejsia z dovodu, ze z vacsej casti eliminuje mozne kontakty, aj ked k tym dochadza najma az v samotnom zavere, kedy prave hladni vlci zo zadu budu utocit na vysilenu ovecku v cele.

Strategii je neurekom - borec, ktory nema az take absolutne zrychlenie a je vytrvalejsi to skusi dlhsim nastupom (3-5 kol pred koncom) a zaroven bude dufat, ze tym trochu zaskoci superov, resp. za sebou rozputa paniku a dojde k padu, cim mu jeho snazenie vyrazne ulahcia. Ten najrychlejsi, vacsinou korejska krv, si pocas zavodu skor buduje poziciu - zacina uplne zo zadu a tesne pred koncom je to viac-menej boj o to, byt na 2.mieste a ist na prve az v poslednych momentoch. Ten prvy sa brani, miestami na hrane regulernosti, obcas mu to vyjde (ze mu jeho manever prejde), obcas nie a je DSQ (alebo sa to nazyva relegation, t.j. posunutie na posledne miesto). Vyhodou short tracku je, ze ked vas niekto nesportovym sposobom vyrazil z bojov o postup a tento precin rozhodcovia uznaju za unfair a proti pravidlam, potom ta obet dostane moznost startovat v dalsom kole ("postupila" a v jednej jazde nebudu 4, ale hned 5 zavodnici - alebo zo 6 ich bude 7). Samozrejme, v samotnom finale to uz moc nepomoze, aj ked v 4 by to znamenalo minimalne medailu.

Osobne som ocakaval obrovsky frontalny utok domacich muzov. Short track je vykladna skrina korejskeho zimneho sportu. V Sochi to bol prepadak - a mohli za to primarne muzski reprezentanti, ktori neziskali ani len jeden cenny kov. Suviselo to s kauzami, ktore hram predchadzali a vdaka ktorym sa Victor An (jeho rusky ekvivalent mena) zobral a vyuzil ponuky Ruska reprezentovat svoju novu krajinu. V Korei sa totiz nekvalifikoval a nesuviselo to s jeho vykonom. J.Korea stratila najvacsiu hviezdu, bola totalne rozhadana, tlak na zvysnych reprezentantov obrovsky, co sa vsetko negativne prejavilo na samotnych hrach.

Avsak, ak sa vrati Victor An (vcerajsie novinky od CAS, aj ked tie prejednavali tych "najtazsich zlocincov" a tak je otazkou, co sa stane s tymi, ktori boli potrestani az nedavno a su v tom tak trochu nevinne - je to paradox, pretoze ti horsi su na tom aspon ciastocne lepsie nez ti podstatne lepsi), budu to mat tazsie. Stale plati, ze ocakavam prevratny uspech - je to take zauzivane pravidlo, ze domaca krajina prezije medailovo uspesnu olympiadu (z viacerych dovodov, nebudem konkretizovat).

Druha vec, ktora Korejcanov zraza - absencia rozumnej spoluprace. Pocas zavodu, v tych skorych fazach, to ako-tak funguje, ale potom sa prejavi, ze lidra medzi sebou nemaju (aspon to nie je vidiet) a ze kazdy chce za kazdu cenu vyhrat, cim vo vysledku vyrazne ohrozi aj samotne vitazstvo "niektoreho" z korejskych reprezentantov. Samozrejme, aj tu funguje zname pravidlo - tazsie sa je na OH dostat nez tam uspiet. Vplyvom toho, ze nemozu cielit a pripravovat sa len na OH (musia dlho bojovat o svoju nominaciu), stracaju cast svojej vyhody oproti superom, ktori rozhodne nespia a ktori maju vo svojich krajinach vysostne postavenie, prakticky istotu letenky na velke akcie.

///

Zaujimave je, ze na OH bude disciplina, ktora je takou fuziou short tracku a rychlokorculovania. Je to hromadny zavod v ramci rychlokorculovania - je to presne ta snaha, ktoru vidime aj v inych disciplinach (z distancii su masove zavody, pridavaju sa tam prvky vsunutych sprintov, aby napatie bolo aj pocas zavodu, nielen v jeho zavere). Hromadny zavod je v podstate Scratch z drahovej cyklistiky trochu mixnuty s bodovackou. Preco scratch? Pretoze najvacsiu vahu maju vysledky v cieli, alebo inak, vysledky "posledneho sprintu". Avsak, medzitym su aj bodovane sprinty, da sa ziskat okruh naskoku, ktory je takisto bodovany atd. S tradicnym vykonnostnym individualistickym rychlokorculovanim to nema nic spolocne, aj preto sa objavili "specialisti", ktorym tato disciplina sadla, vyhovuje a su v nej uspesni. Je to kombinacia vytrvalosti a vybusnosti, vhodnej taktiky, schopnosti sa dobre pohybovat v pocetnom baliku. Neprekvapi, ked sa v tejto discipline ukazuju reprezentanti Korei, kedze kontaktne jazdenie v skupine a vybusnost su zakladne prvky short tracku.

Short track sa bude tipovat zle - a to z cirej podstaty veci. Minimalne z pohladu predolympijskych tipov. Samozrejme, potom sa daju aplikovat veci z plavania - kazdy ma "svoju" idealnu distanciu, na ktorej sa mu dari najviac. Ak bude vyzerat velmi dobre aj vo svojej druhej/tretej discipline, co sa nemusi rovnat zlatu/medailu/finale, tak ma to povzbudi zahrat nieco na neho na jeho najlepsej trati.

To rychlokorculovanie, tam teoreticky vidim aj potencial live. Vysvetlim to takto - zaroven mozu ist len dvaja, par a dalsi do hry vstupuju az neskor. Samozrejme, je to odstupnovane tak, ze v uvode idu ti najhorsi, aby v zavere prisli do hry favoriti na medailu. Losovanie ale neprebieha systemom, ze idu spolu 1-2, 3-4, 5-6 - skor sa vytvoria vykonnostne skupiny (na zaklade sezonnych casov), ktore su nahodne rozlosovane do jazd. vtip je v tom, ze nie kazdy absolvoval SP za morom, na drahach vo vysokej nadmorskej vyske (Calgary/SLC) = nie kazdy mal moznost zajst v sezone "spickovy cas". Spickovy z pohladu - je lepsi nez cas na nizinnej trati niekde v Europe. Vdaka tomu moze aj vykonnostne velmi kvalitna zavodnicka byt v hre podstatne skor nez je jej realna vykonnost (jedna mlada Holandanka sa takto ukazala na ME na 3000m, zavod vyhrala, aj ked absolutnym casom sa nikam extra neposunula - problem je, ze tato Holandanka 3000m na OH nepojde Very Happy , takze asi tak).

Plati, ze tipovanie prematch na rychlokorculovanie je perfektne, ked mate dobry tip. Rizika su nizke, vykony kopiruju takmer dokonale realne moznosti jednotlivych zavodnikov, takze skoro vzdy sa da povedat - OK = dobry tip, KO = zly tip, mimo nejakych pokusov s umiestneniami, kde si realne myslim, ze na ne nema, avsak vdaka kurzu sa zahrat musia (ako som to hral s Erbanovou v minulosti).

Samozrejme plati, ze vyrovnana dvojica sa taha, resp. skor dvojica, kde jeden je o kusok lepsi nez ten druhy, prip. dvojica, kde niekto zvykne zacinat pomaly a druhy rychlo. Znova, moze to viest k tomu, ze pod dojmom rychleho startu supera ma tendenciu uvod prepalit, avsak aby sa tak nestalo, na to tam je presne trener, ktory zavodnika informuje o casoch na kolo (alebo zavadza, aby zavodnika upokojil/vyburcoval). Plati, ze cista upravena trat je takmer vzdy vyhodou, niekedy minimalnou, niekedy znacnou. Cim kratsia trat, tym vacsi efekt maju tieto drobnosti, najma na muzskej 500, kde bezne byvaju ti najlepsi v jednej desatine sekundy.

Tak ako som povedal, ze verim v uspech korejskych muzov, tak zaroven tvrdim, ze si nemyslim, ze OH budu take uspesne ako tie minule pre holandske rychlokorculovanie. Druha vec je, ze kym neviem ako dopadnu ruski rychlokorculiari, nemozem z tejto myslienky akymkolvek sposobom tazit (pretoze ruski sprinteri su svetova spicka a rozdiel v medailovej bilancii prave predstavuje ucast/neucast ruskych sprinterov, cim by minimalne vyrazne stazili holandskym sprinterom cestu za zlatom/viacerymi medailami aj z jednej trate).
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 6.02.2018, 14:26 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Skoky na lyžiach:

Trochu som sa "odmlcal", neda sa tvrdit, ze to bolo planovane, aj ked cez vikend je to uz taky standard, kde casu na taketo aktivity je pomenej a ten, co zostane, venujem skor na ine veci. Naopak vcerajsok, tam zasiahli ine okolnosti, takze som teraz trochu v casovom presse. Vyhodou je, ze som zacal s tymito clankami skor a vo vysledku by tieto 3 dni nemali predstavovat vazny problem.

Vaznejsim problemom je skor aktivita na inych strankach o tipovani, kde dotycni zjavne nechapu, co svojou hyperaktivitou sposobuju. Este stastie, ze maju sajnu o 10-15% ponuky, co je sice ciastocne problem a skoda, ale na druhej strane, mohlo by to byt aj podstatne horsie.

///

Vymysliet nieco na skoky bude aj pre ZOH skoro neriesitelny rebus. ZOH maju 2 zasadne vyhody - do mainstreamu sa dostanu zenske skoky na lyziach a v muzskom poli bude v hre specificky zavod na strednom mostiku, t.j. zavod, ktory pocas sezony len tak neuvidite a ak ano, tak len z dvoch moznych dovodov - bezpecnost zavodnikov a moznost, ze stredisko ma mensi stredny mostik, kde sa sutaz moze odskakat s nizsim rizikom ujmy na zdravi u skokanov a priprava, ci uz pred MS, alebo pred OH.

https://data.fis-ski.com/dynamic/results.html?sector=JP&competitorid=174244&raceid=4731
https://data.fis-ski.com/dynamic/results.html?sector=JP&competitorid=174244&raceid=4730

V skokoch sa lahko vysledkom dodava kontext tym, ze sa pozriete na st. cislo pri mene. Cim je st. cislo mensie, tym ma vysledok vacsiu vahu z pohladu extremu, t.j. mostika, ktory skokanovi zjavne sadol nad uroven toho, co predvadzal dovtedy v priemere v samotnej sezone. Samozrejme, druhym krokom je analyza samotneho zavodu - cez vysledky, co mi vacsinou staci, kde clovek pozera silu vetra, t.j. na jednej strane obete, ktorym vietor zjavne prilis nepomohol a "vitazov", ktorym vietor umoznil skocit dalej, nez odpovedali im aktualnym moznostiam. A potom mozeme teoretizovat a tieto rok stare vysledky preniest do sucasnosti a dat im obraz tohtosezonnej vykonnosti, resp. vykonnosti, ktore ukazovali skokani v januari.

