Homepage
Zaslat tip & FÓRUM
Souhrn tipů
Žebříčky a statistiky sázkařů
Pravidla výměny tipů
Vyhodnocení tipů & Profil
FAQ - časté otázky
VÁŠ výdělek z vašich tipů
SMS kredity a SMS tipy
Soutěže o finanční ceny
Služby a nastavení sázkaře:
Uživatelské skupinyÚrovně/skupiny - platnost členství
SMS tipy + E-mailová notifikaceSMS tipy + E-mailová notifikace
RegistraceRegistrace

PřihlášeníPřihlášení
Uživatel (nick, přezdívka):    Heslo:      Přihlásit automaticky při příští návštěvě    
UselessToo blog - červenec 2018 (+1,873 unitů ... Yield +2,13 %)

 
Přidat nové téma Zaslat odpověď    KolemDvou.cz - tipy na sázení -> Archiv K2
Předchozí tipy :: Následující tipy  
Sázkař Zpráva - Tip na sázení
propitak
Sázkař - admin
Sázkař - admin


Celková statistika na K2:
Počet OK: 463
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 4
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 534
Vklady: 997 unitů
Výhry: 1064.16 unitů
Profit: +67.16 unitů
Yield: +6.74 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 10.2.2004
Tipy a sázky: 13020
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 506.9Hodnocení kvality tipů: 506.9
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 12
PříspěvekZaslal: 27.06.2018, 13:51 Předmět: UselessToo blog - červenec 2018 (+1,873 unitů ... Yield +2,13 %)
Pište tipy na sázení
Citovat

UselessToo blog - červenec 2018

Naposledy upravil propitak dne 1.08.2018, 5:59, celkově upraveno 1 krát.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 2.07.2018, 11:06 Předmět: Wimbledon
Pište tipy na sázení
Citovat

Nesprávne zadaný tip.
Nesprávne zadaný tip.
Nesprávne zadaný tip.
Nesprávne zadaný tip.

Par tipov som omylom supol do stareho vlakna (pre jun), ale tak snad to tam objavite a ak nie, tak je tam viac-menej len Dulgheru.

Preco Dulgheru? Skor, nez o Dulgheru, je tip o Kristyne Pliskovej. Ja jednoducho nemozem akceptovat tak nizke kurzy na typ hraciek/hracov a la Kristyna, ktora stale ma v zapasoch mnozstvo fazi, kde uplne kolabuje.

Rumunka, rozohrana z Q, to je v podstate idealny super, ked uz niekoho hrat za vysoke kurzy. Kvoli nizsiemu rankingu dostaneme kurz, kvoli rozohranosti solidne sance aspon na ciastkovy uspech a kvoli charakteru hracky je dost mozne, ze dostaneme aj to znechutenie, t.j. aj celkove vitazstvo.

Rozdelil som vklad do dvoch tipov - over na gemy a hcp na sety. Kurz je svojim sposobom podobny. Ked vyhra set, prakticky zaknihovala aj ten over, avsak, ked nevyhra set, stale je tu solidna sanca, ze tych 9 gemov uhra. Kristyna totiz rada hra dlhe sety, s mnozstvom TB (do ktorych sa moze prepodavat, ale aj do nich padnut po nejakom nahlom kolapse, kde nedoservovala apod.). 3:6/6:7 sa da predstavit velmi lahko. Jediny vzajomny zapas prisiel na USO 2014, vtedy bola Kristyna herne uplne dole, ale ani Dulgheru zrovna neziarila. Ocakavam boj, kurz hovori o jasnej zalezitosti, takze to decentne skusam.

Potom tam bola trojakovka. Mne sa tip proti Polmansovi na europskej antuke velmi paci, zial, sucasna dovera v Andreja Martina je znacne nizka. Takze asi zostanem len pri tej akovke. Kuzmovej verim velmi, podla mna je to buduca superhviezda, obzvlast na trave, pre ktoru ma dokonalu hru. Peterson je fajn superka - zda sa, ze nieco extra uhrala, lenze na Mallorce a proti biednym superkam (a aj to po boji), naopak Kuzmova trochu klame telom (kedze ona na poslednu chvilu cestovala na Mallorcu po narocnom programe, takze tam sa zazraky cakat nedali kvoli unave). A Mona Barthel zvladla velmi pekne Q s nelahkymi superkami. Je to trochu nevyrovnana osoba a Wickmayer ma minulost spojenu s kvalitnymi vykonmi na trave, avsak v sucasnosti je kurz 1,6-1,7 na Barthel (vzhladom na uspesnu Q a nevyraznu superku) velmi slusnym materialom.

///

Christian Garin je brany za antukara (to je presne ta vec, kde povod determinuje "charakteristiku" hraca, pricom to s tym nema nic spolocne - hrac je len "nuteny" hravat na povrchoch, ktore su typicke pre danu krajinu, kym sa neposunie na uroven, kde moze hravat kdekolvek - t.j. aspon Q na GS). Garin zvladol Q minuly rok, zvladol ju s bravurou aj tentokrat. K tomu v tejto sezone ma slusne vysledky na challengeroch, ked sa hralo na tvrdom povrchu, co len potvrdzuje logicky dojem, ze Garin je niekto iny, nez sa dlhe roky zdalo (uz len z dovodu, ze je z Chile a hraval prevazne na antuke).

Nie je to, samozrejme, len o Garinovi. Je to z velkej casti aj o Mannarinovi, ktory este v sobotu hral finale v Antalyi. Tazko si predstavit horsiu kombinaciu u niektoreho hraca z 256 hracov v hlavnej sutazi. Dzumhur, jeho sok vo finale, za A, vyhral (vdaka comu sa vsetko znasa lepsie) a za B, hra az zajtra (o den viacej na oddych). Dalsie 2 turnaje sa hrali na ostrovoch (Eastbourne), takze cestovanie nebol ziaden problem. Okrem ineho, Mannarino je labil, aj ked urcite zaujimavy hrac, toboz na trave (vdaka specifickemu hernemu stylu). Staci sa pozriet na jeho posledne vysledky a to pripominam, na jeho oblubenej trave, kde sa mu aj tento rok pomerne darilo. Dostat kanara s Danielom Evansom a napriek tomu vyhrat zapas, resp. dostat v dvoch setoch 1-6 s Dzumhurom, to su presne tie vypadky, ktore Mannarino v zapasoch predvadza. Mozno kvoli tomu ten over nie je az taky dobry tip, to priznam, ale vypadky striedaju zvacsa velmi vyrovnane sety a ono sme na trave. Toto nie je zapas, kde by hranica mala padnut v troch setoch (aj ked teoreticky moze) a v 4 setoch je 35 gemov pohoda (1-6/7-6/3-6/1-6 = totalne labilny priebeh vzhladom na travu, napriek tomu 36 gemov v 4 setoch, to len pre ukazku).

Maden/Isner je takisto skvely spot. Isner bez pripravy na trave, to nie je typicke. Maden uspesny kvalifikant. V mnohom sa to podoba na predchadzajuci zapas, avsak v trochu inom pohlade. Toto je zapas, kde sa oplati hrat 1.set na Madena - idealne +1,5gemov (toboz ked bude ako prvy podavat), ale aj na vyhru v 1.sete. Zaroven, toto je zapas, kde over 34,5 moze vyjst v 3 setoch (7-6/7-6/6-3) a to sa nebavime o nejakom zazraku.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 2.07.2018, 12:05 Předmět: Wimbledon
Pište tipy na sázení
Citovat

Nesprávne zadaný tip.
Nesprávne zadaný tip.
Nesprávne zadaný tip.
Nesprávne zadaný tip.
Nesprávne zadaný tip.

Maden uz bol spomenuty. Ajla Tomljanovic je z toho isteho cesta, s tym rozdielom, ze je to extremne neprijemna superka na trave za akychkolvek podmienok + zjavne vo forme, konecne na dlhsiu dobu zdrava, takze vrazedny los pre nasadenu hracku typu Madison Keys, ktora zahadne (ako mnoho dalsich Americanov) uplne vynechali hernu pripravu na trave v tejto sezone.

TB v zapase - pri muzoch na 3 vitazne sety su tie kurzy nastavene kazdym rokom lepsie a lepsie, takze clovek musi hladat priestor k dobremu tipu niekde inde. Nemozem povedat, ze v priprave mi tieto veci priniesli mnoho radosti. Ani nemozem povedat, ze by mi nevychadzali, len som tradicne vyplatil tam, kde to za zahadnych okolnosti napokon este vyslo a tam, kde som nevyplatil, tam sa ani v jednom pripade podobny zazrak nestal. Zeny a stvorhry mam na TB uz radsej nez muzske zapasy (pri muzoch leda tak na konkretny set a to rozhodne po sete, kde TB neprebehol - tuto sezonu som snad ale v muzskom zapase TB nehral, co len vypoveda o upravach kurzov smerom nadol a mojom logickom nezaujme).

Azarenka/Alexandrova je zlozenim presne ten zapas, ktory krici TB. Dve hracky so skvelym servisom, outsiderka schopna zahrat 6:7/0:6, co je pre nas tip idealny typ hracky (horsie by to bolo v hcp/overe atd.) a favoritka, ktora je favoritkom sice pravom, ale nevidim prilis dovod, aby z toho aspon v 1 sete nebola drama. @4,0 je ta najvyssia hladina na TB, min. v zapasoch, kde podobny tip dava zmysel (kurzovo nevyrovnany, co sa tyka konecneho vysledku s dvomi hrackami, ktore maju na servise nadpriemerne kvality). Z tohto sudka je aj spominany zapas Keys/Tomljanovic (kurz @3,5), nad cim rozmyslam, ci (a za kolko) to zahrat.

///

Luky Lacko, fantasticky spot. Nas komediant Luky dokaze uhrat v sezone vysledok len na dvoch miestach/fazach sezony = na trave a na uplny zaver sezony na challengeroch v hale. V tejto sezone musel byt extremne rad, ze zaradili halove turnaje v Britanii pred travnatou sezonou - mohol sa rozohrat, nemusel cestovat po Azii a zaroven si zdvihol sebavedomie. Vyhral totiz challenger v Glasgowe (samozrejme, hala). Vtipne je, ze na dalsom challengeri po par tyzdnoch, znova v Britanii, prehral hned na uvod s Watanukim (sice talentovany Japoncik, ale podla toho, ako poznam Lacka, to malo trochu ine dovody - po vyhranom turnaji vysoky kurz na jeho supera, toboz ked je to nizsie postaveny mladik).

Prehry v travnatej sezone - 2krat s Kudlom, naposledy vo finale so Zverevom - toto su zapasy, kde superi boli lepsi a prehry su tak jednoducho vysvetlitelne. Lenze potom tu je este zapas s Timom Puetzom. Vyhovorka, ze bol unaveny atd., prilis neobstoji. Lenze je to presne ten zapas, kde Lacko ukazuje svoje majstrovstvo - velky favorit (ziaden iny zapas na trave nebol v takej favorizacii jeho proti niekomu inemu), priebeh, kde podaval na vitazstvo v 2.sete, aby ten set este pustil a v 3.sete dostal 1-6. Toto je Luky Lacko, ako ho mame radi.

A teraz si dajte do kontextu, ze hral v Eastbourne vo finale. Velky vysledok, zasa ma v podstate na rok hotovo, istotu top100 a ucasti na vsetkych GS, kde poberie pekne seky. Vdaka tomu (nielen kvoli tomu) je obrovsky fav v 1.kole (moznost si zarobit aj trochu inym sposobom, pricom nikto by mu to nemohol moc vycitat, kedze je po narocnom turnaji s minimom odpocinku). Co spravi? Podla skusenosti s nim to bude min. boj, dost mozne, ze aj komedia a snad s dobrym koncom pre Bonziho.

Kto to je Bonzi? Uspesny Q v prvom rade, ktory na trave hral v Q svoje prve zapasy na trave v zivote, minimalne na okruhu ATP. Znova, podobne ako Garin - ked ste Francuz, tak ste primarne antukar a az casom sa mozete stat niecim inym. Ked nie ste prilis dobry antukar/celkovo hrac, tak sa z tej antuky prilis nedostanete, na travu mozete prakticky zabudnut. Bonzi v Q vyradil Mahuta (sice hodne off v tejto sezone, ale stale je to vitaza turnajov na trave z minulych rokov) a domaceho Jamesa Warda (sice labil, ale na trave rozhodne zahrat vie). V com je Lacko o tolko lepsi nez toto duo? V niecom asi ano, ale uprimne, velky rozdiel tam nevidim. A to Lacko po finale nebude v idealnom rozpolozeni (ist daleko v turnajoch pred GS je fajn z pohladu pekneho seku a istoty bodov, ale z pohladu samotneho GS je to krok vedla).

Mozete namietat, ze Lacko na Wimbledone v minulosti hral velmi solidne. Lenze znova - kontext. Lacko casto musel ist cez Q, co je naopak vyhoda, ked tu Q zvladnete, pre 1.kolo. Vyhodou je, toboz pre Lacka, ked je v 1.kole outsider, ktory moze len prekvapit (asi nebude nakladat kurz 1,2 proti sebe na GS). Kedze hral Q, nehral na pripravnom turnaji pred GS (naposledy snad v 2010, ked prehral v 1.kole v Eastbourne). Odvtedy vynechaval alebo nutnost Q na Wimbledon. O finale v Eastbourne sa mu tak ani nesnivalo, takze robit si vrasky z toho, ze tu v minulosti zvladol 1.kolo v pohode/prekvapil favorita atd., si rozhodne nebudem.

