Homepage
Zaslat tip & FÓRUM
Souhrn tipů
Žebříčky a statistiky sázkařů
Pravidla výměny tipů
Vyhodnocení tipů & Profil
FAQ - časté otázky
VÁŠ výdělek z vašich tipů
SMS kredity a SMS tipy
Soutěže o finanční ceny
Služby a nastavení sázkaře:
Uživatelské skupinyÚrovně/skupiny - platnost členství
SMS tipy + E-mailová notifikaceSMS tipy + E-mailová notifikace
RegistraceRegistrace

PřihlášeníPřihlášení
Uživatel (nick, přezdívka):    Heslo:      Přihlásit automaticky při příští návštěvě    
ZOH 2018 (PyeongChang) - únor 2018 (+34,28 unitů ... Yield +34,37 %)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma Zaslat odpověď    KolemDvou.cz - tipy na sázení -> Archiv K2
Předchozí tipy :: Následující tipy  
Sázkař Zpráva - Tip na sázení
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 20.02.2018, 15:09 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Vysledky pre nudnych tiperov. OK, da sa s tym zit, keby nudne vysledky zotrvali aj v case, ked sa rozhodnem si nejaky ten nudny tip zahrat. Avsak, vtedy sa zacnu diat veci nevidane a chut sa pustat do dalsich nudnych tipov je znova na bode mrazu.

Zrazu vyhra FRA (som ju hral v livku a vyplatil), ITA top3 (ano, mal som h2h pred poslednym okruhom), Vittozzi 1.usek (@3,5 pred 2.strelbou, som to mal nakliknute, ale kedze sa mi nedari, tak som to nedal). Zaroven z tychto 4 tipov som dal prematch jeden jediny, ano, velmi dobre viete, ktory to bol. Ono to pre nezaujateho divaka vyzera ako dobra komedia, dokazem to pochopit, pretoze aj ja by som bavil (co sa zacinam bavit aj ja sam na sebe, ze sa mi podobne veci deju casto, ale toto je predsa len novy level poznania), ale coho je moc, toho je prilis.

Sev. kombinacia - zrazu aj ked Riesslemu vietor nepomoze, tak to este solidne zvladne a je v klucovom kontakte s krajanmi pred bezeckou castou. Tam znova - nemam v sucasnosti odvahu hrat duely Riessle vs Frenzel 1, Rydzek win, resp. Geiger vs Klapfer 1 za 300-400 eur a prematch by som si ich zahral, keby ... som nebol lenivy, inak sa to snad ani neda popisat.

Ono su to totiz tipy bez valnej hodnoty - vsetci traja Nemci su si podobni, ten teoreticky najpomalsi/najhorsi sprinter vybieha s drobnym naskokom na dalsich dvoch, co vyzera banalne, ale v zavere to moze mat efekt (dnes nie, znacne sa taktizovalo, takze to bola skor pozicna vojna). A k tej pozicnej vojne - mne sa hned vybavia MS, snad 2015, kde v podobnom zavere sa Nemci solidne vyzrazali v poslednej zakrute (snad este s nejakym Norom). Takze oni spolupracuju na trati, co je logicke, pretoze to je ku prospechu vsetkych troch, avsak v zavere si uz nedaruju ani centimeter priestoru.

Boby stabilne fajn, aj ked ... 1.kolo zahrane Americanky uz po jazde Kanady @5,5, pretoze Kanadanky jednoducho nepredviedli to, co by som od nich cakal (som hovoril, ze cas by mal smerovat k 50,40 u USA pri perfektnej jazde). Tu Americanky ale nedali, do vedenia sli, ale s 50,52 to bolo na hrane - superky maju sancu, ked dokazu predviest idealnu jazdu v koryte (po horsom starte, pretoze tam na americke jednotky nema nikto). Po Jamanke (+0,02) som sa opravnene zlakol a zahral som Schneider ako poistku (zbytocne som otalal a nestihol som @5,0, ale len @3,5). Schneider to nedala a po tych top5 posadkach, ktore isli za sebou (4-8) tam uz nebol naozaj nikto, kto by mohol pomyslat na cas okolo 50,50 (ani 50,60, bola tam rezerva).

Znova, nestihol som @1,75, kurz, ktory sa tam zasa raz zahadne objavil, ale az @1,5 (ono to bolo v podstate jedno, uz nizsi kurz by sa hral horsie kvoli vysokemu vkladu, ale 1,5 je v tomto smere to iste ako 1,75 - skor sa da bavit o tom, ze sa da zahrat 1,75 a 1,5 po sebe za limit, ale to uz je zbytocne fantazirovanie). Boby sa nedaju vyplacat, resp. tieto tipy na lidra po urcitej jazde.

V 2.kole som mohol zahrat Nemky, ktore zasli velmi dobru jazdu, avsak bola to hrana a nebol som nakloneny ani na jednu stranu. Samozrejme, ked bet ponuka 2,9 az 4,25 na Nemky, bolo to viac nez hratelne, ale to uz by som sa opakoval, teraz som rad, ked hram iste veci a akekolvek riziko je mi v sucasnosti cudzie.

Aspon Taliansko ma 8 medaili a nemusime sa stresovat v poslednych dnoch, ci to Goggia, resp. Pellegrino niekde nepolozia do zaveju. Vklad bol sice maly (pretoze vacsi byt nemohol, aspon u mna - a nie, ze by som nechcel, ten tip bol krasny od prveho pohladu), ale aj malo je lepsie nez nic, resp. prehra.

Z Bakosa ako strelca nebude ani DH (z takeho kurzu je aj 1/6-1/7 fajn, aspon sa vrati vklad + nejaka drobna vyhra), to len dokresluje atmosferu poslednych 2 tyzdnov.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 20.02.2018, 16:32 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Zajtra tam mame team sprinty - mozete sa hned rozhodnut, ci to dam do tipov alebo to sem len napisem (pretoze pri team sprintoch na livku je to o hubu a to doslova - netvrdim, ze sa na livku neda zarobit, ale clovek ma este menej casu nez obvykle, takze bud bola prvotna myslienka a clovek vyhra alebo bola tragicka a uz to nijako nezachrani).

Pripomeniem zakladne pravidlo - preferujeme dvojice z 1.SF oproti tym z 2.SF. Tych 25 minut na regeneraciu navyse robi vo vysledku zasadny rozdiel a treba na to pamatat najma v 2./3.kolach usekov vo finale, prip. v samotnom zavere v sprinte o konecny vysledok. Trat je dostatocne narocna, aby sa to vo finale vsetko danym parom spocitalo. Samozrejme, tentokrat budeme moct vidiet aj SF, co by mohol byt cenny zdroj informacii (pri SP je to o domyslani, co sa asi na tej trati mohlo stat + nieco na twitteri od priamych akterov - zavodnici/novinari/lokalni fanusikovia).

Je to skejt, takze ruky prec od klasikov (a narodov, ktore preferuju tento styl), ruky pred aj od dvojic, ktore su ortodoxne sprintersky zamerane. Samozrejme, miestami si clovek bude priat, aby nejake takto koncipovane dvojice preklzli aj do finale, nebodaj vyhrali SF.

///

http://medias4.fis-ski.com/pdf/2018/CC/2161/2018CC2161SLTS.pdf

Co si clovek vsimne ako prve? Nemozeme hrat Svedky - Norky v 1.SF, Svedky v 2. Myslim, ze si Svedky vacsinou vypisane ako "drobne" favoritky, co v preklade znamena, ze takato situacia neumoznuje hrat ani Svedky, ale ani Norky. Potrebujeme, aby sa v SF nieco stalo a tym nemyslim, ze jedna z dvojic vypadne (to by hra o zlato stratila akukolvek zapletku), ale nebude dominantna, niekde zlomi palicu a aj s tym v pohode postupi, prip. jedna z dvojic vynalozi viacej usilia, nez si povodne predstavovala atd. Stale asi nedostaneme idealnu situaciu - Norky sa budu hrat tazko aj s kurzom 3,0 po SF a Svedky z toho 2.SF prakticky zahrat nemozem. Norky, ked budu outsiderky, budu teoreticky hratelne live, keby Svedky ukazali nejaku slabost. Inak su tie dvojice v podstate identicke - Bjoergen/Kalla a Falla/Nilsson, pricom v mojich ociach vyzera lepsie duo Kalla/Nilsson, avsak len nepatrne (co odzrkadluje kurz a akekolvek snahy blokuje spominane nasadenie do SF).

Skvele vyzeraju Svajciarky, avsak treba mat stale na pamati, ze je to duo sprinteriek. Faktom je, ze v spominanej stafete, kde som im (ako celku) neveril pri uvodnych dvoch usekoch, tak velmi milo prekvapili (boli 30 sekund po klasike za celom zavodu a pripominam - 5km je velmi dobry indikativ pripravenosti prave na team sprint + obidve preferuju vyrazne skejt a v stafete bojovali s klasikou).

Slovinky, to byvali najprv moje velke kamaratky a potom som na nich pravidelne prehraval. Ked vidim Cebasek, tak davam ruky prec. Skor je to dvojica, proti ktorej by sa dalo hrat vo finale, avsak za predpokladu, ze by postupili z 2.SF.

Odhadujem, ze postupovat bude 10 stafiet do finale (ak nie, potom je SF fraska), co by znamenalo, ze by mali postupit vsetky favorizovane stafety v podstate bez vacsich problemov. Zaujimave bude sledovat casy, nielen z pohladu postupu (snad bude zachovany tradicny kluc 2+2+6), ale aj z pohladu dalsieho faktoru unavy (2.SF byva vacsinou rychlejsie, pretoze stafety uz poznaju casy z toho prveho - keby to tak bolo, rozhodne by som sa nehneval). Rychlejsie casy, menej casu na oddych a regeneraciu a zaroven by to znamenalo, ze z 2.SF by mohlo postupit viacej timov (snad nie az 7, potom by bol problem, co by bookies vypisali za dvojicky, ale 6, preco nie).

///

Aspon, ze uz nepotrebujem Talianov. Samozrejme, dalo sa na nich nieco vyhrat, avsak su v 2.SF, co len potvrdzuje moju Olympiadu (je to podobne ako Cinan na 500m). V 2.SF su aj hlavni favoriti z Norska, Francuzi, zaujimavi Americania, ako aj zvlastne duo zo Svajciarska.

Mozeme vidiet, ze vacsina timov voli duo distancny zavodnik/sprinter (a ano, ten sprinter je castokrat aj distancny zavodnik - Klaebo/Halfvarsson), avsak nie vzdy (Young/Jouve/Hamilton).

Naozaj v muzoch je vidiet variabilita pristupov, resp. castokrat nutne zlo a absencia inych moznosti. Co som zabudol spomenut, netreba zabudat na faktor unavy z celych OH - zavodnik, ktory ide cely program, bude nachylny ku kolapsu vo finale a naopak, niekto, kto sa pripravoval primarne na tento zavod, by mal z volnejsieho programu tazit.

SWE/NOR/RUS - maju prakticky identicky zlozenu dvojicu s tym, ze oproti zenam to mame naopak (tentokrat horsi Svedi su v 1.SF, lepsi Nori v 2.). Ohladom Rusov je otazkou, ci Bolshunovovi nedojde, lenze v sprinte klasicky sa to nedialo a v stafete bolo len logickym vyustenim, ze v zavere zacal mierne stracat (isiel sam, napalil to a ti za nim mohli spolupracovat, resp. sa zadarmo par km vyvazat). Avsak, skejt je pre Bolshunova horsim bezeckym stylom.

FRA - som zvedavy na Jouvea, pretoze Manificatovi, po tohtorocnych skusenostiach, zrovna v skejtovom team sprinte verim. Strategia by mala byt jednoducha - snazit sa odbremenit Richarda. Avsak, proti FRA hovori 2.SF a zavodnik, ktory v distancii nie je faktorom.

FIN - sice v 1.SF, co je skoda a velka, ale duo sprinterov, kde najma Jylhae je preslaveny pre jeho nulovu regeneraciu/vytrvalost (t.j. v SF individualnych sprintov je uz vacsinou mrtvy, mozno s vynimkou mestskych okruhov).