Otazkou je, ci to ma zrovna pri skoku valny zmysel, ked za A, v stredisku v Korei zvykne fukat, je hlaseny silny vietor, co v skokoch znamena, ze vysledky mozu byt naozaj vselijake a moja praca sa nemusi absolutne vyplatit (praca, ktoru vynalozim pred treningami, ktore uz jasne odhalia karty). Aby sa to vyplatilo, musim hladat mimo top10, mozno dokonca mimo top20, t.j. niekoho, kto ma na to prekvapit, ma to logicke vysvetlenie (t.j. nie typu - bude mat dvakrat stastie na vietor a vdaka tomu vyhra) a aj tak sa vo vysledku modlit, ze som sa nepomylil a ked som sa nepomylil, ze to nebude zrovna on, kto to stastie v den D a hodinu H mat nebude.

Na zeny som sa pozeral uz pred par dnami a mal som sto chuti zahrat nieco proti Maren Lundby. Avsak sto chuti len kvoli tomu, ze som videl kurz hlboko pod 2,0 bez toho, aby sa davalo do kontextu nieco viacej nez je sucasna sezona. Zacal som sa teda hrabat vo vysledkoch z tejto sezony a zial som zistil, ze Lundby nielenze vyhravala, ona dokonca dokazala vyhrat aj o parnik (napr. o 40-45 bodov pred druhou). Posledne zavody pred OH v slovinskom Ljubne uz neboli tak dominantnou zalezitostou, dokonca v druhom zavode nasla premozitelku, ale stale, bola 1. a 2.

Vacsim problemom je potencial superiek - Althaus je ta druha vyrovnana, ta, co nevytrca z radu, ta, ktora poctivo konci za Lundby. Teoreticky je u nej potencial hrat proti s niektorymi dalsimi menami z uzsej svetovej spicky.

Zial, nedostal som impulz od dua Japoniek, resp. dostal, ale tento druh impulzu ma zrovna netesi. V Ljubne bola dlhorocna superstar a dominatorka Sara Takanashi 3. a 4., jej krajanka Yuki Ito dokonca 11. a 7. Takze, zaknihovali si negativne vysledky v poslednom zavode pred OH, pricom potreboval by som bud impulz, ze ich forma stupa alebo fakt, ze tento podnik kvoli OH vynechali (ako to obcas zvyknu urobi muzski kolegovia - chybali vo Willingene, resp. boli schopni odchadzat pocas T4M kvoli MS, resp. kvoli priprave na takyto vrchol sezony).

A Iraschko-Stolz, rakuska veteranka, ktora sa vratila do SP po vaznom zraneni prave v spominanom Ljubne, dokazala hned v druhom zavode zvitazit = cim si ju museli vsimnut bookies a zobrala nam potencialne velku hodnotu pred samotne OH. Stacilo by, keby skoncila dvakrat 4. a vedeli by sme, ze ma potencial sa za tie 2 tyzdne vyrazne posunut vpred s tym, ze kurzy by to uplne nereflektovali. Takto bola schopna porazit vsetky superky v priamom suboji a SK nezostalo nic ine, nez jej priradit nizky kurz okolo 6.

Zostava Carina Vogt, ktora v sezone neziarila, ale bola stabilna, pricom jej specializacia su velke akcie, na ktore sa dokaze az neuveritelne dobre pripravit. Avsak, bookies tento pribeh uz docela poznaju, resp. tym, ze bola vo SP solidna a vyrovnana, tazko sa dal vypisat nejaky sialeny kurz na jej triumf.

https://data.fis-ski.com/dynamic/results.html?sector=JP&competitorid=134975&raceid=4749
https://data.fis-ski.com/dynamic/results.html?sector=JP&competitorid=134975&raceid=4750

Znova, vysledky neukazuju nic vynimocne - Japonky 1/2, avsak obidve mali aj v celej sezone viacej bodov, v podstate boli podla cisiel dve hlavne favoritky, pricom sa neda povedat, ze by zvysok sveta uplne rozdrvili. A druhy dolezity faktor - bolo to tyzden pred MS v Lahti, comu odpovedala aj konkurencia v zavode, resp. docela specificky rozkol medzi dvomi lakadlami - otestovat si olympijsky mostik alebo vynechat a koncentrovat sa na MS. Keby boli obidve veci na jednom kontinente, nebol by to pre nikoho zasadny problem, avsak cestovat z Europy do Korei len kvoli 2 zavodom a potom co najrychlejsie sa zasa vracat do Europy kvoli vrcholu v sezone 2016/17, to sa javi ako hlupost. Dalsim faktom je, ze v zenskom poli to zasa nie je ziadne novum - tieto zmeny z Europy do Azie a potom hned zasa do Europy su pomerne bezne - vid aj tato sezona Sapporo/Zao (JPN) a dalsi tyzden Ljubno (SLO) a nasleduju OH (KOR).

///

Japonci by mali mat prirodzenu vyhodu, pretoze poznaju prostredie (KOR alebo JPN, malo by to byt viac-menej jedno). V skokoch je to domaci tim, kedze Korejci, aj ked sa dlhodobo snazia, jednoducho nemaju ziadne pozoruhodne vysledky a ich tim veteranov sa pretrapil poslednou desatrocnicou skoro az bez stipky radosti a nadeje v zlepsenie (a to sa v Korei vystriedalo mnozstvo zahr. trenerov, ktori to mali zmenit).

Muzi budu mat aj tu vyhodu, ze Willingen vynechali, rovnako postupovalo "Acko" Rakuska. Vysledky ukazuju, ze Kraftovi sa v Korei darilo, aj ked treba hned dodat, ze Stoch/Kraft dominovali v minulej sezone a forma Kraftovi k zaveru sezony utesene rastla.

Takze Japonci, Rakusani a v neposlednom rade sa treba zamerat na specialistov na maly mostik. Prve meno, ktore sa mi hned vybavi - Karl Geiger. Mozno by to bol Andreas Wank, ale ten uz nepatri ani len do Acka a uz vobec nie do olympijskeho vyberu. Druhe meno, ktore musim spomenut - Junshiro Kobayashi. Japonci vzdy utocili skor na strednych mostikoch. Suviselo to s dokonalym stylom, ktory ma daleko vacsiu vahu pri vyrovnanom zavode, kde "vsetci" skacu podobne metre a rozdiel vo vzdialenosti sa tvori podstate tazsie nez na tom velkom. Rovnako to suviselo s moralnym hladiskom - Japonci malokedy pokazili skok a aj tu plati, ze na strednom mostiku je to skor o tom predviest dva vyrovnane nadpriemerne skoky nez nejaky zazracny a nasledne v 2.kole prepadak.

Kasai je letec, ma svoj vek a na strednom mostiku moze uspiet len v pripade, ze ho jeho stastna hviezda na podmienky neopusti a dokonca bude este stastnejsia nez vacsinou - t.j. jemu pomoze a skoro vsetkym ostatnym ublizi. Ito je tiez letec, ale teoreticky dalsi skokan, s ktorym sa bude dat mozno pracovat a to uz len z dovodu, ze ma za sebou taku chaoticku sezonu, z ktorej musel kvoli zraneniu vynechat jej podstatnu cast. Brat Junshira, Ryoyu, je podobny bratovi, aj ked klamal by som, keby som povedal, ze je to o trochu horsia kopia brata. Junshiro stylom skor sedi na mensie mostiky, brat sa ukazuje aj ako solidny letec pri fakte, ze doteraz prakticky nelietal.

Spominam lety - to je dovod, preco mozeme dostat value na specialistoch na male mostiky - v poslednych tyzdnoch to bolo najma o letoch, takze spominany Junshiro bol zakonite od Turne bez vysledky. Ten prisiel az v Zakopanom, aj ked 11.miesta je cennejsie skor ako informacia (pre nas) nez aby to malo negativny vplyv v pozicii "wow efektu", ktory sa udial pri rakuskej skokanke. V Q zaroven 5., takze uz len zo samotnych strohych vysledkov vidime, ze za ten mesiac "skakat" nezabudol (lietat sa zaroven nenaucil).

Dovtedy v sezone - az zazracne vyhral hned uvodny podnik v SP vo Wisle. A potom 10./4./7./8./6./4./6./7. (posledne 4 vysledky T4M) a 11. (Zakopane). Samozrejme, odstrasujuci efekt mozu mat jeho vysledky z pripravnych zavodov z minulej sezony, lenze to bol uplne iny Junshiro - trapiaca sa verzia, ktora nenaplnala dlhorocne ocakavania, ktore boli do neho (a jeho brata) v Japonsku vkladane. Takze 33. a 41. vyzeraju hrozivo, ale v podstate su to absolutne neutralne vysledky - nedavaju ani pocit vacsej dovery, ani nehovoria nic o tom, ze by mal nutne neuspiet aj tentokrat (po takej vydarenej a konzistentnej sezone).
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 6.02.2018, 22:32 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Alpské lyžovanie:

https://data.fis-ski.com/dynamic/results.html?sector=AL&competitorid=140744&raceid=86956
https://data.fis-ski.com/dynamic/results.html?sector=AL&competitorid=140744&raceid=86957

http://medias1.fis-ski.com/pdf/2017/AL/5138/2017AL5138RLR0.pdf
http://medias2.fis-ski.com/pdf/2017/AL/5137/2017AL5137.pdf

Uz som niekolkokrat dokonca stihol napisat, ze Sofia Goggia si ide na OH pre 2 zlate, ano, sice s urcitou davkou nadhladu a mojich sympatii k nej (na rozdiel od Vonn, ktorej moc neprajem), ale ako mozete vidiet, nie je to uplny vystrel do tmy (+ posledne vysledky, kde ako jedina je schopna konkurovat Lindsey). Goggia tu minuly rok konecne dosiahla na svoj prvy triumf vo SP a nebol len jeden, podarilo sa hned double. Pri tom dlhom ostrelovani vitazstva v prielomovej minulorocnej sezone to zasa nebol az taky zly deal, ked sa vam to podari zrovna v dejisku nadchadzajucich ZOH.

Vysledky hovoria jasnou recou - prim hraju glideri. Tie kopce nie su az take prudke, nie su prilis clenite, takze technickejsi zavodnici nemaju moc priestor k tomu, aby svoj hendikep kompenzovali na tych tazsich a silovo lepsie vybavenych zavodnikov. Samozrejme, GS a S su zahadou, pripravne zavody sa logicky tykali najma zjadov a SuperG (muzi zavodili uz pred 2 rokmi, zeny pred rokom).

Znova pripominam, zjazdove lyzovanie bude zrejme trochu mimo moj zaujem a niekedy sa az pytam - trate nepoznam (na com staviam svoje tipy pocas sezony a aj to som velmi opatrny v akychkolvek tipoch pred startom zavodu), pozerat to live zrejme nebudem, tak potom ako budem moct najst vhodne tipy? V rychlostnych disciplinach to este ako-tak pojde (pripravne zavody + povinne treningy), ale v technickych zatocenych disciplinach naozaj netusim. Aj ked, zeny a muzi idu trochu v opacnom poradi - zeny zacinaju technikou, muzi rychlostou, niekde okolo SuperG sa stretavaju a potom sa zasa reverzne zacnu rozchadzat, aby sa vsetko zakoncilo timovym zavodom.

Podobne ako pri skokoch, aj tu plati, ze kedze alpske lyzovanie nie je neznamou disciplinou pre SK, tak pristup je zasadne iny nez pri doteraz opisovanych raritach/novinkach. V alpskom lyzovani je klucovy strmost kopca/rozostavenie branok a samotne podmienky. Vacsinou bude extremne mrznut (lyzovanie je v Korei rano a otepluje sa skor k veceru podla predpovedi, aj ked zasa zacina silnejsie fukat, takze pocitova teplota moze byt dost podobna). Pozname niekolko zavodnikov, ktori potrebuju k svojej jazde perfektne premrznutu pustu, naopak su tam aj typy, ktore tazia z podmienok na hrane regulernosti (aj ked na hrane regulernosti to moze byt z pohladu supernizkych teplot okolo -20).

