Homepage
Zaslat tip & FÓRUM
Souhrn tipů
Žebříčky a statistiky sázkařů
Pravidla výměny tipů
Vyhodnocení tipů & Profil
FAQ - časté otázky
VÁŠ výdělek z vašich tipů
SMS kredity a SMS tipy
Soutěže o finanční ceny
Služby a nastavení sázkaře:
Uživatelské skupinyÚrovně/skupiny - platnost členství
SMS tipy + E-mailová notifikaceSMS tipy + E-mailová notifikace
RegistraceRegistrace

PřihlášeníPřihlášení
Uživatel (nick, přezdívka):    Heslo:      Přihlásit automaticky při příští návštěvě    
Biatlon 2015/16
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma Zaslat odpověď    KolemDvou.cz - tipy na sázení -> Archiv K2
Předchozí tipy :: Následující tipy  
Sázkař Zpráva - Tip na sázení
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 29.11.2015, 9:51 Předmět: Biatlon 2015/16
Pište tipy na sázení
Citovat

Ukrajina vs Bielorusko 1 (mix 1+1) & Rusko vs Ukrajina (mix 2+2) @2,21 (4/10 - T....)

N.Skardino vs O.Pidhrushna 1 (1.usek) @2,0 (3/10 - bet365)


///

Je tam toho dost, avsak stale o zavodnikoch viem(e) pomerne malo. Co ale vieme urcite, to je forma dua Semenov/Dzhyma. Ukrajinci su si toho vedomi a kedze mix dvojic je uz zavodom bodovanym do narodneho poradia krajin, potom sa clovek nemoze divit, ze krajiny s urcitymi problemami, avsak so skvelou dvojicou (muz/zena) sa rozhodli zautocit na prvenstvo v menej prestiznom zavode a nechat tak trochu napospas klasicky mix.

Mix dvojic je predovsetkym o strelbe - v tomto smere je ukrajinaske duo favoritom cislo 1. Rychlostne by na tom nemali byt najhorsie, aj ked AufSchalke Arena v Gelsenkirchene by im vyhovovala viacej (vacsi problem niekoho predbehnut na trati). Vyzyvatelom je Francuzsko - Dorin/S.Fourcade, znova, Francuzi postavili to najlepsie do dvojic, kedze bez Martina by aj tak nemohli v riadnom mixe utocit na vyhru a v okliestenej zostave by aj tak mali skoncit prinajhorsom niekde okolo 6.miesta (Ukrajina to ma podobne - na vitazstvo bez Valj a s podpriemernym druhym chlapom by to nebolo, bez tychto troch by to ale zvysok mal stale dat s prehladom do top10).

Rusom moc neverim - viz Anton Shipulin si za A, prial do dvojice Ekaterinu Yurlovu a za B, jeho bezecka forma v testovacich ruskych zavodoch nebola uplne na najvyssej urovni (co vsak zrovna dnes nebude az taky hendikep). Kanada je potom jednoznacne cierny kon so skvelym duom Crawford/Smith, kde je len otazkou, ci niekto z nich nevybuchne v rychlom zavode na jednej z poloziek na strelnici.

Bielorusko? Ja netusim, ako k nim T.... prisiel. Pisareva/Liadov proti Ukrajincom za 1,5, wow. Keby postavili Bielorusi Skardino/Liadov, uz by som bol na pochybach a aj tak by som to skor zahral, nez nie. Tym len chcem ukazat, ze ten rozdiel je priepastny.

///

Klasicky mix tvoreny 4 zavodnikmi ma dvoch jasnych favoritov. Cesi postavili svoju klasicku stvoricu, kde je otaznikom len forma jednotlivych clenov. Cesi sa totiz pred sezonou nikde nezucastnili, resp. do svetu neprenikli ziadne vysledky z pripadnych testovacich/kvalifikacnych subojov. Naopak o Noroch je informacii dostatok - Tirill, resp. Tarjei su na uvod sezony najrychlejsimi biatlonistami v stope, Johannes tradicne moc nezaostava a Horn, pre tento rok uz Fanny Birkeland, ma takisto az prekvapivo skvelu rychlost. Problem je u celej stvorice strelba - pokazit to moze ktorykolvek z clenov, samozrejme, favoritom cislo jedna na tuto ulohu je Fanny hned na prvom useku.

Cierny kon? Rusi. Olga Podchufarova nicila reprezentacne kolegyne v testovacich zavodoch, cim neprekvapila, avsak potvrdila, ze v tejto sezone by z toho mohli byt az pravidelnejsie utoky na top3 v SP. Yurlova je trochu zahadou, kedze ako jedina trenovala mimo reprezentacny tim a tak sa ani nezucastnila zavodov v Tiumene. Kamenom urazu by sa ale najskor mohol stat Dmitry Malyshko. Ten pred sezonou mal jeden zasadny problem - az prekvapivo mizerne zostreloval terce, bezecky to bol standard. Finisuje, pri neucasti Shupina, Maxim Tsvetkov, o ktorom sa trener Ricco Gross vyjadril, ze je v sucasnosti najlepsim strelcom ruskeho muzskeho timu.

Ukrajina bez najlepsieho dua, bez Valj, logicky aj bez Vity, priemerni chlapi, otaznik v podobe Oleny, ktora prekvapivo nezacina sezonu v Idre (IBU Cup). Olge Abramovej by som veril najviac, co sa max. vykonu tyka, avsak z celeho sukolia je najmenej spolahlivou strelkynou.

Mimo elitnej dvojice to bude zlozite - Nemci nemaju zlu stafetu, ale zjavne jej nieco chyba - minimalne maju lidra - Simon Schempp vyhral obidva zavody v Sjusjoene a do sezony moze ist pravom uvolneny a optimisticky. Taliani bez marodov Hofer/Wierer (som to zakrikol). Slovinci sice v top zostave, avsak ta bude mat vzdy svoje limity. Americania prakticky s tym najlepsim, avsak plati to iste, co u Slovincov.

///

Duel na prvom useku - Skardino vs Pidhrushna. Ma to hned 2 dovody. Trener bieloruskej reprezentacie sa vyjadril, ze Skardino by sa mala v tejto sezone este viacej priblizit uzsej svetovej spicke. Bez Darye je to na nej, aby tahala svojimi vykonmi bielorusky biatlon a bolo by vhodne, aby zrovna v tejto sezone pridala k nadstandardnej strelbe nadpriemerny beh.

Druhy dovod je tym hlavnym. Bookies zjavne vypisali duel z hladiska toho, co bolo, nez toho, co v sucasnosti plati. Olena zatial nema vykonnost na boj o top10, pri ukrajinskych testoch nepresvedcila ani bezecky, ani strelecky, tym netvrdim, ze dnes to bude uplny prepadak, ale je zahadou, preco by mala byt, zrovna proti Skardino, favoritkou.


Naposledy upravil UselessToo dne 2.12.2015, 16:20, celkově upraveno 1 krát.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 2.12.2015, 16:18 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

S.Schempp to win @18,0 (1/10 - T....) & top3 @5,0 (3/10 - bet365)
E.Garanichev to win @50,0 (0,5/10 - T....) & top3 @13,0 (1,5/10 - bet365)
S.Fourcade top3 @13,0 (1,5/10 - bet365)

S.Schempp vs E.H.Svendsen 1 @2,3 (4/10 - T....)
A.Volkov vs D.Boehm 1 @2,15 (2/10 - MB)


///

Na betku som si zahral vsetky prilis ambiciozne kurzy na top3 oproti konkurencii, kurzy dropli (5,5-5,0 a 15,0-13,0) a zaroven mi to betko ani nechcelo zobrat komplet, co sa tyka vkladov.

Martin a Emil Hegle v minulych rokoch prevazne zbierali triumfy v uvodnom individualnom zavode sezony. Nizke kurzy nehravam, Martin si odkrutil s klasikmi pocas minuleho vikendu trojetapovy podnik v Kuusame, predtym v ramci pripravy bojoval aj na FIS-ovom zavode v Beitostoelene, suma sumarum, z prostredia biatlonu na urcite dobu uplne vypadol. Narazam najma na strelbu, bezecky by to teoreticky mohlo znamenat skor pozitivum, avsak pre biatlonistku skor zavodil v klasike, nez v preferovanom skejte - takze pozitivne by to mohlo byt maximalne z pohladu celej sezony. Zaroven sa vyjadril, ze s 22.miestom zo skejtovej 10 bol spokojny a ze mu to dodalo chut bojovat o miesto na vyslni aj do dalsieho priebehu (to znamena, ze sa este v niektorych zavodoch objavi).

Emil zasa tesne pred startom sezony riesil zdravotne problemy, ktore poznamenali jeho vykon v pripravnych zavodoch v Sjusjoene a aj kvoli tomu bol setreny/vynechany z nedelnych stafiet.

Okolo Tarjeia je zasa prilisny hype. Stacil vyborny bezecky vykon v Sjusjoene a pohodlne zvladnutie posledneho useku zmiesanej stafety. Osobne mu verim, lenze za 4,5 v individuali? Beh mu plnohodnotne verim, ze ma dokonca najlepsi zo vsetkych sucasnych biatlonistov, resp. minimalne na urovni Martina, strelbu mu az tak neverim. Ano, v druhom zavode v norskom stredisku panovali nepriaznive poveternostne podmienky a chybovali viac-menej vsetci. V nespoedlnom rade - Tarjei je kontaktny typ zavodnika. Preco? Podobne ako u Martina, dokaze zavodit takticky, pretoze si to moze dovolit (dobry zaver, resp. schopnost variovat s rychlostou/rizikom strelby - niektori pretekari nevedia cisto a rychlo odstrielat polozku, ini nedokazu zasa reflektovat na zmenu podmienok, resp. vylozene musia riskovat, pretoze vedia, ze cenne sekundy sa im budu hodit - slabsi bezci). V individualnom zavode je to viacej o hlave nez o taktike a schopnosti tuto taktiku zrealizovat. V sprinte je nutne ist naplno, tam taktika pocas zavodu viac-menej neexistuje - samozrejme za predpokladu, ze nie ste o parnik vpredu, co sa obcas stavalo Martinovi, ktory si mohol dovolit odstrielat prvu polozku "na istotu". V masaku/stihacke zalezi na situacii - je to o neustalych zmenach tempa (masak), resp. o tom, ci je zavodnik lovcom (utok zo zadnych pozicii) alebo lovenou zverou (lider/top3).

Fak/Shipulin, obaja velmi ambiciozni, obaja s cielom predcit Martina a ziskat krystalovy globus. Proti Fakovi v podstate dnes nemam nic, max. tak urcitu nestabilitu - bud vyhra alebo pokojne skonci mimo top30/50. Shipulin ma nepresvedcil v priprave, neukazal vyrazny posun vpred ani v mixe dvojic, co je sice specificky zavod, ale Shipulin by tam v tej konkurencii mal ukazat, ze je o parnik popredu a nie byt sucastou nenapadneho komparzu.

Z toho napokon vzisiel ako vhodny kandidat Simon Schempp. Vitaz obidvoch oficialnych pripravnych zavodov (neofialnych bolo mnozstvo a najma na urovni jednotlivych reprezentacii - nominacnych zavodov). V stafete neocaril, lenze bol v nevdacnej pozicii zavodnika, ktory sice mal nadej, ale v podstate len tu - utocit na vyborneho Tarjeia so stratou cez 13 sekund na starte svojho useku je v podstate to najhorsie mozne - keby mal Tarjei vacsi naskok, moze byt az prilis relaxovany, moze nieco podcenit, nieco zanedbat. Keby stracal menej, resp. vyrazali do useku v rovnaky cas, potom je uvodne kolo do prvej strelby o taktike - na nej by musel Tarjei pod tlakom riskovat, resp. Schempp by nemusel ist cez limit.

Je to pre Schemppa prilis tazka trat? Ideal to nie je, ale casy, kedy bol schopny zabehnut skvele len na vysokopolozenych strelniciach s lahsim profilom trate, su davno prec.

Semenov nevyzeral najlepsie, ale to suvisi s tym, ze Semenov je vytrvalec - sprint bol na baze 3,0 a 4,5km, to sa v podstate ani nemohol poriadne rozbehnut. Napriek tomu po skvelej minulej sezone neexistuje ziadna hodnota na jeho osobu.

Garanichev je zavodnik bud-alebo. V priprave mu to behalo, ale strelba bola tradicna - malym chybam sa nevyhol. Kvoli tomu nehram top10, aj ked 3,0 je pomerne lakavy kurz v Tipsporte.

U Simona Fourcadea mam dva problemy - vysoke st.cislo (ako vsetci elitni Francuzi startuju okolo 60-70) a vplyv jeho minuly na jeho uz dost ponicenu psychiku/sebavedomie/blok. Inak bol vykon skvely - cim len potvrdil vlastne slova, ze sa po dlhom case na starte sezony citi perfektne pripraveny. Len sklbit nadpriemerny beh a vybornu strelbu, s cim sa potyka v podstate celu karieru a pri jeho mene v kolone vitazstiev tak stale svieti velka smutna nula.

Ponukaju sa dvaja Rusi Volkov/Tsvetkov. Volkov top10 za 4,5 nevyzera zle, ja som si napokon zahral len h2h s Danielom Boehmom. Startuju s cislom blizko pri sebe, takze vplyv podmienok bude minimalny, Boehm bezecky v stafete neocaril a nepovazujem ho za lepsieho strelca ako Rusa. Tsvetkov nesklamal, ale neocaril v stafete.

Proti komu? Tych dvojiciek za 1,3-1,4 je mnozstvo, ale ja to prilis neoblubujem, vseobecne, v prvom zavode sezony to plati hned dvakrat/trikrat. Malyshko ziskal kredit za skvely bezecky vykon, lenze vsetci zabudaju, ze je to sprinter, ze v priprave bol marny na strelnici (v stafete 1+1 bolo slusne, avsak zaroven potvrdil, ze odstrielat cistu polozku je nadalej problem) a ze 10km sprint a 20km vytrvalostny zavod su uplne ine zavody.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 3.12.2015, 14:06 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Y.Dzhyma top3 @11,0 (1,5/10 - bwin) & top10 @2,15 (3,5/10 - Unibet)
F.Hildebrand top3 @9,0 (1,5/10 - bet365)
O.Podchufarova top3 (0,5/10 - Unibet) & top10 @3,5 (2/10 - Unibet)
N.Skardino top3 @16,0 (0,5/10 - Unibet)


F.Preuss vs Y.Dzhyma 2 @1,99 (3/10 - MB)
Preuss/Wierer/Hildebrand - Hildebrand to win @2,99 (3/10 - MB)

///

Vcera klasicky zmiesane pocity = pekna vyhra na uvod, ale urobil som chyby, ktore by som robit nemal. Schempp bol zahrany perfektne - win/top3 a dvojicka, kde sice Emil (ne)prijemne prekvapil, avsak v stopercentnej kondicii by vcera vyhral. U Schemppa mrzel len fakt, ze som zasa nemal dostatok stastia - vyssie st.cisla mali o malo rychlejsiu trat a postupom casu to aj na strelnici bolo pre zavodnikov komfortnejsie. OEB to vyuzil, ked uz som nemal trafit vitaza, tak sa to da povazovat za najlepsi mozny scenar, na druhej strane, kolkokrat som skusal OEB v minulych sezonach a nic, zrazu prvy zavod a vsetko mu dokonale sadlo.

