Homepage
Zaslat tip & FÓRUM
Souhrn tipů
Žebříčky a statistiky sázkařů
Pravidla výměny tipů
Vyhodnocení tipů & Profil
FAQ - časté otázky
VÁŠ výdělek z vašich tipů
SMS kredity a SMS tipy
Soutěže o finanční ceny
Služby a nastavení sázkaře:
Uživatelské skupinyÚrovně/skupiny - platnost členství
SMS tipy + E-mailová notifikaceSMS tipy + E-mailová notifikace
RegistraceRegistrace

PřihlášeníPřihlášení
Uživatel (nick, přezdívka):    Heslo:      Přihlásit automaticky při příští návštěvě    
Cyklistika 2013
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma Zaslat odpověď    KolemDvou.cz - tipy na sázení -> Archiv K2
Předchozí tipy :: Následující tipy  
Sázkař Zpráva - Tip na sázení
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 17.05.2013, 9:07 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Este som dlzny nejaky komentar k 11.etape. Di Luca sa dostal do uniku, tym by som zacal, z polovice bola etapa vyhrana, pretoze bol papierovo obrovskym favoritom, kedze v uniku moc vrcharov nebolo a bookies zav. kopec trochu precenovali. Vsetko vyzeralo fajn, Astana na cele pelotonu podla ocakavania netlacila na nejake velke tempo, situacia v etape im absolutne vyhovovala a tak bolo uz 35-40km pred cielom jasne, ze niekto z 20-clenneho uniku sa bude tesit. V zjazde cca 50km pred cielom to skusil Patrick Gretsch, vede, ze v zaverecnom kopci nebude ziadnu sancu, kedy utocil s takymi menami ako Di Luca, ci napr. Cobo, tak to skusil, vypracoval si najviac 1:40 naskok, ale bolo jasne vidiet, ako trpi uz nejakych 20-25km pred cielom a to ho este cakal 7,5km kopec na zaver. Nejakych 20km pred cielom prisiel utok - Ramunas Navardauskas a Daniel Oss. Spolupraca bola, aj ked tym hlavnym akterom bol Ramunas, vyzeral naprosto skvele, rovnako aj unik. Uz som vedel, ze Di Luca je na tom zle. Sice som nejako promptne nezareagoval, ale vplyvom niektorych veci som aj tak na betku chytil skvely kurz. Chytil som 10,0 na Ramunasa, pricom ale ini ludia dokonca chytili uz po utoku (ale zrejme hned po utoku) kurz aj 4krat vacsi, to len hovori o tom, aky Di Luca bol favorit tohto uniku a ako malo sa verilo allrounderom oproti vrcharom. Toto bolo 2-3 minuty po zac. utoku a Di Luca mal vtedy kurz 2,25 na vyhru, neskutocne. Vpredu bol stale Patrick Gretsch, k tomu sa duo Navardauskas - Oss priblizalo epickou rychlostou, behom par km ho mali, dokonca tak rychlo okolo neho presli, ze sa chudak Patrick ani nestihol k nim pridat do haku. Este par kopcom sa ho elitne duo zbavilo a pred kopcom mali na zvysok uniku naskok cez 2 minuty, bolo rozhodnute. Navardauskas potvrdil, ze je vo velmi dobrej forme a ze je jednoducho podstatne lepsim vrcharom, lepsim allrounderom, nez klasikar/sprinter/byvaly leadout P.Sagana, Daniel Oss. Takze napokon etapa dopadla lepsie, nez som si myslel, aj ked zasah rozhodne nebol chystany a Di Lucovi som veril (keby som mu neveril, tak som na livku nalepeny a chytil by som lepsi kurz nez 10,0, ktory bol aj tak z mojho pohladu velmi slusnym value).

12.etapa, netipoval som nic, nemal som za prve cas, za druhe, bola to sprinterska etapa, kde o vitazovi je rozhodnute vacsinou skor nez sa borci dostanu vobec k zaverecnemu sprintu. Etapu aspon zamotalo znova dazdive pocasie, unik bojoval az do poslednych metrov, ale sprinterske timy to malo pod kontrolou a Cavendish sa mohol tesit z tretieho triumfu na tohtorocnom Gire.

Do dnesnej etapy nenastupi dvojica z troch najvacsich predstartovnych favoritov celeho Gira - Ryder Hesjedal a Bradley Wiggins. Obidvaja bojovali s chripkou/nachladnutim uz par dni, obaja sa v etapach trapili, v jednom pripade tu bol aj zjazdarsky blok na mokrej vozovke, na strane druhej to zrejme uz neslo vobec (inak by Ryder zrejme neodstupil). Obaja sa chcu ale objavit na TdF, takze odstupenie moc neprekvapuje (keby to bola TdF zrejme by este bojovali a v 3.tyzdni by skusili vyhrat etapu, aj ked u Wigginsa by zrejme bolo vysledkom dalsie odstupenie a ucast na Vueltu - aby niekomu "nosil vodu", to je pod jeho uroven, je prilis hrdy, aby pomohol timu..).



13.etapa:

Z pohladu tipera tazka etapa. Je to najdlhsia etapa vobec, 254km dlha, pricom prvych 175km je absolutna rovina, potom na zaver pridu nejake brdky a kopceky. Co to znamena? Dlzku si mozeme vylozit dvomi sposobmi - kto pojde do uniku, bude musiet v nom stravit cez 200km, aby etapu vyhral. Na druhej strane po rovine si moze v uvode velmi rychlo vypracovat naskok cez 10minut, aj cez 20minut, GC lidri dnes nebudu mrhat silami a nebude sa snazit unik pohltit pred cielou, pre by to robili, vsak zajtra na radu prichadza dalsia horska etapa, kde mozu utocit a kde aj ti, co na to maju, utocit budu. Z toho vyplyva, ze je to idealna etapa pre pocetnejsi unik 8-12 zavodnikov, ktori prve kilometre po rovine budu prikladne spolupracovat a potom podobne ako v 11.etape si to v zaverecnych 50km rozdaju o vitazstvo. Obr. poslednych 52km..

http://img267.imageshack.us/img267/2834/cherasco.png

Z obrazku je zrejme, ze na borcov ziadne velke takze kopce necakaju. Lenze to zaroven znamena, ze klasicki sprinteri mozu byt na pochybach, ci dnesnu etapu vyhraju, tj. ci zvladnu prejst s pelotonom tieto kopce, alebo nie. Je velmi tazke kontrolovat 200km po rovine a zaroven potom v kopci chranit elitneho sprintera, prip. ked strati trochu casu, tak ho doviest naspat do pelotonu a potom napr. este celit nejakym late attackom na poslednom brdku, kde to rozhodne nejaki zavodnici skusat budu, ked unik bude pohlteny. Pocetny unik by mal mat najvacsie sance a kto bude v nom, tak ma sancu vyhrat. Podla mna odolnejsi sprinteri by dnes nemali mat problem. Lenze napr. Movistar podla mna nebude cely den na cele pelotonu, aby naskok bude udrzoval v prijatelnej miere, resp. potom zacal pracovat na jeho znizovani. OPQS mozno bude mat zaujem, zrejme aj GE, mozno Argos, ked vcera sa znova raz kvalitne ukazal Luka Mezgec a tento dojazd by mu mal sediet este viacej, kedze je to sprinter, ktory s kopcami nema problem. Do dnesnej etapy nenastupi uz Nacer Bouhanni.


L.Y.Bak to win (1,5/10 - 26,0 - Sportingbet)
P.Weening to win (1,25/10 - 40,0 - betfair)
E.Capecchi to win (0,5/10 - 81,0 - Paddypower)
F.Duarte to win (0,25/10 - 151,0 - Paddypower)

L.Mezgec to win (0,5/10 - 60,0 - betfair)
M.Goss to win (0,75/10 - 55,0 - betfair)
F.J.Ventoso to win (2,5/10 - 15,0 - Sportingbet)
O.Gatto to win (1/10 - 34,0 - Betfred)


Znova etapa, kde dvojicky vylozene kruto nedoporucujem. 4 borcov mam do uniku, prip. aj na late attacke z pelotonu, ked unik bude sprinterskymi timami pohlteny, minimalne od troch z tych 4 cakam dnes pomerne velku aktivitu. Na opacnom protipole su 4 sprinteri, resp. rychlejsi zavodnici. Ako som pisal, aj sprinteri dnes mozu ist do uniku, otazkou je, ci ich tam v takejto etape budu ostatni clenovia uniku chciet, ale kedze na zaver su nejake kopce, tak si mozno budu lepsi vrchari proti nim verit, prip. lepsi tempari (Bak, Weening). Mezgec vcera treti, v zavode uz nie je John Degenkolb, takze sa vsetko toci okolo neho a dnesna etapa mu bude sediet prakticky dokonale. Goss na klasickych rovinach pomerne nevyrazny, ale staci si spomenut na 5.etapu, ktora bola cielom timu na celom Gire a pochopite, ze dnesne kurzy nebudu dobre vypisane (ci uz v klasickych SK, 34,0, alebo na BF, kde sa da chytit aj vyssi kurz). Oscar Gatto je potom vsetko mozne, moze byt v uniku, moze skusat late attack, uz v samotnom sprinte, ked tam budu aj ine sprinterske mena, napr. zvysni traja mnou tipovani sprinteri, tam uz take sance mat nebude. Ventoso je favoritom podobnych dojazdov, etapu este nevyhral. Sancu ma aj Cav, ale 10km kopec s priemerom 5% uz moze byt neprijemny, rovnako aj tie dalsie 2 mensie a kratsie kopce blizsie pred cielom. Zalezi, ako rychlo sa pojde, ako na tom bude unik a kto bude mat zaujem prip. odparat Cavendisha.


Naposledy upravil UselessToo dne 18.05.2013, 17:37, celkově upraveno 1 krát.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 17.05.2013, 14:11 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Tak zial, vsetko nahrava Cavovi dnes, takze istim, resp. dal som Cava za 8,0 (pred etapou 15,0 na BF 17-18,0). Preco nahrava? Dnes malo znova prsat, nahravalo by rozhodne uniku. Nielenze neprsi, je krasne slnecne pocasie, ale najma znacne fuka, co vzdy nahrava pelotonu (fuka do chrbta, peloton leti, fuka z boku, peloton sa moze rozclenit a niektore timy budu tlacit na tempo, aby udrzali/dostali do problemov niektorych jazdcov, fuka proti, unik straca o mnoho viacej sil nez za beznych podmienok, peloton ich ma v takom pripade doslova v hrsti). Okrem ineho, pracuje GE (co nahrava OPQS tiez, nemusali urobit skoro nic, pricom sa cakalo, ze budu musiet tvrdo makat a na tom ich snahy dnes padnu, opak bol pravdou, GE zrejme budu znova za hlupakov..), hlavny tim, ktory "znicil" unik, ktory vyzeral po 60-70km skvele (naskok cez 13 minut).

Mozno Cav dropne v kopci, ale kedze je naskok maly a kopec relativne daleko od ciela, tak jeho tim moze na cele spravit tempo, aby Cav prezil, GC timy nebudu tlacit na tempo a zvysne sprinterske timy budu zrejme relativne tiez radi, ze prekonaju tento kopec. Zaroven Goss nie je uplne zdravotne v poriadku, mozno sa dnes citi dobre, ale ked tam bude Cav, je bez sance..


Naposledy upravil UselessToo dne 18.05.2013, 17:34, celkově upraveno 1 krát.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 17.05.2013, 20:45 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Dobre, Cav vysiel, v poslednom case teda skor zachranujem drobne diery/odchylky v povodnych tipoch, z coho nie som nadseny, na druhu stranu ani uplne nespokojny (aj ked z Cavendisha mam cca polovicu, nez keby som to hral tak ako som mal, tj. pred etapou, druha vec je, ze predpoklady pred etapou boli ine, nez sa napokon pospajali v prvej polovici - ci uz pocasie, faktor GE (Goss dropnuty, ocakavany fail a byt v uniku, tak viem na koho by som v prvom rade po etape nadaval). Z cudnej etapy sa napokon na poslednych 50km stala zaujimava, borci to skusali, nastupovali, chvilu to vyzeralo dokonca, ze Gianpaolo Caruso to dovezie k uspechu, lenze proti nemu boli 2 faktory, ktore pri vz. kombinacii nemohol sam porazit - zaverecna 4km rovina a protivietor, inak bol utok velmi dobre nacasovany. Den teda hodnotim pomerne fajn, aj ked na nejake terno stale cakam... Inak musim povedat, aj ako rozhodne nefanusik Cavendisha, ze to dnesne vitazstvo bolo fakt impozantne a to nehodnotim len skvely dojazd, tj. zaverecne metre/sprint, ale aj jeho pocinanie v kopcoch (na jeho vyraze a gestach po pretati cielovej pasky bolo vidiet, ze dal do toho absolutne vsetko, takto si predstavujem zasluzene sprinterske etapove vitazstvo).


14.etapa:

Druha horska etapa. Mame tu 2 pohlady - horska etapa bude aj pozajtra, v nedelu a tam je jasne, ze sa pojde naplno, kedze v pondelok je den volna/oddychu. Zajtra sa "mozu" jazdci "setrit" na nedelu, tym myslim, ze nebudu riskovat nejake vacsie akcie, vacsie utoky a budu cakat na posledne 2-3km, dovtedy sa vsetci top vrchari budu drzat blizko pri sebe a behom 2-3km by nikto nemal stratit viac nez 2 minuty. Druha teoria funguje na inych zakladoch - na zakladoch toho, ze kazda horska etapa je tu od toho, aby sa utocilo a utocilo naplno a najma vyborni vrchari, ktori stratili v casovke, stracaju dost na celo by sa mali cinit. A kedze zaver etapy je skor pre lahkych vybusnych vrcharov, tak by sme na cele mali vidiet znova tie iste mena ako v prvej horskej etape. Samozrejme, Urana uz nikto nepusti k podobnemu utoku, kedze Wiggins je prec, on je lidrom timu a tretim v celkovom poradi.


C.Betancur to win (6/10 - 5,8 - Pinnacle)
D.Pozzovivo to win (2,5/10 - 11,0 - bet365)
S.Henao to win (1/10 - 29,0 - bet365)

J.D.Atapuma to win (0,5/10 - 76,0 - Paddypower)
J.J.Cobo to win (0,25/10 - 81,0 - Sportingbet)
H.Dupont to win (0,25/10 - 151,0 - Paddypower)
P.Stetina to win (0,25/10 - 151,0 - Sportingbet)
F.Mourey to win (0,25/10 - 276,0 - Paddypower)



Na prd je, ze Betancur nevyhral v case, ked na neho stale boli pekne kurzy, plus este kurzy navysovali taki zavodnici ako Hesjedal, ci Wiggins, aj ked bolo zjavne, ze maju svoje problemy a budu najskor odpadat a nie utocit. Ale AG2R uz vyhra, ta kvalita v tychto typoch kopcov je enormna, casto sa v minulosti stavalo, ze prave tito dvaja zavodnici, este ked obidvaja jazdili za prokontinentalne talianske timy, superili proti sebe a porazali elitnych zavodnikov z Pro Tour. Ta sila bola vidiet aj v prvej etape, na strmsej casti kopca utocil Pozzovivo, ale Betancur nevyzeral zle, skor cakal, cakal a tazko povedat, ci jeho veta o krajanovi na cele bola pravdiva, alebo sluzila len ako obhajoba zle nacasoveho utoku. Dupont je ich volba do mozneho uniku. Sky zmenilo strukturu, lidrom nie je Wiggins, ktory do dnesnej etapy vobec nenastupil, ale Uran. Henao straca relativne dost a nie je takym nebezpecenstvom pre Nibaliho/Evansa. Zaroven nie je horsim zavodnikom ako Uran, podobne etapy je schopny vyhravat, rozhodne lepsie vsadit kurz 29,0 nez 7-8 na Urana. Z Garminu do mozneho uniku Stetina, steep kopce mu sedia viacej nez Danielsonovi, mal by dostat svoju sancu, ked uz bojuju len o ciastkove etapove uspechy. Z Colombia Coldeportes ich lider, Atapuma, spominam si na etapu z minulej sezony, na Giro del Trentino - prva trojica v kralovskej etape bola - Atapuma - Betancur - Pozzovivo. Atapuma odvtedy moc toho nepredviedol, ale kolumbijci ukazuju na Gire, ze formu zrejme naladili dobre, su aktivni a kazdym dnom mam z nich lepsi a lepsi pocit, jedine na co cakam, kedy nieco ukazu ich hlavne 2 tromfy - Duarte a Atapuma. Duarte by mal utocit v inych etapach, toto je nieco pre Atapumu a mozny unik. Cobo je len poistka, skusal to v etape, ktoru napokon vyhral Ramunas, nevyzeral uplne zle, dojazd mu sedi, ked ma co i len slusnu formu, mohol by to skusit. Francis Mourey sa mi strasne pacil v prvej horskej etape. Z jeho pohladu by mal byt unik fajn - cez uniky ma vacsie sance posunut sa GC poradim, zatial straca nieco cez 18 minut, za dalsie moze vyhrat nejaku etapu, kedze vrcharske danosti a schopnosti uz jasne ukazal na takychto rampach.


Naposledy upravil UselessToo dne 18.05.2013, 17:34, celkově upraveno 1 krát.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 18.05.2013, 7:38 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Po novych informaciach tipy na borcov do mozneho uniku stracaju trochu vyznam. Dovodom je prakticky zrusenie "francuzskej" nedelnej horskej etapy s cielom na Galibieri. Z necelych 150km by malo byt necelych 60km, oba dva kopce budu zrusene (Cenis, Galibier) a zostane vlastne len Telegraphe.

http://cyclingcols.com/profiles/GalibierN.gif

Tam, kde je napisane Les Verneys, tam by mal byt novy ciel etapy. Co z toho vyplyva? Dnes by sa malo zavodit absolutne naplno, kvoli 60km etape sa nikto nemusi setrit, to bude skor parodia na cyklistiku, ktora sa moze zvrtnut do niecoho zaujimaveho, ale rozhodne dovodom nebude vykonnost (skor nieco ako nervozita, mnoho jazdcov bude v takejto etape citit sancu na uspesny unik, aj GC jazdci sa zrejme budu snazit do nejakeho uniku dostat, z pohladu divaka, ked sa bude vysielat etapa uz od startu (co by sa mala) bude uvodna snaha mnozstva jazdcov odist z pelotonu pomerne zaujimava. Z obrazka je vidiet, ze zaver etapy, aj ked sa stupa na Telegraphe je prakticky po nom len mierne stupanie do ciela, nejake 2-3%, inak povedane, ak zostane pohromade nejaka skupinka, uvidime sprint hlavnych favoritov. Sam som zvedavy, ako zareaguju bookies dnes po etape, ked budu vypisovat kurzy na etapu s cislom 15.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 18.05.2013, 17:32 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Dnes zasluzena pomerne znacna strata. Zasluzena preto, pretoze keby som dnes vyhral, bude to luck a je fakt jedno, ci by Betancur vyhral o 3 minuty alebo v sprinte o pol dlzky bicykla. Dnes sa nemalo hrat nic, skoda len, ze som si myslel, ze hlasene podmienky budu relativne v pohode, ze sa pojde normalna trasa so Sestriere a ze broadcasting bude fungovat bez problemov. Neplatilo ani jedno, podmienky sice neboli az take priserne, ale rozhodne neboli ziaden med a v dalsich dnoch len uvidime, kto nato doplati nejakymi dalsimi zdr. problemami. Sestriere zrusili a nahradili nejakymi malymi brdkami ako cast, ktora mala peloton doviest k finalnemu prudkemu 7km kopcu. A broadcast? Skoda slov, vrtulnik pre istotu v nepriaznivych podmienkach medzi dvomi kopcami to vzdal a zosadol znova na zem, nejaka nahrada vymyslena nebola, ako dorucit co i len zabery s nizsou kvalitou a tak vsetko, co divaci (a ja tiez) videli, bolo poslednych 300-400m.