///

Ja Guida Pellu uznavam aj ako hraca na tvrdych povrchoch. V podstate ten zapas nema nejaku zavratnu hodnotu - Guido je lepsi hrac, kurz na Kublera nie je ani 2,5. Preco to hram? Ani neviem, mozno by ma mrzelo, keby som to nezahral. Kubler je uspesny Q, Guido toho na trave v sezone moc neuhral. Ale Kubler v Q uplne nedominoval, resp. Guido na trave prehral postupne s triom Federer/Kudla/Sugita - t.j. GOAT, Kudla, ktory ma neskutocne travnatu sezonu a Sugita, ktory v Antalyi obhajoval prekvapivy titul v z minulej sezony. Takze, podla popisu si uz viete, ze nad tymto tipom budem ostrazito bdiet ... xD
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 12.07.2018, 15:53 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

DL Rabat 2018

V uvode by som mal na vas jednu prosbu - ak je to mozne, bol by som velmi rad, keby ste napisali na e-mail Opty ( info@optasports.com ) alebo sem na whoscored ( https://www.whoscored.com/ContactUs/ ) a to vo veci svedskych striel v zapase Anglicko vs Svedsko.

Bet365, livebet, hranica 6,5. Povodne som bol zmiereny s tym, ze je to KO (bral som, ze padlo len 6 striel ...). Potom svitla nadej, ked som sa pozrel na stranky FIFA.com a tam prekvapivo svietilo 7. Zacal som to trochu skumat a pochopil som, ze za strelu bol povazovany aj pokus Claessona c.3 (ta zblokovana dorazka po jeho velkej sanci v 2.polcase). Idem teba pozriet, ci bet365 svoj povodny verdikt opravil a vidim, ze nic sa odvtedy nezmenilo.

Napisem bet365, uvediem svoje dovody, oficialny zdroj a odpovedou je, ze bet365 vychadza zo statistik na webe whoscored (ktore vychadza z prace opty). Takze, podobne ako pri veci Satoransky over 4,5 asistencii sa musim (a s vasou pomocou musime) snazit zmenit vysledok zo 6 na 7 prave na whoscored (ci uz cez whoscored alebo cez optu). Samozrejme, napisal som obom a prekvapivo som este nedostal ziadnu odpoved (tu, samozrejme, nutne nepotrebujem, ale pomohlo by, keby som stopercentne vedel, ze na tom pracuju, resp. ked nie, ze mi vysvetlia preco sa rozhodli sposobom, akym sa rozhodli).

Bet365 mi totiz hned zacali vysvetlovat, ze ta rozdielova strela bola zblokovanou a ze v betku maju na zblokovane urcite pravidla atd. = bullshit, kedze rozdielova strela (co bet365 potvrdilo, kedze mi vypisalo po vzore z whoscored priznanych strelcov v tom zapase) nebola ta tretia od Claessona, ale jedina, ktoru vyslal Ola Toivonen. Kto sa chce pozriet, co to bolo za strelu, tak cas 61:50 (hlavicka po centri, isla tak 1,5-2m vedla brany - rozhodne to nebola prihravka, jednoducho sa snazil ohrozit branu).

To znamena, ze som v prave (podobne ako s tym Satym pred par rokmi) a potrebujem o tom presvedcit whoscored (resp. ich presvedcit, aby ma brali na vedomie a snazili sa drobnu nepresnost napravit - je to aj v ich zaujme, aby ich statistiky boli co najpresnejsie = stavaju si na tom renome). Asi vsetko, co som chcel k tomu napisat.

///

Gula zeny. Vzdy sa tesim na disciplinu, ktora sa v ponuke DL nevyskytuje prilis casto, resp. sa uz dlho neobjavila (v sezone snad jedenkrat, v Shanghai). Musim povedat, ze neucast Lijiao Gong mi vyhovuje - pracuje sa s tym obsadenim lepsie, resp. mozeme dostat viacej duelov aj zo spodnej casti pomyselneho boja o umiestnenie, nielen z bojov nad 19m.

Christina Schwanitz je favoritkou. Nebudem tvrdit, ze jasnou (aj ked mam tu tendenciu to nahlas povedat). 8 sutazi v tejto sezone, 8krat za 19m = stabilita priam dokonala. Posledny start v Biberachu pred 3 dnami - 19,78m. Tento start dokonca zatial neregistruju ani na IAAF, ani v statistikach DL (mozno prilis maly miting - len pre guliarov), kedze svieti u nej SB 19,50. V Biberachu 3krat X, 3krat za 19m, takze to presne odpoveda jej pozvolnemu sezonnemu progresu. Je to Nemka, ME su v Berline = je to vacsi vrchol nez pre drvivu vacsinu atletov, nebojim sa povedat, ze na urovni MS.

Zaroven plati, ze v Biberachu Yang Gao porazila o 1,5m = Cinanka vrhala na tej svojej sucasnej urovni (nebol to dokonca ani jej SB, aj ked tesne), Nemka sa ale pomerne znacne zlepsila. To znamena, ze podmienky neboli nejake nadstandardne, nadstandardny bol len vykon Schwanitz.

Hlavnou superkou by mala byt Raven Sanders. U nej ale plati presne opacna statistika - mimo zaciatok sezony, kde v USA na malych mitingoch vrhala za 19m, odvtedy sa za 19m nikde nedostala. V Madarsku, kde sa to skvelymi vykonmi len hemzilo, vrhla len nieco cez 18,70 a len o 1cm zdolala Paulinu Gubu (ktora ma skvelu formu, rad by som ju videl v Rabate, ale realne nepatri do prvej vykonnostnej skupiny, aj ked sa do nej stale viac a viac tlaci, napr. nedavnym PB za 19m - prvym pokusom za 19m v kariere vobec).

Jessica Ramsey je druha Americanka. V Des-Moines vrhla 19,23. Zaujimavostou je, ze uz nie je najmladsia (rocnik 91) a ze do tohto vykonu mala PB (vonku) len tesne za 18m (18,05 - v hale potom o par cm dalej). Neskumal som seriu, ale uz len tento popis jednoznacne hovori o tom, zahrat proti nej - bez skusenosti z velkych zavodov, z podujati mimo USA, bez nejakej stability vykonnosti (zatial je to jeden ulet, ked sa to bude opakovat, zacnem to brat vazne, dovtedy nemam jediny dovod).

Danniel Thomas-Dodd som "zneuzil" v uvode sezony, kedze startovala na CG v Australii. Odvtedy ale utieklo vela vody a ja som na opacnej strane barikady, rovnako ako to platilo aj pri inych sportovcoch z tejto exkluzivnej skupiny. Druhy dovod, preco ist proti nej = pred par dnami sa zucastnila sutaze v Brazilii (myslim, ze 8.7.). Ani tak nejde o vykon, aj ked ani ten nebol uplny top - sice za 18m, ale podmienky zjavne neboli najhorsie, ked Kubanka ju prekonala skoro o pol metra v SB.

To boli top4 podla SB. Dubitskaya, podobne ako ktorykolvek vrhac z BLR, je len velmi tazko uchopitelna. Dovera k vykonom z domacej pody je takmer nulova, zaroven mimo domace uzemie sa ukazuju len prilezitostne, pricom tie vykony su zrazu polovicne. Suma sumarum, nema pre nas potencial ist proti top4 (dokonca aj ked tam mame spoty, ktore by sa chcelo vyuzit) a zaroven nema zmysel ist proti nej so zavodnickami s horsim SB - cest vynimkam).

Vynimkou moze byt veteranka Valerie Adams (mozno ma nasledovnicku, MS U20 vyhrala Novozelandanka). Ta si po prvom bloku zavodov dala pauzu (ako ucastnicka CG to nebol zly krok). Vyborne bolo, ze sa ukazala v Luzerne, kde si zazavodila sama - bez tlaku, bez superiek (zopar domacich, ktore vrhali okolo 12-13m). Vykony "nic moc", ale bolo to stabilnych 18,50-18,70 - na prvy start bez superenia, ktore namotivuje atleta poslat gulu dalej, to bolo v podstate perfektne (pre nu, ale aj pre nas). Co s nou v Rabate? Bookies maju tendenciu pri tychto legendach dat "na meno" = som ochotny ist proti nej, ked spravia tuto chybu (aj ked je otazkou s kym - so Sanders/Schwanitz mi ju nikto normalny nemoze vypisat ako favoritku/v rovine a s tym zvyskom nema ziadnu istotu, ze ju prehodia). Lepsie by bolo, keby sa od mena odosobnili a vypisovali to na baze SB. Potom by som bol v ocakavani s kym by ju vypisali a mal tendenciu hrat na nu.

Crew/Roos vyzeraju pomerne nepouzitelne - Kanadanka stabilne, ale niekde medzi 18-18,5 a Svedka skor okolo 18m. Duco sice SB tesne pod 19m, ale pri navrate do Europy v Madride vykon len pod 18m. Viem si nieco s nimi predstavit, ale je zbytocne to dalej rozpisovat.

///

Vyska zeny. Nemam vobec predstavu - ma to vsetky prvky, ktore ja nemusim a radovy tiper miluje. Tymi su osvedcene mena, ktora sa pravidelne stretavaju medzi sebou a tak sa daju lahko porovnat. Radovy tiper tipuje, ze veci sa nezmenia - ked vyhrala naposledy, vyhra znova, ked superku porazila o 5cm na skocenej vyske, neexistuje, ze by sa nieco zasadne mohlo zmenit. Bol by velky zazrak, keby ma tam zajtra nieco oslovilo.

///

Tyc muzi. Minimalne aspon drobne spestrenie - Duplantisa "strieda" Morgunov. Rus sa dostal do skupiny, ktora moze zavodit pod skratkou ANA na velkych podujatiach. Doma si skocil 5,92m = vykonom patri do absolutnej spicky, ale je to rocnik 96, aj vplyvom opatreni proti ruskym atletom bez skusenosti z velkych akcii a mitingov. Som zvedavy, ci sa bookies zahraju, ze ho v st. listine nevidia alebo nieco s nim skusia (a potom je dolezite, co s nim skusia).

///

Ostep muzi. Stale bez Vettera, ktory zjavne pred domacimi ME nechce nic podcenit. Ale inak v top zlozeni, ktore muzsky ostep v sucasnosti ponuka. V Luzerne sa tentokrat prilis daleko nehadzalo (minuly rok to bol prave Luzern, kde si z WL spravil Vetter trhaci kalender - neskutocna seria a pokus za 94m).

Moja tendencia su overy. Nepraju mi uplne podmienky - predsa len, v Rabate by mohlo byt aj teplejsie (dokonca su na zajtrajsie rano hlasene nejake zrazky) = cim teplejsie, tym dalej ostep poleti. ME sa blizia a toto je primarne europska zalezitost. Zaroven je to nemecka zalezitost, takze ostepari by mali byt na Europu pripraveni naozaj luxusne. Luzern z pohladu Roehlera prilis nevnimam, kedze sam priznal, ze je po tazkom pripravnom bloku. Zaroven potvrdil, ze by chcel hodit za 90m (co ale tvrdi takmer vzdy, takze zrovna z tohto by som moc nevychadzal).

Casy mimoeuropskych osteparov by mali byt prec, zvedavy som snad len na Keshorna Walcotta (zvedavy nie je prilis myslene, ze by som s nim vymyslal nejaky tip).

///

Trojskok zeny. Problem trojskoku v tejto faze sezony je zrejmy - v Europe nemame kvalitu. Trojskok je disciplnou, kde v cele je duo Juhoamericaniek (aj ked jedna sa trochu stiahla), po dlhych rokoch sa objavuju schopne Americanky (resp. snad premierovo vobec), k tomu silne duo z Jamajky, zaujimava Brazilcanka (takze dalsia Juhoamericanka).

Z toho vyplyva, ze to, ze sa blizia ME sa neda vyuzit. Dokonca aj ta Rypakova reprezentuje Kazachstan. A z tipov medzi Europankami asi nedostaneme tu pravu hodnotu - max. tak pocit z dobreho gamblu. Uprimne, nevidim tam nic extra, aj ked trojskok mam rad.

PS: Skoro som zabudol na tu pridanu disciplinu - dialku muzi. Tam to netreba nejako prilisne popisovat, kedze mame nulovu istotu, ci vobec niekto nieco vypise. Ak ano, zaujima nas len Yahya Berrabah - domaci matador. Ten doma skace vzdy dobre, horsie to byva kdekolvek inde. V tejto sezone ale prijemne prekvapil uz v Prahe (8,00m), rovnako ako zvladol aj nedavne Stredozemne hry (8,05m vo finale).

///

http://www.letsrun.com/news/2018/07/2018-rabat-dl-preview-lyles-vs-baker-vs-coleman-best-100-year-centro-chelimo-take-aim-first-career-dl-victories/

Behy su, uz tradicne, velmi dobre popisane tu. Je to brane primarne americkymi ocami, ale uprimne, mohlo by to byt podstatne horsie, resp. ten subjektivny pohlad je pomerne upozadeny a ma to skor ozdravny charakter (dost sa dozvieme o americkych atletoch a ich rozpolozeni - o mnohych to nie je nic nove, avsak u par jedincov su tie informacie dost cenne).

Zhodou okolnosti tam nie su popisane 400m muzi a 200m zeny = pre mna asi najzaujimavejsie behy v Rabate (a dobre viete, ze 200/400m, tam som v behoch najsilnejsi/mam ich najradsej z cirej podstaty vyhodnosti drah/ferovosti, kedze kazdy bezi sam za seba v drahe/kratkosti discipliny atd.

///

400m muzi. Stale nepozname rozlozenie drah, to bude az v neskorych vecernych hodinach (povedzme do 2-3 hodin urcite). Tentokrat nebudem zatajovat nic.