Garanichev splnil svoju ulohu, nemam mu moc, co vycitat. Tu som nesplnil ja sam - nezahrany Volkov (mimo dvojicky) a nepridany tip na top10 u Simona ma rozhodne nieco stali.

///

Dnes by mali byt podmienky este ferovejsie. Vietor by mal byt slabsi, snezenie sa zien tykat nebude, trat teda bude skor spomalovat, avsak ma byt tesne pod nulou, takze nejaku extremnu nevyhodu v tom nevidim.

Kto vyhra? Narozdiel od vcerajska je to u zien tradicne tazsie. Tip je taky, ze vyhra niektora z top5 vypisanych kurzov - Kaisa/Verca/Gabina/Tirill/Marie. Ktora? To by som aj rad vedel. Strategia by mala byt jednoducha - zahrat najvyssi kurz, resp. zavodnicku, kde je najvacsia istota pri strelbe, kedze vsetkych 5 by s behom nemalo mat problem. S lepsimi podmienkami na strelnici moze zastrielat ktorakolvek z nich tak dobre, ze zvysne budu mat len minimalne sance na uspech. Na druhej strane, viete si predstavit, ze Kaisa/Marie/Tirill/Verca odstrielaju za nula? Ja nie, u Gabiny sa to rozhodne vylucit neda.

Franziska je cierny kon. Mimo top5 ma rozhodne najlepsi pomer presnost na strelnici/rychlost v stope - potencial teoreticky vyhrat. Kurz 9,0 na top3 je snad jediny must dnesneho dna. Yuliya - tam sa trochu ziada tip na top6, lenze ten nevypisuje mnoho SK, z coho vyplyva, ze nevytazime z rozlicnych nazorov, resp. sfer vplyvu - v Tipsporte su tradicne podkurzy na ceske duo, v Unibete na Kaisu, v bwine na Nemky atd. Zaroven top6 je jej cielova skupina, t.j. tazko nam SK ponuknu nejaky monsterkurz - naopak top3, tam teoreticky Yuliya nepatri a na ceste za podiom bude musiet prekonat 3-4 prekazky.

Olga Podchufarova je jedina Ruska, ktorej sa da verit. Rusky, ktorym sa darilo v pripravnych zavodoch, mimo Olgy, skoncili v IBU Cupe (Slivko/Sleptsova), otaznik v podobe Yurlovej odprezentovala sama biednym predstavenim v stafete (zial jej strelba ma stala nejake peniaze). 3,5 na top10 je skvely kurz.

Vysvetlim preco. Dorothea Wierer, deja-vu, nechcel som to privolavat, ale stalo sa. Podobne ako minuly rok sa po vitaznom zavode v Sjusjoene dostavilo virusove ochorenie. Dorothea figuruje v startovej listine, avsak by ma neprekvapilo, keby napokon nestartovala vobec. Franziska Preuss - ako sa vcera vyjadrila, posledne dva dni prelezala/presedela na gauci s lahsim ochorenim/nachladnutim, kvoli ktoremu sa nepredstavila vo vikendovych zavodoch zmiesanych stafiet. Sama nevie odhadnut, ako bude reagovat jej telo na tento vypadok, resp. ubytok sil. Valj Semerenko - minimalne tie kurzy ciastocne reflektuju jej vykony z uvodu sezony, stale ale ma skor tendenciu navysovat kurzy na zvysok, nez ze by sa dostala do polohy spekulativneho tipu na slusny kurz (na jej osobu).

Ciastocne nevysuju kurzy aj dalsie - Karin Oberhofer to nejde, nestriela, je to bieda. Spominane Rusky (Virolaynen/Shumilova) boli nanajvys priemerne na ruskych nominacnych zavodoch. Anais Bescond nikdy nebola super strelkynou, aj ked v stafete ma prijemne prekvapila. Susan Dunklee je z kategorie vsetko alebo nic, mam pocit, ze dnes to bude dobre, ale to je len pocit. Fanny Horn nema vytrvalost, nema spolahlivu ani jednu z poloh na strelnici, takze nechapem tu favorizaciu.

Kto by mohol prekvapit? Vanessa Hinz, resp. Maren Hammerschidt, ktore zastrielat vedia, forma na uvod sezony nevyzerala najhorsie, resp. u Maren islo o boj o miesto vo WC, takze bolo nutne, aby ladila top vykonnost prave na prve mesiace sezony. Prekvapit moze Rosanne Crawford, podobne ako u Nathana Smitha existuju lepsie zavody, kde moze naplno zaziarit.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 5.12.2015, 1:02 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

V zenskom individuali chybalo to, co vyslo v muzoch - trochu stastia, resp. aby ocakavane strelkyne zastrielali aspon standard. Dzhyma/Podchufarova po troch chybach, to by bolo prilis aj za daleko horsich podmienok. To, ze Hildebrand chybovala dvakrat na poslednej polozke, to sa stane, z toho nerobim tragediu (1 chyba by mi ziadnym sposobom nepomohla, takze len 4x0 by sa rovnala uspechu, co by bol nadplan/prekvapenie, nez realny obraz moznosti). Wierer neprekvapila - skor sklamala situacia - prve vitazstvo vo SP zaknihuje v case, kedy je nevsaditelna a ja este pomerne logicky "skusam" zahrat nieco proti kvoli nedavnym zdravotnym problemom. Samozrejme som si bol vedomy, ze Dorothea je skvela strelkyna, ktora dokaze len v rychlosti strelby ziskat takmer jednu celu minutu na tie najrychlejsie bezkyne/favoritky. Takze to mrzi z viacerych uhlov pohladu (okrem jedneho, drobneho - dlhodoby tip).

///

http://www.yr.no/place/Sweden/J%C3%A4mtland/%C3%96stersund/hour_by_hour.html

Tu je zakladna metodicka pomocka k zajtrajsku. Posun o 30-60 minut bude mat vyrazne vplyv na vyvoj zavodu.

Predbezne to vyzera, ze dazdove prehanky sa v Oestersunde spustia okolo 1. Start muzskeho sprintu je naplanovany na 12:30, to znamena, ze prvych par stastlivcov by mohlo ist este po trati, ktora nebude zasiahnuta dazdom, urcite nie pocas celych 10km. Kombinacia dazda a vysokych teplot (5-6 stupnov Celzia) bude mat neblahy dopad na kvalitu a rychlost snehoveho podkladu - ak by neprsalo, aj tak by sa dalo ocakavat, ze druha polovica startoveho pola bude mat podstatne stazene podmienky, s dazdom sa len cely proces vyrazne urychli.

Jednotlive timy su si toho vedome, resp. vedia, co zrejme nastane a tak mnozstvo favoritov vidime v top20/30 startovej listiny. 1 JTB, 6 Martin Fourcade, 10 Simon Fourcade, 11 Rastorgujevs, 13 Slepov, 14 Svendsen, 17 Smith, 20 Tarjei Boe, 31 Schempp.

9 mien, ktore ma podla predpovede "sancu" zvitazit. Ak predpoved je len z 70-80% pravdiva, potom akekolvek ine meno vitaza by sa rovnalo prvotriednej senzacii. Sanca je v uvodzovkach z dovodu, ze Martin Fourcade ma pre zavod najlepsie mozne st.cislo, bezecku formu v individuali ukazal - aj ked rozdiel medzi nim a zvyskom elitnych bezcov podla mna neodraza uplne skutocnost a najma, zavod mu nevysiel. V minulosti sa takmer vzdy ukazalo, ze po nepodarenom zavode v podani Martina, prisiel zavod v podstate bezchybny.

JTB a jednotka nie je ideal - chyba akakolvek referencia o casoch ostatnych zavodnikov, resp. udaje su velmi limitovane, z pohladu rychlosti trate trpi par prvych zavodnikov v prvom kole. Simon Fourcade ma podobne ako brat vyborne vyhliadky - nie je moc biatlonistov, ktorym by som doprial vitazstvo viacej nez Simonovi. Snad len dalsiemu v poradi - Andrejsovi, ktory individual vynechal a "formu" tak mohol ukazat len v specifickom zavode dvojclennych mixov. Alexey Slepov by vdaka cislu mal byt cierny kon - extremne rychly zavodnik, extremne nespolahlivy strelec. Ked uz som pritom - z pohladu sily vetra by mohli mat neskorsi zavodnici urcitu drobnu vyhodu, lenze v podstate ani nejde o silu vetra, ale skor o stabilitu/smer.

Svendsen prijemne prekvapil - najma fakt, ze v poslednom 5.kole dokazal zabehnut druhy najlepsi cas = ak som mal z niecoho obavu, tak z toho, ze neudrzi vysoke tempo po pauze, ktoru si vyziadali zdr. problemy. U Smitha by sa muselo zist vsetko, aby vyhral, avsak k podiu/top6 nebude mat daleko z popisanych dovodov + formu ma slusnu, bezec je na urovni top10 a strelba je "raz slusne, raz o trochu horsie". Tarjei by teoreticky mal byt druhy najrychlejsi na trati - konkurenciou bude Simon, mozno Emil, mozno Andrejs, povedzme ze vsetci spomenuti okrem Nathana. Schempp s 31 to uz bude mat horsie, avsak - 31 = 15 minut medzi startom JTB a jeho vlastnym - 12:45 + 20 minut zavod = 13:05. Preto pisem, ze pre niektorych to bude hra minut. Nemyslim si, ze bude mat oproti Martinovi a spol. akukolvek vyhodu, ale nevyhoda trate by mohla byt vynahradena drobnou vyhodou na strelnici.

Dalsim uz na top3 neverim. Niekto povie, ze Landertinger so Slesingrom maju cisla len o nieco horsie ako Schempp (32/33), lenze Schempp je vo spickovej forme, je najlepsim strelcom z absolutnej spicky, kedze sa mu dari, tak dovera vo vlastne schopnosti logicky stupa - Slesingr neoslnil ani v behu, ani na strelnici, Landertinger vyzeral velmi dobre, avsak nepobral som slabucky bezecky vykon v 2.kole - kde to stacilo celkovo az na umiestnenie v 7.desiatke poradia - pritom v zavere uhanal ako o zavod. On sa dokonca vyjadril, ze Oestersund je len test, chce to naplno rozbalit v Hochfilzene, doma, co je ciel pre prvu polovicu sezony. Zaroven sa vysvetlilo, preco sa nezucastnil ziadneho z rakuskych nominacnych zavodov - pred startom SP mu zomrela mama.

Najlepsie (proti) vyzeraju uplne posledne hviezdy a hviezdicky v st. listine - 105 Boehm, ktory ale v indivudali prepadol, takze necakam, ze ho niekto co i len vypise. 103 Lapshin, ho uz vyzera lepsie - biedna forma v testovacich zavodoch, vysoke st. cislo, problemovy strelec, hmm, to skoro betnem s kymkolvek, ak to niekto vypise. 93 Eberhard, tam uz nejaka dvojicka je na svete, ale pockam na nieco lepsie. 83 Birkeland/78 Beatrix/74 Malyshko - zaujimave trio, pretoze keby boli v menej nabitych reprezentaciach a tak mohli startovat v prvej skupine, bojovali by o podium. Urcite posledni dvaja, Beatrix ma skvelu bezecku formu a k uspechu mu v takom pripade chyba jedine - trafit aspon 4 terce pri stojke. Malyshko je na tom podobne, s 2 nulami by mal na to zabojovat o vitazstvo (ak by Martin startoval s jeho cislom a on s Martinovym). Peiffer a 66 je must proti, forma mizerna, ako takmer vzdy na uvod sezony, v Oestersunde to nema rad a zvysne dovody uz boli spomenute.

To medzi je skupina s otaznikom - zaprsi neskor, maju sancu na slusny vysledok, ale vzdy budu za prvou 30 z pohladu kvality stopy. OEB so 40 je po vitazstve kandidat na to ist proti, avsak som sa docital, ze OEB v Oestersunde za poslednych 10 rokov chybal v top15 v sprinte len jedenkrat (v sezone/zavode velkych prekvapeni). Fak/Shipulin po nepodarenych zavodoch, strelecky, takze nemozeme sa opierat o to, ze to na strelnici nezvladnu aj druhykrat - naopak, logika veli, ze ak zachybuju, tak max. pri jednom vystrele. Okolo Dolla po jeho 2.najrychlejsom casu v individuali je zrazu obrovsky hype, kurzy SK padaju, takmer po 20 na jeho vitazstvo, takze zrovna on by mohol byt tym spravnym zolikom na zopar tipov.

///

V zenach je to daleko zlozitejsie. Treneri mali tendenciu davat hlavne hviezdy skor na koniec, do druhej polovice st. listiny. Zamer? Trat po chlapoch by mala byt dostatocne rozbita, prsat by uz pri zenach nemalo a zaroven plati, ze trend ochladzovania/poklesu rychlosti vetra bude pokracovat. Na druhej strane, na strelnici by to mala mat dobre 20 aj 80, resp. podobne, takze z tohto pohladu tu nevidim velky bonus v podobe vysokeho cisla. Mozno je to stavka na to, ze trat zacne zvrchu trochu nemrzat, cim sa zrychli a vysoke cisla by na tom mohli profitovat. Kaisa si nemohla vybrat vysoke st.cislo, uz len z dovodu, ze nerada zavody za tmy (kvoli operacii oci jej nevyhovuju zavody pod umelym osvetlenim). Tiril a Kaisa maju 23/25, Marie ma 94. Nizke st.cislo ma aj Dorothea, Franziska, Valj, Yuliya. Ak by platila druha teoria, Dorin pri jej rychlosti by nemala konkurenciu, dokonca by snad aj s dvomi trestnymi chybami zvitazila. Vyssie st. cislo ma aj Anais, Gabina, Fanny a zopar menej jasnych kandidatiek na top3/6/10.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 5.12.2015, 11:26 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

A.Slepov - najlepsi Rus @11,0 (1/10 - MB)

Tsvetkov/Slepov/Lapshin - Slepov to win @3,04 (2,5/10 - MB)

Armgren/Arwidsson/Femling - Femling to win @3,15 (4/10 - Unibet)

S.Fourcade vs Q.Fillon-Maillet 1 & N.Smith vs J.G.Beatrix 1 @3,6 (2/10 - Unibet)
S.Fourcade vs J.G.Beatrix 1 & A.Birnbacher vs A.Peiffer 1 @3,202 (1,5/10 - MB)


///

Este pred startom SP som si zahral "chybu" na betku. Jednalo sa o 1.usek v dnesnom sprinte na 10km. Bet365 vypisalo kurz 252,0 na Tarjeia. Je jasne, ze sa to snazilo betko zachranit, tak mi o 2 dni poslali spravu, ze mi upravuju kurz na 26,0. To ale bolo stale value, takze som "spokojny", aj ked 252,0 a 26,0 je trochu rozdiel (vtedy som to hral s tym, ze vsetko nad 15,0 je skvely kurz a zrazu vidim tuto chybu).

S tym, co som vcera napisal to len dokombinujem s Martinom/Svendsenom/Simonom/Andrejsom a Johannesom. Slepova nikto nevypisal.