Extremne minusove teploty maju jeden zasadny aspekt pre zjazd. lyzovanie - davaju vyrazne moznosti na prekvapenie aj vyssim startovym cislam. Samozrejme, na OH tento efekt zo SP je umenseny kvotami (max. naj 4 z danej krajiny + vdaka prisnym Q kriteriam danych zvazov chybaju niektori zavodnici, ktori by zavodit mohli/mali/si zasluzili). V slalome/obr.slalome mat 20 v 1.kole nemusi byt a asi ani nebude ziaden zasadny hendikep = mozem v tomto smere naozaj experimentovat bez ziadnych obav z toho, ze mat 20 = 2 sekundy strata este predtym, nez sa dotycny spusti do trate (ako to byva pri teplotach okolo 5 stupnov Celzia). V zjazde/super-G budem moct zrejme tipovat aj bez livka na umiestnenie, resp. moct hladat pomocou zaznamov z treningov (bude sa ich snazit pozriet, toboz tieto z kraja OH, ked to bude prijemnym spestrenim) drobne odchylky. Budu stacit aj drobne, kedze sa bude dat verit podmienkam (ak nebude hlasene snezenie/hmla apod.).

V kombinaciach sa asi nestane, ze 30 po zjazde s prehladom a s usmevom na tvari dokraca v slalome k triumfu, najma vdaka podmienkam, kde po 5-10 slalomaroch to bude natolko rozbite, ze zjazdari specialisti budu nahrani a absolutne bez sance. Naopak, tendencia bude hrat skor zjazdarov (aj ked je to len pocit - slalomova cast kombinacie zacina o 7 rano naseho casu, to zrovna uvidim live, t.j. uvidim ako bude vyzerat slalom, nakolko narocny, nakolko zatoceny, ako dlhy atd. a budem sa vediet, snad, rozhodnut na zaklade toho, co o zavodnikoch viem a ake budu rozostupy po zjazde). Slalomy v kombinaciach by mali byt jedine dve veci, ktore live uvidim za predpokladu, ze tam nebude nejaky extra zaujimavy zavod na live, kde budem ochotny sa v noci zobudit.

https://translate.google.com/translate?sl=auto&tl=en&js=y&prev=_t&hl=sk&ie=UTF-8&u=https%3A%2F%2Fwww.neveitalia.it%2Fsport%2Fscialpino%2F&edit-text=

A ako dobre vieme, toto je vzdy dolezita sucast v rozhodovani, koho, kedy a ako. Mam len na muzske zavody z NeveItalia, ale pred zavodmi bude na fis-ski, ako vzdy, vsetko vcas dostupne. Toto je len vyhoda a moznost sa pripravit uz dopredu.

A muzi ...

https://data.fis-ski.com/dynamic/results.html?sector=AL&competitorid=82015&raceid=82814
https://data.fis-ski.com/dynamic/results.html?sector=AL&competitorid=82015&raceid=82815

http://medias3.fis-ski.com/pdf/2016/AL/0134/2016AL0134.pdf
http://medias2.fis-ski.com/pdf/2016/AL/0135/2016AL0135RLR0.pdf
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 7.02.2018, 0:46 Předmět: Luge
Pište tipy na sázení
Citovat

Nesprávne zadaný tip.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 7.02.2018, 14:53 Předmět: Sane
Pište tipy na sázení
Citovat

Nesprávne zadaný tip.
Nesprávne zadaný tip.
Nesprávne zadaný tip.

Takze - Nike mi to v pohode berie. Zahrane mam za 225 eur (za 25 top3/top4/top5/top6) a za 125 (top8). Zobralo by urcite aj viac, avsak nevidim dovod do toho odstrelit 500 eur, aj ked hodnota velmi slusna, min. z pohladu prvych treningov.

Otazka je - aku hodnotu maju vobec prve treningy, ci Mazdzer nie je treningovy typ (co mam pocit, ze mozno aj je) atd. Ked bude zaujem, velmi rad hodim aj tikety, uz len z dovodu, ze je to Nike (ked beru a je overene, ze nasledne aj vyplatia, nech je to aj Matka Tereza, je mi to docela jedno).

Mazdzer predviedol dve najlepsie jazdy z prvom treningovom bloku z troch. Je to myslene kumulativne - za A, kedze je na starte az 40 zavodnikov, treningove kola su rozdelene na 2 skupiny po 20. Potom je otazka, ci prva nema drobnu vyhodu voci druhej a naopak. Pri plusovych teplotach asi ano, pri okolo nuly s tym, ze sa startuje vecer, povedzme remiza, v sucasnosti zrejme druha skupina, aj ked podla mna len drobna.

Mazdzer nechyboval, v 1.kole ho prekonal len tesne Repilov, v 2.kole na zaver trio Talianov, ktori zjavne profitovali z toho, ze isli ako vobec posledni (okolo 22:30 miestneho casu), cim nechcem znizovat ich vykon (rozdiel medzi Rusmi a Talianmi musel byt naozaj zanedbatelny aj z tohto uhlu pohladu). Az do Talianov Chris viedol v 2.kole, pricom v prvej skupine zasiel druhu jazdu rychlejsie len Rakusan Gleirscher (aj to len o par tisicin sekundy).

V 1.kole, ako som pisal, bol rychlejsi len Repilov a z prvej skupiny tesne Wolfgang Kindl.

Samozrejme, nie je to zrovna stavka uplne pre mna, mozno aj preto "mensi" vklad. Zavode sa pojde dvojdnovy, na 4 jazdy a uspeje ten, kto ani v jednej z nich nespravi zasadnu chybu, mimo toho, ze ma solidnu standardnu rychlost, ktorou sa za normalnych okolnosti dostane do ciela.

Top8 a budem spokojny, zvysne top-cokolvek a budem velmi spokojny. Klasicky tip, kde sa spajaju 3 veci - podcenovany zavodnik (takze vysoke predstartovne kurzy), zjavne mu sadla trat (minimalne v prvom treningu) a k tomu SK, ktora nevie, ze nejaky trening vobec existuje, pricom nema len kurzy na vyhru (ako napr. MB).

Inak sa jedna o zname meno, ktore malo najhorsiu sezonu v svojej kariere, avsak s najlepsim vysledkom tesne pred OH v Sigulde (6.miesto). Inak v celkovom poradi bol uz 3 roky po sebe top5 (5./5./3.), v minulej sezone 11., v tejto az 18. - co je dovod, preco su kurzy v Nike take, ake su.

///

Inak postrehy z treningov:

Dominik pokazil 1.jazdu, prakticky uplne (aj ked to aspon nebolo take divoke ako u Tuckera Westa a niektorych dalsich), v druhej uz solidny vykon, aj ked cakal by som viac.

Komplet solidni Rakusani, fantasticky Repilov (v 2.jazde v zavere bud chyba alebo umyselne brzdenie - zaujimavostou je jeho namerana rychlost na 2.speedmetri pri 2.jazde - 131,4, co je rychlost, ktoru malokto mal dokonca v samotnom cieli), biedni Nemci (u Locha pochopitelne, u Langenhama viac-menej tiez, cakal som viacej od Ludwiga, ktoreho som si takisto za malo uz pred prvym treningom zahral). Edney bieda, pritom treti muz z minulej sezony, Pavlichenko takisto, aj ked od toho som naozaj nic necakal a zvysok tak nejak odpovedal dlhodobej vykonnosti.

https://twitter.com/mazdzer/status/961238560304189440
https://twitter.com/mazdzer/status/958047218379952134 (nepriame vysvetlenie jeho vysledkov z poslednych 2 sezon)
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 7.02.2018, 21:47 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

OT: Ani som si nevsimol, ze Dominik Fischnaller nezavodil minuly tyzden (preventivne, kvoli problemom s chrbtom). Radsej tento cas vyuzil navstevou nemeckych specialistov, ktori ho mali dat dokopy. Ked uz som sa k tomu dostal, tak som aj videl jeho odpovede na otazky ohladom ambicii na OH (jednoznacne medaila), rozbor talianske sankarskej legendy Armina Zoeggelera (co radil svojim zverencom pred treningami, od koho ocakava vysledky - samozrejme, od Dominika a este spomenul mlady par Malleier/Nagler).

Biatlon:

Nechal som si dve oblubene discipliny na zaver. Na http://biathlonresults.com/ si mozete najst kompletny vysledkovy servis z minulej sezony. Pripominam - bolo to uz v obdobi po MS. Zaroven vieme, ze tu boli v roku 2009 MS, avsak na trochu odlisnych tratiach a 9 rokov je z pohladu analyzy vysledkov prilis.

Nevyzera to s mrazmi az tak zle a ako pisal naposledy, k veceru sa teploty skor zvysuju (treba brat do uvahy, ze biatlon/bezecke lyzovanie spada do priestoru 14-22 - pre klasikov skor tych 14-18, pre biatlon skor tych 18-22). Ja mam skor tendenciu povedat, ze ma to netesi - tych -7 az - 13 by bol ideal. Ale netreba riesit nieco, co clovek neovplyvni.

Vieme, ze trate su narocne, ze sa stupa hned od strelnice a v druhej polovici sa postupne klesa az k strelnici (klesanie pred strelbou je taky standard). Strelnica nepatri k najtazsim, je relativne dobre kryta, ale ked bude fukat premenlivy vietor o sile az 5-10 m/s, tak zapletka je zarucena za akychkolvek okolnosti.

Minimalne pre biatlon plati, ze sa nebude zavodit v plusovych teplotach a to tym, ze starty su okolo tej 20 miestneho casu. Takze aj po vyraznom otepleni bude prinajlepsom okolo nuly s tym, ze v krajine posledne tyzdne kruto mrzlo. To bude vyhovovat vysokym silovym borcom, ktori sa v stupaniach budu mat od coho odrazit, rovnako ako to nebude vyhovovat technicky biednym zjazdarom, ktori na rychlej premrznutej trati budu "bojovat o zivot".

Samozrejme, OH trvaju viac nez 2 tyzdne, discipliny su rozlozene pocas takmer celej olympiady, podmienky sa budu menit a tym sa bude menit aj moj vyber jednotlivych zavodnikov na tu danu disciplinu - vsak to zo SP poznate. Ked bude fukat silny vietor, nebudem moct hrat rychlostrelcov. Kedze je to tazka trat a na strelnici to bude castokrat o nahode, do popredia mojho zaujmu sa dostane typ zavodnika - skvely bezec, volatilny strelec, kde nie je az takym problemom samotna rychlost strelby, pricom sa nebudem vyhybat obrom, ktori nenavidia makky podklad = Peiffer, skoro kompletne norske osadenstvo, zrejme Windisch, rychle Francuzky (Braisaz/Aymonier), Domracheva. Chcelo by sa povedat, ze su to podmienky a la Gabina Koukalova, ta by do nich typologicky sedela ako uliata.