Skusal som to znova nejako zachranit, dal som Pietropolliho z uniku, papierovo najlepsi vrchar z tych, co v uniku zostalo po serii padov (Stetina, Weening, E.Martinez). Napokon klasikar a leadout man do sprintu (Paolini a Colbrelli) boli silnejsimi zavodnikmi, aj ked napokon tiez nie dost silnymi, aby naskok cez 4 minuty na zaciatku zav. stupania udrzali. Vyhral Santambrogio, neviem, ci sa mam smiat, alebo plakat, ked sa pozriem na tipy z prvej horskej etapy, tak oba pocity su na mieste. Takze dnes -13u, problemy nadalej pokracuju a nemam chut sa zoaberat 15.etapou, nech bude zajtra, alebo bude zrusena a pojde sa az v pondelok (alebo sa nepojde vobec, aj taka moznost existuje). Ako som pisal, pojde sa zrejme skratena 60km verzia, takze stat sa v nej moze absolutne cokolvek, zaroven sa moze nejako predlzit par hodin pred zaciatkom etapy, moze sa zrusit, jednoducho prilis vela premennych, aby som sa do toho pustal s nejakymi "zmysluplnymi" tipmi.

Pozitivom dneska bol aspon posun Betancura na 9.miesto priebezne, stiahol na Majku 58sekund a straca na neho len 7 sekund, takze oba tipy pocas Gira na jeho osobu vyzeraju (trikrat som pobuchal po najblizsom dreve) dobre. Majka zaroven zasiel slusne, udrzal sa v top10 (je na 8.mieste) a ani top10 na jeho osobu zo zaciatku Gira nevyzera zle, to iste Trofimov, ktory dnes prisiel do ciela s Majkom a je tesne za top10.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 22.05.2013, 11:02 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Vcera/predvcerom som riesil ine veci, etapu som videl, bola zaujimava a potvrdila fakt, ze sa od nej da cakat rozhodne viacej, nez na prvy pohlad prinasala (velka aktivita v poslednych kilometroch od GC lidrov, v uvode pocetny unik, ktory znova nepochopitelne zmarili niektore timy, ktore si zjavne mysleli, ze dnes by mohol byt ich den - opak bol pravdou), prekvapivy a zasluzeny vitaz, 3.vitazstvo pre Movistar v podani Benata Intxaustiho.

17.etapa:

Casu zial malo, takze len strucne. Pomerne dlha etapa, skoro cela po rovine, az zrazu nejakych 25km pred cielom zacne strmy a pomerne dlhy kopec, oznaceny ako kopec 4.kategorie (na TdF by koketoval prinajhorsom s 2.kategoriou, mozno aj s prvou.. Very Happy). Prezije tento kopec Cav? Nemyslim si. Dovody budu prozaicke... Kazdy si spomina na 2 podobne etapy, myslim, ze to bola piata (vyhral Degenkolb) a 13.etapa, vyhral Cav. Preco to spominam.. V 5.etape bol pred cielom 3km strmy kopec s priemerom 8-9%, Cava tam odparali, bolo to mozno este skor pred cielom nez to bude dnes. V 13.etape bol kopec dlhsi, 10km, ale pravidelny a s priemerom okolo 5%, zaroven dalej do ciela. Cav ukazal dobre kvality v kopcoch, lenze v akych.. prave v dlhsich miernych alebo v kratuckych prudkych (okolo kilometra). Toto je kopec, ktore nemusi a ktora nezvlada. Zaroven kopec je pomerne blizko ciela a zaroven pred nim je dlha rovina, kde vznikne rozhodne pocetny unik a ak vsetko bude davat zmysel, co nie vzdy platilo, OPQS bude musiet makat. Goss je uz out, takze GE fail sa konat snad uz nebude, Argos by nemal byt taky tupy, aby kvoli Mezgecovi pracoval cely den na spici a ak mu veri, mal by sa skor snazit dostat do uniku. Nejake plany timov by mali byt skor v uniku, ak v nom budu, nie je dovod pracovat, kto v nom nebude to zasa bude mat tazke. Etapa pre unik/late attack, GC lidri zazili vcera pomerne vyzivny den a najma dalsie 3 dni budu len o nich - horska casovka a 2 horske etapy. Zaroven tato etapa je poslednou sancou pre puncherov/klasikarov/semisprinterov..


O.Gatto to win (2/10 - 15,0 - Sportingbet)
F.Felline to win (2/10 - 17,0 - Sportingbet)
L.Mezgec to win (0,5/10 - 45,0 - betfair)
M.Marcato to win (1,5/10 - 36,0 - Paddypower)
F.Pozzato to win (1/10 - 34,0 - Betfred)
F.Duarte to win (0,5/10 - 67,0 - bet365)
L.Duque to win (0,25/10 - 67,0 - bet365) + nieco na BF
M.R.Chavez to win (0,25/10 - 81,0 - Betfred)


Samozrejme, nieco prip. sa snazim vytvorit na livku, ked si to situacia (zial) vyziada. Nejdem do borcov Vini, pomerne nizke kurzy a k tomu vcerajsi GC fail s ich lidrom Santambrogiom ich moze trochu spomalit v agresii - vcera boli dvaja v uniku - Rabottini/Di Luca a Gatto v zavere musel pracovat pre Santambrogia, zostal tam pritom sam a aj to tam hned nebol. Gatto je dobry pick, ale kurzy max. 15 nie je zrovna vela. Felline mal volne ruky, po smutnom odstupeni Battaglina je tu pre neho sanca - je to podobny typ - vrchar/sprinter v jednom a rozhodne je to pre tento typ jazdcov posledna sanca na vitazstvo v etape. Najlepsim pickom je Marco Marcato. Sam hlasil, ze toto je jeho ciel, jeho etapa, Vacansoleil absolutne bez uspechu, bez vitazstva v etape, Marco domaci jazdec a tento profil mu sedi. Puncher/klasikar/sprinter, ked zvladne kopec s tymi najlepsimi z uniku, tak bude na tom dobre. To iste Pozzato, bude dnes "doma", zatial toho moc nepredviedol a je tu posledna sanca. Postupom casu zacina chytat spravnu formu a toto je pre neho vylozene perfektna etapa, nech uz zostane v pelotone, prip. pojde do uniku, alebo bude utocit z balika. Sprinterov zastupim Mezgecov, ktory je z nich najodolnejsi + 3 agresivni Kolumbijci, sprinter Duque, pre ktoreho je to idealna etapa, viz. 5.etapa bol jeho ciel, zial tam padal a toto je dost podobna etapa, tym rozdielom je, ze sa nebude sprintovat do kopca. Duarte, posledna sanca, velke kopce, tam mu velke sance aj na vyhru z uniku nedavam. Rubiano Chavez, podobnu etapu vyhral minuly rok v druhom tyzdni, v kopci bude rozhodne jednym z najsilnejsim z tych, co sa budu snazit o etapu a sprinterom nie je rozhodne najhorsim..

Som si to na poslednu chvilu rozmyslal, ked ist proti Cavovi, tak poriadne, takze aj Oscar Gatto, ktory v poslednych dnoch zda sa nasiel svoju formu z klasikarskej sezony.

(odhad velmi dobry, resp. primarna ziskova myslienka neverit Cavovi a tipovat ten zvysok, zial som neisiel smerom borcov vo forme, ale smerom borcov, ktori by mali byt hladni za vitazstvom - hladnymi zostali ti, co uz boli jedenkrat nasyteni, tj. duo vo vybornej forme Visconti a Navardauskas - osobne som si myslel, ze Visconti bude po nedelu uz spokojny, za dalsie pomerne unaveny a ze budu borci, ktori budu mat viacej sil a vacsiu chut po vitazstve, u Navardauskasa nieco podobne + ze si na oboch ti, co budu chciet vyhrat, daju pozor, Visconti prekvapil a znova ukazal skvelu formu a vykonnost, Navardauskas znova potvrdil, ze mu nechyba chut a je dalsim famoznym allrounderom, vyhral sprint skupiny, aj ked je otazkou, ako by k tomu pristupoval, keby si nemyslel, ze ide o vitazstvo (dalsi vitazny fail, ked si jazdec myslel, ze etapu vyhral, pritom bol len druhy), moj Mezgec "az treti" a dalsi klasikari za nim v top10..)


Naposledy upravil UselessToo dne 23.05.2013, 10:12, celkově upraveno 1 krát.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 22.05.2013, 20:50 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

18.etapa:

B.Intxausti to win (0,25/10 - 151,0 - bet365)
B.Intxausti top3 (1,25/10 - 26,0 - bet365)


Znova budem verit Benatovi. MTT casovka do vrchu, kde sa vyzaduje dobry motor. Samozrejme, Nibali je velkym favoritom, najma po vykone v prvej casovke, ako aj kvoli tomu, ako sa v etapach sprava a teda aku ma formu. Za nim zrejme Evans, tretie miesto je "volne". Intxausti je kvalitny casovkar, jeho vykon v prvej casovke neodpovedal jeho obvyklym schopnostiam. Vcera vyhral etapu, Movistar sa vezie na vlne, 3 etapy v rade, celkovo 4 vyhry na Gire a Intxausti na mna vykukol ako mozne najvacsie value, ked som hladal zavodnika, ktory by mohol prekvapit kurzovych favoritov. Na borca z top10 celkoveho poradia s dobrou casovkou necakane vysoky kurz.


Zial cez noc betko zrusilo ich top3 ponuku, takze moznosti sa trochu obmedzili.

R.Uran to win (0,5/10 - 29,0 - bet365)
R.Uran top3 (2/10 - 7,0 - Sportingbet)


Spominam si, ze vcera vecer, ked este ta ponuka top3 "zila", bolo na Riga 9,0 na top3. Da sa zahrat E/W, lenze na vyhru to moc nevidim a tak by ten E/W musel byt extremne zaujimavy, resp. o dost vyhodnejsi, nez delenie na win/top3. Z 29,0 je 1/4 8,0 a na top3 na SB je 7,0, to je maly rozdiel, takze sa oplati viacej rozdelenie vkladov. Rigo je dobry casovkar, je velmi dobry vrchar a tento kopec mu bude sediet, pretoze si stale myslim, ze je to vrchar predovsetkym na dlhe pravidelne kopce, resp. potom na kratke strme kopce. Kopce na Gire mu teda moc nesedia (v globale, taky Zoncolan, Tre Cime, Mortirolo..). Dnesna casovka ma najtazsi usek na 0,5km 8,0%, najtazsi ciastkovy usek ma 10%, inak sa to pohybuje vacsinou v tych dvoch kopcoch medzi 5-8%.


S.L.Henao to win (0,25/10 - 67,0 - Stanjames)
S.L.Henao top3 (1/10 - 12,5 - Unibet)


Prekvapil ma v tej prvej casovke, v tej rovinatejsej, technickej a hodne dlhej. Henao nie je zly casovkar, ale stale mam v hlave, ze nie je ani nejako extra dobry. Podobne nazory platia aj u jeho top kopcov - ci su to kopce na pravidelne tempo, alebo ostre strojky, kde to chce vybusnost, schopnost si nastupovat, ist zo sedla apod. Da sa povedat, ze platil u neho nazor cislo jedna, pricom ukazal, ze je slusny/vyborny aj pri druhej moznosti. Dlhe ostre kopce mu tiez podla mna moc nesedia, prip. ostre pasaze po uz urcitej casti kopca. Zatial sa sprava ako poslusny ziacik na Gire, ci uz jazdil pre Wigga, alebo pre kolumbijskeho kamosa Urana.


F.Kessiakoff to win (0,5/10 - 101,0 - Betfred) E/W


Stale bojuje, bojuje a bojuje. Rozhodne si Giro zatial moc neuzil, aj ked sa snazi pomoct Nibalimu ako to len ide. Keby bol uplne v poriadku, toto je etapa, ktoru by zrejme vyhral. Ma vyhodu dnes, ze startuje skor, vietor sa ma menit a v globale ma pomoct zavodnikom, ktori budu startovat skor, nez neskor, aj ked pocasie je premenlive a je to teda len neurcita predpoved. Jeho vykon v prvej casovke bol lepsi, nez som ocakaval a to bol na tom zrejme horsie, ako je dnes. Vacsinu casu stratil v prvej casti, v technickej zjazdarskej casti, v jeho situacii nebol moc dovod, aby riskoval, to sa aj prejavilo. Osobne tomu moc neverim, je to klasicky spekulativny tip, kde realny kurz moze byt 5,0-10,0, ale aj 500,0.

(z dvojiciek hram Navardauskasa (vs Clement) a Henaa (vs Pozzovivo), oboch v kurzoch okolo 2,8 na Pinne)
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 24.05.2013, 9:03 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Vcera skoda Urana, ze nebol top3, aj ked po tej chabej uvodnej casti to nevyzeralo vobec nadejne (napokon v druhej casti bol druhy najrychlejsi, tesne za Nibalim). Nibali cele st.pole znicil, len potvrdil, ze vitaz Gira uz je par dni znamy a ze nikto mu nie je schopny co i len konkurovat.

Dnes to vyzera, ze etapa sa vobec nepojde, tj. bude zrusena. Etapa sa prerabala, zrusene muselo byt Stelvio pre extremne mrazy na toto rocna obdobie (-13 az -15). Dobre to dnes nevyzera na starte v Ponte di Legno a este horsie na prvom kopci Passo Tonale.

Vcerajsia casovka mala este jeden klucovy aspekt pre mna, Majka sa dostal o 2 sekundy pred Betancura. Majka ukazuje, ze je skvelym borcom, Betancur by bol stale favorit, ale poistka by davala zmysel aj v tom pripade, keby 2 horske etapy si isli v povodnom zlozeni, o to viacej, keby sa isli v lahsom formate a ked sa ma dnesna etapa zrusit, zmysel istenia je jasny. Majku som poistil za 2,5, mam uz isty zisk a ak sa dnes/zajtra vobec pojde, mozem si to pri TV tento suboj uzit, aj ked Majka proklamuje, ze mu o biely dres nejde, ze jeho cielom je skoncit, co mozno najvyssie v celkovom poradi. Zacinam pochybovat, ci ma vobec zmysel sa vobec zamyslat nad etapami, ked podmienky su nestale, extremne zlozite, miestami az nebezpecne a zaroven charakter etap a fakt, ci sa vobec pojdu, sa meni z minuty na minutu. Odpovedou zrejme bude, ze zmysel to uz nebude a tipovanie by sa zmenilo skor na cisty hazard..


PS: Postupne timy vychadzaju s tym, ze etapa je definitivne zrusena, otazkou je, ako to bude so zajtrajsou etapou, aj ked predpovede nie su zrovna nadejne..


M.Cavendish to win Points Classification

Cavendish je jasnym vitazom, dnes sa etapa zrusila, Cadel neziska ziaden body, zajtra sa mozno vobec nepojde a ak ano, Cadel etapu rozhodne nevyhra a posledna etapa sa rozhodne pojde a Cav ju bez problemov vyhra. WH drzi 1,9 napr.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 1.06.2013, 20:24 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Kratke ohliadnutie sa za Girom z pohladu tipov..

Tipy zo zaciatku Gira a v jeho priebehu na rozne celkove poradia: da sa povedat, ze skoncili uspechom, vysiel v pohode Majka top10, zvysne uz nie, aj ked Trofimov nebol zly tip, Jeannesson DNF a De Greef len potvrdil, ze aj za tak masivny kurz to bol podkurz Very Happy , Betancur top10 easy, biely dres som istil, aj ked sa ukazalo, ze zbytocne, takze zisk bol mensi. Samotne istenie aspon vynahradil Cavendish so ziskom cerveneho dresu pre krala bodovacky (aj ked som to chcel hrat pred zaciatkom Gira v kurze skoro 20,0.., takze az taky nadseny byt nemozem). Tipy na krala hor nevysli, Garzelli uz za zenitom vykonnosti, naopak Pozzovivo sa pomerne rychlo pozviechal zo zraneni a aj ked v kopcov uplne neokuzlil, tak ani tak skor nestratil, aby sa vrhol do boja v unikoch a na zbieranie bodov. Na druhej strane, Pirazziho snaha, niekedy/vacsinou az hraniciaca "s urcitou mierou debility", bola enormna.

Picky v jednotlivych etapach - snaha hlavne hladat vitazov etap, to sa pred etapami nedarilo a snazil som sa to tak vacsinou zachranovat roznymi inymi sposobmi na livku, ak to slo a bola k tomu vhodna prilezitost. Niekedy som to zachranil, inokedy nie. S touto strankou Gira spokojny rozhodne nie som, v podstate vysiel len Degenkolb, z pickov, ktorych som hral hned pred etapou, pocas etapy najma Navardauskas.

Nibali zasluzeny vitaz, aj ked Giro poznamenali zrusene/pozmenene etapy, najma tie horske a najma nepriaznive klimaticke podmienky. Vrcholom Gira bol suboj dvoch nadeji svetovej cyklistiky - Rafala Majku a Carlosa Betancura o biely dres pre naj zavodnika do 25 rokov. Druhym vrcholom bol sposob, akym Nibali potvrdil svoj nikym neohrozovany triumf - suverennou vyhrou v horskej casovke a vyhrou aj v pozmenenej povodne kralovskej etape.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 1.06.2013, 20:49 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Criterium du Dauphine:

Po kratsej prestavke bez akychkolvek zaujimavejsich zavodov prichadzaju tradicne 2 pripravne zavody pred TdF - CdD a TdS. Vzdy prvym zavodom z tychto dvoch je Dauphine Libere. Z pohladu GC lidrov na TdF je Dauphine vzdy oblubenejsim zavodom, kedze si mozu vyskusat casovku, ktora bude na Tour a zaroven aj nejake kopce, ktore budu cakat na TdF, vsak Dauphine je vlastne takou malou tyzdennou simulaciou 3-tyzdnovej francuzskej GT.



1.etapa:


http://www.letour.fr/PHOTOS/CDD/2013/100/PROFIL.jpg

Km 12.5 - Côte de Morgins - 9.2 km de montée à 6 % - Catégorie 1
Km 76.0 - Col du Corbier - 7.6 km de montée à 7.5 % - Catégorie 1
Km 101.5 - Pas de Morgins - 4.5 km de montée à 6.7 % - Catégorie 2
Km 120.0 - Côte de Champéry - 6.9 km de montée à 3.3 % - Catégorie 3

Etapa zaujimava na uvod, pojde sa vo Svajciarsku, bude kratka (len 121km) a ponukne viacero stupani. Dolezity je zaver etapy - najprv Pas de Morgins, pomerne kratke stupanie, ani nie prilis strme, po ktorom pride na radu neprijemny zjazd, kedze z vrcholu Pas de Morgins je to do ciela etapy menej nez 20km, prave v samotnom zjazde sa daju ocakavat zaujimave snahy o utok, resp. realne utoky. Po zjazde pride na radu posledne stupanie - dlhsie, ale 3,3% je v podstate len trochu zdvihnuta rovina. K zaveru tam bude strmejsi usek, ale zasa nie natolko, aby tam mohli utocit puncheri typu JRod. Etapa tak vyzera ako prilezitost pre late attack v zjazde, prip. pre odolneho sprintera.


G.Meersman to win (2,75/10 - 17,0 - bet365)
T.Gallopin to win (0,75/10 - 41,0 - BetVictor)
S.Sanchez to win (0,5/10 - 41,0 - Paddypower)
D.Cunego to win (0,5/10 - 51,0 - Paddypower)


Zatial stvorica mien. Gianni Meersman je pre jasna volba. Tie tazke kopce, tam sa nebude moc tahat, uniku moc neverim, je to prva etapa a najma Sky je tu v skvelom zlozeni, bude chciet mat vsetko pod kontrolou, uz len ako test pred TdF, ale aj v snahe pripisat si velke vitazstvo po neuspesnom Gire (aj ked 2.miesto Urana mnohi mozu vylozit ako uspech, pre Sky to uspechu nie je, ked mali v time hlavneho favorita triumfu). EBH sa zda ako dobry pick pre tuto etapu, pri spomienke na minuly rocnik, kde EBH celu etapu makal a patril k tym hlavnym makacom sa mi to uz za tento kurz moc nepozdava, mozno inspiracia pre livebet podla toho, kto bude vo vlaku Sky makat, resp. aku poziciu pre tuto etapu dostane EBH. Gallopin je taky zaujimavy allrounder, dokaze zasprintovat, dokaze zautocit, vyborny zjazdar, velmi dobry vrchar, vhodna etapa a nie je GC hrozbou. Sanchez/Cunego su skor longshoty za menej. Tipy zalozene na late attacku v zjazde, Sanchez po Gire by mal byt vo forme, ako to uz bezne byva, Cunego by sa mal snazit vyhrat nejaku etapu, aj ked je dost mozne, ze cele Dauphine zoberie len ako trening pred Girom, kde samozrejme nic velke z pohladu GC poradia nepredvedie (pretoze nato uz nema..).