///

Slepov? Z Rusov je ako jediny v prvej skupine. Pre nas je skvele, ze je neznamou z pohladu bookies. Tak ako sa pred urcitym casom presadil Timofey Lapshin, tak Alexeyovi vtedy nieco chybalo, aby sa dostal do Acka (po tom, co Ustyugov prekvapivo ukoncil karieru a starsi borci mali problem so zdravim - Tchoudov/Tcherezov, co len urychlilo ich vykonnostny pad, resp. rozhodnutie o ukonceni kariery). Slepov by bol za 11,0 super tipom aj za normalnych podmienok - ked ocakavame, ze uvodna skupina bude mat bezecku vyhodu, potom to jednoducho musim zahrat - vacsinou totiz nove mena nedostavaju taketo privilegium - startuju v zavere, na horsich tratiach, bez sance sa chytit lepsieho zavodnika (ti su uz vacsinou v cieli).

Potom trojicka - Lapshin super vysoke cislo a biedny pocin v priprave, Tsvetkov rychlostne nepresvedcil a dnes to bude na tazsej trati najma o behu (nejaka ta chyba sa bude dat odpustit). Samozrejme, Tsvetkov je skvely strelec, ale toto riziko sa v sprinte da podstupit za tychto podmienok.

Druha trojica - svedska. Nehral by som to, resp. za menej, keby v tom nebola skryta hodnota. Arwidsson nestartuje (vymenil ho v zostave mlady Nelin), takze pre nas je to v podstate h2h Armgren vs Femling za 3,15. Femling je skvely strelec, talentovany zavodnik, ktory by mal postupne rast a zaplnit dieru za Fredrikom Lindstreomom. Z Teda Armgrena uz nic extra nebude, keby Svedsko bolo vo svojich silnejsich rokoch, potom by nemal narok pravidelne obchadzat SP. Bezecky je mozno o nieco silnejsi, lenze Femling BIB 21, Armgren az 60. Tym by sa hendikep na trati mal zmazat a rozhodovat by mala strelba. V tomto smere nemoze byt Femling outsider.

A zopar dvojiciek - nizke st. cislo vs vysoke st. cislo.


Naposledy upravil UselessToo dne 7.01.2016, 0:40, celkově upraveno 3 krát.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 5.12.2015, 14:34 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

To bolo (sado)maso. Vo vysledku asi nemozem povedat nic vylozene negativisticke - nieco mi vyslo, bola ta pomerne loteria, avsak presne opacna, nez hlasali vcera predpovede. Dnes uz bolo zrejme, ze prsat pocas zavodu muzov nezacne, ale o tom vetre som ani nechyroval. To bolo nemile prekvapenie, ktore hralo do kariet bezcov a tym stastnejsim, ktori trafili zopar kalibrov, resp. vystihli moment, kde zrovna nezadul jeden zo silnych poryvov.

Mrzi vysledok po 1.strelbe - poistit to v priebehu neislo (ked som videl, ze z top20 ani jeden nezasiel 1.usek idealne - bezci dali po chybe, Svendsen strielal az prilis na istotu - bolo to take nijake). Ked mate 6-7 borcov ako urcity tip a je vam pomerne ukradnute, ktory z nich napokon uspeje, pricom vsetci startuju v uvode v jednej skupine, zelate si, aby to jednemu perfektne sadlo a osud dalsich vas uz prilis nezaujima. To sa nestalo, dalsia skupina mala sancu a zrovna rychly Doll dal nulu - smola.

Dvojicky boli dnes nehratelne (tie klasicke "kolem dvou"), Simon to totalne odpalil, naopak Arnd vyuzil lepsich podmienok na strelnici (o malo) a pomerne dobrej trate na dane cislo. Ked skoncia zavodnici 2. a 5., neda sa ocakavat, ze by to mohlo priniest uspech. Platilo - kurzy okolo 1,5 total prepadak, kto hral (co ma tesi, pretoze je to znamka neznalosti biatlonu), okolo 2,0 na urovni rulety a 2,5 masivne value, v podstate na kohokolvek.

Peppe sklamal - to je ukazka, ze dnes to nebolo o dobrych/zlych strelcoch, skor o stastnejsich a tych, ktori si vybrali smolnu chvilu. Napriek tomu to bolo nadejne - Armgren 3 na prvej strelbe, avsak po prvych 2 zlych vystreloch na druhej polozke uz nechyboval a pri rovnakej strelbe z pohladu minutych tercov (5 vs 5) a slusnej trati musel rychlejsi Armgren mladsieho krajana zdolat.

Na zaver - ruska spasa. Je to zaujimave, ked Alexey Slepov zastrielal 1+4, odbehol svoj standard a aj tak to stacilo na celu plejadu repre kolegov. Po Dollovi, ktory dobre odbehol prvy okruh, rychlo zastrielal (a najma cisto) a prekonal EHS na medzicase po 1.strelbe to rozhodne nevyzeralo ruzovo. Tsvetkov, skvely strelec, prestal stojku - parada. Shipulin, ten to ani len dobre nerozbehol, celkovo velmi matny vykon a pokracuej v trapeni. Garanichev - tam to bolo vrcholne zaujimave. Stat 2 minuty na strelnici, to uz je takmer na zapis do Guinnessovej knihy rekordov. On sice chyboval len jedenkrat, ale s rychlou strelbou za 4 by na tom nebol horsie. Nasledoval Malyshko, ten by pri danych podmienkach vylozene prekvapil, keby zastrielal, nestalo sa. Aby ste si uvedomili - postupom casu sa dalo skor zastrielat lepsie, nez v samotnom uvode, Slepov mal 5 chyb a trat sa vyrazne nespomalovala. Lapshin, tam to bolo nahnute z dovodu, ze ten sa na strelnici s tym malokedy hra. To sa mu stalo osudnym pri stojke, v co som sa trochu dufal po slubnom uvode - Ederov styl zlych podmienok - ak su dobre, vysledok bude skvely, ak su strasne, urcitu korekciu mozem urobit az po tretej nepresnej rane = neskoro.

///

Zeny - dazd sa posunul, vo Svedsku zaprsi/bude prsat a teraz babo rad. Ani zavodnicky 30 sekund za sebou nemusia mat rovnake podmienky - pretoze vietor. Povodne sice uz okolo 4-5 malo byt takmer bezvetrie, ale nove spravy hovoria o niecom podobnom ako v muzskom zavode. Lenze v muzskom zavode mali byt podmienky pomerne stabilne - co rozhodne neplatilo. Vidim to na livko, resp. nejaky vyssi kurz. Faktom je, ze bude to najma o behu, takze pochybujem, ze vyhra nejaka neznama pretekarka. Stale si myslim, ze vyhra Eckhoff, ale bude to bez tipov (s vkladom..).
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 6.12.2015, 10:07 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Q.Fillon-Maillet top6 @2,0 (3/10 - MB)
Q.Fillon-Maillet vs D.Pidruchnyi 1 & D.Boehm vs T.Boe 2 @2,535 (3/10 - MB)


C.Varcin vs M.Tandy 1 & V.Hinz vs K.Oberhofer 1 @3,019 (2/10 - MB)
F.Sanfilippo vs K.Oberhofer 1 & V.Hinz vs V.Nowakowska-Ziemniak 1 @2,72 (4/10 - T....)


///

Kazdym rokom je to od miestnych SK slabsie a slabsie. V minulosti totiz prave stihacka bola rajom nezmyslov a zahadnych dvojic. Vcera boli vysledky divoke (muzi veterna loteria, zeny postupne zrychlujuca trat) a aj ziadne prazvlastne dvojicky nevznikli.

V muzoch je zaujimavostou, ze top9 je vyrazne oddelena od zvysku pola, resp. 8 - Martin Fourcade, diera, spominana silna osmicka (mimo Ukrajinca), diera (ktoru vyplnaju len dvaja slabsi zavodnici) a naslapany zvysok). Top6 by si mali rozdelit prave zavodnici ako JTB, OEB, EHS, Doll a prave QFM. Francuz bol skvely v oboch zavodoch - uz v minulom roku som o nom pisal ako vdacnom objekte mojho zaujmu - nadpriemerny strelec a stale sa zlepsujuci zavodnik v behu. Zaroven mu sedia viacej kontaktne zavody, takze po individuali a sprinte v top10 som dnes aj sam zvedavy, kam az moze vystupat.

Dmytro je tam trochu navyse. Ano, prekvapit moze, nie je to uplny no name, ale max. jedenkrat za predlzeny vikend. U mna je vo vsetkom horsi ako Francuz + ma stratu na starte, nie vyraznu, ale v prvom kole bude moct Quentin spolupracovat s Benediktom, naopak Dmytro je v drobnom vakuu - pred sebou lepsi bezec, za sebou teoreticky o nieco lepsi, lenze obaja su vzdialeni cca 5 sekund.

Verim, ze Tarjei ukaze kvalitu zrovna v stihacke (podobne ako Shipulin, ktoreho tiez hram, aj ked ponuka nebola idealna). Daniel Boehm je skor strelec ako bezec a na uvod sezony je ten beh vylozene slaby. Tarjei naopak bezecky dominuje, strelba je zatial velkym sklamanim. Na Boehma straca cca 15 sekund a najma je medzi nimi prehrsel zavodnikov - snad 14-15. To len vypoveda o tom, ze stred pola je nabity k prasknutiu s mnozstvom zaujimavych mien, ktore to vcera v loterii nezvladli, resp. nemali dostatok stastia. Dnes cakam pomerne regulerny zavod, nieco na sposob vcerajsieho zenskeho sprintu (tym, ze startuju hromadne, tak faktor pomalsej/rychlejsej stopy odpada).

Varcin vs Tandy, v tomto smere MB je jeden z mala experimentatorov. Varcin vcera dvakrat za nula, startovala v uvode, takze neprofitovala z rychlejsich podmienok. Megan Tandy jedna chyba, startovala len o jednu minutu neskor a zabehla o 15 sekund rychlejsi bezecky cas. Pre mna je zaujimavy rozdiel - ten je takmer na urovni 2 TO, co uz je dost u duelu, kde nie je vyrazny vykonnostny rozdiel - a cakame podmienky, ktore by mali byt fair pre vsetkych.

Karin to vcera vyslo, na strelnici. Na druhej strane, cakal som, ze v poslednom kole zautoci, podobne ako Federica Sanfilippo a nic podobne sa nekonalo. O tom, ze sa na strelnici v uvode sezony trapi, sa vie. 2 polozky sa daju prezit, pri 4 je napor na tuto danost podstatne vacsi. Zaroven, Karin ukazala urcite nedostatky aj v bezeckej casti - uz v minulosti platilo - cim kratsi zavod, tym lepsi bezecky vykon vzhladom ku konkurencii.

Vanessu Hinz mam rad. Pomerne spolahliva strelkyna, bezecky sa po malych krokoch zlepsuje a podobne ako napr. kolegyna z repre Preuss, sa presadzuje najma v kontaktnych zavodoch. Oproti Karin/Veronike je lepsia strelkyna, v behu nezaostava, resp. na Veroniku ma dokonca masivny naskok.

K Federice - ja som vedel, ze Federica bude silna. Hovorili o tom predsezonne testovacie zavody. Prekvapenim bolo, ze ju poslali na IBU Cup do Idre a potom nasledoval rychly hekticky presun do Oestersundu kvoli vytrvalostnemu zavodu. Logicky, tam to nebolo uplne ono - prave vdaka tomuto hlupemu kroku talianskej federacie. V sprinte vyuzila vsetko, co mohla - zjavne dobre pripravene lyze, vyssie st.cislo, priaznive podmienky na strelnici (ona je nadpriemerna strelkyna, skor myslene, ze vietor nemal vplyv na strelbu, takze kvalita zastrielala a nekvalita niekde zachybovala). Oproti Karin ma slusny naskok, je lepsia na strelnici a vcerajsok ukazal, ze bezecky ma na to sa rovnat sirsej svetovej spicke.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 11.12.2015, 10:58 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

M.Goessner to win @26,0 (1/10 - Unibet) & top3 @8,0 (1/10 - bet365)
T.Eckhoff to win @8,04 (2/10 - Pinnacle)

O.Abramova top10 @3,9 (3/10 - MB)


///

Sprint ma nikdy nelakal z pohladu dvojic, pretoze zastrielat 2 polozky moze z casu na cas kazdy, odbehnut 7,5km v slusnom tempe takisto dokaze minimalne tretina startoveho pola a ze by sa SK predbiehali v tom, vypisat niektoru zo zavodnic z toho zvysku, to som teda uz pomerne dlho nezaznamenal.

V Hochfilzene vladnu doslova jarne teploty - staci, aby vykuklo slnce nad krajinou a zrazu rucicka teplomeru skace az niekam k 10 stupnom Celzia, co by mal byt aj dnesny pripad. Na druhej strane, zeny startuju este pomerne skoro, takze je otazkou, nakolko ich pocasie a rastuca teplota vzduchu realne ovplyvni. Osobne si myslim, ze to nebude az take vyrazne, ako v pripade muzskych kolegov.

Napriek tomu mozeme vidiet, ze malokto nevolil prvu skupinu z elitnych zavodnic danych krajin, resp. privilegovanej 15 WC z minulej sezony, ktora ma pravo vyberu aj nad kvotu, resp. system, ktory dba na to, aby sa koncentracia zavodnikov z jednej krajiny rovnomerne rozlozila napriec startovym polom. Vynimku tvoria najma Nemky. Dovod je prosty - prilis mnoho kvality (5). Hildebrand a Goessner maju 4, resp. 11, cize zakladny scenar zavodu dodrzali aj Nemky, pravdou je, ze dalsie 2 maju cisla nad 40 (Preuss/Hinz) a vracajuca sa Laura Dahlmeier dokonca nad 70.

Prave Laura je takym jazyckom na vahach. Pred sezonou udajne dlho nemohla trenovat kvoli zdr. problemom, napriek tomu si minuly vikend odbehla taky test v ramci Alpen Cupu s klasickami - specialistkami a dokazala 5km zavod vyhrat. Za A - kratky zavod, za B, pomerne nizka konkurencia, vacsinou nemeckych sprinteriek, pre ktore je 5km uz pomerne vytrvalecka distancia.

Favoritky by mali mat viac-menej podobne podmienky mimo spominanych vynimiek (zial Solemdal, po ktorej som pokukoval, nevyrazna Valj, ktora mala urcite problemy a to je viac-menej vsetko).

Na Kaisu je slusny kurz, avsak sama sa po dobehnuti vitaznej stihacky vyjadrila, ze uz je to chvilu trva, kym sa rozbehne do nadzvukovej rychlosti. Vyhodou pre Kaisu nesporne bude navrat k zavodom s dennym svetlom, co by jej malo pridat par percent na strelnici. Zaroven by to dnes mal byt zavod prakticky bez faktoru s nazvom vietor, co zvysuje sancu bezkyniam - problemovym strelkyniam - trafis 10/10 a vyhras, trafis 9/10 bude top3 a uchovas si sancu na vitazstvo (aj ked skor teoreticku). Trate v Hochfilzene radim k tym tazsim - aj ked 2,5km okruh najnarocnejsie pasaze neobsahuje.

Neodolal som a zahral som si premierovo od tazkeho zranenia Miriam Goessner. V Oestersunde som moc necakal - nie je to jej oblubeny podnik, nemoze tam naplno predat svoje silne stranky, v Hochfilzene by to malo byt nesporne lepsie a v pri dalsich zastavkach (Pokljuka/Oberhof/Ruhpolding) by mal byt trend zlepsovania, resp. lepsich vysledkoch este badatelnejsi (v hviezdnej sezone 2012/13 su to podniky, kde vyhrala zavod SP).