GER - nechapem Eisenlauera na 1.useku a celkovo su pre mna Nemci nieco, co nezapada do skladacky mozneho uspechu. Zial, podobne ako u FIN, su v 1.SF a tym sa moznosti hrania tvrdo proti nim zmensuju.

USA - Bjornsen ma velmi dobru formu a Hamilton to v baliku vie. Znova sa opakujem, je to presne naopak, nez by bolo vyhodne. Z 1.SF by som ich musel hrat vo velkom, z 2.SF je Hamilton prilis velkym rizikom a skoro si ani neviem predstavit, ako by mohol celit takemu Callemu alebo Bolshunovovi).

ITA - v stafete som od Pelleho cakal viac a je to tak trochu otaznik, ktory by som nemusel riesit, keby boli Taliani v 1.SF (alebo podstatne menej). Noecklera Taliani setrili, inak by sa v stafete skoro az musel objavit, co dava zmysel.

SUI - podobne ako u Nemcov - nevidim tam nic, cim by mohli prekvapit + Cologna tu ma za sebou nabity program (aj ked v stafete sa po katastrofickom 1.useku nemusel vydat zo vsetkych sil). Okrem ineho, su z 2.SF.

GBR - velmi zaujimave duo, avsak pytam sa sam seba - ma Young na to, aby zvladol v solidnom tempe 6 usekov, resp. dokazal niekoho v zaverecnom sprinte porazit? Keby bol Young o trochu viac vytrvaly, je to medailovy kandidat a to jednoznacne, takto to moze dopadnut absolutnym fiaskom. Plus Musgrave moc nezaziaril na 15km F, t.j. v zavode, kde mal dosiahnut najlepsi vysledok. Vyhoda Britov spociva aj v tom, ze neisli stafetu (kde by zobrali dalsich dvoch ...).

AUT - velmi dobre duo do SF, uz horsie pre samotne finale, avsak znova su nevhodne v 1.SF, aby sa z toho dalo nieco vymackat

CZE - Razym sice zasiel nad ocakavanie prvy usek stafety, avsak plati, ze bola to klasika, kde bol pocas celeho kariery daleko silnejsi, to dlho platilo aj o Jaksovi, v poslednom case sa da hovorit o velmi komplexnom zavodnikovi, ktory ale nikdy nebol sprinterom (co je, zhodou okolnosti, jeden z tych najmensich problemov).

SLO - dvaja mladici zo SLO by sa mohli dostat do finale, tam by platilo to iste, co o AUT

CAN - prvy je lepsi klasik, druhy stale nenasiel potrebnu rychlost, aby mohol mutit poradie na uplnom cele, aj ked historicky je to pre Kanadu velmi uspesna disciplina, ja jednoducho neverim Valjasovi, ze sa udrzi vytrvalcov, ked v 3.okruhu zaberu a daju do toho vsetko a rovnako neverim, ze aj keby Valjas prekvapil, resp. sa naozaj taktizovalo, ze je schopny porazit z 2.SF Calleho/Bolshunova a z toho svojho Pelleho/Klaeba, mozno dokonca Jouvea/Hamiltona.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 20.02.2018, 19:38 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

K tym team sprintom uz sa viac snad ani neda dodat (min. nie pred QF + mozna zmena dvojice tesne pred startom, co by bol jasny impulz k nejakemu tipu, aj keby sa mi zrovna ine okolnosti zrovna moc nepozdavali).

Dnesne boby vyzerali po 1.kole extremne vyrovnane, avsak po 2.kole sa ta ellitna patica rozdelila na duo a trio a ten zvysok. Tak ako mam rad tu 3.jazdu, ako som dnes popisal, tak po 2.kole sa zazraky cakat nedaju. Vedie totiz dvojica s najhorsim startom z celej elitnej patice timov a teda logicky s najlepsou pilotazou Mariamy Jamanky a tou posadkou, ktora je ako jedina v priamom kontakte je naopak suverenne najlepsie startujuca dvojica. Co to znamena? 3.kolo zacne Jamanka, zajde podobny cas ako dnes v 1.kole (50,54) a co s tym? Zahrat Jamanku? Keby bol fajn kurz, asi ano (naskok tam nejaky je, co by znamenalo, ze Americanky by museli zajst TR). Lenze, kedy inokedy zajst TR nez v 3.jazde a kto iny by to mal byt ako posadka, ktora ma najlepsie starty a teda najvacsi potencial, aby to dokazala.

Samozrejme, po 2 jazdach, ten, kto bude viest, ten bude viest po 3.kole s pravdepodobnostou hraniciacou s istotou (toboz ked jedna z dvojic zajde cas aspon na urovni 50,50. Keby tretia/stvrta posadka stracala napr. 15-25 stotin, vedel by som, ze dostanem velmi dobry kurz. Takto su moje ocakavania skor na urovni 1,4 (cokolvek vyssie by potesilo, ale 1,4 by stacilo).

Ked ani jedna z prvych 2 posadok nezajde cas pod 50,60 s tym, ze startovacie casy budu podobne/lepsie ako tie dnesne, potom nemozme hrat nic a za ziadnych okolnosti (pretoze by tam zrazu bol priestor ako zmazat aj take manko ako napr. 23 stotin, aj ked su to timy, ktore dnes neboli najrychlejsie, resp. musi mat nejaky dovod, ze obidva elitne timy by zasli "az" cas na urovni 50,60+.

///

Skikros nehram. Keby som musel, mam dvoch konov - Chapuis a Eckert. Prvy je stalica, obhajca zo Sochi, v sezone ladil formu a podla mna aj naladil. A Eckert vyhral jeden zo zavodov SP tesne pred OH a zaroven vyhral testovaci olympijsky zavod v minulej sezone. Keby sa mi aspon trosku darilo, urcite to hram, takto aspon hodim svoj nazor do priestoru.

///

Zjazd, alias Goggia nas uz prilis netrapi. Ja jej, samozrejme, fandim, ale uz v tom nebude ta ultra negativna emocia po dalsej fatalnej chybe, ktorou si odstreli zlatu medailu. Tazko sa da niecim prekvapit - je to Vonn alebo Goggia, ak nezasiahne nejaka vyssia moc. Goggia 5 a Vonn 7, takze minimalny priestor na zmenu podmienok, resp. na nejake hranie s livebettingom (co mi v tomto pripade moc neprekaza).

Uprimne, nevidel som ziaden trening (pri muzoch som videl vsetky), takze asi tak. Zavod si s najvacsou pravdepodobnostou pozriem live, ale nie nutne z dovodu nejakej prilezitosti zarobku (skor z dovodu, ze som stale nastaveny na nejaku 4.hodinu z pohladu zaspavania). Treba si dat pozor na treningove hviezdy, ktore v treningoch bojuju o samotnu nominaciu do zavodu, takze idu naplno a nemozu si dovolit vypustit ani samotny zaver.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 21.02.2018, 0:57 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Nemoze to takto fungovat, vedel som to, viem to, ale zial, jediny clovek, na ktoreho je stopercentne spolahnutie, je kazdy sam za seba.

Svajciarsko top6 Fortuna, T.... top5. Polsko vs Cesko 2 (vsetko zeny). Ja som to zasa dropol bez toho, ze by som si to co i len rozumne mohol vsadit, takze nielenze ma frustruje vselico okolo, toto je dalsi dielik.

Existuje varianta, ze v Tipsporte nebudem tipovat = budem davat vklady z brucha, co by v prvom rade velmi prospelo mojim virtualnym statistikam, avsak rozhodne nie ziskom z tipovania ako takeho.

Ono to z pohladu OH moc neprekaza - vsak som do tipov nechcel davat nic. Dalsie veci na MB - duely Kanady a Svajciarska s Velkou Britaniou (muzi). V tych kurzoch sa GBR musi skusit.

Cesko vs Rakusko 2 (muzi), Svajciarsko vs Nemecko 1 (zeny) ako dalsie pouzitelne tipy.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 21.02.2018, 22:32 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Znova sa hlasi do boja vas arogantny bloger, ktory na vas ultimatne kasle, neodpoveda na otazky a pripomienky a nikdy nikomu vo svojom volnom case neporadil ...

Dnes aspon je uzavrety pribeh s niektorymi dlhodobymi hokejovymi tipmi. To, co zostalo, tam mam v solidnej hre uz len duo Nemcov, u zvysku je to na urovni sci-fi.

Celkove resume - z toho na prvy pohlad najlepsieho (Bakos/Svedi/Tolvanen) vyslo dost. Pokusy uz tolko radosti neurobili. Ukazalo sa, ze som sa mal povodneho scenara (som spomenul Sutera, mladikov z USA). Kubalik som hrat nemohol, ale ukazalo sa, ze to bola velka skoda (ale tam si cloveko nema moc co vycitat - len je smutne, ked najlepsieho prirodzeneho strelca timu necha trener v pozicii 13.utocnika na zaciatku turnaja). Rus sa zranil (a v cele internej bodovej tabulky je jeho mladsia kopia). U nas bol naozaj najlepsi obranca (dokonca aj strelec), len z trochu inej obrannej dvojice, nez bolo ziadane, co len doklada nemohucnost nasich utocnikov.

///

Vlhovu som hladal v ponuke uz vcera (v Tipsporte) a hladal som, hladal, ale nic som nenasiel. A to som to rozhodne nerobil z dovodu kratsieho zjazdu. Jednoducho v treningoch dosahovala velmi solidne casy, na urovni Holdener napr. (a dalsich solidnych slalomariek). Na veci nic nemeni ani vcerajsi vypadok v zjazde special. Vyhodou je, ze skoro neexistuje moznost, aby nebola po zjazde top30 (ak by aj bola mimo, tak v takom pripade by musela stratit v zjazde nejakych 6-8s, kde slalom by nezachranil ani nadpozemsku bytost).

Udajne tam po vypisani boli pekne kurzy, tie su vplyvom roznych okolnosti davno prec (uz ma to ani nemrzi - keby tam bola moznost vyhravat, bol by aj vacsi hlad a podobne veci by som si postrazil).

Treba totiz dodat, ze skrateny zjazd je z dovodu predpokladanych tazkosti so silnym vetrom, ktory uz pocas OH napachal dost neplechy. Druha vec - narocnost slalomu. Videli sme, ze kopec je profilovo narocny, relativne strmy a ak trener chce, nemusi sa ani velmi snazit a bude zaludny aj slalom do kombinacie.

A komentar k zvysku - pred OH som pisal, ze favorizujem zjazdarky (po skrateni zjazdu tato myslienka pada, resp. min. dostala znacne trhliny). Pri poslednej a jedinej kombinacii pred OH v ramci SP som niekde pisal, ze Vonn vzhladom na prejav, nasadenie a rozne dalsie limity (nedostatok treningu/mnozstvo zraneni/...) predviedla velmi dobry cas a to bol svah v Lenzerheide narocny a rozostavenie bran takisto. Pri normalnom zjazde by teoreticky mala problem porazit len Shiffrin, takto skor pisem, ze by som bezhlavo proti nej nehral.

Skratenie poskodilo Gisin (+ jej tragicky pocin v domacom prostredi v kombinacnom slalome, co ma vtedy stalo nejake peniaze), pomohlo Holdener, avsak ako som pisal pri Vlhovej - v zjazdoch sa v treningoch moc neukazala - a prakticky vsetky 3 treningy isla totozny cas ako Vlhova. Skratenie naopak pomoze Brignone (zjazdy su tu menej technicke a pre nu plati, ze rychlostne discipliny okolo 1:05-1:15 su pre nu naj, vsetko nad 1:30 je jednoducho prilis a v tych zaverecnych usekoch (vacsinou rovinatych) straca az prilis mnoho casu).

Takze favoritka jasna, osial okolo Vlhovej prehnany a moment prekvapenia uz davno prehrmel, nehrat tendencne proti zjazdarkam, uz len z dovodu ocakavaneho tazsieho zradneho slalomu.

PS: Pozeram, ze Nike ma top6 @7,0 a zobrali mi to aspon za moj standardny pokusny vklad (takze kto chce, moze skusit, do tipov to davat rozhodne nebudem).

