Homepage
Zaslat tip & FÓRUM
Souhrn tipů
Žebříčky a statistiky sázkařů
Pravidla výměny tipů
Vyhodnocení tipů & Profil
FAQ - časté otázky
VÁŠ výdělek z vašich tipů
SMS kredity a SMS tipy
Soutěže o finanční ceny
Služby a nastavení sázkaře:
Uživatelské skupinyÚrovně/skupiny - platnost členství
SMS tipy + E-mailová notifikaceSMS tipy + E-mailová notifikace
RegistraceRegistrace

PřihlášeníPřihlášení
Uživatel (nick, přezdívka):    Heslo:      Přihlásit automaticky při příští návštěvě    
Basket: Germany BBL 2013/14
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma Zaslat odpověď    KolemDvou.cz - tipy na sázení -> Archiv K2
Předchozí tipy :: Následující tipy  
Sázkař Zpráva - Tip na sázení
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 1.10.2013, 14:15 Předmět: Basket: Germany BBL 2013/14
Pište tipy na sázení
Citovat

Bamberg, zacinam obhajcom triumfu a to najma z dovodu, ze zajtra hra predohravku s Mitteldeutscherom. Nenapisem zrejme nic prekvapive, ked poviem, ze v prestupovom obdobi sa Bamberg znova raz spraval velmi mazane a prichody vacsinou davaju zmysel, zaroven sa o dalsi rok predlzila spolupraca s dlhorocnymi tvarami Bambergu a to este z casu, ked Bamberg o ucasti v Eurolige ani nechyroval.

Narazam tym na trio Gavel/Goldsberry/Jacobsen. Preco by aj vedenie pustalo tychto hracov, ked su to take nenapadne istoty v time. Vsetci traja su totiz tromi najlepsimi trojkarmi, co sa tyka uspesnosti, ako aj stability vykonov. Samozrejme, Gavel je ustredny rozohravac a z hraca, ktory bol perfektnym roleplayerom sa stala hviezda timu, tahun, borec, ktory to na sebe berie aj v napinavych koncovkach zapasov v ramci Euroligy. V time z minulej sezony zostal aj Sharrod Ford, statny podkosak rozhodne nesklamal. Logicky v time zostal aj Maik Zirbes, prave tato sezona by mala byt krokom od kvalitneho hraca smerom ku klucovemu hracovi, po sezone by z toho mohol byt potom presun a la jeho predchodca Tibor Pleiss, tj. presun do niektoreho z prednych timov ACB ligy. Siestym hracom, ktory zostal a minulu sezonu patril do doleziteho jadra timu je nemecky reprezentant Karsten Tadda.

Odchody? Spomeniem najma Bostjana Nachbara, avsak beriem to ako odchod, ktory je rozhodne nahraditelny a pre tim nie je skodou, ze odisiel, skor by som povedal, ze vyznamenanim minulorocnej prace na trhu s volnymi hracmi. Tym sa dostavam zaroven k prichodom, konkretne k prichodu Novicu Velickovica. Je to totiz podobny prichod ako Nachbar v minulej sezone. Rozdielom je vek, tj. Nachbar stracal na zaujimavosti aj kvoli veku, situacia okolo Velickovica je trochu ina. Tiez jeden z hracov zlatej generacie srbskych mladikov, ktori sa velmi rychlo stali oporami seniorskeho timu, zahrali si na velkych akciach... Prisiel prestup do Realu, najprv trochu herne trapenie, ktore dokonalo vazne zranenie.. Posledne 2 sezony sa snazi znova dostat do toho spravneho rytmu, v tej minulej odohral par zapasov doma, v Mega Vizure. Samozrejme, hrac je to kvalitny, resp. bol kvalitny, avsak basketbal hrat nezabudol a je teda len otazkou, ci jeho telo mu umozni dostat sa do formy 3-4 roky dozadu v jeho kariere. Stale to nie je ziaden veteran, viz. rocnik 86, skor hrac v idealnom basketbalovom veku, preto aj sam som zvedavy, ci to bude z pohladu Bambergu dalsi "majstrstyk", ale naopak jeden z mala preslapov. Tak ci onak, ked do timu dotiahnete len jedneho takehoto hraca, moc tym neriskujete, naopak tym mozeme extremne vela ziskat, ak sa do toho dany hrac naozaj dostane. Vysledok je potom taky, ze spominany hrac v dalsej sezone pojde za velke peniaze do niektoreho z elitnych timov Europy.

Druhy vacsi odchod je odchod Teddy Gipsona, avsak tam sa viacmenej ocakavalo, ze to bude v minulej sezone prichod len na jednu sezonu. Dalsie odchody skoda komentovat, jedna sa totiz o hracov, ktori sice kvalitu mali, ale vacsinou bud lepili diery, alebo mali posilnit kader pred PO, alebo mali na urcite obdobie nahradit konkretneho hraca, prip. boli angazovani ako hraci len na Euroligu.

Prichodov je hned niekolko... Najcerstvejsim je rozhodne Damir Markota. Zrovna z tohto prichodu nie som zrovna nadseny. Ako to uz byva, tieto prichody na poslednu chvilu vzdy znamenaju nejaky problem v kadri, nie inak tomu je aj tentokrat. Novica Velickovic este nie je uplne pripraveny na novu sezonu a prave Damir Markota by ho v uvode sezony mal zastupit (2-3 mesiace). Dostal zmluvu predbezne na 3 mesiace.

Dalsie 2 posily prichadzaju z rovnakeho timu, z izrealskeho Galil Gilboa. Jamar Smith, hrac znamy aj ceskemu divakovi z posobenia v Prostejove a Rakim Sanders. Caka sa od nich jedine - body. Obaja prichadzaju s povestou kvalitnych strelcov, Jamar Smith je explozivnejsi hrac, Rakim naopak ten statnejsi.

Poslednou vyraznou posilou je Zack Wright. Hrac s bosenskym pasom, ktory na ME reprezentoval tuto krajinu, by mal do timu predovsetkym priniest rychlost, elan, na PG je nadpriemernym hracom na doskoku, ako aj podpriemernym trojkarom, avsak ako som pisal, hracov, ktori su elitnymi trojkarmi je v time dostatok.

V time je samozrejme aj mimo Taddu/Zirbesa dost mladych nadejnych nemeckych hracov, ktori budu dostavat dost priestoru najma v domacej BBL (Neumann bude klucovym hracom v rotacii, len pokracovanie pribehu o nemeckych centroch, za dva roky by mal byt Neumann tam, kde je dnes Zirbes, par minut dostanu aj Schmidt, ci Rothmann).

Tim vyzera na oko dobre, v BBL nebudu mat vacsie problemy, v Eurolige sa necham prekvapit, rozhodne sa potrebuje chytit Jamar Smith. Je skoda, ze Novica Velickovic este nie je v takej kondicii, aby mohol nastupovat k zapasom, z pohladu BBL ziaden problem, z pohladu Euroligy s Markotom na oko istejsia varianta, avsak varianta, ktora ma pomerne nizke limity vykonnosti. Na druhej strane, ked uz sa situacia vyvrbila tak, ako sa vyvrbila, potom rychlost angazovania Markotu, resp., ze zohnali aspon Markotu sa da povazovat za pomerne dobry krok.

Koho treba sledovat? 1, M.Zirbes 2, R.Sanders 3, A.Gavel
-----------------------------------------------------------------------------------

Mitteldeutscher, 16.tim minulej sezony, tj. celok, ktory skoncil ako prvy nad pasmom zostupu. Tak ako sa minulosezonny kader moc nepozdaval, resp. som hovoril, ze zachrana s nim bude obrovsky uspech, tak tohtosezonny tim ma urcite vacsie moznosti, inak povedane, primarny ciel je tak ako prakticky kazdu sezonu zachrana, avsak tento ciel by sa mal/mohol dosiahnut minimalne 3-4 kola pred koncom sutaze, tim by tak mal hrat niekde v strede tabulky a tym by som nevylucoval aj nejaku stastnu ucast v PO, aj ked v BBL su karty pomerne jasne rozdane, tj. tych 7-8 timov, ktore by sa v PO mali s najvacsou pravdepodobnostou objavit.

Ako som pisal, minulorocny tim sa mi nepacil, cize z mojho pohladu absolutna obmena, tj. zbavit sa prakticky celeho kadru je len plusom, samozrejme, idealne je zbavit sa ich rychlo a zaroven hned na zaciatku pripravy mat novy kader pohromade. To sa viacmenej podarilo, z minulosezonneho kadru zostali v podstate 2 dolezitejsi hraci - Djordje Pantelic, PF a domaci Malte Schwarz, ktory velmi dobre splnal svoju poziciu - trojkara z lavicky (vela trojkovych pokusov pri takmer 40% uspesnosti strelby je rozhodne to, co v time chcete ponechat).

Pri novych tvarach zacnem u Martinsa Meiersa. Jeden z tych nadejnych lotysskych podkosovych hracov, ktori by v tejto sezone mali prerazit v zahranici. Co potrebuje Martins? Potrebuje okolo seba hracov, ktori mu dokazu dopravit kvalitne loptu, potom je uz nesmierne efektivny a zaroven, on je nesmierne efektivny aj behom kratkeho pobytu na palubovke. Samozrejme kratky pobyt na palubovke, na ktory bol zvyknuty vo Ventspilse/v lotysskej repre so sebou prinasal aj agresivnu obranu, vela rychlych faulov, takze ani moc minut hrat nemohol, aj keby chcel/chceli to jeho treneri. Neviem, kolko hraval v priprave a aky priestor dostane v novom time, odhadujem, ze dostatocny na to, aby vylozene zaujal.

Na PG prichadza hrac z tretej nemeckej ligy, kde mal priemery cez 28bodov/7asistencii na zapas, avsak je to tretia liga, tj. horsi superi stoja proti nemu a sam samozrejme dostava velmi vela priestoru - ci uz z pohladu casu straveneho na palubovke, ako aj v mnozstve striel na zapas. Treba chapat, ze Mitteldeutscher nie je nejakym extra lakadlom pre elitnych hracov, cize hracov mozu nalakat len na kvalitnu BBL sutaz - tj. najma hracov, ktori v Europe pobudli jeden/dva roky a hrali v slabsich ligach ako je BBL, tam zaujali a chcu spravit krok vpred s tym, ze ked sa im podari sezona v MBC, tak sa mozu posunut do lepsieho timu v BBL, prip. do este kvalitnejsej sutaze (ACB/TBL/VTB).

Vo vacsine pripadov su to hraci, ktori statistikami v minulej sezone nezaujali, bud hrali v timoch malo, takmer vobec, alebo ich ulohy spocivali v niecom inom, nez v strelbe bodov. Do tejto kategorie svojim sposobom patri aj Meiers, ale najma hraci ako Andriuskevicius, Kovacevic, ako aj nemecke posily Clay, prip. Hain. O prvych troch si myslim, ze su pre tim z kategorie MBC vitanymi posilami, pretoze vsetci maju bud patricne kvality, resp. nejaku danost, ktora tim vhodne doplni. 218cm Andriuskeviciusa, jeho posobenie v Alicante (ACB) 2 roky spat, kde hral dolezitu ulohu a nastupoval absolutne pravidelne, od tejto sezony ale marne hlada podobne uplatnenie v niekotom z timov, skor sa z neho stal cestovatel, ktory minutazou len pabierkuje. Kovacevic vyzera ako vhodny backup, ci uz PG, ako aj SG. Oliver Clay, inak povedane, vo Wuerzburgu pre neho uz nebolo miesto, resp. samotny hrac chcel zohravat v time dolezitejsiu ulohu. Podla mna velmi schopne PF, dokonca tak, zeby mohol milo prekvapit, ked sa mu da 15-20 na zapas.

Druha cast posil hrala naopak dost minut, ale uspesnost strelby nebola vysoka, najma pri porovnani kvalita ligy/uspesnost strelby. Tam spada samozrejme Adonte Parker, ako aj Angelo Caloiaro. Nemam nasledovane ich vykony v priprave, ale viem, ze od oboch su v time vela slubuju. Vlastnou sferou je uz skuseny Michael Cuffee. Naposledy hral vo svedskom Sundsvalle, velmi pekne statistiky strelby, 17bodov na zapas, idealny starter na poziciu SG, pricom z lavicky by ho mal nahradzat prave spominany Malte Schwarz. Poslednou posilou je Walter Simon, tiez ukazuje jednu z ciest, viz. aj Adonte Parker, tj. hraci, ktori zaujali v nizsich nemeckych sutaziach. Urcite rozsiruje moznosti trenera na SF/PF.

Zaverecne resume je pomerne pozitivne. Tim vyzera mozno az prekvapivo siroky, zaroven rozhodne kvalitnejsi, nez v sezone 12/13. Ani sa necudujem trenerovi Silvanovi Poropatovi, ze je pre sezonou optimisticky naladeny. To suvisi aj s vykonmi v priprave, tie sa ku mne dostali trochu z druhej ruky (ked som si cital clanky na stranke Bambergu), avsak aj tie dosvedcuju, ze potencial v time je rozhodne vacsi, nez je minulosezonne 16.miesto v tabulke. Dokonca si dovolim tvrdit, ze aj nejake to zranenie tim uplne nerozlozi. Je jasne, ze v prvom zapase s Bambergom sa body, resp. vitazstvo naozaj necaka, avsak z pohladu celej sezony im predpovedam pomerne prijemne basketbalove casy.

Koho treba sledovat? 1, M.Meiers 2, A.Parker 3, M.Cuffee
---------------------------------------------------------------------------------

V pripade Tubingenu aj jednoducha logika velila k tomu, ze uz sa to dobre zohrane americke jadro timu po dvoch rokoch rozpadne. Zo 4 hracov zostali dvaja, logicky ti dvaja, co boli najlepsimi strelcami timu odisli. Okrem dua Duggins/Redding z toho zakladneho jadra timu odisiel aj center Kenny Frease, takze zostali v time traja hraci - Nash/Young/Lischka.

Nahrady su ocakavane, tj. novy prisun Amikov, aby sa naplnila kvota + aj nejaki nepotrebni, resp. v minulej sezone podpriemerni domaci hraci. Zacnem Amikmi. Najviac si osobne slubujem od prichodu Johnatana Wallacea. Najma z toho dovodu, ze Tubingen v minulej sezone patril k vobec najhorsim timom spoza perimetra. Skoro 50-percentna uspesnost Wallacea z domacej Ethias league je urcite prislubom. Dalsie dve posily uz vo mne skor vyvolavaju pochybnosti, prip. ich vykony su otaznikom. Hrac z NCAA, zhorsej divizie, kde hra proti papierovo lahsim superom, nic moc statistiky, najma z pohladu uspesnosti strelby, uvidime, necham sa prekvapit. U Alexa Harrisa je to stavka na istotu v podobe toho, ze ma bohate skusenosti z BBL, avsak je to riziko z toho pohladu, ze v minulej sezone rozhodne nenaplnil ocakavania, ktore do neho vkladali v Bremerhavene. Vie hrat lepsie, stale ma len 27, takze to nepokladam za uplny preslap.

To boli Amici. Kennyho Freasea by mal nahradit Bogdan Radosavljevic. Mladeznicky nemecky reprezentant so srbskymi korenmi sa len tazko mohol posuvat vpred v preplnenom a nie prilis koncepcne pracujucom time Bayernu, aj preto som rad, ze odtial zmizol a bude moct napredovat v niektorom "z chudobnejsich" timov. Z Bayernu prichadza aj dalsi podkosak, takisto nadbytocny hrac, tentokrat z uplne inej vekovej garnitury nez Bogdan, srbsky veteran Aleksandar Nadjfeji (v pozicii hrajuceho asistenta). Znova si myslim, ze ma co dat timu bojujucemu o 11-14.miesto. Tim doplnil aj dalsi veteran, Nils Mittman, ktory takisto v minulej sezone neprezil zrovna idealny rok a v tomto pripade to zrejme ani lepsie uz nebude. Jeho pozicia bude ale jasna - backup na par minut.

Necakam, ze Tubingen bude tak dlho bojovat dokonca o PO, ako tomu bolo v minulej sezone, inak povedane, ze skonci na peknom 10.mieste. V minulej sezone za uspechom stali dve veci - fakt, ze udrzali kostru zo sezony 11/12 a zaroven, ze tymto hracom sa prakticky uplne vyhli akekolvek zranenia. Posily nie su uplne zle, avsak neda sa povedat, zeby tim posunuli o level vyssie v hierarchii timov. Zaroven posila typu Bogdan Radosavljevic ma svoje znacne muchy - sezona sa mu vydari, smotanu zlizne Bayern, ktory si ho na dalsiu necha a da mu cca 15 minut na zapas v BBL (samozrejme za predpokladu, ze nie su uplne vygumovani, zrovna pri Bayerne si nie som uplne isty Surprised ), ak bude hrat slabo, bude to mat najma neprijemny dopad na vysledky Tubingenu, ktory na C nema moc, z coho vyberat (teoreticky by mohli hrat to, co hrali v sezone 11/12, tj. mala zostava, rychly atleticky basket zalozeny na Amikoch).

Koho treba sledovat? 1, J.Wallace 2, B.Radosavljevic 3, J.Lischka
----------------------------------------------------------------------------------

Vechta, novacik BBL a to doslova. Mam o nich strach, pri pohlade na ich kader, na fakt, ze sa nejedna o ambiciozneho novacika typu Bayern/Wuerzburg ako priklady z poslednych rokov, ale ani o pseudonovacika, tj. sa nejedna o staronoveho ucastnika BBL, ktory by si len na jeden rok povinne odskocil do druhej ligy.