Tiril Eckhoff v sprinte v Oestersunde doplatila na nizsie startove cislo, a samozrejme, aj na chybu na strelnici, ale to zasa nebolo az taky vynimocny jav. V Hochfilzene sa dlhodobo dari Norom - v muzskom vydani je to logicky vyraznejsie, uz len z pohladu sirky zakladne, resp. vacsieho poctu zavodnikov, ktori dokazu bojovat o vitazstvo, u norskych zien je to ale taktiez zaujimave - z mala pravidelne dokazu v Hochfilzene vyhravat. Spominana Synnoveve Solemdal prave v Hochfilzene vyhrala obidva zavody SP (zhodou okolnosti v stihacke dva roky po sebe). Minuly rok mala Tiril zdr. problemy prave okolo/pred Hochfilzenom, takze sa z toho neda prilis mnoho vycitat a roky predtym patrila skor do kategorie nastupujuca generacia - nevyrovnane vykony, obcas zablesk geniality. Kaisa je nesporne favoritka, v Hochfilzene sa jej dlhodobo dari, uvody sezon ma lepsie nez druhu polovicu atd., u Dorin tazko povedat, hlavnym indikatorom "preco Marie nebrat" je az smiesne nizky kurz. Vitkova bezecky trochu sklamala v Oestersunde, minimalne z pohladu minulej sezony, cakam v Rakusku progres, kurz teoreticky ma hodnotu, aj ked skor na top3. Gabina v ziadnom pripade - 2 dovody - vyhrala v Oestersunde a v behu ukazala slabiny, ktore Hochfilzen len prehlbi. Wierer a vsetky Talianky by mali byt na tom o nieco horsie, resp. Wierer by bezecky mohla nieco pridat, lenze trat hra trochu proti nej, t.j. bude rada, ked to budu slusne vysledky okolo top10.

Hildebrand - za priaznivych okolnosti utok na top3, realne niekde okolo top6. Dalsie Nemky maju spominany hendikep, okrem ineho. Ukrajinky - a Olga Abramova. Olgu som chcel hrat uz v Oestersunde, ale nieco tomu chybalo. Tentokrat som sa odhodlal. 26 ako BIB nie je uplne najlepsie, ale tych 10 minut nepokladam, u zien, za dovod k tomu nezahrat ju vobec. Olga by este viacej mala ukazat, ze z Ukrajiniek je na tom bezecky najlepsie a dnesne dobre podmienky na strelnici jej otvaraju dvere za vybornym vysledkom. Olena vytazila maximum z Oestersundu - vysledky podla mna neodpovedaju realite. Dzhyma nie je sprinterka a Valj si na elitny vysledok bude musiet pockat zrejme az na druhu cast sezony.

Hram aj Rusky - Olga ma znova jasne najnizsie cislo a dalsi priemerny/podpriemerny vysledok uz necakam (a treba dodat, ze aj ten podpriemer na jej kolegyne vacsinou stacil).


Naposledy upravil UselessToo dne 11.12.2015, 14:23, celkově upraveno 1 krát.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 11.12.2015, 14:00 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

J.T.Boe to win @15,0 (1/10 - bet365)

S.Schempp top3 @4,0 (3/10 - T....)
D.Malyshko top6 @5,5 (2/10 - Unibet)


///

Povinny "norsky" tip. Aj Nori su si vedomi, ze prva skupina a nizke startove cislo = vyhoda. V top12 su hned traja a keby Tarjei mal minuly rok podarenu sezonu, podla mna by boli aj 4. Takto je Tarjei uplne na konci - co pre skuseneho tipera indikuje este jednu moznost - zdravotne problemy (nechces davat dobre st. cislo niekomu, kto sa neciti najlepsie, su okolo neho pochybnosti, ci vobec bude startovat atd.). Tym nevravim, ze je to dnesny pripad, ale rozhodne by to nebolo prvykrat, keby tato teoria sa stala realitou.

Vybrat niekoho z troch elitnych norov nebolo jednoduche, ale JT Boe bol logickou volbou. Ak niekto tvrdi, ze Svendsenovi chyba ten hlad po vitazstve, resp. po co najlepsom umiestneni v zavodoch (bojujem o tretie miesto, je to pre mna malo), tak ma podla mna pravdu. Samozrejme, na win v kurze 15,0 je to hratelne, najma s dnesnym cislom 3, ale oproti mlademu vylozene po uspechoch "hladnemu" Johannesovi je to rozdiel. OEB vyhral individual, v sprinte druhy, ten ma splnene. Je to skoda, pretoze Hochfilzen je jeho najoblubenejsi podnik SP. Znova, hratelne, ale nieco tomu chyba.

Okrem ineho, JTB je tip proti supernizkym kurzom na Martina. Formu ma, ale jeho sprintersky devastacny manifest ku vsetkym superom neukazoval realny obraz - za A, loteria, ktora si vybrala svoje obete, za B, mal skvelu poziciu, vyuzil ju, isiel naplno, pretoze nemohol v zavere taktizovat (aj kvoli naslednej stihacke). Samozrejme, favoritom je, ale kurzy 1,5 v biatlone? Nie, dakujem.

Simon Schempp po 2.mieste v individuali a po dvoch vyhrach v preseason uplne zhorel v sprinte, co je velky plus. Trat mu podla mna uplne nesedi, avsak dnesne nemecke zenske vystupenie mi pridava par percent. Rovnako ako jeho cislo 4 na starte, prakticky najidealnejsie mozne. Priaznive vysledky zien by zaroven mali psychicky upokojit aj muzskych kolegov a kto iny ako Simon by mal zdvihnut vlajky muzskeho nemeckeho timu. Historicky - dari sa tu Andymu Birnbacherovi, ale kazdym rokom som menej nakloneny hrat ho v sprinte. Doll ma zasa na moje ocakavania vysoke st.cislo.

Dmitry Malyshko je v Hochfilzene vzdy velmi silny. Vyssie BIB sice ma, ale je to "v norme". Preto nehram top3, ale top6 naozaj v skvelom kurze. V podstate 5,5 je takmer na urovni toho, aky by mal byt kurz na top6, co je usmevne.

Francuzom verim, na druhej strane Hochfilzen je pre nich jedna z horsich trati (podobne ako tie nemecke), co by malo znamenat, ze Fillon-Maillet, Beatrix a Simon Fourcade by mali byt predsa len v priemernejsom vydani nez v Oestersunde, kde najma bezecky boli skveli.

Domaci - docela som rozmyslal nad nejakym tipom, ale nenasiel som nic extra. Z tipov, ktore som nenasiel a zahral by som - Dominik Windisch. Cislo 1, skvely v preseason a trochu nenapadny v Oestersunde. Nemyslim si, ze by Hochfilzen bol ideal, ale idealna je pozicia. Bookies ale nemaju zaujem, takze si budem musiet pockat na Pokljuku (tam uz by som bol sklamany, keby som ho nikde nenasiel).
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 12.12.2015, 10:11 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

D.Wierer top3 @7,0 (1/10 - bet365)
O.Podchufarova top3 @21,0 (0,5/10 - Unibet) & top5 @11,0 (1/10 - bwin)

A.Shipulin top3 @2,75 (4/10 - bet365)

M.Goessner vs D.Wierer 2 @2,15 (5/10 - Nike)
D.Wierer vs K.Oberhofer 1 & O.Podchufarova - najlepsia Ruska @2,64 (4/10 - MB)
K.Oberhofer vs V.Hinz 2 @2,07 (3,5/10 - MB)


///

Nike ma dvojiciek s Goessner mnozstvo a v podstate vsetky su vysoko hratelne. 2,15 s Wierer dominuje. Pole je uz tradicne po sprinte v Hochfilzene v jednej kope, vylozene nahrava k vyraznym posunom, aj ked vcera v idealnych podmienkach nebolo prilis mnoho zavahani od favoritov. Wierer patri k tym drobnym sklamaniam. Na Wierer (Ederovi v muzskom poli) je krasne vidiet dolezitost rychlej strelby. Podmienky na strelnici by aj dnes mali byt takmer idealne a za kazde zavahanie bude moct znova len a len strelec. Niekto bude namietat, ze lepsie podmienky na strelnici = vacsia sanca pre nestrelkyne zastrielat. To vsak plati primarne v sprinte - 2 strelby sa daju prezit, obcas to vyjde, je z toho super vysledok, obcas nie. V stihacke sa uz nikto neschova, nedostatky na strelnici skor, ci neskor vyplavaju na povrch. Stabilne idealne podmienky avsak vyhovuju primarne rychlym strelkyniam (a strelcom), ktori mozu doverovat nastrelu a rutinne vybielit vsetky terce.

K nim patria rozhodne Wierer, mnohe Rusky, najma Olga Podchufarova, v muzoch Eder, Shipulin, prilezitostne rozhodne obaja bratia, Lapshin. Olga bola vcera 2 vystrely od realneho suboja o vitazstvo. Napokon z toho boli 2 chyby v stoji a len "priemerne" 17.miesto. Pre obe plati (startuju za sebou), ze na placku stracaju na starte okolo 30 sekund. Lenze to je strata na Goessner, Bescond, Charvatovu, v prvom rade + na 2.mieste je Hammerschmidt a premierovo vyhrala Hildebrand. V podstate az siesta Dahlmeier ma vacsie skusenosti, resp. danosti, aby sa s poziciou uspesne popasovala, lenze zasa ma treningove manko a aj ked vcera to nebolo najhorsie (skor naopak), tak mozno az cisla 8, resp. 10 (Soukalova/Dorin) mozeme oznacit za ako-tak spolahlive mena.

Oberhofer vcera ani nejako extra nebezala, co u Talianky zrovna v Hochfilzene neprekvapi. Karin patri k pomalsim strelkyniam, nie zrovna rychly bech, vcerajsie dve nuly (inak podpriemerna strelkyna), to vsetko su dobre indicie pre dnesny prepad poradim.

V muzoch je v cele to najlepsie, co znamena, ze dobrych dvojiciek je malo a skusat vysoke kurzy nema zmysel. Na Shipulina sa betko trochu ustrelilo, minimalne z pohladu ostatnych SK, kde su kurzy od 1,75 do 2,2 na top3. Shipulin vcera prijemne prekvapil - vyborna rychlost v stope, az v poslednom kole, v uplnom zavere, mu trochu doslo. Pri bezchybnom vykone na strelnici by bez problemov zvitazil, najma vdaka velmi rychlej strelbe, ktoru ocakavam aj dnes (najma v situaciach, ked sa to bude ziadat).
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 13.12.2015, 10:41 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Ukrajina top3 & Slovensko vs Slovinsko 1 (zeny) @2,975 (2/10 - MB)
Ukrajina vs Taliansko 1 (zeny) & S.Kraft vs R.Freitag 1 @2,46 (2/10 - T....)


///

Znova sa nam prekryvaju biatlony so zavodmi v Davose, takze len zlahka. V muzoch je to medzi velmocami zlozite na vyber - teoreticky Rusko/Norsko, ale nedaju sa ziadnym sposobom vylucit Francuzi s Nemcami, prekvapit nesporne moze domace Rakusko (potencial tam je, ak sa Grosegger udrzi a Eberhard nepojde TO - cim nieco moze stiahnut z manka Svena po prvom useku - stafeta vhodna na livko).

V zenach - chcem zahrat nieco proti Nemkam, ale nejde to. Cesky maju v stafete rizika (Charvatova), Ukrajinkam bude chybat trochu rychlost (kedze Valj je zatial mimo a Dzhyma/Olena stavaju vysledky skor na presnosti). Ukrajinky napriek tomu vyzeraju najlepsie z pohladu kvalita/spolahlivost. Norky su na tom podobne ako napr. rakuski muzi - ked to vsetko sadne, moze z toho byt skvely vysledok, lenze pochybnosti su takmer na kazdom useku. Francuzky budu bolehlavom pre tych, ktori budu skusat male kurzy proti nim - ta stafeta aj bez Dorin nie je az taka slaba, aby nemohli byt niekde tesne pod stupnami pre vitazov. Taliankam neverim, aj ked spravili maximum pre uspech - Wierer na poslednom useku, vykopli Gontier a skusaju to s Lisou, ktora sice bude bezat ako slimak, ale minimalne je vybornou strelkynou. Nase proti Slovinkam - my tam mame aspon 3 slusne zavodnicky, Slovinky 1,5-2. Liderky su na podobnej urovni. Za 1,7 to vyzera pomerne dobre, aj ked sa to moze rozhodne velmi lahko pokazit.

Skoky - taky uvodny tip - Kraft, vcerajsi hlavny smoliar dna, vs Freitag, ktoremu v 1.kole aj fuklo, nic z toho nevytazil, v druhom kole mu uz stastie neprialo, napriek tomu ten skok bol pod urovnou toho, co by som od Richarda ocakaval.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 17.12.2015, 0:36 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

A.Shipulin to win @4,81 (2/10 - Pinnacle)
J.Fak to win @35,0 (0,5/10 - T....) & J.Fak top3 @9,0 (2,5/10 - bet365)

D.Landertinger @15,0 (0,75/10 - bwin)


///

Tipovanie v Pokljuke ma jeden drobny problem - Nori v Hochfilzene nezaziarili tak, ako je obvykle a naopak sa az prilis razantnym sposobom ukazal Anton Shipulin. V podstate si ani neviem predstavit horsi scenar, nez zakoncit rakusky podnik heroickym poslednym kolom v podani Antona (co bolo len zvyraznene sucasnym rozpolozenim EHS).

Shipulin je nepisanym kralom vysokopolozenych juzanskych trati s jednoduchsim rovinatym profilom. Prve vyhry zbieral vyhradne v Anterselve, v Pokljuke pridal prvy triumf v sezone, kedy bola neobvykle prelozena na jarny termin, aby v minulej sezone pokracoval a opanoval vikend aj v predvianocnom case. Odpoved nam da az zajtrajsok - vsetko zle sa moze otocit na dobre, Anton vyhori a my usetrime. Pri kurze 4,5-5,0 v tom jednoducho nie je dostatok hodnoty, ak vobec nejaka - vo vyhre podla mna ano, v top3 v ziadnom pripade. Rovinatejsi profil sedi Martinovi (avsak mava problemy s nadmorskou vyskou, najma v tretich zavodoch pocas vikendu sa to obcas ukaze), Schempp je sukmenovec Shipulina v Anterselve (alebo pokracovatel), takze je len otazkou casu, kedy zaziari aj v Pokljuke.

Mimo tejto silnej stvorice ma slusne vysledky v Pokljuke aj duo Boevych, aj ked Nori su tymi, proti ktorym ma to vzdy na tychto tratiach taha. Ako som pisal, chyba tomu ten "hype" o niektoreho z elitnej 4 - ani jeden v Hochfilzene nezaziaril, takze kurzy maju normalnu vysku.

Jakov Fak, domaca nadej na podiove umiestnenie. Po hrozostrasnom Oestersunde muselo nastat zlepsenie. Ja som rad, ze nebolo vyrazne, resp. do oci bijuce. Hochfilzen Jakovovi nesedi, dolezite bolo, aby ukazal zlepsenie v strelbe, urcitu stabilitu, resp. strelecky podareny zavod. Stihacka za 0+0+0+1 a posun o 12 miest. Mame skvely spot - domace prostredie, na pomery hviezdy Jakova Faka mensie ocakavania po horsich vysledkoch, postupne stupajucu formu a najma - vdaka horsim vysledkom skvele kurzy. Jakov je top5 material, kurz 10,0 na vyhru by odpovedal a zrazu nam taky kurz ponukaju na top3? St.cislo neriesim, BIB 3 s jeho psychikou je lepsia pozicia, nez zajst skvele prvych 5km s cistou prvou polozkou a potom to odpalit na stojke s vedomim, ze ked da za nula, tak zrejme vyhra, minimalne bude na podiu.