///

Slalom je v poslednom case aspon o nieco zaujimavejsia disciplina v boji o vitazstvo nez obrak. Bojuju o vyhru aspon dvaja, aj ked vacsinou bol uspesny len jeden z nich.

V 1.kole stavia trat rakusky trener Pircher, takze ma ako prve napadne Manu Feller. Drobnym nedostatkom je BIB 12 a pomerne znacne oteplenie. Feller je ten zavodnik, ktoreho naozaj nechcete hrat na 2 kola - hranica medzi vitazstvom v danom kole (alebo aspon top3) a vypadkom je u neho velmi tenka, vid uz na OH to naplno predviedol (skvela jazda v 1.kole GS zakoncena krkolomnym padom v poslednej zradnej branke).

Ponuka sa aj Matt, ale je tam nizsi kurz, takze aj nizsi kurz na top3, "az" BIB 6, takze Feller z toho stale vychadza o trochu lepsie. 2.kolo zasa Talian Costazza, takze sa ponuka Gross (idealne pozriet jeho vykon v 1.kole, ci na to ma aspon teoreticky).

Jednoducho povedane - robit len to, co robim pocas riadnych SP, t.j. to, co som zacal vyhladavat aj v inych disciplinach (ako prave to rychlokorculovanie, boby, akrobacia).

///

Co planujem aplikovat aj na U-rampe lyziarov. Najprv si musim pozriet jazdy z kvalifikacie. Najma som zvedavy, co tam predviedol David Wise (ci po nepodarenej prvej dal druhu len "na istotu" - co je ten najlogickejsi rezultat. Prematch po skusenosti so zenami v ziadnom pripade, livko po skusenosti so zenami s relativne solidnym ocakavanim. David Wise predviedol 4 double corky po sebe, pricom kazdy odrazeny inym sposobom pred par tyzdnami na X Games. Aj ja som si myslel, ze uz je odpisany (po olympijskom triumfe prisiel obrovsky ustup z pozicii a nevedel sa do toho znova dostat), ale milo ma prekvapil a pred OH predvadzal najlepsie vykony zo vsetkych. Problem moze byt v tom, ze ustat tu jeho jazdu bude narocnejsie nez u jeho americkych kolegov. Podobne vnimam aj Kevina Rollanda (ktory nema prilis vysoke percento perfektne zvladnutych jazd, tych padov pri jeho style "vsetko alebo nic" je kazdym rokom viacej a viacej). Mimo Gohla ma zvysna 11 vysoky standard s drobnymi rozdielmi v potenciale s tym, ze budu rozhodovat detaily (niektori zajdu skor bezchnu a absolutne cistu jazdu nez ini, ktori zasa nemaju taky vysoky potencial na uplne najvyssie skore, resp. skore okolo/cez 95).

///

Dnes by mal byt na programe aj zensky Big Air. Tam je vitazka jasna za predpokladu, ze 2 z 3 pokusov ustoji. To je zradnost celeho finale - musite riskovat, ak chcete vyhrat, avsak nie natolko, aby vysiel len jeden uceleny pokus s dobrym dopadom a vsetkym, co k tomu patri. Ak bude fukat, moze to byt podobne narocne ako zenska fraska pri slopestyle.

Idealne by sa to hralo v SK, kde su h2h a nejake umiestnenia (top3/top5 live). Nieco na sposob Tipsportu a ponuky pri atletickych MS/ME. Znova je to totiz o poctoch, kde niekto supera ani len nemoze realne porazit (podobne ako v tych boboch), niekto ma po 2 skokoch solidne body bez vacsieho riskovania, co je vacsinou viacej ako 1 pad + 1 super pokus (2krat 65-70 > 95+30).

///

Biatlon bez zostav a sev. kombinacia znova max. pred behom. Na rozdiel od zimnej olympiady tu tentokrat nebola ta chut vyvodzovat v priebehu nieco z vysledkov, resp. vyvodzovat mozno ano, ale nebolo to kde realne vsadit v predstihu. Keby Nemecko nevyhralo, bola by to vacsia senzacia nez vyhra Ledeckej v SuperG (kedze skacu lepsie, behaju lepsie a v zostave maju potencialne 4 skvelych finishmanov, ktorym nechyba zrychlenie/sprint. Ja dufam, ze skoky pripravia podmienky aspon pre nejaky suboj na trati o 3.miesto (stale by Nori mali byt druhi, aj ked tie vykony na OH z toho nerobia absolutnu istotu.

///

Skicross zien ide znova mimo mna - tipy na umiestnenie a la Bergermann su odvtedy v nemilosti a tipy na vyhru mozu byt zalozene len na stasti outsideriek a nestasti favoritiek. Keby som bol vacsi znalec discipliny a jednotlivych zavodniciek, vyhodu by mala mat skvela skokanka s dokonalou kontrolou vo vzduchu (Brady Leman (mozno Kanadani vo vseobecnosti) bol v tomto smere na prvy pohlad skvely.

///

A paralelny obrovsky slalom na snowboarde - kto vyhra Q, mala by mat znacnu vyhodu. V zenach to bude skor o fandeni Ledeckej (a ked vyhra Q, zlato je jednou nohou doma), v muzoch to moze byt zaujimavy namet na livko (uz pocas rozradzovacich jazd - toboz ked Q vyhra niekto, kto ma pri svojom mene jeden z vyssich kurzov nez 5 az 7).
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 22.02.2018, 12:19 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Kauza "Omark" a nezmyselny DH OK.

Kauza "Vlhova" v Nike zrejme bude v rieseni. Pytam sa - vsimol si niekto, ze tam boli 2 ponuky - na zjazd v kombinacii a cisto na kombinaciu? Pretoze to mam vyhodnotene ako KO (udajne som tipoval "kombinacny zjazd"). Ak to bola moja chyba, tak doslova plati, ze chudobnemu aj z hrnca vykypi (pretoze som to este istil v Tipsporte top6 NIE, ked som videl, ze sa ide zjazd v plnej dlzke a mozem si zahrat "freeroll" - aspon som si to myslel).
raptor787
Sázkař - tipuju dost
Sázkař - tipuju dost


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 23.7.2012
Tipy a sázky: 288
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 121Hodnocení kvality tipů: 121
Přidej hodnocení ZDE
PříspěvekZaslal: 22.02.2018, 12:23 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

ten kurz 7 na vlhovu top 6 bol urcite na kombinacny zjazd, mali vypisane urcite dve ponuky, hned vcera ma napadlo, ze si asi urobil chybu, len si to nedaval ako tip, tak som myslel, ze to ani nehras...
Fu680
Sázkař jako doma
Sázkař jako doma


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 19.12.2016
Tipy a sázky: 2168
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 184.1Hodnocení kvality tipů: 184.1Hodnocení kvality tipů: 184.1Hodnocení kvality tipů: 184.1
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 1
PříspěvekZaslal: 22.02.2018, 12:27 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Ano, já si toho všiml.
Uvažoval jsem koho máš vůbec na mysli tím:

PS: Pozeram, ze Nike ma top6 @7,0 a zobrali mi to aspon za moj standardny pokusny vklad (takze kto chce, moze skusit, do tipov to davat rozhodne nebudem).
protože na Vlhovou top 6 byly všude kurzy tuším kolem 2, tak mi to nedalo a ačkoliv tam pochopitelně nemám účet, kouknul se a našel jsem. Nejprve byla nabídka na celou kombinaci, kde byla Vlhová taky nějak za 2,35 top 6 a pod tím byla nabídka jen na sjezdovou část, kde bylo těch @7 na top 6.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 22.02.2018, 14:09 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Ste mi mohli dat vediet a usetril by som Very Happy (a nebol by som rano sklamany, co je asi to najpodstatnejsie). Ale stalo sa, nema zmysel plakat nad rozliatym mliekom. Zrovna v Nike je to tak, ze prakticky akykolvek kurz v akukolvek hodinu povazujem za realny a moc sa nad tym nezamyslam, ze by som teoreticky mohol hrat nieco ine.

David Wise to dal poslednou jazdou, mal som to napokon prematch za drobne a live sa mi potom uz k tomu nechcelo nic pridavat (v situacii, kde latka bola nastavena vysoko a mal jednu jazdu pred sebou). Nieco som vyhral na Henrikovi 1.kolo (co bolo svojim sposobom stastie, pretoze ta jazda nebola az taka dobre, ako na prvy pohlad vyzerala). Samozrejme, obidve veci potesia hned dvakrat vzhladom na nie uplne dokonale okolnosti. Zahral som aj Fellera, skor ako valuebet (ked som videl, ze je tam priestor k prekonaniu), ale ukazalo sa, ze to bolo viacej o skvelom vykone Myhrera, ktoremu trat dokonale sadla (podobne ako Svedkam v zenskom slalome special - co potvrdil aj s vysokym st. cislom mladik Jakobsen).

Na alpskej kombinacii sa dalo zarobit viacej, resp. rozhodne sa nemalo prehrat ako sa mi to zhodou okolnosti podarilo. Zaujimalo by ma, aky bol kurz na Gisin po zjazde? Som na tu ponuku cakal, ale nejako o 4:30-5:00 som to definitivne zabalil. Dokonca som ju chcel hrat prematch v peknych kurzoch, lenze potom sa objavili informacie o skratenom zjazde, moznych odkladoch kvoli vetru atd.

Na biatlone som omylom pred startom vsadil za balik Nemecko @1,35 (som si myslel, ze je to live sev.kombinacia), potom som dlho zvazoval, co s tym, aby som to pri zhliadnuti poveternostnych podmienok pri prvom okruhu okamzite vyplatil. Chyba z podobneho sudka ako Vlhova. Na livku nemalo zmysel hrat takmer nic mimo vysokeho kurzu (a TO, teoreticky), co som pri Polkach pocas 3.useku otestoval. Nefungovalo to, napokon to favoritka (Darya) zvladla, aj ked rozhodne nelutujem, ze som ju nehral (pred strelbou Alimbekovej to nebolo mozne, po nej boli Bielorusky az prilis vpredu = nizky kurz okolo 1,75-2,3, pricom Darya mala na stojke 3 dobijania na 3 terce a s TO by podla mna nevyhrala).

Nejake peniaze zo sev.kombinacie (FIN vs FRA pocas 4.useku, kde s neistotou, ale predsa, som musel hrat jedneho mazaka proti druhemu - Jason platil vzdy za skveleho finishmana/taktika, Hannu bol vzdy neskutocny tempar a skvely vrchar.

Takze do "vyhodnych" gemblov som sa zasa netlacil (Gasser pred poslednym skokom @2,4, Bielorusko cca @2,0 v priemere, Vonn @1,66-1,83 (tam by bol must, keby som dopredu vedel, ze Goggia nenastupi) ...

Takze ziadna velka slava, ale neda sa cakat valny uspech pri mensich vkladoch a beznych kurzoch bez nejakej tutovky, ktora by sa musela trestat. A tesi ma, svojim sposobom, ze Slovenky nevyhrali ten 2.usek, pretoze uz som si zacinal trhat vlasy, ze historia mojich tipov sa napadne opakuje (ako to pekne tiperi golfu z jedneho portalu familiarne nazyvaju - "weekafteritis").
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 22.02.2018, 17:39 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Posledne 3 dni, heureka. Fakt mam radost, ze sa OH pomaly, ale isto koncia. Je to bizarne, pred samotnymi OH by som sa niecomu podobnemu sam z duse zasmial, ale realita je taka, aka je.

Este je dost casu na sumarizovanie, najma ked zostavaju v hre zaujimave veci typu 4-bob/1000m v rychlokorculovani/30, resp. 50km maratony na bezkach/team event v zjazdovom lyzovani/big air muzov ...

Problem spociva a to najma cez vikend, v kolizii terminov. Ak 50km muzov zacina v sobotu o 6:00 a 30km zien o 7:15, potom je docela zlozite to kombinovat s cimkolvek, co sa odohrava v rannych hodinach v Korei (zalezitosti, co zacinaju o 10:00 tam a o 2:00 u nas).