Komentovat kader bude pomerne jednoduche. Moc hracov nepoznam, bud ide o hracov, ktori vybojovali postup alebo o novych hracov z exotickych destinacii. Kader z minulej sezony sa viacmenej podarilo udrzat, odislo len par hracov, avsak ti najdolezitejsi zostali. Do timu prislo 5 novych mien, najma centri, keby som to mal hned vyclenit, Amik z kanadskej ligy, na ktoreho som osobne zvedavy, ako sa predvedie, Amik s nemeckym pasom zo svedskej ligy, mlady Nemec z druholigoveho Cuxhavenu, kde vsak nehral prve husle, takze pojde skor o rozsirenie kadra, nez priamo o klucovu posilu. Na SG prichadza uz klasicky borec z NCAA, avsak statisticky to nevyzera na ziadne terno a Max Weber, zrejme pre oko najznamejsie meno, ktore ale tazko novacika posunie niekam nahor - rozhodne hrac, ktory ma sluzit len na doplnenie kadra.

V druhej lige tim, ktory sa vyzival v bodovych dostihoch, v time je 5 Amikov, jeden Kanadan a na lavicke je Patrick Elzie, tj. americky trener. Z uvodu sezony by mohli tazit zo zohratosti a z novacikovskeho entuziazmu, postupom casu by obe ich vyhody mali stracat na hodnote a tim by sa mal prepadat prudko nadol. Ak sa prvotne vyhody nepodari pretavit na nejake vitazstva, bolo by zazrakom, ak by sa Vechta v sutazi udrzala.

Koho treba sledovat? 1, R.Williams 2, I.Butts 3, J.Doerksen
---------------------------------------------------------------------------------

Bonn, rychlo som si pozrel vsetko potrebne, aby som mohol o time napisat par riadkov. Bonn je klasicky timom, ktory mi malokedy spravi radost, v minulej sezone minimalne potvrdili to, naco maju tim, dokonca by som povedal, ze mozno odohrali sezonu na 101%, tj. pridali aj nieco malo navyse (v prvom kole potrapili dalsi podobny tim, ktory dlhu dobu nedokazal potvrdzovat stanovene predsezonne ciele - tim Oldeburgu).

Kto by sa len pozrel na stranku eurobasket.com a na tim Bonnu, moc spravnych informacii by nedostal. Aby som bol presny, informacie by dostal, lenze vacsina by bola znacne matuca. Takze pekne poporiadku.. Tim opustili hraci Weems, Vaden, ci Wohlfarth-Botterman, karieru ukoncil veteran Chris Ensminger a zamieril si to hned na poziciu trenera v time Botha.

Weems, resp. Vaden, obaja bodovi hraci. Nahradou za Vadena by mal byt Ryan Brooks, ktory minulu sezonu dokoncil v drese zlepsujuceho sa Frankfurtu. Hladat konkretnu nahradu za Weemsa je zlozite. Nahrada za Wohlfortha-Bottermana je zrejma, nemecky dlhan, ktory prichadza z NCAA, Enosch Wolf.

Velkou zmenou je zmena na poste trenera. Dlhorocneho trenera Michaela Kocha nahradza Mathias Fischer. Meno Mathiasa Fischera som spominal aj v preview minulej sezony, kedy mal pomoct Giessenu k zachrane. Fischer je rodak z Bonnu, za Bonn logicky v minulosti hraval, podobne je na tom aj jeho asistent, od ktoreho si v time slubuju aj pomoc s ekonomickou stabilizaciou.

Prichody, teraz to zacne byt zaujimave. Tony Gaffney, skvela posila, lenze ma to svoj hacik. Tony odisiel do kempu Grizzlies, aby zabojoval o miesto v 15-clennej supiske Memphisu v NBA. Logicky timu nebude k dispozicii najblizsi mesiac a ak nahodou v kempe uspeje, tak jeho nahrada, Donatasa Zavackas v time zotrva dokonca sezony. Zavackasa podpisali len pred par dnami, je to uplne iny hrac ako Gaffney. Gaffney je skvely blokar, smerom dopredu hrac, ktory je platnejsi v poziciach, ked hra blizsie ku kosu, inak povedane, nie je to rozhodne elitny trojkar, aj ked trojku je schopny premenit. To Zavackas je skuseny veteran, ktory sa na sezonu pripravoval v CSKA Moskva. Jeho hlavnou prednostou je skvela strelba trojek, tj. presny opak Gaffneyho. Naopak v obrane moc timu nepomoze, rovnako ako ani na doskoku.

Tak tyzden dozadu podpisali tiez na poslednu chvilu hraca, tentokrat ako zaskok za McLeana pod kosom. Je to Kurt Looby. McLean nie je klasicky center, s nim na palubovke je tim predurceny hrat run and gun basketbal, naopak Looby je klasicky obranne zalozeny center, idealny ako hrac z lavicky na 10-15 minut, pricom McLean moze hrat aj ako PF.

O zmluvu bojovali aj dvaja hraci z NCAA, Ben Averkamp, resp. Damen Benn-Holter, avsak ani jeden neuspel. Do timu tiez prisiel Steve Wachalski.

Tak ako trener hovoril, ze bude stavat na sirokej rotacii hracov s tym, ze bude davat prilezitost domacim nemeckym hracom, tak minimalne druha veta bude rozhodne platit, pretoze so sirkou zahranicnych hracov to nie je zrovna idealne. Zvedavy som na trojkove duo skusenych litovskych hracov, tj. duo Veikalas/Zavackas, ked k tomu pridame Jareda Jordana a Jamela McLeana, dostavame klucovu stvoricu hracov, ktora by mala tahat Bonn vpred. Zaujimavostou je, ze hraci maju pomerne dost vz. skusenosti medzi sebou - viz. dve nove posily - Looby hral v BBL v minulosti v drese Ludwigsburgu, kde si zahral s Davidom McCrayom a Donatasom Zavackasom, zaroven hral v D-League v jednom time s Jaredom Jordanom. Bonnu nemam dovod verit z uvodu sezony, novy trener, pomerne dost zmien, sice nejake vazby posily na poslednu chvilu s hracmi v time maju, avsak to neznamena, ze su to posily z nudze. Bol by som prekvapeny, keby Bonn sezonu ukoncil ako tim, ktory si zahral v PO.

Koho treba sledovat? 1, J.McLean 2, D.Zavackas 3, J.Jordan
---------------------------------------------------------------------------------

Trier, dalsi tim z kategorie stabilnych ucastnikov BBL, ktorych cielom je prezit v elitnej kategorii aj do dalsej sezony, vsetko nad hlavny ciel timu je len bonus navyse.

Pozitivom cislo, jedna je fakt, ze pri kormidle nadalej zostava Henrik Roedl. Je to pozitivne tak pre samotny Trier, ako aj pre mna, kedze znova nemusim nejako moc riesit styl, akym bude hrat tento celok v tejto sezone. Roedl je totiz zastancom defenzivneho basketbalu, kladie doraz na doraznu obranu, pomaly prechod dopredu a teda hodne lowscore zapasy.

Druha dolezita vec. Ako som pozorne cital, tak tim mal kopec problemov v priprave - choroby, drobne, ale aj vaznejsie zranenie, niektore hraci este k tomu reprezentovali svoju krajinu na lokalnych sampionatoch, pre tim, ktory je viacmenej uplne novy, zaroven pre celok, ktory len tazko moze stavat na sirokom kadri (siroky kader stoji zbytocne prostriedky, ktorych v Triere naozaj nie je na rozhadzovanie a zaroven je aj pomerne zbytocny, kedze Trier hra len BBL a nemecky pohar). V priprave sa nejako neobjavuje meno Andreasa Seifertha, minuly rok urcite hraca, ktory v drese Trieru prijemne prekvapil, resp. potvrdil svoj postupny progres, o to lepsie, ze ide o nemeckeho hraca, o to mensie je prekvapenie, ze sa jedna o centra. Druhym hracom, ktory tentokrat nehral v poslednom pripr. zapase pred zaciatkom ostrej sezony je nova posila na SF, Kanadan Warren Ward.

Tym sa dostavam k posilam a hned prvym pohladom uputa fakt, ze v time su hned traja hraci s kanadskym pasom. Mimo spominaneho Warda a Jermainea Bucknora, ktory v time posobil uz aj minuly rok, je to dalsi BBL prevereny hrac - Jermaine Anderson. Okrem toho, ze Trier je teraz "kanadsky", mozeme o Trieri povedat aj to, ze na post C bude stavat len a len na domacich nemeckych hracov. Ako som uz spominal, nemecki hraci su najcestejsie v timoch pouzivani na dvoch postoch - na poste centra a na poste SG, prip. SF a to vacsinou ako kvalitni/elitni trojkari. To sa potom odraza aj na nemeckej repre, kde problemom su logicky dva posty - post PG a post PF.

Post prveho rozohravaca obsadi TreVon Hughes, ktory v poslednych sezonach hral v Pobalti, ci uz v Litve, ako aj v Lotyssku. Jednu z moznosti na SG vytvori Laurynas Samenas, v minulej sezone mal skvele cisla spoza perimetra, aj v litovskej lige, ale najma v Baltickej lige. Urcite vhodne doplnenie k domacemu mladikovi Mathisovi Moninghoffovi.

Samozrejme, vacsim problemom timom z druhej polovice tabulky nie je najst kvalitnych zahr. hracov, ale najst slusnych hracov z nemeckych zdrojov. Mimo Seifertha, resp. Moninghoffa, ktore si svoje v minulej sezone urcite odohrali, bolo potrebne hladat dalsich, novych. Najma po odchode Bastiana Doretha, tj. hraca sirsieho kadru reprezentacie. Backup na PG moze robit Anthony Canty a spominani dvaja centri, ktori pri problemoch Seifertha su jedinou moznou volbou - tj. duo Schmidt/Wenzl.

Tim Trieru patri urcite k tym mladsim, skusenost v time udrzuju len dvaja kanadski reprezentanti, tj. Bucknor, resp. Anderson. Trier bude zial bojovat o zachranu, to je jasne, avsak vdaka stylu hry, ktory ordinuje trener si zasa tych svojich 12-13 vyhier uhraju. To, co moze Trieru sposobit nemale problemy je samotny uvod sezony, hned prvy zapas mnohe naznaci - Trier totiz zacina doma proti novacikovi (Vechta) a vsetko ine mimo pohodlnej vyhry bude velkym sklamanim, ako aj velkym problemom do dalsieho priebehu sezony. Vzhladom na problemy v priprave, ako aj v sucasnosti to nepokladam za idealneho supera na rozbeh, radsej by brali timy, proti ktorym mozu len prekvapit, prip. zapasy vonku proti hratelnejsim timom, "povinna" vyhra doma je ta suverenna najhorsia moznost.

Koho treba sledovat? 1, TreVon Hugnes 2, M.Moninghoff 3, A.Seiferth
----------------------------------------------------------------------------------

Wuerzburg, tim, ktory sposobil jedno z mala prekvapeni zakladnej casti minulej sezony. Zial bolo to prekvapenie na ukor prave spominaneho Wuerzburgu, ktory rozhodne mal byt jednym z timov, ktory mal postupit do PO, avsak osud/superi to chcel inak.

Wuerzburg v minulej sezone rozhodne neprezil idylicku sezonu. Prakticky nebolo obdobie, kedy by hral tim pohromade. V strede sezony bola situacia najhorsia, myslim, ze v jednu dobu chybali traja klucovi hraci zakladnej rotacie, museli kvoli tomu prist "lepici dier", pretoze situacia bola pomerne neunosna a Wuerzburg chcel udrzat svoje nadeje na postup do PO. Hlavnym problemom boli caste problemy so zdravim u klucoveho centra Chrisa McNaughtona, za ktoreho v time niet nahrady a tazko pocas sezony najdu hraca, ktory by posluzil slusne na par zapasov. Samozrejme zranenia sa odzrkadlili nielen v tom, ze vynechal plnych 10 zapasov v nemeckej BBL a v ramci zapasov v Eurocupe odohral dohromady len takmer nulovych 10 minut, ale aj jeho priemer vo zvysnych 24 zapasoch BBL hovori jasne - 15,5 minuty! To svedci o tom, ze v mnohych zapasoch odohral absolutne minimum, v mnohych zapasoch hral v nie stopercentnej fyzickej kondicii.

Tim opustili Dwayne Anderson, LaMont McIntosh a najlepsi nemecky hrac Alex King, plus samozrejme vsetci lepici dier, ktori prisli pocas sezony. V time je nova stvorica Amikov, co len potvrdzuje smerovanie timu z minulych sezon - Amici zakladna rotacia a nemecki hraci fakt len v malom mnozstve, to este ubudne, kedze odisiel prave Alex King.

Nova stvorica Lamont Mack, Tweety Carter, Ricky Harris, Jamal Boykin. Prvi dvaja zname firmy, hraci, ktori do timu prichadzaju ako klucove postavicky, tj. hraci do S5. Zvysni dvaja ako clenovia zakladnej rotacie, avsak ako hraci z lavicky. Mack aj Carter by mali pozdvihnut strelbu za 3body, v priprave sa tak zatial dialo, som zvedavy, ci im to vydrzi.

Trener zostal rovnaky ako v poslednych sezonach, takze neda sa cakat nejaka vyrazna zmena v style hry (lowscore zapasy). Od Wuerzburgu ocakavam urcite viacej, nez v minulej sezone. Dva hlavne dovody - vdaka minulej sezone a pozicii mimo PO nehraju v Eurocupe, takze tim sa moze plne koncentrovat na BBL a malo by sa to pozitivne prejavit na vysledkoch z uvodu sezony. Druhy dovod, povedzme variancia. Minula sezona, mnoho zraneni, problemov, to sa potom zacne kopit, zapracovavanie novych hracov, ktori naucene navyky len a len rozbiju - hrac sa vrati, "lepica dier", ktory sa uz zapracovaval poslu k vode, naopak hrac po zraneni potrebuje cas, kym sa dostane do pohody a slusnej formy, to sa stane so 3-4 hracmi a je po dobrej sezone. Wuerzburg je sice kvalitny tim so slusnym zazemim, avsak rozhodne to nie je tim, ktory by mal PO zarucene aj s takymito problemy, minula sezona nech je dokonalym prikladom.

Koho treba sledovat? 1, C.McNaughton 2, L.Mack 3, T.Carter
-----------------------------------------------------------------------------------

Ulm, tim, ktory sa behom poslednych par sezon realne usidlil v nemeckej spicke. Tretie miesto z minulej sezony len potvrdilo finalovu ucast zo sezony 2011/12, pricom k zopakovaniu finale s Bambergom chyba len povestny krocik.

V Ulme nastala jedna vazna zmena, tou je rozhodne odchod John Bryanta, jedneho zo strojcov uspechu tohto timu v spominanych poslednych sezonach, centra, ktory je dominantny pod kosom, avsak nebezpecny aj spoza perimetra (v minulej sezone mal svojich 37% v strelbe za 3body v BBL, aj v Eurocupe). Ked zmena, tak poriadna, ako by si hovorili v time a neodisla len tak ustredna postava, ale aj dalsi klucovi hraci - Ray, Esterkamp a hraci do rotacie ako Watts, Betz, ci Jeter.

Posil je logicky takisto pozehnane a vacsina sa jedna o hracov, ktori v minulej sezone posobili v LNB. Prvotnou vecou bolo urcite hladanie noveho statneho centra + dalsich kilogramov pod kos, ktore by mohli nahradit, aspon ciastocne Johna Bryanta. Na C z Limoges prisiel Trent Plaisted, na PF z Roanne Matt Howard. Tretim "Frantikom", ktory by mal rozsirit palebne rozmery timu, je Cam Long, naposledy hrajuci za Le Mans.

Dalsou posilou je Adam Hess, jednoznacny zaver posilnit strelbu za 3body a zaroven do timu dodat dalsieho klasickeho snipera. Nie som moc zastanca prestupov veteranov z provincneho timu do elitneho po podarenej sezone prave v tom time provincnom, avsak Ulm, podobne ako aj Hagen hra znacne ofenzivny basketbal, s cim pouzitie hraca akym je Hess prudko stupa. Zaroven, v time absentoval nejaky skuseny harcovnik, viz. mimo Hessa v time nie je tridsiatnik, dokonca okrem Plaisteda (ktory je v najlepsich rokoch, zaroven bez skusenosti z BBL pred touto sezonou) su prinajhorsom rocniky 88 a hraci este mladsi.

Osobne som zvedavy na Will Clyburna, posilu z NCAA, ktory plati za skveleho atleta, avsak za fyzickymi parametrami znacne pokryvkava technicka cast - ci uz kontrola lopty pri driblingu, ako aj hodne mizerna strelba z vacsich vzdialenosti, pre moderne SF rozhodne velky problem. S dobrym pouzitim a proti urcitym superom moze byt jeho uplatnenie viac nez zaujimave. Poslednou posilou, resp. normalnou posilou, je Greg Mangano, dalsie kila pod kos, hrac prichadzajuci z LEB Gold, z Lleidy, rozhodne prichadza ako clen rotacie, nie klucovy hrac.

Z minulej sezony v time zostali predovsetkym nemecki hraci, ktori su na pomery BBL vylozene nadpriemerni - Per Guenther, rozohravac, famozny trojkar, aj ked sa do trojkovych pokusov az tak netlaci (v BBL takmer 50%, v Eurocupe v slabsej vzorke cez 55%) a Phillipp Schwethelm, tj. klasicky trojkar z lavicky, SF. Nemecky pas ma aj Adam Hess, stvrtym Nemcom, ktory by mal dostavat v tejto sezone dost priestoru, rozhodne viacej nez minuly rok, je mladik Daniel Theis. Okrem nich aj duo Amikov Keaton Nankivil/Tommy Mason-Griffin.