Duo Akeem Bloomfield a Nathon Allen sa vylozene ponuka. Obaja zavodili v tejto sezone v NCAA, obaja ale po 2., resp. 3.mieste (a najma skvelych casoch okolo 44s) presli tzv. k profesionalom (podpisali zmluvu s velkou znackou, cim ich univerzitne casy koncia - minimalne si uz studium budu musiet platit z vlastneho vrecka v plnej vyske). Obaja si pred touto 400 strihli polovicnu trat v Luzerne (co je skvele). Obaja nesklamali ani v najmensom, kedze si obaja zabehli PB. Allen je starsi, jeho meno uz pomerne dobre pozname (20,46), avsak Bloomfield, to je pole neorane, vystrelil az v tejto sezone. Na 200m zabehol neskutocnych 20s, pricom stale ho berieme ako borca na 400m (aj ked trener v tejto veci nechava obom volne pole posobnosti). Ak nic ine, po presune do Europy (a po mesacnej pauze po finale NCAA na 400m) je forma oboch minimalne uspokojiva, mozno nadejna, mozno fantasticka, ide len o uhol pohladu. Ono totiz plati, ze ked mate jednu disciplinu (a ta druha s nou suvisi) a tu druhu v podstate nebehate, neznamena to, ze ste sa v nej narazovo zlepsili o pol sekundy - zlepsovali ste to konstantne, len ste to svetu nedavali vediet (a mozno ani sebe samemu).

V startovom poli nemame ziadne super meno, ktore by v sezone bezalo pod 44 (mimo Akeema, ktoreho beriem ako niekoho, kto mi ma zarobit - z toho si teda vrasky nerobim). Je tam Haroun, ktory sa ale od domacej Dohy nikam vyrazne neposunul. Aj u neho plati, ze sa mesiac nikde nepredstavil = vsetko je mozne - aj vyrazne zlepsenie, ale aj urcita stagnacia. Pravdou je, ze takyto pohlad ma trochu desi, ale mohlo by to byt aj horsie (+ zatial netusim, ako to uchopia bookies).

Opojenie zo Santosa bolo v case, ked sa z nicoho nic posunul znova pod hranicu 45s (po dlhych rokoch utrap, zraneni a dalsich problemov). Opojenie vyprchalo, pretoze aj bookies uz vedia, ze je to borec pod 45. Zaroven vedia, ze je to nieco ako "istota" (odvtedy vyhral dalsie 2 behy s casom pod 45, avsak nie nejako vyrazne). Zabehol si nedavno aj 200m, 20,75 (+0,6m/s) je slusne, ale ani to nevyrazi dych, neda nadej na nejaky zazracny posun hlbsie pod 44,5.

Thebe, stale je to ta bieda, ale ako som uz niekolkokrat pisal - nema ziadne super SB, cize bookies nemaju tendenciu urobit zasadnu chybu. Zaroven sa to stale pohybuje prinajlepsom nad 45 - oproti Ostrave progres, ale stale len do sivej zony, z ktorej sa nedaju prilis vytlacit peniaze (ani na, ale ani proti, kedze kurz mi proti nemu neponukne nikto a nie je dovod, aby zrazu zacal stagnovat dokonca na horsie casy, nez teraz behava).

Duo Amikov. Dedewa mam rad, pretoze ma zaujimavy pribeh - zavodnik, ktory s atletikou zacal "neskoro", napriek tomu sa dostal az na tuto uroven a neustale sa posuva vpred. Cherry vyzera presne ako opacny pripad - stagnuje, sice rocnik 95 a zda sa, ze ma stale vsetko pred sebou, lenze na sancu cakaju ini, lepsi. Na Trials "az" treti, pricom vyhral rocnik 97 (a nestartovala superstar Michael Norman). Oproti Dedewovi po sampionate uz bezal v Europe, aj ked nic vyrazne (nad 45,2 v Madarsku).

Jediny Europan, Hudson-Smith, by sa mal s bliziacimi sa ME zlepsovat - SB na britskom sampionate by to malo potvrdzovat. Znova, s MHS nemam dobre skusenosti, jeho upside z pohladu svetovej konkurencie je znacny limitovany a aby som v tomto smere bookies prekvapil, na to by som potreboval aj niekoho s opacnym smerovanim (a v tejto 8 nikoho takeho nevidim).

///

Na 200m zeny bola povodne pisana Ta Lou, rovnako aj Shericka Jackson - a treba povedat, ze obidve by sa mi hodili "do kramu". Stale ale plati, ze je tu potencial ..., aj ked trochu limitovany a kurzy poklesnu, ked chybaju 2 zavodnicky, ktore by sa minimalne z pohladu bookies mali byt o prvenstvo.

Ukaze sa na starte konecne Blessing? Uz by bolo na case a samozrejme, pojdem rozhodne proti nej. Stale drzi WL (uz od marca), takze aspon nejaky potencial tam snad existuje, aj ked ako som pisal, mozno dolezitejsi je posledny start (a tam zabehla cas nad 23s).

Shaunae Miller-Uibo by stale mala byt dominantnou silou, aj ked sama priznala, ze v tejto sezone sa viacej zamerala na 400m. Startami pomerne setri, ale ked uz sa niekde objavi, je jej vykon perfektny.

Dina Asher-Smith. 200m bezala naposledy vo finale CG (22,29), kde okrem ineho nestacila prave na rychlu Bahamcanku. Odvtedy predviedla len zopar az zazracny rychlych stoviek, naposledy dalsiu na britskom sampionate (10,97 s protivetrom 0,5m/s). A zaroven plati, ze v minulych sezonach ziarila primarne na 200m - 5.miesto na MS, 5.miesto na OH 2016, 4.miesto na MS 2017 s casmi od 22,07 do 22,30. Jej absolutna rychlost v tejto sezone je ale na uplnej inej urovni a teoreticky tak vidim potencial atakovat dokonca hranicu 22s. Podme na to cisto teoreticky - ukazala sa na CG, co by mal byt minus, lenze zjavne sa tam neukazala v top forme (nebol to jej hlavny ciel, skor nutnost, ktoru vyuzila ako solidnu pripravu na sezonu). Napriek tomu zabehla vo finale 22,29. O tom, ze to bola len priprava svedcia jej vykony na 100m, ktore sa zlepsuju, resp. minimalne drzia na vysokej urovni uz zopar tyzdnov. Suma sumarum, Dina moze porazit Shaunae, ak ta sa nejako zazracne nezlepsi (t.j. nepojde pod 22, kde by uz Dina zrejme nenasla odpoved).

Ahoure 200m behava len malokedy - pred 2 rokmi 3, minuly rok 2, tento rok zatial jednu jedinu - v Ostrave 22,60. Ahoure ma neskutocny start, aj preto plati za specialistku na 60m. S halou je spojena aj trajektoria jej sezony - extremne natiahnuta s vrcholom hned na uvod - kde to zvladla a brala titul. Dochadza jej, postupne, aj na tej 100, na 200m nema moc co ponuknut (pod 22,50 bezala naposledy v roku 2015, PB ma dokonca zo sezony 2013).

A dve Americanky - Gabrielle Thomas som pri jej prvom starte na velkom mitingu nevyuzil. 22,47 v Lausanne bolo solidne, ale nic viac. Konkurencia mimo Shericky, ktora bola az neobvykle mimo (tato poloha mi sice dava vacsi zmysel nez jej zazracnych 22,05, ale stale plati, ze by som to necakal) bola podpriemerna. Toto uz bude ten pravy test, konkurencia spickova, avsak si nemyslim, ze moze bezat pod 22,3. Myslim, ze bude pendlovat 22,3-22,5 s tendenciou sa skor postupne zhorsovat. Jenna Prandini obchadza jeden miting za druhym a vyuziva, ze na velmi vysokej urovni kombinuje 100/200m. Naposledy 2.miesto v Luzerne (za Mujingou Kambundji). Ani u Jenny nemam ten pocit, ze by sa mala niekam este tlacit - stabilne bude behat okolo 22,2-22,3 s tendenciou sa skor mierne zhorsovat (ale urcite s mensou nez u mladej Thomas po kompletnej sezone NCAA).

Williams/Forbes su zaskoky na poslednu chvilu, zrejme budu v krajnych drahach, cim stratime sancu toho vyuzit pri tipoch proti kvalite.

///

100m H zeny - tam je to takmer dokonala kopia behu z Luzernu. Americanky, obidve Nemky, Amusan a Thompson. Takze uvidime, ci sa bookies inspiruju Luzernom - ak ano, nemam moc, co ponuknut.

///

100m je popisanych velmi dobre aj na tej stranke, ktoru som sem hodil (+ vsetky veci od 800m vyssie - na dlhe behy je to takmer vzdy velmi presne - co mozno suvisi s tym, ze ja sa v nich tolko nehrabem zo znamych dovodov). Napriek tomu mam tendenciu, minomalne na tej 100, k tomu nieco dodat.

Mimo Gatlina je tu kompletna americka spicka na tejto trati - Baker/Lyles/Rodgers/Coleman. Najzaujimavejsim objektom je bezpochyby Coleman - dlho nezavodil, mal zdravotne problemy. Ked uz je v poriadku, je v jeho moznostiach vsetkych superov zdolat. Ked nie je uplne v poriadku (a v poriadku nie je myslene len zdravotne, ale aj rozzavodenost/trening atd.).

Coleman je cistokrvny sprinter na 100m (alebo nieco medzi 60m a 100m), Lyles je u mna stale skor specialista na 200m (aj ked je skvely uz aj na 100m), Baker mi nepride ako exkluzivny material, skor ako niekto, kto vyuziva dieru na trhu.

Idealne zahratie Colemana? Kurz na win (snad masivny) a taktiez snad nejaka fajn dvojicka s menej preflaknutym sprinterom (napr. Prescod?, ale ked nebude OK, je to skoro jedno).

U Prescoda je len otazkou case, kedy zabehne 10s (ako bolo spominane v clanku). Chce to len regulerny vietor a solidne podmienky - co by zajtra mohol dostat). Potom je otazkou, koho je schopny zdolat - Rodgersa urcite, nie zrovna pripraveneho Colemana takisto, Baker/Lyles vyzeraju nad jeho moznosti, ale zrejme nie su tak daleko, ako by sa mohlo na prvy pohlad zdat.

UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 16.07.2018, 12:44 Předmět: WTA
Pište tipy na sázení
Citovat

Nesprávne zadaný tip.

Myslim, ze je pomerne nevyhnutne, aby som sem zacal davat tipy, ktore sa sem davat daju - t.j. nie je to nic live, nie su to tipy, ktore su "lepsie" hrat az live, tipy, ktore sa daju pomerne lahko vsadit kdekolvek a za prakticky akukolvek sumu.

Nie som z toho uplne nadseny, to asi viete, ale nechcem to zasa dotiahnut do situacie, kedy tu nebude nic/takmer nic. Atletika je samozrejme hlavnou vecou nasledujucich dni a tyzdnov, ale takisto velmi dobre viete, ze je to s nou zlozite - nemam cesky T.... (velky problem), mam slovensky T...., avsak aj to len taku polomrtvu trosku udrziavanu pri zivote len prostrednictvom viacerych pristrojov. Mam sice Nike, kde viem, ze by to mohlo fungovat dobre, lenze Nike je nevyspytatelne a je strasne zavisle aj od toho, co ludia robia na spominanom Tipsporte (a casy, kde informacii bolo malo - perfektne, kedze ti jednoduchsi tiperi potrebuju informacnu oporu, rovnako tak ako ju potrebuju SK, ked nieco vypisuju - su az do zaciatku dalsej sezony prec). Moje analyzy su fajn, tych odchylok oproti realite je stale velmi malo, co ma na jednej strane tesi, na strane druhej je mi aj z toho smutno, ze to nemozem realne vyuzit (ak ano, tak je to velky boj).

Nechce sa mi pridavat basketbal (reprezentacie - kvalifikacie alebo v minulosti tradicne juniorske sampionaty), myslim totiz, ze tato etapa tipovania je uz za mnou - som za nu na jednej strane rad, avsak na strane druhej, bolo by krokom spat vratit sa k niecomu, co uz osobne nepovazujem za vyhodne - neplnaju ma v sucasnosti trochu ine tipy, tipy s podstatne mensou mierou rizika, s jednoduchsim zhodnotenim, co v tazsich casoch je dvakrat tak vitane. Nie som mozno vzdy nadseny z rozhodnuti, ktore pod tlakom roznych okolnosti vykonam, ale jedno mi je jasne - stale je to lepsie nez cokolvek ine, co by som mohol robit/tipovat.

Takze to vidim stale na mnozstvo livka s nahodnymi tipmi z tohto prostredia (cyklistika/MotoGP/F1/golf), atletiku, kde livko takmer neexistuje a preto je tak lahke si zvolit spravnu cestu (tu jedinu) a mozno nieco viac, ked sa to nahodou objavi (napr. ME v plavani, mozno MS v inych vodnych sportoch, podobne ako v minulej sezone apod.).

///

Hned ma to zaujalo. Najvacsou chybou, ktoru pri takychto veciach robim, je, ze sa v tom zacnem prilisne vrtat. Mame domacu 98, ktora nezliezla z antuky v poslednych tyzdnoch (kedze je rankingom daleko za moznostou hrat co i len Q na Wimbledone), vyhrala jedno ITF doma, v druhom dosla do SF. Na strane druhej Cinanka, ktora na antuke v kariere odohrala "len" 30 zapasov s bilanciou 14/16 (v sezone 3/6).

Je to Cinanka, takze velka bojovnicka. Je to Cinanka, takze malo zapasov na antuke ma aj regionalny podtext. Je to ale 94, takze ak jej antuka sedi, uz davno by sa na nej vyraznejsie presadila, co sa rozhodne zatial nestalo.

Dobre viete, ze istim set/brejk (toboz pri mladej hracke). Zaroven som videl, v poslednych dnoch, ze bet365 rozsirilo svoju ponuku na livku - konecne tam vidim hcp v 1.sete (aj ked nie nejaky strukturovany ako napr. na MB, kde je viacej moznosti), novinkou su aj tipy ako "brejkne dana hracka supera/superka v danom sete?" s moznostami ano/nie a zopar dalsich veci, ale tieto ma zaujali najviac. Vcera som ich prvykrat vyuzil a vidim v nich velky potencial (min. mi ciastocne dokazu nahradit absentujuce MB).
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 17.07.2018, 22:56 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Kedze tenis ma zrejme nenavidi (a moja schopnost si zle vybrat je u neho najbadatelnejsia/najbolestivejsia), tak radsej sa pustim rozobratia niecoho, kde sa citim predsa len o chlp lepsie ...