Zajtrajsok je vylozene oddychovy, co by som mal vyuzit na nabranie poslednych sil pred krkolomnym vikendom. O 11:00 1000m a o 12:15 biatlonova stafeta muzov, nic skoro rano naseho casu, t.j. nic poobedne korejskeho casu, co by stalo za nutene vstavanie. Skoda len, ze v noci sa ide v podstate len zensky skicross, kde som si sice nieco zahral (po zraneni sa vracajucu Murielle Thompson hned po Q - Kanadanky opanovali kvalifikaciu, cim potvrdili poznatky vyplyvajuce z muzskeho zavodu). Ocakavania su male, kedze hlavna favoritka bola hned za triom Kanadaniek a jej starty su prakticky na urovni muzov (co je vzdy kluc k uspechu vo vyradovacej faze).

Sobota je potom najvacsia vyzva - kombinacia vylozene zaujimavych zavodov pre livko - niekolkokrat prepierane stvorboby, ktore vplyvom absencie dalsich treningov (posledna disciplina v koryte) a faktu, ze v nedelu sa vsetko konci a tak je potrebne, aby sa vsetko obislo v co najkratsom case, t.j. najneskor poobede + je tradiciou, ze sa konci 30/50 - tu dostali prednost zeny.

Takze 1.jazda bobov 1:30, 2.jazda 3:07 - to vynechat rozhodne nechcem. Samozrejme, po 1.jazde budem vediet, ako si stojim a ci zaver 2.kola moze priniest zaujimavy spot k tipu.

Od 3:00 dlhocizna sutaz timov v zjazdovom lyzovani (cca 2 hodiny). Keby som to vydrzal do konca, tak je 5:00 a ako uz vieme, o 6 startuje muzska 50. Teraz by mohol niekto dodat - vsak na 50 muzov sa rozhoduje az v zavere ... Ak cloveku ide o vysledok a zaverecne napatie, potom mozno, ak ide o tipy, potom sa dopredu neda povedat, ci prinosnejsia bude prva polhodina alebo az ta posledna. A ja si myslim, ze skor ta prva (v klasike a na tazkej trati bez Klaeba by to malo byt znacne selektivne + faktory ako koniec narocnej Olympiady takmer na konci sezony ako takej tomu takisto nieco pridaju - ono to vidime skoro na kazdej 30/50 na velkej akcii (prekvapive obete toho vsetkeho, ktore zrazu zacnu stracat a to pomerne skoro v samotnom zavode). K tomu o 2:00 muzsky Big Air a medzitym prepletene Q a KO duely v PGS na snowboarde.

Po obede tam potom su len masaky v rychlokorculovani, ktore zasa moc velky potencial k tipu neponukaju (je to trochu loteria a zaroven si neviem predstavit, ze nejaka SK bude mat akukolvek ponuku otvorenu pocas zavodu).

Nedela uz bude daleko jednoduchsia, aj ked stale s drobnou koliziou - 3.jazda bobov bude zrejme must (a 4. sa uvidi, ked bude mat niekto v cele cez 2 desatiny naskok, mozem ist spat) a rano 30km zeny (avsak "az" od 7:15).

///

Vecer sa vrhnem detailnejsie na rozbor 1000m. Nejake napady nesporne su, aj ked situacia mohla byt o malo prihodnejsia (ale to by som asi chcel od OH moc).
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 23.02.2018, 1:03 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

1000m, takze strategia je presne opacna ako pri 500m (vyhodnejsie je startovat z "I"). Ta vyhoda je oproti 500 nepatrna a podstatne viacej zavisi od "chute" konkretneho zavodnika, od situacie, t.j. od supera, cisla rozjazdy po uprave ladu atd.

Tipovanie je aj o malych vyhodach a bolo by hlupe akukolvek vyhodu ignorovat, najma v zavode, kde moze rozhodovat o vitazovi absolutna malickost.

Avsak, z "I" startuje Nuis, Lorentzen a Verbij, t.j. traja hlavni kurzovi favoriti. Lorentzen, nemusim to skryvat, bol vzdy moj kon na 1000m. Existovali 2 strategie - prvou je ta "pohotova", t.j. rychlo zahrat 6-7 kurz po tom, co vybojoval zlato na 500m (pretoze drop bol zaruceny) a tou druhou je premysliva. Dobre, teraz uz mame kompletne portfolio informacii a zaroven horsi kurz nez pri pohotovej strategii. Spytam sa otazku - oplati sa mi hrat Lorentzen prematch, ked favorizacia Nuisa sa neda ziadnym valnym argumentom popriet (je to pre zmenu vitaz z 1500)?

Nie, neoplati a to z jednoducheho dovodu - Lorentzen bude mat odkrutenych 2,5 kola ako prvy z tria hlavnych kurzovych favoritov (+ Poutala/De Haitre ako bonus). Za nami bude len niekto ako Ihle (bez sance) a Verweij, ktory pojde spolu v rozjazde prave s Lorentzenom. Ja netvrdim, ze toto su jedine mena, ktore budu utocit na top3/top6, lenze takto je to SK podavane, cize tieto mena tvoria kurzy (najma kurzy na vitazstvo, resp. live kurzy v samotnom priebehu).

Samozrejme, mozeme hrat top2 @2,2 prematch, to si live nevsadim. To by bol zaujimavy tip v situacii, keby som si nemyslel, ze Lorentzen moze vyhrat a zaroven mu takmer stopercentne veril, ze poda velmi dobry vykon. Ja si myslim, ze moze vyhrat a o nejakej istote na stale viac-menej sprinterskej trati nemoze byt ani reci.

Preco Lorentzen? Zabudnite na zlato, to nie je dovod, resp. nepriamo ano, ale skor ide o samotny vykon nez vysledok.

Za 1, Ide ako prvy z plejady hlavnych favoritov na najlepsie upravenej trati s najtazsim superom v lepsej drahe (co maju aj jeho hlavni superi, avsak pre zavodnika, ktory kombinuje skor 500/1000 nez 1000/1500 je ta vyhoda daleko dolezitejsia, resp. opacny scenar by bol daleko nevyhodnejsi).

Za 2, http://speedskatingresults.com/index.php?p=17&s=8242

Mozete vidiet, ze sa v samotnom zavode zlepsil oproti treningu o 53 stotin. Zaroven v ten isty den absolvoval treningovy zavod na oboch jeho tratiach a jeho cas na 1000m bol snad este pozoruhodnejsi nez na 500m (predsa len je to jeho lepsia trat, mozno nepatrne a z pohladu vysledku na 500m to vyznieva vtipne, ale myslim si to). Cas na 1000m 1:08,59.

Na 500m sa vitazny cas z MS posunul o 17 stotin. Vitazny cas na MS na 1000m z minulej sezony bol 1:08,26. V treningu tak zaostal za tymto casom "len" o 33 stotin. 500m ukazala, ze treningove casy, aj ked na pohlad velmi dobre, je schopny podstatne vylepsit. Nebudem tu davat ambiciozne odhady, ale verim tomu, ze pojde pod 1:08 a vsetko, co bude lepsie, bude velmi vitane a bude znamenat vacsiu sancu na triumf.

Problem spociva v tom, ze bol to Nuis, ktory vyhral minuly rok na MS, bol to Nuis, ktory rozbil konkurenciu na 1500m s naskokom takmer sekundy. Jednoducho povedane, na Nuis, resp. proti nemu, nemam nic (ani pad z treningu, ani nejaky dohad, ani neistotu, ci na to ma, resp. ci dobre naladil formu na vrchol sezony).

Zaujimavost - Lorentzen si pri vitaznom tazeni na 500m vyrovnal osobny rekord! Osobny rekord utvoreny v Salt Lake City, cize tradicne vo vysokej nadmorskej vyske. Ono to ma 2 dovody - Nori sa predrali do absolutnej spicky az v tejto sezone a plati to aj o Lorentzenovi a tak je logicke, ze vsetky osobaky su takisto z tejto sezony. Avsak je to sezona, kde vrcholom su OH a Lorentzen to zjavne nacasoval perfektne (nielen on, vid dalsie norske uspechy v rychlokorculovani, najma v muzskom tabore). Jeho osobak na 1000m z Calgary je 1:06,98. Toto je az zazracna meta, ale aj 34,41 zrovna od neho mi na 500m prislo viac nez zazracne.

http://live.isuresults.eu/2016-2017/gangneung/d1302.htm

Vysledky z MS z minulej sezony. Naschval davam cely sumar, takze aj jednotlive jazdy, ako boli nalosovane (tam je vidiet kontext toho zavodu - samotne vysledky su pre mna vacsinou malo). U Lorentzena pripomeniem, ze pred rokom mal PB takmer o sekundu horsie, aj preto netreba brat 6.miesto ako neuspech, skor naopak (na 500m bol dokonca 7., na doplnenie a zasiel cas o 47 stotin pomalsi ako pri zlatom zavode pred par dnami).

Mozete vidiet, ze Nuis vyhral aj z "O", avsak je to "vytrvalejsi" sprinter, takze to nebude az taka nevyhoda (toboz s krajanom v jednej rozjazde) + situacia bola opacna z pohladu rozlozenia startov - Nuis v tretej od konca, Lorentzen v poslednej, dnes to bude presne naopak.

Sam premyslam, co a ako zahram (resp. ci zahram aj nieco prematch) a kedze som nehral tie "lepsie" kurzy po dojazde 500, tak mam zasluzene more casu (nehrozi, ze by to dropovalo, to by totiz musel rast kurz na Nuisa a aj ja by som mal tendenciu sa otocit, coho su si obrazne vedomi aj bookies).

Dalsie h2h - som pozeral na betku a nemali to este vypisane. Takze sa ani nemozem realne pripravit. Urcite budem hrat min. kurz 1,83 (idealne este vacsie kurzy) na zaujimavych zavodnikov. Problemom je, ze zamorski borci dostali do vienka vacsinou "I" a ich supermi su v dvoch pripadoch Aziati. Zamorski borci su na OH vacsinou obrovskym prepadakom a domaci Aziati dokazu kde-tu prijemne prekvapit. Takze len cisto z tohto trendu (bez vacsieho skumania) clovek chce hrat Aziata proti Amikovi/Kanadanovi.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 23.02.2018, 10:54 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Hasegawa vs Nagy 1 a Chung vs Klosinski 1. To druhe sa mi z tych vsetkych dvojiciek paci asi najviac. @2,5 a stavka na domaceho mladika (stale juniora), ktory ma vykonnost podobnu/o nieco lepsiu nez Poliak, ide z lepsej drahy a kurzom je velmi dobre zaplateny.

Fortuna napokon nema tipy na neumiestnenie, kde by som si zrejme zahral Ihleho/Poutalu/De Haitrea v zavislosti na ponuknutych kurzoch.

Fortuna @1,91 na Hasegawu.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 23.02.2018, 11:31 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Takze 2xOK a dari sa aj dalsim Azijcom, resp. "outsiderom", kde mi uz chybala odvaha, resp. "O" hralo strategicky proti. Mladik to dal aj s naznakom padu v predposlednej zakrute.

Po prvej polovici sa tazko urcuje, ako rychlo sa pojde (resp. pojdu ti najlepsi). Len velmi malo zavodnikov sa ukazalo na MS minuly rok, Kanadana nemozeme brat ako bernu mincu (ti su "mimo") a cas sucasneho lidra zavodu by minuly rok stacil na celkove 8.miesto.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 23.02.2018, 11:57 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Muzske stafety. Velmi mi tam chybaju Rusi, uz len z dovodu, aby to tam trochu zahustili a aj keby boli biedni, aby zdvihli kurzy na top3. Takto to znova krici - ak budu podmienky podobne tym vcerajsim, maju velmi dobru sancu prekvapit stafety 2.sledu (toboz ked je to vypisane tak tendencne v prospech tria NOR/GER/FRA). Rakusani maju svoj najslabsi usek hned v uvode, co je z pohladu livka nadejna situacia, Cesi, tam je to horsie (zabijak Soukup na 3.useku, ak bude fukat, tak Cesi su nehratelni pred poslednym, kde naopak Krcmarovi by som veril aj proti tazkotonaznikom ako NOR/GER/FRA).