A prave druhy spominany hrac, tj. Mason-Griffin si cca pred tyzdnom privodil vazne zranenie, pretrhol si Achillovku. Tim potreboval dalsie PG, ako backup Guenthera a to najma z dovodu, ze okrem BBL Ulm caka aj dalsia sezona v Eurocupe, takze siroky kader je prakticky nutnostou. Podpis sa mi paci, najma v tomto case, kedy na trhu uz nie je az tak z coho vyberat - podpisali totiz Edgara Sosu. Stale pomerne mlady hrac, ktoreho v slubnej kariere pribrzdilo dobre zname nepekne vyzerajuce zranenie, ktore si pred par rokmi sposobil na jednej reprezentacnej akcii v drese Dom. republiky. Okrem Masona-Griffina je na dlhsie obdobie out aj Phillipp Schwethelm, zdrav. problemy po poslednom pripr. zapase s Bayernom hlasilo aj duo Nankivil/Howard, avsak obaja by mali byt pripraveni nastupit k zajtrajsiemu duelu proti Braunschweigu.

Priprava sa Ulmu prilis nepodarila, brzdili je rozne drobne zranenia, ako aj fakt, ze tim je jednoducho novy a potrebuje cas. Pred sezonou ale prisiel rozhodne pozitivny vysledkovy impulz, prave v spominanom poslednom pripravnom stretnuti doma proti Bayernu tim dokazal zvitazit v prestrelke 98-90 a nalada v time logicky stupla. Ulm urcite s tym kadrom patri do PO, inak povedane, neucast v PO by sa dal povazovat za extremny neuspech. Cielom je rozhodne postup do 2.kola PO, tj. minimalne zopakovat vysledok z minulej sezony, kratkodobejsim cielom je rozhodne kvalitna reprezentacia timu, ako aj BBL v europskom pohari. Moj osobny pohlad je absolutne neutralny, tim sa mi nepaci viacej, nez na ake posty ho budu vidiet bookies/ake obsadil minulu sezonu, naopak skor tu vidim moznost opacneho trendu, tj. mierneho ustupu z pozicii, aj ked na nejake def. zavery je este priskoro.

Koho treba sledovat? 1, P.Guenther 2, W.Clyburn 3, T.Plaisted
----------------------------------------------------------------------------------

Hagen, tak ako Wuerzburg nenaplnil svoju rolu ucastnika PO, tak naopak run and gun tim z Hagenu vyuzil moznost dostat sa na "volne" 8.miesto a prekvapivo si zahral prave tento tim v PO, kde aj s Bambergom zohral dostojnu ulohu - dokazal vyhrat aspon jeden zapas, co sa rozhodne ceni.

V time nebol moc dovod k velkym zmenam, po uspesnej sezone to nemoze nikoho prekvapit. Ako som pri Ulme pisal, tak v time Hagenu nezostal Adam Hess, okrem neho odisiel aj prvy rozohravac Devin White. Priamou nahradou za Whitea je Henry Dugat. Okrem neho je dalsou klucovou posilou podkosovy hrac Keith Ramsey, takze rozhodne ziadna priama nahrada za Adama Hessa, skor snaha trochu zvacsit moznosti v utoku a posilnit tim na doskoku. Obe posily viacmenej dokonale vykresluju sucasny tim Hagenu. Dugat, nizke dynamicke PG, ktore prichadza z overovej svedskej ligy, Ramsey, na podkosaka znova vyskou skor nizsi hrac, resp. rozhodne sa nejedna o hraca 2,10+, akeho by hladali v inych timoch na tieto posty, prichadza z izraelskej ligy, pricom sezonu predtym posobil v svedskej lige, zhodou okolnosti v tom istom time ako v sezone minulej Henry Dugat. Obaja hraci vyzeraju statisticky dobre, obaja hraci dokonale zapadaju do schemy trenera Freyera s max. rychlym prechodom do utoku - rychle PG a undersized podkosak.

Tretou vaznejsou, resp. naozaj poslednou posilou v time je Nikita Khartchenkov, hrac s nemeckym aj ruskym pasom, cize hrac potrebny aj z tohto dovodu, prichadza v podstate ako nahrada za Abe Lodwicka, tj. hrac z lavicky, ktoreho primarna uloha je dobra strelba za 3body.

Uspech Hagenu v minulej sezone bol jednoduchy - tim bol zdravy a celu sezonu tak mohli zvladnut v 9 ludoch, tj. s uzkym kadrom bez toho, aby sa pocas sezony museli bleskurychlo zhanat mozne nahrady. V tejto sezone je to o tom istom, vyhodou navyse z uvodu sezony by mala byt zohratost zo sezony minulej, aj ked zmenou PG to predsa len nemusi byt az taka samozrejmost. PO z toho zrejme nebude, z podobneho dovodu, z akeho som napisal, ze v PO bude Wuerzburg - tj. tentokrat problemy pridu a kader je naozaj uzky, takze ak vypadnu dvaja Amici, budu lahkou koristou pre vacsinu superov. Zhodou okolnosti, v zajtrajsom prvom kole na seba narazia prave timy Wuerzburgu a Hagenu, tj. pikantny suboj prekvapenia a sklamania minulej sezony.

Koho treba sledovat? 1, H.Dugat 2, L.Gordon 3, K.Ramsey
-----------------------------------------------------------------------------------

Braunschweig, alias minulosezonny pribeh o tom, ako sa zo skaredeho kacatka zo zaciatku sezony po Vianociach zacala postupne vytvarat sebavedoma krasna labut, avsak na krasnu labut si po kratkom case zacali robit narok ziskuchtivi pytliaci, co sposobilo, ze krasna labut vo vysledku musela bojovat o holy zivot. So stastim si holy zivot sice zachranila, avsak statna labut ma pre dalsi rok rozhodne vacsie ambicie..

Kto si spomina, tak som pred minulou sezonou pisal, ze skladba noveho timu na pomery Braunschweigu, tj. timu, ktory sa pravidelne bil o posledne miesta do PO a ak nahodou to nevyslo, rozhodne nemal ziadne problemy so zachranou, bola jednoducho mizerna. Kader malokedy pusti a netrvalo dlho, aby sa Braunschweig ocitol tam, kde nechcel. Po novom roku sice prisli nove posily, ktore mali predovsetkym doviest k tym zachrane, prip. sa este pokusit o ucast v PO, chvilu prva zalezitost vyzerala ako samozrejma a druha ako velmi realna, avsak netrvalo dlho, aby sa prva skutocnost zmenila na tuhy boj a druha na dosiahnutelnu metu.

Ako som pisal, pre Braunschweig sezona dobra naozaj nebola a bolo nutne urobit niektore nevyhnutne zmeny. Tou primarnou bola zmena trenera. Braunschweig podpisal Raoula Kornera, rakuskeho mladeho trenera, ktory posledne tri sezony stravil v Holandsku, kde trenoval Den Bosch. S tymto timom minuly rok v Holandsku vyhral absolutne vsetko, co sa dalo. Zaroven ma skusenosti aj s mladeznickymi reprezentaciami, ked v roku 2012 viedol rakusku U16.

Trener vyzera minimalne slubne, kader je na tom podobne. Osmicka hracov zakladnej rotacie sa mi paci od prveho pohladu. Z minulej sezony "prezili" Harding NaNa, Immanuel McIlroy a Robert Kulawick. Prvi dvaja ako skuseni hraci, ktori minimalne totalne minuly rok nevyhoreli, treti ako tradicny nemecky trojkar z lavicky. Z timu samozrejme odisiel Dennis Schroeder, ktory svoje stastie bude skusat za morom a snivat svoj sen o mieste v prvom time NBA Atlanty Hawks. Zvysne odchody skoda slov, napr. Lubos Barton by sa napr. z tych hracov, ktori prisli po Vianociach hodil, ale v globale plati, ze z toho, co zostal mohlo, nie je nad kym uronit slzu.

Prichodov je 5, zacal by som s Kyleom Visserom. V com je tento prichod taky skvely? Rozhodne v tom, ze sa v podstate jedna o "navrat strateneho syna", pretoze Kyle Visser pred dvomi sezonami prezil velmi prijemne casy v drese Braunschweigu. Isaiah Swann, dalsia super posila, skvely strelec, ktory predminulu sezonu posobil v Ulme, s ktorym sa zhodou okolnosti Braunschweig stretne hned v prvom kole, prave pre tohto hraca bude mat suboj trochu prestiznejsiu prichut. Ocakavania su jasne - mal by tahat tim v utoku a byt najlepsim strelcom timu. Na PG prichadza z timu Szolnoki Olaj, resp. skor Kryvbasbasketu James Florence. Najmladsi clen klucovej osmicky sa sezonu po sezone zlepsuje v jeho europskych posobeniach, zlepsenie je najma vidiet v jeho strelbe za 3body. Osobne ocakavam, ze bude prijemnym prekvapenim. Kryt chrbat mu bude Nemec s afganskym povodom Chacha Zazai, drobne bojovne naladene PG patrilo v time Giessenu v minulej sezone k jednym z mala pozitiv a ocakavam, ze velmi vhodne doplnu trojicu na PG/SG. Aaron Doornekamp je dalsie dobre zname meno. Primarne SF, avsak pouzitelne aj na PF, by malo do timu priniest najma kvalitu v obrane, zlepsit doskok, rozhodne sa nejedna o prilis bodoveho hraca, avsak na to su v time ini hraci.

Tim je novy, chvalabohu, naozaj nebol dovod zotrvavat v zlozeni, ktore tim doviedlo do velkych problemov, takze uvodne zohravanie je fakt len drobna "kanka". Zaroven zohravanie.. Tim je mimo Doornekampa spolu celu pripravu, hracom sa vyhli vaznejsie zdravotne problemy, az na konci pripravy v time sarapatili zazivacie problemy, ci uz v realizacnom time, ako u vacsiny hracov. Mimo toho, drobne problemy s nohou trapia Hardinga Nanu. Rozhodne pre mna tim, ktory by mi mal nieco zarobit, skor, ci neskor. Ocakavam navrat na tradicne priecky od 7. do 10.miesta.

Koho treba sledovat? 1, I.Swann 2, K.Visser 3, J.Florence
----------------------------------------------------------------------------------

Ludwigsburg, alias tim, ktory tabulkovo zastupil, avsak nenasiel sa druhy zaujemca z druhej ligy, ktory by miesto po Ludwigsburgu prebral. Ludwigsburg minuly rok tragicky vstupil do sezony. Po Novom roku prislo k trenerskej rosade, aby post hlavneho trenera prebral skuseny John Patrick, povedzme specialista na pracu s obmedzenymi moznostami, resp. specialista na to, spravit z priemerneho/podpriemerneho timu nadpriemerny.

Prave osoba Johna Patricka zdviha moje ocakavania v pripade Ludwigsburgu pre tuto sezonu. Po prebrati timu v minulej sezone prisli pozitivne vysledky, aj ked na realnu zachranu to napokon tesne nestacilo. Pripravy na novu sezonu prakticky zacali hned, co skoncila sezona predchadzajuca, tomu odpoveda napr. harmonogram pripravnych zapasov, ktore boli nahustene vo velkom predstihu pred zaciatkom zakladnej casti BBL. Je to logicky krok, kedze tim je prakticky kompletne novy - ono tazko hladat nieco pozitivne na time, ktory trel biedu v uvode sezony a az osoba noveho trenera a zopar kratkodobych prichodov tim posunul o level vyssie.

Tim by sa dal rozdelit na 2 casti - na tzv. lacne rizikove posily zo zamoria, doplnene dalsimi mladymi americkymi hracmi a skusenymi hracmi s nemeckym obcianstvom. Samostatnou kapitolou je potom posledna posila - Shawn Huff.

Pekne poporiadku - z NCAA prichadza statny venezuelsky center Gregory Echenique. Na PG C.J.Harris, obaja so slusnymi statistikami. Z holandskeho Zwolle SG Tanner Smith a z greckeho Patrasu Keaton Grant. Meno Keaton Grant znie pomerne povedome, pretoze nedavno tento hrat posobil v uz ukoncenom projekte Levic. Je tu zaroven spojitost, preco hrac, ktory posobil na Slovensku sa dostal prave do Ludwigsburgu - manazerom timu je totiz Slovak - Lukas Varga.

V Leviciach sa objavil v minulosti aj Adam Waleskowski, cim sa dostavam tak k hracom s nemeckym obcianstvom, ako aj k hracom z druhej nemeckej ligy. Z Duesseldorfu rovnako ako Adam prichadza aj dalsi skuseny hrac, Adam Flomo, z Karlsruhe naopak mlady Amik na PG, Michael Stockton. Nemecky kontingent skusenych hracov doplna dobre znamy center Robert Tomaszek, ako aj Mario Stojic, ktory naposledy hral za belgicke Oostende.

Necakam od timu, zeby mal odrazu utocit na poziciu v PO, avsak stabilizaciu by nove vedenie a pomerne siroky a dobre namiesany kader priniest malo. Ludwigsburg je timom, ktory nepatri na posledne 4 priecky, avsak aj PO je miesto, kde ho mozeme vidiet len zriadkavo. Umiestnenie od 11. do 14.miesta je rozhodne v silach timu, ako aj trenera Johna Patricka.

Koho treba sledovat? 1, K.Grant 2, S.Huff 3, G.Echenique
----------------------------------------------------------------------------------

Frankfurt, je dost mozne, ze pribeh z minulej sezony sa bude opakovat. Minimalne z uvodu sezony necakam nic velke, hned to vysvetlim.

Frankfurt je len tazko timom, ktory by mohol prostriedky vyhadzovat za zbytocnosti, prip. za prehnany luxus v podobe sirokeho kadra a mnozstva znamych mien. Z timu tak odislo mnoho hracov, aj ked mnohi tim skor sanovali pocas sezony, na jej zaciatku to vyzeralo dost podobne, ako je na tom tim teraz.

Najvacsia zmena nastala na poste trenera. Hovori sa, ze dvakrat do tej istej rieky nevkrocis, co potom povedat na kanadskeho trenera Gordona Herberta, ktory do Frankfurtu ako trener prichadza uz po tretikrat. Z pohladu stylu hry by sa nemalo nic zasadne menit, doraz na defenzivu a najma slimacie tempo hry Frankfurt jasne preukazal aj v priprave, v ziadnom zo zapasov Frankfurtu sa hraci neprehupli cez hranice 140bodov, v mnohych pripadoch dokonca nepokorena zostala aj mikrohranica 120bodov. Na druhej strane, aj superi boli mnohokrat podobne underovi, aj ked nie vsetci, takze je zrejme, ze underove vysledky rozhodne nie su sposobene len underovostou timov ako Strasbourg, Antwerp Giants alebo Gran Canaria.

Preco som znova taky pesimisticky, najma z uvodu sezony? Nech sa kazdy pozrie na sirku kadra, prva vec. Z minulej sezony zostali dvaja Amici (Robinson, Robertson), pricom Dawan Robinson odohral nejako podozrivo malo minut v poslednom pripravnom beneficnom zapase prave s Antwerp Giants. Nepise sa nikde, zeby mal nejake vazne zdrav. problemy, takze to nejako moc neriesim (zatial). Okrem nich v time zostalo len to stabilne nemecke jadro, najma tvorene mladymi odchovancami. Ten jediny skuseny, Marius Nolte, bude zaroven timu chybat prve 3 mesiace sezony.

Aj preto, ale nielen preto, do timu zasa raz na poslednu chvilu prichadzaju hraci. Pod kos je to statny Senegalcan Aziz N´Diaye, toho ale podpisali pred 2 dnami, takze realnou posilou bude az za par zapasov. Podobne na poslednu chvilu podpisali aj Andyho Rautinsa. Dalsi Kanadan (si pripadam, ze o nich pisam prakticky neustale), dalsi reprezentant, rozhodne od neho ocakavam v BBL velke veci, tazko ale povedat, kedy sa spravne aklimatizuje a zohra so zvyskom timu.

Ked si prestanem vsimat dve posily podpisane na poslednu chvilu, tak hlavnou tvarou prestupoveho obdobia je rozhodne Jacob Burtschi. Hrac skuseny, BBL prevereny, dostatocny kvalitny, aby tim pozdvihol. Mimo neho prisli len dvaja mladi Nemci, z NCAA Kevin Bright a z Ludwigsburgu talentovany nemecky reprezentant Stefan Ilzhoefer.

Tim moze dopadnut podobne ako minuly rok, kedy po katastrofickom uvode bude na poslednu chvilu zachranovat vobec ucast v dalsom rocniku BBL, avsak to moze skoncit aj postupom do PO, viem si predstavit zivo obidve varianty - tym rozhodujucim momentom bude, ako rychlo sa dokazu nove posily zohrat s hracmi z minulej sezony a to sa tyka najma poslednych "last minute" posil. Ak sa to podari behom mesiaca a tim zacne slapat ako tomu bolo na konci minulej sezony, PO je realne. Druhou premennou su zranenia, tim je uzky, zranenim akehokolvek Amika, prip. prveho centra Voigtmanna nastava velky problem.

Koho treba sledovat? 1, A.Rautins 2, J.Voigtmann 3, J.Burtschi
--------------------------------------------------------------------------------

Oldenburg, tim bez zmien. 2.miesto po zakladnej casti, zvladnute PO, kde sa tim prehryzol az do finale, tam sice padol jasne pomerom 3:0, avsak inak ako pozitivna sa sezona Oldenburgu hodnotit neda, najma po rokoch stradania a hladania optimalnej zostavy/trenera/koncepcie, ktora by financne prostriedky pretavila v uspech na sportovom poli.