Celkove poradie:

Vyhra zrejme Chris Froome. Kto mu to zneprijemni? Najprv som si myslel, ze Samu Sanchez, ako zavodnik, ktory sa zlepsoval pocas Gira a tak forma tyzdne po Gire by mala byt prakticky idealna. 32km dlha casovka po absolutnej rovine ho ale postavi do roviny, kedy bude musiet dat cca minutu v kopcoch Froomeovi, co nevidim zrovna realne. Top3 je ale realna meta, mnohi GC borci to budu brat ako vhodny trening a nebudu chciet riskovat, prip. ist za hranu svojich aktualnych moznosti.

S.Sanchez top3 (2,5/10 - 6,0 - Sportingbet)


S.Sanchez vs J.Van den Broeck 1 (4/10 - 2,49 - Pinnacle)
L.Konig vs L.Ten Dam 1 (4/10 - 2,61 - Pinnacle)


Obe dvojicky mi pridu zaujimave. Sammy je popisany jasne. Jurgen je prave tym jazdcom, ktory nebude chciet odkryvat karty na Dauphine. Ma len male sance na vitazstvo celkovo, na nejake etapu mozno zautoci, ale necakam, ze pojde za hranu, max. pojde naplno v casovke, aby vedel, kolko strati napr. na Froomea na TdF, to je taka tradicia. Druhy duel, NetApp prvykrat v sezone pojdu zavod kategorie WT, tym myslim tyzdnovy etapak a podla vyhlaseni znova budu agresivni, pricom Leo Konig bude chciet skoncit v top10 celkoveho poradia. V Kalifornii sa ukazal v dobrej forme, vyhral horsku etapu. Laurens Ten Dam bude lidrom timu Blanco, pre mna ale duel 50na50, s tym, ze NetApp nejde na TdF a Blanco ano, pricom Ten Dam bude pomocnik, spolulider.


Naposledy upravil UselessToo dne 5.06.2013, 8:35, celkově upraveno 1 krát.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 5.06.2013, 8:34 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

V 1.etape som bol dost vytoceny a tento pocit len zosilnel po zhliadnuti a priebehu etap 2 a 3. Inak povedane, v 1.etape nechaju uniku obrovske mnozstvo casu, v uniku sa najde silny clanok, ktory zautoci vcas a sam, predvedie velmi impozantny vykon a etapu vyhru. Stale ale fail pelotonu a urcitych timov, najma OPQS, ktori dalsie dni makali v etapach, kde vitazstvo bolo urcite tazsie realizovatelne nez prave v 1.etape, ktora bola selektivnejsia, tazsia a odparala vacsina moznych sprinterov, zaroven sa finishovalo do kopca, co Meersmanovi sedi najviac. Samozrejme, Gianni druhe miesto..

V 2.etape, ale aj v 3.etape mal teren obdobny charakter, tj. nejake kopce, jeden "tesne pred cielom", pricom to neboli kopce, ktore by boli vylozene likvidacne, skoro ako vacsina kopcov vo Francuzsku, ktore maju oznacenie druhej kategorie a vyssie. Aj menej odolni sprinteri prezili, v 2.etape vyhral Viviani, v 3.etape Boasson-Hagen. EBH bol dobry tip vcera, pretoze bol na neho dobry kurz z dvoch dovodov - v prvych 2 etapach sa prilis neukazal a zaroven Viviani, ale aj Meersman boli ponukani za naozaj smiesne kurzy, ked sa cakalo, ze v baliku pridu do ciela vsetci sprinteri. V oboch pripadoch hrozilo vitazstvo nejakeho late attacku, viz. profil lahsi kopec + mierne zjazd do ciela, ani v jednom pripade sa to nepodarilo, aj ked v oboch pripadoch sa o to niektori jazdci snazili.



4.etapa:

V podstate az dnes sa GC favoriti trochu pomiesaju, prichadza na radu 32,5km dlha casovka, ktora sa pojde nedaleko druheho najvacsieho francuzskeho mesta - Lyonu.

Tony Martin velky favorit, lenze mal zdravotne problemy a v poslednych dnoch zvazoval, ze zo zavodu odstupi. Tony je ale schopny vyhrat aj s problemami, na druhej strane vsadzat cyklistu, o ktorom viem, ze nie je stopercentne fit a stale je kurzovym favoritom etapy je trochu cudne a rozhodne nie z dlhodobeho hladiska ziskove.


S.Clement to win (0,5/10 - 26,0 - Skybet) E/W
J.Barta to win (0,25/10 - 101,0 - Paddypower) E/W



Takze len dva take pokusy, top3 nikto okrem bwinu nevypisal, co je neprijemne sklamanie. Tych moznych ciernych koni je dost, zaroven tych favoritov, ktori by mali byt top3 pomerne malo, toto su skor cierne kone. Stef Clement prezil na Gire dobre okamziky v casovkach, boli hornate, co mu moc nevadilo, ale ja ho mam v hlave stale ako casovkara na placky, na druhej strane ako casovkara, ktory nie je ten ultra casovkar na extremne dlhe casovky nad 50km. Dlzka casovky by mu mohla sadnut a mohol by tiez predat aktualnu formu z Gira, aj ked v pripade casovky to nebude hrat taku ulohu ako v kopcoch. Jan Barta... "“In Jan we have a specialist in the contingent. He is feeling good and we hope that he has a good day tomorrow. However, given the top-drawer time-trialists here, we have to realistic about our goals." ... a vyjadrenie Enrica Poitschkeho k dnesnej casovke z pohladu timu NetApp. V tomto pripade by mu mozno sedla 100km casovka Very Happy a najma nejake nevludne pocasie, dazd, chladno.

Dvojicky boli sklamanim, staci sa pozriet, co vypisala Pinna (takze to iste ja betko) a clovek velmi rychlo pochopi. Da sa vybrat, ale vacsinou na tu stranu nizkeho kurzu, ktory zaroven nie je ziadnou tutovkou a ked sa to uz ponasa na istotu, tak ten kurz tomu aj odpoveda.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 6.06.2013, 9:46 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Casovka dopadla podla ocakavani, inak povedane, zdr. problemy Tonyho Martina sa na samotnom vysledku moc nepodpisali, aj ked na vykone urcite ano. Casovka jasne ukazala, aky je obrovsky rozdiel medzi nim a zvyskom sveta na podobne placke, aka bola vcera a ako som pisal, to ta casovka este nepatrila k tym vylozene najdlhsim. Rohan Dennis bol ten, koho som chcel trafit, tj. prekvapenie s vyssim kurzom v top3 a v pripade, zeby stav Tonyho nebol prilis dobry, aj mozny vitaz, kedze skoncil druhy. Treti Chris Froome, pri podpriemernych, az tragickych vykonoch svojich moznych superov aj s nie uplne top casovkou na jeho pomery bezpecne drzi vsetky tromfy z pohladu GC vitazstva vo svojich rukach.


5.etapa:


Dauphine je presny prototyp toho, co budeme vidiet na TdF, minimalne z pohladu tipov. Malo uspesnych unikov, pomerne velka nuda a ocakavani vitazi etap, tj. na rovinach Cav, v nejakych semihorskych etapach, ktorych tento rok moc nebude, Sagan a v horskych Chris Froome, resp. zavodnici, ktori ho budu chciet nejakym sposobom rozhodit, prip. zavodnici, ktori mu "pomozu", viz. napr. nedavno Simon Spilak na jednom zo zavodov (Tour de Romandie).

Z pohladu GC poradia boli dopredu klucove etapy cislo 4 a 5, ja nejako neverim, ze nieco velke sa udeje v poslednej etape, tam to bude skor vyzerat ako neustale strazenie, mozno nejake trapne pokusy, ktore skoncia skor, nez vobec zacnu a pod. Dnes sa da ocakavat, ze z uvodu sa na cele ukaze Garmin, kedze ma Rohana Dennisa na cele GC poradia, ked Sky uzna za vhodne, ze preberu opraty etapy do svojich ruk, tak sa tak udeje a v tomto trende sa dojde az do ciela.

Etapa je kratka a v podstate o jednom stupani na Valmoral. Stupanie nie je az tak dlhe (necelych 13km) a rozhodne nie je extremne strme (priemer 7%, ale km, kde by bolo stupanie strmsie ako 8% by ste hladali marne). Takze je to stupanie idealne pre motor timu Sky, ktore bude udavat vrazedne tempo, z ktoreho sa nebude dat nastupit a bude sa len postupne odpadat. Stale plati, ze ucastnici TdF nie su v top forme, co mnohi dokumentovali aj vcera v casovke. Ukazat sa budu chciet Frantici, borci z Gira, resp. timy, ktore na TdF startovat nebudu.


S.Sanchez vs D.Moreno 1 (4/10 - 2,65 - Pinnacle)


Ten kurz je minimalne zaujimavy, ono ma dvojicka zaujala aj za 1,85, takze tak.. Trend bol jasny, sice z mojho pohladu tazko pochopitelny, ale vyhovoval mi, tj. na Sancheza kurz od vcera stale stupa/stupal. Sammy je po neuspesnom Gire, ale jeho forma zo zaveru Gira bola minimalne slubna. Vplyvom zrusenych etap a preruseni ju nepredal, resp. predat ani moc nemohol. Stale dufam a v to dufa aj Euskaltel, ze ju preda aspon na Dauphine. Casovku by som moc nehodnotil, to nebola jeho salka kavy, nebolo to az take hrozne, nebolo to ani nic skvele. Daniel Moreno zasiel vcera casovku nad svoje pomery, jeho krajan Navarro si pomahal skoro cely cas tym, ze jazdil za inym jazdcom, co je zakazane a tak si pomohol cca o 3 minuty. Nedostal ziaden trest, tazko povedat, ako na tom bol Moreno, ale urcite to nebolo take vyrazne, ako u Navarra, ktory mal byt okamzite vyluceny zo zavodu. Moreno je partak JRoda, mozno je Dauphine sancou pre neho ukazat sa, kedze na TdF bude pomahat svojmu timovemu lidrovi, ale aj on potrebuje formu nacasovat spravne a zaroven pojde este zrejme Vueltu, takze nejako ist za hranu vykonnosti by sa nemuselo vyplatit. Sanchez taketo veci neriesi..


S.Sanchez to win (1/10 - 29,0 - Coral)
L.Konig to win (0,75/10 - 51,0 - bwin)
K.Elissonde to win (0,5/10 - 67,0 - Coral)
W.Barguil to win (0,25/10 - 101,0 - Paddypower)


Chris mozno vyhra, mozno nie, v podstate Chris ani nemusi utocit, aby sa v pohode dostal do cela celkovej klasifikacie - idealny scenar je neist naplno a vyhrat pripravny zavod, dobre si zatrenovat a smerovat top formu prave na TdF, ktore zacne za cca 3 tyzdne. Konig vcera jasne ukazal skvelu formu, 12.miesto v casovke v takej konkurencii a na cistej placke je jednoducho jasny dokaz famoznej formy, pretoze tento zavodnik je primarne skvely vrchar, casovku ma slusnu z pohladu GC zavodnika, ale nic mimoriadne. Sancheza som popisal, Elissonde a Barguil su franc. mladici s velkou buducnostou, odvazni a spravne agresivni. Cakam aj nieco od Cofidisu, tam je tych moznosti ale viacej, takze tazko urcit, kto to skusi.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 7.06.2013, 9:19 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Nedobra etapa, ani ten zakladny pocit nejakych slusnych tipov chyba. Sammy bol spatny, neudrzal sa co i len skupinky favoritov az do tej urovne 1km pred cielom, kedy si nastupil Alberto Contador a skupinka sa logicky potrhala. Leo mal pech, ked sa nie vlastnou vinou ocitol na zaciatku zaverecneho stupania v pade, musel vyplytvat mnoho sil, aby sa do celnej skupiny vratil, ktore mu logicky v zavere chybali a tak cca 3km pred cielom tempo neudrzal. Minimalne nestratil tak vela na Ten Dama a stale ma skoro minutovy naskok na neho v celkovom poradi. Najvacsie sklamanie vcerajska, zrejme v globale vystupenie Frantikov. Absolutne neviditelni, ani v Amiku nedokazali nic valne, kedze najviac v Amiku boli vidiet 4 zavodnici - chvilu Rabon, chvilu Tekleheimanot, potom mal svojich par minut slavy Wellens, aby ho vystriedal skoro az do ciela Amik Matthew Busche. Frantik v celnej skupiny snad ani nebol a jediny francuzsky tim, ktory isiel dobre, bol Cofidis.


6.etapa:


GC jazdci po dvoch tazkych a dolezitych dnoch budu mat rozhodne den, kedy si budu chciet "odpocinut", je to kratka etapa, sice zvlnena a v strede s urcitymi zaujimavejsimi stupaniami, ale tie rozhodne ziadnu GC aktivitu neprebudia. Naopak, po dvoch etapach, kde sprinteri/puncheri spali, sa dnes prebudia a bude to ich posledna sanca na Dauphine. To znamena, ze vsetky timy s tymito jazdcami budu hladni po uspechu. V podstate je to medzi 5 jazdcami.. Viviani/EBH/Meersman/Bouhanni/Matthews.


M.Matthews to win (1,5/10 - 19,0 - BetVictor)

Jasne value. Nevidim jediny dovod, preco by prave Michael Matthews mal byt v tejto etape najvacsim outsidrom z tejto patice. Zaroven BV ponuka velmi lakavy kurz, ktoremu sa priam neda odolat. Viviani/Bouhanni su ti horsi vrchari, ktorym tie kopce v strede etapy zoberu najviac sil. Zvysna trojica nebude mat problem. Treba ale dodat, ze EBH musel vcera makat pre Froomea, resp. ani makat nemusel, pretoze kopec nezvladol skor, nez prisiel na neho rad. Zostava duo - Meersman/Matthews. Je jasne, ze v klesavom terene bude mat vyhodu rychlejsi sprinter, zaroven posledne kilometre su uz po rovine, takze to bude tradicny dojazd, ziaden uphill sprint, ktory by sedel Meersmanovi. Obaja su podobni sprinteri, Matthews vyzera, ako to rychlejsi. Konecne mu zaroven GE dava urcite uznanie, je jednotkou na niektorom zavode a vety na of. stranke ma v tom len utvrdzuju..

"They’ve all been given a pass to take their chances on any stage except for tomorrow when we’ll focus on Michael Matthews."

Nebudem tu kopirovat cely clanok/rozhovor, takze som len vybral to podstatne. Zajtra je pre GE najvacsia sanca dosiahnut ciel pre Dauphine, tj. vyhrat etapu, su si toho vedomi, tim maju slusny a podriadia Michaelovi vsetko, co v nich je/bude.


S.Chavanel to win (0,75/10 - 41,0 - Sporitingbet)
J.Barta to win (0,25/10 - 151,0 - BetVictor)


Mozny unik, ktory hrozi, ale necakam, ze vyjde. Chavanel uz v prvych dnoch nieco skusal, este zajtra bude mat slusnu sancu, dnes je ta etapa ako posledna koncipovana tak, ze dava dobre sance aj nevrcharom, zaroven tie kopce v strede davaju dobru sancu vytvorit si dobry naskok a v zaverecnej klesavej/rovinatej casti sa ho snazit udrzat. Barta tie kopce v uniku zvladne a zaver by mu mal sediet. NetApp jazdi aktivne a tato etapa vyzera ako idealna sanca pre agresivneho ceskeho zavodnika. Vcera boli v uniku dvaja borci z NetAppu, logicky dvaja vrchari mimo Koniga - Huzarski a Melgarejo. Ich sanca zrejme pride posledny den, mozno budu len pomahat Konigovi na ceste za top10 v celkovom poradi. Barta sa zatial "setril", ukazal sa podla ocakavania dobrym vykonom v casovke a cielom bolo skusit aj nejaku etapu z uniku. Posledna etapa nie je pre neho, ta zajtrajsia mozno ano, ale nemyslim si, ze by bol tym najsilnejsim v potencialnom uniku, dnes si naopak myslim, ze v hocijakom uniku ma sancu uspiet, nech uz tam bude ktokolvek.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 7.06.2013, 20:13 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

V poslednych dnoch sa v tom globalne "placam". Nielen z pohladu toho, ze moc veci nevychadza, to by zasa tak nevadilo, najma pri vyssich kurzoch az tak nie, prekaza to najma z pohladu, ze tie etapy neprecitam dobre a ked aj ano, tak to nevyjde (je to ubijajuce, ked clovek da fakt dobry tip a pokazi mu to nieco prekvapive, prip. pristup timu/timov, nejake vedlajsie faktory, ktore sa tazko predpovedaju v danych etapach, su pre ne netypicke).

Dnes vyhral unik, necakal som to, ale neprekvapilo ma to. Ani meno vitaza ma neprekvapilo, to asi nikoho, ked vyhral niekto z uniku.. O to smutnejsie je, ze som ho dnes nezahral, sam sa pytam preco, ked to bolo "zjavne". Som rozmyslal, aky bol na neho kurz, ked som si toho nevsimal, zrejme pomerne slusny, takze velka skoda na druhu. Sice som moc neprehral, ale som zasa ani nic nevyhral a toto bola vylozene velmi dobra sanca.



6.etapa:


Predpoklad je taky, ze uvidime silny unik, vsetko tomu nahrava - v uvode etapy sa bude stupat na kopec HC, ocakavam, ze este na tej kratkej rovine pred nim sa unik vytvori a prip. na prvom stupani sa tzv. dotvori, niekto z pelotonu do neho skoci, niekto naopak vypadne. Etapa je pomerne dlha, takze pochybujem, ze by niekto na cele pelotonu chcel tahat cely den. Ak sa do uniku nebudu pustat nejake velke hrozby pre Froomea/Sky. 30.miesto v GC poradi uz straca na lidra cez 8 minut, to rozhodne nie je v tyzdnovom zavode hrozba. Po uvodnom "dvojkopci" pride zjazd a dalsi vyzivny kopec, po ktorom pride kludna rovinata faza az do zaverecneho stupania. Kopce v uvode posluzia velmi vhodne na rychlu akumulaciu naskoku, peloton nepojde naplno, ked sa unik konecne zostavi a unik tak dostane svoju slobodu (ak v nom nebude nejaky "parazit"). Na rovine zacne Sky postupne stahovat, ak unik zacne byt nebezpecny, resp. zacne budovat poziciu pre Froomea do zav. stupania. Nemyslim si, zeby Froome chcel znova vyhrat etapu, ani v 4.etape to nebol primarny ciel, cielom bolo vyzliect Dennisa zo zlteho dresu, az okolnosti sposobili, ze Froome etapu vyhral (utok Contadora, reakcia Froome a kedze bol silnejsi v zavere a zaroven dostihli Buschea, ktory bol v uniku, tak vyhra v etape bol prijemny bonus). Su tu ine timy, ktore by chceli pritlacit na pilu, ale zasa nemaju az taku pocetnu silu, takze to je zly napad a najma etapa je dlha, tazko sa bude kontrolovat.

Zaroven je mnoho jazdcov, ktori sa pripravuju na TdF, vyborni vrchari a v prvej horskej etape/casovke stratili dost casu na celo. Zajtra je ich prva sanca, rozhodne lepsia, ako ich sanca v zaverecnej etape, kedze zajtra nebude potrebny az taky vykon, aby etapu vyhrali, predsa len, stuapania v uvode zvladnu aj slabsi vrchari, tam sa nebude este utocit na etapove vitazstvo, tam bude unik spolupracovat a akumulovat naskok na peloton.


P.Rolland to win (3/10 - 11,0 - Unibet)
J.Rodriguez to win (2/10 - 14,0 - bet365)
D.Cunego to win (0,5/10 - 51,0 - BetVictor)
J.Van den Broeck to win (0,5/10 - 51,0 - bet365)
L.Konig to win (0,5/10 - 101,0 - BetVictor)
A.Talansky to win (0,5/10 - 201,0 - BetVictor)


Vsetci postracali mnoho casu az na Koniga, vsetci su spickovi vrchari. Ocakavam silny unik, ktory uspeje, zaroven oni mozu utocit aj z pelotonu v zavere, ked prip. unik bude pohlteny, kedze jednoducho nie su hrozbami pre Froomea. Rolland, domaci zavodnik, dnes vyhral Voeckler, jeho timovy kolega. JRod, stratil v casovke, ktora mu nesedela, stratil aj v prvom stupani, zavod berie ako pripravny, to neznamena, ze nebude nic skusat. Cunego, potrebuje nieco ukazat, najma Lampre to potrebuje. VdB bieda, dnes znova stratil, ale skor vplyvom, ze stratit v zavere chcel, nesilil to, ked nebolo treba, tj. nebojuje o top10 v GC poradi. Talansky je uz spat, na uvod CdD mal zdravotne problemy, ale kazdym dnom je silnejsi, dnes uz zostal v celnej skupine, bez vacsich problemov. Kedze na uvod stratil, je pre neho utok na nejaku etapu jedinym moznym cielom. Konig mal minule smolu, zaroven Poitschke hovoril, ze zaverecne 2 etapy mu aj tak budu sediet viacej, nez ta stvrta.