Preco? Svendsena na poslednom useku nemusim, to sa dlhodobo opakujem. Ano, viem, ze jeho forma je viac nez dobre a ze tie posledne okruhy/zav. sprinty vyzeraju po dlhych rokoch min. solidne (v Anterselve, rovnako aj tu v Korei). Francuzi na poslednom maju Guigonnata, co som uz minule okomentoval tak, ze je to velmi dobra alternativa, ale len v pripade, ze to ustoji na strelnici/v stupaniach na trati (ked sa dostane do finishu, fajn, ale najprv sa tam musi dostat). A Schempp by bol favorit proti tymto dvom, avsak nie po tej chorobe, kvoli ktorej musel vynechat mix. Aj preto verim, ze sa do hry dostane "aj niekto iny".

Taliani vyzeraju nepravdepodobne, avsak aspon zmenili poradie stafety a na poslednom useku je Windisch (a nie niekto ako Chenal/Montello). Ukrajinci by takisto dost prekvapili, ale po fiasku zien im stastena mozno nieco vrati - plati, ze ich finishman Pidruchnyi je kral poslednych okruhov (ako namet/pripomenutie, ked vypisu nejaku dvojicku s UKR po poslednej strelbe). A Svedi, ktori napokon zvolili na klucovy 1.usek Femlinga pred Ponsiluomou. Da sa polemizovat, ci je lepsie mat Samuelssona na 3. a Lindstroema na 4., ale Fredrik tie stafety standardne dokoncuje a malokedy sklamal (naopak, castokrat zrovna v stafete robil zazraky, na ktore v individualnych startoch nebol schopny nadviazat).

Zvysok uz nema co ponuknut v boji o top3 a snad ani v boji o top6. Slovinci bez Faka budu radi, ked budu radi (top10 by bol obrovsky uspech), Amici s Nordgrenom na zaver, takze mozno budu v hre dlhu dobu, ale prinajhorsom na zaver sa to vyrazne pokazi.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 23.02.2018, 12:28 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Napokon to bol zavod, z ktoreho sa nedali vytlacit obrovske peniaze a to aj napriek tomu, ze odhady vykonov boli takmer chirurgicky presne. Ked zasiel 1:07,99, uz som vedel, ze cela strategia je v lese a ze to asi tesne nevyjde, avsak ani nemozem hrat Nuisa, kedze u toho je predpoklad, ze sa oproti minulej sezone zlepsi tak o 3 desatiny (= cas tesne pod 1:08, skor k 1:07,9). Napokon som si po uliatom starte musel za @2,1 skusit Nora za 1u.

De Haitre/Poutala uplne mimo, Ihle takisto v pohode mimo top6, avsak tentokrat to nebolo, kde zahrat. Korejcan bronz, takisto ocakavane, ale ten snad ani nebol vypisany (ani nikto z tych potencialnych prekvapeni). Takze jedine, nad cim sa da "plakat" je Lorentzen top2, ktoru som napokon nezahral. Ale fajn, dvojicky vysli, nejake peniaze sa vyhrali, odhad takmer dokonaly, takze hor sa na biatlon.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 23.02.2018, 22:47 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Klasicke lyzovanie, 50km:

Ide sa o 6:00 (= 14:00), k tomu oteplenie a tieto poobedne hodiny su z tohto pohladu to najhorsie (ono biatlonisti o 20:00+ uz tazia z vyhody, ze sa kazdou hodinou vzduch znova ochladzuje, povrch z vrchu primrza atd.). Takze na uvod - namazat na klasiku zrejme bude velka alchymia a vymena lyzi v tomto smere je len polahcujuca okolnost.

Zatial len predstavim ponuku Tipsportu (to, co vypisali).

Poltoranin - pravom favorit, skvely klasik, ale postavou ten prototyp na klasicku techniku (doslova urasteny hromotlk), co by nebol problem este tyzden dozadu, avsak zrovna zajtra mam o neho obavy. Faktom je, ze Polto ako kurzovy favorit je prematch nehratelny a zaroven su nehratelne aj tipy proti nemu (to uz skor nieco ako nebude top6, keby mal niekto chut, t.j. vysoky kurz s tipom proti nemu, pretoze idealne h2h v tomto smere tazko najdete.

Niskanen - plati prakticky to iste, kedze pre klasikov toho na tychto OH moc nebolo (skiatlon sa vacsinou rozhoduje v skejte a na tejto trati tomu nebolo inak, 15km sa islo skejtom a ak nie je clovek sprinter, tak mu zostava len 50). Obaja tak zakonito mali volnejsi program (velky plus pre 50km na konci OH) a obaja ukazali zaujimavy vykon (Polto suverenne rozbehol kazassku stafetu, Iivo sa o nieco snazil v klasickej casti skiatlonu a takisto velmi solidne zvladol svoj usek v stafete). Iivo to bude chciet roztrhat, uz sme to od neho na jednej klasickej 50 v minulosti videli ...

https://data.fis-ski.com/dynamic/results.html?sector=CC&competitorid=150212&raceid=27717

To bola posledna 50km C, ktora sa odzavodila vo vrcholnom zlozeni (velka akcia, resp. SP). Bolo to po minulorocnych MS (kde Iivo doma ziskal zlato na 15km C), takze formu mal spickovu. V sucasnosti, resp. v tejto sezone, je jeho forma o level horsia, ale toto je den D a minuly rok sme sa mohli presvedcit, ze Iivo a den D si spolu rozumia (= osvedcil sa ako niekto, kto vie vyladit formu na ten spravny cas).

Kedze to Iivo potrebuje a chce roztrhat, maksi podklad by mu mal vyhovovat (aj pri tej 15k C v Lahti to malo daleko od dokonale premrznutej trate), skoro sa chce povedat, ze ako jednemu z mala.

Sundby - absolutny superfavorit, avsak v pripade, ze by mal formu, co sa ma zatial na OH silou-mocou snazi presvedcit, ze od tohto magickeho slova pre sportovca je na mile vzdialeny. V stafete ho trhli "priemerni" borci, v team sprinte to tiez nebol ziaden zazrak, v skiatlone solidne, ale nic vynimocne a na 15km to cca odpovedalo - 4.miesto neberiem ako neuspech, ale zasa to hovori o tom, ze ta top forma tu nie je (resp. min. nebola). Druha vec je, ze mimo sprintu special absolvoval kompletny program a jeho krivka vykonnosti mala skor zostupnu tendenciu. Vplyvom kurzu absolutne nezaujimavy zavodnik, ktory potrebuje tazky zavod a v podstate kopiu minulorocneho Holmenkollenu (suboj s Iivom o vitazstvo a za nimi obrovska diera).

Cologna - teoreticky zavodnik, ktoremu moze vyhovovat akykolvek priebeh a zrejme aj akekolvek podmienky. Avsak, proti Poltovi by som mu v sprinte neveril (a dalsim zavodnikom, ktori budu mat problem sa udrzat ako napr. Iversen/Bolshunov, mozno Harvey - kde zasa stale neverim jeho "sprintu"). Jeho strategia by mala byt - cakat a prenechat taktovku udavania tempa inym (Norom, ktori su bez sprinterskej hviezdy v pripade hromadneho dojazdu typu Northug/Klaebo/Krogh - ano, Iversen je alternativa, ale rozhodne to nebudu hrat tymto smerom + Iivo + nevyspytatelni Rusi, ktori zvyknu tahat aj v pripadoch, ked naozaj nemusia).

Harvey - cakam od neho, ze bude pomerne aktivny a ze v zavere zasa raz stuhne a aj ked ho budu bookies brat ako favorita, tak zhori. Moja trpezlivost s nim uz pominula a ano, ja viem, ze vyhral poslednu 50 (aj ked skejtovu) na velkej akcii.

Bolshunov - ako sme sa uz xkrat mohli presvedcit, tento chlapec nepozna slovo "pasivita", takze ocakavam aktivny vykon, na ktory doplati (ak je cokolvek ohladom jeho zdr. problemov pravda, pretoze jeho vykony na OH hovoria trochu inak, resp. na nom nie je skoro nic poznat). Pre mna je to 1.kandidat, na ktoreho je relativne nizky kurz a myslim si, ze v elitnej skupine zavod rozhodne nedokonci. Muselo by sa vydatne taktizovat, Bolshunov by sa nad sebou musel zamysliet a ukazat znamky taktiky a potom mozno, ale ani jednej z tychto dvoch nutnych podmienok neverim ani zamak.

Dyrhaug - na jeho chrbte som sa uz raz nechal hlupo nechytat a aj ked je v podstate idealnym tipom na top10/top6, mozno top3, tak vzhladom na tuto okolnost je jednoducho nehratelny (a tazko sa mi na neho bude hrat aj v livku, ked bude vypisany s niekym, kto zacne zo skupiny pomaly odpadat - pretoze Dyrhaug moze odpadnut o 5km neskor a zavod okamzite vzdat - tiez nedavny scenar v jeho zavode). Zaroven by to mal byt ustredny robotnik Sundbyho, ak aspon trochu chapem norsku strategiu s tymto zlozenim.

Holund - je to vytrvalec, ale je lepsi v skejte. To je zasadny rozdiel oproti Dyrhaugovi. Holundovi verim, ale nemozeme hrat nejakeho 8.favorita zavodu - na top6 @3,0 a na top10 @1,6 - to je vysmech na borca, ktory preferuje skejt a ktory znova tam bude od toho, aby to rozbehol Sundbymu (ked sa odtrhne viacero Norov, len dobre pre nich, resp. pre Holunda, ale to je idealny scenar, ktory sa naplni raz za uhorsky rok).

Iversen - skvely zolik na livko, ale lakaju ma aj kurzy prematch (pretoze top3/top6 si clovek live nevsadi). Problem budu asi tie podmienky, predsa len ma Iversen 1,86m a statnu postavu sprintera specialistu. 30km by dal (ako som na neho aj hral pri tom minulorocnom zavode na tuto vzdialenost, ktory vyhral), ale 50km? V sprinte nevyzeral nejako uzasne, co by malo byt pozitivum z pohladu 50, ale cokolvek na umiestnenie prematch sa da oznacit za velmi odvazny tip (aj ked lakavy a asi tomu podlahnem).

De Fabiani - hromadny zavod - ano, klasika - ano, ale vytrvalost? Tam ma minimalne velke pochybnosti. Forma asi nebude najhorsia (20. v skiatlone, ked kluc je skejt - OK a v stafete jeho vykon videl asi kazdy, ked dokonca znicil Sundbyho). Ale prave tych 10km C v kontakte so zaverecnym uprkom do ciela/k predavke je Talianova specialita. 50km? Nadej tam asi nejaka je, ale peniaze (toboz po tom hype zo stafety) by som na neho rozhodne nedaval. Predposledna 50 v odkaze a v nej Talian top10.

https://data.fis-ski.com/dynamic/results.html?sector=CC&competitorid=107353&raceid=25808

Halfvarsson - borec, ktory neporazi v team sprinte s vyhodou vacsej regeneracie Jouvea (ktoreho Francuz trhne v kopci), nepatri na tiket, toboz ked v skejte by mal byt Half silnejsi a v klasike daleko slabsi. Plati zaroven do skupinky borcov, ktory na 15km zacinaju super rychlo, aby poslednych 5km isli umriet na trati (De Fabiani/Bolshunov su jeho dalsi znami kamosi). Kandidat proti, chce to len objavit nejaky fajn duel (co je s jeho povestou docela problem).

Heikkinen - dalsi borec s hviezdnou reputaciou. Top3 alebo DNF, vyberte si. A rozhodnut sa, co to bude zajtra, to je prakticky nemozne - dokonca aj pre mna, ktory ho dobre pozna a zazil s nim vzostupy a pady.