Jedinou zmenou je tak odchod Ronnieho Burrella a prichod Nemanju Aleksandrova z Valladolidu. Druhu vynutenu zmenu som uz popisoval vo vlakne o Eurolige, kde zraneneho Adama Chubba nahradil, najma kvoli kvalifikacii o Euroligu, Andrea Crosariol.

Tim je dostatocne siroky, dostatocne kvalitny, dokonale zohraty, pricom aj v minulej uspesnej sezone Oldenburg dlhu dobu zarezaval aj v europskych poharoch - sice len v Eurochallenge, ale je dolezite, ze tim na vysokej urovni zvlada sucasne hrat BBL, ako aj europske pohare. Tento rok to minimalne bude ucast v Eurocupe a po vcerajsku nadalej tim zivi sancu aj na kategoriu najvyssiu.

V uvode sezony moze mat tim problem a to najma vdaka spominanej kvalifikacii, ktora nielenze prida zapasy navyse, ale aj predlzi o trochu sezonu a zaroven nahusti program v BBL (ktory je uz aj tak dostatocne nahusteny a to najma predtym, nez sa zacne hrat Euroliga a dalsie poharove sutaze. V Oldenburgu sa tutovo nieco poserie, otazkou je, ako to v time dokazu riesit, ak to nevyriesia, sezona moze dopadnut hororovo - tym len chcem pripomenut, ze Oldenburg mal kader a prachy na to, aby hral min. semifinale BBL a to pravidelne, avsak niekedy az z nevysvetlitelnych pricin vysledky neprichadzali - v rocnikoch sa nevyhli hluchym obdobiam, prekvapivym prehram na domacej palubovke, ked sa to vsetko zobieralo, bolo z toho 9.-10.miesto na konci sezony a zostali im len oci pre plac.

Koho treba sledovat? 1, C.Kramer 2, D.Joyce 3, N.Aleksandrov
----------------------------------------------------------------------------------

Bayreuth, tim rozhodne z druhej polovice spektra timov hrajucich v BBL, avsak zaroven tim, kde ocakavam minimalne mierny kvalitativny krok vpred.

Najvacsou zmenou je zmena nazvu timu - z BBC Bayreuth je medi Bayreuth, co hovori o mnohom. Zmena nazvu timu, to vacsinou signalizuje slusny prisun penazi od daneho sponzora, ktory je predsa len viacej vidiet, je viacej na ociach, ked ho citam ako cast nazvu timu, nez len na dresoch, v domacej hale a pod.

Osobne som si to spojil aj so situaciou na poli prestupov. Nejde o nejake obrovske posilnenie, ale osobne to na mna vplyva, ze v time je predsa len trochu viacej financnych prostriedkov. Odisli viacmenej podkosovi hraci, ci uz McGhee, Cain alebo Schmidt, okrem nich aj Trapani, jeden z najhorsich trojkarov v BBL v minulej sezone, ktori na kos vyslali slusnu vzorku striel. Je teda logicke, ze vedenie hladalo novych podkosakov a chce sa mi povedat, ze naslo dobre mena. Brian Qvale Mons-Hainaut podaval pravidelne kvalitne vykony v Ethias league, ako aj sa zviditelnil na poli Eurochallenge. Druhym menom je Ronnie Burrell, prave jediny odidenec z uspesneho minulosezonneho timu Oldenburgu zakotvil v Bayreuthe. Kyle Weems je posila aj na doskok, ale predovsetkym ako jedna z klucovych ofenzivnych zbrani, minulosezonny strelecky lider Bonnu.

Poslednou posilou je dalsi center, Phillipp Heyden, ktoru rozsiruje nemecku enklavu z minulej sezony. Najma Nicolai Simon prijemne prekvapoval, jeho trojky budu potrebne aj v sezone nastavajucej. V time zostali aj dalsi hraci z perimetru - Bailey, Hamilton, Wyrick, aj ked to je skor SF.

Da sa povedat, ze sa v time nahradzalo kus za kus, ale s tym, ze nahradit Trapaniho za Weems je zlepsenie o 200% a podkosova trojica tiez pre moje oko vyzera o trochu lepsie, minimalne o McGheeho bol zaujem niekde inde a dalsi dvaja naroky trenerov uplne nenaplnili. Trener je rovnaky ako na poslednych 7 zapasov zakladnej casti v minulej sezone, tj. skuseny Predrag Krunic, poslednym jeho posobiskom pred Bayreuthom bolo trenovanie Oldenburgu a to hned na 5 sezon (bol aj pri uspechoch, aj pri stagnacii). Predpoved na sezonu, urcite zachrana, nieco okolo 10.miesta, z uvodu sezony urcite tim, na ktory bude skor vsadzat, nez hrat proti..

Koho treba sledovat? 1, B.Qvale 2, K.Weems 3, N.Simon
----------------------------------------------------------------------------------

Bremerhaven, klasicky tim z kategorie home teamov, ktore nie su schopne pridat zopar vyhier vonku, aby sa dostali do elitnej spolocnosti timov, ktore si na konci zakladnej casti budu moct zahrat v PO.

Bremerhaven, komentar bude mat znova dva pohlady. Keby bol kader pokope, ci uz v priprave, ako aj k prvym zapasom sezony, ocakaval by som, ze kvalitne vykony a logicky aj vysledky by sa dostavali pomerne rychlo. Do timu prisli hraci ako Darius Adams a Derrick Allen, v priprave dvaja hraci, ktori to najviac bodovo tahali. Brian Harper z Trieru, ten mal avsak nejake zdr. problemy pocas pripravy, Adas Juskevicius, ktory striedal vyborne vykony s neviditelnymi, asi ako v ramci pripravy s litovskou repre (kde samozrejme prevladali tie zle vykony, najma mnozstvo strat bilo do oci). Dalej Nick Schneiders z Braunschweigu, tj. najvyssi hrac v nemeckej lige, ci uz v minulej sezone, ako aj v sezone 2013/14. V time zostal logicky Philip Zwiener, clen sirsieho kadra nemeckej repre.

Teraz pride tie negativne spravy. Zraneny je Stefon Jackson, opora minulej sezony. V time tak zostal Angelo Sharpless, ktory sa bude snazit ako tak zacelit dieru po tomto hracovi, skor z pohladu dostatocnej rotacie, nez z pohladu vykonu. Na operaciu nahle musel ist aj primarny center Devin Searcy, takze to pod kosom budu lepit Harper s Allenom, Nick Schneiders nie je hrac, ktory by odohral 20-25minut na zapas.

S novym trenerom Calvinom Oldhamom cakaju na Bremerhaven z uvodu sezony teda pomerne krusne casy. O to dolezitejsie budu zapasy doma proti timom, ktore su na podobnej vykonnostnej urovni, nemam uplne prezrety rozpis zapasov, ale prve kolo vonku proti Ludwigsburgu je urcite pozitivny zreb - tim moze, ale nemusi a zaroven vyhra s Ludwigsburgom je pomerne realne aj s oslabenym kadrom.

Koho treba sledovat? 1, D.Adams 3, D.Allen 3, P.Zwiener
----------------------------------------------------------------------------------

Bayern, hafo prachov, najvyssie ciele, ucast v Eurolige ("divoka karta") ukazuje na financnu situaciu a klubovu lobby najjasnejsie.

Co ma trochu zaraza je fakt, ze na PG namiesto Tyresea Ricea privedu Heika Schaffartzika. S nim sa mozno da vyhrat BBL, ale tazko s nim spravia nejaku vyraznu stopu v Eurolige. A to este hned dodam, ze backup mu tvoria hraci ako Steffen Hamann, ci Demond Greene.

Je zaujimave, ze v time prezili zrovna tieto "dve zaby na prameni" a zo zvysku timu len Benzing (nemecky reprezentant, stale mladik, viz. rocnik 89, takze pochopitelne, ze elitneho nemeckeho hraca si v time udrzali) a Chevona Troutmana, dominantneho podkosoveho hraca. Zvysok timu ziari novotou. Dalsou zaujimavostou je, ze z konkurencnej Alby prisli hned styria hraci, vec pomerne netypicka - mimo Heika aj trio Idbihi, Thompson a Dedovic.

Ten podkos je monster, minimalne z pohladu sirky, na nemecky tim aj z pohladu kvality. Zostal Troutman, prisiel Deon Thompson, resp. Yassin Idbihi z Alby Berlin, John Bryant z Ulmu, v BBL tazko mohli najst lepsieho centra, ked chceli najst hraca, ktory je zvyknuty na prostredie tejto ligy. Dalej z Crvenej Zvezdy po podarenej sezone prichadza Boris Savovic. Na SF maju spominane repre SF Robina Benzinga, zaroven prisiel tiez spominany Nihad Djedovic. Na poziciu SG Malcolm Delaney. To je hrac, ktory v oboch svojich destinaciach, kde v Europe zatial za 2 sezony zakotvil, spravil neskutocny vietor. Keby ste sa ma spytali, ktore 2 mena ma napadnu pri spomienke na minulosezonny Eurocup, tak okamzite vysypem - Rowland a Delaney. Sam som zvedavy, co prostredie timu, ktory ma extremne siroky kader spravi s hracom, akym je Delaney - v minulych sezonach bol zvyknuty, ze ci mu to slo, alebo nie, tak mal 15-25 akcii na zapas, ked mu to slo, dokazal prakticky sam vyhrat zapas, ked nie, tak presny opak, ale clovek si samozrejme pamata tie monster vykony a rozhodne ich nebolo malo. Delaney je pouzitelny aj ako PG, aj ked samozrejme take tradicne americke. Na SG prichadzaju aj Bryce Taylor, ktory kazdy rok obmiena timy BBL, v minulej sezone prezil podareny rok v drese Artlandu a spolu s poslednou posilou, Luccom Staigerom sa prave od tohto dua cakaju konstantne kvalitne trojky. Samozrejme, k nim sa vyznamne prida aj Robin Benzing, v niecom pomozu aj ini hraci, ale najma toto trio by malo drzat to stabilne nebezpecenstvo spoza perimetra.

Timu toho teoreticky moc nechyba, samozrejme je kompletne novy, takze znova mesiac bude trvat, kym to vsetko sadne. Zrovna pri pohlade na kader Bayernu nejake zranenie nehra moc velku ulohu, posty su minimalne zdvojene a to tak, ze hrac v s5 a hrac z lavicky maju podobnu vykonnost (cest vynimkam, skor ide o dvojicky, kde kazdy hrac ma trochu ine prednosti). Co mi tam vadi a prekaza je post PG a ti dvaja blbci, ktorych som hned v uvode spomenul, samozrejme aj cely megalomansky projekt Bayernu, ale to uz by bola tema k dalsej bohatej diskusii.

Koho treba sledovat? 1, M.Delaney 2, J.Bryant 3, H.Schaffartzik
-----------------------------------------------------------------------------------

Artland takisto zacina tim budovat od piky. Koncept na Malletovi v minulej sezone stroskotal skor, nez zacal, hrac sa zranil v priprave a to v mnohom ovplyvnilo sezonu tradicneho PO timu BBL.

Mallet sa vratil tam, kde svoju karieru poslednych rokov nastartoval, tj. do belgickeho Charleroi. Odisli aj Haynes, Taylor, Bradley a mnohi dalsi. Novy tim vyzera na pohlad pomerne nenapadne, uz do oci nebiju take mena, ako v sezonach minulych, ponasa sa to na zaujimavy zlepenec.

Avsak, pod lampou byva najvacsia tma. David Holston a Brandon Thomas nie su ani zdaleka uplne novymi hracmi, ako by sa mohlo zdat. V podstate si dali len rocnu prestavku, Thomas si v Bayerne rozhodne moc nepomohol, Holston sa v Mersine nemal tak zle, ale sezona 2011/12 v Artlande vysla obom rozhodne lepsie. David Holston zasa po roku preberie primat najmensieho hraca BBL, ono moc hracov pod 170cm na palubovkach nebeha. Od Thomasa ocakavam, ze bude hlavnou utocnou zbranou, pricom ocakavam, ze hlavnou devizou timu moze byt jeho vyrovnanost, tj. celok bez vyraznejsej superstar.

Do timu prisli aj dalsi Amici, Antonio Graves, Lawrence Hill. Z Tubingenu center Kenny Frease, ktory sa urcite tesi na dnesne 1.kolo, kde si to bude moct rozdat s timom, ktory bol jeho prvym profesionalnym posobiskom. Zo Zaragozy prichadza Chad Toppert, Amik s nemeckym pasom, v podstate niekolkokrat omielane, trojkar z lavicky. Nemecke stavy rozsiril aj reprezentant Bastian Doreth, ktory bude chciet rozhodne zlepsit svoje cisla z posobenia v Trieri. V time z minulej sezony zostali v podstate len nemecki hraci (Sergio Kerusch, podobny pripad ako Toppert) a podkosovy hrac Anthony King.

Na trenerskej stolicke prislo k zmene, avsak o novu osobu z pohladu timu nepojde. Z asistenta Tyrona McCoya sa stal hlavny trener, v priprave daval Artland dost bodov, avsak boli aj zapasy, kde obrana bola riadne derava. Artland, PO je jasny a realny ciel, avsak za tutovku by som to osobne nepovazoval. V Eurocupe snad mozu len prijemne prekvapit, ja od nich nic velke necakam.

Koho treba sledovat? 1, D.Holston 2, B.Thomas 3, K.Frease
----------------------------------------------------------------------------------

Alba, ani neviem, co si mam mysliet. Vzdy sa cudujem, ked si tim mysli, ze prekopanim vsetkeho z minulej sezony, ktora sa neda hodnotit ako uspesna, sa uspech v tej nasledujucej nejakym sposobom dostavi.

Tym nepisem, ze vsetky posily stoja za ..., skor sa znova raz pozastavujem nad marketingom a manazovanim timu z hlavneho mesta Nemecka. Preco tim vyzera tak, ako vyzera.. Zakladnou odpovedou moze byt faktor (ne)ucasti v Eurolige. Predsa len na Eurocup napotrebujete skladat nejaky monster tim, tam viacmenej uz ide iba o to, aby bol tim dostatocne siroky a klucovi hraci netrpali prilisne nahustenym programom, inak povedane, aby vysledky v Eurocupe neisli na ukor vysledkov v BBL.

Kto v time prezil letnu pauzu? Sasa Obradovic a veteran Sven Schultze, inak zvysok si musel hladat noveho zamestnavatela, vacsinou to bol spominany Bayern a jeho 4 berlinske posily. Zrejme najznamejsou posilou je David Logan, zrovna takychto hracov by som si v time Alba predstavoval v kombinacii s domacimi/europskymi mladikmi. Skuseny hrac, stale kvalitny, avsak potrebuje v time citit, ze to stoji okolo neho, potrebuje svoju porciu striel. Ked to nedostava, jeho vykon stagnuje, nie je to rozhodne hrac, ktory by mohol prist pocas zapasu z lavicky a z nicoho nic ozivit hru, nahadzat 10bodov a ist si sadnut.

Z dalsich posil mam dojem, ze hlavna napln bude kvalitna obrana. Vojdan Stojanovski, vyhlaseny pes obranar, k tomu kvalitny trojkar, avsak rozhodne nie hrac, ktory by sa do koncovky vylozene tlacil. Clifford Hammonds, dalsi podobny hrac, smerom dopredu urcite vsestrannejsi ako Vojdan, ale znova, nadpriemerny obraca, ktory minulu sezonu stravil v drese Igokey (underovy tim ako prasa..). Levon Kendall, tentokrat hrac pod kos, znova hrac vylozene pre spinavu pracu, dalsi Kanadan (ach..), zrovna takuto posilu z pohladu Alby trochu nepoberam, ale tak proti gustu... Reggie Redding, kvalitne SF, ktore prezilo pekne casy v Tubingene a bolo logicke, ze hrac spravi krok vpred. Leon Radosevic, tu tiez neviem... Chcu to na nom stavat alebo len chcu 4 podkosakov, ktori sa o svoju poziciu pobili v priprave/pobiju v sezone? Hrac, ktory sa este rozhodne moze zlepsovat, zaroven hrac, ktory prakticky este nedostal vyraznejsiu sancu vo vacsom klube - tym myslim slusne minuty/post startera.

Samozrejme chcelo to aj priviest Nemcov, ci uz skutocnych alebo minimalne hracov s nemeckym pasom. Repre SF Alex King, dalsi pes obranar, dalsi roleplayer, ktory je uzitocny, avsak nie prilis napadny. Jan-Hendrik Jagla, uz v kategorii skuseny hrac/veteran, trochu (dost) sa zakopal v Bayerne, kde mu snad muselo byt jasne, ze moc hrat nebude a minuty sa skor budu postupom casu znizovat, nez zeby rastli. Ten podkos a tito hraci by boli fajn, keby tam prislo jedno vacsie meno, niekto dominantny, najma smerom do utoku. Toto zlozenie vylozene krici - obrana, obrana, obrana... dostat, co najmenej bodov a v utoku Logan + niekto, kto sa v danom zapase chyti, nech uz je to ktokolvek. Na nejake prestrelky tim nema hracov, najma smerom dopredu, naopak prestrelky vzhladom na charakter hracov by boli velkym prekvapenim (resp. sklamanim z pohladu obrany). Jonas Wohlfarth-Botterman, k tomuto prichodu niet, co dodat, snad len logicky krok a v dalsich sezonach na takychto hracoch budu stavat. Dalsi dvaja hraci, klucovym znakom je, ze maju aj nemecky pas, ci uz ide o Akeema Vargasa, resp. Bar Timora. V minulych sezonach zaroven aspon slusne cisla vo svojich timoch, mlady vek, na tom sa nejako neda stratit, avsak otazne je, ci sa na tom da v tejto sezone ziskat.