Vieme, ze Paulina Fialkova je chora (aj ked by to nemalo byt kriticke) a dalsie informacie tohto typu by sa mali casom objavit tu:

https://www.tapatalk.com/groups/realbiathlon/sprints-t262.html?sid=8b00d4023137082796f42c5a2c229968#p7729

Podla toho, co som videl v Anterselve - vkladam moju doveru do EHS a Darye (netvrdim, ze budu najuspesnejsi biatlonisti hier, ale budu to 2 hviezdy, na ktorych by sa malo dat zarobit - aj ked kurzovo nie su uplne prehliadani). Ked tito dvaja vyzerali velmi solidne v Anterselve, kde im to dlhodobo nesedi, potom som naozaj zvedavy na PyeongChang, kde by im to sediet malo takmer perfektne s tym, ze forma by mohla este vzrast. Zaroven su obaja zavodnikmi, ktori neabsolvovali kompletny program SP, co by sa malo ukazat ako vyhoda (a Anterselva nieco v tomto smere naznacila).

Prekvapenie? Franziska Preuss a z muzov? Hmm, tam je to tazsie a poviem teda Dominik Windisch.

///

Bezecké lyžovanie:


Uprimne, tesil som sa na mrazy a trapenie astmatikov (pricom z mrazov by tazilo tych par zvysnych Rusov, Fini a mozno odolnejsia skupinka Svedov - t.j. NIE Calle Halfvarsson). Asi sa to nenaplni a nevyzera to ani, zeby sa zavodnici brodili v nekompaktnom jarnom snehu, kde by im to v stupaniach vobec nedrzalo a museli s tym na trati vylozene bojovat. A ked to bude okolo nuly, co realne hrozi, bude to velky suboj o to, kto lepsie trafi mazu - co vyrazne bude limitovat moje moznosti prematch vyberu.

Viem, ze vyrazne zdr. problemy mala Krista a nejake nachladnutie zazila cca pred tyzdnom aj Marit (tam mozno treba hladat dovod matneho vykonu z posledneho zavodu pred OH). Inak som cital, ze Charlotte ma monster formu, takze som zvedavy.

Trate su tu narocne, aj ked mienku o narocnosti som mal vysoku pre olympijsky sprint a ked som sa nato nedavno dival s odstupom jedneho roku, tak ten pocit bol - ano, narocne, ale rozhodne nie az tak extremne (co bol ten pocit, ktory sa zakorenil niekde v hlave za ten jeden rok). Druha vec je, ze ten pocit vyplyval z nizsej konkurencie v st. poli a z vyraznych rozdielov, ci uz pocas skiatlonu, ktory sa tu isiel, ako aj z klasickeho sprintu.

Problem bezeckeho lyzovania je v tom, ze je to vykonnostny sport. Problem z pohladu velkej akcie a prematch tipov. Samozrejme, na livku fakt, ze sa clovek moze spolahnut na favoritov, nie je uplne od veci, resp. fakt, ze niektori kurzovi favoriti ukazu, ze sa niekde stala chyba (t.j. tie informacie o zdr. stave, ktore zostanu zamlcane a ktore treba na livku vyuzit - niekedy je to lahke, niekedy tazke a niekedy treba uznat, ze ocakavana premisa sa nenaplna a snazit sa z toho vcas utiect).

Mal by to byt raj pre akovky a sam ocakavam, ze budem v tomto smere odvaznejsi nez pocas beznej sezony. Favoriti by mali potvrdit oznacenie "favorit" a tym nemyslim, ze budem hrat kurzy 1,45 na vyhru alebo 1,3 na top6, tym myslim, ze budem mat tendenciu viacej hrat 1,9-2,2 na top10 napr., toboz na tazkej trati na ludi bez sprintu pri hromadnych zavodoch.

Ocakavania su vyssie u tych, ktori vynechali takticky TdS, co je najvacsia zataz na telo zavodnika pocas sezony v SP. Klaebo/Krueger/Niskanen/Kalla/Nilsson/Bjoergen/Haga + pre niektore zavody oblubenci ako Krogh/Diggins/taliansky muzsky team sprint/americky zensky team sprint/Peterson/Harsem ... Uplny nastrel z hlavy bez ponuky, bez nicoho, len aby ste vedeli, kam to budem smerovat.

Hviezdy hier? Klaebo a Kalla, tu sa tazko vymysla nieco extra specialne. V muzoch by vysledky mali byt zaujimave, v zenach to bude obligatna nuda s osvedcenymi menami. Prekvapenia? Krueger/Peterson a Bjornsen v klasickom sprinte? Tazko hladam vylozene medailove prekvapenie.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 8.02.2018, 16:15 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Pre fanusikov Nike ...

Ako mozeme vidiet, Nike neriesi trening, riesi niekoho ako som ja, ktory spusti paniku (ci uz snahou tam nieco hodit zo svojich prostriedkov a so vsadepritomnym napatim, ci to tentokrat miestne osadenstvo schvali a zoberu to alebo po napisani nejakych par poznatkov sem - boxerskou terminologiou je tato kombinacia uderov KO pre ponuku v Nike a to na dlhu dobu, vid muzi).

Dnes len zlahka - Gough top4 (1u), Kocher top5 (0,5u), Stramaturaru top8 (0,5u).

Kedze som tentokrat pockal (z jednoducheho dovodu - prilezitosti neboli take zazracne a tak by nebolo uplnou pohromou, keby sa naplnil nepravdepodobny scenar a Nike, aj bez mojej intervencie, by ponuku prekvapivo po treningoch stiahlo), uz mozme porovnat s priamou konkurenciou (napr. T....), ktore vypisali kurzy uz so zohladnenim treningovych jazd.

sranda je v tom, ze ponuka Tipsportu len potvrdzuje moje povodne pocity - nic uzasne, ale urcite hratelne a aspon budem mat istotu, ze nieco budem mat v hre. Gough v Tipsporte top3 @2,3, v Nike top4 @2,4. Dovody? Vyhrala obidva treningy vo svojej skupine, kde casy boli pomalsie nez v tej druhej. Ano, prva skupina bola jednoduchsia, pretoze neobsahovala trio hlavnych favoritiek (Nemky), avsak stale tam boli velmi kvalitne Americanky, krajanky z Kanady (najma McRae) a domace (ktore hned ukazali, ze znalost trate bude velkou vyhodou v ladovom koryte).

U Alex Gough zaroven plati, ze som ju spominal v texte aj pred treningami, pretoze v treningoch ziarila aj pred rokom, avsak v samotnom zavode pokazila jednu jazdu a skoncila za top10.

Rumunka bola takisto v prvych jazdach a prekvapila najma druhou jazdou, ktora aj v suhrnnom vyzneni jej vydobyla vysoke postavenie. Rumunka bola 6. v Lillehammeri v predposlednom zavode pred OH a dlhodobo patri k sirsej spicke. Znova je to spojenie viac nez solidnych treningov a pozicie jednej z poslednych vypisanych mien v Nike (t.j. vysoke kurzy na akekolvek umiestnenie). Oproti Mazdzerovi chyba vo vsetkom nieco, preto som z toho nebol az taky odvareny - nema za sebou hviezdnu minulost, t.j. nemam vedomie, ze by mala potencial skoncit napr. top3/top4 (top6 asi hej, vid Lillehammer, pricom vo SP startuju napr. 4 skvele Nemky apod.), horsi kurz (kvoli nizsej konkurencii/mensej vyrovnanosti/nizsiemu poctu zavodnikov - muzi 40, zeny 30) a aj o nieco horsie treningy (Amik v prvom dni bol, ako som pisal, v mojich ociach najlepsi, co sa tyka spolahlivosti/vyrovnanosti, to sa o Rumunke povedat neda).

A z druhej skupiny, Martina Kocher. Asi najhorsi tip (nemeni nic na tom, ze T.... ma top5 @2,0, co je sakra velky podkurz, nech v to v treningoch vyzeralo akokolvek), z mojho pohladu. Top5 je vysoko, vid 3 Nemky a Gough by mali skoncit pred nou a teda by to znamenalo porazit vsetky ostatne superky. Ano, dnes bola skvela a s nevypisanou mladuckou Rakusankou Egle ako jedine stacili suverenke Geisenberger, ktore hned prvy den naznacila, ze nehodla sa s nikym bavit o zlate. Nema zmysel hrat top6 - to som objasnil vcera - jedna vaznejsia chyba, ktoru zavodnik v tych dalsich 3 jazdach malokedy dozenie najma, ked to nie je ziaden dominator danej discipliny. V h2h mame naopak nadej, ze podobnu chybu predvedie aj ten druhy z hranej dvojice a tip vyjde (netvrdim, ze ta nadej je velka, ale rozhodne je). Takze ked hrat umiestnenie, hrat aspon kurz okolo 2,5, idealne 3+.

UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 9.02.2018, 16:20 Předmět: Sane
Pište tipy na sázení
Citovat

Nesprávne zadaný tip.
Nesprávne zadaný tip.
Nesprávne zadaný tip.
Nesprávne zadaný tip.
Nesprávne zadaný tip.

Repilov tam este par minut dozadu svietil za @6,0, ale 6,0 ma stale Nike (kto moze a komu zoberu, mne zobrali len 25 eur, tentokrat) a 6,5 ma dokonca BF SB (tam ani v sucasnosti nemam ucet - som ani nerobil pred OH, ked som videl ten nezaujem z ich strany, mozno jeden z dovodov to rychlo zmenit).

1.kolo ma vypisane aj betko, ale tam by som cakal na livko (aspon dufam, ze bude, podobne ako pri biatlonoch, alpskych lyzovaniach apod., kde tato ponuka sa objavi aspon pred startom aj live s limitmi podstatne vyssimi nez maju normalne v ponuke).

Repilov suverenne vyhral obidve kola vcerajsich poslednych treningov. Cakal som, ze kurzy pojdu vyrazne nadol a napokon som zbadal, ze MB stale drzi @6,0, u Nike to neprekvapuje, ti su v tomto konzistentni. Ine SK uz reaguju a reflektuju na jeho vcerajsi pocin (a ako pisal, nie je to len vcerajsok, tie naznaky geniality boli jasne vidiet uz aj v prvych a druhych treningoch).

Rizika sani/bobov a sutazi celkovo az na 4 kola som uz parkrat predostrel, ale kurz je stale solidny, dvaja hlavni kurzovi favoriti toho moc nepredviedli, resp. minimalne to boli len naznaky, pricom v realnych treningoch (malokto uz mlzi v 5/6.treningu, ktore sluzia ako generalka na samotny zavod) boli sucastou spicky, pola favoritov, ale nic viac.

Samozrejme, mozme hovorit o tom, ze vcera boli treningy rano a dnes bude zavod naopak vecer, pricom vcera (alebo vlastne dnes) boli teploty vyssie a na dnes (zajtra) sa ma ochladit. V kombinacii s vecernymi hodinami to bude uplne iny zavod za uplne inych podmienok.

///

1.kolo a favoriti idu vsetci v uvode - kedze sa vychadza zo SP a toto poradie sa u tych najlepsich len trochu nahodne premiesa (to iste mozeme vidiet pri alpskom lyzovani). Moje cisla su 3/4/6/19. 3/4/6, tych hram aj na celkove vitazstvo a Sam Edney je zolik - je to posledny zavodnik na starte, ktory ma sancu v jednej jazde prekvapit, resp. vyuzit, ze draha bude trochu primrzat a bude o kusok rychlejsia.