Spitsov - lepsi v skejte a to podstatne (aj ked je to Rus a kazdy Rus musi aspon solidne vediet aj klasiku). Krpec, takze cokolvek maksie hra v jeho prospech (co je aj dovod, preco ma daleko lepsi skejt). Pre mna teoreticky borec proti aj z dalsich dovodov - hype (nepatri kurzovo tam, kam ho dali), mladik (v podstate ide vsetky zavody na OH mimo sprintu a to este v max. nasadeni - velky boj o placku v skiatlone, velky boj a tentokrat uspesny na 15km F, velky boj a ciastocne uspesny v stafete a potom sa prekvapivo objavil po tychto vykonoch aj v team sprinte, kde znova dopomohol k placke. 4/3/2/2 na OH v 21 rokoch s tym, ze pred par mesiacmi ho "nikto" nepoznal? Klobuk dole. Ale toto je 50km, klasicky, tu by sa mali ukazat velki chlapci a on by im to rozhodne nemal zneprijemnit.

Larkov - cierny kon? Vytrvalec, o com svedci jeho vykon na TdS (opakovane) v predposlednych etapach. Ano, dlho som ho mal zaskatulkovane ako lepsieho borca na skejt (v Rusku skor vynimka - aj ked mladici ukazuju, ze sa veci zacinaju podstatne menit), ale s vekom je jeho klasika lepsia a lepsia. Ano, sklamal ma na zjazdovke, co mam stale v pamati, ale to bola viac-menej moja chyba, nez nejaky jeho obrovsky vypadok. Ak ste videli posledne 2 50 klasicky, Larkov v oboch figuroval v top10.

Rickardsson - obrovsky klasik, ktory v stafete po Burmanovi naozaj nic nezachranil (a ani sa o to nepokusil, pretoze sklamal takisto). Neviem, ani tak, ani tak, takze preferujem NB.

Gaillard - nemastny, neslany. Vytrvalec ano, aj solidny klasik, ale ziadna pridana hodnota v podstate v ziadnom ohlade.

Jaks - dalsi cierny kon na prekvapivo vyborny vysledok. Ma formu, ukazuje to prakticky na kazdej trati od team sprintu az po skiatlon, takze nevidim jeden jediny dovod, aby zajtra neutocil min. na top10.

Chervotkin - lepsi v skejte, po etude s chorobou, lenze na rozdiel od Bolshunova sa pri jeho navrate moc nevyznamenal (stafetovy usek a naozaj ziadna slava).

Burman - zhorel v stafete na 1.useku, nie je ziaden dovod s nim pokusat stastie na 50, bodka.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 23.02.2018, 23:36 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Zjazdove lyzovanie, team event:

http://medias4.fis-ski.com/pdf/2018/AL/0223/2018AL0223SLL.pdf
http://medias2.fis-ski.com/pdf/2018/AL/0223/2018AL0223SLR0.pdf

2 odkazy, ktore urcuje smer (mimo kurzov, samozrejme). Pavuk, kde sa clovek snazi najst hluche miesto a obsadenie, z ktoreho sa, okrem ineho, da vycitat typ trate (alias tu nam chyba nejake meno a namiesto neho tam davaju tohto zavodnika).

Trat bude zjavne blizsie k rytmickemu slalomu nez comukolvek, co sa akymkolvek sposobom ponasa na nieco s nazvom "obrak". Samozrejme, o 3:00 sa dozviem viac (alebo vsetko).

Kurzy su vypisane korektne, to poviem hned na uvod. Nejake value je na Nemecku proti nasim a na top3, lenze ani s nasimi to bude ulpny med a v QF na nich bude cakat SUI, co je supertazky super (trojica skvelych muzov + Wendy + solidna dvojka, aj ked teoreticky najslabsi clanok).

Preco mam rad team event? Pretoze je to disciplina na livko pre jeho matematicku podstatu. Zakladne pravidlo - vyhrat svoje 2 jazdy (v rychlejsej stope) s elitnou zenou a muzom. Tym sa hned dostavam k tomu, ze naozaj netusim, ci niektora z drah bude rychlejsia. Ak ano, potom sa vsetko podstatne zjednodusuje.

Len si predstavte, ze jedna draha je o 0,2-0,3 rychlejsia nez ta druha. Samozrejme, jednotlive timy to vedia (SK to mozno pochopia v priebehu). Myhrer s Hansdotter pojdu v rychlejsej drahe s cielom vyhrat a zajst skvely cas. Ak sa im to podari, absolutne nezalezi na zvysnych dvoch dueloch, pretoze vyhrat dvakrat a zajst zaroven skvele casy u jednej zeny a jedneho muza jednoducho staci.

Co je v tom zaujimave na livko? Vznikaju tu castokrat situacie, kde bookies si myslia, ze za stavu 2:1 ma tim, ktory potrebuje vyhrat, sancu na postup. Lenze sa zabuda, ze ten s dvomi bodmi ma nielen 2 body, ale aj 2 skvele casy, ktore sa budu pocitat v pripade remizy.

Aby to malo tu spravnu strukturu, treba k tomu primiesat faktor - je to 1:2 a tim s 1 bodom ma na zaver svoju hviezdu, prip. vyrazne lepsieho (papierovo) zavodnika, od ktoreho sa stopercnetne caka vitazstvo. Avsak sa trochu zabuda, co za cas potrebuje predviest a ak sa na to nezabuda, tak si bookies mylne myslia, ze je to mozne - v pripadoch, ze ten bod potrebuje zajst z horsej drahy, kde ten cas by nezasiel ani borec ako Myhrer.

Da sa cakat az na 4.duel za stavu 1:2, da sa do toho vstupit aj po 2.jazde, niekedy aj po prvej - je to len o chuti riskovat viacej alebo neriskovat takmer vobec (ale prepasnut nejaku solidnu sancu si zarobit).

Rakusko - nie je to vylozeny odpad, ale na uplnu spicku tomu chyba dost a dost. Zaroven v QF ich bude cakat SWE, ktore je ako z inej planety.

Svedsko - Svedi opanovali slalom special a paralelne zavody su ich zivna poda uz niekolko rokov (odkedy sa zacali objavovat vo SP). Napisali 6 mien, takze naozaj nic nepodcenili (moznost zranenia napr. a bod zdarma pre supera, ak sa by sa tak stalo).

USA - klasicky pristup - druha garnitura, ktora za A, nema kvalitu a za B, je prilis nevyrovnana a castokrat znacne nevyburena

GBR - s Tilley a Rydingom su ciernym konom, ktori by mohol nejeden tim prekvapit, zaroven som videl Taylora a tiez nevyzeral uplne nepouzitelne, co vlastne plati aj o Guest

NOR - v podstate idealne zlozenie (Henrik sklamany a v tychto zavodoch vacsinou biedny), kde Loeseth vyhrala podobny zavod pred OH, Skjoeld bola 4. pred Vianocami a Foss-Solevaag/Nordbotten su tradicni rychlonohi rovinari = to, co potrebujes k uspechu v paralelnom slalome.

ITA - tradicne nie som ich fanusikom v tejto discipline a jedine Curtoni v minulosti ukazala zaujimave vykony v tomto type zavodov (co je malo, min. oproti inym elitnym timom).

FRA - Adeline Baud je vyborna, avsak chyba druha zena (Worley vylozene nevhodne a Noens po zraneni stratila presne to, co je pre tuto disciplinu nevyhnutne) a u chlapov je to solidne, ale vyssiu uroven splna len mladik Noel - ale ako som povedal, mat dvoch specialistov by mohlo stacit v pripade, ze su konzistentni a min. blizko tomu najlepsiemu (+ trochu stastia, aby podali top vykon vtedy, ked sa to pocita).

CAN - Mielzynski sa do tohto hodi, avsak chyba solidna druha zena a chlapska strana je skor o borcoch, ktori su schopni kohokolvek zaskocit, avsak budu mat problem zopakovat vykon (co je nutne, aby sa tim dostal do finale, toboz ked hned na uvod je superom FRA).

GER - Strasser je top3 na svete v tomto type zavodov a obidve zeny radim k tomu podstatne lepsiemu, problemom je len duo Dopfer/Schmid, ktore absolutne nema co ponuknut.

SVK - nas uspech na minulorocnych MS bol postaveny na intergalaktickej Zuzulovej a nadpriemernej Vlhovej s tym, ze staci zajst solidny cas od jedneho z muzov, prip. muzi mohli bodom len prijemne prekvapit a postupovu matematiku nadobro vyriesit. Teraz? Zuzu urcite nebude najsilnejsi clanok a sam som zvedavy, ako to bude od nej vyzerat zrovna v takomto pseudo-slalome. Zampovci su perfektni na prekvapenie, ale absolutne nekonzistentni, co bez istoty s menom Zuzulova je znacny problem. Nemyslim si, ze Vlhova je v takej pohode, aby mohla nahradit Zuzulovu a vyhravat duely z horsej drahy proti top lyziarke supera.

SUI - ak Svedi mali 2 zlate, Svajciari 2 strieborne, zaroven prekvapiveho vitaza tesne pred OH v podobe Zenhauserna, ktory si svoju pohodu a formu z celej sezony preniesol aj na OH. Yule/Aerni su dokonali borci do pomalsej drahy, kedze su z nej schopni, ked sa vsetko podari, porazit takmer kazdeho. Feierabend bude cakat na chybu z pomalsej, ale rozhodne to na jej vykone stat nebude.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 24.02.2018, 0:10 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Stvorbob:

https://www.pyeongchang2018.com/en/game-time/results/OWG2018/resOWG2018/pdf/OWG2018/BOB/OWG2018_BOB_C73A1_BOBOTEAM4-------------TRNO000300--.pdf

3.treningova jazda so sebou priniesla najrychlejsi treningovy cas (49,07) a zrejme aj najrychlejsi start (4,95). Najlepsi startovaci cas pred rokom sa pohyboval na urovni 4,87.

Treba znova dodat, ze dnes sa dokonca zacina o pol hodinu skor, nez boli tradicne zaciatky 1.treningu, pricom teplota vzduchu pocas 2.jazdy uz bude dokonca nad bodom mrazu. Zaroven to znamena, ze tak ako sa vo vecernych hodinach mala tendenciu trat skor zrychlovat (+ opotrebenie, takze relativne sa drzala na podobne urovni), tak v rannych hodinach je to hned dvojite minus (takze obavy, ze zajde 20.stvorbob hviezdny cas, nie su namieste).

Won BIB 1 a jasny kandidat na vitazstvo v 1.kole (velmi solidne treningy, minimalne tych par, ktore absolvoval). Urcite bude nutne zajst cas pod 49, ale nemyslim si, ze tie casy pojdu az niekam k 48,50 (t.j. ze sa timy budu zlepsovat stylom ako sme to mohli vidiet pri kontraste ranne treningy/vecerne zavody).

Tradicne treba sledovat posun pri startovacich casoch (nevidim dovod, aby sa nerovnali tym minulorocnym, t.j. vsetky posadky sa oproti treningom posunu o cca desatinu - to je taky standard).

2.kolo a casy budu podstate horsie, ale naozaj podstatne (ta nevyhoda ist medzi poslednymi po tom, co na drahe sa islo cez 50 jazd, bude znacna a zhorsenie casov bude vacsie nez 2 desatiny, co bol taky standard z predchadzajucich dni).

Korejci idu prvi (dostali sa medzi 5 "slabych" timov (vynechavali SP, pricom pri dvojkach mali pech a tu smolu - t.j. som mal znova pech s nimi a to som v predstihu pekne kurzy trestat nemohol, kedze Korejcov nikto nevypisal), ktore mali to stastie a boli vybrane, ze budu startovat na uvod), od 6 nastupuje vzdy elita SP, v tomto pripade pojdu vsetky 3 nemecke posadky po sebe. To bude taky hlavny boj o vedenie po 1.kole + mozno Kripps a spominany Maier, kde ale BIB 14 uz bude docela znacnym hendikepom.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 24.02.2018, 1:20 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

A v skratke - Big Air Parrot/Corning. Max Parrot je s Klevelandom absolutna spicka a kedze Marcus nepostupil z Q, tak o favoritovi mam jasno. Zaujimave je, ze kurzy sa na neho udrzali aj napriek tomu, ze hlavny konkurent je mimo hru. K tomu dopomohla zvlasnost s nazvom 2 kvalifikacie. Ta druha totiz bola bodovana od rozhodcov daleko stedrejsie - ono je to v podstate jedno, kedze z kazdej mohlo postupit len 6 pretekarov, t.j. zmena bodovania na samotny postup nemala zasadny vplyv (nie je to teda to iste ako pri atletickych Q s dvomi skupinami, kde z jednej moze postupit pokojne aj 9-10 atletov).