V priprave moc bodov nepadalo, Alba az na jedno zavahanie vyhravala, avsak s elitnymi timami BBL sa nestretavala, to plati aj o elitnych timoch v Europe, nejake zapasy s polskymi timami a potom priprava v tureckom Izmire, kde hrala zapasy s timami na urovni stredu Eurocupu - Besiktas, Karsiyaka, Nizhny Novgorod. Pozitivny impulz prisiel v nemeckom superpohari, kde v tesnom zapase proti Bambergu 5 sekund pred koncom dopichol do kosa loptu David Logan na 80:79 a mohol sa hned na uvod sezony oslavovat prvy vitazny pohar. Ten tim moze mat problemy v lige s teoreticky slabsimi timami, naopak bez problemov moze porazat tie elitne PO timy, aj o tom su lowscore zapasy, tj. do ziadnych velkych hcp by som sa rozhodne nepustal - treba dodat, ze Alba je v rebricku timov BBL z pohladu bookies stale bezpecne v top3, takze hladat hodnotu v tom, ze tim je lepsi nez si myslia bookies je trochu pritiahnute za vlasy.

Koho treba sledovat? 1, D.Logan 2, R.Redding 3, L.Radosevic


Naposledy upravil UselessToo dne 3.10.2013, 8:20, celkově upraveno 2 krát.
kalishane
Anonymní


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %



Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra




Kvalita tipů:
PříspěvekZaslal: 2.10.2013, 14:37 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Fantastická práce, smekám....
tefelak
Anonymní


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %



Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra




Kvalita tipů:
PříspěvekZaslal: 2.10.2013, 15:42 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Hned jsem Tvou labut Very Happy vyzkousel, Ulm byval vždy spis domacim tymem a i když ma rozhodne sirsi rotaci, trojkovy kurz na Braunschweig je imo na první kolo nesmysl, Swann byl předloni famozni a pokud mu strelecka forma drzi, jsou sance vyrovnane ...
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 3.10.2013, 11:56 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

1.kolo:

Bonn vs Bayern. Bonn nie je pre mna ziskovy tim, aj ked je pravdou, ze je rozumnejsie ho hrat v pozicii doga, tj. v pozicii v akej je aj dnes. Pisat a porovnavat kvalitu timov je zbytocne, avsak na 1.kolo vypisat rozdiel na 10bodov je trochu chytene za vlasy. Suma sumarum, hrat Bayern vonku za cca 1,5 moze len blazon a hrat Bonn doma s tymi predsezonnymi machinaciami len velmi odvazny borec, pricom hodnotu by som tam nehladal. Hranica na O/U v tramtarii, pocity podobne ako pri hladani nejakej vyhody v tipoch na vysledok zapasu.. Jednoznacny NB, fandit budem Bonnu, aby vyhral, pretoze podobny vysledok mi najviac pomoze do dalsich kol.

Artland vs Tubingen. Hrat tak vysoky hcp na Artland, nonsens. Od vcera hram +11,0 na Tubingen (Pinna). Vklad nizky, nie z dovodu, ze je to uvod sezony a mal by som strach, skor mi to pride zbytocne vysoko alias Artland nevyzera ako tim, ktory by to mal nicit a ak vobec niekedy sa tak stane, tak to rozhodne nebude hned z uvodu sezony. Tubingen mal sice nie prilis vysledkovo podarenu pripravu, avsak v ostrom teste na ligu zvitazil 85:76 nad Antwerp Giants, co je cenny skalp a rozhodne pozitivny vysledok. Tim netrapia ziadne zdravotne problemy a je tu este jedna vec.. Tubingenu sa proti Artlandu dari. Je to samozrejme len podporna okolnost - minuly rok Tubingen vyhral obidva vz. zapasy, pricom ten vonku o 23bodov, predminuly rok uhral remizu vonku a prehral az po predlzeni o 5bodov. Ocakavam prestrelku, situaciu Artlanda som spomenul a Tubingen nikdy nebol underovy tim - v priprave to moze vyzerat vselijako, avsak treba brat do uvahy, ze v subojoch s Wuerzburgom/Frankfurtom/Antwerp Giants sa rozhodne nedaju ocakavat zapasy nad 160bodov.. (bwin ma myslim +11,5 napr.)

Ludwigsburg vs Bremerhaven. John Patrick vs mnohe problemy Bremerhavenu z uvodu sezony. Osobne sa v tychto zapasoch da ocakavat, ze home team vyhra, na druhej strane som vcera necakal, ze hcp porastie -4,5 na sucasnych -7,5. Vcera som bol na vazkach, dnes je to jednoznacny NB a s bodmi je to uplne rovnake.

Braunschweig vs Ulm. Tu sa absolutne zhodnem s tefelakom. Ako som pisal, Braunschweig posobi sympaticky a netreba zabudat, ze je to tim, ktory patri vyssie nez na pozicie boja o zachranu. Problemov v priprave nebolo az tak vela, najnovsi prirastok by mal so svojim stylom hry zapadnut pomerne rychlo. K tipu na Braunschweig ma vedie aj osoba Isaiaha Swann, vacsinou sa totiz stava a nielen v basketbale, ze v takto koncipovanom zapase sa borec, ktory ma za sebou minulost v time supera, vypne k vybornemu vykonu. O to viac to plati u hraca, ktoreho mozeme oznacit urcite za rozdieloveho - tj. ma kvality, ale aj moznosti vyznamne sa podielat na dnesnom vysledku. Netreba zabudat, ze Braunschweig je home team, Ulm tiez, Ulm stratil svoju hlavnu oporu a zbran v minulych sezonach a bude chvilu trvat, kym najdu svoju novu tvar. Braunschweig uz dlho Ulm neporazil, avsak doma k tomu ani v poslednych rokoch, kedy sa trochu zmenilo rozlozenie sil (Ulm isiel nahor, Braunschweig sa drzi, prip. trochu stradal, aj ked skor sezonne), Braunschweig nemal daleko - prehry o bod, o dva.. Hram takisto ML, kurzy trochu dropli, ale pre mna je to zapas 50na50.

Wuerzburg vs Hagen. V prvom kole su aj trochu bodovo smutne dvojicky, viz. aj tato, tj. underovy Wuerzburg doma proti overovemu kolosu z Hagenu, podobne je na tom aj suboj Trieru s Vechtou. Smutny tento zapas je aj z toho pohladu, ze by som obom timu z uvodu sezony pomerne veril, bookies zaroven nejako nespekulovali s vypisovanim, hodili rovinu a pridali domace prostredie, vsak je to 8. a 9.tim minulej sezony. Jasny NB zapas.

Bayreuth vs Frankfurt. Tu naopak mam jasno o tom, ze hrat Bayreuth by sa malo vyplatit. Dobre posilneny Bayreuth, hrajuci doma proti timu, ktory berie uvod sezony ako pokracujucu pripravu. Idealnom by bolo, keby Frankfurt hral doma a prisiel k nim Bayreuth, to by bol kurz cca 3,0, ale ani takto to nenecham lezat..

Trier vs Vechta. Nebrat Trier, ci zahrat Vechtu.. Osobne nehram, aj ked som nad tym chvilu uvazoval.


Naposledy upravil UselessToo dne 8.10.2013, 13:11, celkově upraveno 1 krát.
johnypohorka
Sázkař jako doma
Sázkař jako doma


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 24.6.2008
Tipy a sázky: 3088
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 291.1
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 9
PříspěvekZaslal: 4.10.2013, 11:05 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

díky za Bayreuth a Braunschweig Wink
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 5.10.2013, 21:59 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

2.kolo:

Vechta vs Ludwigsburg over 156,0 (5,5/10 - 1,971 - Pinnacle)
Tubingen vs Bonn over 156,0 (5/10 - 1,926 - Pinnacle)


-7,0 Braunschweig (3,5/10 - 1,901 - Pinnacle)

Bayreuth ML (2/10 - 3,21 - Pinnacle)

-10,0 Ulm & Braunschweig vs Trier under 154,5 (2/10 - 3,61 - bet365)

-------------------------------------------------------------------------------------

Dva overy, tam nejako nie je moc, co komentovat. Vechta, v prvom kole hrala s Trierom a aj tak z toho bol zapas nad 160bodov, tj. skoncilo to overom. Druha vec, ktora ma zaujala je ta, ze hranica na tento zapas je podobna, ako tesne pred zapasom Trier vs Vechta, to osobne moc nechapem a moje uvazovanie to len podporuje..

Tubingen je home team, je overovy tim a minule zahralo pod svoje moznosti proti Artlandu - resp. v uvode Artland hral mizerne, Tubingen tych prvych 15 mal sancu poodskocit, ale nezvladol to, potom to uz bola suverenna jazda Artlandu, ktory sa chytil a pokracujuce trapenie v utoku v podani Tubingenu. Bonn s Bayernom jasne ukazal, co je to za tim - problemy v obrane, kde dokaze dostat behom kratkej doby more bodov, stratit takmer vyhrany zapas. Zaroven proti Bayernu nefungovali zrovna idealne trojky, resp. v zavere nefungovali vobec a aj preto zapas skoncil tak, ako skoncil.

Bayreuth je v podstate tip na prekvapenie. Viem si predstavit vyhru domacich o 20, viem si predstavit tesnu vyhru Bayreuthu a obe varianty maju velmi podobne sance, tj. keby bol na Bayreuth nizsi kurz, co byt ani moc nemohol (hraju vonku), tak by som to nehral. Vklad nizky, pretoze sa nemam moc, coho chytit okrem toho, co si o timoch myslim, resp. co si myslim o Bayreuthe.

Braunschweig, urcite horsi tip nez minule proti Ulmu. Hcp je na 2.kolo pomerne zradny, avsak domace prostredie + lepsi kader + problemy Trieru v priprave (ktore trener znova spomenul po konci zapasu s Vechtou) ma nenechali chladnym a aj vyssi hcp som zobral. Klasicky tip "na" a "proti" zaroven.

---------------------------------------------------------------------------------

Chcel som hrat Ulm, kym som nevidel hranice. Minule prehrali s Braunschweigom, potvrdili sa problemy v obrane, ktore tim trapili aj v priprave. Stale ale plati, ze Ulm ma nadstandardne silny tim, ked k tomu pridame domace prostredie a problemy Bremerhavenu (bez dvoch hracov). Predstava bola -8, to by som hral urcite a za stredny vklad, takto premyslam, co s tym..

Zapas Mitteldeutscheru s Wuerzburgom vyzera zradne, tipov je dost, takze sa nebudem hrat na hrdinu. Samozrejme nejaky nazor mam, ten mi vysledok potvrdi alebo vyvrati, s oboma timami mam urcite plany v dalsich kolach.

Artland s Albou, klasicky NB. Artland doma mierny dog, Alba nehrala v 1.kole, medzi sezonami v time nastalo slusne zemetrasenie, par dni predtym so stastim vyhrala nemecky superpohar...

Bayern proti Bambergu. Som mal predstavu, ze ked to vypisu zle, nieco si zahram a je jedno, na ktoru stranu to bookies "poseru". Avsak, oni to zvladli s bravurou a vsetky mozne tipy su totalne zablokovane.

Frankfurt s Oldenburgom, nie je moc ludi, ktori by chceli hrat tim, pre ktory tento tyzden bola hlavnou naplnou kvalifikacia na Euroligu. Zaroven nehrali len jeden zapas. Frankfurt tentokrat doma, malo by to byt kazdym kolom len lepsie, tym nehovorim, ze uz dnes to bude super a skvele, ale hrat -4/-5 vonku na Oldenburg nehodlam podstupit a asi by som tak neucinil, aj keby sa objavil este nejaky dovod, ktory by hral proti Frankfurtu a podporoval tip na Oldenburg.

-------------------------------------------------------------------------------------

(Prehra, resp. minus mi ani tak neprekaza, ked v prvom kole bol podobny plus, este k tomu. Co mi vadi/prekaza na dnesnom kole je fakt, ze nemam pocit, ze by som si "prehru" zasluzil. Posledne stvrtiny zabili skoro vsetko, nebolo daleko a uz si brali za svoju dalsiu obet aj hcp na Braunschweig, vtedy by to uz bola tragedia, takto je to len sklamanie z vysledku, kde to vyzeralo dlho na takme idylicke kolo. Najvacsi dosah na vysledok mal KO over v Tubingene, alias ked je nad 120bodov po troch stvrtinach zapasu a zaroven zapas skonci vitazstvom jedneho alebo druheho timu o jeden jediny bod, nemoze to clovek hodnotit inak ako pech, nech uz bol vyvoj zapasu predtym akykolvek. Uz lepsie sa da zobrat, ked po troch stvrtinach vyhrava hostujuci tim o 6bodov a zapas prehra o rovnaky pocet bodov. Samozrejme, je to skoda, ale take veci sa stavaju, horsie je to prave v spojitosti s inymi zapasmi so zlym vyustenim v poslednej stvrtine. Co ma skor iritovalo je 60bodov v poslednej stvrtine - ci uz pri porovnani s mojimi overmi a poslednymi stvrtinami, podotykam, za vyrovnaneho priebehu alebo z jednoducheho dovodu, ze clovek chce, ked ten zapas nehra, aby overovy tim skoncil, co mozno najviac v underi. Druhy over, tam KO akceptujem, tu posledna stvrtina bola skor nadejou - vyrovnany stav, TH, predlzenie, vsak to poznate, nez ocakavanym potvrdenim uspechu.

Z pohladu vysledkov ako takych, co ma prekvapilo? Pomerne dost bodov v zapase Mitteldeutscheru, to je pozitivne prekvapko, mozno 40-bodovy vyprask Bremerhavenu, aj ked zasa hovorit o velkom soku, ked som hral hcp -10,0 (aj ked zrejme s prilisnymi obavami/respektom) hovorit nemozno..)
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 8.10.2013, 13:21 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

3.kolo:

Bremerhaven vs Frankfurt under 141,0 (5/10 - 1,935 - Pinnacle)

Mitteldeutscher ML (3/10 - 2,64 - Pinnacle)
Ludwigsburg ML (1,5/10 - 3,8 - Unibet)


-5,5 Oldenburg & Bonn vs Vechta over 158,5 (2,5/10 - 3,61 - bet365)
+7,5 Ludwigsburg & Trier vs Mitteldeutscher under 146,0 (2/10 - 3,61 - bet365)
-------------------------------------------------------------------------------------

Under z dvoch dovodov... Frankfurt je underovy tim, ktory sa zaroven zatial trochu hlada a najde sa mozno az zaciatkom dalsieho mesiaca. Bremerhaven sa zasa potyka so zraneniami svojich hracov z pripravy, dat proti Ulmu 47 je bieda a je jedno, ci je to doma alebo vonku. Frankfurt vie ubranit aj daleko lepsie tim, resp. timy v daleko lepsom rozpolozeni, nez je v sucasnosti Bremerhaven, necakam, ze Frankfurt svojho super rozstriela, to nie je ich styl a aj oni sami este hladaju v tomto smere podu pod nohami.

Mitteldeutscher ML je tip proti Trieru, ktory viditelne doplaca na pripravu s mnozstvom zraneni, chorob a repr. absencii. Naopak Mitteldeutscher zatial naplno potvrdil moje prvotne sympatie, alias slusne sa drzal v Bambergu, kde tri stvrtiny z toho bol vyrovnany zapas, aby hned v dalsom kole doma zdolali Wuerzburg, tj. dalsi "PO tim".

V porfoliu mam Bonn v hcp v kombinacii v overom v zapase, tj. idealny tip by mal byt over TT na Bonn. Urcite uvazujem aj nad underom v Trieri, resp. nad hcp na Oldenburg..

Od vcera pomerne zaujimave pohyby - necakal som, ze lajna na O/U v zapase Oldenburg vs Artland pojde nadol o 5-5,5bodu, 2-3 body by boli v norme, ta povodna totiz bola fakt prehnana, ale cez 5bodov, hmm.. Necakal som, ze hranica v Bremerhavene sa vrati na povodnu metu 141,0. Napr. som v kutike duse veril, ze Bayern by mohol narast este o bodik, napokon sa dnes hranica znova vracia z +7,5 na povodnych +6,5.

To s tym Bayernom som tusil, takze som o tom vcera ani nepisal. Bayern je mozno na papieri monster tim, avsak zaroven aj uplne novy tim a ako minula sezona jasne ukazala, ani Bayern nie je nejaky dominantny celok, ked hra vonku a uz vobec nie, ked hra proti home teamom. Ludwigsburg. Ludwigsburg som dopredu proklamoval, ze pod trenerom Patrickom a s tym timom, aky zlozil, na tom z uvodu sezony budu dobre. V prvom kole som trochu zavahal, v druhom kole som nechcel hrat rovinu proti novacikovi, tentokrat uz nie je dovod vahat - masivny dog doma, to mi nejako nejde do hlavy, resp. ide, hype okolo Bayernu tazko utichne, ked Bayern zapasy bude vyhravat, resp. vyhral v prvych dvoch kolach - v Bonne to nejako so stastim upachtili a doma by Bayern mal vyhravat prakticky vsetko - je teda jedno, ze superom bol Bamberg, zaroven Bamberg sa takisto v uvode sezony bude trochu hladat.

Oldenburg som vcera spominal, -5,5 je rozhodne hratelne, mozno aj solo... Kto si mysli, ze Oldenburg ma lepsi tim ako Artland? Kto si mysli, ze Oldenburg ma zohratejsi tim ako Artland? Osobne na obidve otazky odpovedam kladne, z coho vyplyva jedine, Oldenburg je lepsim timom a rozhodne nie len o pol/jeden bod(u). Velmi dobre zvladli zapas s Frankfurtom, mozno az nad ocakavanie dobre, zaroven faktor "hrali sme v kvalifikacii Euroligy 2 zapasy" by mal stracat na dolezitosti.