Cierne kone? Vplyvom formy elity, resp. vyhodnosti podmienok pre tych najlepsich, sa len tazko budem pustat do nejakych extra kurz na win/top3. A pritom mien, kde sa budem snazit o "umiestnenie" je v st. poli dostatok. Prve meno - Dominik Landertinger. Ako som uz pisal, ak ma niekto naozaj zaujal svojim vykonom v Hochfilzene, bol to Dominik. A pritom som cakal od Rakusanov velke veci, takze sa to moze zdat zvlastne, ale po dlhom case som videl Dominika "lietat" po trati. K tomu v poslednych 2 sezonach "po navrate" po zraneniach a 2/3-sezonnej mizerii ma v Pokljuke uchvatnu bilanciu 5/5 a 2/4 v ramci sprintov/stihaciek, co pri fakte, ze Dominik za celu karieru vyhral len 2 zavody SP (pricom prvy dokonca hned na MS) hovori same za seba.

V kratkosti - Eder, nevidim dovod, aby bol vyrazne horsi na lahsej trati po miestami az skvostnych momentoch z Hochfilzenu. Moravec - dlhodobo vyborne vysledky z Pokljuky, takmer identicky pribeh s Jakovom Fakom. JG Beatrix - smoliar minulorocneho hromadneho zavodu. Zavod s napinavym, spornym a vyhrotenym zaverom, kde sa najprv taktizovalo a potom sa na poslednom hupe vo vyjazde z lesika diali velke veci. Na tie doplatil Beatrix, teoreticky najsilnejsi z celej 5. Vdaka jeho padu bol Eder top3 a Shipulin vyhral (to prve by sa rozhodne nestalo a Shipulin by to proti dvojici Francuzov mal neskutocne zlozite). Beatrix, kto si ho trochu vsima, ma formu, lenze zatial nie je schopny stlacit pocet chyb v stoji pod 2! A Jean Guillaume si ide svoju lajnu prakticky pri kazdej prilezitosti.

Naopak - stale nemam doveru k Hoferovi po chorobe, aj ked z pohladu trate by mu to malo sediet. Peiffer a uspech = zazrak. Trat mu nesedi, po chorobe sa vracia do SP po vynechanom Hochfilzene, v prvej casti sezony vacsinou nikdy nezbieral svoje najvacsie uspechy.

// T.... 35,0 na win Jakova //


Naposledy upravil UselessToo dne 17.12.2015, 15:47, celkově upraveno 1 krát.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 17.12.2015, 11:29 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

J.Fak top6 @4,0 (3/10 - Nike)
D.Landertinger top6 @4,5 (2/10 - Fortuna)
O.Moravec top10 @5,0 (1,5/10 - Fortuna)

O.Moravec top15 & A.Peiffer vs J.Fak 2 @4,68 (1,5/10 - T....)


///

Dvojicka za 2,0 spadla na 1,87 (rec je o h2h Peiffer vs Fak). Problem s dvojickou "kolem dvou" je ten (v biatlone, resp. v sprinte), ze najst spolahlive miesto k tipu takmer neexistuje. Nizke kurzy sa snazime hrat v akovkach (v stihackach/stafetach, v prvom rade), tieto stredne, to je vzdy s otaznikom, vyssie od 2,3/2,5 solo. Svojim sposobom je tato dvojicka idealna, ale ... Peiffer, ci chceme alebo nechceme, je sprinter a bude nebezpecny za akychkolvek okolnosti. To potvrdil v Oestersunde, kde mozno nebol po chorobe, ale bol to uvod sezony a snad prvykrat v kariere pozitivne prekvapil v uvodnom SP sezony.

Moravec top15 - je v tom hodnota? Podla mna je v kazdom tipe na Moravca, avsak vacsiu bude v dalsich zavodoch - stihacka/masak, to su rozhodne najsilnejsie Ondrove discipliny, kde moze predat schopnost rychlo a cisto odstrielat obidve stojky. Zaroven on nie je vylozeny tempar - udrzi sa prakticky s kymkolvek, dokonca ho kvalitny zavodnik dokaze vybudit k vykonu, ktory je obcas nad urovnou jeho moznosti. Za druhe - Moravec za 2,5 v top15 a Moravec za 5,0 v top10. 1,5 vs 4,0 a to len za 5 miest v rychlom sprinte, kde jedna rana sa rovna napr. 7.miestu alebo 22. Keby top10 nebola realna, resp. rozdiel v kurzoch bol polovicny, potom je top15 podobne dobrou volbou ako top10.

Landertinger/Fak, doplnkove kurzy. Nike/Fortuna nezmyselne kurzy na vitazstvo oproti zahraniciu, ked si k tomu pridame fakt, ze prave z tohto kurzu automaticky uvadzaju aj kurzy na menej zaujimave priecky, tak sa nemozeme prilis cudovat, ze z 2,25-2,5 mame 4,5 apod. Nike ma Faka za 10,0 top3, Fortuna mala Faka za 11,0, obidve SK potom vyhru dokonca na 40 (Fortuna uz snad dropla pred par minutami).
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 18.12.2015, 1:32 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

G.Soukalova to win @9,76 (1,5/10 - Pinnacle)
M.Goessner to win @14,0 (0,75/10 - bet365)
D.Wierer to win @15,0 (0,75/10 - MB)

N.Skardino top10 @6,0 (3,5/10 - Unibet) & top6 @16,0 (0,5/10 - Unibet)


///

Soukalova - prvy velky uspech - v Pokljuke - 2012/13, kde spolu s Miriam Goessner nechybali na podiu ani v jednom z tria zavodov. Pokljuka 2014 v sezone 14/15 a "prekvapive" vitazstvo v case marazmu, resp. hodne priemernej formy po zdravotnych problemoch a hektike okolo uspechu na ZOH. Vyhrala sprint v Oestersunde => rozhodne moze aj tu, zavod naozaj postrada nejaku jasnu favoritku, co je z casti super, keby v st. poli bola jedna "Kaisa/Tiril" namiesto "Laury/Franzisky"

Goessner, plati to iste ako u Gabiny. 3.miesto nam zobralo hodnotu na dalsiu top3 - spolahlivost chyba a bezecky je na tom sice vyborne, ale rozhodne nie o parnik napred.

Wierer - idealna zavodnicka na top3 - spolahliva, skvela strelkyna, v Hochfilzene trochu viacej chyb, nez by si dane podmienky vyziadali. Obava len z toho, ze to na nu dolahne - choroba, napriek tomu nevynechala ziaden zavod, druhy zavod za sebou vo vyssej nadmorskej vyske. A ze nie je sprinterka? 2x nula, vzhladom k trati nadpriemerny beh, mozno az prekvapivo kvalitny + usetreny cas na strelnici + vyhodne poveternostne podmienky, ktore nahravaju rychlopalbe.

Osobne neverim Kaise/Tiril - potrebuju trochu iny okruh, aby vynikli, stratia pomalsou strelbou, nikde nie je napisane, ze nebudu chybovat a ak zachybuju, su bez sance. Prekvapenie by to bolo aj z pohladu, ze prvych 2 sprintoch sezony neuspeli, v dejiskach, kde sa tam uspech v sprinte rozhodne cakal.

Dahlmeier, v tom kurze mi to jednoducho nepripada zaujimave, aj ked s Franziskou su rozhodne nebezpecnym duom. Vzdy som tvrdil, ze tymto dvom Nemkam tieto trate sedia, lenze to bolo v case, ked na tych tazsich tratiach jednoducho nestihali, resp. vyrazne stracali na uzsiu svetovu spicku.

U Veroniky je mozno rozumnejsie pockat na prvu polozku - ked ju da za nula, zrazu realne bojuje o vitazstvo, Kurzy na top3 su aj napriek rizikam lakave. Pravdou je, ze v Antserselve/Pokljuke nema elitny vysledok, resp. vsetky top5 umiestnenia su z profilovo narocnych trati/z trati s nizsou NV - najma zavody v Nemecku su jej site na mieru.

///

Nadezhda Skardino ma z Pokljuky 3 podia z kariernych 5. Dva prisli v sprinte. Zda sa to az zazracne, kedze Skardino je typologicky skvela strelkyna, ktora ked uz ma zaziarit, tak najskor v individualnom zavode na 15km, prip. v stihacke po dobre zvladnutom sprinte.

To je prave ten paradox tychto trati. Vzdy sa najde par zavodnikov, ktori opakovane su uspesni v Anterselve/Pokljuke a inde je to len priemer, pretoze im chyba prave ta rychlost, resp. ten rozdiel v behu je natolko priepastny, ze horsie strelkyne aj s 1 chybou zdolavaju elitne zavodnicky na strelnici, ktore nechybuju vobec.

Skardino bola dvakrat tretia v sprinte. Nemyslim si, ze to zajtra zopakuje, ale vylucit to nemozem. Vylucuju to skor priaznivejsie podmienky na strelnici, nez cokolvek ine. Nadezhda tu ma snad 5 umiestneni top7 za 3 posledne sezony, co je unikatna bilancia. V tejto sezone jej to nadalej striela, bezecky je to tradicny priemer. V sprintoch - v Oestersunde si vybrala slabsiu chvilu na prvej polozke, po 3 chybach sa da povazovat za uspech, ze sa aspon dostala do top60 (stihacieho zavodu). V Hochfilzene s jednou chybou 22., v pripade bezchybej strelby by sa tesne vtesnala do top10.

/// Narozdiel od vcerajska dobre zahrane - 3 hodnotne kurzy, zial ani jednej to stopercetnen nesadlo (a naopak tym zvysnym trom ano - nechybovali na strelnici, pritom nikto nemoze tvrdit, ze Dorin je lepsia strelkyna nez Soukalova/Wierer). Bezchybna Gabina by dnes vyhrala, Goessner samozrejme tiez, lenze to je cisto hypoteticka uvaha, pomerne daleko od reality - narozdiel od Gabiny, s jednou chybou by to Goessner skor nedala, resp. takmer urcite, podobne ako Wierer - bolo by to na 3.miesto a je len otazkou, ci by stratili 1-12 sekund; mrzi Skardino - dopadlo to identicky ako minuly tyzden - delene 21.miesto s jednou chybou (posledny vystrel), strata na 10.miesto (znova Kaisa) okolo 1 TH a bud by skoncila o desatiny sekundy 10. alebo o cca 1-2 sekundy 11. - tip vyborny, chybalo trochu stastia, aj ked takyto scenar je lepsi nez smolne 11.miesto (co rozhodne hrozilo v pripade dvoch nul); vysli mi 2z3 akoviek proti duu Kaisa/Tiril - to uz som sem nedaval z dovodu, ze si kazdy moze vybrat, resp. ze ani ja sam neviem, ktora z potencialnych moznosti, je tou spravnou - z potencialnych 7 moznosti skoncilo 5 na prvych 5 miestach, Wierer/Goessner dali len Eckhoff a kurzy boli vzdy minimalne 1,8+; ja som samozrejme vyhodil Goessner z akychkolvek uvah, nechcelo sa mi ani do Vitkovej a Dorin bola dnes rano uz vacsinou tesnou prvou favoritkou; zostala mi stvorica, ktoru som nahodne nakombinoval, nevysiel mi len h2h Wierer vs Kaisa, t.j. teoreticky ten jediny neuspesny - ale fajn, z 2,5u cca +7u = som na nule. ///
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 19.12.2015, 10:50 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

A.Volkov top10 @2,25 (2,5/10 - T....)
S.Desthieux top15 @1,8 (2,5/10 - T....)
O.Moravec top15 @2,0 (2,5/10 - T....)


///

Horsich strelcov je v uplnom cele malo (Slepov, Doll a ?) a naopak elitni stihaci su takmer vsetci v top10. Samozrejme, mozem zahrat Shipulina na vitazstvo, ale je to tip na baze - co si zelam, co si myslim, pretoze kurz odpoveda a sance na vitazstvo nie su najvacsie. V cele si treba pockat na vyvoj a potom pripadne nieco zahrat, aj ked v biatlone na livku sa na vysledok pomerne tazko tipuje (v stihackach/v masakoch).

Takze len 3 "nudne" tipy. Volkov startuje 10., vyborny strelec, slusny bezec, ktoremu bude sediet, ze sa pojde o 2,5km dlhsi zavod. Ak dokazal byt top10 v spinte, rozhodne je v jeho silach zostat v elitnej 10 aj po stihacke. Simon Desthieux nadviazal na vykony z Hochfilzenu. Zaujalo ma, ze predviedol skvele zaverecne kolo, co pred dneskom je jednoznacne skvela sprava. Startuje 13. a znova mi staci, aby na svojej pozicii zostal, obhajil ju. To Ondra Moravec sa potrebuje mierne posunut. Pri sprinte som pisal, ze zazraky cakam az v stihacke/masaku. Na 15. Baileyho straca 6 sekund, medzi 14. a 15. je sice drobna diera, ale da sa povedat, ze pole je zasa nabite a napr. na 3. straca "len' 40 sekund.

/// Beriem to na seba. Volkov/Desthieux spatni, Moravec bol ako-tak, lenze da hned 3 chyby v prvej lezke? Aj keby tam bol tajfun, tak si to nemoze dovolit (vyhovorku, ze v strednych drahach fukalo viacej nez v krajnych, neberiem). V sucasnosti plati, ze co zahram, sa niekde poserie alebo tesne nevyjde a co nie (alebo co nemozem vsadit), aj horsi/zly tip, so stastim vyjde = najhorsia kombinacia ///
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 20.12.2015, 10:39 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

A.Shipulin to win @5,0 (3/10 - bet365)
O.Moravec top15 @2,25 (4/10 - T....) & top10 @3,5 (1/10 - T....)

D.Wierer top6 @2,3 (3/10 - T....)

V.Hinz top10 @2,6 (4/10 - MB)
O.Podchufarova top10 @2,8 (3/10 - T....)


///

Po viac-menej normalnych vysledkoch a podobnej discipline sa hlada nieco zmysluplne tazko. Podmienky budu podobne, t.j. nema zmysel skusat hrat vsetko proti horsim strelcom, ked vcerajsok znova potvrdil, ze zastrielat mozu slusne bez vacsich problemov. Samozrejme, stale su to 4 polozky a nekvalita sa aj tak vacsinou prejavi.

Shipulin tentokrat nestraca nic, napriek tomu je na neho vacsi kurz, nez pred vcerajsou stihackou, kde mal pomerne vyznamne manko hned od prvych metrov. Prinajhorsom musi byt kurz ako vcera, nie? Shipulin rozhodne nesklamal, zial k boju o vitazstvo by musel mat rovnaku vychodiskovu poziciu.

Moravec druhykrat - len 29 konkurentov a staci porazit 15. Z toho mozno niektori budu po chorobe (Peiffer/Landertinger), dalsi horsi strelci, ktori bud vcera zastrielali, prekvapivo, alebo ciastocne tazili zo slusneho sprintu. Moravec to vcera ...., ale zasluzi si druhu sancu - zavod nezabalil, v poslednom kole zabojoval a bol z toho slusne posun spat niekam k 25.miestu.

Na hrane je Fillon-Maillet do top10 za 1,8.