Obaja boli z 1.skupiny, co je dovod, preco na Parrota zostali kurzy okolo @3,0 (aj ked pred sutazou uz zacinaju dropovat, dokonca aj na tom betku, zial) a na Corninga je @17,0. Corninga by som bral aj top3, mam ho za malo (na MB), ale Fortuna mi brat 3,8 nechcela, Nike 4,0 takisto nie a 3,5 od Tipsportu mi uz pride malo.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 24.02.2018, 1:53 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Fakt na tej olympiade ziadne stastie, ani drobne, ked ho clovek potrebuje. Won a mohla byt nadherna vyhra a to stacilo - neurobit tu velku chybu v labyrinte alebo aby sa Friedrichovi (zrovna jemu, najhorsi Nemec v stvorkach) nepodarila jazda. Ach Crying or Very sad
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 24.02.2018, 11:35 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

A po kratkych usekoch spanku som pripraveny na zaujimave zavody v rychlokorculovani. Uvidim, ci to bola taka velka chyba nezahrat top3 Giovanniniho/Contina este vcera (nemam ich teda vobec, kedze kurzy poklesli) alebo z toho vyjdem s cistym stitom.

Myslim, ze pred tymto zavodom maju docela neurcite ocakavania aj samotni zavodnici. Preco? No z dovodu, ze behom kratkej chvile pojdu 2 zavody - SF a nasledne F. Je to teda nieco na sposob lyziarskeho team sprintu, kde medzi 2 vydatnymi vykonmi je len velmi kratky casovy usek, pricom 1.SF ziskava znacnu vyhodu v regeneracii pred 2.SF (a plati presne to iste - horsi cas = mensi energeticky vydaj; v SF je vyhodne byt nenapadny a akymkolvek sposobom postupit a to tak, ze dotycny strati pri postupe absolutne minimum sil atd.).

Ocakavam, ze postupovat bude najlepsich 6 z kazdeho SF (vo SP sa niekde jazdilo systemom SF a F, lenze v SF bolo 16 zavodnikov a postupovalo 8 a zaroven, F sa vzdy islo az na druhy den, t.j. sa neda bavit o vyhode/nevyhode medzi 1.SF/2.SF, prip. o vyhode vacsej vytrvalosti a rychlejsej regeneracii medzi jednotlivymi zavodnikmi), pretoze v kazdom je 12 a polovica dava asi najvacsi zmysel (ked uz niekto nechcel, aby z toho bola neprehladna trma-vrma s 24 sutaziacich v jednom zavode).

Hovorit o favoritoch je zlozite. Velmi sa to podoba na scratch z drahy s tym, ze su tam este nejake bezvyznamne 3 bodovania za 5-3-1 bod pre najrychlejsich na pomyselnej paske, avsak aj ked niekto vyhrat vsetky 3 taketo sprinty, nema sancu ziskat medailu (top3 v zavere ziskava 60-40-20 bodov). Avsak, v kvalifikacii je velmi inteligentne hned z kraja ziskat 5 alebo 3 body, co by malo stacit na postup (5 urcite, 3 zrejme, aj ked to nebude ziadna istota - pri 8 postupujucich by to ale istota bola a stacilo by sa v dalsom priebehu SF "len" vozit v baliku a zvladnut poslednu ulohu - neziskat okruh straty na celo - vtedy je to okamzita DSQ a teda konecna.

Pre uplne vysvetlenie a zradnost napr. tipu top5 - ak chcem placku, nemam dovod vo finale minat sily na spominanych sprintoch (na rozdiel od SP). 4.-8. skoncia zavodnici uplne nahodne, moze tam byt naozaj ktokolvek. Pisem to preto, ze kvoli tomu sa vlastne naplno neda vyuzit vyhody 1.SF (zahram niekoho z 1.SF h2h proti niekomu z 2.SF, ten prvy pojde jasne za medailou - vsetko necha na zaver, ten druhy vedomy si toho, ze nema vytrvalost a zaroven horsie vychodiskove podmienky, sa aspon ukaze na kamere a zaisti si solidny konecny vysledok; ak prvy menovany nebude v sprinte do ciela top3, skonci za superom, ktory ziskal na sprintoch viacej bodov).

To neznamena, ze sa neoplati hrat h2h a la Contin vs Mantia 1 (1.SF vs 2.SF a kurz nad 2,5), ale len pisem, ze zo zazracneho tipu je to len zjavna hodnota. Mantia/Bergsma su zrovna velmi podobni zavodnici, ktori idu v 2.SF a su to sprinteri - v SF by som cakal, ze si na nejakom sprinte rychlo zaistia postup do finale a potom sa budu snazit co najviac posetrit, co im aj tak nepomoze a vplyvom vacsej dynamiky z uvodu ziskaju nejaky ten bod aj vo finale, pricom bude otazkou, ci v zvysku zavodu nebudu predstihnuti o cele jedno kolo).

///

V zenach je vacsina favoritiek v 1.SF, vynimku tvori (z pohladu kurzov) len Blondin a spominana Bergsma. Takze pred semifinalovymi jazdami je nasou ulohou sledovat pocinanie zavodnicok z 1.SF a vyberat si, kto sa do toho finale dostane "zadarmo" a bude moct to rozdalit az vtedy, ked sa to bude "pocitat". Lollobrigida/Schouten/Takagi/Bo-Reum/Guo - z tejto patice vzide vitazka celeho zavodu, co nie je v tomto pripade prilis odvazne - ako som povedal, vacsina kurzovych favoritiek je v 1.SF.

V muzoch je takisto hlavny domaci favorit zavodu v 1.SF (Lee) + jeho vyzyvatelmi budu Contin/Giovannini/Jean. Ti traja sa ponukaju na top3. Rovnako sa ponuka hrat proti Mantiovi h2h (toboz ked Mantia je zaroven niekto, kto vcera naplno zavodil na 1000m - to sa tyka aj niektorych dalsich - Silovs/Verweij/...).

PS: Uz ich nejakym sposobom na tu top3 zahranych mam, aj ked je to boj.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 24.02.2018, 12:13 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Tak oprava: 8 ako pri SP, co je pri 12 startujucich solidna fraska a tu sa ukaze, kto ma v hlave vsetkych 5 pohromade (Kim Bo-Reum napr., ktora mala 4 body a v zavere sa na to totalne vykaslala, naopak Talianka mala 8, vedela, ze postupila a napriek tomu v zavere sprintovala, skoro ako keby mala za tuto snahu dostat medailu).

Obidve Cinanky to tiez zjavne nepochopili (chvalabohu, ze je Blondin out, t.j. ma "moja" Cinanka Guo z 1.SF v samotnom finale uz moc nezaujima. Okrem Kim Bo-Reum by som povazoval ako druhu "vitazku" zo SF Nanu Takagi, ktora takisto neblaznila, 5 bodov si hned ziskala na 1.sprinte a odvtedy sa uz len zmysluplne vozila v baliku.

Giovannini az neskutocne hlupy vykon, vyplytval snad maximum sil, co sa v tom SF vobec dalo. Vitazi 1.SF jednoznacne Lee a za nim Contin/Jean.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 24.02.2018, 13:15 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

PS: Van der Weijden vs Takagi 2 (MB)

2.SF, najlepsi pocin jednoznacne Bart Swings (ani nemusel robit nejaky solo nastup, ziskal si 5bodov na sprinte, odvtedy vedel, ze je vo finale a uz si len lazo-plazo vychutnal zvysok SF. 2.SF zasa podstatne rychlejsie nez to 1. (co mi vyhovuje).

Mantia vs Swings 2 (Fortuna)
Contin vs Michael 1 (Fortuna)
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 24.02.2018, 13:42 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Prve 2 som odhadol perfektne, aj ked z Korejky by bolo o trochu viacej lovakov. H2h fajn proti Van der Weijden, na poslednu chvilu zahrana Pechstein proti Zdrahalovej uz zial nie.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 24.02.2018, 14:13 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Olympijska klasika - prematch tipy nula bodov, live vsetko OK v muzoch (a zenach len ta jedna chybicka krasy). Na Leeho za 1,8-1,9 som ani po SF nenabral odvahu v takejto kontaktnej discipline. Skoda, ze aspon Contin nedal Mantiu.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 24.02.2018, 22:19 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Koniec sa nezadrzatelne blizi a pred nami je posledny zavod, ktory stoji za pozornost. Nie, nie su to zial boby, kde je po vcerajsku na 99,9% rozhodnute (z pohladu mojho typu tipov - 0,01% sa rovna vylozene nezvladnutej jazde od posadky Friedricha, kde bud da prilezitost ist cez neho v tretej jazde alebo minimalne da cuchnut dalsich posadkam pred 4.jazdou (naskok pod 0,2s).

Zenska 30 klasicky.

Pri pohlade na 47-clenne pole startujucich ma ako prve napadne - hmm, bude este tazsie najst nejaky tromf, ktory bude vypisany a zaroven schopny miesat karty minimalne v top6 s tym, ze ho mozeme podla kurzov klasifikovat ako outsidera. Spravim to iste, co vcera - ponuka Tipsportu a zopar myslienok ku kazdej zo zavodnicok.

Bjoergen - pristihol som sa pritom, ze som bol naozaj prekvapeny, ked som uvidel 1,8 pri jej mene (uz nejake 2 dni dozadu) a potom som zacal skumat, ci vidim niekoho, kto by mal Marit porazit, resp. ci vidim niekoho, kde si ten scenar vitazstva dokazem racionalne zdovodnit. A tu som narazil Very Happy . Marit je skoro v identickej pozicii pred zajtrajsim zavodom ako Sundby (z pohladu formy, porovnania vysledkov tu na OH), avsak v jej prospech oproti MJS hovoria ine okolnosti, proti ktorym bol Sundby, ako sa ukazalo, bezmocny (nie je to rodeny vitaz, resp. si bol velmi dobre vedomy, ze zlato z OH este nema a je to zrejme posledna sanca + konkurencia bola na trochu inom leveli nez to mozeme vidiet v zenskom zavode).

Myslim, ze sa teraz moze ukazat v plnej krase rozhodnutie vynechat TdS a koncentrovat sa vylozene na OH. Ano, tato vec sa v priebehu Olympiady uz niekolkokrat pripomenula (napr. na vysledkoch Heidi Weng). Bjoergen je veteranka, jej absolutna rychlost je ta-tam, ale na 30km klasicky absolutnu rychlost nepotrebuje a stafeta (okrem ineho, ale aj jej rozumne tempo v zavodoch, kde sa jej nedarilo a napriek tomu dokazala zhodnotit situaciu a v zavere zasprintovat pre teoreticky najlepsi mozny vysledok - posledny dokaz - Seefeld). Zaroven proti jej distancnej klasike nemame ziaden argument z tejto sezony - vyhrala 10km C v Ruke na uvod sezony a potom zvladla trojclenny finish v stihacke v Toblachu, znova na 10km C. Ine zavody cisto v klasike neabsolvovala, nie na urovni SP. Ako som uz pred muzskym zavodom spominal, OH boli doteraz v znameni distancneho skejtu a vysledok 2. a 3.miesto nie je ani pre dlhe roky nedotknutelnu Marit zle vysvedcenie.

https://data.fis-ski.com/dynamic/results.html?sector=CC&competitorid=5223&raceid=27718

Posledny zavod na 30km C, podobne ako pri muzoch, z minulorocneho Holmenkollenu. Marit si isla doslova vlastny zavod, zbytocne nieco viacej k tomu dodavat.