Otazkou skor je, ci zahrat @4,5 na top3 u dua Ludwig/D.Fischnaller. Stale som v tom, ze na medailu bude utocit len moje trio + duo hlavnych kurzovych favoritov Loch/Kindl. Kevinovi neverim ani trochu, Langenhan je skor treningovy typ, t.j. aby bol dobry v zavode, musi to ukazat aj v treningoch a to sa rozhodne nestalo a dokonca ani sposobom, ze by aspon v jednej jazde naznacil, ze je tam potencial (aj ked mozno nie vyrovnanost - to, co mi ukazali Dominik aj Johannes, aj ked, prekvapivo, tam nebola prakticky ziadna vyrovnanost a kolisalo to od skveleho k biednemu v podstate neustale). Neverim ani Chrisovi na top3, aj ked to mam zahrane (a keby Nike fungovalo ako T.... pri vyplacani/cashoutoch, tak to mam davno vsetko vyplatene - vsetko su na Chrisa podkurzy, co moze vidiet prakticky v kazdej SK - rad by som sa mylil, musim hned dodat. Pavlichenko mal nejake naznaky, ale bolo ich prilis malo a tie horsie jazdy boli az prilis za nejakym akceptovatelnym standardom (to iste plati aj o jeho naznakoch - nebolo to nic, co by ma vyraznejsie uputalo). A plati, ze aj Pavlichenko na jeho tratiach dava svoju prevahu na znamost hned od treningov.

Ked nastane nejake prekvapenie, uz by sa potom nemalo tykat boja o top3, ale max. o top6, co je sakra rozdiel a top6 si dokazem v pohode predstavit u viacerych mien (aj u tych, ktorym neverim na top3).
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 9.02.2018, 16:52 Předmět: Skoky na lyžiach
Pište tipy na sázení
Citovat

Nesprávne zadaný tip.

Skoky na lyziach, muzi, stredny mostik

Mal niekto vyhrady, ze je to trochu nezrozumitelne, tak sa budem snazit to pisat na uvod komentara k danemu tipu.

Po Q som bol velmi zvedavy, ake budu kurzy a zacali to na Wellinger @3,5, minimalne som viac na vlastne oci nevidel. Poznate ma, ja trpezlivo cakam na kompletnu ponuku, malokedy skocim hned po tom prvom, aj ked sa to zda extremne vyhodne. Tu zaroven plati - je to druhy favorit, tak kam by chceli ten kurz stlacit, inak povedane, 3+ kurz je fajn, ale dostat to pod 3 s tym, ze Kamil bude favorit je uz pripad pre "Samanthu".

Paci sa mi to aj za 3 a to z dovodu, ze je to Olympiada. To, co by som nehral v ramci SP, na OH v pohode zahram, pretoze trva 16 dni a za 16 dni by sa tie drobne chyby usudku, smolne momenty apod. s prehladom v tej zmeti tipov stratit. Ak nie, je to pruser, ale keby som si to myslel, musel by som skoncit s tipovanim.

Wellinger vcera zaujal v skusobnom kole pokusom na metu 112m. Ked som prvykrat vysledky treningu videl, hovorim si - fuha, o 5m dalej nez ktokolvek iny, ale hned som si v duchu dodal - zrejme dopadol na 2 nohy a na znamkach by stratil takmer 10 bodov na najlepsich, ktori skocili 107m. Realita? Pred Q davali zaznam jeho skoku z trial round a on predviedol nadherny telemark, kde by 19,0 od rozhodcov bola hodnotena ako kradez za bieleho dna. Uplne lahucko doletel na 112m a sucho to tam zapichol bez bazne a hany. To je ako zaujimava informacia, pretoze teraz viem, ze aj ked skoci brutalne daleko, je schopny predviest telemark a nie stratit body na style, ale dokonca aj nieco ziskat.

Vcerajsie podmienky hrali do kariet Nemcov/Poliakom - stabilne fukal mierny zadny vietor, zaroven bol vzhladom k podmienkam najazd relativne nizko, cim sa vyrazne eliminovali letci a borci, ktori maju horsi odraz (nie tak silovy/dynamicky). Ked sa to spoji s tym, ze maly mostik je zivnou podou pre vacsinou Poliakov/Nemcov (ze im sedi viacej nez velky/mamuti za akychkolvek okolnosti/podmienok), potom fakt, ze 4 Nemci boli v top7 a 4 Poliaci v top11 neprekvapi ani trochu (+ Nemci museli ozeliet Leyheho, ktory v treningoch skakal skvele a bol by jasny kandidat na top10).

Dalsie tipy snad pridam neskor, toto v rychlosti, ked vidim, ze ostatne SK to tlacia pod 3, skor niekam k 2,5.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 9.02.2018, 20:54 Předmět: Medailova bilancia
Pište tipy na sázení
Citovat

Nesprávne zadaný tip.

Kedze medaile boli nekombinovatelne (a su nekombinovatelne nielen medzi sebou, ale aj s tipom z olympiady na niektoru disciplinu - zrejme z dovodu moznosti podpornej stavky, napr. v nasom pripade na Taliana), tromf som si mohol setrit do poslednej chvile, najma ked bol ten tromf zjavne skryty pre smotanku na poli strategii priamo na Tipsporte.

Nizka hranica, tie mam najradsej, pretoze nie som pri nich viazany az na tolko vykonov. Zaroven caro tychto stavok je v tom, ze v globale hlada clovek nieco, kde bude mat velke mnozstvo sanci s urcitym slusnym zakladom. V preklade - 3-5 "istych" kovov a min. 15-20 sanci na tych dalsich 5-7.

Taliansku som sa naozaj venoval, dokonca som si vcera prvykrat presiel dobre zname medailove bilancie, ktore pracuju vacsinou na podobnej urovni ako SK s ich predolympijskymi kurzami (zmes celkovych poradi, poslednych vysledkov a mozno poslednych MS/ME/X Games apod.).

Zacnem tymi najvacsimi tromfami. Zjazdove lyzovanie - okrem 2 disciplin ma Taliansko viac nez realne sancu, ze si z dalsich moze odviest nejaky ten cenny kov, dokonca s trochou stastia aj 2. Tymi vynikami su slalom zeny a GS muzi (kde sa velke prekvapenie Lucu de Aliprandiniho, ak bude nadalej mrznut, takisto neda vylucit, ale prekvapenie by to bolo velke, aj pre mna).

Goggia je s Vonn hlavnou tvarou rychlostnych disciplin. Sofia tu vyhrala obidva zavody pri generalke, jej prve dve vyhry v kariere vobec. Jej forma pred OH skvela. Goggia zaroven moze utocit aj v dalsich 2 disciplinach na medailu - v kombinacii urcite, v obraku sa uspech neda vylucit, vsak patri do super talianskej 4, ktora spada do top10 v obraku dlhodobo. Moelgg/Bassino a najma Brignone su dalsie 3 tvare tohto sukolia. Neda sa uplne vylucit ani uspech Brignone v SuperG (aj ked to bude mat tazke na tomto kopci - aj ked SuperG je skor o tom, ako to dany trener postavi). Spolu s Bassino maju viac nez realny zalusk na cenny kov v kombinacii (patria do okruhu velkych favoritiek na medailu). Sancu ma aj Nadia Fanchini (v poslednom case sa prezentovala velmi dobre, skor v SuperG) a Elena Curtoni (tiez najma v SuperG, v obraku na nu nezostane miesto).

V muzoch - hlavne trio Fill/Innerhofer/Paris. Toto trio moze utocit vo vsetkych troch disciplinach - kombinacia/superg/zjazd. Primarne zjazd Paris/Fill a SuperG Innerhofer. Uz vieme, ze Innerhofer bude skoro az top3 favorit v SuperG (v treningoch na zjazd skvely, dnesny skrateny dokonca vyhral, co bolo v podstate menej zatocene SuperG). V slalome stavia jedno kolo taliansky trener (rovnako ako SuperG pre Innerhofera), takze sancu budu mat aj Moelgg/Gross.

Pre cely taliansky alpsky vyber plati jedno - ich vysledky pocas sezony isli nahor a zda sa, ze formu naladili absolutne prikladne. Hladiat vynimky z tejto zakladnej myslienky je pomerne tazke, z coho mam nesporne radost. Tento tip je v podstate lepsia verzia tipov na Goggia top3 v zjazde/superG, kde bude maly kurz a zaroven, pozname Sofiu - ta je schopna az zahadnych lapsusov, aj ked, uprimne, sa to postupne zlepsuje.

Kolko placiek vyvaria z alpskych disciplin? 3 je velmi neambiciozny odhad, kde drzim cislo pri zemi (3 dokaze spravit aj Goggia na vlastne triko a ako ste mohli vidiet, tych sanci bude niekolko a to rozhodne nie zalozenych na jednej osobe v danych disciplinach). Timova sutaz je takisto moznost, ale osobne by ma ich placka prekvapila.

Biatlon? Pisal som, ze Windisch by mohol byt prekvapkom muzskej casti. Mame tu Wierer, tretiu zenu poradia SP, Lukasa Hofera schopneho prekvapit v sprinte, Lisu Vittozzi, taliansky mix, kde nebude ziadna zrejme slabina a talianska zenska stafeta, ktora naposledy zle trapila domace Nemecko, pricom plati, ze stafety v Ruhpoldingu bola ozajstnou generalkou pre OH (treneri volili to najlepsie). V biatlone je to zradne, talianske nadeje existuju, ale neprekvapi, ked to skonci na bilancii nula medaili. Moj odhad 1-2 (spolu s alpskym by sme boli na 5 a to pisem, naozaj sa nesnazim niekde pridavat).

Zostavaju 3 placky, ked sa bude Talianom darit striedmo, ale stale slusne. Klasicke lyzovanie je sice na velkom ustupe, ale existuje Federico Pellegrino a najma team sprint, kde Talianom davam dokonca solidne sance na zlato. Naopak, nedavam takmer ziadne sance Pellemu v klasickom sprinte, v tom bol najvacsi rozpor medzi mojou predstavou a predstavou roznych medailovych odhadov roznych serverov.

Sme na 6 a ideme dalej. Discipliny na lade - Kostner ma nejaku sancu, ale ani s tanecnikmi dokopy by som tomu nedal hodnotu 0,5 (t.j. 50na50 s medailou). V short tracku maju dlhorocnu stalicu, Ariannu Fontana a zopar dalsich sikovnych dievcat. Sance su najma na 500m, kde Arianna je v poslednom case najsilnejsia, rovnako placku v SP ziskala aj jedna z jej kolegyn. Taliansky maju urcite svoje sance aj v timovom zavode. V rychlokorculovani je to najma Tumolero (o tom som povodne ani nevedel, takze ma jeho objav prijemne potesil - beriem to ako nadplan) a Lollobrigida pri hromadnom zavode, kde snad vedie SP a patri k favoritkam na medailu. 2 placky su realne, jedna by mala byt takmer istotou.

Michella Moioli vedie SP v zenskom snowboardcrosse, videl som obidva posledne zavody pred OH (bez Samkovej/Jacobellis) a bola absolutne dominantna. Samozrejme, radsej keby nestartovala a uz cielila na OH, ale viedla SP a 2 vyhry pred OH takisto nie su zlym odrazovym mostikom, najma z pohladu psychiky. Je tam aj Brutto, ale primarne je to Moioli, ktora patri k top3 akterkam v boji o zlato. V PGS maju Taliani dost zeliezok, aj ked Fischnaller je specialista primarne na PS. Naopak, velmi dobru formu chyitl pred OH jeho krajan Edwin Coratti, ktory aj na OH u mna patri k uzsej skupinke zavodnikov so sancou na placku. A este muzsky snowboardcross - Omar Visintin. Favorit jedna Vaultier, favorit dva Visintin. Nemusim pisat nic o tom, ze SBX je disciplina nevypocitatelna, ale bolo by naivne pisat, ze v nej neexistuju lepsi a horsi zavodnici, resp. ze je nahoda, ked niektore mena pravidelne postupuju do finale. Visintin je sice magor, ale v dobrom. Ak by som niekomu veril, ze je schopny sa z posledneho miesta po starte dostat na prve, je to prave on. Naozaj nema respekt k nikomu, techniku skvelu, ustoji uplny nezmysel - pripomina mi to pocinanie Pellegrina pri sprintoch. Samozrejme, aj on obcas za tento styl zaplati, ale inak to nejde, ked ste vzadu a viete, ze mate na to byt min. na postupovych miestach.