Naposledy upravil UselessToo dne 8.06.2013, 17:32, celkově upraveno 1 krát.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 7.06.2013, 23:11 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Tour de Suisse:

Celkove poradie:

Trochu iny typ zavodu nez CdD. Casovka ma iny profil, zacina rovinou, ale druha pasaz je neustale stupanie, takze taka radoby MTT casovka. Zajtra zacina zavod prologom, okruhovym, trochu zvlnenym, medzi tym 7 etap s roznymi dojazdmi, pre sprinterov, puncherov, ako aj pre vrcharov. Myslim, ze ako kazdy rok je TdS otvoreny zavod, tj. nema jasneho favorita a hodnota je rozhodne vo vyssich kurzoch...

S.Spilak to win (1,75/10 - 16,0 - Unibet)
R.Kreuziger to win (1,25/10 - 26,0 - bet365)
B.Mollema to win (0,75/10 - 40,0 - Unibet)
T.Hesjedal to win (0,5/10 - 67,0 - bet365)


Nepaci sa mi silne favorizovanie Tejaya, ktory ako svoj ciel pre sezonu stanovil vitazstvo doma na ToC, to sa mu podarilo. Druhy ciel je TdF, nepovazujem za mudre ist za hranu na TdS, samozrejme, vyhrat moze, ale kurz cca 3,5 mi nepride zrovna stastny. Rui Costa je obhajca, ale tento rok nema k ruke Valverdeho, ktory sa prederie, aby doviedol svojho timoveho kolegu za vitazstvom. Zaroven Rui Costa je stale skor vybusny klasikar, nez borec do dlhsich kopcov, GC jazdec, aj ked potencial tam nesporne je. Znova kurzy okolo 5,5-6,0 nie su prilis zaujimave.

Simon Spilak, zaujal na Tour de Romandie, zaroven na TdF pojde ako domestik JRoda, takze tu moze utocit, ist naplno, nepotrebuje uplne ladit formu na dalsi zavod. To iste Roman Kreuziger, som zvedavy, co znamena, ze trenoval v poslednom case casovky, ako sa to prejavi, pretoze rok od roka sa jeho casovky zhorsuju, v mladom veku jeho prednost sa stava kazdym rokom vacsim a vacsim limitom na ceste k dobrym GC vysledkom na hocijakom zavode. Inak podobne ako Spilak je vo Svajciarsku lidrom, ma to tu rad, vsak pred 5 rokmi tento zavod vyhral. Bauke Mollema, prilis vysoky kurz, neviem ako na tom bude, ale profilovo mu TdS sedi. A sklamany obhajca na Gire, Ryder Hesjedal. Vysoky kurz, moznost zurocit to, co mal natrenovane - na Gire bol len chory, nebolo za tym ziadne zranenie, choroba odoznela, mohol na Mallorce znova dobre potrenovat. Casovka na zaver by mu mohla svedcat, rovnaky aj zvlneny profil a zaujimave dojazdy, napr. aj tie, ktore koncia zjazdom.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 8.06.2013, 11:38 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

1.etapa, TdS:

Do tipov na vitaza sa pustat nebudem, ponuka top3 snad ani nie je a ak ano, tak prilis nezaujimava a zaroven zosuladena, tj. takmer vsetky SK to odpisali navzajom od seba.. Takze len par duelov..


J.Voigt vs J.I.Gutierrez 1 (4/10 - 2,65 - Pinnacle)

Nevidim dovod, aby bol tak masivny kurz na Voigta. Obaja velmi dobri casovkari a tempari, Voigt sa ukazal na ToC, ked po svojom tradicnom nastupe pred cielom prekvapil skupinu, naskok si dokazal udrzat a etapu po zasluhe vyhral. Pre mna dokonca drobny favorit Voigt, aj ked byt sucastou Movistaru v poslednom case znamena byt kvalitnym casovkarom, aj ked ste predtym s casovkou mali problemy/nemali ju radi.


A.Rasmussen vs P.Gretsch 2 (3/10 - 2,53 - Pinnacle)

Patrick Gretsch je/bol specialistom na prology/kratke casovky. Tazko povedat, ako je na tom v sucasnosti, ale po Gire by mohol byt v dobrom rozmare, v dobrej forme, na Gire jazdil aktivne, dokonca aj v stupaniach to skusal, trochu prekvapivo, takze cakam dobry vykon. Alex sa vratil po "dopingovom probleme", ked sa nedostavil na povinnu skusku, resp. nebol k zastihnutiu na mieste, ktore dal komisarom ako miesto jeho dalsieho pobytu. Hned v Nemecku vyhral etapu, ale zo sprintu, v casovke naopak neokuzlil. On byval vybornym casovkarom, ale po pauze potrebuje chvilu, aby sa do toho dostal. Pre mna 50na50 s urcitou davkou neistoty.


D.Bennati vs T.Farrar 1 (4/10 - 2,15 - Sportingbet)

Daniele je vyborny casovkar na tieto prology/kratke casovky z radov sprinterov/rychlych muzov. Mozno je to trochu dlhsie, ale stale, mal by byt v top30, mozno lepsie. Farrar, pre mna horsi zavodnik do podobnej discipliny, je zaujimave, ze na neho pada kurz v tejto dvojici. Neviem, hladal som informacie o Bennatim, ale nic extra som nenasiel, co by malo sposobit tento trend. Ano, Farrar na ToC znova ozivil zaslu slavu, vyhral etapu a celkovo si pocinal velmi dobre. Bennati po premarodenom uvode sezony sa na Gire chcel dostat do pohody, zvladol prvych 13 etap a potom cielene odstupil. Jednoducho Bennatiho mam ako favorita tohto duelu.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 8.06.2013, 17:31 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Rozmyslam, ci sa vobec niekedy tak strasne nedarilo, myslim vyhradne cyklistiku (to, ze sa nedarilo v baskete, prip. zimnych sportoch v urcitej casti sezony, predovsetkym v uvodoch, to uz poznam velmi dobre).

Zacinam si az klast otazky, kde je chyba, ako je to mozne, ze sa vsetko otaca proti, tych prikladov z posledneho obdobia by bolo dost. Ono mnoho veci su jednoducho chyby, prip. nejake podcenenie, nepozornost, co su samozrejme tiez formy chyb, ale tie sa deju stale a suvisia s tym rizikom, preto nehram nizke kurzy, pretoze sa neda vediet vsetko (viz. dobry priklad s Leom Konigom, co samozrejme suvisi s dalsimi vecami.. komentator Eurosportu Stepan Straka ani na konci etapy nevedel, ze Leo Konig uz v zavode nepokracuje, stane sa, aj ked by sa nemalo.. tym narazam na vec, ze tazko mozem vediet, dokonca predvidat a vsimat si to, ze jazdec je z nicoho nic, z dna na den chory a dokonca este odstupi, druhy pohlad s Konigom smeruje k samotnym tipom, mal som Koniga v dlhodobej stavke proti Ten Damovi, stavka sa dobre vyvijala a dnes rano citam, na zaciatku etapy, ze Leo odstupil pre chorobu, hned si hovorim - no zbohom..).

A s Leom to len zacalo. Dnesnu etapu vyhral Samu Sanchez, ano, to je ten, ktoreho som tipoval na top3 a ktoreho som tipoval v prvej horskej etapy CdD. Tam sklamal, neudrzal kontakt, pricom do ciela prisla stale pomerne pocetna skupinka. Za 29,0, co bol vcera myslim max. som bol na pochybach, napokon som ho nehral, pretoze jeho strata na Froomea mi prisla stale pomerne rizikova, aby ho pustili do uniku a dalej som uz nad tym nepremyslal. Myslienka, ta primarna bola unik, keby neboli niektori v uniku, tak sanca, realna, zila, ze to ti zvysni skusia formou late attacku v zavere. Pritom vacsina pickov zohrala dnes dolezitu ulohu - Rolland bol jednu dobu superfavorit na vitazstvo v etape, dostal sa do pocetneho 22-clenneho uniku este pred Alpe dHuez, tak ako sa ocakavalo, vsetko prebiehalo skvele. Prvy problem bol, ze v uniku bol Seeldrayers, ktory mnoho veci pokazil, ten totiz stracal len nieco okolo 3:30 na Froomea a bol teoretickou hrozbou. Preto Sky cely den urcovali tempo v pelotonu a unik nepustili na vacsi naskok ako 5:30. Vacsina uniku bola pohltena este na zac. zaverecneho tazkeho stupania na Noyer, len De Marchi so Chavanelom odolavali trochu dlhsie, kedze ti to skusali par chvil pred tym v zjazde (odskocili od zvysnych borcov v uniku, ale to bol skor platonicky pokus). Unik bol pohlteny, zostavalo este dost km z Noyer, zrazu nastupil Samu Sanchez, nie nijako explozivne, zeby sa vyrazne vzdialil, ale postupne si pomaly budoval urcity naskok. Pred vrcholom to skusil aj Jacob Fuglsang, velmi rychlo sa dotiahol a v zjazde toto duo spolupracovalo na cele. Naskok, drobny, si udrzovali az do zaverecneho, nie prilis tazkeho a dlheho stupania. Napokon ale neskok narastol k cca 30 sekundam, v takomto kopci sa uz nieco podobne samemu zavodnikovi len velmi tazko stahovalo, o com sa presvedcil JRod, ako aj Dani Navarro. Samu uz vyzeral, ze melie z posledneho, Fuglsang udaval tempo, ale nenastupoval Sammymu, co bola chyba, aj ked raz nieco skusil, bol to ale taky neuplny pokus, nieco podobne, ako pokusy dua Astany v uniku den predtym. Dopadlo to obdobne, Samu sa vyviezol, z poslednych sil zasprintoval a napokon vyhral. "Ceresnickou na torte" by bolo, keby zajtra v poslednej etape odstupil a tym by som prehral aj dlhodoby duel s JVdB, to by bol "epicke".

Vo Svajciarsku to malo tiez svoj kvalitny pribeh. Tentokrat ulohu zohral vietor a prekvapivo vyznamnu na tak kratkom okruhovom prologu. Prvi zavodnici mali povedzme idealne podmienky. Zasli casy, o ktorych sa samozrejme nevedelo, ci budu dobre, ci nie. Postupom casu sa ukazovalo, ze budu velmi dobre, pretoze sa zmenili veterne podmienky - zacalo fukat silnejsie a najma proti zavodnikom. Zrazu casy boli v globale pomalsie o plnych 30 sekund a ani taky Fabian Cancellara s tym nedokazal nic prevratne urobit, bol sice jasne najrychlejsi z tych, co isli medzi poslednymi, ale na lepsie nez 16.miesto so stratou 22 sekund to nebolo. Doplatili samozrejme nato aj ini a aj moje picky. Vsetci traja moji borci isli neskor nez ich super, dvakrat to bolo vyrazne, dva picky boli tesne KO. Bennati by rozhodne vysiel, keby boli regulerne podmienky. Rasmussen nezasiel nic extra na svoje pomery (pomery z minulosti), ale Gretsch isiel az medzi poslednymi a ani slusny cas/vykon mu stacit nemohol. Rozdiel medzi nimi bol 27 sekund, takze znova duel, ktory by bol tesny, ale zrejme by vysiel. O tom tretom, myslim si, ze podmienky moc nezahrali a Voigt prehral s Gutierrezom zasluzene, isiel sice neskor, ale obaja isli v tom prvom vale zavodnikov, takze to bolo fair. Voigt prehral o cca 3 sekundy.

Chcelo by to urychlene nejaky pozitivny impulz a dvojicky tym impulzom rozhodne nebudu. Je tiez skoda, ze tym utrpel aj Roman, velmi znacne aj Simon, taktiez Bauke, naopak pomohlo to Ryderovi, aj ked ten je najvacsia zahada z pohladu formy a motivacie z tych 4 pickov na GC.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 9.06.2013, 10:05 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

2.etapa:

Uvod etapy ma byt zmaneny, na Nufenpass je totiz stale dost snehu. Koniec etapy ma ale zostat pri starom, pojde sa po 2 rokoch znova do Crans Montany. Pred 2 rokmi som tuto etapu sledoval a dokonca som trafil aj vitaza - v kurze 67,0 Juana Mauricia Solera. Mnohi poznaju ako tento pribeh skoncil.. v dalsej etape v nevinnom zjazde Soler neprijemne spadol a bojoval dlho o zivot. Napokon tento boj vyhral, ale so svetom profi cyklistiky sa musel tento talentovany Kolumbijcan nadobro rozlucit. Kopec do Crans Montany je v podstate rozlozeny do viacerych casti, kde prudky usek strieda pozvolny. Zaroven najzaujimavejsi je samotny zaver stupania - v zavere je totiz neskutocne tvrdy usek, ktory by ocenil najma taky JRod, ktory by rozhodne skor neutocil. Ked pride az k tomuto useku nejaka vyprofilovana 10-clenna skupinka, tak vyhodu budu mat vybusne klasikarske typy, naopak tempari, borci s neskutocnym motorom tu nieco stratia. Samozrejme taki jazdci to mozu skusat skor, ono to aj v tom roku 2011 mnohi skusali na vlastne triko, ale kopec je pomerne otvoreny a samostatny unik sa zda az pomerne nezmyselny, stoji mnoho sil a borec ma velke problemy si vypracovat slusny naskok a ak si ho aj vypracuje, stale ho caka drsny zaver, ktory mu zoberie aj posledne zbytky sil. Zavod nebude mat taku kontrolu ako Dauphine s timom Sky, ale zato viacere timy si mozu robit zalusk na tuto etapu, primarne Movistar, ale aj Garmin, FDJ, Euskaltel, chybat nebude Blanco a to aj v pripade, ze nato ich borci mat nebudu.


R.Costa to win (6/10 - 5,5 - Sportingbet)

Pre mna hlavny favorit. Ma k sebe tim, kvalitny tim, ktory bude pracovat len pre neho, je obhajca, vcera ukazal kvalitnu formu, ked v tazkych podmienkach nestratil tak vela, pricom isiel az ako uplne posledny, tj. mal najtazsie podmienky zo vsetkych. Ostre spicky, to je jeho, ten kopec je sice tazky aj predtym, ale vzdy tam pride nejaka skoro rovinata pasaz, kde ma vyhodu peloton, najma, ked stupanie je otvorene a ma tam pristup vietor zo vsetkych stran.


D.Martin to win (1,75/10 - 11,25 - Pinnacle)
D.Pozzovivo to win (1,25/10 - 15,0 - bet365)


Dalsi vrchari, ktorym nechyba akceleracia. U oboch je otazkou forma, oboch ale nezaujima moc TdF, Pozzivova urcite nie, kedze je po Gire, Dana Martina skor ako moznost vyhrat nejaku etapu, nez ist na celkove poradie.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 10.06.2013, 12:29 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

3.etapa:

Etapa, kde ma aj unik sancu, pretoze prve 2 etapy minimalne ciastocne pole nadelili a niektori, aj dobri/slusni vrchari zamerne stratili, aby sa mohli zucastnit dnesneho uniku. Unik ma dobre sance aj preto, ze v zavode jednoducho chyba silny tim, resp. v cele je stale GE (Cameron Meyer) a tento tim jednoducho nema taku silu, aby zavod ukontroloval. Dalsie timy by v globale silu mali, ale rozhodne nie jeden tim, vcera to bolo jasne vidiet, Garmin rozohral svoju hru a nikto nebol schopny nato padne zareagovat a to treba povedat, ze presne platilo to, co som pisal, tj. kopec do Crans Montany nie je dobrou moznostou na dlhy solo utok, o ktory sa snazil vcera prave Ryder Hesjedal a ktory nevysiel aj napriek vybornemu vykonu a spominanej nerozhodnosti pelotonu, kto a kedy zacne udavat tvrdsie tempo. Etapa vcera dopadla ako inak tragicky - Mollema vyhral, zial som ho nehral, tazko povedat spatne preco a co je este horsie, dostal 20sekundovu penalizaciu zato, ze si v poslednom kilometri zobral bidon - takze vyhral, z toho som nic nemal a zaroven jeho vitazstvo z pohladu GC nic neznamenalo, naopak, este nieco na niektorych borcov stratil. Inak povedane, ked sa dari, tak sa dari.

Dnes je to pomerne dlha etapa, cez 200km, uvodnych 150-160km je po zvlnenom terene, kde sa da pomerne dobre vybudovat naskok a priviezt ho az pod zaverecny kopec. Tam sa etapa ale nekonci, z vrcholu zostava 20km do ciela, je to taky preruseny zjazd, 5km zjazdu, potom kratke vyzivne stupanie a potom uz len dalsi ostry zjazd do ciela s rovinatejsim poslednym kilometrom.

Giovanni Visconti je logicky pick, na Gire chytil neskutocne formu a chut zavodit, v kopcoch ma formu svojho zivota, agresivitu mal vzdy a zjazdar je vyborny, zaroven vie aj slusne zasprintovat. Vcera v top10, co len dokumentuje fakt, ze forma z Gira mu pretrvala. Problemom je, ze moze vyhrat niekto z uniku, co je problem na druhu, kedze malokoho z tych potencialnych borcov, ktori mozu byt pripusteni do uniku, vypisali SK. Tj. mozem si mysliet, ze ma slusnu sancu ten a ten z uniku, ale nikde si ich realne nevsadim. Zaroven etapa moze skoncit sprintom GC lidrov, dobrych vrcharov... z tych vycnievaju Albasini, Velits, Roche, LL Sanchez.. Mnohi z nich ale vcera len potvrdili, ze "nohy" nemaju, tyka sa to Velitsa, Sancheza, naopak Albasini musel pracovat pre Meyera. Keby Meyer nebol prvy, povedal by som, ze Albasini dnes bude patrit k hlavnym favoritom - ide sa doma, ma formu, nedavno vyhral nejaku jednorazovku, tiez doma. Lenze Cam je stale cislom jedna a tak je zlozite vsadzat na "pomocnika" peniaze. Roche vcera moc nemakal na Romana, oni su tu obaja pre vlastne zaujmy a dnesna etapa by Irovi mohla sediet. Lulu a Peto, vcera relativne dost stratili, resp. dost skoro odpadli, pricom sa nejake vrazedne tempo v pelotone neislo - viz. Cam Meyer a GE urcovali dlho tempo tak, aby im vyhovovalo a potom tam bol chaos a rozne striedanie, nesulad a pod. Obaja velmi dobri zjazdari/casovkari, obaja velmi dobri sprinteri, keby mali co i len trochu dobru formu a udrzali sa v kopci, tak ich sance budu obrovske.

Poslednym pickom je Moreno Moser. Vcera 12.miesto, na vitaza stratil len 12 sekund a aj to len v zaverecnej spicke, v strmom useku. Ukazal konecne formu a dnes je to etapa a la Sagan pre lepsieho vrchara - to je presne Moreno Moser. Moreno je o nieco horsi sprinter a o to je lepsim vrcharom, podobne kvalitny zjazdar, podobne agresivny zavodnik. Ked sa v kopci nepojde nejako extra tvrdo, tak Moser prezije a potom bude velkym favoritom. Samozrejme, stale je tu strasiak mozneho uniku..


M.Moser to win (3/10 - 15,0 - Sportingbet)
L.L.Sanchez to win (0,75/10 - 41,0 - Skybet)
P.Velits to win (0,5/10 - 67,0 - Paddypower)
N.Roche to win (0,5/10 - 81,0 - Sportingbet)
S.Pauwels to win (0,25/10 - 251,0 - Paddypower)

(G.Visconti to win ako poistka s drobnym ziskom..)
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 10.06.2013, 22:07 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Konecne sa s tym dalo aspon nieco robit, aj ked odhad bol len z casti spravny - pred etapou som necakal, ze Peto zvladne taky dlhy kopec, resp. ze to bude skusat, ked som ho ale videl v prvej casti pelotonu po nejakych 4-5km vo velkej pohode, tak nebolo pochyb, ze ma sancu, resp. to udrzi az do vrcholu a potom zjazd, tam sa ho uz nezbavi naozaj nikto.. Takze kurzy 4,0 a 3,5 chytene, sice pred etapou boli okolo 20,0, ale lepsie ako nic..