Spominal som vam, ze tipujem live MotoGP. To znamena 3 kvalifikacie a 3 zavody pocas zavodneho vikendu. V sucasnosti k tomu vyuzivam vyhradne bet365 (T.... je fajn pre tych, co nepoznaju slovo limit, co by z vas nemal byt uz naozaj nikto a MB je fajn pre tych, ktori sa nejakym sposobom dostali k dokonalemu uctu bez akychkolvek limitacii). Faktom je, ze bet365 je pomyselnou Mekkou pre motorizmus, zvykol som si na tu ponuku a staci mi.

Zvykol = cielime len na vitazov, 2.miesto je nieco, co vylozene "smrdi". Ako dobre viete, cielit na vitazov je pre mna nieco velmi prirodzene, avsak cielit na vitazov sa prilis nezlucuje s prematch ponukou, rozhodne nie v sporte, ktory je za A, determinovany technikou a pomerne znacnymi jazdeckymi rozdielmi na jednej strane a zaroven B, kde ale ktokolvek moze kedykolvek spadnut - aby clovek uspel, musi ist na limite, co sa obcas nevyplaca. Spominam to z dovodu, ze by niekto mohol namietat, ze vsak biatlon je "to iste". A tam ako je zname preferujem tipy prematch, livko v podstate neriesim, resp. nemam moc v laske a ked uz sa do niecoho pustim, vacsinou trpko zaplacem.

Rozdiel je v tom, ze biatlon ma svoje body zlomu - strelby. V behu mozu fungovat urcite trendy (niekto sa zhorsuje, niekto sa naopak konstantne zlepsuje, niekto ma radsej kopce, niekto zasa roviny ...), ale zavodnici pridu na strelnicu a "moze sa stat cokolvek". Takze k MotoGP sa skor hodi prirovnanie k behu na lyziach, kde intervalove zavodenie su kvalifikacie a hromadne preteky su pomyselnymi zavodmi.

///

Kvalifikacie su o urcitom kalkule, ktory sa najlepsie da vykonavat v idealnych podmienkach perfektneho livka (aj preto som si kupil livetiming za cca 1 euro na cely vikend). Samotnym kvalifikaciam predchadzaju volne treningy - tie sluzia ako zdroj informacii.

Bookies podla nich upravuju kurzy. Pisem upravuju, kedze dlhodobe preferencie maju vacsiu moc nez treningy samotne, toboz v pripadoch, ked ocakavany favorit bol aspon solidny, t.j. v treningoch nevyhral, ale bol top5/top10.

http://resources.motogp.com/files/results/2018/GER/MotoGP/FP3/BestPartialTime.pdf?v1_4306ea55

Tu je ukazka mojej pripravy. Sachsenring, t.j. nedavny zavod. FP3, t.j. 3.volny trening, ktory v kategorii MotoGP znamena mnohe - top10 ma istotu druhej kvalifikacie a nemusi ist do Q1, kde sa bojuje len o 2 posledne miesta. To je specifikum len elitnej kategorie, pri zvysnych dvoch ma samotna Q 40 minut, je dostupne pre vsetkych a treningy funguju naozaj len ako treningy, nic viac. Stale plati, ze najtradicnejsi trend treningov vo vsetkych kategoriach je postupne zrychlovanie (za sucha) pocas vikendu. Vynimkou je len Q4 v MotoGP, ktora tesne predchadza Q1 (a v podstate aj Q2), kde sa uz ziadne top casy vacsinou nezachadzaju.

Je to subor, ktory analyzujem Best Partial Times, t.j. najlepsie zajazdene useky napriec celym treningovym blokom od daneho jazdca. Tieto useky su nasledne zlozene aj do tzv. idealneho kola, co mi prezradza jeho moznosti (niektory jazdec zajazdi vsetky najlepsie 4 useky v jednom jedinom kole, iny ich rozdeli napr. do troch a rozdiel medzi potencialne najlepsim a najlepsim kolom su 3-5 desatin).

Zaroven sledujem, ktory jazdec ma zvladnuty vyborne 1.usek, ktory 1. a 2.usek a ktory naopak 4., resp. 3. a 4. Toto je dolezite z dovodu, aby som nasiel nejaku dieru, ked uz budem na livku pri samotnej kvalifikacii. Povedzme, ze najlepsi cas drzi jazdec, ktory ma skvele 2.useky (oproti zvysku pola), ale nie je tak dominantny v 3. a 4. (a najma ten 4. je vylozene priemerny a najdu sa konkurenti, ktori na neho ziskaju napr. aj 2 desatiny). Co to znamena? No asi tolko, ze ked niekto zacne skvele na svoje pomery rychle kolo, SK sa nerozsvieti hned pomyselna vystrazna kontrolka. A to z dovodu, ze aj ked takyto jazdec zajde svoje najrychlejsie casy na danych usekoch, stale to nestaci na sucasneho ldira, ktory je jednoducho na prvych 2 usekoch v sucte neprekonatelny. To mi vobec neprekaza, kedze jednoduchou matematikou viem, ze ked jazdec ziskal na tychto usekoch oproti svojmu topu kolu 2 desatiny a v cieli stratil len 1, tak je "virtualne" vo vedeni, ked sa mu podari zopakovat zaverecne useky aspon v medziach toho, coho je schopny.

Takato situacia mi dava dostatok casu a to za akychkolvek podmienok (tym myslim, bez ohladu na to, ci je SK (system/clovek/cokolvek) pozorna alebo nepocituje ziadnu hrozbu). Samozrejme, nie vzdy to prebieha takto idealne, takze clovek musi viacej riskovat (niekto ma super cas na 1.useku, vtedy nemozete riesit a cakat, co sa stane na tych dalsich, treba to zahrat, ked je ponukany kurz pekny/skvely/zazracny). Funguje to aj opacne - mam nieco zahrane a sledujem, ci nieco mojmu tipu nehrozi. Situacie su rozne - ked samotna SK neveri, ze niekto cas lidra prekona (a ja ho mam zahraneho). Ked si aj ja myslim, ze mu nic nehrozi, tak upenlivko sledujem, ci myslienka sa rovna aj samotnej realite - ked ano, nepredavam, ponechavam. Ked ale nieco hrozi a varianty, ktore sa ponukaju su 1, necham to tak a vyhram vsetko 2, predam, sice nieco stratim, ale stale budem mat solidnu vyhru a 3, necham to tak a riskujem, ze nielenze nic nevyhram, ale aj prehram vklad.

Tu najcastejsie nastavaju chyby, minimalne ja som si ich plne vedomy. To neznamena, ze modlit sa za to, ze to dobre dopadne je idealna varianta, to naozaj nie. Skor to myslim tak, ze predavam aj veci, ktore su 50na50 a nezmyselne sa bojim o vklad pri kurzoch, ktore su vysoke (t.j. aj vklad relativne nizky, kedze limit na nepusti). Rovnako aj situacie, kde dokonca mi neponukaju ani ten vklad a ja mam stale relativne dobre sance, aj ked realne si nemyslim, ze to vyjde (myslim si, ze to bude tesne, ale vsetko zacina pomaly hrat proti mne - a z tesneho KO sa clovek prilis nenaje). Potom su tam caste zalezitosti medzi nebom a zemou, kde sa rozhodne objektivne dobre, ale po tom rozhodnuti sa zacnu diat blaznive veci, ktore mi "hraju do kariet" a ja sa chytam za hlavu, preco to neprislo skor, resp. preco sa to vobec deje.

///

Dostavam sa k tomu najdolezitejsiemu. Vsetci dobre poznate teoriu pri sprintoch v klasickom lyzovani - zavodnici z 2.SF maju prilis malo casu na to, aby mohli konkurovat podstatne sviezejsim superom z 1.SF. Ked sa to spoji s dalsimi faktormi (zavodnik z 1.SF je vytvalejsi, aj ked v tazkej konkurencii LTT postupil do finale, naopak zavodnik z 2.SF je rydzi sprinter, ktory sice na pohlad neskutocne dominovat na ceste do finale, avsak proti zavodnikom, ktori su tzv. 2., resp. 3.liga).

Motorky maju tiez nieco take, aj ked stale plati, ze teoria je pod neustalym dohladom mojho pozorneho oka. Tyka sa kvalifikacii v Moto2. Moto2 prichadzaju na poradie vzdy ako posledne. Harmonogram je nasledovny - Q Moto3 - FT4 MotoGP - Q1 MotoGP - Q2 MotoGP - Q Moto2.

Tazko povedat, ci je trat na Moto2 uz prilis studena (resp. sa k veceru uz zacina ochladzovat, rovnako ako aj vzduch) alebo naopak az prilis prehriata (vsetci dobre vieme, ze pocas letnych dni je zrovna o tej 16 najdusnejsie, toboz v miestach, kde je plno asfaltu a betonu, co o zavodnej trati plati do bodky). Nech je za tym cokolvek, v drvivej vacsine pripadov sa najlepsie casy zachadzaju hned na uvod.

Nie inak tomu bolo na Sachsenringu. Dokonca mozem potvrdit, ze na Sachsenringu to bol ozajstny skvost, ktoremu som ani ja nechcel prilis verit. Samozrejme, spatne clovek rozmysla, co bolo pricinou - Sachsenring je najkratsia trat v kalendari, to znamena, ze v triede, kto oproti zvysnym dvom chyba vyznamna postava (v Moto3 Jorge Martin, ktory je v Q neskutocny, v MotoGP samozrejme Marc Marquez, ktory v Q az tak neziari, co neznamena, ze sa proti nemu hra uplne jednoducho), moze v Q uspiet prakticky ktokolvek. Mensie rozostupy robia systemu medvediu sluzbu, kedze z toho uplne krici, ze aj ten 10., ktory straca 3 desatiny, ma realnu sancu na PP.

Hacik je v tom, ze realnu sancu nema nikto, ani len ten druhy, ked tendenciou Q v Moto2 je postupne spomalovanie trate a skoro az nemoznost sa zlepsit v jej priebehu. Znova, toto by bolo prilis jedndoduche - je to skvely namet, ale ani tomu netreba slepo doverovat. To znamena, ze znova je klucovy kontext. Ja hned vidim, co za casy sa jazdia. Tie porovnavam s casmi z minulosti, resp. najma s casmi z 2., resp. 3.treningu. A kedze Moto2 prichadzaju na plac az ako posledne, mozem ich porovnat s tendenciami vyvoja casov s Moto3/MotoGP. To mi da predstavu, ako sa sprava trat oproti ranu/piatku.

Na Sachsenringu sa v Moto3 casy prilis nezlepsovali, minimalne nie oproti FP3. To iste platilo o MotoGP (a ono to suvisi s tym, ze na kratkej trati sa aj tazko vyrazne posuva cas, min. z pohladu porovnania, ktore ma kazdy v hlave z trati, kde sa ide 1:50/2:00 cas na kolo). Takze ked Pasini posunul cas o 3-4 desatiny oproti najrychlejsiemu casu z treningu, mal aj samotny cas vysoku relevanciu, nielen moj trend, ktory som v priebehu tyzdnov a mesiacov vypozoroval. Zaroven platilo, ze sa ujal vedenia "o parnik" - v Nemecku viest o takmer 2 desatiny, to je unikat. Okrem ineho, prve 3 useky mal skvele, az ten posledny bolo oproti superom slabsi, lenze ked na 3.useku bol zasa jeho cas takmer z rise snov, ani 4.usek moc neprekazal. Zaroven som si pozrel, co stvaral na 4.useku v treningoch a odpovedou mi bolo, ze ani tam Pasini neziaril (nepatril do top10, bol to jeho najhorsi usek v porovnani k ostatnym). Zrazu som tak dostal mozaiku, kde by ma velmi prekvapilo, keby Pasiniho ktokolvek prekonal.

Co bolo na tom najlepsie? Tie blaznive kurzy. Pasini bol v cieli (cize som nebol nuteny ani aplikovat promptnu taktiku vsadzania uz pocas rychleho kola - ono bolo livko stopnute z nejakych dovodov, ale zjavne nie kvoli Pasinimu), viedol, super cas a aj tak kurz na neho bol @8,5. Zrovna som mal horsi ucet, t.j. vyhra 312,5 max. (ma to svoje vyhody, clovek nerozmysla a ide do toho). Trochu som zaspal, nestihol drop na @7,0 a zahral max. znova na @5,0 (co len ukazuje, aku som mal o tom mienku). Vtipne bolo, ze kurz sa drzal aj do poslednych minut, kym ponuku uplne nestiahli - pritom cas plynul, na trati sa nic nedialo, nebolo vidiet ziadne cervene sektory, kde by niekto bol schopny zajst lepsie casy, nez boli dovtedy zajazdene (vynimkou bol len posledny 4.sektor, kde zajst lepsie nez lider, nebol problem, avsak ani nejaka vysada par jedincov - zvladalo to 8-10 jazdcov uplne v pohode).

Vyhodou takehoto vyvoja je aj to, ze kurz sice klesa, lenze to zaroven znamena, ze mozete znova prilozit limit na novom kurze (a mate o par minut na premyslanie navyse, o par novych informacii z trate naviac atd.). Vyuzil som to nie max. (bola tam obava, ze odpalim ucet, ked to zahram za limit napr. 5krat na roznych kurzoch), takze som na tom zarobil nejakych 750 = bol som spokojny, pretoze to bolo naozaj easy - ziadne nervy, uplne hladky priebeh, sice som to pozorne sledoval az do konca, aby som nebol "prekvapeny", ale naozaj sa nic nestalo a ani nedialo. Vtipne by bolo, keby som tvrdil, ze tato situacia bola netradicna, faktom je, ze vacsinou sa deje presne toto, co som popisal.