Musim spomenut oblubenca Pittina v sev. kombinacii, kde nadej vzdy existuje, ked ste najlepsi bezec v st. poli.

A potom tu mame sane, skoro som zabudol. Dominik Fischnaller je v top5 mojich favoritov na placku, druhy Fischnaller moze takisto prijemne prekvapit, aj ked tomu vobec neverim. K tomu sutaz timov, kde sice existuje jeden zavazny problem a tou je talianska zena - obidve tu vyzeraju zatial horsiem nez je ich bezny standard.

Vychadza to na nejakych 10 medaili a to je stredna hodnota (ani zazrak, ani prepadak). Aj s drobnym prepadakom niektorych nadeji by to aspon tych 8 malo dat, co pre uspech staci - takze hovorim, ze je tam rezerva. Samozrejme, hlavne tromfy nie su z beziek a rycholokorculovania, kde by tie placky mali daleko istejsiu podobu, avsak to ma aj svoju vyhodu - vdaka tomu maju sancu aj tam, kde by inak neuspeli.

Moj odhad - 5 alpske, 1 biatlon, 1 bezky, 1 ST/rychlokor., 2 snowboard, 1 sane.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 10.02.2018, 0:05 Předmět: Klasické lyžovanie & Sane
Pište tipy na sázení
Citovat

Nesprávne zadaný tip.
Nesprávne zadaný tip.
Nesprávne zadaný tip.

Klasicke lyzovanie & Sane (mate to v titule prispevku, vzdy - za druhe, stale sa tocim v kruhu, tie iste mena, v podstate tie iste tipy).

Sane rychlo odbavim - som ani nezachytil, ze T.... ma na top3 nie 4,5 ako MB, ale 5,0 a 6,5. A kedze 6,5 na top3, tak aj solidnych 3,2 (Nike @3,3) na top5. Nike mi to uz neberie, takze 3,2 z Tipsportu je tiez fajn (aj ked na tomto starom ucte je to schvalovanie tiez velka bolest + obcasne spravy o tom, ze ponuka docasne neexistuje a mam smolu).

Kalla? Je to presne na tej hranici - zahrat prematch za malo alebo vobec a cakat na live.

Parmakoski/Bjoergen pochybnosti ohladom ich zdravia, resp. toho drobneho vypadku (najma Parmakoski a Bjoergen je kurzova favoritka, takze je to dovod hrat Kallu), pricom toto su prave najvacsie superky Charlotte (+ mozno Weng). Preco? Tychto troch sa potrebuje zbavit na trati, pretoze keby s nimi isla az do finishu, nebolo by to pre nu vyhodne. Naopak, Haga v tych zaveroch zrovna neexceluje a potrebuje ako Kalla odparat na trati vsetkych ostatnych (co je sklamanie, ale je to tak). Diggins bude rada, ked prezije klasiku a to, ze ju prezije neznamena, ze v skejte vsetkych znici. Je to 15km (prilis) s tym, ze v klasike musi ist na 120%. To iste plati o Von Siebenthal, ktora tento priebeh pozna asi najlepsie zo spicky. Oestberg v zaveroch odpadava, t.j. jej cesta k medaile je absolutna selekcia s tym, ze napr. trojica bude mat obrovsky naskok a najhorsie, co jej hrozi, je tretie miesto (a v podstate aj najlepsie za takejto situacie). Stadlober je prototyp pre skiatlon, avsak to by museli byt tie 2 discipliny naopak - skejt ma horsi, neurobi na nom rozdiel a v zaveroch jej chyba takmer vsetko - zrychlenie, vybusnost, kedze nema dobry skejt ani nemoze stavit na nejaky dlhy zaver (ako to robi Kalla, resp. Haga).
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 10.02.2018, 0:23 Předmět: Klasické lyžovanie
Pište tipy na sázení
Citovat

Nesprávne zadaný tip.
Nesprávne zadaný tip.
Nesprávne zadaný tip.

Takze mam rozne kombinacie (a zamerne som to varioval, aby to skor prijali) top10 Niskanen/top3 Kalla/Nepryaeva vs Novakova 2. Mam trojicu, mam dvojice Niska/h2h, ako aj Niska/Kalla. Najvacsim problemom pre mna v sucasnosti je hrat na Tipsporte solo h2h za vacsi obnos - vacsie kurzy na umiestnenie este ako-tak idu, ale solo je dopredu stratena vec. Najhorsie je, ze tymto uctom len poznizujem kurzy bez toho, aby som to mal vsadene tak, ako potrebujem. Snad to uz nebude trvat dlho ...

V plane bolo zahrat Sedovu a Niskanen top10. Preco som si to so Sedovou rozmyslel? Pretoze nevynechala U23 v Gomse. U23 sa isla pred tyzdnom a z mojho pohladu je to vsetko, len nie dobra priprava na OH. Ak Sedova/Belorukova isli na U23 len skiatlon, potom Nepryaeva isla okrem neho aj sprint/10km. To je prazaklad tipu proti nej. Zaroven Nepryaeva ma zaujimavu sezonu - isla az dva pripravne zavody v preseason, v prvej casti nevynechala takmer nic, aby v druhej casti dokoncila TdS a nasledne sa po nutnej prestavke ukazala na MS U23. To je sialene a nemoze to viest k dobrej forme na vrchol sezony u tak mladej zavodnicky (vid sa pozrime na duo Klaebo/Krueger a fakt, ze vynechali cele TdS). Zaroven si nemyslim, ze tazka trat by jej mala sediet, aj ked vyhodou je, ze tam nie je ziadne ultradlhe stupanie s masivnym prevysenim, ani nic extra strme.

Ak Nepryaeva aj s takto koncipovanou sezonou nieco extra predvedie, potom klobuk dole. Urcite sa da hrat aj s krajankou Sedovou, ktora je prototyp pre zavody v skiatlone na umiestnenie (solidna v klasike, este lepsia v skejte - keby vedela este zrychlit v zavere, je to uplna dokonalost). Faktom je, ze MB ma 1,7, takze do tych 1,6 ma to zrovna netaha a na MB k tym 1,7 nemam co prihodit.

Niskanen bola 17. pri prvom a jedinom sezonnom skiatlone v ramci SP. Lenze jej forma z kraja sezony bola biedna, mala nejake zdr. problemy, co sa podpisalo pod vysledky najma v Kuusame/Lillehammeri. Odvtedy ale slape ako hodinky a tu svoju top10 je schopna zaknihovat v klasike, v skejte, v masakoch, kdekolvek. Myslim si, ze prave vdaka tej 17.priecke z Lillehammeru je jej kurzova pozicia takto vzadu, co je aj dovod, preco hram top10 a preco skusam top6. Tam uz moc miesta nie je - Norky, Kalla, mozno Diggins/Parmakoski/Stadlober, nejake prekvapenie ...
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 10.02.2018, 10:19 Předmět: Skoky na lyžiach
Pište tipy na sázení
Citovat

Nesprávne zadaný tip.
Nesprávne zadaný tip.
Nesprávne zadaný tip.

Mimo Wellingera mam 4 mena - Geiger, Kot, Kobayashi a Fettner. Na Geigera ponuka je - vsak som zahral aj @4,0 na Tipsporte a potom vidim, ze na MB je @5,5. Zial, 2,4 na top10 na MB znova nemam zahrat s cim, takze smola, ale urcite hratelne (aj ked pre mna nie solo).

Zial, pre vacsinu tipov nie su idealne dvojicky, ktore by som ocakaval. Kot @2,5 na top10, na MB 2,4, co je hrana a na top6, na rozdiel od Geigera, podla mna v sucanosti nema a ked tam skonci, bude to vdaka roznym okolnostiam (ja viem, minuly rok tu Kot na strednom vyhral). Fettner skvely v treningoch a nevysiel mu (ako viac-menej celemu rakuskemu timu) kvalifikacny skok. Top15 @2,5 a top10 @5,0, oboje hratelne, ale osobne z toho nemam pocit, ze by som to vylozene "musel" hrat. Skor mam tendenciu si zahrat @9,0 na top Rakusaka na MB - Kraft nie je skokan na stredne mostiky, v treningoch nic moc a auru uspechu mu drzi jeho meno a minulorocne vysledky (aj z tohto podniku).

Na Junshira je kurz na top10 prilis a MB to ma vypisane podla mna lepsie (tam je nejakych 2,5, fair je niekde medzi).
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 10.02.2018, 10:53 Předmět: Skoky na lyžiach
Pište tipy na sázení
Citovat

Nesprávne zadaný tip.
Nesprávne zadaný tip.

Zenske skoky, stredny mostik

Druha varka treningov, hlavna favoritka Lundby vynechava, inak ale skacu vsetky zvysne zavodnicky. Japonky v cele oboch kol. Yuki sa v hierarchii podstatne posunula oproti prvej varke skokov, aj ked naskoky na tie, s ktorymi bude bojovat o medailu, nie su nijak obrovske.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 10.02.2018, 17:34 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Som taky rozcarovany z dneska.

Za A, moc som nespal a zajtra to teoreticky moze byt este horsie (je to dilema, tentokrat, medzi zjazd+slopestyle live alebo muzsky skiatlon, ktory zial zacina este o hodinu skor nez ten dnesny zensky).

Za B, nic nefungovalo perfektne a bolo to take celodenne zapolenie s veternymi mlynmi (pri skokoch je to obzvlast trefne), kde po drobnom uspechu prisiel dalsi neuspech, nejaka ta chyba odo mna, otalanie, ked to fungovalo a ked uz som to cele pochopil, naskocil som a hned som prehral. Jednoducho som musel neustale bojovat, neislo to vobec prirodzene a hladko, ked by to slo, tak som sa za pochodu ucil a ked som uz vedel, ako to funguje, uz to zasa neslo.

Za C, mimo mojich chyb, ktorych som si vedomy (tyka sa najma livka - chyba prematch su v podstate nevyhnutne a uz je to len o tom, aby si clovek bol vedomy, ze mozu nastat a podla toho sa zariadil - nehral sola s kurzom 1,75-2,5 napr.), tam boli smolne momenty.

Uspesne veci? Nehrat nic prematch z biatlonu a odpalit "len" 75 na Wierer (co nebol nejaky extra super pocin, ale je to adekvatne tomu, ako to vyzeralo a ake to malo sance). Nie je to uplne moj styl hrat niekoho pred strelbou, ale asi v danu dobu bola chut to skusit. Dalo sa mozno zarobit na chybach na strelnici - tam uz som nebol prekvapeny, kedze ponuku z biatlonu som mohol vidiet v praxi pocas ME v Ridnaun (par h2h live a par zavodnikov s poctami chyb, takisto live). Ako je zname, je tieto chybove veci nemam rad a ked uz, tak potrebujem co najviac poloziek (aspon 4, idealne v stafete 8).