Zaroven Roman si pomohol v celkovom poradi.. zaroven ale pech pokracuje, Ryder Hesjedal tazky pad a pre neho konecna (chvalabohu sa mu nestalo nic vazne, resp. je hlasene, ze nema nic zlomene, takze to nedopadlo az tak zle, ako to z prvych informacii/zaberov/hlaseni vyzeralo..).


4.etapa:


A.Kristoff top3 (4/10 - 4,5 - Unibet)
A.Kristoff to win (1/10 - 16,0 - Unibet)


Skvely v Norsku, 3 vyhrane etapy. Skvely prakticky celu sezonu, famozny v klasikach, na vsetkych typoch. Ma skvely motor, zlepsil orientaciu v baliku, ma tu k sebe dobry tim, Smukulisa ako leadout/semisprintera a zopar skvelych temparov/casovkarov. Etapa je zvlnena, ma nejake kopce, to by mu malo vyhovovat. Zaverecnych 20km po rovine, takze kto prezije, bude sucastou sprintu. Sagan po dnesnom vykone sice favoritom, ale unavenym favoritom, nebol to rozhodne ziaden normalny a klasicky den pre neho, stale by ale mal zajtra vyhrat, ale za istu vec to nepokladam.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 12.06.2013, 10:04 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

A to som chcel hrat najprv Demarea, az to moze vyzniet akokolvek neuveritelne a ako jasny vymysel, je to pravda. Radsej keby vyhral ktokolvek iny. Demare som nehral z dovodu, ze v poslednom case, tj. od Dunkerque, kde tak hviezdil a skvele spolupracoval s timom trochu upadol (vysledkovo) a Kristoff a jeho forma sa zdala byt lepsie (napr. vykony v Norsku, ale aj na inych zavodoch). Napokon to nebol dojazd o vykone, ale skor zavodnickom ume a odvahe, 150m pred cielom 90-stupnova zakruta, pred nou odvazny manever mladeho Francuza a za nou sa s uz danym poradim moc spravit nedalo, prakticky nic. Kristoff zial piaty, Sagan na 7.mieste.


5.etapa:

P.Sagan to win (8/10 - 2,25 - BetVictor)

10u win, ked to vyjde.. Kurz nie je omracujuci, ale pred vcerajsom som mal jasny plan. Ten spocival v tom, ze Sagan 4.etapu nevyhra a nastanu urcite pochybnosti. On ale vyhral tretiu etapu po heroickom vykone a to muselo zanechat aj na takom "monstru" aspon nejake stopy. Zaroven Cannondale nepracoval tak skvele, ako by bolo potrebne + Sagan "zaspal", dojazd bol o vycuranosti, pozicii, nie az tak o vykone, samozrejme vsetko spolu suvisi. Vcera som uniku neveril ani trochu, dnes uz su tie sance vzhladom na zaver rozhodne vacsie. Hram aj nejake vyssie kurzy - Albasini (34,0), Cancellara (51,0), ci Moser (67,0). Albasini uz stratil bremeno lidra zavodu v podobe Cam Meyera, je doma a aktivita je ocakavana, ciel je do mierneho stupania, zaveroven poslednych par desiatok kilometrov sa udeje na okruhu, kde su dve kratke stupania, takze zaver je rozhodne klasikarsky. Cancellara tiez doma, klasikarska etapa, ten hlad po vysledku tu bude, ked nevysiel prolog zo znamych pricin. Moser moze pomoct vyriesit pre Cannondale viacero problemov, ked pojde do uniku.. Tym hlavnym je, ze samotny tim nebude musiet pracovat na stihani, budu to musiet robit ini, napr. Argos pre Degenkolba, OPQS pre Boonena, FDJ pre Demarea, Orica pre Gossa, predovsetkym cakam pracu Argosu.. Zaroven vcera tim Cannondale nevyzeral ako perfektne fungujuci kompaktny celok a pozicia skryteho timu, ktory si moze posetrit sily na uplny zaver, ked nevyjde unik s Moserom by im riadne vyhovovala. Ak unik timy nebudu stihat, vyhra Moser...

Vcera to samozrejme nebola idealna etapa pre Sagana - tie kopce, co na trati boli a boli fakt takze (2,5km s priemerom 11% nejakych 40km pred cielom), lenze boli pomerne daleko od ciela a najma peloton nevyvijal ziadnu aktivitu, aby sa niektorych sprinterov zbavil, islo sa fakt na pohodu, unik bol pod kontrolou a aj ked to Voigtovi nakoniec skoro vyslo, tak to sprinterske timy zvladli. Dnes, spominany okruh na zaver, s dvomi stupaniami, pojde sa 2krat (takze 4krat kopce) a zaroven zaver bude tiez vlastne cast jedneho z kopcov, poslednych 500m ma priemer 4%, co Saganovi rozhodne vyhovuje. Neverim povodnemu uniku, to nie, verim nejakemu late attacku prave na okruhu od roznych klasikarov, ktorych je tu dost a dost. Sagan nemusi cakat, moze sa aj sam niekam pridat a kontrolovat situaciu. Po vcerajsku ale sprinterske timy budu citit sancu, Sagan nevyhral, neukazal silu, takze to rozhodne doda nadej inym timom a ti sa budu rozne nastupy snazit okamzite zlikvidovat.

Hram este nejake dvojicky s vyssimi kurzami (Albasini vs Gilbert 1, Bole vs Breschel 2, Simon vs Bennati 2), vsade kurz bud tesne pod 3,0, alebo dokonca nad tuto hranicu. Dvojicky maju samozrejme urcite chyby na krase, Bennati a Breschel su z jedneho timu, zaroven hlavnym cielom Saxo Banku je v bezpeci dopravit Romana do ciela v hlavnej skupine (aj ked vcera to v podstate Roman robil sam na vlastne triko). Ta prva vyzera najlepsie, tie dalsie dve uz menej, hram fakt za male vklady.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 12.06.2013, 19:24 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Uz ma to prestava bavit.. dam toho, vyhra ten druhy, dam dalsiu etapu, vyhra ten predtym, to uz je snad horsie, ako ked pribeh straty value v etape, kde borec nemal byt tak vidiet pred etapou, ktora mu ma sediet ako uliata.. Neda sa ani moc vyhovarat na faktor smoly, nikto nepadal, vyhral lepsi, resp. takyto finish vacsinou vyhra ten najsilnejsi. Dnes tam bol protivietor v zavere, ale v podobnych dojazdoch malokedy dokaze nejaky tim vytvorit natolko schopny vlak, aby z toho ich lider profitoval. Saganov tim znova nebol natolko silny, ale problemom bol fakt, ze Sagan nebol ani z polovice taky silny, ako by pred TdF potreboval. Vykon Kristoffa aj tak vyborny, ten by som rozhodne nijako nechcel zlahcovat, prip. ho znevazovat tym, ze Sagan neukazal to, co sme od neho poznali. Suhlasim s nazorom, ktory som si pred chvilou precital, ze aj Sagan je clovek - ked podal famozny vykon v horskej etape/v dlhom tazkom kopci, muselo si to zobrat nejaku dan v sprintoch, aj ked som si myslel, ze len v tej cistej rychlosti, toto bol dojazd, kde bol dominantny aj pri roznych nepriaznivych okolnostiach.
-------------------------------------------------------------------------------

Zajtrajsia etapa vyzera ako najlepsia moznost pre zaujimavy unik, ci uz hned od uvodu, ako aj ako late attack. Dovody? Charakter etapy, zvlnena pocas vacsiny etapy, kratke kopce, kratke zjazdy, v zavere etapy aj trochu dlhsie kopce, znova taka klasikarska etapa. Na poslednych 30km kopec 3.kategorie, zjazd, nekategorizovana spicka, kratky ostry kopec a zjazd, cca 7-8km pred cielom sa skonci a potom uz len rovina. Etapa a la Lulu Sanchez/Albasini/agresivni hladni domaci menej znami zavodnici, netreba v nej mnoho vrcharskych zrucnosti, ale vyzeraju si v podstate zo vsetkeho nieco, v zavere po rovine/zo zjazdu sa da nastupit, skupinu roztrhat a prip. aj vyhrat v nejakom sprinte malej skupiny/dvojice/trojice. Druhy faktor po samotnom terene je stav timov a ich fungovanie. Ked v uniku nebude nikto nebezpecny (Lulu straca 6:30 minuty na celo napr.), tak BMC/Astana nebude mat dovod ist naplno. Dnes jazdili v uvode dna primarne dva timy - FDJ/Cannondale. Saganov tim uz je zjavne odvareny a nie prave v idealnej forme, FDJ sa asi snazit bude, ale tiez nie su v takej forme, nech napr. boli v Dunkerque. Orica ma podla mna lepsiu sancu prave v Albasinim, zaroven jazdia prakticky kazdy den, v prvych dnoch celu etapu pre Meyera, v poslednych dnoch v zaveroch pre Gossa, ale velky dojem na mna neurobili, resp. Goss z toho podla ocakavania nic velke neziskal - inak povedane, nevyhral. Argos, dnes prakticky neviditelny tim, netradicny jav a zaroven John Degenkolb dnes prakticky nikde, pricom tento dojazd mu vylozene vyhovuje (mierne stupanie na poslednych stovkach metrov). OPQS snad pochopia, ze aj ked sa snazia a odvedu dobru pracu, tak Boonen je bez sance na co i len slusny vysledok, takze im radim, aby niekoho z timu radsej pustili do uniku (uz dnes tak urobili s Pauwelsom, nevyslo to, ale zajtra je sanca na vyhru uniku rozhodne vyssia). RS do uniku znova urcite niekoho budu chciet zaclenit, mozno to bude konecne Andy, tak znamy podobnymi unikmi, aj ked ja ten unik skor cakam v zajtrajsej horskej etape. Katyusha namlsana, ta si moze verit na sprint s Kristoffom, ale nebude chciet pracovat, chytre by bolo do uniku hodit Kolobneva, prip. Vorganova. Movistar stratil dnes v skvelej forme jazdiaceho Viscontiho, to je velka ujma, Costa tretie miesto v GC, zajtra horska etapa. Ak pojde niekto do uniku, tak by to nemal byt vrchar, ktoreho bude potrebovat Rui o den naskor. Tym sa dostavam k tretiemu dovodu - 7.etapa. Pred horskou etapou si chcu GC lidri oddychnut - posledne 2 etapy sa isli naplno a neboli rozhodne uplne rovinate ako sprinterske etapy napr. na TdF. Vsetkym by vyhovovalo, aby sa vytvoril silny unik, ktory by GC lidrov moc neohrozoval. Tych timov, co by makali pre sprintera nie je mnoho, zaroven dane timy maju svojich jazdcov, ktori by to mohli skusit z uniku.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 14.06.2013, 10:20 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Boze, konecne som mal uplnu pravdu a konecne som na tom aj nieco vyvaril. Ono to v takychto pripadoch tesi dvakra tak, kedze bookies ocakavali primarne sprint a ja primarne uspesny unik, setrenie GC timov a GC lidrov a absenciu sil v pripade timov, ktore by o sprint mali za inych okolnosti zaujem.

Kolobnev bol v uniku, takze konecne opacny scenar nez na Gire, kde som mal primarny problem "dostat svoje tipy do uniku", inak povedane, odhadnut, kto z danych timov v ten dany den skusi svoje stastie (resp. sa mu aj do toho uniku podari dostat, pretoze skusa to mnoho jazdcov).

Samozrejme, nehral som len Kolobneva, hral som aj Lulu Sancheza/Albasiniho, oboch Rusov a Elmigera z IAM, ponuka viac neumoznila (pretoze bola dimenzovana primarne na sprinterov). Kolobnev v uniku, unik len 4-clenny, absolutne akceptovatelny velkymi timami v boji o celkove vitazstvo, kedze vsetci stracali more casu. Kolobnev velky favorit, ale.. ked mam picknuty kurz 126,0 a v uniku su 4 jazdci, tak poistka je na mieste, najma, ked Kolobnev je Mr.druhy, nikdy nic nevyhral, vzdy skoncil za niekym, ci uz islo o MS, alebo rozne jarne klasiky. Grabsch, skvely ako cast uniku, kedze ma tah a je/byvaval skvelym casovkarom, ale aby sa niekde zbavil svojich superov, prip. ich presprintoval, to naozaj nehrozilo, aj ked sa v zavere o nieco marne snazil. Rast, spominana domaca svajciarska krv, klasikar, agresivny jazdec, s dobrym tahom a relativne aj dobry sprinter (aj ked na Kolobneva by nemal). Hayman, tragicky sprinter, tento rok to ukazal v niektorych klasikach, dalsi klasikar s dobrym tahom/motorom a s velkou silou. Kurzy na livku boli cca tak rozlozene, ze Hayman/Kolobnev boli favoritmi, za nimi Rast a posledny Grabsch. Na Rasta, ked som prisiel na livko bol kurz 4,5, poistil som prave nim, pre Kolobneva najvacsie mozne uskalie, aj ked som Rusovi podvedome veril viacej (nikde neistim tak, aby vyhra z poistky bola vacsie ako vyhra z prvotneho typu, ked k tomu nie je nejaky dalsi dovod). Napokon smola/seria vysledkov pokracovala aj nadalej, Kolobnev fakt nevyhral, cim len potvrdil, ze vyhravat velke zavody/etapy mu jednoducho nie je zrejme sudene (ono dopingovemu hriesnikovi/problemovemu jazdcovi moc ludi ani nepraje). Vyhral domaci, konecne, takze etapa splnila ucel prakticky z pohladu vacsiny jazdcov, ako aj z pohladu domaceho publika.

----------------------------------------------------------------------------------

Dnes netipujem nic, upriamim svoju pozornost predovsetkym na Romana, aby dokazal uspesne realizovat svoje snahy a priblizil sa celkovemu vitazstvu na TdS. V hre mam stale aj Mollemu, ktory je v pozicii, ze potrebuje tvrdo utocit a podla mna ma nato, aby nieco velke predviedol. V podobnej pozicii bude aj Thibout Pinot, naopak BMC a Mathias Frank sa budu snazit udavat na cele vysoke tempo, ktorym by chceli eliminovat rozne ataky konkurentov a zaroven niektorych konkurentov tymto tempom odparat. Pomoc Tejaya Van Garderena bude urcite vitana..
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 16.06.2013, 11:37 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Rui Costa vyhral etapu, Peto Sagan vyhral etapu, nic netradicne, zial pre mna trochu s krizikom po funuse..

Dnes si zahram v casovke dva top3 tipy - Wilco Kelderman top3 (17,0 - bet365) a Michele Scarponi top3 (23,0 - bet365).

Vklad 1u na kazdy tip. Dovody.. Startuju skorej nez hlavni favoriti, sice nie az tak o moc, ale bude to skoro hodina.. Podmienky sa maju trochu zhorsovat, zaroven im verim z dovodu, ze obaja absolvovali Giro, Scarponi sa predviedol v horskej casovke, tu mal smolu, padal a padal, naposledy v horskej etape sam utocil a odolaval aj silnemu protivetru dlhu dobu, uspech to priniest nemohlo, ale v podstate ukazal to, co bude dnes cakat vsetkych v casovke. Prakticky neustale protivietor, najprv 15km rovina a potom 10km s priemerom 8,4% - specificka casovka, nie je to klasicka horska casovka, to by bola vtedy, keby to bol len ten kopec. Kelderman isiel tiez na Gire, ukazal sa v casovkach, aj ked som cakal o malo viacej. Tu nie je taka konkurencia a on je prave tym zavodnikom, ktory zvlada casovku a aj kopce, aj ked jeho sucasna forma je trochu s otaznkom (v globale borci, ktori absolvovali Giro maju velmi dobru formu v zavodoch po Gire - CdD a TdS..)

Roman a Bauke zrejme nevyhraju, ale uz to tazko nejako clovek poisti, resp. sa to istit ani neda - vyhra zrejme Rui Costa, keby zasiel famozne casovku, tak sancu ma aj Tejay Van Garderen, ale to si nemyslim, ze sa stane. Pinot a Mollema zrejme zajdu dobre, ale nie natolko, aby ohrozili Costu, ktory sa postupom TdS len a len zlepsoval. Ked sa Roman dobre vyspal a trochu potrenoval casovku, tak sancu ma, ale som velmi pesimisticky, skor si myslim, ze nebude napokon ani top3, co bude znamenat, ze jeho GC vystrelky v time Saxo sa budu skor potlacat, nez podporovat v buducnosti.


Naposledy upravil UselessToo dne 29.06.2013, 17:50, celkově upraveno 1 krát.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 29.06.2013, 9:16 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Tour de France:

Fanusikovia TdF sa dockali, mame tu jubilejny 100.rocnik a pred sebou snad zaujimavu show elitnych cyklistov sveta. Osobne nepatrim medzi nejakych extremnych podporovatelov TdF, rozhodne mam z pohladu napinavosti a nepredvidatelnosti radsej ine zavody, inak koncipovane, ale ako sa vravi, profily etap nie su tym hlavnym faktorom zaujimaveho a agresivneho zavodenia, su to vzdy v prvom rade jazdci. Samozrejme zmena ponimania zavodenia po nastupe Sky, ktorym sa po prave hovori "britsky tim US Postal/Discovery", obmedzuje snahy agresivnych jazdcov, pretoze Sky chce mat pod kontrolou prakticky vsetko dolezite a ked sa stane nieco co i len trochu nebezpecnym z pohladu ich cielov a zaujmov, objavi sa 9-clenna armada na cele pelotonu a sancu borcov v uniku/dostat sa do uniku su zrazu na bode mrazu.

Ako na Gire, tak aj na TdF rozpracujem v kratkosti ciele jednotlivych timov, tentokrat som si necital vyhlasenia, ale z pohladu zostavy su myslim pomerne jasne dane, najma ked ide o najprestiznejsi zavod roka, kde sa da ziskat dobry sponzor na dalsiu sezonu/y, resp. zaistit istotu WT licencie na dalsi rok, to sa tyka timov, ktore su na prahu zostupu, resp. timov, ktorym uvod sezony absolutne nevysiel a TdF je ich posledna sanca na zvrat.
-----------------------------------------------------------------------------------

Sky, tim bez obhajcu trofeje, co sa uz na TdF dlho nestalo, aby obhajca nebol co i len na starte. Vsetko sa samozrejme bude tocit okolo hlavneho favorita TdF, Chrisa Froomea. Spozname za 3 tyzdne prveho africkeho rodaka, ktory opanoval najslavnejsi cyklisticky zavod sveta? Bude to prechadzka ruzovou zahradou, alebo Chris doplati na menej skusenosti a tlak na jeho osobu a dobre spolupracujuca spanielska aliancia proti nemu bude slavit v tretom tyzdni uspech? Sky veri, ze to bude hladke vitazstvo. Chris utocit nemusi, je najlepsi casovkar zo vsetkych GC lidrov, ale uz do samotnej casovky sa moze stat mnoho veci, tym myslim predovsetkym padov, prip. situacii, ked jazdec zostane na vetre vzadu, vytvori sa medzera, ktora za urcitych okolnosti sa stane nedostihnutelnou. Prezit prvy tyzden bude klucom uspechu kohokolvek na TdF, kto ma akekolvek dlhodobe ciele a je jedno, ci je to boj o zlty, zeleny, biely alebo puntikovy dres. Porte je tam ako zaloha, ked vsetko bude klapat, bude aj on na peknom mieste v top10, ak sa Froomeovi nieco stane v prvom tyzdni, bude mat za ulohu vyhrat namiesto neho. Tim by mohol nieco predviest aj v sprintoch, ma famozneho leadouta a slusneho sprintera, najma od tazsich dojazdov, lenze obaja spominani borci su uz upraveni pomocnici do hor, najma do uvodnych sekcii dlhych kopcov, co samozrejme je dvojity problem - v prvom rade budu musiet pomahat v kopcoch, ako aj na rovinach a tahat cely peloton, z toho vyplyva, ze na nejake vlastne aktivity nemozu moc pomyslat, resp. mozu, ale sil im uz moc nezostane, zaroven su podstatne vychudnutejsi ako normalne, takze ani tej sily a vybusnosti im na podobne kusky moc nezostane. Stannard je ten hlavny borec do rovinatych etap, zvysok su vrchari roznej urovne, klucovymi by mali byt najma Sivtsov a Kiriyenka, najma ak bude vo forme, ktoru mal na uvod sezony, kde bol jednoznacne najlepsim domestikom sveta.