Samozrejme, bez vynimiek by to neslo a keby neexistovali vynimky, SK by uz davno vedeli, co maju s tym robit - takze dakujme, ze vynimky potvrdzujuce pravidlo nadalej existuju. O veciach, do ktorych zasahuju zivly hovorit nemusim - rozprsi sa, resp. osycha trat, to absolutne neodpoveda tomu, co som doteraz popisoval. Je to zaujimava situacia, aj na nej sa daju zarobit pekne peniaze, avsak pri nich teoria funguje uplne inak. Vynimku tvoria kvalifikacie, kde stanovany cas je tzv. "zdolatelny" - niekto vedie, ale skor z dovodu, ze hlavni favoriti svoje kolo uplne nezvladli a uplne vidiet, ze 2-3 desatiny by na tej trati polahky nasli. Potom su tam situacie, kde sa od tipu odstavim sam - mam nejaku jasnu predstavu o favoritovi, ktory nevedie, avsak je tesne druhy. Tazko sa mi hra outsider, ked to mam takto uchopene (samozrejme, toho favorita hrat nemozem a ani nechcem). Dalsia varianta - nizky kurz. Favorit svoju ulohu zvladne, zajde velmi dobre kolo, avsak mozno nie uplne dokonale, avsak bookies tomu casu prikladaju velku hodnotu. Ja som nestihol prvotny kurz a ten ponukany ma uz prilis nebavi, aj ked som si vedomy, ze zrejme uz nikto nebude mat sancu ho ohrozit.

///

V Moto3 mam najradsej, ked hlavny favorit ma nejake problemy a po prvych ostrych kolach je vo vedeni niekto iny. Kurz tak postupne stupa a stupa, az mozno vystupa na urovni, kde to ma zmysel skusit. Samozrejme, toto je rizikova hra - sice vieme, ze v zavere sa casy budu zlepsovat, lenze to zaroven znamena, ze ked mu niekto v zavere prekazi kolo (su na nej vsetci a nie vsetci idu rychlo kolo v jeden okamih, resp. ani nemaju rovnake tempo atd.), nebodaj bude riskovat natolko, ze spadne, je po sanciach. Samozrejme, Jorge je na 1 kolo hotovy diabol a podobne ako Marc Marquez dokaze ustat situacie, ktore by ini rozhodne nezvladli - aj s nimi zaroven zajst cas, ktory staci, aj ked o idealnom kole nemoze byt reci.

///

V MotoGP je to rozne - som schopny skusit MM, ked je na neho vyssi kurz (pretoze on na tych treningoch predtym velmi rad testuje, t.j. zajazdi rychle kolo v uvode a potom na tych istych gumach obide cely trening = uz sa do konca nezlepsi). Bookies to asi zacali chapat, mozno ani nie, lenze aura MM je prilis silna, aby sa z toho dalo castejsie tazit. Chvilu bol fajn Jorge Lorenzo, ked sa zacal dostavat do pohody, to ale nevydrzi dlho. Teraz mi napr. chyba vacsia zaangazovanost Zarca s Crutchlowom. Chcelo by to lepsieho Vinalesa, ktory sa zlepsuje, ale postupne zlepsovanie je to najhorsie mozne - ja mam rad narazove kvality na urcitej trati, za urcitych podmienok, nie schopnost byt spolahlivy, resp. z biedy sa pomaly dostavat na vrchol, kde SK su uz potom velmi dobre pripravene, ked ten uspech sa konecne dostavi.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 18.07.2018, 12:27 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

https://v2-medias.aso.fr/core_app/img-cycling-tdf-jpg/11/5897/0:0,1500:846-960-0-70/84eb4

Po tradicne ultranudnom prvom tyzdni pre mna vcera zacala TdF - snaha pochytat vitazov z unikov. Samozrejme, to je mozne len v pripade, ze uniky dostanu priestor, co sa vcera chvalabohu podarilo a ja som mohol slavit prvy vacsi uspech (vzhladom na ine okolnosti mozno nie az taky obrovsky, ale pre pokoj duse to padlo rozhodne vhod a v ten spravny moment).

Ako funguje moj pristup k unikom? Pri etape, kde je potencial na vitazny unik (v 2. a 3.tyzdni maju tento potencial vsetky etapy, ktore nie su uplnou plackou (tie si postrazia sprinterske timy, toboz ked tych sanci uz bude pomenej) a ktore nekoncia vylozene tazkych stupanim, resp. horske etapy na konci nejakeho bloku - napr. ta zajtrajsia - tretia horska etapa v poradi) sa zameriavam na start a zaver.

Start urcuje to, kto sa do toho denneho uniku moze dostat, resp. urcuje narocnost, ktoru skyta urcitym typom zavodnikov, aby sa do neho dostali. Zacne sa dlhou rovinou a prvy kopec pride az po 60km? Vrchari s 50-60kg to budu mat extremne tazke a jedinou sancou, aby sa do toho uniku nejakym sposobom dostali, je pomoc timu, kde kolega-rovinar ho "nalozi" na zadne koleso a dovezie ho do tvoriaceho sa uniku/uz vytvoreneho uniku. Ked sa zacina kopcom, vrchari to maju podstatne lahsie. Do uniku sa dostanu aj sprinteri (ked maju zaujem a aspon ciastocne vrcharske schopnosti), pretoze v uvode sa ani v uniku nejde taka pila, aby to pre nich nebolo mozne.

Ja uz v poslednom case cakam na etapu. Na Tour, kde dokonca plati, ze vysielaju kazdu etapu od prveho km, nie je moc dovod skusat zavodnikov pred nou - s mojim stastim by sa do uniku nedostal nikto, ak aj ano, dostal by sa do neho niekto, kto by bol len tazko porazitelny. Zaroven najst etapu, kde urcite vyhra unik (a bookies vypisu na niekoho kurz, ktory vobec neodpoveda) alebo naopak uspesny unik bookies necakaju, co dava priestor skusat specialistov na uniky v solidnych kurzoch, nie je prilis jednoduche, toboz ked mam k dispozicii viac-menej len jednu SK (takze uz si nepomozem porovnavanim kurzov a hladanim nejakeho extremu, resp. nazoroveho rozdielu).

Zaver etapy potom urcuje, kto realne danu etapu moze z jazdcov vyhrat. Froomeovska etapa, kde sa 200km ide po rovine a v zavere sa stupa na jeden jediny vrchol, na jedno narocne stupanie, tam z uniku maju sancu len ozajstni vrchari, ktori ale zaroven dokazu absorbovat spominanu rovinu s graciou. V takychto etapach je obrovskou vyhodou, ked ma kvalitny vrchar v uniku co najviac timovych kolegov. Ich ulohou je nielen vytvarat masivny naskok na peloton, ale aj chranit ich pomyselneho lidra na etapu od vydavania akejkolvek energie - dany zavodnik sa nemusi prilis tocit v cele, pretoze ma alibi - urobia to za neho kolegovia z timu. Zaroven sa o neho aj postaraju - nemusi si chodit do auta pre bidony/gely/ine jedlo, cim zasa raz setri energiu a dava mu tym par percent k dobru proti lepsim superom/rovnocennym superom podla papierovych predpokladov. Problem nastava, ked v uniku je jeden dominantny tim - z jedneho timu su traja, zo zvysnych su max. po jednom kuse. Vtedy musi aj tento lider platonicky pracovat, striedat sa na cele. A to z dovodu, ze keby tak necinil, zvysni solo jazdci by postupom casu zacali narusat spolupracu, pretoze ich praca by viedla len k tomu, ze by v podstate pracovali pre najsilnejsi tim v uniku - lider by odpocival, oni by pracovali = naskok by rastol, ich sance na vitazstvo by prinajlepsom nestupali, naopak sance dotycneho lidra 3-clenneho timu by stupali raketovo nahor.

Etapa, ktora zacina stupanim a konci rovinou. To bol skoro vcerajsi pripad, aj ked na tom zaciatku (a v podstate aj na konci) mali sance rozne typy zavodnikov. Sice to zacinalo rovinou, ale velmi rychlo sa objavilo prve kratke stupanie a netrvalo dlhe a nasledovalo prve narocne stupanie dna. Unik sa vytvoril uz pred nim, ale keby sa tak nestalo, v danom stupani by sa unik vytvoril takmer urcite (s vynikou situacie, kde by na tom stupani zacal vyrazne stracat niektory z favoritov na GC = zvysni jazdci na GC a ich timy by nemali na vyber a museli by tuto situaciu vyuzit, co by absolutne znicilo sance akehokolvek uniku ... neznamena, ze uplne, ale rozhodne celodenneho uniku, ktory sa presadi hned od uvodnych km etapy). Vcerajsia etapa nie je selektivna, co sa snahy dostat do uniku tyka. Kto sa do uniku dostat chce a ma na to, ten sa do uniku zvacsa dostane. Preco? Pretoze unik kontroluju len GC timy - ich jedinou starostou je, aby sa do uniku nedostal niekto, kto by ich mohol teoreticky ohrozit. Ak tam nikto taky nie je, unik ma volnu ruku. Tou hrozbou mozu byt aj kolegovia z timov najvacsich vyzyvatelov a to z dovodu, ze tito jazdci mozu pocas etapy posluzit ako urcita pomoc, ked ich lider nastupi - niekde ho pockaju, potiahnu mu na rovinu, pomozu mu na upati kopcu, zvezu ho v zjazde do doliny atd.

Na takuto snahu inych timov mat niekoho v uniku sa da reagovat rozne. Ked si to vylozene neprajete, musite takyto unik stahovat hned v zarodku. Druhou variantou je dat do uniku zopar svojich ludi. Ak sa tak stane, idealnym scenarom je, aby takyto unik dostal obrovsky priestor. To sa deje z dovodu, aby sa strategia nastupu a nasledneho cakania horsie realizovala - ked ma unik cez 10 minut, zavodnik musi cakat 10 minut na svojho lidra - to ma daleko od idealu a nieco podobne sa realizuje len velmi zlozito - cakajuci zavodnik vypadne z tempa a skor svoju lidrovi skodi, nez mu realne pomaha. Zaroven sa casto stane, ze ked takyto unik dostane obrovsky priestor, tak timovi kolegovia, ktori mali byt povodne prichystani na pomoc, dostanu volnu ruku v boji o etapu.

Co je dalsi faktor unikov - ja sa hned snazim zaradit zavodnikov, kam by mali spadat, aka je ich motivacia v uniku. Prvou skupinou tychto unikov su zavodnici z timu GC zavodnika. Ich prvotnou ulohou nie je vyhrat etapu, ale byt pripraveny na pomoc svojmu lidrovi, ked sa naskytne prilezitost. Moze to fungovat pri utoku, ale moze to fungovat aj v situacii, ked je lider izolovany (nie je uz okolo neho ziaden timovy kolega) a zacina stracat. Vtedy sa stiahne zavodnik z uniku a bude sa snazit aspon trochu pomoct lidrovi. Vacsinou sa stava, ze tito jazdci pomahaju pri utoceni so snahou vyuzit ich silnych stranok. V uniku je rovinar, pomoze v doline/v zjazde. V uniku je all-rounder/rouleur, pomoze kdekolvek mimo pokrocilych stadii kopca, kde uz lider je na vsetko sam. Je v uniku dvorny horsky domestik, taha az dovtedy, kym mu sily stacia (takychto jazdcov ine timy moc do unikov nepustaju - riziko je prilis velke).

V uniku su samozrejme jazdci, ktorych jedinym cielom je vitazstvo v etape. Avsak v uniku su aj taki, ktori maju trochu mensie ciele - napr. zber bodov do roznych klasifikacii. Vcera to bol pripad Petra Sagana, taka klasika, ale aj celodenny boj o body do horskej klasifikacie. Sledovat to je dolezite z dovodu, ze ten kto bojuje o body a sprintuje na premiach, ten plytva silami. Vcerajsok ukazuje, ze da sa aj nakombinovat jeden ciel s druhym, avsak to uz musite byt vyrazne lepsi nez ti ostatni (co vcera do bodky platilo). Aj tu plati, ze medzi dvomi vyrovnanymi jazdcami rozhoduju detaily a jednym z nich je aj jazda hlavou, resp. urcenie si priorit. Zvladat 2 ciele zaroven dokaze len malokto.

Dalsou skupinou su tzv. pomocnici. Ich ulohou je doviest potencialneho lidra na etapu do uniku, tahat na cele v snahe vytvorit poziciu, kde ich lider bude moct v zavere zabojovat o vitazstvo, nosit vodu - jednoducho absolutna klasicka uloha domestika, ktoru vidiet aj v pelotone. Aj preto mam rad zavodnikov z uniku, ktori maju pocetnu prevahu, resp. nie su v uniku sami. Samozrejme, ked ich je z jedneho timu v uniku viac, dokazu si podelit ulohy, resp. ciele. V etapach, kde je vitazstvo dostupne celej plejade zavodnikov, zaroven pocetna vyhoda ma aj takticky rozmer v zavere - zautoci jeden, druhy nemusi tahat a caka, ci nastup svojho kolegu vyjde. Ak ano, dobra vec sa podarila, ak nie, to iste caka na neho, t.j. ked ho dobehnu, on ma za ulohu okamzite zautocit znova. Takto by to mali aplikovat dovtedy, kym snaha zvysku ustane - zacnu sa hadat, niekto nebude chciet naplno spolupracovat (aby si zvysil sance, keby ho nahodou dobehli).