Kalla a nemam ani pocit, ze som to zahral za malo. Som skor rad, ze nieco vyslo prematch a pokrylo to tie hrozy s Novakovou, ciastocne s Niskanen. Tam to bolo cele spatne - Nepryaeva vyborna, az mega skvela, Novakova absolutny prepadak, Niskanen absolutne zufala v skejte, to sa neda ani inak opisat (a ani v tej klasike to nebola uplna hitparada, chvilu som mal tiez pocit, ze odpadne z celnej skupiny, potom sa docela zaradila do stredu balika a tak aj menila lyze. Sedova solidna, ale stratit kontakt v klasike je v zenach fatalne - aj ked sa "taktizuje", tak nie natolko a tak dlho, aby sam vojak v poli dostihol 25-sekundovu dieru. Sedova aspon tu klasiku isla hlavou, Haga sa tam uplne odpalila a potom kvoli tomu nebola ani len schopna sa chytit na uvod skejtu Sedovej (keby ano, hlavne pole dobehnu). A na takychto veciach sa dalo vdaka MB (a ciastocne bet365) zarobit. Co sa mi nepodarilo, rozhodne nie tak, ako sa nesporne dalo, pretoze tych vyhodnych situacii tam bolo mnozstvo (@20,0 na Kristu top3 tesne pred koncom, ked utocila Kalla a z balika zostala 5-6 s tym, ze tam nebola ziadna extra zavodnicka do zaverov/zjazdov mimo Bjoergen, skor prekvapenia, resp. osadenstvo, ktore zavery nezvlada (malicka Nathalie Von Siebenthal, Stadlober, Andersson). Diggins uz v tu chvilu odpadala, potom sa sice trochu pozviechala a skoncila piata, ale nemala s tipom na top3 v tu chvilu nic spolocne. Najlepsi ulovok tak bol pri dueli Nilsson vs Oestberg, kde by som to hral aj za viac, nez bolo max. mozne - @4,0, obidve zacali v rovnaku dobu odpadavat, pricom vieme, ze Oestberg ked ukaze slabost, tak uz sa za par km rozhodne nepozviecha a ten finish v tychto zavodoch jednoducho nema. Je to OH, pre Nilsson v distancii je umiestnenie okolo top10 fajn, takticke monstrum, takze tazko by som hladal lepsiu prilezitost. Uz to chcelo len, aby na betku trochu dropol kurz a mohol som stavku opakovat znova za max.

Skoky - som rad, ze som nieco vyhral, resp. som v podstate rad, ze som v takom zradnom zavode hlavne neprehral. Ked to clovek vidi, zacne si vzdy zelat - nech sa to zrusi/odlozi a potom zasa dufat, ked to po 1.kole vsetko tesne nevychadza, aby sa preboha odskakalo aj to druhe kolo. Chvalabohu, cez vsetko zle, sa mi aspon toto splnilo a najlepsi mohol ukazat, kto je v Korei panom stredneho mostika. Stve ma, ze Geiger nielenze nedal top6, na ktoru mal, ale ani tesne nedal toho Freitaga, od ktoreho bol suverenne lepsi. Zial, Geiger mal v oboch kolach smolu skoro na vsetko - ano, boli tam aj vacsie obete, vid Prevc v 1.kole a Ammann v 2. (obete, ktore pred skokom mrzli, zliezali a nasadali na lavicku niekolkokrat, ale Geiger bol vzdy ten dalsi pan na holenie, takze premrznuty bol podobne. Nejake 3m na top6, to som presne potreboval, aby to dnes bolo lepsie stravitelne. Nestalo sa a este sa mi vysmial do ksichtu s top10 (ktoru som mal len na nejakych experimentoch na Tipsporte).

https://www.T.....sk/tiket?idu=-69882445930&idb=1134185&hash=ea99ec97&t=dGlrZXQgNjQ2IHphIDIwJmV1cm87ID8%3D%0A&pid=3121&sid=3621&tid=2121&bid=3550&client=lgziDYm4p22lzNpMcVTiLQ%3D%3D&popup=1

Pozeram, ze kombik dnesok prezil v stave, ze sa mi aspon vratia naklady. Prechod k saniam - tiez som cakal viac. Ten Ludwig moze dojst, ale myslim si, ze bude prinajlepsom 6. Jedine, co zatial funguje, to je Chris, ale po 2 jazdach zo 4 naozaj nie je co oslavovat. 1.jazda, Loch/Kindl nevyhrali, takze sklamanie. Ironiou osudu je, ze Gleirscher bol cislo 5 na mojom zozname a nedostal sa tam len z dovodu, ze s 11 bol niekde medzi, polovicny kurz nez u Edneyho, takze nejako sa nehodil ani ako jasny valuebet a ani ako spekulacia. To je presne o tom, ze dnes tie veci do seba prirodzene nezapadali a vo vysledku som tak musel byt rad, ze na svoje miesto zapadlo aspon nieco.

Trening zjazdarov som videl, kvaldu zo slopestylu viac-menej (ten zostrihany zaznam na CT4 - Dusik ako komentator je viac nez anglicky zaznam na ESP). Rychlokorculovanie je zaujimave ako sport na livko, len ako som naznacil, bola to pre mna novinka a neskusenost si vyziadala svoju dan. Ale rozhodne v tom vidim priestor k zisku. Short track som pri tej nalozi moc nestihal, ale takisto vypisuju vitazov na rozjazd/semifinale/finale na betku, takze aj tam je nejaky potencial, zial, samotny short track nie je vec na livko, aspon podla mojej chuti (nemam to stastie, ze mi spadnu presne ti, u ktorych to potrebujem, aby vyhral ten treti/stvrty/piaty).
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 10.02.2018, 23:19 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Pozeram, ze som dostal limit na MB, takze dnes je to naozaj "moj den".

Hram Klevelanda v slopestyle - najma z dovodu, ze sa idu 3 kola a pocita sa to najlepsie. To zaroven znamena, ze nemam dovod hrat horsich zavodnikov napr. na top5.

Zjazd muzov - mozno sa pojde, mozno nie. Mozno ich napadne, ze skratit olympijsky zjazd je dobry napad, netusim. Zjazdove lyzovanie mam najradsej live, vynimku tvoria len vynimocne situacie - poznam kopec a poznaju ho aj zavodnici, t.j. sa dopredu vie, kto dokaze zajst dobre a kto horsie.

V skiatlone bol plan jasny, livko, ale bez solidneho MB sa plan zacina trochu rucat. Po dnesku nemam chut sa pustat do podobneho dobrodruzstva ako dnes. Nieco si mozno zahram v Tipaci - ale budu to tipy bez prekvapenia, bez nejakej vacsej hodnoty a s velkym rizikom, ze ked sa nieco pokazi, KO je na spadnutie (top10/top15 s nizkymi kurzami v akovke). Nemam tam proti komu hrat, nie je tam niekto, kto by vylozene mal navysovat kurzy (a tym poskytovat hodnotu spominanych tipom na umiestnenie atd.).

Biatlon a najprv si pockam na st. listinu, takze ak nieco, tak zajtra.

Zensky skok, tam uz mam nieco zahrane a po dnesnom muzskom zavode nemam dovod cokolvek pridavat. To iste zenske moguly (mam Justine Dufour-Lapointe na vyhru). Zaroven plati to iste, co o biatlone - zacina to, myslim, o 11:00, takze casu dost a najma, je to napokon trojkolove, takze velmi selektivne so znacnym tlakom na vsetkych favoritov a favoritky.

Rychlokorculovanie a ak budem o 8 pri zmysloch a v skiatlone sa nebude uz nic zaujimave diat, tak sa posnazim aplikovat dnesnu strategiu do lepsieho vysledku (betko malo dnes live ponuku po medzicas na 1000m - Wust bude vzdy zacinat rychlejsie, Sablikova pomalsie a nieco podobne plati o vsetkych zavodnikoch - vytrvalejsi zavodnik zacina pomalsie nez sprinter (v nasom pripade kombinacia borca na 1500m vs na 10000m na medzistupni v podobe zavodu na 5000m. Druha strategia - minulorocne casy z MS na jednotlivych tratiach.

http://live.isuresults.eu/2016-2017/gangneung/r1304.htm

Dnes som mal napr. ocakavania, ze casy na OH budu lepsie nez na MS a ono sa to nepotvrdilo (boli podobne, niekde o nieco horsie, niekde o trochu lepsie - takze budem ich brat ako bernu mincu).
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 10.02.2018, 23:54 Předmět: Klasické lyžovanie
Pište tipy na sázení
Citovat

Nesprávne zadaný tip.
Nesprávne zadaný tip.
Nesprávne zadaný tip.

Mam akovku za drobizgy z Tipaca, pozriem do Nike a tam usmiaty Holund s kurzom 2,2 na top10. Problem je, ze solo mi to brat moc nechcu, akovky ano, ale to by som musel vytvarat stale nove kreacie, co zial, zajtrajsia ponuka zavodov moc nedovoluje (alpske lyzovanie nerad, sprint v biatlone, tam v tych podmienkach vobec nie a zalusk mam len na naozaj vysoke kurzy, Loch len za 1,33 po prvom dni - co je z tych lepsich napadov). Zial, Kruegera nemaju, takze si musim vystacit s mojim duom + som tam zakomponoval aj Harveyho (top5, mozno aj top3 @3,0 je pouzitelny, aj ked skor solo).

Samozrejme, vy mozete kombinovat s tenismi, futbalmi, hokejmi a vsetkym moznym, najma Holunda top10/top8.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 11.02.2018, 11:32 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Hram len stvoricu Svendsen/Peiffer/J.Eberhard/Windisch na vyhru + Peiffer za drobne top3/najlepsi Nemec + mozno este Doll.

V tych podmienkach nema nikto nic iste, pricom o Svendsenovi/Peifferovi som pisal uz v preview (u Svendsena "kratsia" sezona, u Peiffera jeho syndrom rastucej formy, ktora vrcholi az vo februari/marci a to kazdorocne + mrazy a rychla stopa). Eberhard tu minuly rok vyhral a ak uplne nezapada do prototypu do dnesnych podmienok (hladam pomalsieho strelca, ktory je schopny sa trafit), tak za @81,0 v sprinte sa neda odolat.

Nic viac sa tu vymysliet neda - na rychlych strelcov to nema cenu, na bezcov, ktorym sedia lahsie okruhy taktiez nie, vyhodu v nadmorskej vyske tu takisto nemozem hladat + dlhsia prestavka a klasicke prekvapenia, ci uz negativne alebo pozitivne, z pohladu bezeckej vykonnosti.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 11.02.2018, 13:17 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Staci to dat len textovo a zrazu to ide - toto naozaj nikdy nepochopim a deje sa to neustale. 1-3-4-6 z 5 mien, kde cislo 2 a 5 davaju takisto absolutne zmysel (zlepsujuci sa pocas sezony, Krcmar pomaly strelec, co dnes nebol az taky faktor kvoli vetru). Stve ma, ze som nemohol hrat top3/top6 v rozumnych kurzoch, resp. ze som aspon nedal @7,0 v Tipsporte, ale ako inspiracia to muselo potesit kazdeho a z pohladu mojho zisku to tiez nie je najhorsie (pri fakte, ze som bez riadneho MB so solidnymi limitmi).