Cannondale, Sagan a jeho pomocnici. Cely tim je v podstate zalozeny na Petovi pocas celej sezony, najma ked Basso uz nato nema, resp. zaroven mal neprijemne zdravotne problemy (najdenu cystu pred Girom). V rovinatych etapach tam budu ine timy, ktore si budu verit a budu tvrdo makat proti akymkolvek unikom, tu si snad odpocinu, tie semihorske etapy, tam bude ich priestor, aby zamakali a unik pohltili, mozno sa najde niekto, kto im pomoze, ale v tychto etapach bude mat Sagan najvacsie sance na uspech a zaroven tempo by mali znicit vacsinu jeho konkurentov, minimalne ich dostat do problemov, ktore ich v sprinte v zavere bude stat vitazstvo. V horskych etapach - Sagan moze ist do uniku, s cielom minimalne zobrat 20bodov do sutaze o zeleny dres na bodovacom sprinte, samozrejme, ak profil nebude vylozene vrazedny, aj vyhrat etapu a pridat dalsie body oproti klasickejsim sprinterom (aj ked ani ti nie su na tom az tak zle z pohladu vrcharskych schopnosti - najma Greipel, ale aj Cav sa velmi zlepsil). Osobne si myslim, ze Cav vyhra zeleny dres, tych rovinatych etap je prilis, bodovanie je jasne nadstavene a ani snaha Peta v horskych/semihorskych etapach nemusi stacit. Vyhodou moze byt, ze Kittel/Greipel nie su o moc horsi ako Cav, nevyhodou bude, ze tito dvaja by mu mali pravidelne brat body v rovinatych dojazdoch. On potrebuje koncit pravidelne aspon v top5, zaroven by potreboval raz prekvapit a prip. aj rovinatu etapu vyhrat, minimalne skoncit druhy. Samozrejme, do hry sa mozu zapojit pady, tech. problemy na konci etap, nejake diskvalifikacie za nebezpecne pocinanie v dojazdoch apod., to sa predvida len tazko. Hodnota mozno lezi na Cavovi, ale pri kurzoch 1,9 a 2,2 hladat hodnotu u zeleneho dresu na TdF je trochu komicke, ani sa o to nesnazim. Az zavod moze vytvorit hodnotu, ked do toho zasiahnu rozne vplyvy, ktore som spominal a niekto si vytvori naskok apod. Zvedavy som na De Marchi, urcite skusi svoje stastie v jednej, dvoch etapach v uniku a na Dauphine prijemne prekvapil, vykonom, ale aj vitazstvom v jednej z etap.


Lotto-Belisol, rozpolteny tim, ako je uz zvykom. JvdB2 bude v kopcoch nato znova skoro sam, k ruke snad len De Clercq, mozno Adam Hansen, ktory zaroven skusi v jednej z etapa svoje stastie v uniku. Inak sa vsetko toci okolo Andreho Greipela. Privaza na TdF najlepsie zjazdeny tim, ktory uz ma za sebou mnoho sprintov v tomto zlozeni - Sieberg - Roelandst a Henderson, zaverecne 3 clanky vlaku, predtym samozrejme zamakaju aj Bak (tiez kandidat na kvalitny unik v jednej zo semihorskych etap), prip. Hansen/Willems. Tim ma mnoho cielov, ak ich naplni co i len z casti, bude to dobra TdF

BMC, to zasa bude smutna show. Dvaja lidri, Tejay by mal byt tym hlavnym, ale Cadel na TdF nejde len pre zabavu. Od Cadela necakam nic po tom, co absolvoval Giro a pomerne uspesne, resp. lepsie to dopadnut nemohlo. Cadel si urcite mysli, ze ma na top3 na TdF, Tejay si mysli to iste a uz nebude robit to, co musel minuly rok, tj. tahat v kopcoch trapiaceho sa Cadela, napokon aj tak bol na 5.mieste, ale bez toho mohol byt napr. 4., aj ked napr. strata na vitaza bola priepastna (nejakych 15minut). K tomu Gilbert, ktoreho hviezda pohasina, rozhodne nie je jeho hodnota taka, ako je v BMC skvostne plateny (podobne Thor Hushovd..). Zvysok pomocnici, tim bez sprintera, mozno v tazsich dojazdoch sa tam bude mackat Gilbert, ale to skor, aby spravil problemy, nez nieco vyhral.

Radioshack, podobne ako BMC, mnoho lidrov/moznych lidrov, ale ziaden, ktory by mal byt stopercentne v top5. Uz taka klasika, tj. tento tim by mohol vyhrat klasifikaciu timov, oni malokedy zvesia nohy a mozu byt v pohode traja-styria do top15 (Schleck, Kloden, Zubeldia, Monfort..). Schleck sa hlada, niektori si myslia, ze sa na TdF najde, tj. najde svoju formu 2-3 roky spat, az taky optimista nie som, uspechom by bola skor vitazna etapa z uniku, ale ked sa bude snazit drzat lidrov, nebude mat ani top umiestnenie celkovo a ani etapu, pretoze mu nikto nedovoli si vypracovat na peloton nejaky vacsi nebezpecnejsi naskok. Tim bez klasickeho sprintera, Gallopin bude aktivny v tych zlozitejsich dojazdoch a la Sagan.

Europcar, som trochu sklamany, ze na TdF sa neukaze Bryan Coquard, bol som zvedavy, ako obstoji v porovnani s top sprinterskou zostavou, myslim, zeby sa nestratil. Tim ma ine ambicie - byt aktivny a chodit do unikov, resp. dostat znova svojich jazdcov do top10, vyhrat nejaku horsku etapu a pod. Rolland, tam bude jasny ciel, skoncit, co mozno najvyssie v GC poradi. Ja mam tohto jazdca velmi rad a uspech mu prajem, aj ked zatial som trochu skepticky. Tommy V alias Le Chouchou, milacik francuzskeho publika, uz menej oblubeny v roznych unikoch pre jeho gesta, ktore maju nabudit dojem, ze uz nemoze, ze uz zvysku uniku nie je schopny pomoct, tak sa len vzadu vezie a nestrieda, aby pred cielom prisiel nastup a nikto nebol schopny ucinne reagovat a ak sa mu to aj tak nepodari, dokaze predviest velmi dynamicky sprint, jednoducho agresivny borec so vsetkym, co k tomu patri, s klasickou grimasou na tvari a s roznymi podlymi strategiami. Tim bude bez sprintera, mozno Yukiya Arashiro, ale to je skor sprinter tretej kategorie.

Astana, znova dvaja lidri, Brajkovic a Fuglsang. V niecom to je vyhoda, tim ma nahradny plan, ked sa jednemu nieco hned na uvod TdF stane, na druhej strane, ked obaja preziju nastrahy prveho tyzdna, prichadza problem, aj ked tito dvaja pojdu za svoje, akokeby ani nejazdili za ten isty tim. Vedie sa tiez diskusia, co jeden, resp. druhy predvedu na TdF. Fuglsang, znova nastartoval velky hype po vykone na Dauphine a celkovom 4.mieste, naopak Brajkovic, ten akokeby ani neexistoval, nikto ho nevidi utocit na top10, nikto mu neveri. Ja by som skor veril Jani, ak samozrejme uz dnes nenabehne na nejaku prekazku u krajnice a neskonci pre neho Tour skor nez vobec zacala. Jani totiz doteraz len trenoval, zaroven ukazal znamky formy v zaverecnej casovke na TdS, co bola nielenze casovka, ale v podstate aj dlhe neprijemne stupanie. Jani uz nieco ukazal, Fuglsang ma sancu potvrdit, ze nie je taky traged na GT zavody, ako sa to mohlo v minulych rokoch javit, zaroven ma konecne sancu, minimalne spolulidersku sa naplno realizovat. Astana bez svojho elitneho sprintera, ktoremu by etapy vyhovovali, co je skoda, ma tu zopar agresivnych jazdcov, jazdcov do unikov, ktori by mali zaznamenat aspon jedno etapove vitazstvo, to je cielom v podstate kazdeho timu (mlady Lutsenko, klasikar Gasparotto, semisprinter Gavazzi, agresivny jazdec Muravyev, uz zhasnuta hviezda Kashechkin).

FDJ, tj. ovecky Marca Madiota, kazdy, kto sledoval minulorocnu TdF si spomenie, ako mocne podporval Thibauta Pinota na ceste za etapovym triumfom. Tim, ktory bude vidiet, to je jasne. Osobne som nejako nezachytil, preco na TdF nebude Arnaud Demare, resp. preco Madiot uprednostnil Bouhanniho. Neviem, mozno nejake zranenie, ale skor nie. Nacer je samozrejme rychly borec, mozno rychlejsi ako Demare, ale pred sezonou sa hovorilo, ze Demare TdF a Bouhanni Giro + Vuelta. Z GC pohladu je tam Pinot, je tam Jeannesson, do unikov Fedrigo/Roy/Vichot/Geniez, ako podpora do sprintov Nacerovi Fischer/Roy/Vichot/Bonnet, jednoducho pekne zlozeny tim, ktory bude vidiet a ktory by minimalne jednu etapu mal vyhrat, plus zopar dobrych umiestneni a top10 v GC poradi.

AG2R, jediny rozdiel oproti FDJ je v tom, ze nemaju sprintera, resp. top sprintera na placky, maju tam malinkeho Dumoulina, ktory je ale skor sprinterom do kratkych stupani pred cielom, resp. do sprintov a la Sagan, tj. nieco zamotane, nieco, co sa aspon trochu zdviha/stupa do kopca v cieli apod. Peraud/Gadret/Dupont/Bardet, stvorica jazdcov, ktora bude vidiet v kopcoch, Peraud zrejme hlavny borec na GC, pretoze ma aj velmi dobru casovku, zvysni traja sa budu snazit utocit a ukazat sa, resp. pomoct Peraudovi, aj ked Gadret zrovna nema naturel pomocnika (viz. situacia par rokov dozadu na TdF a konflikt medzi Rocheom a prave Gadretom). Do unikov, samozrejme Blel Kadri, ten bude minimalne v troch, Riblon minimalne v dvoch, Bardet bude skusat vselico, mozno aj nejake late attacky v semihorskych/klasikarskych etapach, ale aj v kopcoch, kedze bude z pohladu GC lidrov velmi skoro nezaujimavy (nepojde na GC poradie) a kvalitu v kopcoch tento mladik ma obrovsku). Urcite tim, ktory sa oplati sledovat.

Team Saxo-Tinkoff, Contador a este raz Contador. Ceski priaznivci mozno dufaju, ze sa mu nieco stane a Roman bude GC lidrom timu, az pokym nepride nejaka etapa v tretom tyzdni a Roman ako inak rupne, vystupi si a GC poradie bude ta-tam. Roman ako domestik bude velmi dobry, o tom nepochybujem a osobne si myslim, ze Contador, aj ked mozno nenajde tu top formu, zavod minimalne zatraktivni. Dufam, ze nastane spanielska aliancia, ktora vyvori tlak na Sky. Mnoho pomocnikov pre Contadora do kopcov (Rogers, Roche, Kreuziger, Hernandez), do semihorskych usekov, uvodov kopcov (Paulinho, Noval) a na roviny (hlavne Tosatto, ale aj Noval, mozno Bennati). Bennati bude dufat v uspech v nejakej zamotanej etape, uz nema ten top vykon a skor je nebezpecny v etapach, ktore mierne stupaju do ciela, prip. v etapach, kde on vydrzi a klasicki sprinteri nie.

Katyusha a jasny lider JRod alias Purito. Katyusha ma ale aj skveleho sprintera vo svojich radach - Alexandera Kristoffa, co samozrejme moze sposobit urcite problemy JRodovi v prvom tyzdni, najma v zaveroch etap. JRod ma k sebe najma verneho druha Dani Morena, pomoze urcite aj Trofimov/Vorganov/Brutt, ruske trio, ktore skusi aj nejaku etapu z uniku, taktiez je tam skvely pomocnik Losada. Kristoffovi najviac pomoze leadout Gatis Smukulis, ktory je aj sam velmi kvalitny sprinter. Rusi budu na zaciatku mozneho vlaku Katyushe, Kuschynski bude mat svoju ulohu pred Gatisom a zaverecne duo to potom musi nejako dotiahnut. Kristoff zlepsil vyrazne svoju oriantaciu v baliku, ako aj poziciu do sprintov, na druhej strane, ten tim nie je koncipovany len okolo neho, ako je to v pripade Cav/Sagana/Kittela, resp. ako u Greipela, ktory ma okolo seba svojich 3 dlhodobych pomocnikov.

Euskaltel, necham sa prekvapit. Antonovi ako lidrovi moc neverim, nie je dovod mu verit, na TdF ide prvykrat ako lider. Urcite budu Baskovia agresivni a ja im zelam aspon jedno etapove vitazstvo. Vybojovat ho moze ktokolvek, vela vkladam do dua Izaguirreovcov - tj. Gorka a Jon, ktori vyzerali, ze dobre ladia formu na TdF. Samozrejme je tu Nieve, ktory tiez nevyzeral v pripr. zavodoch marne, talentovany Sicard, ktoreho zabrzdili v super kariere zranenia, stary mazak Astarloza, ktory vie, ako sa na TdF vyhravaju etapy z uniku - ten potencial v kopcoch je masivny, snad to do tych kopcov aj v zdravi preziju, pretoze prave Euskaltel v uvodnych etapach najviac pada/sposobuje najviac padov.

Movistar, extremne nabity tim, ono v podstate kazdy jazdec Movistaru jazdi velmi dobre celu sezonu, na kazdom zavode su vidiet a skoro vsade zaznamenavaju skvele vysledky. Lidrom by mal byt Alejandro Valverde, lenze Quintana tak zaujal v tejto sezone, ono sa vedelo, ze je velky talent, ale ze uz bude vyhravat zavody v tej najvacsej konkurencie, resp. ze dokonca vyhra casovku (resp. skoro vyhra, porazi vsetkych GC lidrov o parnik) proti elitnym casovkarom. Otazna je jeho forma, kedze odvtedy sa pripravoval vo vysokohorskom prostredi Kolumbie a do Europy sa vratil az tesne pred TdF. Je tu tiez Rui Costa, vitaz TdS par tyzdnov dozadu. Tim vyzera aj skvele z pohladu casovky - Rui je vyborny casovkar, Valverde slusny a Quintana tiez, dalej je tu dlhodobo skvely borec na roviny Jose Ivan Guttierez, najlepsi spanielsky casovkar sucasnosti Jonathan Castroviejo, ako aj Andrey Amador, kostaticky allrounder, ktory je v casovkach lepsi den odo dna. Mozno zostava mohla byt casovkarsky este lepsia, keby bol v time britsky sampion Alex Dowsett, ten ale pojde zrejme len kombinaciu Giro/Vuelta. Do hor je tu aj Ruben Plaza, samozrejme Andrey Amador, pomocnik na roviny Imanol Erviti a sprinter JJ Rojas, ktory je ale aj velmi kvalitny vrchar, mozno to bude skor jeho uloha, rozbiehat vlak v uvodoch stupani a vytvori dobru poziciu k utoku Valverdemu/Quintanovi. Najvacsi problem vidim v tom, ze sa niekto nepodriadi Valverdemu, resp. problem vidim v tom, ze sa vsetci podradia a Valverde nato nebude mat (aj ked si myslim, ze Valverde velmi milo prekvapi). Snad Quintana dostane sancu aj na vlastnu sebarealizaciu..

Cofidis mam v zuboch po tom, co Dani Navarro stvaral na Dauphine. Taaramae je dobrym zavodnikom do urcitych etap, ale ma tendenciu zhoriet v jednej etape a tym sa jeho sen na top10 vacsinou rozplynie. Do kopcov je to fakt nabita zostava, aj ked ani jeden podla mna nema na top10, pricom napr. 4 maju nato byt top20 (Coppel, Navarro, Taaramae, Le Mevel). Do sprinto leda tak Angel Mate, aj to len do takych specifickych, prip. znova do top20 na cistych rovinach.

Lampre, Cunego ako lider, tomu neverim. Viacej som zvedavy na Przemyslawa Niemieca, ktory isiel skvele na Gire a ja si myslim, ze ma nato byt top10 aj na TdF, najma z dovodu, ze na Gire nemohol ist naplno, pretoze vzdy cakal na Scarponiho, ako aj preto, ze na Gire bolo mnoho horskych etap zrusenych/zmenenych k lahsiemu. Do sprintov Ferrari, do tych placiek a Cimolai ako mozny zaskok, prip. do etap, kam sa Ferrari nedostane. Som tiez zvedavy, co v casovkach predvedie Malori a v ktorej etape skusi svoje stastie v uniku.

OPQS, Cav, Cav a Cavendish do tretice. Ultravlak, ktory mozno bude mat na uvod problemy z pohladu zjazdenosti, ale inak ma velku silu a tah, vsak je to jeden sprinter/rychlik vedla druheho. V TTT budu velkymi favoritmi, na GC sa ponuka Kwiatkowski, aj ked zatial si myslim, ze to je skor borec do tyzdnovych zavodov/klasik, kde ten doraz na dobru casovku, resp. vybusnost je vacsi. GC je aj o stabilite vykonov a regeneracii po jednotlivych etapach v rychlom slede, to bude pre mladeho Poliaka novinka. Ale nie je na nom tlak vysledku, takze moze len prekvapit, aj ked ako inak mu kazdym dnom bude uberat dost sil ucast v spominanom vlaku. Tiez dufam, aj ked moc neverim, ze Peto Velits v jednej etape prekvapi a ukaze sa v dobrom svetle, vitazstvo v nej by bol prijemny bonus.

Belkin, alias Blanco alias Rabobank, prvykrat na Tour v novych farbach noveho hlavneho sponzora, takze nejaky neznamy zeleno-cierny dres, to bude prave tento holandsky tim. Trochu mi bude chybat Theo Bos, samozrejme, hned v 1.etape by sa zaplietol do hromadneho padu 300metrov pred cielov, zranilo by sa x jazdcov a on by bud doranany pokracoval este par dni, alebo hned odstupil, ale jeho rychlost a dalsi rychlik bude na TdF chybat - ked uz je tych sprinterskych etap tak vela, tak nech je aspon vacsia sanca, ze nebudu vyhravat stale ti isti/ten isty. Snad Bauke nieco predvedie, podporu ma slusnu, ale Rabobank je znamy tym, ze k padom nema nikdy daleko a vacsinou sa prave pady zacinaju pri ich time/pri ich jazdcoch, takze sudy budem robit az po prvom tyzdni ohladom ich sanci na nejake vysledky.

Garmin, velmi nabity tim a v podstate dalsi kandidat na post najlepsieho timu celej TdF. Ten vrcharsky potencial je masivny - Talansky, D.Martin, tazko skuseny Hesjedal v tejto sezone, Vandevelde, Danielson, ako aj Dennis, ktory tak prekvapil na Dauphine. Mozno Jack Bauer trochu prekvapil v nominacii, zvysne mena maju jasnu ulohu. V sprintoch budu bez nejakeho velkeho mena, kaslu na Farrara, nebudu kvoli nemu formovat vlak, radsej vsetko sustredili do kopcov, prip. do unikov. Navardauskas dokaze zasprintovat, to uz pozname, samozrejme nie, ked je cely peloton pohromade a zaver je cista placka, ale inak moze byt velmi nebezpecny. Mnoho vybornych casovkarov v time - Talansky, Vandevelde, Navardauskas, Millar, Dennis, Bauer, velmi kvalitni Hesjedal a Danielson a slusny D.Martin, takze v TTT znova budu patrit k timom, ktore by mali ziskavat, nie stracat. Taktika timu je jasna, utocit, utocit, utocit a tym vytvarat tlak na Sky/ine timy, maju mnoho moznosti, najma trio Martin/Talansky/Hesjedal, ktore realne moze utocit na top5, ak tato strategia vyjde. Moj kon je Andrew Talansky, dokonca prave na top5, ked budu nejake pady, mozno aj na top3, ale to uz je zatial vo hviezdach.