Snad som sa dobre rozhodol, povodne som totiz chcel hrat "hcpy" spolu, tj. tipy na Ludwigsburg, resp. Oldenburg. Napokon som k Oldenburgu pridal over v zapase Bonnu s Vechtou. Nejako sa SK nemaju k vypisovaniu TT a to ani Unibet, pricom v mnohych SK isla hranica na over/hcp vyssie, tj. aj TT by islo o 1-1,5bodu nahor oproti mojmu odhadu (resp. stavu, ked Pinna vypisala hranica).

---------------------------------------------------------------------------------

(Asi by som do tych akoviek mal zacat viacej investovat, resp. hrat len akovky, kedze tie zatial vychadzaju nad ocakavanie dobre a sola naopak nad ocakavanie zle. Ked som nejako cez polcas pozrel na priebezne vysledky, tak som si hned v duchu povedal, ze narozdiel od minuleho tyzdna s miernym minusom budem viacmenej spokojny. V tom case bolo viacmenej jasne, ze under v Bremach dojde len zazrakom (ten tip sa vylozene nepodaril a je jedno, ci to padalo alebo nie, polcas s cca 85bodmi pri underoch okolo 140 je jednoducho presne to, co sa stat nemoze), bolo jasne, ze over v Bonne je prakticky OK, Ludwigsburg uz prehraval DD (o nejakych 10-12bodov) a zvysne zapasy sa len rozbiehali. Druhykrat som sa pozrel az po dohrani, resp. posledne dva zapasy este dohravali poslednu stvrtu stvrtinu. Prve 3 zapasy a ziaden druhopolcasovy zazrak sa nekonal, tj. under KO (skoda len, ze nepadlo este trochu viacej bodov), over podobne jasne OK (skoda, ze padlo az tak vela bodov) a Ludwigsburg KO (ze zrovna tento tip ma nejako nemrzi, gratz 1976 k tipu). V tom case uz viedol Oldenburg o 14, tam bolo prakticky jasne, ze tip je OK, tj. akovka je OK a druhy zapas smeroval do underu (prial by som si samozrejme uz over..) a zial, podobne ako v druhom kole, hostujuci tim stratil dych zaciatkom stvrtej stvrtiny a z naskoku 5bodov uz mierne zaostaval. Veci sa zial neotacaju v moj prospech, ci uz tie tesne, alebo tie, ktore by mali vychadzat minimalne 2z3 zapasov, tj. v nadpolovicnej vacsine pripadov. Kolo tak dopadlo prakticky identicky ako to minule, s tym rozdielom, ze tipy neboli tak kvalitne (najma ten under), rozhodnutia takisto (vysli 3 tipy, ktore sa mi pacili a nehral som ich solo - to viacmenej znamenalo, ze som skoncil v minuse a nie v pluse). Podobne priposrany styl ma samozrejme aj vyhody, tj. nehrozi, ze by kolo skoncilo totalnym prepadakom a to aj v pripade, ze by nevyslo absolutne nic. Samozrejme, ak nastane kolo ako toto, tj. sola KO, veci v akovkach takmer plny zasah, dopadne to viacmenej neuspechom, aj ked ako som pisal, pocitovo to pokladam rozhodne za lepsi vysledok nez v kole prechadzajucom. Zatial je to zial klasika rokov minulych, tj. "bolestivy" nastup do sezony a pritom vysledky nie su rozhodne zle, resp. extremne prekvapive.



Naposledy upravil UselessToo dne 10.10.2013, 9:02, celkově upraveno 1 krát.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 11.10.2013, 19:55 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

4.kolo:

Oldenburg vs Trier under 148,5 (5/10 - 1,88 - Unibet)

-5,5 Ulm (3,5/10 - 1,952 - Pinnacle)
Mitteldeutscher ML (2,5/10 - 2,94 - Pinnacle)


-------------------------------------------------------------------------------------

Ten under je jasny, jasny z pohladu tipu, vysledok dopredu neviem, ako kazdy z nas Very Happy Oldenburg bol dlhu dobu total underovy minuly rok, potom daval trochu viacej bodov, ale povazovat tento tim za monster overovy moze len blazon a ako je zname, tim z minulej sezony a ten z tejto, to je prakticky kopia. Trieru to moc nejde, necakam, ze sa zrovna v Oldenburgu chyti, hranica je velmi pekna.

Dalsie dva tipy uz su skor z toho sudka, kde to zatial nevychadza, resp. z toho, kde si moc neverim a ono to prekvapivo az moc dobre vychadza. Tip, kde si moc neverim - Ulm. Zradny hcp, sice lahko odovodnitelny tip, Ulm doma, rozhodne lepsi tim, home team proti home teamu, avsak kazdy zapas proti Bonnu smrdi problemom, najma ked hrate na tento tim vysoky hcp, resp. proti nemu a hrate tim v pozicii favorita.

Druhy tip, alias nenechat sa odradit poslednym neuspechom. Mitteldeutscher nehra zle, zatial ani nic nepokazili, naopak, z troch tazkych zapasov maju 1 vitazstvo. Tubingen zatial neslape, vsak odisli dvaja klucovi hraci, cim sa narusila ta harmonia 4-5 hracov z poslednych sezon a chvilu bud zrejme trvat, kym nova linia najde podu pod nohami. Mitteldeutscher mal skvelu pripravu, zatial hra dobre a z minuleho kola mi nieco dlzia, takze proti mediocre timu to znova skusim. Nie je to ziadna hitparada (myslim tip), ale za pokus to stoji, najma pre mna.
[i]
(deja vu z poslednych sezon a pritom musim tvrdit, ze tie tipy za vsetky 4 kola nie su tak zle, ako su vysledky, alias to, co nevychadza sa ani raz neotocilo v nejaky tesny lucky tip (vzhladom k priebehu), naopak tych tipov, ktore sice vyzerali do poslednej stvrtiny dobre/vyborne bolo uz viacej, nez mam prstov na jednej ruke. Ulm nehodnotim, to by ani tak nevadilo (resp. ma to tak neprekvapilo, ak mam pravdu povedat), under, po nie velmi dobre rozbehnutom tipe po polcase (nad 80..) to vyjst mohlo, keby som mal over, rozhodne by sa nestalo na konci to, co sa stalo za situacie s underom. To, ze tip nebol uplne dobry, resp. jeden z tych horsich, to viem aj sam, ale nezasluzene OK, to som presne potreboval, zial, zrejme si este pockam. Mitteldeutscher, znova viedli vonku pred poslednou stvrtinou o nejake 2 kose a znova este stihli pomerne "jasne" prehrat. Aspon, ze starosti na tvari mi robi zatial (klop, klop, klop..) len ta BBL..)

[/i]


Naposledy upravil UselessToo dne 12.10.2013, 21:07, celkově upraveno 1 krát.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 12.10.2013, 15:39 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat


Hagen vs Vechta over 174,0 & Frankfurt vs Wuerzburg under 138,5 (3,5/10 - 3,61 - bet365)

Wuerzburg ML (4/10 - 2,6? - bet365)


--------------------------------------------------------------------------------------

Dopredu som vedel, ze tieto zapasy chcem hrat, osobne som teda len cakal na vysku hranic. Uprimne povedane, hranice su fair, tj. daju sa zahrat, pretoze zapasy su naozaj vylozene specificke, ci uz svojou underovostou v zapase vo Frankfurtu alebo overovostou v zapase Hagenu.

Kedze najlepsie lajny drzi betko, dalej som neskumal (mozno Pinna mala aj lepsie, aj ked pochybujem a v sucasnosti ich ma rozhodne horsie, aj po kurzovej korekture), tak mi to dava priestor hrat aj sola, aj akovku. Samozrejme nizsia kurzova hladina je jednym z dovodov hrania akovky, dalsim je urcite samotna vyska hranic, tou poslednou aktulny pocit, resp. posledne vysledky v BBL - riskovat 10-12u alebo 3,5u je sakra rozdiel. Ak akovka vyjde, zisk je obdobny, ako ked sa zahraju sola za spominane vklady. Ak obidve nevyjde, takisto ziskam, kedze znacne usetrim (prave tych 6-8u). Ak vyjde len jeden tip, samozrejme stracam tak 3u, to je moje riziko). Keby som bol presvedceny, ze vyjde aspon jeden, hram solo, resp. keby najlepsiu hladina drzala Pinna, nemohol by som ani spekulovat.

Wuerzburg, zatial cakam, betko ma 2,6, Pinna zatial caka s vypisanym kurzu na ML, mal by byt podobny, skor mierne nizsi, zavisi, ci vydrzi +4,5 (a lepsie) na Wuerzburg alebo nie. Wuerzburg 0-3, Frankfurt 1-2, Frankfurt sice naposledy konecne vyhral, avsak proti Bremerhavenu, ktory sa topi este vo vacsich problemoch z kraja sezony. Wuerzburg, nie prilis dobry los, ktory mozno na pohlad vyzera hratelne, ale o to bol zradnejsi - vo forme hrajuci Mitteldeutscher, zradny Hagen v 1.kole, naposledy trochu smolna prehra so silnym Ulmom doma. Rozhodne sa z toho dalo vyjst lepsie nez so skore 0-3, ale variancia niekedy hra proti. Hlavny problem Wuerzburgu? Zrejme utocny doskok, ma nejakych 10 OR za 3 kola, to je uboha bilancia. Druhym obrana, aj ked tim hral s Hagenom/Ulmom, co negativny vysledok trochu skresluje. Posledne tri zapasy Wuerzburgu s Frankfurtom, trikrat pod 120bodov, trikrat vyhral hostujuci tim - co sedi k lowscore zapasom.

(Na jednom som aspon "usetril", na druhom uplna klasika, hostia vyhraju 3 stvrtiny, vedu o 8, super to hned stiahne, resp. Wuezburg neda cez 4 minuty ani bod, potom sa to dostane do faze vyrovnaneho stavu, aby v zavere sa vsetko zlomilo na jednej akcii (alebo dvoch, utocny faul, hned na to kos s faulom..) v moj neprospech.)
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 18.10.2013, 16:41 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

5.kolo:

Wurzburg vs Alba Berlin under 148,0 (5/10 - 1,952 - Pinnacle)


Mitteldeutscher ML (2,5/10 - 3,18 - Pinnacle)

------------------------------------------------------------------------------------

Under, chytil som lepsiu hranicu, ale ani tato nie je o moc horsia, resp. ked to pojde ako v minulych kolach, tak to bud jasne nevyjde, alebo vyjde akakolvek hranica do 140.

Mitteldeutscher, nieco su mi dlzni. Ulm vonku, uz zacali europske pohare, takze proti timom, ktore ich hraju, najma z lig ako LNB/BBL, prip. proti mensim timom, by to malo byt ako uz tradicne ziskove. Kurz cez 3 na domaci tim, to je moc..


Naposledy upravil UselessToo dne 20.10.2013, 8:47, celkově upraveno 1 krát.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 20.10.2013, 8:46 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat


Bayreuth vs Oldenburg under 153,5 (4/10 - 1,91 - Coral)

-------------------------------------------------------------------------------------

Zahrane uz pred 2 dnami, zhodou okolnosti v tejto SK a uplne rovnaku hranicu. Pekna hranica, pre mna underovy zapas, aj ked necakam, ze padne nejakych 120-130bodov, tj. plati, ze viac hram hranicu, nez fakt, ze zapas by mal byt ultra underovy.

Tie kurzy 3+ nejdu, v prvych kolach vysiel jeden, potom to sice boli dobre tipy, ale s fatalnym zaverom v poslednych stvrtinach, vcera to bol krok vedla, tj. tip nemal ani len nadej, co je lepsia varianta, nez nadejny stav a KO vysledok. Hagen, resp. Bayreuth znova spadaju do tejto spolocnosti, Bayureuth nehram z dovodu, ze jeden tip v zapase staci a Hagen, este uvidim, vyzera to, ze kurz zatial rastie..
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 25.10.2013, 15:05 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

6.kolo:

+10,0 Wuerzburg (5,5/10 - 1,952 - Pinnacle) & ML (1,5/10 - 5,8 - Unibet)

-------------------------------------------------------------------------------------

V Nemecku je to Wuerzburg, vo Francuzsku to iste sa da povedat o Paris-Levallois, v Cecach Kolin, vo Spanielsku ma na nieco podobne nabeh Caja Laboral, v Turecku zrejme nikto podobny, tam je ta liga az prilis jasne rozdana. Hovorim o timoch, ktore maju kadre na top4/top8, tj. prinajhorsom na ucast v PO a uvod sezony ich nezastihol v idealnej kondicii. To posledne slovne spojenie si mozeme vysvetlit v kazdom time trochu inak - tazky zreb s trochou smoly, zdravotne problemy v kombinacii s novym dmntnym trenerom a s prichodom novych hracov, resp. neplanovane zasahy v najmenej vhodnej dobe. Wuerzburg zdravotne problemy nema, aj tak je na konci BBL so skore 0-5 a moze za to rozhodne tazky zreb, ako aj nezvladnutie zapasov, kde sa vyhrat rozhodne dalo a malo. A osobne si rozhodne nemyslim, ze Artland je kvalitnejsim celkom..

Okrem ineho, Artland hra zapasy v Eurocupe. Pre Artland, resp. ich hracov su to narocne zapasy, najma v skupine A, ktoru som nazval skupinou smrti ich necaka nic lahke, takze ak si nechcu urobit hanbu, musia zaberat na 110% svojich moznosti. Minimalne v uvode sa o to urcite snazia, v poslednych kolach, ked uz nadej stratia, upriamia pozonost naspat len a len na BBL. Wuerzburg tieto starosti riesit nemusi, minuly rok posral zaver sezony, skoncil prekvapivo mimo PO a uvod tej novej nenasvedcuje, ze by sa po roku mal znova vratit medzi nemecku klubovu smotanku.

Kurz na ML predbezne z Unibetu, kde je aj hcp +10,5, ale Pinna je Pinna a sam cakam, co vypise ona za vysoky kurz. Ocakavam, ze to bude kurz mensi nez 5,8, ale len tesne, takze viacmenej zalezi, ci hcp dovtedy trochu dropne alebo nie.

------------------------------------------------------------------------------

Tip dna skoncil uspechom, aj ked nie dokonalym. K dokonalosti chybalo malo, ale BBL mi tie vysoke kurzy v poslednych stvrtinach poctivo berie aj nadalej. Sice tentokrat to bolo vedenie len jednobodove, ale pri kurze cez 5 pred zapasom to nie je na zahodenie.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 1.11.2013, 16:44 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

7.kolo:

Alba ML (4/10 - 1,901 - Pinnacle)

Mitteldeutscher ML (2/10 - 4,0 - Coral)

Trier vs Frankfurt under 145,5 (4/10 - 1,91 - Coral)


------------------------------------------------------------------------------------

Najprv vysvetlim tip na Albu Berlin. Hraju vonku, v Bonne. Tak ako mam svoje timy, ktorym to v uvode sezony moc neslo (popisane a realizovane minuly vikend), tak mam svoje timy, ktorym sa dari a ja si myslim, ze su to skor zablesky geniality, nez nejaka dlhodoba vykonnost, prip. nadpriemerna kvalita timu.

Aj sam som rozmyslal, ze kde trci Tony Gaffney, ked dohoda znela - pustime ta, skusis to, ked sa do 15-clenneho timu NBA nedostanes, vratis sa. NBA sa uz zacala, takze logicky aj Gaffney je uz za rohom a teoreticky by mohol zasiahnut do hry uz proti Albe Berlin.

Oba timy sa tento rok stretli a bolo to v Eurocupe, hjned v uvodnom kole Bonn hostil rovnako ako zajtra tim z Berlina a Alba zvitazila jasne o 21bodov. Bonn sice ide nahor a s Gaffneym aj u mna stupnu na cene (pisal som uz ked odchadzal pred nieco vyse mesiacom), avsak Gaffney, aj ked nastupi, nebude este rozdielovym hracom a najma, po vykone so Zaragozou (a predtym v Oldenburgu) uz vylozene citim, ze opakovat nieco podobne bude zrejme nadludskou ulohou. To Alba v Rime trochu sklamala a v prestiznom zapase sa znova moze odrazit k dalsim vyhram. Gaffney vklad aj tak znizuje, rovnako aj fakt, ze tento zapas sa uz v podstate jedenkrat v tejto sezone odohral a dopadol tak, ako by som chcel, aby dopadol aj zajtra.

Dalsou vecou je zapas v Trieri. Ked som si tak pozeral hranice a MB ich ma vacsinu vypisane uz s velkym predstihom, tak 147,5 ma vylozene zaujalo (citajte, prilis vysoko). Cakal som, cakal, co vypise Pinne a pozeram, ze 143,5, 4body, to uz je slusny rozdiel. Vyzera to, ze na Pinne pride ku korekcii smerom nahor, otazkou je, kde sa ta hranica zastavi, ked nad 145,0, budem jednoznacne uvazovat o nejakom tipe. Inak je to jasna ukazka toho, ako s early hranicami z MB sa da byt virtualnym kralom, aj ked pravdou je, ze len tym virtualnym..