K tomu Taliani 1.placka, z biatlonu mame splnene (podla mojej predpovede) hned v 2.zavode z 11, to je super. Zatial vrchol OH a skoro absolutna spokojnost (mimo toho, ze som mal dat tych @18,75 v Doxxe za limit u top3 Windischa a zahrat tu top6 v Tipaci, ale to zasa je max. nejakych 300 eur).

Toto som presne potreboval - nieco, co da mojej cinnosti zmysel, povzbudenie, aby som dalej bojoval a skusal to podobnymi tipmi znova a znova, aj ked vysledky neprichadzali.

Skiatlon k nastvaniu (s hlupo vyhodenymi peniazmi na livku a s konecny vysledkom ktory krici - mal si vyhrat viac, keby si mohol ...), slopestyle v noci k nastvaniu (ako kombinacia livka, ktore by bolo perfektne, keby som nedostal limity a prematch tipov, ktore nedosli, aj ked nemozem povedat ani spatne nic proti mojim tipom - dobre kurzy, nevyslo to). Na rychlokorculovanie betko zareagovalo a pocas jazd uz kurzy na dvojice neponukalo.

Biatlon na bet365 ide vyplacat live, dokonca aj ten zahrany prematch - to len ako zaujimave info, ktore sa lisi oproti zavodom zo SP.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 11.02.2018, 14:34 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

No tak az taky zazracny den to nebol - vcera som istil s Lochom na Pinne s kurzom 1,45+ a bol som ochotny to poistit pred poslednou jazdou, keby na neho niekto vyvinul tlak. To sa nestalo, stacila mu priemerna jazda a on to pred cielom totalne pomrvil. K tomu Fischnaller o 2 tisicinky KO a ako som si hovoril, ze Mazdzer super zahrany, tak teraz si mozem hovorit, ze tam bolo top2 za @70,0. Vdaka Loch.

Justine o 9 stotin druha, takze celkovy dojem za den max. priemerny. Confused


Sane, z celkoveho pohladu, stale fajn (Mazdzer snad nejakych 1,25k, na vyhru som dal s Lochom nieco okolo 0,75k (+ tie tipy na 1.kolo) a nieco zarobilo top3/top5 na Tipaci + dosli 2 skupiny v kombiku = 600-700), ale s vyhrou Locha by vsetky dalsie drobne boliestky velmi rychlo vymizli (+ som nespomenul, ze Ludwig top3 som nehral a talianska medaila ...).
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 11.02.2018, 17:19 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Zajtra sa konecne budem moct do ruzova rano vyspat, pretoze zaujimave veci zacinaju az o 11:00 (prva biatlonova stihacka) s tym, ze mozem zotrvat v mode culeho divaka do 3:00/3:30 v noci (= uvidim zrejme 1.kolo zenskeho obraku, prazvlastnu sutaz v zenskom slopestyle bez Q a na 2kola (t.j. chcu dolozit moju mylnu predstavu v preview o formate pre finale). Mozno to bude zahrnat aj zjazd muzov, bolo by to fajn (o 3:00 zaciatok, o 3:30 by mohlo byt "hotovo" s livkom na betku - treba pozmenit strategiu, zjazdove lyzovanie stuplo na cene bez adekvatneho MB, co sa snad behom par dni zmeni, treba verit).


Od 11:00 do nejakych 16:00 mame na programe 2 stihacky v biatlone, v rovnakom case ako dnes muzske finale Moguls (som tam zatial bez tipu, takze bud cisto livko alebo nieco este vymyslim), od 11:50 1.jazdy sankariek (kde nieco mam zahrane, nieco este mozno pridam, ale nemalo by sa jednat o nic velke), zenske skoky na strednom mostiku (trial round od 12:35, 1.kolo az od 13:50 - neplanujem hrat nic nove (okrem znamej Ito z Nike), mozno z celeho toho vznikne nejaka akovka na sledovacku) a rychlokorculovanie az od 13:30 (1500m zeny).

K tomu veci s nazvom "pripava" - zacinaju treningy v skeletone (muzi/zeny), pokracuju treningy dvojic (sane), rovnako ako treningy v sev. kombinacii (skokmi na strednom mostiku). K tomu kvalifikacia na U-rampe, kde sa zrejme predstavia zeny, ak podmienky dovolia.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 12.02.2018, 0:27 Předmět: Alpské lyžovanie
Pište tipy na sázení
Citovat

Nesprávne zadaný tip.
Nesprávne zadaný tip.
Nesprávne zadaný tip.
Nesprávne zadaný tip.

Obr. slalom, zeny.

1.kolo stavia Talian, 2.kolo stavia Talian (aj ked v slovenskych farbach, alias trener P.Vlhovej Livio Magoni). Vertical Drop 400m, co je na urovni poslednych 2 obrakov, ktore rozhodne musi clovek radim k tym na prudkom svahu a teda tych "echt" obrakov, kde je narocnost skoro zarucena a treneri to mozu len osladit. Kombinacia Talianov, prudkeho kopca a mrazu, to by mala byt voda na mlyn Taliankam a mozno Tesse (samozrejme, nemozno odpisat skoro nikoho, rozhodne nie Mikaelu, Hector, Brunner, Slovinky - vsetkym tymto sedia podobne podmienky). Ale taliansky dvojblok Rulfi/Magoni + skvele cisla 1 Brignone a 8/9 Vlhova/Bassino (na to, ze su losovane v 2.skupine, aj ked dnes by cislo nemusel byt hendikep a bude sa dat utocit naozaj odvsadial, co je aj dovod, preco obom verim - rozhodne by to nemal byt zavod, kde obrovsku vyhodu maju 1, 2, mozno 3 a potom su zavodnicky uz nahrane, bez sance, alebo mozu len umensit skody z 1.kole. Budem zrejme hrat aj tipy na 1.kolo na obidve Talianky (celkovo vyssie kurzy prave kvoli podmienkam).
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 12.02.2018, 0:41 Předmět: Snowboarding
Pište tipy na sázení
Citovat

Nesprávne zadaný tip.
Nesprávne zadaný tip.
Nesprávne zadaný tip.

Slopestyle, zeny.

Ziadna Q, hned finale a to dvojkolove. Takze z 28 zien ma zrazu na placku sancu minimalne polovica, mozno aj viac a to absolutne realnu. Neda sa taktizovat a ukazat skusenosti ako pri site na nevyrovnanost s nazvom Q, kde je klucom zajst jazdu, idealne tu prvu a postupit. V normalnom formate by nasledovalo finale s 3 jazdami, kde favoritky by sa jednoznacne mali presadit. To sa dnes ale diat nemusi a na prekvapenie maleho meradla je to priam strasidelny priestor.

Hram to trochu zatiahnuto - urcite su hratelne aj vyssie kurzy, aj ked pravdou je, ze napr. Norendal hram skor porovnanim kurzov nez vlastnym vyberom. Medlova na top10 v takom kurze za spominanych podmienok, to je must. Pre obidve mena ale plati, ze su silnejsie pri discipline Big Air (avsak bet365 ma napr. na vyhru Norendal kurz 12,0, na Medlovu 23,0 - na vyhru ... Medlova tam je ako favoritka cislo 10, Norendal snad 5 - len logika by potom velila, ze kurz by na ne mali byt 2,5-3,0 na dane umiestnenia, prinajlepsom, keby som z toho vychadzal.

Chcel som hrat skor duo Onitsuka/Sadowski, lenze Sadowski naopak zle vysla z tohto porovnavania a napr. MB ju ma na top3 za @10,0 (T.... @8,0). Onitsuka splna ako jedina obidve kriteria - moju doveru a lepsie kurzy v Tipaci nez vo svete (ak ju ma svet vypisany, co sa MB netyka).

Onitsuka je lepsia prave v slopestyle, pricom z MS ma zlato/bronz z rokov 2015/2017 (ano, uroven MS nie je najvyssia, ale Japonka sa "chyta" aj v daleko tazsej konkurencii). Favoritky su vhodne max. na livko, napr. im nevyjde prva jazda a pod tlakom budu musiet napalit tu druhu (podla prvej zistime ich moznosti az do fatalnej chyby ...) a kurzy na ne budu super (ako napr. na Reda Gerarda vcera - nehral som, len pracujem s touto logikou). Jasna favoritka neexistuje, struktura sutaze z toho robi este zamotanejsi hlavolam, nez sa povodne ocakavalo.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 12.02.2018, 1:32 Předmět: Biatlon
Pište tipy na sázení
Citovat

Nesprávne zadaný tip.
Nesprávne zadaný tip.
Nesprávne zadaný tip.
Nesprávne zadaný tip.

Stihaci zavod, muzi.

https://www.T.....sk/tiket?idu=-69884716825&idb=1134185&hash=71a29c76&t=dGlrZXQgMjUwIHphIDI1JmV1cm87ID8%3D%0A&pid=3121&sid=3621&tid=2121&bid=3550&client=lgziDYm4p22lzNpMcVTiLQ%3D%3D&popup=1

Druhy pokus + nejaka ta akovka z takych hratelnych veci ako Bassino top6 (ale nechce sa mi hrat solo), Bjoentagaard top6 apod.

V dnesnej top10 je vacsina sprinterov - 4 jasni, Peiffer/Windisch su skor sprinteri, aj ked nie je to take jednoznacne (Windisch tak posobi, ale zdanie docela klame a Peiffer vekom sa z najortodoxnejsieho sprintera bez fyzicky na dlhsie distancie, stava pomerne komplexnym zavodnikom). Zvysok su tieto 4 mena - Bjoentegaard/Krcmar/Fourcade/Schempp. Fourcade nas prilis nezaujima, myslim si, ze vyhra, uprimne, ale ani 2,0 ma nedonuti zahrat (je to nesporne horsi tip nez poistka na Locha za 1,46). Schempp je slaby strelec vo vetre, keby bolo bezvetrie a takto poskladany zavod, skoro ho az musim hrat. Krcmar/Bjoentegaard hram + Windisch win (top3 @9,0 ako u betka ano, okolo 6 ako u Tipsportu, nie).

Akovka, bez komentara.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 12.02.2018, 1:48 Předmět: Rýchlokorčuľovanie
Pište tipy na sázení
Citovat

Nesprávne zadaný tip.
Nesprávne zadaný tip.
Zobrazit tipy z předchozích:   
Přidat nové téma Zaslat odpověď    KolemDvou.cz - tipy na sázení -> Archiv K2 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3
Všechny aktuální tipy z K2
Žebříčky a statistiky sázkařů
Sázkařské deníky
Tipy moderátorů K2
Tipy na tenis
Tipy na fotbal
Tipy na hokej
Tipy na basketbal
Tipy na házenou a volejbal
Tipy na NBA, NHL, NFL a MLB
Tipy na biatlon, skoky na lyžích, alpské lyžování a lyžování
Sázky, sázení, tipovaní, kurzové sázení, tipy na sázení
Souhrn tipů klubu sázkařů K2profi
Tipovací a sázkařská soutěž K2mini
Strategie sázení
Money management
Úspěšné sázkařské tikety
Programy pro sázení
Kontrola tiketu
Placené tipy
Tipy zdarma
Online sázení


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com




Sportbreak.cz - Dexter





Výměna odkazů:

Studio Ipanema - grafické a reklamní studio
Hledáte kam na výlet? Jsme komunita lidí, kteří si sdílí zajímavé a dobré tipy na výlety, přidejte se.
Časopis pro muže sázkaře, sázka na jistotu.

nasetipy.com - tipovanie, tipovaci web, tipuj, stávkovanie, bet, dobrý tip

Vtipy