Orica GE, australsky projekt, ktory sa tak dobre minulu sezonu v jarnych klasikach rozbehol zacal trochu preslapovat na jednom mieste. Matt Goss neplni poziciu elitneho sprintera, skor sprintera vyrovnaneho, alebo neschopneho vyhravat etapy, aspon z casu na cas porazit tie najvacsie mena. Vrcharsky tim nema moc, co ponuknut, bud su ti jazdci masivne limitovani svojou kvalitou, alebo svoj potencial z urcitych dovodov zatial nepredali (napr. Tekleheimanot). Cam Meyer ma potencial, ale skor zavodnika na tyzdnove etapaky, ktore su postavene pre kvalitneho casovkara schopneho drzat sa najlepsich vrcharov, pricom vrcharske etapy budu bud kratke, ze sa tam nebude dat mnoho stratit, resp. budu to dlhsie mierne stupania, kde sa tempar udrzi. Vsetko je postavene okolo Gossa, ktory ma jednu z poslednych sanci ukazat, ze je stale tym elitnym sprinterom, ako to 2 roky spat vyzeralo. Ma okolo seba idealny vlak, ktory celu sezonu pracuje vyborne, zial ten finalny clanok v mnohych pripadoch zlyhal, tj. etapu nevyhral. Ono by top5 skoncil skoro kazdy slusny sprinter, keby mal taku skvelu podporu timu. Je tu aj Cam Meyer, ako som spominal, zatial nema nato, aby sa v kopcoch pravidelne co i len drzal najlepsich, v jednej dvoch etapach to zvladne, v tretej strati, zaroven je v kopcoch bez podpory, najlepsim dalsim vrcharom je Albasini, ktory to dozaista radsej skusi v nejakom uniku, Gerrans to skusi tiez v nejakom uniku, prip. aj v sprinte, keby Goss nahodou nestacil - vsetkych ale limituje Goss, ten ked bude zdravy, vsetci budu makat pre neho, cim ich vlastne sance budu trpiet. V TTT budu slusni, ale nevidim to nato, aby boli co i len top3, je tam sice Tuft/Meyer a mnohi tempari/sprinteri, ale este mi tam chyba jednoducho nieco, tym nechcem povedat, ze z pohladu TTT je ten tim spatny, na ich pomery ale trochu horsi, nez sme dlhodobo zvyknuti.

Argos, tu je to jasne, sprinty, sprinty a znova raz vsetko do sprintov. Marcel Kittel mal minuly rok na TdF smolu a Argos toho teda moc neukazal. Suboj Cav/Greipel/Kittel by mal byt rozhodne zaujimavy a ukaze sa, ako su jednotlivi rychlostne na tom, ked su vsetci vo forme, resp. mali by byt vo forme, pretoze pre vsetkych je to logicky vrchol sezony. Degenkolb bude cakat na svoje sance v etapach, v ktorych Kittel nebude schopny sa udrzat balika a zaroven budu urcene pre odolnejsich sprinterov. Nebude leadoutom Kittela, sice vo vlaku bude, to je jasne, ale leadoutom je uz tradicne Tom Veelers, ktory ma skvely prehlad a orientaciu v baliku a ako inak, ani jeho nechyba masivna rychlost, viz. TdF minuly rok, ked zastupoval v etapach Kittela ako ich hlavny sprinter. Mozno to tim bude skusat v nejakych etapach aj do uniku, bolo by ale obrovskym prekvapenim, s tym, co sem priviezli, aby z nejakeho uniku ich borec uspel, tj. danu etapu vyhral. Inak povedane, najnudnejsi tim TdF.

Vacansoleil potrebuje vysledky, potrebuje sa ukazat. Na ukazanie ma dostatok dobrych jazdcov, ci prida aj vysledky je vo hviezdach. Zatial mal tim smolu, nebol schopny dotiahnut niektore veci do spravneho konca, mali problemy, ci uz zdravotne, prip. ako inak s nejakymi dopingovymi/pasovatelskymi vecami (Rujano), takze ani na Gire neprisli dolezite pozitivne vysledky, vsetko tak musia vkladat do TdF. Timu ide o prezitie vo WT, k tomu potrebuju top10 vysledok v GC, nejake vyhrane etapy, prip. aj puntikovy dres. Hoogerland, holandsky majster, bude dozaista robit vybornu reklamu timu, bude aktivny, ako je uz zvykom a mozno za aktivitu bude odmeneny vitazstvom v etape. Asi nevyhra puntikaty dres, ale minimalne to skusi a nosit ho chvilu dozaista bude. De Gendt, vsetci v time veria, ze najde formu z minulorocneho Gira a zautocit na top10, je tu tiez Wout Poels, v tejto sezone nenapadny a nevyrazny, Lieuwe Westra, schopny vyhrat etapu, dobry vrchar, aj ked forma asi nebude gradovana prave na TdF, ale rozhodne dobry pomocnik do roznych typov etap, dobra moznost do uniku, Lagutin, dalsi velmi dobry vrchar, agresivny jazdec, Flecha to iste, v uniku dozaista bude (zaujimavost - tito dvaja boli prave obetami v jednej z etap, ked ich zrazilo auto a odhodilo do ostnateho drotu v blizkosti cesty, samozrejme, vtedy este nejazdili v jednom time). Je tu aj silne trio do sprintov - duo nosiace slavne meno Van Poppel, starsi Boy a najmladsi ucastnik 100.rocnika - Danny Van Poppel. K tomu tu je dalsi rychlik Kris Boeckmans, stale nenaplnil svoj potencial, podla mna ma na lepsie vysledky, ale bud ma smolu, alebo zlu podporu, alebo a to vacsinou, jednoducho zlu poziciu do zaverecneho sprintu. Urcite zaujimavy tim, ktory sa oplati sledovat a ktory bude vidiet prakticky nonstop.

Sojasun, znova dostali divoku kartu a za nu sa musia organizatorom nejako odmenit. Aktivita je samozrejma, otazkou je, ci k nej nieco aj navyse pridaju, alebo zostane len pri 17-18 utokoch/akciach v unikoch. Ten tim je na papieri rozhodne najslabsi zo vsetkych 22 ucastnikov, Brice Feillu by mohol utocit na puntikaty dres spolu s utokom na nejaku etapu. Zvedavy som na El Faresa v unikoch, zvedavy som na duo Hivert/Simon v tazsich rovinatych etapach a v ich koncovkach, zvysni borci su uz menej znami, domaci jazdci, ktori do toho daju vsetko, ked uz dostanu svoju ciastkovu sancu v jednej z etap.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 30.06.2013, 11:31 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

2.etapa:

Po vcerajsku sa citim ako vitaz - tj. som velmi rad, ze som sa nesnazil nic z ponuky nasilu vyberat (ci uz dlhodobe tipy, ako aj tipy na samotnu prvu etapu), kedze som odhadoval, ze prva etapa bude vsetko len nie pokojna uvodna etapa s nudnym sprinterskym zaverom na konci dna.

Stalo sa toho vela, kto sa o to zaujima, si mohol vela veci precitat a ini zasa mnohe videli na vlastne oci (od autobusu GE na cielovej rovinke/ciare, cez 2krat zmeneny ciel v dosledku stojaceho autobusu, co vyvolalo logicky este vacsiu paniku a chaos v pelotone, nez keby nieco podobne nenastalo, to vyustilo v mnohe pady v zaverecnych 10km, aj zial v niektore tazsie, aj ked to vyzera, ze na starte dnesnej etapy predsalen uvidime kompletnych 198 hlav).

Samozrejme pady maju dopad aj na dnesnu etapu. Tony Martin napokon nastupi, ale bude rad, ak etapu bez dalsich problemov dokonci, rozhodne sa neda ocakavat, ze by splnal svoje povinnosti v Cavovom vlaku. Peto Sagan zial padal tiez, pad to bol tazky, ale Peto sa zatial tvari, ze to nic nie je, ze on je silny ako "Hulk" a ze nieco podobne ho jednoducho nemoze zastavit. Uvidime... Greipelovci to prezili v pompou, aj ked aj Andre mal smolu, tentokrat technickeho razu (aj ked bol tam suvis s hromadnym padom..) - zvysok jeho vlaku si dokonca v zavere zasprintoval, dvaja boli v top10 (Henderson, Roelandst). Kittel/Kristoff obstali najlepsie, Cavendisha zabrzdil pad, ale sam nepadol, takze tiez relativne dobre dopadol, aj ked v boji o zeleny dres stratil zrejme najviac.

Dnesna etapa bude hornata, aj ked vyraznejsie hory su v strede etapy, po ktorych logicky bude nasledovat mierny, ale dlhy zjazd. Zadrhel pride 13km pred cielom, cca kilometrove stupanie s priemerom nieco menej ako 9% by malo situaciu nemalo zamotat. Kittelovi neveri nikto, otazkou je, ako to zvladne duo Greipel/Cavendish. Vsetko zavisi na time Cannondale, resp. aj na inych timoch, ktore by mohli Saganovcom pomoct s ostrym tempom pocas vacsiny etapy. Plati totiz, cim tazsia etapa, tym lepsie pre lepsich sprinterov-vrcharov. Ak sa pojde lazo-plazo, hrozi, ze uvidime klasicky hromadny sprint, kde sa mozno nedostanu len borci ako Kittel, mozno Bouhanni. Lenze, ked Saganovci nepojdu tempo (z dovodu slabsej kvality timu, ktora sa uz vlastne vcera ukazala a bola jednou z pricin, preco to odniesol prave Peto a nie niekto iny z timu..), hrozi, ze velku sancu dostane unik. Ta etapa je pre unik vyborna, samozrejme, lepsia by bola v druhom/tretom tyzdni. Najvacsiu chut budu mat Francuzi ukazat sa, predsa len, 2.etapa bude pokracovanim prvej, ak vyjde unik, niekto z uniku sa bude tesit zo zisku zlteho dresu (zalezi, kto z uniku bol na tom najlepsie vcera, kedze vsetci jazdci napokon dostali cas vitaza vcerajsej etapy - dovodom bol nefunkcny system merania na 3km do ciela, kedze ten sa v dosledku autobusu na poslednu chvilu premiestnil na metu 6km).



A.Kristoff to win (1,5/10 - 19,0 - Sportingbet)
A.Greipel to win (1,5/10 - 19,0 - Paddypower)



Dva hlavne picky. Znova su na mieste obavy z dalsich padov, kvalita vozovky v okoli Ajaccia nie je zrovna najlepsia, rovnako ako charakter ciest, ktore su uzke, zatocene a pre jazdcov urcite nachystaju mnoho malych nastrah. Greipel - na Cava je maly kurz a Greipel nie je o moc horsi sprinter, zaroven podla mna o malo lepsi vrchar, aj ked je otazkou, ako na tom su jeho vrcharske schopnosti prave teraz (predsa len top sprinteri ladia pred TdF najma svoju formu na poslednych 100-200m, aby boli schopni dosiahnut, co mozno najvacsiu rychlost). Greipel je tak jednoducho pick nato, ze etapa bude mdla, ale uniku to aj tak nevyjde, resp. v kopcoch sa pojde na pohodu, unik si nieco vypracuje, ale nebude to moc, v zjazde zacnu pracovat sprinterske timy a 1km kopec pred cielom borci nejako preziju, zaroven Greipel bol vcera bez ujmy, rovnako jeho tim, tu je jasna vyhoda oproti Cavovi, ktoremu bude chybat predovsetkym Tony Martin. Na Sagana je ten kurz priserny, dokonca by to bol snad podkurz, aj keby vcera tazko nepadol, s tym padom je to uplny joke a v podstate hram proti tomu kurzu. Druha vec je, ze mu fandim a bol by som rad, keby dnes vyhral, ale treba oddelovat emocie a racionalne tipy/pohlad na kurz. Kristoff je potom ten Saganovsky nahradnik, ked Peto jednoducho nebude na svojich 95% vykonu (100% to nebude po vcerajsku urcite). Kristoff si moze verit, 2.miesto mu urcite dodalo sebavedomie, rovnako aj fakt, ze sa vyhol vsetkym padom a uskaliam prvej etapy.

Potom hram x tipov na vysoke kurzy, tj. mozne prekvapenie z uniku - B.Kadri (151,0), L.P.Nordhaug (201,0), I.Izaguirre (301,0), R.Bardet (301,0), A.Geniez (301,0), B.Feillu (301,0), D.Veilleix (301,0), J.El Fares (501,0). 8 statocnych, zastupene timy, ktore urcite budu aktivne, tj. domace timy, jazdiace na divoku kartu, resp. timy, ktore chcu byt aktivne. Vacansoleil tiez niekoho posle, mozno prave Johnnyho, ale ten skor bude zbierat body na premiach a plytvat silami, zaroven vcera padal.. Kadri a Bardet z AG2R, El Fares a Feillu zo Sojusanu, Veilleix z Europcaru, Geniez z FDJ, Nordhaug z Belkinu a Izaguirre z Euskaltelu. Vklady su samozrejme nizke, spolu cca 1,5u.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 7.07.2013, 8:35 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

9.etapa:

Betting cohokolvek nie je o tom, co si clovek mysli (tj. kto vyhra bez zaujmu o kurz), ale o tom, mat primarnu myslienku a tu pomocou kurzov pretransformovat v realne tipy.

V minulych dnoch som v niektorych etapach nieco skusal, ziadne velke akcie, je to TdF a tych sanci pre mna ako tipera je malo - z dvojiciek som uz vyrastol, resp. z tych do 2,0 a tesne nad 2,0, nizke kurzy si zahram, ale musim byt o tom presvedceny a takmer vsetko musi hrat pre tip, zaroven v poslednom case to moc nefungovalo, co je pomerne jasna ukazka v praxi, ze tymto sposobom dlhodobo cesta nevedie.

------------------------------------------------------------------------------------

K samotnej etape. Snad konecne uvidime na cele pocetny unik, ktory to aj dovezie uspesne do ciela. Vedia to aj bookies, takze to nie je az take terno, ale vzdy sa da s tym bojovat a ked som presvedceny, myslim si to, ze unik vyhra, je to vzdy lepsie nez nejaka nejasna etapa, ktora moze skoncit akokolvek a vysledok zavisi fakt o nejakej drobnosti, ktora urci, ktora ta skupina zavodnikov bude mat najvacsiu sancu (viz. 7.etapa napr., da sa povedat aj vcera, aj ked vcera zjavne vyhral v internom suboji hlad pred rozumom (inak povedane, Froome nad Brailsfordom).

Sky ma zlte, nie je to skoro? Ano je, budu musiet kontrolovat tri rovinate etapy v utorok/stredu/stvrtok, co nie je pre tim ako Sky rozhodne pozitivna vec z pohladu najma tretieho tyzdna. Aj preto z taktickeho pohladu vcerajsia etapa nebola zrovna idealna, pravdou je, ze kvalitu uniku/pocetnost uniku Sky moc neovplyvnuje, rozhodne by Brailsford bral, aby vcera vyhral unik a aby Froome tento utok uskutocnil uz len v suboji GC lidrov, nie o etapove vitazstvo. Samozrejme, zavodnik Froome mal iny nazor, trochu kratkozraky. Dnes, ked stratia dres, tak sa toho az tak moc neudeje, v podstate nic, idealne by bolo, keby zlty dres dostal nejaky malo nebezpecny jazdec, len velmi tesne a zaroven pre dany tim by to bolo velmi prestizne, co je skoro pre kazdy tim.

V uniku teda mozeme vidiet mnohych jazdcov, dokonca aj pod 6-7 minut, ak Sky bude chciet stratit dres. To sa samozrejme moze zvrtnut, ak unik bude pocetny a dostane nejaky vacsi naskok - za danych okolnosti by sa uz timu Sky velmi zle kontroloval a mohol by v cieli mat vitaz vacsi naskok, nez si Sky dopredu predstavovali.

Moj dnesny vyber moznych vitazov: Tommy V alias Voeckler, ano, najmensi kurz na neho, vcera dmntne utocil, som cakal, ze uz pokojne dolezie do ciela a zautoci zajtra, kde su jeho sance stokrat vacsie, zial, nestalo sa tak, zautocil, nemalo to ziaden zmysel, onedlho ho pohltili. Nepriaznive na tom je, ze sa vobec ukazal, aj preto su take nizke kurzy, nepriaznive je aj to, ze plytval silami - tj. nizsie kurzy a v podstate o nieco nizsie sance priniesol jeho vcerajsi radoby utok. Chavanel/Fedrigo, utocit mozno budu, su to take ocakavane francuzske zbrane do uniku, ale tie kurzy sa mi nezdaju prilis dobre, ked vidim tu etapu. Vybral som si ine mena, v lepsich kurzoch, v podstate od 70 do 100 - Andrey Amador, kostaticky agresivny zavodnik, vyborny vrchar, velmi dobry zjazdar a casovkar, profilovo mu to bude sediet. Gorka Izaguirre, vcera masivne stratil aj s bratom, cakam nejaku srandu dnes, predsa len je dopredu jasne, ze ked vcera nemali nikoho v uniku, tak v druhej domacej pyrenejskej etape v uniku budu mat aj dvoch borcov - Nieve/Anton su prilis nebezpecni z pohladu GC poradia, tych Sky rozhodne nebude chciet nikam pustat, takze sa ponuka Gorka, prip. Mikel Astarloza, ktory vcera stratil tiez cca 10minut. Lars Petter Nordhaug, Belkin je urcite spokojne s priebehom TdF, v prvom tyzdni sa skoro uplne vyhli vsetkym padom, vcera 4. a 5.miesto v cieli, co je fantasticke, k tomu to skusal Gesink, aj ked to postradalo nejaku stavu a kvalitu, cakam, ze agresivne snahy o etapu budu pokracovat, Nordhauga som skusal aj naposledy, skusam ho znovu. Dobry vrchar a zaroven aj vyborny klasikar, dobry sprinter, pre dnesnu etapu dobra kombinacia. Michael Albasini, GE stratilo poslednu vysadu vcera, tj. zlty dres a moze sa sustredit na zveladenie ich 2 etapovych triumfov. Albasini zatial tichy muz, dnes v uniku urcite bude Simon Clarke - dovod, body v boji o puntikaty dres, co je jeho jasny ciel, Albasini by tam potom bol kvoli etape - dobry vrchar, agresivny jazdec a najma, nadpriemerny sprinter z radov vrcharov, pre neho su taketo etapy ako robene. Alexandre Geniez, znova tento talentovany Francuz. Dnes to FDJ moze rozohrat rozne, ma na to jazdcov, ale Geniez je taky najlepsi klasicky zavodnik do uniku - uz nieco straca a z pohladu Sky nie je moc nebezpecny pre GC, to keby nieco skusal Pinot, aj ked vcera dost stratil, nebezpecenstvo by to predstavovalo. Volno by mohol dostat aj niekto z Katyushe, napr. Yuriy Trofimov, kurz 151,0 je zaujimavy. Cofidis, ako som spominal, mal na starte TdF v podstate 4 lidrov.. situacia teraz, najlepsi borec z tohto timu straca cez 10 minut a sanca na top10 je ta-tam a ani top20 nevyzera zrovna bez problemov. Z toho vyplyva, ze by mali zacat utocit - borci maju ale velke zdr. problemy, takze to trochu limituje vyber, snad v tretom tyzdni budu na tom lepsie, dnes volim Dani Navarra, podvodnika z Dauphine, byvaleho verneho pomocnika Alberta Contadora, kurz 151,0 je zaujimavy, po tom, co vcera tak masivne stratil. Adam Hansen za 200,0, nekonci sa v stupani, co je fajn, kopce prejst v uniku dokaze a dobre, dnes prichadza prva slusna sanca pre tohto velmi odolneho a bojovneho zavodnika, ktory zije a trenuje v Cechach. Z Cannondaleu by bol volbou De Marchi, otazkou je, co s nim spravil piatok (zrejme nic pekne), vcera sice na pohodu v Grupette, ale aj tak, utocit bude zrejme az na konci 2. a v tretom tyzdni na nejaku etapu. BMC/Radioshack su sulini, tam sa obavam skor toho, aby nieco nevymyslali a nezmarili nadeje uniku na vitazstvo v etape.

Takze Voeckler (EUC), Amador (MOV), G.Izaguirre (EUS), Albasini (OGE), Nordhaug (BEL), Astarloza (EUS), Geniez (FDJ), Trofimov (KAT), Navarro (COF), Hansen (LTB) - celkovo som do toho dal cca 6u, samozrejme idealne bude, ked vyhra hocikto mimo Voecklera, z ktoreho by bol najmensi osoh
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 12.07.2013, 13:18 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Par ludi sa ma pytalo/mi pisalo, "preco nepopisujem kazdu etapu/nedavam sem tipy na kazdu etapu, prip. kam tie tipy z TdF davam/kde ich uverejnujem".