Chcel som zahrat Dorotku do top3, avsak kurz 4,0 nie je ziadne velke lakadlo. Volim tak istejsi tip - stale kurz nad 2, rizika tam samozrejme su, ale pozitiva by mali prevladat.

Hinz/Podchufatova - zrada je vo vcerajsku - obe len jedna chyba na strelnici, velmi kvalitny beh. Lenze kvalitny beh je castokrat spojenim "so stihanim", resp. subojom o umiestnenie v poslednom kole. Ti, co bojuju az do konca maju mnohokrat o 20 sekund lepsi vysledny cas ako ti, co maju poziciu istu a mozu svoje umiestnenie len kontrolovat/pred cielom trochu oslavit s divakmi. Stale su to vysoke kurzy, nehrozi, ze sa tam vsunie nejake prekvapenie zvyhodnene podmienkami, vcera odprezentovane vyborne posledne kola od oboch by takisto mali v zavere pomoct v boji o konecne umiestnenie. Kedze vcera nesklamali, nie je dovod to hrnut k top6/top3 tipom.

Neverim Kaise, aj na dane podmienky je jedna chyba masivny nadstandard, ktory by sa nemal opakovat. Avsak, dobry vysledok by dnes z toho bol aj s 2 chybami, mozno aj s 3, takze nejaka vhodna dvojicka sa vymysla len velmi tazko.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 8.01.2016, 11:04 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

T.Boe vs B.Doll 2 @2,33 (4/10 - MB)
T.Boe vs D.Malyshko 2 @3,0 (4/10 - T....)


///

Tarjei bol chory pocas Vianoc, tyzden netrenoval, povodne nemal startovat minimalne v prvych dvoch zavodoch (nastupil by len v nedelu v masaku), ale zjavne sa situacia trochu zmenila.

Zahrat sa da takmer s kazdym - vybral som dvoch. Benedikt Doll, domaci, tazke trate mu budu vyhovovat s tym, ze najvacsia pozornost bude upreta na Schemppa, prip. pred Vianocami indisponovaneho Peiffera.

Malyshko je specialista na tazke trate, pisem to uz po 20krat (minimalne). Skor sa rozhodujem, ci nezahram este nejaku top10, ale tento duel by mi mal stacit - resp. na vyhru dnes proti Tarjeiovi by mal stacit aj vysledok tesne za top10.

// toto vylozene nevyslo - Tarjei velmi dobry beh a dve nuly = superi boli bez sance; aj keby som to otocil, t.j. info by zodpovedalo realite, Tarjei by v stope stracal, tak 2 okruhy by Malyshko na neho rozhodne nenabehol //
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 10.01.2016, 11:32 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

A.Shipulin to win @21,0 (1/10 - bet365) & top3 @6,0 (3/10 - bet365)
O.Moravec top6 @4,5 (2/10 - T....) & top3 @10,0 (0,75/10 - T....)
F.Lindstroem top10 @3,0 (3/10 - T....) & top6 @5,5 (1/10 - T....) & top3 @15,0 (0,5/10 - T....)
A.Birnbacher top10 @3,0 (4/10 - T....) & top6 @5,5 (1,5/10 - T....) & top3 @15,0 (0,5/10 - T....)

S.Eder - lider po 1.strelbe @9,0 (1/10 - MB)

Birnbacher/Lindstroem top15 & O.Moravec vs A.Peiffer 1 @5,48 (1,5/10 - T....)


///

Neriesit, kto vcera zasiel skvele a kto nie - najma nie vysledkovo. Naopak vyhybat sa tym, ktori vcera absolvovali bezchybny pretek - Eder, Garanichev, Anev, Smith, Slesingr. Vyhybat sa vsetkym tym, ktori ukazali v stope slabost, resp. mali v nedavnej dobe zdravotne problemy. Uz obligatne zo zoznamu odstranujem nestrelcov, ktori naozaj malokedy odstrielaju 4 polozky na urovni s tymi najlepsimi.

Naopak, vyberal som podla toho, kto vcera dobre zabehol, ale "nezaujal". Su to borci, ktori mali slusny bezecky cas, vacsiu stratu po sprinte a dopustili sa par chyb na strelnici, ktore ich zastavili v rozlete. Nepozeram sa na to z pohladu, ci si myslim, ze im trat sedi, uz len z dovodu, ze sucasny stav v Ruhpoldingu nenahrava vsetkym tradicnym silovym typom - uz len kvoli makkemu podkladu. Ten napr. oblubuje Ondra Moravec, tym sa nikdy netajil.

Eder? Len vyssi kurz, nez by mal byt - viz Unibet ma nejakych 4,5. Startuje s 10, namlsany po vcerajsom prekvapivom triumfe, ani dnes by na strelnici nemal uradovat silny vietor, takze mu nic nebrani, aby rychlo a presne odstrielal 1.polozku, co by mohlo v kontaktnom zavode stacit na priebezne vedenie.


Naposledy upravil UselessToo dne 13.01.2016, 16:09, celkově upraveno 1 krát.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 10.01.2016, 12:22 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

M.Dorin-Habert to win @8,04 (1,5/10 - Pinnacle)
T.Eckhoff to win @21,0 (0,5/10 - bet365)
& @6,0 top3 (2/10 - T....)
V.Vitkova to win @31,0 (0,25/10 - Unibet) & top3 @7,5 (0,75/10 - Unibet) & top6 @3,0 (2/10 - T....)


Naposledy upravil UselessToo dne 13.01.2016, 16:08, celkově upraveno 1 krát.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 13.01.2016, 13:37 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

E.H.Svendsen to win @9,0 (1,5/10 - Unibet)
O.E.Bjoerndalen to win @18,0 (1/10 - bet365) & top3 @6,0 (1,5/10 - bet365)
A.Volkov top3 @14,0 (0,5/10 - Unibet) & top6 @5,5 (1/10 - Unibet)
S.Semenov top10 @2,85 (1,5/10 - T....)

A.Birnbacher - Najlepsi Nemec @7,0 (2/10 - Unibet)


///

Keby sme si mali prejst postupne kurzovu ponuku, potom - Martin je podkurz, nanajvys fair kurz, pricom startuju s najvyssim cislom z potencialnych kandidatov na vitazstvo/top3, co pri fakte, ze cely den prijemne snezi a teploty su okolo nuly, by nemala byt velka vyhoda. Ak je niekde na Martina najvacsi nezmysel hrat podobne nizky kurz, potom je to individual, kde ten zavod jednoducho nemoze az takym sposobom kontrolovat.

Svendsen, beriem. Nemyslim si, ze by dnes malo vyhrat obrovske prekvapenie, dokonca na podiu necakam ziadne zazracne meno (nieco na sposobo EHS/MF/OEB/jeden z Rusov). Suvisi to aj s lokalitou - v poslednych rokoch sa vacsinou individual isiel v ramci SP na uvod sezony v Oestersunde + Anterselva (obcas Ruhpolding, niekedy Hochfilzen, avsak uz davnejsie) + velka akcia (na MS/ZOH). To znamena, ze vylozene tazka trat byvala vacsinou len jedenkrat a tie dva dalsie boli bud na rovinatom okruhu v Anterselve, prip. stredne tazkom v Oestersunde. Ruhpolding a toboz 4km dlhy okruh zdviha naroky na bezecku cast celkoveho vykonu a posuva do ustrania tu strelecku.

Pravdou je, ze dnes to na strelnici nebudu mat borci jednoduche. Hlaseny je rozhodne najsilnejsi vietor zo vsetkych doteraz odbehnutych zavodov v tomto dejisku SP.

Naspat k EHS, resp. OEB. Kurzy su vdaka Martinovi znova privysoke, viz EHS je druhy favorit a je na neho kurz 9,0. Hodnotu zdviha zopar veci - Schempp nestartuje. Z toho vyplynul tip na Birnbachera naj Nemec (tip, ktory by som hral aj tak, kedze Schemppov start bol otazny a malo sa rozhodovat tesne pred zavodom, ci do zavodu nastupi alebo nie - Peifferovi 20km nesedi, Lesser je z formy, Kuhn moze prekvapit, to ano a Doll jednoducho je zavodnik bez co i len stabilnejsej polozky v stoji).

Tarjei sice ma formu, ale pre mna je to stale zavodnik pre stihacky a masaky (vdaka vysledkom z minuleho tyzdna je zaroven kurz prilis nizko). Bratovi zavod nesedi bezecky, ani strelecky. Moravec, Slesingr, Garanichev - vyborne vykony minimalne v jednom zo 4-polozkovych zavodov - bude narocne znova zastrielat, najma pre Garanicheva + sa ochladilo, stopa bude kvalitnejsia, takze vyhoda dvojice Moravec/Garanichev sa straca. Shipulin je podobny pribeh ako Tarjei + ked ma sklamal v masaku, druhykrat v podobnych kurzoch v daleko nevyhodnejsom zavode sa mi do neho ist nechce. Eder - kategorie uspesnych, aj ked masak 4 chybami na lezkach uplne odstrelil - lenze dnes silnejsi vietor, tazsi bezecky zavod, len minimalny kontakt so zvyskom st. pola.

Fak zdravotne problemy, neprijemny pad pri treningu - pre neho snad hovoria len spomienky na MS v Ruhpoldingu, kde sa stal MS v tejto discipline. Simon - cierny kon, lenze posledne kolo masaku ma odradilo na top3 a hrat top6 nema ziadnu cenu.

Volkov/Semenov - prvy je skvelym tipom, avsak bookies to nemali take tazke - 3.miesto v Oestersunde (uvodny individual sezony) + 2.miesto v Ruhpoldingu pred 2 rokmi (posledny individual, ktory sa odbehol v tomto stredisku). Zaroven to bol a stale je najlepsi vysledok Volkova vo SP. Volkov zosobnuje ruskeho siloveho zavodnika a skveleho strelca - neprekvapi, ze vacsina kvalitnych vysledkov ma spolocneho menovatela - tazke trate (top10 jeho vykonov vo SP tvoria zavody len z Oberhofu/Ruhpoldingu/Holmenkollenu) a vacsinou individuali. Semenov je na tom podobne, s jedinym rozdielom - tazil z lahsich profilov. Zrovna Ruhpolding mu moc nesedi, lenze jeho bilancia je fantasticka - minuly rok 2./3. a na MS 5., v Sochi na ZOH 9. a na uvod sezony 10.

///

Z dvojiciek - nie je tam nic, co by bolo must. Proti Martinovi hrame plosne, proti uspesnym z minuleho tyzdna nie je dovod hrat s kurzami "kolem dvou", pretoze premisa je postavena na tom, ze znova tak dobre neodstrielaju, nie, ze by nutne nemohli byt top10/top15. Peifferovi bude viacej sediet tvrdsia trat, proti Fakovi za 1,55 s OEB sa sice da zahrat v Tipsporte, lenze co k tomu. Na MB dropli zaujimave dvojicky skor, nez som sa rozhybal, co nemusi byt nutne na skodu.

1.usek - skusil by som Dolla, prip. Garanicheva. Benedikt je hladny po zavodeni, kedze pokazil sprint, nestartoval v stihacke. Je to mladik, je doma, neocakavam ziadnu velku taktiku a nahrava nam, ze lezku ma slusnu, problemy vacsinou prichadzaju so stojkou.

Skusam dvojicky so Schemppom vo viacerych SK, kde to "teoreticky" aspon aku-taku sancu na uspech. V st. listine figuruje a zaroven urcite dnes do zavodu nenastupi. Nic velke, aby to nevzbudilo podozrenie, resp. to malo sancu na to, aby to "preslo".


Naposledy upravil UselessToo dne 22.01.2016, 16:20, celkově upraveno 1 krát.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 14.01.2016, 13:32 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Dnes hra vsetko do kariet Gabine Soukalovej - na strelnici sa nemusi ponahlat, trat bude podla jej gusta (tvrda, vyborne pripravena, fair pre vsetky startujuce), nehrozi ziaden priamy suboj s lepsou sprinterkou, dynamickejsou zavodnickou.

Keby sme si vsetky veci chceli spojit - na strelnici budu takmer idealne podmienky (slabsi vietor ako vcera, ziadne rozptylenie/zneprijemnenie v podobe snehovych vlociek), stopa bude najlepsia za cele 2 tyzdne (za tych 8 zavodov, ktore sa v Ruhpoldingu zatial isli), v priebehu nehrozi, tak ako vcera, ze by sa nebodaj zrychlovala, alebo naopak vyrazne spomalovala. Trat je v Ruhpoldingu narocna, je to 15km. Kto z tohto popisu vzide ako vitaz? Mimo Gabiny (ktorej trate sedia, strelecky patri k najlepsim, ma formu, startuje s nizkym cislom a zaroven nie v prvej 5, ktore tu trat z uvodu este trochu ubiju) sa tazko hlada niekto dalsi.

Na strelkyne a slabsie bezkyne sa bude davat tazko - tych priecok v top6/top10 moc nie je, vyborne bezkyne nutne nemusia v dobrych podmienkach chybovat (citaj nie vsetky) a na trati bude rozdiel priepastny (co dokumentuje masak, kde by rozdiely teoreticky nemali byt take vyrazne, kedze v uvode sa ide pospolu a aj v samotnom priebehu sa neda ist vzdy hrana - z taktickych dovodov). Zaroven masak ukazal, ze horsie strelkyne su schopne zastrielat aj bezchybne (Gwizdon), prip. s jednou jedinou chybou (Eckhoff a zopar dalsich). Stale su to ale 4 strelby a kazda chyba je penalizovana jednou minutou, takze pokusy o zazracne tipy na podpriemerne zeny na strelnici nedavaju ziaden zmysel (uz len z dovodu, ze Dahlmeier/Soukalova bezecky nezaostavaju prakticky nic a strelecky minimalne jedna z nich da 4x0, ked sa objavia zazracne dobre bilancie od prekvapivych mien).

Wierer zohra podobnu ulohu ako Shipulin - nenapadny cierny kon v uzadi, ktoremu ked to sadne, permanentne ziskava. Na druhej strane, dokonaly zavod prezila v Oestersunde, kde aj pod dojmom nedavnej virozy pristupovala k strelbe hop alebo trop. Viroza sa ukazala ako vyborny upokojujuci faktor, kde do zavodu isla s tym, ze nema, co stratit a napokon premierovo vyhrala v ramci SP.

Eckhoff/Kaise neverim - Tiril si par chyb pripise, otazkou je, ci to budu 2-3 (stale utok na top6), alebo 4-5 (umiestnenie za top10). Kaise to ani nebeha, tak ako sme boli zvyknuti, co zrovna v Nemecku trochu prekvapi (kedze utlm vacsinou prichadzal prave po tychto zastavkach). Mimo Gabiny by som vypichol Franzisku Hildebrand, ktora ako druha splna vacsinu dnesnych kriterii uspechu. Vitkova zlyhala aj minule, az sa to neda pochopit (a nechapala tu 3 na 3.polozke ani ona sama).

Zaujala ma Gerekova top10. Nie samotny tip, skor kurz, ked som sa prebijal ponukou tipov na umiestnenie. @12,0 - rychlo som prebehol jej pocinanie, chvilu som bol vtom, ze bezecky spravila krok dopredu, avsak stihacka/masak hovoria opacnou recou. 4x0 a ja pochybujem o tom, ci by to stacilo na top10, to asi nie je idealny scenar. Podobne je to s Dzhymou/Podchufarovou/Skardino atd. - beh na tazkej trati je prilisnou prekazkou, dokonca aj v zavode, ktory by mal nahravat strelcom.