///

Vcera sanca na unik bola asi 60/40 = unik mal vacsiu sancu nez peloton, resp. GC lider. Bol to prvy den z vrcharskeho triptychu, po dni volna, takze najvacsim moznym problemom bol spominany biedny den niektoreho z GC lidrov a jeho stradanie uz v prvom kopci. To sa nestalo, takze unik to mal prakticky vyhrane. To, ze sanca bola 60/40 pre mna znamenalo jedine - nemohol som po vytvoreni uniku hrat nizke kurzy (ono aj tych @19,0 na dvoch jazdcov sa javilo ako malo, ale pri tom ucte, ktory som vcera mal, sa to zasa nerovnalo vysokemu vkladu, takze som do toho s cistym srdcom isiel). Aby som mohol hrat favorita, potreboval som pockat do situacie, kedy sa sanca na unik vyrazne posunie niekam k 90%. Zaroven som mohol celu tu dobu sledovat vyvoj v uniku - kto sa ako sprava, kto ako vyzera, kto plytva nezmyselne silami atd. Idealna situacia nastala, ked sance uniku stupali a zaroven stupali aj kurzy na Juliana Alaphillippea. Uz nebol dovod cakat na nic a za @8,0 som ho tam s cistym svedomim hodil. Zrazu som tak mal troch ludi z uniku na podobnu vyhru (vyhodnejsie je, ked je limit na vyhru dany, ked vyhra favorit - z dovodu, ze vyssi vklad a rovnaka vyhra je viac nez borci s nizsim vkladom/hranych s vyssim kurzom). Samozrejme, ja s tymi tipmi pracujem - niekto zacne odpadat, tak sa snazim to vyplatit (vcera mi to s G.Martinom nevyslo a to mi uz ponukali 2,5-nasobok vkladu). Zaroven sa to snazim istit - situacia sa nejako vyvija, ja uz som "v podstate vyhral", kedze som stavil na kartu "uspesny unik" a to sa aj udialo. Takze som stavil na Gauduho @10,0, aby behom par chvil odpadol od JA a moj pokus vyznal pomerne pateticky - 50 eur odletelo nadzvukovou rychlostou.

Zaroven cakam aj na h2h - vcera sa bookies do toho moc nechcelo, vypisali snad len 2 dvojicky a aj tie stiahli este skor, nez sa inak ocitol v zaverecnom dvojstupani. To ma prekvapilo - ja som si chcel pekne pockat, co sa v uniku bude diat, takze z dobrej uvahy napokon nic nebolo (resp. bolo menej, nez byt menej, pretoze som to zahral na Tipsporte za par supov). H2h funguje uplne klasicky - oplati sa to hrat, ked vypisu dvojicku, kde jeden ma meno, ale nie vhodne zrucnosti na zaver etapy, druhy meno nema, ale skillset je prakticky idealny. Znova, kurz dokaze tiez urobit divy, aj ked vacsinou sa to pohybuje okolo roviny, t.j. na bet365 1,833 vs 1,833.

V uniku plati, ze musite byt ochotni sa tipov okamzite zbavit, ked sa to zacne kazit. Uvediem priklad - vsetko vyzera idylicky, unik smeruje k vitazstvu v etape a ejhla, zrazu v cele pelotonu sa objavi vlak timu Movistar. Do ciela zostava 50km, unik ma naskok 7 minut, avsak na obidve skupiny cakaju stale 2 tazke kopce. Vy viete, ze naskok pojde nadol - on ani ist nemusi, bookies uvidia, podobne ako ja, na cele Movistar a kurzy zacnu klesat (a predaj bude kazdou sekundou nevyhodnejsi a nevyhodnejsi). Tento predaj neznamena, ze predstavam absolutne verit uniku, avsak zrazu unik musi zacat robit veci perfektne - idealne spolupracovat, prip. prestat otalat a zacat zavodit. A to sa, samozrejme, nemusi odohrat hned - vzdy je tam nejake oneskorenie, ktore moze z naskoku odstranit 2-3 minuty (ono uz len samotne zrychlenie pelotonu odstrani z naskoku minutu, kedze naskok nie je nic ine nez pomer vzdialenosti a rychlosti cela/pelotonu - rychlost pelotonu sa zvysi (t.j. ten usek prejdu za kratsi cas, nez bolo dovtedy odhadovane), naskok okamzite poklesne.

Dalsia vec - unik je z nejakeho dovodu prilisne kontrolovany (je tam hrozba, ktora nie je az taka znacna, ale rozhodne jej nechcu dat v pelotone naskok cez 5 minut). Z tohto pohladu to teda celu etapu vyzera, ze unik nema sancu (nedostanu ten naskok, ktory by bol potrebny), avsak on realne sancu ma. Staci k tomu jedine - aby sa v pelotone prilis nezavodilo v samotnom zavere. A ak cielom bolo drzat unik na uzde a inak timom prilis neprekazal, potom tato situacia moze polahky vzniknut (ak sa nejedna o poslednu horsku etapu alebo nieco podobne).

///

Dnesna etapa je ultrakratka, novy trend TdF. V podstate je bez akejkolvek vyznamnejsej roviny (mimo tych uvodnych par km). Je to prostredna etapa z troch, takze neprekvapi ani vcerajsi nudny scenar, ale predsa len je tu vacsia sanca, ze sa nieco na trati bude diat.

Otazkou je, kto pojde do uniku, kedze vcera bol v uniku takmer kazdy, kto chcel bojovat o body do vrcharskej sutaze/o etapu s drobnymi vyninkami (Thomas de Gendt, resp. Warren Barguil, ktory mal vcera este prilis malu stratu na lidrov, aby dostal podobnu volnost). Samozrejme, do uniku by dnes vo vacsej miere mali ist pomocnici GC lidrov, ti ale na etapu primarne necielia (aj ked v samotnom zavere, ako som pisal, mozem toto nazeranie na nich trochu prehodnotit - vid Ion Izaguirre vo vc. etape). Ponuka sa Barguil, ale o tom to vie aj tetka na trhu. Ja som dlho rozmyslal, ci ist do JA ako vitaza vrcharskej sutaze (toboz ked kurzy aj po vcerajsku boli vskutku lakave + jeho vykon, schopnost zasprintovat na premiu atd.). Stale cakam, napokon, nehra uplne vsetko do kariet ako minuly rok s tipom na Barguila a platonicky tip je v tomto pripade prakticky ziaden tip.

Ak bude v uniku Barguil, tazko sa mi pojde proti nemu. Avsak, rozhodne nebudem moct hrat jeho osobu - uz som vysvetloval, ze dnes ma unik, podla mna, mensiu sancu ako vcera, povedzme je to 40-50/50-60, nejako takto to vidim. Takze budem hladat hodnotne kurzy mimo Barguila na ktorych budem tratit len malo, keby sa aj veci zacali kazit a ked bude jasne, ze unik to zacne mat "vo vrecku", som ochotny tam hodit aj toho Barguila (ak bude trend vyvoja kurzov podobny vcerajsku).

Faktom je, ze dnes je uplne iny typ dojazdu - stupanie. Lenze stupanie, ktore je sice dlhe, ale charakterom sa k zaveru zjednodusuje (poslednych par kilometrov je okolo 5% = tu sa uz tazko niekto odtrhne, ak to nedokazal predtym, rovnako plati, ze aj peloton na pripadny unik uz tu tazko bude vyraznejsie stahovat atd. Idealna na nastup je stredna cast s priemermi okolo 8-9%. Mne takyto tip kopca z pohladu tipovania vyhovuje, pretoze 5km pred cielom bude vediet, na com stojim a mali by byt stale pristupne live kurzy, aby som s tym nieco urobil, keby sa situacia vyvinula nevyhodne/zaujimavo.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 18.07.2018, 22:50 Předmět: Tour de France
Pište tipy na sázení
Citovat

Nesprávne zadaný tip.
Nesprávne zadaný tip.

Nad tipom som rozmyslal, ako som aj sam priznal, uz po jeho vyhranej etape. Tam ma presvedcil o mnohom - o jeho nasadeni, o jeho skvelej forme, o urcitom priputani sa k tejto sutazi, k zavazku, ktore vyhrane premie a masivny zisk bodov znamenali. Zaroven len potvrdil, ze je punchy nastupy budu neporazitelne, ak sa s nim niekto priblizi az k vrcholu kopca, t.j. k premii.

Dnes ma v podstate prekvapil - ano, bola tu varianta, ze to skusi znova, co len potvrdzuje moje prvotne myslienky o jeho zaujati, forme a snahe pobit sa o tento ceneny dres. Co ma mozno trochu zarmutilo, to bola absencia lepsej taktiky v snahe posetrit svoje telo, ale to zrejme suvisi s jeho vekom, resp. zaujatim pre cyklistiku ako taku. Ja jednoducho mam rad v sporte kalkul, mimo vykonu a inych kvalit, ktore k tomu nesporne patria a bez ktorych by kalkul nemal ziaden ucinok.

Etapa mala aj druhy motiv - Warren Barguil. Bolo jasne, ze v uniku bude, resp. bolo jasne, ze ked to mysli s obhajobou vazne, bude jednoducho v uniku. Stalo sa, ale na rozdiel od JA, jeho vykon ma sklamal. To, ze v priamej konfrontacii prehra boj o premiu, to sa cakalo a kvitujem, ze to rychlo aj sam pochopil a neplytval az tak silami v marnej honbe za rozdielovymi 10 bodmi (+5 pre neho, -5 pre uhlavneho supera). Avsak fakt, ze na to nemal v zavere a to aj napriek absolutne perfektnej praci celeho jeho timu, to sklamanim nesporne bolo. Unik bol kvalitny, ale on s tou podporou mal z neho vytazit podstatne viac. Kalkul v tom rozhodne nebol, co aj sam priznal (nemal az take nohy, ake by mal mat/si predstavoval), resp. pre Fortuneo je hlavnou metou vyhrana etapa, dnes to urcitu dobu vyzeralo, ze si pre nu idu (aj bookies tomu dost verili, mozno az slepo).

Rozdiel je teraz 21 bodov. JA ma 61 a ja vzdy beriem 100 za taky milnik, kde GC zavodnici su out a za urcitych podmienok by nieco cez 100 mohlo/malo stacit.

///

Podme dalej. JA vyhral prvu premiu za 20 bodov (HC), avsak pri druhom stupani ho aj vdaka praci Fortunea z uniku vypoklonkovali. On to v tuto chvilu zabalil a ak sa pozriete pozorne, v podstate skoncil z vrcharov ako posledny (84. - za nim len Ion, ktory bol druhy v etape predchadzajucej, prave za Julianom a trapiaci sa Rigo Uran, ktory mal vazne problemy s kolenom). Po tom vykone, ktory musel predviest v etape cislo 10, bol vykon JA uz v podstate nadplan, resp. to, ze v stupani nestacil, ma osobne neprekvapilo. Jeho hlavny sok dnes bojoval takmer do konca, napriek tomu z poslednej premie nemal ani len bod. Za celu etapu sice ziskal bodov viac (40 vs 20), ale JA v podstate dosiahol maximum mozneho (za danej situacie, kde WB bol cerstvy a JA logicky unaveny a na hrane ludskych moznosti).

Zajtrajsia etapa nesvedci JA. Zaroven ale plati, ze by to mohol byt suboj GC jazdcov (minimalne v cieli), takze potencialny zisk niekoho z uniku by nemal byt az taky velky. Stale plati, ze obaja by to mali skusat aj zajtra, avsak stupania su vylozene alpske - v preklade 20km s priemerom 5%, co JA nesedi (on radsej 5-7km s priemerom 8-10%). Idem do toho aj tak, pretoze mam obavu, ze to prve stupanie by mohol vyliezt s unikom zas a znova.

Ci svedci WB? Urcite viac, ale dnes ma moc nepresvedcil a vydal zo seba o poznanie viac energie. Zaroven tazko sa bude opakovat prihodna situacia, kde bude mat k ruke tolko timovych kolegov - ak ich bude mat, bude tam aj JA, pretoze to bude pocetny unik s cca 30-40 jazdcami.

Nemyslim si, ze v tejto etape uvidime v akcii Rafala Majku. Nie je v poriadku a najrozumnejsie bude, ked sa trochu zostavi a zautoci na etapy v tretom tyzdni.

Naopak, moj cover bude David Gaudu. Videli sme ho v akcii v 10.etape. dnes sa do uniku vobec nepustal. V 10.etape ziskal 21bodov, co je slusny zaklad. V zavere mu taktiez doslo, ale ja si nemyslim, ze mu ta etapa dokonale sedela + spravil zjavne tu chybu, ze chcel ist hned od uvodu blaznive tempo JA, ktore sa neskor ukazalo ako naozaj smrtelne pre kohokolvek. Tam sa uvaril a bolo po akomkolvek solidnom umiestneni. Groupama-FDJ tu nema ine ciele - snahou je vyhrat etapu akymkolvek sposobom, co sa zatial nikomu nepodarilo - ani Demareovi, ani mlademu Gaudumu, ani inym klasikarskejsim vrcharom typu Vichot/Molard.

Zaroven treba dodat k JA, ze ich "lider" Bob Jungels pomaly ale isto zacina naberat podstatnu stratu. Zajtra by sa tento trend rozhodne nemal zastavit, naopak, je dost mozne, ze vybuchne a bude to uz len taky tichy boj o top20 (co nie je ziaden uspech, resp. na to netreba mat akukolvek podporu okolo neho v akejkolvek moznej etape).

///

Po 12.etape pridu na radu 3 etapy volnejsieho charakteru - placka pre sprinterov a dve etapy pre masove uniky, kde bude mat sancu velke mnozstvo zavodnikov. 14.etapa je pre perfektna pre JA z pelotonu - Mende je klasikarsky dojazd a la Ardenske klasiky, mozno trochu tvrdsi, ale JA tieto zavery zvlada tiez (a pochybujem, ze to niekto rozbali od paty tohto stupania - mozno Dan Martin ...). 15.etapa je uz stopercente unikova - zvlneny teren na uvod, zvladnutelny kopec 40km pred cielom (aj ked narocny, priemer ma len nieco nad 6%) a najma od vrcholu to je stale daleko do ciela - zjazd a trochu preudo-roviny. Etapa, ktora krici Thomas de Gendt a tento typ jazdcov typologie "rouleur", ktora zvladne preskakat akykolvek teren vo velmi dobrom tempe a najma, dokaze ist solo 50-60km od ciela.

Po dni volna je to podobna etapa, avsak skor pre sikovnych vrcharov-klasikarov, t.j. nieco pre JA. Pravdou ale je, ze sa bude tazsie dostavat do unikua a tych 130km pred prvymi akymi-takymi kopcami tiez moc neprida. V zavere je k dispozicii "len" 25bodov. Bude zalezat, aka bude pred tymto dnom situacia - t.j. co sa bude diat zajtra, v prvom rade. Po 16.etape nasleduje najkratsia etapa TdF - v podstate 3 stupania a 2 klesania.