Ohladom Wuerzburgu, k neutesenym vysledkom zacinaju pribudat aj zranenia, resp. hracske straty. K Lamontovi Mackovi (koleno), pribudol minuly tyzden Jason Boone (clenok), prvy menovany je otazny, druhy je na dlhsie out, zaroven skoncil pobyt v time pre Jamala Boykina. Bremerhaven vyzera ako idealny super, rovnako tim so skore 0-6, Wuerzburg doma atd., avsak Bremerhaven sa postupom casu zlepsuje a zlepsenie viac-menej suvisi so zdravym centrom Devinom Searcym. Tak ako to je vypisane, NB, ak sa to pohne, daju sa zvazit obe varianty.

Mitteldeutscher, pacilo sa mi to od prveho pohladu. Teraz som sa pozrel na vzajomnu bilanciu z poslednych sezon (ma urcitu vypovednu hodnotu, kedze postavenie oboch timov je v poslednych sezonach stale - Artland PO tim, taky druhy sled PO timov a Mitteldeutscher tim, ktory primarne bojuje o zachranu. Artland bol vzdy home teamom, doma tazko zdolatelny, vonku (zial) vyhravajuci len velmi malo zapasov, aj preto z toho je vacsinou "len" PO a nic viac (max. semifinale BBL). Mitteldeutscher je v sucasnosti trochu na ustupe po dobrom uvode do sezony. Co ma dokopalo k tipu je trochu prekvapivo prave ta statistika z minulych sezon - viz. poslednych 5 zapasov, 3 sa hrali v meste Weissenfels, kde je doma prave Mitteldeutscher, a vsetky tri zapasy tento tim vyhral. Moze to vyzerat trochu zarazujuco, ked uvazime, ze tento tim nehra spicu ligy, dokonca po jednej z poslednych sezon zostupil do druhej ligy, aby sa hned po roku vratil spat medzi elitu. Ani tie 2 zapasy vonku nie su bez zaujimavosti, totiz Mitteldeutscher v nich zhodne dvakrat prehral len o 4body. Aj preto nielenze hram ML, ale hram aj hcp +7,0, v akovke s -12,0 na Le Mans (tych tipov do akoviek a nevhodnych (menej vhodnych) na solo je dnes pomerne pozehnane). Aby som nezabudol, poslednym dovodom k tipu je samotny Eurocup. Eurocup sa netradicne zacal v rovnaku dobu ako Euroliga vdaka zmene systemu celeho podujatia. To pre vsetky timy znamena, ze skoro tak, ako zacala domaca sutaz, zacal aj Eurocup. Je to zmena, ktora vzdy negativne bude vplyvat na vysledky v domacej lige - nemusia to byt hned prehry, ale minimalne tesne a problemove zapasy rapidne pribudnu, toboz vonku. Pisal som o teorii, ze ked Artland prehra aj do tretice v Eurocupe, zacne pokukovat uz skor po BBL a Eurocup bude dohravat na 60-70%, najma zapasy vonku, doma je to predsa len stale sviatok a divakom by sa mensie nasadenie rozhodne nepacilo. Lenze oni v Zahrebe naposledy vyhrali, takze sa zda, ze na prilis skore "zabalenie" to vonkoncom nevyzera. O to lepsie pre moj dnesny tip, kedze kolotoc zapasov stale bezi dalej a dalej a ak tim chce pomyslat nepostup, nesmie nic podcenovat, nic vypustat. Zrovna domaci zapas s Le Mans bude pre Artland klucovym, ak ho vyhraju, su realne v hre, ak nie, postupove brany sa zacnu zatvarat.

(Klasicke kolo mesiac dozadu, v podstate bezne tohtosezonne kolo, pretoze ML mi od toho prveho snad este nedoslo..

Tym narazam najviac na Mitteldeutscher, znova vedenie 5-7bodov (tentokrat 6) pred poslednou stvrtinou a znova nic - tip dobry bla bla bla, vysledok ale znova raz neuspokojivy. K tomu pridruzeny zly tip na O/U, situacia, ktora sa zlepsila, to je skor spomienka na prve 3 kola a jeden tip, ktory bol sice zly, zacal sa otacat, ale neotocil sa, to by bolo proti logike, aby sa tak stalo... Ked som sa tak na to pozeral, zakladna myslienka fungovala, tj. Bonnu musi odist ich nadpozemska strelba, stalo sa (suvisi aj s obranou Alby, aj ked to je skor podruzny jav), avsak ked nedate Bonnu ani 60bodov (hanba), tak je nieco spatne (David Logan 2/11, trojky 0/6, trojky Alby celkovo podpriemer, pritom Alba dominavala aj na doskoku, takze o to vacsia zahada, ze v zapase neuspeli, dokonca vacsinu zapasu prehravali.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 8.11.2013, 16:13 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

8.kolo:

-3,5 Mitteldeutscher (6,5/10 - 2,09 - Pinnacle)


------------------------------------------------------------------------------------

Zo zajtrajska z BBL ma uputalo toto. Ked si pravidelne pozeram jednotlive rozpisy zapasov na viked v mojich ligach, tak pri BBL mi nic nepadlo prilis do oka. Dovodom bolo to, ze su som cakal hcp nejakych 7-8, tj. skor NB, resp. max. tip do akovky. Ake bolo moje prekvapenie, ked som zbadal na betku hcp -2,5. Mitteldeutscher je 1-6, Vechta 2-5, avsak za vsetko moze schedule, resp. fakt, ze Mitteldeutscher dobre rozohrane zapasy s favoritmi nie je schopny dotahovat do vitaznej koncovky. Proti Vechte je to naopak zapas, kde su favoritmi (bookies su ineho nazoru) a mali by to potvrdit, cim by sa aspon trochu odlepili od spodnych priecok v tabulke.

Mimo tento tip, ktory pre mna prekvapivo nabral opacny trend, nez by bolo logicke (aspon z mojho pohladu), tj. kurz na domacich rastie, dokona na uroven, kedy aj ML sa da zahrat pomerne bez problemov so slusnym kurzom (tesne pod 1,9), hram +9,5 Trier s -3,0 Bonn @3,5, nejaky extremne specialny komentar k tomu nemam - ani jeden zapas nepokladam za monster hodnotny, resp. za extremne isty. Bonn vonku, 3-4bodovy favorit proti Frankfurtu. Dovody viac-menej take, ze Bonn konecne s Gaffneym, ktory sa uz v dobrom svetle predviedol v Eurocupe proti Mons-Hainaut, Frankfurt robil prekvapive rosady, resp. reagoval na vzniknutu situaciu. Robertson zraneny, Robinsona sa trochu prekvapivo zbavili (nezapadal do trenerovych predstav), prisli dvaja novi hraci tento tyzden - Ramon Galloway, ano, ten prepusteny hrac z Igokey a Jarred DuBois, borec z NCAA. Trier, klasicky tip proti Artlandu, viac by som v tom nehladal. Tretim obdobnym tipom je under v zapase Bayreuth vs Wuerzburg - cakal som hranicu skor pod 150.. (tiez len do akovky).

(Oo BBL oO.. Tip vysiel kazdemu, kto nenavysoval povodnu hranicu, resp. kto pockal, kedze hranica klesla, takze nevysiel mne a tym, kto to zahrali v lokalkach (ako 3bet). Je zaujimave, ze hranice si nenavysujem, bezne, takze som nasrany v prvom rade na seba, potom samozrejme na cely zaver zapasu. Mitteldeutcher, aspon to tak vyzeralo, mohol pokryt aj v riadnom hracom case. Potom sa to znova otocilo, aby pred poslednou strelou hostia viedli o 3. Mitteldeutscher (Malte Schwarz) trojku dal, vyrovnal a islo sa do predlzenia. To MBC zahajilo snurou 7-0, este minutu pred koncom predlzenia to bolo o 8 (84:76). Najhorsie, co moze byt je, ze ked mate stastie (predlzenie a dalsia sanca), stane sa z neho naopak vrchol smoly, ktora mrzi este viacej, nez ked tim vedie o 20 v polcase a este stihne prehrat v riadnom hracom case. Nejaka trojka, nejaka strata, na zaver 2 TH, z ktorych Adonte premenil len jeden. MBC vyhralo o 3body, fakt parada.

Akovka z hcp tesne dosla, pri Trieri som necakal nic ine, Bonn milo prekvapil jasnou bezproblemovou vyhrou. Under KO.)
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 10.11.2013, 10:54 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Dnes len v skratke, hram +16,5 Braunschweig (tych 1,9 je na Pinne, betku, Corale.. takmer vsade). Bamberg jednoducho nie je timom z minulych sezon, avsak hcpy si drzi na podobnej urovni ako z cias minulych, tj. to az vyzera, ze bookies sa snazia nastolit dojem, ze sa nic nezmenilo.

Pre klasickeho tipera ten dojem pri pohlade na posledne vysledky Bambergu takisto tazko zmizne, viz. posledne 4 zapasy a 4 vyhry minimalne o 12bodov, to je avsak ten zjavny klam. Posledne 2 zapasy len tazko moze pripominat prechadzku ruzovou zahradou. S Vechtou pred poslednou stvrtinou vyhravali len o 7, zapas predtym dokonca prehravali o 5bodov s Bayreuthom. Schedule poslednych 4 kol bol takmer dokonaly - moc lahsi byt nemohol a aj tak problemy sa v zapasoch vyskytli - clovek by cakal, ze pred poslednou stvrtinou to bude o 15-20 a naopak v tej poslednej sa bude moct tim setrit na Euroligu.. Braunschweig uz nespada to kategorie timov, s ktorymi by to mala byt jednoducha zalezitost. Braunschweig je timom, ktory je trochu nestabilny, vyhodou je, ze minule kolo zahrali na tu negativnu strunu, doma prehrali s Tubingenom. Nemyslim si, ze Braunschweig vyhra, aj ked uplne to vylucit nemozem, avsak myslim si, ze tak vysoky hcp je v silach tohto timu pokryt, zaroven, aj ked sa to nebude vyvijat zrovna perfektne, existuje sanca, ze v poslednej stvrtine sa do hranice na poslednu chvilu vlezu. Hram solo za 4u, hram aj do akovky (k tym spanielskym timom v ACB).

(Tu to fungovalo takmer dokonale, Braunschweig nevyhrali, pritom hcp bol prakticky nonstop istotou, som zvedavy, ake budu hcpy proti podobnym timom ako Braunschweig na Bamberg v najblizsich kolach. Akovka s ACB tipmi jasne KO.)


Naposledy upravil UselessToo dne 11.11.2013, 22:21, celkově upraveno 1 krát.
Valeyman
Sázkař - tipuju více
Sázkař - tipuju více


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 16.10.2013
Tipy a sázky: 53
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 47.3Hodnocení kvality tipů: 47.3Hodnocení kvality tipů: 47.3Hodnocení kvality tipů: 47.3Hodnocení kvality tipů: 47.3
Přidej hodnocení ZDE
PříspěvekZaslal: 10.11.2013, 20:11 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Braunschweig krasne trefenej,svez jsem se
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 15.11.2013, 23:36 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

9.kolo:

Braunschweig ML (4,5/10 - 1,917 - Pinnacle)

Wuerzburg vs Oldenburg under 155,5 (5,5/10 - 1,909 - bet365)


------------------------------------------------------------------------------------

Braunschweig, za ten kurz jasny tip proti Vechte, s jedinym drobnym problemom - nestabilny tim, ktory minule kolo takmer vyhral na pode Bambergu.

Under, nemyslim si, ze sa tak vela zmenilo oproti minulej sezone, aby na zapas okolo 140 (145 max.) musela byt hranica okolo 155bodov. Nemyslim si, ze situacia okolo muzstva Wuerzburgu, cachre-machre s trenermi (zatial nie uplne vyriesena vec) by znamenala (zatial) nejaku vaznu zmenu v hernom style.

(Hram do akovky aj -6,0 Alba Berlin. Vcera som nad tym premyslal, hranica trochu klesla (o pol bod) a to zavazilo. Necakam uplne jasnu zalezitost, ale Alba doma prehrava len malokedy, forma sa zda byt dobra, k tomu Ulm sice vyhrava, ale vyhrava stastne, to by sa malo zlomit so silnym superom, ked hraju mimo domacu palubovku.)

(Sweep v BBL! Co sa to deje? Under hodne easy, co ma zaujalo, to je fakt, ze Oldenburg vystrelil na kos len 46-krat (+28 TH). Alba bola jedinym omylom dna a to pomerne pozitivnym omylom, kedze som pisal, ze cakal pomerne tesny zapas - naopak, jasny zapas hned od uvodu, trochu exhibicia hracov Alby, najma takmer dokonale strelecke predstavenie, ci uz Davida Logana, ako aj inych hracov (Redding/Stojanovski/Wohlfarth-Botterman..). Easy to vyzeralo dlho aj s Braunschweigom, pred poslednou stvrtinou o 20. Co by to bolo za ML v BBL, keby sa v poslednej stvrtine nezacali diat psie kusy, alias z +20 bolo +5 2 minuty pred koncom, napokon to dopadlo k spokojnosti vsetkym, mojej, aj hracov z Braunschweigu).


Naposledy upravil UselessToo dne 17.11.2013, 9:34, celkově upraveno 2 krát.
solim
Sázkař jako doma
Sázkař jako doma


Celková statistika na K2:
Počet OK: 21
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 4
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 18
Vklady: 39 unitů
Výhry: 41.19 unitů
Profit: +2.19 unitů
Yield: +5.62 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 11.2.2004
Tipy a sázky: 8835
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 273.9
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 1
PříspěvekZaslal: 16.11.2013, 12:52 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Na Pinně under 152,5, ale zkusil jsem to do AKO oba tipy. Tak snad to zas nezkazím! Laughing
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 17.11.2013, 9:47 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Podobne ako minuly tyzden, nedelna vsuvka, ktora sa tyka ... (nuda) Bambergu.

Som pisal nieco o tom, ze proti Bambergu sa budem snazit chodit, kym ich aura nedotknutelneho timu neopadne v ramci BBL. Az potom som zistil, ze hraju vonku a superom je Bonn.

Bonn zacinal dokonca ako favorit, teraz uz je v pozicii drobneho doga, takze o tipe sa da uvazovat. Medzi vyhody tipu patri fakt, ze je to zapas s Bambergom, druhou vyhodou je, ze Bonn hra fakt dobre, hral prekvapivo dobre aj bez Gaffneyho, s nim jednoducho musi hrat len lepsie - prisla vyborna obrana pod kos, zopar efektnych blokov, nejake alley-oopy s Jaredom Jordanom, skvely atlet v globale.

Uvidim, akym smerom sa bude uberat kurzovy vyvoj, tych 2,1 je ale urcite hratelnych.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 30.11.2013, 13:30 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

11.kolo:

Bayreuth ML (4/10 - 2,31 - Pinnacle)


--------------------------------------------------------------------------------

Tak ako sezona postupuje do svojej strednej faze, tak aj moja odvaha chodit proti novacikovi BBL stupa. Ked sa kurzy na Vechtu drzia, nemam na vyber. Bayreuth je timom, ktory by mal Vechtu zdolavat a je jedno, ci hra doma alebo vonku.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 7.12.2013, 23:50 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

12.kolo:

Alba Berlin ML (2,5/10 - 3,69 - Pinnacle)

Trier vs Wuerzburg under 156,0 (5/10 - 1,91 - Coral)


-----------------------------------------------------------------------------------

Keby som si myslel, ze Alba vyhra, hram to za 3u, mozno az za 3,5. Kedze hram za 2,5u, je jasne, ze tieto myslienky nezdielam. Hcp +7,0 pre niekoho mozno zaujimavy, pre mna zbytocny rizikovy, toboz, ked nemam jasny nazor, ci to bude zapas tesny, resp. ci to bude zapas, kde Alba poda naozaj dobry vykon. Co mi hra do kariet? To je urcite zapas s Efesom v podani Bambergu. Bamberg vyhral po vybornom vykone, bez toho sa vyhrat v Turecku neda. Uz len zopakovat vyborny vykon je zlozita uloha. Hralo sa v piatok, cesta do Turecka, ale najma cesta spat, menej nez 48hodin medzi poslednym a tymto zapasom, to uz samo o sebe musi posuvat hranicu z predimenzovanych +7,0 na nejakych +5,0. Stretnutie dvoch elitnych timov, pre mna bez jasneho favorita, aj ked drobnym je urcite Bamberg.

Under trochu hrany na vedomosti z minulosti. Minimalne vo Wuerzburgu k nejakym zmena dochadza a mozno aj dochadzat este bude, ale 156,0 na zapas Trieru s Wuerzburgom, to uz tu dlho nebolo. Minuly rok napr. bola hranica niekde medzi 140-145bodov. Dovodom vysokej hranice nie je az tak zmena stylu hry oboch timov, ale najma zapasy s overovymi timami, ktore dopadli naozaj overovo v poslednych 2-3 kolach a to na jednej, ale aj na druhej strane. Mozno to je vystraha, ze aj oba timy urazili urcitu cestu, ale ja budem verit svoju instinktu a najma tomu, ze hranica je jednoducho v tramtarii...
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 13.12.2013, 22:02 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

13.kolo:

+13,5 Mitteldeutscher (4/10 - 1,99 - Pinnacle)

Alba vs Trier under 153,5 (5/10 - 1,971 - Pinnacle)

----------------------------------------------------------------------------------

Komentar bude kratky ... Proti Oldenburgu idem viac-menej pocitovo. Nemozem doteraz totiz pochopit, ako mohli dokazat prehrat v must win zapase doma proti Charleroi, toboz, ked prehrali den predtym aj borci z Bilbaa. Ked si k tomu pridam, ze prehrali nedavno doma aj proti Chalon/Saone, tak v domacom prostredi su urcite timom, ktory ma nejaky (pre mna neznamy) problem. Mitteldeutscher v poslednych tyzdnoch zaznamenal zopar vyhier, ktore podla ocakavania prisli s lahsim rozpisom zapasov. Vonku je to stale trochu problematicke, tie vysledky nie su nic moc, ale tak vysoky hcp ma proti aktualnemu timu Oldenburgu nenechava chladnym. Netreba zabudat, ze Oldenburg caka tazky a zaroven posledny zapas v Eurocupe v zakladnych skupinach a kedze to tak poj.... toto kolo, budu mat kopec prace v tom nasledujucom.