Zahral som si, zatial, len double v Tipsporte - Puskarcikova vs Oberhofer 1 a Bescond vs Hinz 2. Eva u mna patri k zavodnickam, ktore nie su take preflaknute, zaroven spajaju v sebe potencial dobre zabehnut a velmi dobre odstrielat. Karin, tazka trat, 4 polozky, 15km dlhy zavod, nic pre nu. Anais a 4x nula v masaku, napriek tomu z toho nebolo podium. Vanesse to beha, avsak prekvapivo nestriela. U mna meno s najvacsim potencialom v dnesnom zavode, zial tych chyb je v poslednom case tak vela, ze sa tazko rozhodujem, nakolko jej mam verit.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 21.01.2016, 0:36 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

K.Oberhofer to win @76,0 (0,5/10 - Unibet) & top3 @21,0 (1,5/10 - Unibet) & top6 @7,5 (3/10 - Unibet)
S.Dunklee top3 @21,0 (0,75/10 - Unibet) & top6 @7,5 (1,5/10 - Unibet)
A.Bescond top3 @21,0 (1/10 - Unibet)
& top6 @7,5 (2/10 - Unibet)
D.Wierer to win @14,0 (0,5/10 - Unibet)

D.Wierer to win (leader after 1.round) @7,5 (3/10 - Unibet)
S.Dunklee to win (leader after 1.round) @41,0 (0,5/10 - bet365)
O.Podchufarova to win (leader after 1.round) @51,0 (0,5/10 - Unibet)


///

Na Anterselvu sa pravidelne tesim. Dlhodobo je to najspecifickejsi podnik vo SP. Dovody, preco si to myslim, resp. mu prikladam toto oznacenie;

1, nadmorska vyska v kombinacii s profilovo najlahsimi tratami napriec vsetkymi dejiskami SP (rec je najma o tych tradicnych zastavkach - Amerika/Korea su specificke zastavy z uplne inych dovodov a narocnost trate posudzujem az ako posledny aspekt).

2, je to posledna zastavka "druheho bloku/trimestru" - behom necelych dvoch mesiacov caka na biatlonistov 15-18 zavodov, len s jednou drobnou vianocnou prestavkou - tentokrat sa k tomu pridruzuje dalsi program - dva zamorske zastavky, co (vacsinou) limituje moznost cielene vynechat zavody v Taliansku = akumulovana unava, zacinaju sa ozyvat prve vaznejsie zdravotne problemy v hromadnom vydani

3, dokonaly protipol k zavodom v Nemecku; z tohto pohladu nie je problemom, ze cely program sa odjazdil len v Ruhpoldingu, dokonca nam zahralo do kariet, ze podmienky boli premenlive, v druhom tyzdni sa ochladilo, miestami zasnezilo, v prvom zasa boli zavody, kde stopa nedrzala a vo vysledku nastal podobny efekt, ako ked prudko nasnezi (k tomu logicky problemy s namazanim lyzi, zopar padov, streleckych vybuchov v inak strelecky nadpriemernych podmienkach atd.)

Strelnica v Anterselve je specificka - tak ako v Ruhpoldingu sedela prakticky kazdemu (s vynimkou OEB), tento tyzden sa situacia zmeni, dokonca aj v idealnych podmienkach. Osobne si myslim, ze to suvisi s "narocnostou" trate - tazsie silove typy, v zenskom vydani castokrat horsie strelkyne, su zrazu v pohodlnom mode, kde nemusia ist na trati hranu a mozu sa koncentrovat viacej na strelbu, pricom cas v stope je aj tak nadstandardny.

Potom samozrejme funguje faktor - lahsia trat = mensie rozdiely. Je zname, ze najviac casu sa da nabehnut v tazkych stupaniach. Velmi rad si vsimam casy na rovinatych usekoch na tazsich tratiach, napr. pred Anterselvou, aby som vedel, ci dany biatlonista ma pozadovanu formu, ktoru potrebuje, alebo jednoducho nie je vo svojej kozi a strata aj tam, kde normalne cas ziskava. Samozrejme, na tej tazsej trati pride kopec a tam strati trojnasobok toho, co ziskal na rovine, resp. na rovine drzi kontakt a v kopci je pomalsi o parnik.

///

Nemusim pripominat, ze z nicoho sa zazraky urobit nedaju. Avsak ked zavodnicka ukaze nadpriemerny vykon v Ruhpoldingu, pricom jej Anterselva teoreticky a/alebo prakticky vyhovuje dvakrat tak, potom musia ist pochybnosti stranou. Dunklee/Bescond v Nemecku nesklamali, Anais dokonca bola milimetre od stupnov vitazov. Ano, nebolo to kvoli behu, ale aj 4x0 je pozitivna sprava a zasa uplne bez behu sa ani s cistou strelbou neda pomyslat na taketo elitne umiestnenie. Karin bola priemerna, ale napr. v stafete podala nadpriemerny vykon, co zasa dokazuje, ze ked niekde moze Karin uspiet, tak je to sprint. Na 4 polozky nema ani strelbu, ani psychiku, stojky rozhoduju o umiestneni a v tych patri k najhorsim vobec a v poslednych kolach jej takisto dochadza aj po bezeckej stranke. Karin/Susan tu opakovane skoncili v top10 v sprinte, Anais tu dokonca sprint v minulosti vyhrala. Doplnil by som Selinu Gasparin - spatne som si pozrel, ze bola 11. v Hochfilzene, trochu mimo mojej pozornosti. To aj z dovodu, ze potom vynechala Pokljuku a znova sa "vracala" postupne na vyslnie. 5.miesto v individuali a 4x0, nieco podobne ako s Bescond. U Seliny je zaujimave, ze aj ked ju clovek povazuje za sprinterku, tak mnozstvo vybornych vysledkov ma z individualov.

Len dodam, ze v Ruhpoldingu sa isiel individual/masak/stafeta. To znova mystifikuje, resp. odvracia pozornost od sprinteriek. Sprinterkam podobny program zhorsi naoko vykonnost a naopak, moze sa najst hviezdicka (Lesser v muzoch), ktory tento prestoj vyuzije v prospech prenikaveho vysledku.

A na zaver - podstatny dovod preco sa pozerat po vyssich kurzoch = zlozenie elitnej skupinky. Odpadlo duo Dahlmeier/Hammerschmidt a to tak, ze bez nahrady = v sprinte startuju len 4 Nemky. Laura by bola prvou favoritkou, v Anterselve to ma rada, dokonca v Ruhpoldingu bolo extremne viditelne, kde Nemka ziskava - bolo to na rovinach, v kopcoch dominovala Tiril, ciastocne Marie/Kaisa (ktora naopak na rovinach stracala neskutocne mnozstvo casu, co uplne neprekvapi, ale ten rozdiel bol strasidelny). Vypadli 2 Nemky = preco by sa zajtra zrazu nemohli podobne priznaky objavit u Franzisky (inych Nemkach, ale tie nas samozrejme prilis nezaujimaju - nic proti Miriam, ktorej Anterselva sedi). To je skor dovod, preco nebrat Zisku, nez to otocit vylozene proti nej.

Kaisa vynechala masak, to hovori jasnou recou. Gabina vynechala stafetu z dovodu prevencie, resp. aby sa zaciatky nejakeho virusoveho ochorenia nedostali do faze, ake su k videniu u dua Nemiek. Kaisa je samozrejme nehratelna, zial kvoli minulym vysledkom uz neexistuje vhodna sparingpartnerka proti - mozno Wierer, ale bookies si na to uz davaju pozor. Gabine Anterselva sedi - co je paradox, pretoze vysledky hovoria opacne. Lenze v minulosti v Anterselve bola bud chora, alebo sa jej prihodilo nieco nemile na trati (problemy so zbranou). Kto ziari v Pokljuke, tazko bude nulovy v Anterselve a naopak, resp. kto s tazsou postavou dokaze zbierat podia v Ruhpoldingu, tazko bude outsiderom v prihodnejsom talianskom prostredi.

Tiril podmienky v Anterselve nesedia. Keby nevynechavala kanadsko-americke zastavky (z dovodu problemov s jetlagom), potom by urcite vynechala Taliansko. Takto si to nemoze dovolit. V Anterselve mrzne, zrazky hlasene nie su na x dni dopredu, takze podmienky budu prikladne/idealne.

Kto nam zo spicky zostal? Marie Dorin-Habert a Dorothea Wierer. Talianka/Francuzka, to hovori o mnohom. Obom lahsie trate sedia, Dorotke mozno nie z cirej podstaty, avsak jej rozhodne sedi fakt, ze na tie najlepsie bezkyne bude stracat este menej, co s rychlou strelbou je vrazedna kombinacia.

Kto mimo tohto zoznamu? Dalsie Norky tazko, dalsie Nemky tazko (urcite nie Hinz, Goessner ukazala v Ruhpoldingu prilis malo - aj ked si myslim, ze prekvapit moze). Rusky? Podchufarova nevyzera zle, v podstate si udrzuje stabilnu vykonnost a Pokljuke a jej 3.miesto ukazuju, ze asi to budu lahsie profily, ktore jej vyhovuju (stale som na vazkach). Rychla strelkyna. Tou je aj Rosanna Crawford, moj posledny zolik. Hram vedenie po 1.polozke a cakam na nejaku top10 s lepsim kurzom.


Naposledy upravil UselessToo dne 22.01.2016, 12:39, celkově upraveno 1 krát.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 21.01.2016, 13:01 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Francuzsko vs Finsko 1 & Norsko vs Taliansko 2 @3,961 (3/10 - MB)
Finsko vs Taliansko 2 @2,69 (2/10 - MB)


///

Mame kurz 1,86 na to, ze Francuzka bude vyssie ako Finka. SK nam teda ponuka dokonca o stotinku lepsi kurz na tento "duel" nez na suboj Dorin s Makarainen. Pricom v hre je urcite Bescond, teoreticku sancu (aj ked minimalnu) maju aj dalsie Francuzky, na strane Finiek len Mari Laukkanen. Mari ma urcite nejaku sancu prekvapit, u mna je ale rozhodne nizsia nez u Bescond.

V norskom vydani je to podobne - na Tiril mame Wierer s Oberhofer, pricom do hry mozu vstupit Horn, resp. Olsbu, na druhej strane ale aj Sanfilippo (ktora ale bola chora, takze s tymto podtextom to nehram).
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 22.01.2016, 13:24 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

A.Shipulin to win (leader after 1.round) @9,0 (1,5/10 - bet365)
S.Eder to win (leader after 1.round) @12,0 (1/10 - MB)
J.Eberhard to win (leader after 1.round) @29,0 (0,3/10 - MB)
J.G.Beatrix to win (leader after 1.round) @51,0 (0,15/10 - Unibet)

A.Shipulin to win @7,5 (3/10 - Unibet)

J.G.Beatrix top3 @26,0 (0,5/10 - Unibet)
& top5 @16,0 (1/10 - Unibet)
L.Hofer top3 @17,0 (0,75/10 - bet365)
A.Peiffer top3 @17,0 (0,5/10 - bet365) & top5 @9,0 (1,5/10 - Unibet)


M.Tsvetkov top10 @7,0 (1,5/10 - Unibet)
J.Eberhard top3 @36,0 (0,5/10 - Unibet) & top10 @7,0 (0,5/10 - Unibet)
A.Slepov top3 @26,0 (0,5/10 - Unibet) & top7 @11,0 (0,75/10 - bwin)
M.Slesingr top5 @16,0 (0,75/10 - Unibet)



Prve 2 tipy uz mam vsadene tyzden (odkedy sa to na betku prvykrat objavilo medzi zavodmi v Ruhpoldingu). Shipulin totiz ukazal kvalitu v individuali na trati, ktora mu nesedi = jasny popud k zahratiu. Ja by som ho hned zahral aj na win, lenze taka ponuka vtedy este neexistovala. Eder dokazal vyhrat a byt druhy pocas dvoch tyzdnov zavodenia v Nemecku = nemal by byt problem zautocit na poziciu lidra po 1.polozke v Anterselve. Ta mu bezecky aj v minulosti velmi sedela a kurz 12,0 je jednoducho znova mimo. Faktom je, ze ked som to nedavno s nim skusal, odstrielal mizerne (pravdou je, ze po vybornom zavode/vitazstve) a potom to znova fungovalo na jednotku. Kurzy mam 11/12 na bet365 a vklady 2u/1,5u. Beatrix/Eberhard su mozne poistky, ktorych je velke mnozstvo. Co potrebujeme? Urcite pokryt super bezca, ktory tu v minulosti aj s 3 TO bol vysoko v zavode na 10km. Beatrix v Pokljuke/Anterselve vzdy oziva, v Pokljuke som to nevychytal (vyhral masak), takze sa pokusim neurobit znova rovnaku chybu.

Shipulin je jasny tip z kategorie "favoriti". Martin, ano, kurz slusny, jednoduche trate mu sedia, problemom je nadmorska vyska, ktora mu jednoducho nechuti. Ak ju ma lepsie stravit, potrebuje sa na to specificky pripravit, co SP a prechod z Ruhpoldingu okamzite do Anterselvy rozhodne neumoznuje. Schempp = borec, ktory sa vyjadri/napise, ze nie je stopercentne OK (napriek tomu, ze v masaku po dlhej pauze doslova letel) sa neoplati hrat za 5,5 a je jedno, ze tu v poslednych 2 rokoch deklasoval svojich superov. Keby bol za 8-10, premyslam o nejakom tipe, z tohto pohladu ma sklamal zaver masaku, kde sa z nejakeho 15.-16.miesta dokazal vytiahnut az na 6. (?).

Anterselva svedci domacim, Francuzom, Svajciarom, Slovincom. Odpoved = nadmorska vyska. Sedi Rusom profilom, tentokrat aj tuhymi mrazmi. Olga Podchufarova sa v rozhovore po jej vcerajsom vitazstve vyjadrila, ze sa citi ako doma - trate su profilovo podobne ako v Tiumene, tuho mrzne (cez -10), stopa je perfektne pripravena. A potom horsim bezcom, ktori na trati stracaju (minimalne v uvode) velmi malo (v zavere si moze nadmorska vyska vybrat svoju dan).

Paci sa mi aj Quentin, ale nejako neviem ho zahrat + startuje ako prvy, co je zrovna za sucasnych podmienok jasna nevyhoda. Beatrix je jasny, dalsi Francuzi su nezaujimavi - bud tam nie je az taky bezecky potencial, pripadne je proti kurz, alebo nedavne zdravotne problemy. Domaci - skusam Hofera. Kvoli 2 roky staremu vitazstvu si bookies postrazili kurzy, takze top5/6/7/10 su nezaujimave = aj z dovodu rizika, ze forma nebude uchvatna (aj ked je rastuca) a vysledok sa nedostavi. Dominik Windisch - tam by to chcelo top15 za 3-4 a hram urcite aj jeho. Svajciar = Wegera hram za malo top10, o tom neskor este par slovami.