Rozmyslam, ci najvyssie polozene stupanie na trase (Souvenir Henri Desgrange) je ohodnotene dvojnasobnym poctom bodov, ale asi ano (takze 40). Je to cielove stupanie v kratkej etape v tretom tyzdni pred takmer uplnej placatou etapou = toto by malo patrit GC lidrom. To znamena, ze najlepsou variantou sa zda utocit na etapu po dni volna (ktora JA rozhodne sedi svojim charakterom) a potom sa max. posnazit ziskat aspon prvu premiu par kilometrov po starte (prve 2 premier su "len" 1 = 2x10 bodov).

Po rovinatej etape v podstate posledna klasicka etapa, v ktorej sa bude bojovat o poradie. Na trase je 57bodov a etapa nekonci cielovym stupanim. Urcite etapa, kde sa moze diat vselico a bude to velmi zavisla na tom, ako budu rozohrane karty v celkovom poradi. Zaroven plati, ze uvod etapy nie je uplne priatelsky k lahkemu naskoceniu do uniku a mozete si byt isti, ze kazdy aspon trochu dobry vrchar mimo GC, bude chciet byt v uniku - to je jednoducho dane. Samozrejme, vacsina z dovodu utoku na etapu. Faktom je, ze toto bude posledna etapa, budeme vediet presne situaciu, ktora v zavode bude, naskoky v klasifikacii, moznych kandidatov, ktorym zostane aspon teoreticka sanca atd.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 19.07.2018, 16:53 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

V.Adams vs P.Guba 1 Pinna (kurzy 2,7+)
C.Schwanitz vs L.Gong 1 Pinna (kurzy okolo 4)

Hram slabsiu guliarku, ale ... v oboch pripadoch je porovnanie urobene na dialku. Adams/Schwanitz sa ukazali v Rabate, Guba/Gong v Londyne v poslednych dnoch. Schwanitz sa neustale zlepsuje s bliziacim sa vrcholom sezony a my vieme (aj ked prekvapivo to nikde nie je uvedene), ze jej SB je dalej nez na mete 19,50. Gong je lepsia guliarka a v Londyne vrhla takmer 20m, ale za 4-4,5 by bolo hriecom to neskusit.

Adams sa zlepsuje a vsetci vieme, coho bola v minulosti schopna. Necakam od nej, ze znova bude vrhat okolo 21m, ale nie je dovod si nemysliet, ze 19,5 je nemoznych. Guba vrha skvele v poslednom case, v Londyne to potvrdila (hral som ju, aj ked ponuka bola len na biednom betku, kde limity su mizerne), ale za 19m hodila prvykrat len pred par dnami a robit z nej nieco viac (zatial) by bolo blahove.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 19.07.2018, 17:00 Předmět: Monaco
Pište tipy na sázení
Citovat

Nesprávne zadaný tip.
Nesprávne zadaný tip.

T.... 2,36. Dovody? Darlan Romani si spravil takisto vylet domov do Brazilie (som to spominal pri zenach v Rabate), doma dokonca prehral (PB noveho americkeho mena Jensena). David Storl - spravil si SB na mitingu, kde si ho spravila aj Schwanitz, pricom to nikto neregistruje ako SB. Druhy dovod - Nemec ladiaci formu k ME.

Dovod proti Crouserovi? Dlhsiu dobu nezavodil, pricom na americkom sampionate skoncil snad az treti (v pohode vyhral Hill). Walsh zavodil v Lausanne, kde po boji vyhral (21,92 - po boji z dovodu, ze daleky pokus dlho neprichadzal). A ja si zaroven myslim, ze by sa do boja mohol zapojit aj niekto iny - primarne Poliak Haratyk. Bookies si to zrejme nemyslia, resp. ak myslia, tak tomu prilis neveria, co dava tipu aku-taku hodnotu, aj ked kurz, samozrejme, nie je nic extra.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 19.07.2018, 21:43 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Co dodat? Vcera sa vyriesili sice problemy a snad "natrvalo", co by mi malo pomoct z roznych uhlov pohladu, ale dnes sa tato "investicia" nezacala vracat, skor naopak. Nemam zly pocit z tipov, samozrejme, 1,85-1,87 kurz nie je uplne hviezdna vec pre spekulativny tip (co tip proti Crouserovi nesporne bol) a mne jednoducho tieto tipy nevychadzaju (preto k nim mam aj odpor, niekedy prehnany - ked nahodou vyjdu, inokedy opravneny - ked nevyjdu a zrovna ich zahram). Zo 4 tipov sa 3 vyvijali dobre/skvele, ten skvele obstal na jednotku s hviezdickou, tie 2 dobre vyvoje, z tych nebolo nic. Keby aspon jeden, tak by som to uprimne bral, takto citim opravnene sklamanie.

Ani na TdF sa nic nezadarilo (z pohladu dnesnej etapy), na The Open bolo malo casu, takze ani nie je moc co hodnotit. Samozrejme, etapa z pohladu Juliana super, naplnil moje ocakavania do bodky, resp. ich dokonca predcil, z pohladu inych jazdcov sa tam nestalo nic rusive, nieco, co by situaciu vyrazne naklonilo v prospech niekoho ineho (Barguil sice znizil stratu na 14bodov a ja som tak trochu dufal, ze sa toho SK chytia a vypisu podobny nezmysel ako vcera (prilozil by som a rad na kurz 2,6-3,0), ale nestalo sa - bet365 to tentokrat zvladlo a opisovaci uz zakonito chybu urobit nemohli). Majka sice v uniku, ale o body sa prilis nezaujimal, resp. svoju aktivitu nehrotil. Samozrejme, lepsie by bolo, keby v uniku nebol, ale nestazujem si. Nieve sa po masivnej strate Adama Yatesa hlasi do boja, ale mozete vidiet, ze takyto zavodnik sa da lahko poistit (co uz v podstate plati aj o Majkovi, pritom ja to vidim tak, ze jeho sance na dres po dnesku vzrastli, min. oproti tomu, co platilo vcera). Kruijswijk/Thomas/Dumoulin/Froome nas neohrozuju - JA bude mat cez 100bodov takmer urcite, nikto z tychto mien sa uz nedostane do uniku (po dnesku ani ten SK, to Sky nedovoli, max. v poslednej etape, kde to bude uz skusat ktokolvek) a Pauwels je taka verzia JA pre chudobnych. JA dnes vyhral prvu, zobral 2.miesto na druhej (3 body potesia a bolo by ich aj 5, keby Rolland neexhiboval - ten podla mna nema ziadnu sancu na vrcharsky dres) a potom zvesil nohy = dnes som bol s nim spokojny po vsetkych strankach, prikladny pocin z pohladu posetrenia sil a naplnenia vytyceneho ciela zaroven.

Taktiez plati, ze odstupenie Gaviriu robi z JA a jeho boj o etapy/dres pre naj. vrchara jasnu prioritu. Hlavnym cielom timu bude pomahat JA dostavat sa do unikov a tam mu pripadne zmysluplne asistovat. Jungels sa sice posunul o 2 priecky, avsak priepast na top10 znova vzrastla (ked si zoberieme, ze Nibali mozno skonci, tak je nieco cez 3 minuty, co je aj s vybornou casovkou prilis).

Zajtra placka, kedze dnes odstupilo mnozstvo elitnych sprinterov, etapa sa moze vyvijat rozne (sice timov so solidnym sprinterom je stale dost, avsak u mnohych to nie je hlavna/jedina priorita - UAE ma Dana Martina). Zaroven plati, ze je to etapa po troch tazkych etapach v kopcoch, rovinari, ktori by mali stahovat unik, toho budu mat dost a v podstate inteligentnejsie by bolo, skusit poslat hlavneho sprintera do uniku a zbavit sa zodpovednosti za stihanie uniku. Druha varianta je nejaka vzajomna dohoda a velmi slaby unik, v ktorom budu participovat len timy na divoku kartu (ktore ale maju solidne karty do sprintu v podobe Duponta/Pasqualona, resp. Laportea).

///


A podme na atletiku. Najzaujimavejsie meno v zenskej tyci, pre mna, zrejme Holly Bradshaw. Nie z pohladu vyhry, ale slusneho potencialu v h2h. V pohode vyhrala SP, aj ked konkurencia bola v zenskej tyci nizka/miziva. Skocila 4 postupne vysky na 1.pokus (475 ako poslednu) a zavod ukoncila. Potom sa predstavila v Nemecku, kde skoncila tretia za 480, co bolo nielen SB, ale takmer aj PB (481).

Uvidime, co zostalo z kurzov na Grekynu Stefanidi (ked uz to minule tak dobre vyslo a ja som to nie uplne dokonale potrestal), resp. co ponuknu na Elizu McCartney (ktora si znova vylepsila osobak, na spominanom mitingu v Nemecku pred 2 dnami - 494). Skakalo tam aj duo z USA (Nageotte 470, Suhr 487). Zvysok od posledneho videnia prakticky bez aktivity.

Takze Bradshaw/Stefanidi/McCartney ma zaujimavu, zial, neviem si uplne vybrat, proti komu prip. hrat, co zo samotnych tipov zrejme urobi nieco podobne ako v dnesnej guli (fajn, ale k tej istote, mojej a aj samotneho vysledku, bude nieco chybat, co nemam prilis rad).

///

400m zeny. Konecne dojde k dlho ocakavanemu suboju Naser vs Miller-Uibo. Podobne SB, Miller-Uibo je favoritkou, ale az kurzy prezradia, ci nieco vymysli, resp. co to bude, ak to bude zaujimave. Nebudem tu teraz hadzat cisla, co je fajn, co je priemer - nateraz staci vediet, ze Shaunae ma trochu navrch. Zvysok? Uz xkrat preverene Americanky bez nejakej mladej kvi z univerzit a 3 tazko uchopitelne Europanky, ktore zrejme nebudu ani len vypisane. Netreba s tym dalej stracat cas.

///

100m H zeny. Nediamantova disciplina, depresivne obsadenie bez stipky fantazie s podobnymi moznostami osadenstva. Odhadujem, ze budu nanajvys 2 h2h v Tipaci, nieco na sposob 1,82-1,82, takze znova, nema zmysel sa do toho viacej pustat.

///

100m zeny. Chyba mi tam Hobbs. Chybala mi minule, ked zahadne nenastupila na poslednu chvilu, chyba mi tam znova. Nie je tak nikto, kto by v tom boji o vitazstvo rozviril hladinu. Ta Lou vyhrala naposledy, moju doveru nema, ale je dost mozne, ze to dopadne uplne rovnako pri podobnom obsadeni. Elaine nepresvedcila a stacilo mi raz, ze som sa hlupo popalil. Ahoure bookies mozno znova zaujme (bezala niekde 10,91, avsak s +2,4m/s, takze taky jej sezonny standard). Mujinga forma ako hrom, ale tych skvelych 10,95 je jej absolutny strop na 100m, to je moj nazor. A veternych 10,95 doma, v solidnej nadmorskej vyske, tam naozaj nie je kde brat nejaku stotinku nadol. Okagbare sa po zdr. problemoch nevratila na 200m v lepsom svetle, lenze vedia to aj bookies, resp. vedia to vsetci, takze Okagbare ma nulovu hodnotu na vsetky strany. Dafne Schippers je asi take jedine lakadlo, aj ked pre nu stovku bude vzdy az tou druhou disciplinou. Stale ale plati, ze Schippers (na ceste za formou na ME) by sa mala konecne zacat zlepsovat a konecne by sme to mali pocitit aj v zavodoch (zatial moc nezavodi, na domacom sampionate DQ, minule solidnych 11,02 ... velmi dobre viete, co tomu chyba - moment prekvapenia, kde ma 11,02 a ja poviem, ze ocakavam, ze zabehne niekde okolo 10,90. Keby som to tvrdil, tak zavadzam, nevidim to tam, aj ked cas pod 11 si viem predstavit velmi zivo. Horn a Prandini su uz pomerne jasne zaskatulkovane do urciteho priestoru, co asi nie je ten typ zavodnikov, ktorych vyhladavam.

///

800m zeny. Aj ked s tym "zeny" by som mal byt opatrny. Na starte znova Caster po dvoch startoch na inych tratiach (1000/1500), ohlaseny utok na WR, ktory by sa podarit nemal, ale vitazstvo by malo byt lahkou koristou. Podme dalej ...

///

3000m SC zeny/muzi.

http://www.letsrun.com/news/2018/07/history-monaco-will-american-break-800-900-barrier-steeplechase-monaco/

Povinne citanie. Ano a prave trio Amikov ma zaujima jednoznacne najviac, kedze v tejto sezone maju SB nastavene (podstatne) vyssie, nez su ich ciele a moznosti. Vsetci traja (najma znamejsie duo Jager/Coburn) ma za ciel konecne pokorit magicku hranicu 8, resp. 9 minut. Suhlasim s nazorom, ze skor sa to nepodari, rovnako ako suhlasim, ze je to v ich silach. Lenze plati, ze mat "na to" nie je to iste ako "dosiahnut to". Chce to kooperaciu, prihodne podmienky, vyhnutie sa neprijemnostiam (obaja poznaju zakopnutie na prekazke tesne pred cielom, ked bezali na skvely cas/pre vyhru). Jager zaroven prehlasil, ze nebude robit vodica Kenanom, ked ti nebudu chciet tahat na cele, resp. spolupracovat.