Under z kategorie - "hranica je prilis vysoko". Trier je v tejto sezone trochu overovejsi, avsak v kombinacii s Albou by to cez 150bodov ist nemalo, aj ked je pravdou, ze v BBL mi tie undery vobec nechodia.

Cakam na kurz na ML Mitteldeutscher na Pinne, resp. rozmyslam ako uchopit tip na Wuerzburg..

(Tak dnes ako den dobre zacal z pohladu tipov, tak sa postupom casu naklonil na tu horsiu stranu. V baskete to bol klasicky den, kde neexistuje uplne katastroficky tip (z pohladu priebehu/vysledku), lenze z tych tipov "na hrane" sa drviva vacsina prikloni na stranu KO. Zaroven to bol den a to celkovo, v znameni vysokych kurzov, ktore to zachranovali v bez.lyzovani, v biatlone, ako napokon aj v basketbale. Mitteldeutscher nielenze pokryl, ale aj vyhral po predlzeni, cim zo straty za dnesny basketbalovy den umazal pomerne znacnu cast.)
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 21.12.2013, 10:15 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

14.kolo:

Braunschweig ML (4/10 - 2,53 - Pinnacle)

-----------------------------------------------------------------------------------

Tipy na Braunschweig doma su uz takmer legendarne, v podstate od uplne prvych tipov na BBL sa pozicia Braunschweigu prilis nemenila a nezmenila. Dnes hra proti Oldenburgu. Ano, tomu Oldenburgu, ktory mi minule vycaroval usmev na tvari prehrou po predlzeni s Mitteldeutscherom. Oldenburg, ako som naposledy pisal, je v utlme a zapas s Bilbaom mal jasne napovedat, ci sa utlm prehlbi, alebo naopak sa z neho hraci Oldenburgu ako mavnutim carovneho prutika dostanu. Napokon rozhodol jeden jediny bod v neprospech nemeckeho timu, ktory znamenal, ze Oldenburg sa uz v jarnej casti Eurocupu nepredstavi. Moznu euforiu tak vystriedalo obrovske sklamanie.

Braunschweigu chyba ich podkosak Harding NaNa. Uz cca 2 tyzdne je s timom iny podkosovy hrac, za tie 2 zapasy prilis nezaziaril, ale vzdy plati, ze nieco je lepsie nez nic. Braunschweig v tejto sezone (a nielen v tejto) strieda vyborne vykony s mizernymi. Vyhra doma nad Bonnom, Ulmom, prehra o 2body vonku s Bambergom, to su urcite tie pozitiva prvych 13 kol, naopak masivne prehry vonku s priemernymi timami, prehra o 15 doma s Artlandom, pripadne aj domaca prehra s Tubingenom, to su tie preslapy uvodu sezony.

Pozitiva variancie su jasne - Oldenburg proti Bilbau nesklamal, naopak, za posledne obdobie predviedol svoj najlepsi vykon, ktory si zasluzil postup, avsak zasluhy sa nie vzdy rovnaju vysledkom. Pozitivom je masivna prehra Braunschweigu vo Frankfurte. Po prehre o 24 s Bayreuthom dalsie kolo vyhrali doma s Bremerhavenom o 4body. Po prehre doma s Tubingenom, dalsie kolo prehrali o 2body v Bambergu a po prehre doma s Artlandom v dalsom kole jasne doma zdolali silny Bonn. 3 najhorsie vysledky a po nich 3 velmi kvalitne, 2 vyhry, jedna prehra, avsak po vybornom vykone.

(Jednym slovom skoda, alias tohtosezonna nakaza poslednych stvrtin nema konca kraja - znova vedenie o 9, prehra o 4. A to uz som si zacinal mysliet, ze sa mi vcerajsia drobna katastofa v LNB podari okamzite zahladit.)
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 22.12.2013, 10:13 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat


+16,5 Hagen (4/10 - 1,91 - Coral)
+13,5 Bayreuth (4/10 - 1,91 - Coral)
& ML (1/10 - 8,0 - Unibet/Coral)

------------------------------------------------------------------------------------

Sice to v minulych dnoch snad ani raz nevyslo, ale zaroven sa ukazalo, ze uplne od veci to nebolo. Rec je o tipoch proti sklamanym timom. Sklamanie samo o sebe nebolo jedinym dovodom, ale skor takou prijemnou zmenou v uvazovani.

Bamberg hra doma proti Hagenu a zapas sa napadne podoba tomu cca spred mesiaca, kedy Bamberg rovnako doma hostil Braunschweig. Zapas vtedy skoncil sice vyhrou Bambergu, ale bolo to vitazstvo vydrene a skoro najtesnejsie mozne - domaci vtedy zvitazili o 2body. Hagen je v sucasnosti velmi podobnym timom, akym je Braunschweig. Su schopny porazit silny tim, dokonca uplne rozkladnym sposobom, viz. nedavny zapas doma s Oldenburgom, ako aj prehra rovnakym stylom s timom, ktory, najma doma, musia zdolavat, ak sa chcu objavit v PO na konci sezony.

Nemyslim si, ze Bamberg prehra, rovnako si ale nemyslim, ze vyhra sa bude rodit nejako jednoducho. Ak sa aj mylim, velmi lahko sa moze zopakovat treti zapas minulorocneho PO medzi tymito timami, kedy Bamberg vyhral o 10bodov, pricom pred poslednou stvrtinou favorit viedol uz o 21bodov. Klucovym je pre tip fakt, ze Hagen je v sucasnosti komplet, ine zalezitosti su uz vecom variancie, ktora po minulom prepadaku v podani Hagenu by mala byt na mojej strane.

Proti Artlandu chodim rad, sice vo vacsine pripadov ma od uspechu, resp. od uplneho uspechu delila posledna stvrtina, to nemeni nic na tom, ze Artland jednoducho nie je top tim na urovni Bayernu, Alby, Bambergu, ci Bonnu. Bayreuth uz dlho nevyhral, z vysledkov to ani nevyzera, ze po boji, co je pre mna prekvapenim, kedze kader na pohlad nevyzera zle a ocakavania pred sezonou boli pomerne vysoke. Artlandu to v poslednom case ide lepsie vonku, ako doma, neviem, co je za tym, ale nebudem sa hnevat, ak tento trend sa potvrdi aj dnes. Problemom Bayreuthu su najma straty, tych je kazdy zapas enormne mnozstvo a tim vyrazne zrazaju. Aj dnes to bude o tom, aby pocet strat eliminovali, co mozno na najnizsie mozne cislo.

(Najsmolnejsi tyzden tohto tiperskeho roka? Asi tomu tak uz bude. Chvalabohu, ze uz je u konca. Zrovna v BBL ma to uz neprekvapuje, minuly tyzden to ML snad vyslo preto, pretoze som ho nedal riadne do tipov v klasickom tvare..)
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 29.12.2013, 11:29 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

15.kolo:

Bremerhaven ML (3/10 - 3,0 - Coral)

----------------------------------------------------------------------------------

Znova tip proti Oldenburgu. Nevidim sebemensi dovod, aby museli byt proti komukolvek vonku v pozicii jasnych kurzovych favoritov. Bremerhaven je tradicny home team, ktory v poslednych kolach nehra zly basketbal. Bremerhaven zrazaju TO, na zapas ich ma v priemere okolo 15, co je prilis velke cislo, aby mohol byt tim na tom lepsie nez s bilanciou 4-10. Bremerhaven viac-menej komplet, to mi z informacii pre tento absolutne staci.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 24.01.2014, 15:14 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

18.kolo:

Frankfurt ML (3/10 - 4,01 - Pinnacle)

+13,5 Mitteldeutscher (5/10 - 1,952 - Pinnacle)

----------------------------------------------------------------------------------

Mitteldeutscher, trochu neopodstatnene vysoky hcp na domacich. Z poslednych 6 kol hned 5 vyhier, alias to, co som od nich ocakaval hned z kraja sezony dokazali pretavit na ciastkove uspechy az po dvoch 2 mesiacoch. Dlhodobo chyba Cuffee, ale toho v podstate hned nahradil dalsi Amik Hatten, s ktorym v poslednych dnoch predlzili zmluvu.

Frankfurt ML, vklad by sa mal odvijat od toho, ci Andy Rautins nastupi alebo nie. Ak ano, tak vklad bude pomerne vysoky, ak nie, bude skor symbolicky. Vo Frankfurte behom prestavky pracovali na tom, aby doplnili kader. Prisiel Dane Watts, znamy z posobenia v Ulme, ktory by mal doplnit nie prilis silny podkosovy priestor pri zraneni Mariusa Nolteho. Taktiez to vyzera, ze po dlhej dobe do zapase zasiahne Quantez Robertson, ktory sice podla slov trenera nie je este na 100% fit, ale tych 85% by malo timu byt uz napomocnych.

(Jeden skvely tip, kde to dopadlo skvele, kedze som nehral ML (aj ked to by sa velmi dobre dalo poistit), druhy tip nie tak dobry, ale s napokon slusnym vyvojom, kde som poistil a neprehral a nieco malo aj vyhral. Nehral Andy Rautins, takze s navysenia vkladu nebolo nic, dokonca, co by vacsi sok, nehral Dane Watts. Keby som to vedel uz vcera, len velmi tazko by som sa do akehokolvek vkladu pustal. Z ineho uhla pohladu, ML v BBL, vedenie v polcase a po 3 stvrtinach a znova KO, ta seria nema konca kraja..)
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 25.01.2014, 22:28 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat


Ulm ML (4/10 - 3,53 - Pinnacle)

-4,5 Braunschweig (5/10 - 1,952 - Pinnacle)

-----------------------------------------------------------------------------------

Dva tipy a v oboch pripadoch ma definitivne presvedcili k zahratiu dve kratke spravy z novin. Ulm si veri a chce vyhrat v Oldenburgu, je to jasny ciel a ja mam rad, ked tim nemlzi okolo seba a povie na rovinu, co si v time myslia. Braunschweig by mal byt po mesiaci, mozno dvoch, znova komplet, kedze sa hracia podkosak Nana Harding.

Aby to nevyznelo, ze tipy vznikli len za pomoci kratkych utrzkovitych informacii. Na Ulm by malo byt vypisane +4,0, podla mna a nie +6,5. Z toho vyplyva, ze kurz na ML by nemal byt 3,5, ale 2,5 az 2,7.

Braunschweig pred pauzou zahral dobre na pode Bayernu, takmer vyhral. Pravdou je, ze kola po pauze moze mat zvlastne vysledky, minimalne dnesok ale ukazal, ze vysledky su mozno este viacej v norme nez zvycajne. Hagen pred pauzou vo velkom utlme, nerad hram proti tomuto timu odvtedy, co zacali byt konkurencieschopny, t.j. zacali byt timom, ktory nie je len home timom, ale dokaze z casu na cas prekvapit aj na pode slusneho timu vonku.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 31.01.2014, 22:27 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

19.kolo:

Braunschweig ML (2,5/10 - 4,88 - Pinnacle)

------------------------------------------------------------------------------

Braunschweigu davam druhu sancu s kompletnym kadrom, toboz ked superom je Artland, ktoremu nedoverujem a tipovanie proti nemu je pre mna zatial ziskovym.


Naposledy upravil UselessToo dne 21.03.2014, 21:33, celkově upraveno 1 krát.
Erien7
Anonymní


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %



Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra




Kvalita tipů:
PříspěvekZaslal: 1.02.2014, 21:58 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Nervák, ale palec hore thumbright
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 21.03.2014, 22:01 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

27.kolo:

Hagen ML (2,5/10 - 3,96 - Pinnacle)

Vechta vs Oldenburg over 161,0 (6/10 - 1,91 - Coral)


---------------------------------------------------------------------------------

V BBL sa to uz tak tradicne vyprofilovalo, ze v podstate prvych 7 ma svoje iste a suboj sa strhne len o ten posledny flek.

Sice po dlhej dobe, ale navrat s rovnakym tipom, ako som koncil, t.j. proti Artlandu. Na jednej strane prave Artland, ktory skor prekvapivo porazi nejaky iny PO tim vonku, nez aby easy zdolal doma tim z dolnej polovice tabulky a takto to je celu sezonu. K tomu si mozme pridat urcity hype od SK. ktore velmi radi pridavaju 1-3 v prospech Artlandu a tip mame z casti znova na svete. Hagen, to je dokonaly tim na prekvapenie, ked su zdravi. V sucasnosti je cele jadro v poriadku, najma ti 6 hraci, ktori odohraju drvivu vacsinu minut, ak je o co hrat a zapas nie je rozhodnuty. Sice teoreticky by po prehre mala prist vyhra (Artland) a po vyhre prehra (Hagen), lenze Artland nehral nejako zle naposledy a Hagen zasa nepredviedol ziadnu velku strelecku fiestu pri fajn vyhre nad silnym Bonnom, takze hovorit o variancii v tomto pripade nie je zrovna namieste. Hram aj over, aj ked tam je to podobne ako s overom v LNB - pomerne nejasne vyhliadky a nejasne urcenie, co je hodnotne, co je hratelne apod., zaroven Hagen vonku, co moze dopadnut aj totalnym vybuchom.

Druhy tip je znova over, tentokrat si myslim, ze vela veci hra pre tip. Vechta sice predposledna, ale bude hrat doma, kde je konkurencieschopna, aj ked len tato vlastnost na vyhry staci malokedy. Dolezitejsie je, ze proti nim hra silny Oldenburg a co je najdolezitejsie, ze hra Oldenburg, ktory v poslednom case dava vela bodov, vela ich aj dostava, jednoducho sa z neho stal highscore tim. Hranica fajn, Vechta je overovy tim, sice kvoli kvalite sa to obcas tak neprejavi, ale najma doma by s touto vlastnostou mal byt najmensi problem.

Este som premyslal nad poslednym timom v tabulke - Tubingenom. Doma, hratelny super, uz doslova imperativ vyhrat a chytit poslednu sancu na zachranu za pacesy. Co hra proti tipu, to je minule kolo, kde hrali doma, proti hratelnemu superovi, v suboji mozno este dolezitejsom, kedze hrali s timom, ktory bojoval tiez o zachranu a oni prehrali.

V nedelu potom dva jasne tipy - Ulm a hcp Wuerzburg. V prvom pripade s obavami, ale zahram to - Frankfurt nadalej bez Rautinsa, minule kolo po serii 7 prehier zdolali prekvapivo Bayern, ale to malo tiez svoje specificke dovody. Ulm je tim s formou, jediny tim, ktory vyhral v BBL poslednych 5 zapasov, uz par dni out z Eurocupu, takze mozu vsetky sily vrhnut do boja o co najlepsie postavenie do PO. Zaroven je tu aspekt toho, ze Ulm uz dlho nevyhral vo Frankfurte, radi by to zlomili a zaroven motivaciu do suboja moze pridat Dane Watts, byvaly hrac Ulmu, ktory sice mozno hrat nebude (zlomeny nos), ale ked ano, tak o dalsi naboj bude hned postarane. A proti Bayernu, ktory uz toho aj so sirokym kadrom bude mat pomerne dost. Druha vec je ta, ze Bayern ma sucasnu prioritu jasnu - postup do stvrtfinale v Eurolige, BBL vedu, nepotrebuju a za nikym a nicim nahanat, dobru poziciu pred PO uz teraz maju zabezpecenu. Wuerzburg je trochu v inej pozicii, pred predposlednou Vechtou maju odstup len 2 vyhier, co 8 kol pred koncom este nie je istota zachrany. Wuerzburg, odkedy do timu prisiel Waters, resp. Sommerville, t.j. kvalitne duo legionarov, tak sa tim stabilizoval, v 8kolach, do ktorych Dominic Waters nastupil, Wuerzburg vyhral hned 4krat a prave tato sekvencia moze za pomerne vyhodnu situaciu do uplneho zaveru sice nepodarenej, ale zda sa, ze nie uplne tragickej sezony.


Naposledy upravil UselessToo dne 22.03.2014, 21:59, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit tipy z předchozích:   
Přidat nové téma Zaslat odpověď    KolemDvou.cz - tipy na sázení -> Archiv K2 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2
Všechny aktuální tipy z K2
Žebříčky a statistiky sázkařů
Sázkařské deníky
Tipy moderátorů K2
Tipy na tenis
Tipy na fotbal
Tipy na hokej
Tipy na basketbal
Tipy na házenou a volejbal
Tipy na NBA, NHL, NFL a MLB
Tipy na biatlon, skoky na lyžích, alpské lyžování a lyžování
Sázky, sázení, tipovaní, kurzové sázení, tipy na sázení
Souhrn tipů klubu sázkařů K2profi
Tipovací a sázkařská soutěž K2mini
Strategie sázení
Money management
Úspěšné sázkařské tikety
Programy pro sázení
Kontrola tiketu
Placené tipy
Tipy zdarma
Online sázení


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com




Sportbreak.cz - Dexter





Výměna odkazů:

Studio Ipanema - grafické a reklamní studio
Hledáte kam na výlet? Jsme komunita lidí, kteří si sdílí zajímavé a dobré tipy na výlety, přidejte se.
Časopis pro muže sázkaře, sázka na jistotu.

nasetipy.com - tipovanie, tipovaci web, tipuj, stávkovanie, bet, dobrý tip

Vtipy