Odpovedou je, ze popri basketbale a inych zalezitostiach mimo tipovanie nie je tak vela casu, aby som tu dennodenne pisal o etapach a o moznych tipoch. To je prva vec. Keby tie tipy mali byt napomocne, prip. extremne uspesne, tak by som sa mozno vykaslal na basket a vrhol sa viacej na cyklistiku, ale jednoducho to tak nie je, rozhodne nie v prvych dvoch tyzdnoch TdF a rozhodne nie na takto koncipovanej TdF (tym myslim charakter etap, kvalitu a zaujmy timov, ako aj faktor padov v prvom tyzdni). Zaroven z globalneho jednoducho pohladu nemoze byt TdF nikdy pre tipera uspesna - tj. jednoducho ako priklad tipera futbalu, ktory by tipoval len a len PL a snazil sa byt na nej extremne v pluse. Moze sa stat, ze nejaka sezona bude naozaj skvela, ze to bude neprehladne, ze top timy budu stracat body s outsidermi pomerne casto atd., ale nikdy to nebude idealne miesto pre jednoduche tipy, kde istota vysledku je pomerne vysoka.

Aby som popisal slovne spojenie "charakter etap". Mame tu v podstate len tri druhy etap - jasne placky, kde sanca na uspesny unik je miziva a je este mizivejsia, cim je viac v hre timov, ktore su koncipovane len/hlavne na tieto dojazdy. Keby tychto timov bolo menej, sanca prudko vzrasta, rovnako aj vtedy, keby niektori sprineri uz odstupili (aj ked tieto timy by sa snazili bojovat aj s ich leadoutom/druhym sprinterom naplno, pretoze jednoducho nemaju iny nahradny plan, ako by mohli uspiet). Horske etapy su rydzo horske, su extremne tazke a je tam napratanych mnozstvo kopcov (spominana vec na ES, minuly rok bolo 8 horskych etap, tento rok 6, to neznamena, ze TdF je lahsia, len, ze tych etap vhodnych pre uniky jednoducho masivne ubudlo). Prave zvlnene etapy, kopcovite etapy a punchy klasikarske etapy, to su etapy vhodne pre unik, prip. pre nejaku zaujimavu a prekvapivu moznost k tipu. Dvakrat som to tento rok skusal, pri druhom pokuse jednoducho niektore timy chceli nieco spravit, aj ked v podstate to bol len jeden tim - Garmin. Z etapy napokon casom vznikla nuda, viz. strata elitnych sprinterov na celo na konci etapy, ale pre klasicky unik uz neboli tie idealne podmienky, jednoducho tam ti borci uz neboli, ktori mali zaujem, povolenie a schopnosti zautocit a etapu vyhrat. Napokon etapu nevyhral "balik", ale rozdali si to Dan Martin a Jacob Fuglsang, ale to su GC lidri svojich timov, jeden bol borcom z timu, ktory sa o celu uvodnu akciu postaral, druhy bol z timu, ktory uz nemal, co stratit, pretoze ta kolektivna sila sa im vytratila a Jacob zostal sam ako kol v plote v tychto narocnych etapach - chciet po mladom Lutsenkovi, aby pomahal Jacobovi, je trochu nonsens.

Ja som si samozrejme zahral aj nieco navyse, ale to boli vacsinou tipy "last minute", kde som bud tvrdo uvazoval nad roznymi alternativami s tym, ze kurzy sa moc nehybu (co je na TdF klasika), resp. cakal na nejake informacie, hladal nejake novinky, ktore by mi poskytli drobnu vyhodu.

Male kurzy (citaj dvojicky pod 2,0, tesne nad 2,0) nehram. TdF je nervozna GT a charakter etap na tejto TdF to rozhodne nezmenil. Treba povedat, ze GC lidri to v prvom tyzdni ako tak zvladli, cakal som, ze bude musiet odstupit viacej jazdcov na celkove umiestnenie. Druhy pohlad je, ze vacsina okusila tvrdost asfaltu, niektori aj viackrat, zaujimavostou bolo, ze timy preslavene padmi sa nejakym vyraznym problemom svojich GC lidrov/vrcharov pomerne pekne vyhli.

Stale verim, ze sance pridu a snad uspejem (aj ked ich moc nebude a trafit vitaza nebude o moc jednoduchsie - v uniku bude chciet byt polovica pelotonu a rozhodne sa do neho vsetci nedostanu a len jeden mozem byt na zaver etapy tym stastnym vitazom), dnes konci blok nudnych etap, kde vysledky boli dopredu dane, tym myslim, ze prakticky nikto nemohol prekvapit a zaroven vzdy hrozi, ze ten jeden, ktoreho z tej uzkej skupiny borcov vyberiete, bude mat problem/pad, viz. vcera Andre Greipel a jeho tim, dva dni predtym to bol obdobne a len so stastim to dopadlo relativne dobre, jednoducho rovinate etapy na TdF postradaju prekvapenie/napatie, na to, ze je to druhy tyzden a kde vyhravaju vacsinou agresivni jazdci, tak je to velke sklamanie (to je to, co som popisoval pred chvilou, tj. ze tu chybaju klasikarske/puncheurske/"unikove" etapy a este ked sa vyskytnu, vzdy sa moze najst tim, ktory to pokazi/zhati/zmeni.

Viacej sa tesim na Vueltu, kde to bude presny opak a zaroven sa tam budu spajat borci Giro/Vuelta a borci Tour/Vuelta, kde jasnu vyhodu maju prvi menovani (tym myslim z pohladu GC poradia).
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 12.07.2013, 22:15 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Konecne fakt pekna etapa z viacerych uhlov pohladu.

Ocakavala sa nuda, nebol hlaseny ziaden silny vietor, ktory ani nebol, v minulych etapach bol silnejsi vietor aj s vhodnym smerom a nic sa neudialo. Ja by som to nazval retazova reakcia, kde vsetko zapadalo perfektne do seba a vo vysledku z toho vzniklo to, co vzniklo. Z ineho uhlu pohladu, keby nenastalo x veci predtym a aj po tom, Valverdemu by sa jeho problem/kolizia bez problemov prepiekla.

OPQS zautocili vo vhodnom okamziku, masivnym tempom sa im podaril zaver, tj. odparat Kittela. K nim sa prekvapivo (v tu dobu) pridal tim Belkin, nikto nechapal, preco robia to, co robia. Vzadu nebol ziaden vyraznejsi GC lider, niektori zaujimavi jazdci tam zostali, ale nikto, kto by ich ohrozoval, koho by sa obavali, potrebovali odparat. Valverdeho problem situaciu zmenil, ale nikto nemoze vycitat Belkinu, ze s pracou zacali az po tomto momente. Akcia Saxa-Tinkoff v podstate bola logickym vyustenim s idealnym nacasovanim a s uspesnou realizaciou. OPQS/Belkin uz boli masivne unaveni, kedze sa na cele tocili nejakych 80km, skupina nebola moc pocetna, mnohi jazdci sa z urcitych dovodov stiahli dozadu na pomoc svojim jazdcom v problemoch. Nastup sa podaril a dokonale bolo aj zlozenie - 6 borcov zo Saxa, dvaja z troch hlavnych sprinterov v nie plnom zlozeni, co je idealne z dovodu, ze ten zvysok timu nebude posobit proti utoku Saxa, naopak, bude rozbijat snahy o spolupracu v druhej skupine. V skupine boli tiez obaja hlavni borci Belkinu, znova velmi vyhodne, kedze Belkin bol tim, ktory jasne ukazal svoju silu na rovinach, aj ked sil by borci uz moc nemali na dotahovanie. Fuglsang jasne dokumentoval stav Astany a jeho pozicie na TdF - sam ako kol v plote, tj. porad si sam a zatial Jakob prekvapuje nielen mna. Az mu zacinam fandit, aby skoncit, co mozno najvyssie, resp. minimalne v top10. V skupine za nimi nemal ziadne tim cely tim, resp. az tak pocetne zastupenie - BMC to skusali, ale jedine, co dosiahli je to, ze ked odstupili, stihacia skupina sa absolutne zastavila. Borci zo Sky, bieda. Froome mal moznost doskocit si, nebola velka, ale bola tam. Snazili sa aj borci z Katyushe, logicky Lotta-Belisol, zial neboli tam v plnom zlozeni, kedze mnohi boli v druhej, resp. v tretej skupine z podovneho delenia na 100-110km. Co som nepochopil bola aktivita francuzskych timov AG2R a FDJ na poslednych 7-8km etapy v stihacej skupine s Froomeom. Uz bolo jasne, ze o etapu sa bojovat nebude, mozno este AG2R sa da pochopit, snaha pomoct Peraudovi v boji o top10, ale FDJ? Neviem, mohli by aktivitu ukazat v etapach, kde to ma aj opodstatnenie, zatial je ich vystupenie na TdF jeden velky prepadak.
---------------------------------------------------------------------------------

Zajtra by to po dnesnej etape stopercentne vyhral za normalnych okolnosti unik, zial je tu tim Cannondale, ktory moze zopakovat vykon zo 7.etapy a unik to bude mat minimalne stazene. Samozrejme, ak unik bude pocetny, co logcky by byt mal a mohol, Sky sa nebude branit, ak tam budu jazdci, ktori nebudu nebezpecni, naopak, budu velmi radi, ze pre nich nastane odpocinkova etapa. Ine timy po dnesku budu na tom podobne - OPQS, Saxo, Movistar, Argos.. Mnohe timy a jazdci budu mat zaujem ist do uniku. Pacil by sa mi vitaz a la Alexey Lutsenko, taky jazdec aj vyhra, tj. slusny vrchar/rovinar a nadpriemerny sprinter. Zrovna z Astany by mal ist do uniku tento mladik. Do unikov by sa mali pustit aj borci z BMC, ak chcu nieco na TdF pozitivne ukazat (aj ked oni su schopni uprednostnit top10 Cadela pred aktivitou v unikoch), obdobne je to u RS, ktori v uniku budu, francuzske timy, tam je to zjavne, podobne ak u Vacansoleil, ktori bojuju o peniaze na premiach za vsetkych okolnosti. Druha moznost je Sagan v uniku, to by vyriesilo mnoho problemov - tim by nemusel cely den pracovat, GC lidri by si oddychli pred nedelou, jediny problem je v tom, kto by chcel v takejto etape v uniku Peta Sagana z tych, ktori pomyslaju na vitazstvo z uniku.. Ak niekto, tak je to moc.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 14.07.2013, 8:46 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Znova vidim slusne sance na vitazstvo z uniku... rozhodne mensie nez vcera, kde okrem jednej veci hralo pre uspesny pocetny unik vsetko.

Najdlhsia etapa TdF, najdlhsie etapa s HC kopcom od roku 1997 a najdlhsia etapa vobec na TdF, v ktorej sa vyskytol vrchol s nazvom Mt.Ventoux. Pochybujem, ze sa najde tim, ktory bude chciet nejako vaznejsie zavodit po 220km skoro rovine, tj. keby tam nebol zaverecny vyslap na Mt.Ventoux, etapu by urcite vyhral sprinter. Nie je to totiz len 220km, je to 220km vo vysokych horucavach, aspon, ze aj dnes bude pomerne vydatne fukat. A to je ta jedina vtipna vec, ktora moze znova peloton trochu nadelit.

Pre unik hovori datum. 14.jul, den dobytia Bastily, vyznamny statny sviatok a uz taky klasicky milnik kazdej TdF. Vcera to uz vyzeralo, ze Francuz vyhra, skusal to Julien Simon a skusal to zaujimavo, zial nemal dostatok stastia a ani charakter poslednych kilometrov mu nenahraval. Z toho zvysku som veril Arthurovi Vichotovi, ktory sa celu etapu vozil, aby v zavere reagoval prakticky na kazdy vaznejsi nastup. Napokon vyhral mlady Talian z OPQS, Matteo Trentin, takze v podstate unik nesplnil ucel - ziaden mensi tim, neuspesny a trapiaci tim si to ocakavane prve vitazstvo na Tour nepripisal, o francuzskych cyklistoch a vitazstvach plati to iste. O to vacsia motivacia zaknihovat prave dnes prvy triumf pre Francuzsko na tohtorocnom TdF. Aby toho nebolo malo, tohtorocna Tour je jubilejna - suma sumarum, dnesny vitaz, ak bude z Francuzska, sa zapise do dejin TdF. Aby mal unik sancu, znova musi byt pocetny, tentokrat uz ani Cannondale nebude mat akykolvek zaujem na stihani skupiny. Mozu sa najst ine timy, napr. Movistar. Sky to urcite nebude, maju 7 jazdcov, 3 potrebuju na Mt.Ventoux, stvrty je samotny Froome a Stannard sam toho proti pocetnemu uniku na rovine zasa az tak vela nespravi. Saxo dnes bude rado, ak nestrati, ak by nadohou ziskali, bude to dvojnasobny uspech. A ono sa urcite bude bojovat medzi GC lidrami, to je zrejme, na to unik nema vplyv, otazkou je, ci nejaky tim chce dnes vyhrat etapu z pelotonu, tj. ze si tak veri, ze zdola Chris Froomea v zaverecnom kopci.

Mt.Ventoux je specificke stupanie. Nielen svojou dlzkou a zmenami sklonou, ale aj podmienkami. Je to veterne stupanie a faktor vetra kazdym dalsim metrom zohrava stale vacsiu a a vacsiu ulohu, najma posledne kilometre sa zavodnik prakticky pred vetrom nema kam skryt. A dnes je hlaseny silny vietor, okolo vrcholu Mt.Ventoux v priemere nejakych 45km/h, co je uz slusna palka, najma ked uvazime, ze zavodnici budu mat za sebou 240km, vo velkych horucavach. Mt.Ventoux tak neuzmoznuje prilis utok jednotlivca, ak to jednotlivec skusi prilis skoro a skupina za nim bude vhodne spolupracovat, rozhodne nevyhra a to ani v pripade, ze ten jednotlivec je najlepsim zavodnikom zo st. pola. Samozrejme, idealna taktika Sky by mala fungovat ako v 8.etape, Dave Brailsford vcera vyhlasil, ze su pripraveni a ze si veria pred dnesnou etapou.

Faktor horucav hra proti Albertovi Contadorovi. Ten horucavy prilis nemiluje a o to viac bude hrat Saxo defenzivnu taktiku, najma ked v piatkovej etape stiahli z naskoku Froomea 69 sekund. Naopak Chris Froome a horucavy, to je velke kamaratstvo. Aj preto zrejme Chris Froome nikdy nevyhra Giro (leda tak nejake specificke) a vzdy sa mu bude darit na Vuelte, co je rozhodne najteplejsia GT zo vsetkych troch a to kazdorocne. Presny opak plati o Albertovi, ktory si pred TdF zelal, co najviac dazdivych dni a teda co najnizsie teploty, resp. teploty od 15 do 20 stupnov. Horucavy Albertovi nepomahaju ani s alergiami, tiez plati, ze vsetci alergici v st.poli cakaju na dazd ako na spasenie (znamym alergikom je napr. Dan Martin, ktory kvoli nim dlho nemohol dosahovat pocas celeho roka kvalitne vykony).

------------------------------------------------------------------------------------

Komu verim z uniku, resp. koho som si zahral? Rozhodne Pierrea Rollanda, Francuz, kvalitny vrchar, mimo poradia, kedze straca cez 20minut, bojuje o body do vrcharskej sutaze a vitazstvo v etape by uz prakticky znamenalo potvrdenie triumfu v tejto ciastkovej sutazi. Otazkou je, ci pojde do uniku od uvodu (rozhodne moze, kazdy ho pusti) alebo to bude late attack z pelotonu. Vacsie sance na uspech ma pri prvej moznosti, ale epickejsia by bola druha moznost, ktora by mala charakter jeho vitazstva na Alpe d´Huez.

Hram tiez Rydera Hesjedala, monster kurz, vyborny vrchar, ktory je tiez mimo poradia a ktory zaroven, ked bude v uniku a bude jasne, ze unik vyhra, je prave tym typom, ktory by mohol najlepsie zvladnut nastrahy veterneho Mt.Ventoux (viz. napr. jeho vykon na TdS pred cca mesiacom v prvej horskej etape, tiez bojoval sam s protivetrom v dlhom stupani a peloton za nim ho rozhodne nestahoval).

Z Cannondale-u rozhodne Alessandro De Marchi, vitaz horskej etapy z DL. Cannondale cely tyzden prakticky nesliapol na cele pelotonu, v rovinatych etapach nemusel, na to tam su ine timy a vcera stacila kontrola etapy, kedze primarnym cielom je zeleny dres a naskok uz je dostatocny, ze ked pride Peto do Pariza, dres mu uz nikto nezoberie. Tiez monster kurz, oddychnuty borec mimo poradia a tiez tipek, ktoremu podobne stupanie zrejme bude sediet viacej nez niektorym inym.

Osmicku doplna Mikel Astarloza, ktory sa jasne vyjadril, ze v sobotu (vcera) alebo v nedelu skoci do uniku. Specialista na uniky, velmi dobry vrchar, zrovna jeho by som si ako vitaza dnesnej etapy vedel predstavit a vyhru Euskaltelu rozhodne prajem. Poslednymi tromi Frantikmi su Brice Feillu, trochu otaznik, ako na tom je, vcera bol blizko jeho timovy kolega Julien Simon, dnes by to mal skusat ich teoreticky najlepsi vrchar a lider timu a Romain Bardet, tiez stratil v piatkovej veternej etape dost casu, co mu nahrava, aby uz nebol pre nikoho v GC poradi hrozbou. Taky klasicky Francuz do unikov a do dlhych unikov, viz klasiky, v ktorych ma velky potencial. Spominam si aj na nejake akcie na okolo Turecka, kde ten klucovy kopec je tiez tazky a hodne nekryty stromami, samozrejme, znova je to Francuz. Z jeho timu je to zlozite - maju Perauda v boji o top10 a dalsich dvoch kvalitnych vrcharov - Gadreta s Dupontom. Gadret mozno do uniku pojde, obavam sa, ze to zrovna nie je kopec ani pre jedneho z nich a najvacsie sance z ich timu davam prave Bardetovi, mozno Riblonovi, ale to je borec, ktory je najlepsi v prvych horskych etapach Tour (kde sa snazil o uspechu aj tentokrat). Z FDJ Jeannesson, chcel som strasne hrat uz x dni dopredu Thibauta Pinota, lenze vcera sledujem prenos a Thibaut si isiel do lekarskeho auta pre nejaku tabletku. Po etape pozriem na jeho twitter a Thibaut sa tam stazujem na silnu anginu, s ktorou par dni bojuje. Takze volim ich druheho vrchara. FDJ potrebuje uspech ako sol, v uniku budu mozno aj s dvomi borcami, nemaju dovod zostavat v pelotone. Tym druhym by mohol byt Jeremy Roy, ktory pre vrchara odvedie pracu po rovinach, tj. sa postara o to, aby si unik priviezol pred stupanie pekny naskok na peloton. Z Vacansoleil, ktori to vcera tak posrali, bude utocit Thomas De Gendt. 67,0 kurz na borca, ktory je sice extremne nevyrovnany, ale ked ma den a motivaciu, dokaze byt top3 na svete v akejkolvek etape, viz. nedavna casovka, kde nestacil len na neporazitelne duo Tony Martin - Chris Froome. Formu tak ukazal, zda sa, ze zdravotne/zaludocne problemy z uvodu Tour su prec, tak preco by neukazal to, co predviedol minuly rok na Stelviu v ramci Gira. Je absolutne mimo poradia, ale kvality ma obrovske, idealny borec do dnesneho silneho uniku s velkou sancou, ak to unik zvladne, na vitazstvo v etape.
Zobrazit tipy z předchozích:   
Přidat nové téma Zaslat odpověď    KolemDvou.cz - tipy na sázení -> Archiv K2 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 5 z 7
Všechny aktuální tipy z K2
Žebříčky a statistiky sázkařů
Sázkařské deníky
Tipy moderátorů K2
Tipy na tenis
Tipy na fotbal
Tipy na hokej
Tipy na basketbal
Tipy na házenou a volejbal
Tipy na NBA, NHL, NFL a MLB
Tipy na biatlon, skoky na lyžích, alpské lyžování a lyžování
Sázky, sázení, tipovaní, kurzové sázení, tipy na sázení
Souhrn tipů klubu sázkařů K2profi
Tipovací a sázkařská soutěž K2mini
Strategie sázení
Money management
Úspěšné sázkařské tikety
Programy pro sázení
Kontrola tiketu
Placené tipy
Tipy zdarma
Online sázení


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com




Sportbreak.cz - Dexter





Výměna odkazů:

Studio Ipanema - grafické a reklamní studio
Hledáte kam na výlet? Jsme komunita lidí, kteří si sdílí zajímavé a dobré tipy na výlety, přidejte se.
Časopis pro muže sázkaře, sázka na jistotu.

nasetipy.com - tipovanie, tipovaci web, tipuj, stávkovanie, bet, dobrý tip

Vtipy