Kalla - odkaz ukazuje, ze klasika Charlotte isla za posledne roky prudko nahor. Myslim, ze par rokov dozadu by sa clovek zasmial nad tvrdenim, ze Charlotte v takto dlhom narocnom klasickom zavode bude do poslednych chvil bojovat o podium, pricom treba hned dodat, ze o podium prisla len taktickou chybou (podobne ako dnes Bolshunov o zlato) - zavod si dobre pamatam, pretoze som proti Kalle vo velkom hral viacero duelov, prave z tohto dovodu (a dopadlo to velmi dobre, az nad ocakavanie).

Oproti muzom neobstoji argument "mala nabity program", pretoze v zenach je mensia konkurencia, mensi vyber zavodnicok v jednotlivych krajinach, mensia specializacia a vacsia univerzalnost, takze program "vsetko mimo sprintu special" je skor standardom u tych uplne najlepsich.

Co si myslim o Charlotte? Zjednodusim to - nie je ziaden dovod rozmyslat v rovine "verim jej", resp. "je to vyborna zavodnicka pre nejaky duel za 1,45" proti niekomu a la Weng/Oestberg/Parmakoski apod. Neexistuje hodnota na Charlotte v tomto type zavodov, co neznamena, ze v priebehu sa nemoze vyskytnut situacia, kde si ziska moju doveru za urcitej situacie. Stale ale plati - klasika je jej horsi styl, v ktorom nema vyhodu vrazedneho nastupu, bez ktoreho sa musi spoliehat na zaverecny sprint, resp. zjazd do ciela, co je sucast lyzovania, ktora jej najmenej chuti, resp. si ju najmenej uziva (inak povedane, znama slabina).

Parmakoski - teoreticky vitazka, teoreticky kandidatka na uplny prepadak. Preco? Jej klasiku povazujem za o nieco silnejsi styl, povazujem ju za vybornu vytrvalkynu a mimo Nilsson aj za najlepsiu takticku v st. poli. Avsak, je snad jedinou zenou zo spicky (mozno aj celkovo), ktora absolvovala kompletny program. To by bolo este ako-tak v pohode, lenze ona dokoncila Tour de Ski na prelome rokov, pred OH mala zdravotne problemy atd. Ano, jej vykony na OH su nadpriemerne a to napriec disciplinami, len sa snazim poukazat na veci, ktore mozno nie su tak uplne vidiet (je to skvele ako priprava - potom clovek nie je az taky prekvapeny, ked to pocas zavodu "nastane"). Keby som to zhrnul - ma najhorsiu vychodiskovu poziciu, avsak tato pozicia je vo vysledku len jeden velky dohad, ktory sa moze ukazat ako klucovy, rovnako ako uplne neopodstatneny. Dve kurzove favoritky o TdS ani nechyrovali, Krista ano a treba to mat na pamati.

Weng - pomoze jej volny program na OH? Jej pozicia je podobna ako u Kristy - dokazem si predstavit obidva scenare, tentokrat musim priznat, ze sa priklanam na stranu dalsieho sklamania a to dokonca napriek tomu, ze z kratkodobeho pohladu jej hra vsetko do kariet (oteplenie, spominany volnejsi program a teoreticky viacej sil, lenze tie sily jej zaroven kvoli TdS zjavne chybaju, rovnako ako vyladena forma na vrchol sezony).

Oestberg - je to hromadny zavod, takze Oestberg je bez sance na vitazstvo (Oberstdorf bol extremne specificky zavod, kde "vitazka" Weng darovala tento triumf Oestberg v cielovej rovinke). Vo Falune bola na 15km C hromadnym sposobom tesne druha, aj ked to bol Falun, kde vyhral 30km C Iversen, takze je to trochu o miesani jablk s hruskami. U Oestberg len znova pripomeniem - jej biedny zaver po tazkom zavode (krivka vykonnosti klesa, ked sa nasilu snazi udrzat elitnej skupiny) a zaroven, ako jedna z mala zien je schopna sa po skorom odpadnuti z celnej skupiny prehryzt na solidnu poziciu v cieli (nieco ako dnesny Larkov/Rickardsson/Jaks a spol.).

Haga - dostavame sa k zaujimavejsim zavodnickam a to doslova. Haga plati za vytrvalkynu, to odsuhlasim, avsak je podstatne lepsia v skejte nez v klasike. Ano, jej forma tu bola skvela, avsak spomente si, co predviedla na uvod OH v skiatlone ... A ano, bola to klasika, ktora jej zobrala sance na lepsi vysledok. Takze, myslim si, ze Haga isla all-in, co sa tyka skejtu a klasiku dala na vedlajsiu kolaj. Ano, je to vytrvalostna zalezitosti, nielen zalezitost dokonalej techniky, takze obava ohladom jej dobreho vysledku tu nesporne je.

https://data.fis-ski.com/dynamic/results.html?sector=CC&competitorid=134133&raceid=25809

Pre mna je prekvapenim, ze 4.norske miesto dostala prave Haga (a nie napr. Harsem), co pochybnosti skor pridava, ale stale to nemeni nic na veci, ze je podla mna precenena (podobne ako Spitsov, aj ked tam som vysvetlil, ze vacsim problemom bol jeho vek a nabity program nez klasika ako taka).

Stadlober - az teraz som sa dostal k niekomu, kto spada do kategorie Iivo/Polto z dnesneho muzskeho zavodu = specialistka klasicka. 13/24/14 su jej posledne 3 zavody na 30km C, takze nemozem tvrdit, ze so Stadlober je to zarucena cesta za stastim a uspechom, ale treba hned dodat, ze je to mlada lyziarka, ktora pochopitelne kazdym rokom pridava na svojej vykonnosti a az v podsate v tejto sezone sa naplno zaradila do uzsej svetovej spicky, v klasike stopercentne. Staci to dokumentovat vysledkami - 5./6./3./4. (a jediny vypadok z Lenzerheide - 23.miesto). Zaroven sa o nej neda tvrdit to, co som tvrdil o Bolshunovovi (ktory mi svojim vykonom vyrazil dych), pretoze prave na TdS si zacala robit svoje prve velke vysledky a to vzdy na jej konci (v Toblachu/Val di Fiemme), rovnako ako sa dobre prezentovala na zjazdovke. Spominana TdS je zaroven jedinou nevyhodou - keby nestartovala, potencial zaziarit by bol este o kusok vacsi.

Niskanen - faktor bratov uspech, ktory by mal blahodaren zafungovat na cely finsky tim a sestra by mala byt motivovana uplne najviac. Zaroven plati, ze jej kontaktne klasiky velmi sedia. Jej forma na OH sa z vysledkov a vykonov hodnoti tazko - v zamorskych sportoch by ju ohodnotili oznacenim "sleeper", t.j. niekto mimo pozornosti kamier, niekto, kto sa nenapadne bude pohybovat za liniou prvych favoritiek, pricom teoreticky ma vsetky schopnosti, aby bojovala az o medailu. Vyhodou je, ze tu absolvovala velmi volny program.

Von Siebenthal - vytrvalkyna ano, ale preferujuca skejt a to pomerne vyrazne. Osobne cakam, ze sa bude drzat a potom niekde na 20km odpadne ako kamen, ale to uz su take moje interne odhady, ktore sa od reality mozu lisit pomerne znacne. U Von Siebenthal plati, ze vplyvom jej postavy (patri medzi tie najmensie a najlahsie zavodnicky v st. poli) a taktiky-netaktiky ma dlhodobo slabe zavery (toboz po zjazdoch do ciela). Takze tak ako chvilu moze vyzerat ako jasny favorit na 3.miesto v skupinke od 3. do 8., tak za par chvil je s prehladom ta 8. bez sance porazit kohokolvek, t.j. aj niekoho, kto na tom rychlostne a zjazdarsky je velmi podobne.

Kowalczyk - pre Justynu zavod sezony, mozno aj poslednych 4 rokov. Aby som jej veril, potreboval by som vidiet nejaky impulz, ktory sa pocas OH nedostavil. Skor naopak vidim, ze zbytocne zavodila aj tam, kde to postradalo zmysel, co si docela protireci, aj ked pre Justynu usek v stafete alebo team sprint nebude zrovna nejaky extremny zaberak. Dalsia zavodnicka bez TdS v nohach (celkovo uz druhu sezonu ma svoj program, mimo SP, kde kombinuje pripravu na vrcholnu akciu s laufami a vsetkym moznym). 6.miesto pred rokom v Oslo, takze ono to tam je, ale potom je otazka - ma zmysel hrat top6 na Justynu? Ma na top3? Ak ano, je schopna niekoho porazit v suboji plece pri pleci na poslednych 2km?

Nepryaeva - ohladom Rusov sa tazko nieco pise, toboz ked Nepryaeva preferuje skor klasiku. Logika veli - narocna nabita sezona, nevynechala ani sampionat U23, stale je to skor sprinterka a program na OH bol takisto nabity (vynechala len skejtovu 10, co je pochopitelne pri jej zamerani). Urcite dievca bez hodnoty, ci zahrat proti, to je prave ta otazka a budem musiet skontrolovat ponuku.

Saarinen - kategoria Kowalczyk s tym, ze takto ma vyzerat program klasicky a vytrvalkyne na OH, kde prim hral doteraz skejt. Myslim, ze je zrovna v Tipsporte velmi dobre vypisana a zrovna je to niekto, s kym sa bude aj na livku dost zle pracovat.

Diggins - na OH nema uplne dokonalu formu, aj ked team sprintom sa dokonale vykupila (rovnako aj pocit celeho americkeho timu z OH sa otocil o 180 stupnov). V klasike na 30km jej neverim, ale top10 vysledok ma ani moc neprekvapi. Je to niekto na livko, pri dobrych kurzoch sa da hrat proti nej, ale na takuto variantu to zrovna nevyzera.

Bjornsen - teoreticky niekto, kto by mohol byt relativne vysoko, ale prakticky osoba, ktorej tipersky nerozumiem - vzdy zajde naopak nez by som potreboval, aby v dalsom zavode sa mi "vysmiala" do ksichtu. Zaroven plati, ze Bjornsen sa pripravovala predovsetkym na klasicky sprint a 30km C vyznieva skor ako pokus, kde od seba nic necaka a kde len sama seba moze prijemne prekvapit.

Boehler - vobec netusim. Nevidim ju v top10, take nenapadne postavenie niekde v druhej desiatke, ale ako hovorim, nemam na nu jasny nazor, ani nejaky spot, kde by sa oplatila zahrat na livku.

Sedova - vytrvalkyna mozno ano, ale primarne preferuje skejt. V tej cenovej relacii vyzera ako dokonaly NB.

Ishida - Japonka sa uz predovsetkym venuje laufom, co moze vyzniet ako perfektna priprava na 30km C, avsak su to uplne ine svety. Ja Masako na tej klasike stale verim, ale po tych 2-3 rokoch uz si davam na pozor na prehnany entuziazmus.
Zobrazit tipy z předchozích:   
Přidat nové téma Zaslat odpověď    KolemDvou.cz - tipy na sázení -> Archiv K2 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3
Všechny aktuální tipy z K2
Žebříčky a statistiky sázkařů
Sázkařské deníky
Tipy moderátorů K2
Tipy na tenis
Tipy na fotbal
Tipy na hokej
Tipy na basketbal
Tipy na házenou a volejbal
Tipy na NBA, NHL, NFL a MLB
Tipy na biatlon, skoky na lyžích, alpské lyžování a lyžování
Sázky, sázení, tipovaní, kurzové sázení, tipy na sázení
Souhrn tipů klubu sázkařů K2profi
Tipovací a sázkařská soutěž K2mini
Strategie sázení
Money management
Úspěšné sázkařské tikety
Programy pro sázení
Kontrola tiketu
Placené tipy
Tipy zdarma
Online sázení


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com




Sportbreak.cz - Dexter





Výměna odkazů:

Studio Ipanema - grafické a reklamní studio
Hledáte kam na výlet? Jsme komunita lidí, kteří si sdílí zajímavé a dobré tipy na výlety, přidejte se.
Časopis pro muže sázkaře, sázka na jistotu.

nasetipy.com - tipovanie, tipovaci web, tipuj, stávkovanie, bet, dobrý tip

Vtipy