Potom tam mozete vidiet Arnda Peiffera. K tomu by som dodal 2 veci = v Ruhpoldingu pri sprinte bola makka stopa - bez sance zajst top vysledok. Za druhe, pred Vianocami zdravotne problemy a vzdy v minulosti platilo, ze az v 2.casti sezony to Arnd vysledkovo rozbali = dovodom su castokrat makke "jesenne" trate v Oestersunde/Hochfilzene/Pokljuke. Ideal = tazke trate v mraze, Anterselva splna druhu podmienku. Khanty Mansijsk je jeho oblubeny podnik, prave z dovodu prieniku mrazov a tazsieho profilu. Anterselva je v sucasnosti "ruska", Arnd tu v minulosti dokazal byt top3, nevidim dovod, preco by dnes nemohol "prekvapit". Nieco podobne plati aj pre jeho kolegu - Andyho Birnbachera. Tomu forma
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 4.02.2016, 18:02 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Tazko vyberat tipy z Canmore, ked clovek v podstate nepozna charakter trate. Co vieme - vysoka nadmorska vyska (1400+), teplota okolo nuly (a malo by sa pocas vikendu oteplit - v nedeluaz na nejakych +7/+8 - posledne odhady hovoria, ze to padne napokon az na pondelok, ktory nas prilis netrapi) a dnes rozhodne bez zrazok. Bez skusenosti tazko odhadneme silu, resp. vplyv vetra.

V Canmore sa v minulej sezone odohrali 2 IBU Cupy, takze minimalne mladsi ruske/nemecke/norske B si podmienky otestovalo. V roku 2009 sa zaroven v Kanade odohravali juniorske MS - to uz sa tyka aj sucasnych hviezd svetoveho biatlonu (Soukalova/Vitkova/Wierer...).

Este keby som stihol odds s norskym Ackom, potom by sa nieco vyspekulovat dalo. Na druhej strane by hodnotnymi boli najma biatlonisti niekde okolo 8.-15.miesta z pohladu SK/dlhodobej vykonnosti a najma umiestnenia do top3.

Kedze sa pred Canmore isli zavody v Anterselve, vyhoda zavodnikov, ktorym nadmorska vyska vylozene chuti, nebude taka vyrazna, toboz ked pojde o prechod z 1600 na 1400. Pre nas to znamena aj faktor dvoch podobnych zavodov za sebou, kde ten prvy upravi kurzy a v tom druhom nam chyba tradicna istota zo zastavok, ktore nechybaju kazdorocne v programe SP.

PS: Vcera som omylom vsadil tip, ktory som zahrat nechcel. Keby sa mi to stalo na bet365, nebol by to problem (vyplatit, clovek nieco strati, ale ma pokoj). V Unibete/888 sa s tym zial moc veci robit neda. Tip - S.Schempp top3 v sprinte na MS v Osle, kurz 2,25. Kto by mal zaujem, tak mu dam kurz 2,3 (co je vyhodne pre obidve strany). Pisem to teraz, pretoze sa situacia moze zmenit vplyvom Schemppovych vykonov (ma startovet v Canmore/Presque Isle narozdiel od mnohych inych spolufavoritov). Je to ponuka pre tych, ktori by Schemppa chceli hrat.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 3.03.2016, 15:05 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Paulina Fialkova vyhra 1.usek. Zrovna Unibet nemal top3 na Slovensko, co trochu mrzi. Dvojicky s Olsbu/Shumilova su fajn, ale 26,0 na bet365 potesilo najviac. Bet365 to uz stiahlo, ale malo by sa to objavit tesne pred startom na livku. Ako uz mnohi povedali, konkurencia na prvom useku nie je neprekonatelna a uz vobec nie, ked dokazete dobre a rychlo zastrielat a v behu patrite rozhodne k tomu lepsiemu. Wierer/Gasparin oblubuju rovinatejsie trate, prinajlepsom vo vyssej nadmorskej vyske, Vitkova bojuje celu sezonu s lezkou, Dunklee/Bescond nie su strelkyne, ktore by s prehladom zastrielali 2 polozky (najma stojka je problematicka), zostava snad len Nemka, ktora by mala byt spolahliva, ale zasa s nie az takym potencialom zahviezdit.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 5.03.2016, 10:58 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

E.H.Svendsen to win @15,0 (1/10 - bet365)
O.E.Bjorndalen to win @19,0 (0,75/10 - bet365)
B.Doll to win @67,0 (0,25/10 - bet365) & top3 (1/10 - bet365)
A.Rastorgujevs to win @81,0 (0,25/10 - bet365) & top6 (1/10 - Unibet)

N.Smith top6 @11,0 (0,5/10 - Unibet)


///

Patica, ktora sa vyprofilovala z:

1, verim domacim, lenze bratia v stafete absolutne vyhoreli (aj s Eckhoff) - nevyhrat po tom, co Marte Olsbu vam privezie stafetu prakticky na prvej pozicii s tym, ze Nori nebezali TO, to je umenie

2, mimo Nathana, ktory ma zaujal viac-menej kvoli kurzu, sa jedna o biatlonistov, ktori sa neukazali v mixe, co pokladam za vyhodu (minimalne z pohladu toho, ze naozaj nikto netusi, v akej su forme + sa pripravovali na tento den D - potvrdil to Doll, uz tyzdne o tom hovori OEB, Rastogujevs to jednoznacne naznacil vynechanim stafety a EHS ako jediny s drobnym otaznikom

3, obaja skuseni Nori sa neukazali v zamori, Andrejs naopak v zamori pookrial a aj ked bezecky sa mi to prilis nepacilo, strelbu vyrazne stabilizoval

4, samozrejme, charakter trate - sedi Nemcom/Norom (3 z 5), Kanadanom taktiez (tazko na cvicisku, lahko na bojisku - v Canmore narocne trate s vysokou nadmorskou vyskou) a Andrejsovi taktiez (viz zavody na Holmenkollene v minulych sezonach)

5, v mixe sa mi nepozdaval nikto - ani Martin nebol suverenny (vysoke teploty po Presque Isle), Schempp naopak zasiel velmi dobre (ale toho mam omylom top3 za masivny vklad a poistit sa to neoplati v sucasnych kurzoch), Shipulin nic nenaznacil/neukazal, ale ten ma radsej rovinatejsie profily, Rakusani budu vyborni, ale ani jeden z nich nie je vylozene sprinter (Eder skor vdaka rychlej strelbe a "len" 10km dlhej trati), Peiffer mal tvrdy pad v Presque Isle, v stafete bol slusny, ale nieco tomu chybalo (inak by bol mojim ciernym konom, takto je nim krajan Doll), Fillon-Maillet vyborny, ale toho si setrim na kontaktne zavody


Naposledy upravil UselessToo dne 5.03.2016, 14:20, celkově upraveno 1 krát.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 5.03.2016, 14:19 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

M.Dorin-Habert to win @5,5 (1,5/10 - Unibet)
L.Dahlmeier to win @5,89 (1,5/10 - Pinnacle)


///

Davam to sem skor kvoli statistike, nech tu mam vsetky tipy, nez ze by islo o nieco vynimocne. Vplyvom roznych veci su favoritky kurzovo nejasne (vynechavanie zavodov, setrenie, zamorske SP atd.). Dorin ma v stafete rozhodne bezecky nesklamala, jedinym problemom bol pad, ktory zrejme sposobil, ze na nu nie je kurz 3,5-4,0, ale niekde az 5,5. Dahlmeier nestartovala, aj ked mi to v muzoch nevyslo (nie uplne, uz je moj problem, ze som nehral OEB aj top3), tak podobnu strategiu rad skusim aj v zenach.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 10.03.2016, 10:49 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Volkov/Beatrix/Doll @2,4 (4/10 - MB)

USA vs Lotyssko 1 @1,75 (5/10 - MB)

Ukrajina vs Slovinsko 1 @1,87 (4/10 - MB)

///

Volkov plati za skveleho strelca. Suhlasim s kolegom, ze bezecka forma v poslednom case nebola hviezdna, resp. nam chyba ramcovy vysledokk z poslednych dni/tyzdnov. Napriek tomu je zlozenie tejto trojice tak zavazne, ze tieto faktory jednoducho musim vytesnit z hlavy, resp. verit, ze Volkov sa idealne pripravil na vrchol svojej sezony.

Realne je totiz trojica dvojicou - Beatrix bol minuly tyzden chory, horucky stupali vyrazne cez 40-stupnovu hodnotu, aj z toho dovodu, logicky, nebol schopny absolvovat sprint, pre neho najlepsiu disciplinu, pretoze sa striela len dvakrat, resp. len jedenkrat v stoji, co je vacsinou Achillovou patou tohto biatlonistu. Ked mu zdravotne problemy "zobrali beh", tazko moze zrovna na 20km nieco predviest.

Kurz 2,4 vs B.Doll v individuali s vybornym strelcom? To musi brat vsetkymi 10. Mozno ma trochu desi, ze zatial na MS striela dokonca na svoje pomery mierne podpriemerne, lenze zaroven je to aj nazorna ukazka, co asi mozeme od mladeho Nemca dnes ocakavat. Dollovi mozno az tak neprekaza distancia (rydzi sprinteri, viz Johannes Thingnes Boe, jednoznacne zaostavaju v individualoch za svojimi bezeckymi vykonmi zo sprintov), ale 4 strelby hraju jednoznacne proti nemu.

///

1,83 a drop na 1,75. Jednoducho som to mal zahrat hned. Stale, 1,75 na to, ze stvorica pomerne vyrovnanych Amikov porazi jedineho suceho Lotysa v startovom poli v zavode, ktory Andrejsovi sedi rozhodne najmenej, tam nie je co riesit. Uz 1,75 si mozno ziada zahrat double, ale ako hovorim, fair je niekde inde - viz Bailey/Doherty su rozhodne nadpriemerni strelci, minimalne strelci, ktori rozhodne mozu dnes zaknihovat strelbu s 0/1 chybou. Burke sa zasa dobre odprezentoval v sprinte/stihacke 14./17.miestom. Nordgren mal takisto slusny vysledok v prvych zavodoch.

Ukrajina so Slovinskom je prakticky to iste. Sice nestartuje zrejme chory Pidruchnyi (co je len domnienka, pricom aj v minulosti sa stavalo, ze Dmytra davali len do sprintu a setrili si ho do stafety). Lenze, na starte je hlavna hviezda, minulorocny vitaz poradia v tejto disciplina vo SP, Sergey Semenov, ktory prekvapivo bral medailu v neoblubenom sprinte. Semenov je dnes rozhodne kandidat umiestnenia na stupni vitazov. Dalsi traja Ukrajinci rozhodne mozu prekvapit (utocit na top10/top15, niekde na pomedzi tychto vysledkov).

Jakov Fak dal v stihacke 4 nuly. Beh bol slusny, ale neda sa tvrdit, ze forma by bola hviezdna. Cital som s nim rozhovor pred MS a on, ako aj cely slovinsky tim, sa zhodli, ze forma je najlepsia v celej sezone a ze bude utocit na medailu. Dnes rozhodne moze brat placku, preco nie, lenze aj pre tych najlepsich strelcov je problematicke zaknihovat dva perfektne strelecky vykony za sebou. Z tohto pohladu ma Semenov velku vyhodu. Ak aj Semenov zlyha, stale mame k dispozicii trio repre kolegov, ktori mozu Faka v poradi predstihnut. Zvysni Slovinci moc velke oci mat nemozu, resp. neverim, ze jeden z tria Ukrajincov by nebol lepsi nez ktokolvek zo Slovinska mimo Jakova.


Naposledy upravil UselessToo dne 12.03.2016, 14:10, celkově upraveno 1 krát.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 10.03.2016, 15:07 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Aby som to dokoncil. Na vyhru neskusam nikoho - podmienky budu fair, fukat by prilis nemalo, trat je narocna a 20km to len umocni = ma sancu niekto naozaj senzacny uspiet? Podobne som zmyslal vcera, ze z tych znamych mien niekto uspeje, lenze vyclenit niekoho, kto by to mal byt a este vtom nejaku opodstatnenu hodnotu, to sa mi nepodarilo (a s top3/top6/top10 na strelkyne bol problem prave v kombinacii - stabilne poveternostne podmienky na dobre krytej strelnici + naozaj narocna trat).

Dnes to vidim lepsie, uz len z pohladu - su to muzi, konkurencia je siroka, resp. su tam elementy, ktore sa daju ciastocne vyclenit (ci uz zacneme Beatrixom, Schempp nie je uplne OK a individualy mu nesedia, vyhovime zopar horsich strelcov/sprinterov (Taliani/Rastor/Doll/Peiffer atd.), Rusi zatial nezaujali, resp. sa ukazali dobre v stihacke, co ale zrazilo kurzy a zmensilo pravdepodobnost dnesnej dobre strelby (mimo Volkova). Takze ja hram top3 Eder/Semenov/Lesser a za tych 5,0 som sa pridal k tonovi s Fillonom-Mailletom (kde tych top6 nam dava kurz a zaroven nam nechava priestor, ci uz pre prvych 3, alebo pre urcite drobne chyby/prekvapenie na jeho ukor). Hram za drobne, pretoze tie tipy sa nedaju uplne podlozit, resp. stale bojuju s faktorom Fourcade + norska poda. Vsetkym by mali podmienky sediet, co svojim sposobom ukazali uz v sprinte/stihacke, avsak nie v oboch zavodoch, resp. Lesser si odstrelil uspech (dokonaly zavod) v poslednej polozke, Semenov po skvelom sprinte zasiel priemerne a v zavere uz nedokazal zrychlit (co k nemu patri a preto v kontaktnych zavodoch nie je schopny zaknihovat lepsie vysledky) a Eder uz zlyhal v sprinte, pricom v stihacke sa z toho zazrak urobit nedal (a ani sa o neho nepokusil).

Volkova mam v spominanom tipe, takze bez top10 (kde som nanasiel nikde ulet) sa zaobidem. Aneva som si rad zahral, aj ked som tesne nestihol kurz @16,0 na top10 v Unibete/888 (mam 12,5, co je stale mimo, plus za par eur aj top6 za 41,0 co je nad ramec zelania/moznosti, ale zasa az taky zasadny rozdiel to nie je, aby musel byt na neho podobny kurz - top10 dropovalo, top6 sa nepohlo, z toho dovodu). Landertinger/Birnbacher/Slesingr to doplnaju, pricom plati - neverim im a prajem si, aby svoj strelecky um ukazali v masaku, ktory im sedi podstatne viacej (aj ked Birnbi potrebuje zajst, aby si ho treneri vybrali).
Zobrazit tipy z předchozích:   
Přidat nové téma Zaslat odpověď    KolemDvou.cz - tipy na sázení -> Archiv K2 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2
Všechny aktuální tipy z K2
Žebříčky a statistiky sázkařů
Sázkařské deníky
Tipy moderátorů K2
Tipy na tenis
Tipy na fotbal
Tipy na hokej
Tipy na basketbal
Tipy na házenou a volejbal
Tipy na NBA, NHL, NFL a MLB
Tipy na biatlon, skoky na lyžích, alpské lyžování a lyžování
Sázky, sázení, tipovaní, kurzové sázení, tipy na sázení
Souhrn tipů klubu sázkařů K2profi
Tipovací a sázkařská soutěž K2mini
Strategie sázení
Money management
Úspěšné sázkařské tikety
Programy pro sázení
Kontrola tiketu
Placené tipy
Tipy zdarma
Online sázení


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com




Sportbreak.cz - Dexter





Výměna odkazů:

Studio Ipanema - grafické a reklamní studio
Hledáte kam na výlet? Jsme komunita lidí, kteří si sdílí zajímavé a dobré tipy na výlety, přidejte se.
Časopis pro muže sázkaře, sázka na jistotu.

nasetipy.com - tipovanie, tipovaci web, tipuj, stávkovanie, bet, dobrý tip

Vtipy