V zenskom poli je kompletna kenska spicka. Tazko urcit nejaky stopercentne platny power ranking (Chespol - Chepkoech - Kiyeng - Jeruto, pricom druha porazila dvakrat po sebe mladu supertalentovanu Chespol, ktora si minuly tyzden strihla MS U20 a v pohode vyhrala). Coburn na ne ma, vsak je majsterka sveta, preboha (a to na MS si zabehla PB, co hovori jasnou recou - MS na strednych/dlhych tratiach nie su priestorom, kde by sa zrovna prekonavali osobaky). To iste o 2 roky mladsia Frerichs. Tieto dve proti sebe bezali nedavno na US Trials a dobehli prakticky pospolu (do sekundy), ked bezali vo velmi pohodovom tempe po vacsinu zavodu. Je tam spominane, ze Coburn zatial nemala bezproblemovy zavod v tejto sezone - najprv pad na jednej z poslednych prekazok na trati, potom problemy so zle nastavenou prekazkou (pre muzov), na ktoru zrovna Coburn upozornovala organizatorov pocas behu a naposledy US Trials, kde sa na cas pri nizkej konkurencii ani len bezat neda.

V muzskom zavode to nie je "len" o Jagerovi, ale aj o tom, co predvedu dalsie dve velke postavy - nevyrazny El Bakkali, ktory v Rabate tretim miestom a celkovym prejavom moc nezaujal a najma Conseslus Kipruto, ktory totalne prepadol (12.miesto a cas len nieco pod 8:30). Jeho agent (co je aj v tom clanku) povedal, ze Kipruto mal problemy s chrbtom, pricom bolest mu vystrelovala aj do noh. Udajne je vsetko uz OK, tak uvidime (najma uvidime, co si prichystaju bookies - je to situacia, kde som schopny hrat vsetkymi smermi).

So steepleom su spojene moje najvacsie tiperske ocakavania pre Monaco, tak snad ma SK prijemne prekvapia (alebo ani nemusia prekvapit, snad len aby naplnili nejaku normalnu kvotu solidnych moznosti).

///

Trojskok muzi. Co vam to pripomina - dostal som to, co som chcel minule, lenze teraz to nemozem vyuzit, pretoze minule to "fungovalo" a ja som to vyuzit nemohol. Ano, je to moje tipovanie. Minule som nariekal nad faktom, ze je v st. poli dost "ciernych ovci", ale ziaden ovciarsky pes, ktory by sa s nimi poratal. Teraz tych psov mame dost, ale cierne ovce polahky prekuknu aj nie prilis napaditi bookies. No, nebudem plakat nad rozliatym mliekom, ktore som, mimochodom, ani ja sam nerozlial.

Suboj o vitazstvo, jasna vec. Pichardo/Taylor, odveta za Lausanne, kde PPP prehral o jeden jediny centimeter = bookies vypisu rovinu a dovidenia. Ak vypisu dlzku naj. pokusu, mozno sa vrhnem na to - idealne, keby to mal T.... na livku, co zajtra zistim.

Suboj o 3.miesto? Otvoreny. Trio Amikov - som primarne proti, ale viete, ze sa s nimi dokazem aj vyhrat, ked nie je na vyber. Evora? Kryptonit na americke potiaze. 17,05 naposledy v Madarsku, SB (co moze byt problem, kedze vieme, ze bookies maju radi "posledny vykon"), blizia sa ME, jeden z poslednych vrcholov, kde moze brat placku. Tazko povedat, co nam SK ponuknu z dua Frantikov - ani jeden nie je uplny ideal, ale budu prakticky doma, Correa na nedavnom domacom sampionate 17,05, Pontvianne vyzera trochu viac v lese, aj ked by som proti Amikom s nimi potreboval kurz aspon 3,0 (alebo tesne pod).

///

Vyska muzi. Takto ... paci sa mi ta zmes, ktoru organizatori prichystali. Mozno mi tam prekaza Lysenko, proti ktoremu nevidim jediny dovod hrat kohokolvek/cokolvek (co neznamena, ze sa nemoze prihodit nieco podobne ako Lasitskene pre tyzdnom). Zvysok si necham pre seba - zrovna tu nechcem byt sklamany, ked to bookies vypise dobre. Ked tam budu chyby, bude sa to dat trestat, aj ked vysku moc nemusim (na h2h uz vobec nie).

///

800m muzi. Bosse. Amos. Stacilo.

///

1500m muzi. Na mitingoch 1500 moc nemusim, z historie vyplyva, ze v Monacu sa vzdy bezi superrychla 1500, takze Centrowitzove sance na cokolvek su este mensie nez minule a v podstate by to mal byt zavod o tom - aky cas zabehne Timothy Cheruiyot a ake SB/PB si zabehnu bezci za nim.

///

110m H muzi. Pascal Martinod-Lagarde si zabehol v Londyne SB 13,22, to je asi najzaujimavejsia informacia. Stale moja dovera k nemu nie je vysoka - on ma problemy s prekonavanim prekazok, takze potrebujem duel, kde super by mal sklamat, resp. je jeho vykon nadhodnoteny. Mozno Ortega poskytne jedno aj druhe? Ak nie, tak zrejme nikto. Jeden velky favorit, proti ktoremu clovek nema ani makke f a pomerne vyrovnane pole za nim + divoka karta pre "takmer" domacu hviezdu desatboja.

///

200m muzi. Vyzera to ako nabite pole, ale co z toho, ked sa bezi len o 2.miesto (vdaka za zensku 400, kde to cely rok je presne naopak a teraz "nam" bude tahat trn z paty z pohladu urputneho boja o vitazstvo). Lyles by nemal mat sebemensi problem.

Samozrejme, treba dufat, ze SK to nezahraju do autu stylom - tu mas 4 h2h s Lylesom a trhni si ... Webb by aj bol pouzitelny, keby nebezal v 1.drahe a nebola tu taka silna konkurencia. S Luxolom prehral pred par dnami v Londyne, co naznacuje, ze z tej prvej drahy s nim velke divadlo asi nezahram. Richards dokonca stihol medzicasom prehrat na domacom sampionate s Kyleom Greauxom, nemusim nic dodavat (jeho sezona ma takuto krivku "\"). Samozrejme, moju doveru nema ani Aaron Brown, aj ked sa zatial neskutocne drzal. Vylet do Kanady (kde chvalabohu nebezal 200m, takze faktor "posledny start" hra v nas prospech) by mu v tom nemal pomoct. Ramil od super pocinov v DL trochu zmizol, dovodom boli aj Stredozemne hry, kde vo velkej pohode dokracal k vitazstvu (20,15). Quinonez jeho pocinmi naplnil svoj potencial, dalej to nepojde, avsak ma dobru drahu a tazko sa bude hrat proti nemu s niekym, kde bude kurz a aj zmysel to vobec skusat. A Edward? Pisal som, ze som na neho zvedavy. V tom zavode prislo DQ. V dalsom totalny prepadak a v Luzerne dva skvele vykony (100/200m - dvakrat vyhra za vecer) - 10,02 na 100m a 19,90 na 200m. Ale bola tam podpora, bola tam nadmorska vyska, vsak to poznate. A najma, je k tomu tentokrat aj 8.draha. Co dodat? Som zvedavy, ako sa popasuju s tym bojom o 2.miesto v SK.

UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 20.07.2018, 8:05 Předmět: Monaco
Pište tipy na sázení
Citovat

Nesprávne zadaný tip.
Nesprávne zadaný tip.
Nesprávne zadaný tip.
Nesprávne zadaný tip.
Nesprávne zadaný tip.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 20.07.2018, 8:11 Předmět: Monaco
Pište tipy na sázení
Citovat

Nesprávne zadaný tip.
Nesprávne zadaný tip.
Nesprávne zadaný tip.

Vzdy rad cakam, je to jediny sposob, ako mat moc nad SK, resp. nad sebou samym. Potom je otazka, kedy je treba skoncit s cakanim a ja som dnes rozhodol, ze toto je ten spravny moment.

Ponuka sa zacala objavovat nieco pred 7, velmi pomaly, ako uz tradicne a doteraz sa neobjavilo nic ine nez technicke discipliny (co je normalne). Mohol by som cakat, kedze Dexter nikde, na TMB chvalabohu tiez ziadna aktivita a ani analyzatori sa moc netrhaju na Tipaci, ale ... cakal by som, ale na Tipsporte uz niektore veci zacinaju padat a najma, Slovac stale nevidi dve technicke discipliny (vyska/trojskok, ktore ma zaujimaju najviac). To znamena, ze dostanu uz dropnutu ponuku (jeden z dovodov cakania bola aj na ponuka slovenskom Tipsporte - nie kvoli mne, ale kvoli vam, aj ked Slovaci by mali mat Nike a Cesi Tipac - alebo oboje, takze nemal by to byt problem).

Rad by som kombinoval nieco aj s behmi, avsak zasa tam nie je nic extra specialne + Nike vacsinou dropuje veci podla Tipsportu, takze zverejnenie tipov asi neprospeje, ale ani uplne neuskodi. A najma, behy sa kompletne mozu objavit az po obede, mozno az niekde o 14-15, co je strasne neskoro - to uz budu techniky uplne vykradnute, toboz ked tie tipy nie su zrovna dvakrat skryte oku bezneho tipera-porovnavaca vykonov.

Zaroven Nike ma na vsetko lepsie kurzy (aj rovinu o stotinku) nez T.... = preco konecne nebyt tym prvym, kto si uzije peknu ponuku? Zasluzim(e) si to, nesporne.

///

Tipy vychadzaju z analyz - takze v trojskoku Evora proti vsetkym Amikom. Preco takto, to uplne nezdovodnim a vola sa to pocit, snad spravny a presny.

Frantici v rovine, nic extra, ale do akovky preco nie, ked na FRA sampionate ho zdolal o 40cm.

Vyska popisana nebola, takze tu by som mal trochu zabrat. Tobe si skocil PB nedavno v Lignanu (232). Nie moc zname meno, ale skace stabilne a najma, stale sa zlepsuje. Bolo otazkou, co bude predvadzat v Europe a Lignano ukazuje, ze uz by mal byt stopercentne aklimatizovany.

Na SP sa objavili najma 2 mena - Amik Robinson a Cinan Wang. Amik s cistym zapisom skocil 230, vyhral a potom si latku posunul az na 234 a trikrat zhodil. Cinan mal existencne problemy uz na 224, na 227 na 2.pokus a na 230 skoncil. Skakal po dlhom case (od Eugene nikde neskakal). Duel ma svoje stinne stranky (Wang je podla mna talentovanejsi), ale je to ten tip - porovnaj a mas tip (takze idealny pre plebs, t.j. drop by prisiel velmi rychlo). Jeron vyhral US Trials (231), bol velmi slusny v Lausanne (229), kde v podstate nestacil len na suverenneho Lysenka (na pokusy prehral so Starcom) a spominany SP a 230 na pohodu.

Thomas, ten by uz mal zacat odchadzat do vecnych lovist s jeho sezonou. Druhy Amik McBride, toho som popisoval naposledy - 235 niekde v pralese a inak nemastne-neslane vykony, takze hrat proti nemu by malo byt vyhodne, toboz s borcom, ktory ma formu a pri poslednych zavodoch ho porazil. Tamberi - v Monacu si pred 2 rokmi skocil PB (239), takze kde inde by sa mal dobre naladit pred ME? Michael Mason, dalsi borec z CG, necakam od neho nic. A Ghazal proti McBrideovi vyzera ako riziko, ale v teplych idealnych podmienkach by mal Ghazal ukazat, ze je stabilnejsi a lepsi vyskar.

PS: A na behy je najistejsia Pinna a tam som zmiereny s tym, ze kombinovat rozhodne nebudem (kedze to nie je mozne, samozrejme). Zaroven je otazka, co za ponuku na behy prichysta T.... (v poslednom case rad vyckava na Pinnu, aby to opisal/korigoval, aj preto sa ponuka objavuje neskoro - Pinna vypisuje niekde okolo obeda, vacsinou). Z behov ma zaujima kurz na suboj na 400m, dvakrat Steeple a uvidime, co 100m zeny/200m muzi, kde ocakavania su realisticke, ale o to som zvedavejsi, co sa tam moze objavit.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 20.07.2018, 10:54 Předmět: Monaco
Pište tipy na sázení
Citovat

Nesprávne zadaný tip.
Nesprávne zadaný tip.
Nesprávne zadaný tip.
Nesprávne zadaný tip.
Nesprávne zadaný tip.

Ja to sem dopredu (preview) napisem z dovodu, aby ste toho zneuzivali. Dnes je totiz jasne, ze ste to dropli vy (minimalne niekto z vas). Rec je o h2h Guliyev/Richards na ceskom Tipsporte. Nepaci sa mi to, toboz ked dnes to takmer hned kopiruje Nike.

Inak som pisal podpore Tipsportu, co robia na Slovensku s trojskokom/vyskou, snad to daju dokopy, aj ked dovtedy budu aj behy podropovane, takze tak.

///

Guliyeva som stihol aj solo (aj ked by som ho chcel mat pokojne aj za 6-7u, mam za 2,5) a rovnako ho davam aj do akoviek, aj ked na nejaku uroven 1,5 rozhodne uz nepojdem.

Co z tych tipov som nepopisal? Ortega/Merritt? Ortega je cislo 2 z toho behu, takze najprv rovina a potom 1,71, sa do akovky musi brat (solo by som aj tak nehral, pretoze prekazky). Merritt celu sezonu nemastny-neslany, v Lausanne ledva dokoncil s casom okolo 17s. Ortega, sice Kubanec, ale vo farbach Spanielska, takze sa ho tykaju bliziace sa ME.

Amos je taky pokus - fajn kurz, takmer zdolal Cheruiyota v Madarsku, ktory nasledne zdolal Kitilita v Parizi. Kitilit ma dlhu sezonu, startoval totiz aj na CG.

Kigen je stabilny kensky steepler s vybornym zaverom, Chala Beyo sa ukazal prvykrat v elitnej konkurencii az naposledy v Rabate. Stale plati, ze Kigen je o krok napred pred Beyom. Uplne ma to netesi, ale snad ma to ani nesklame.

PS: Amos/Kitilit surebet Pinna vs T..../Nike
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 20.07.2018, 11:21 Předmět: Monaco
Pište tipy na sázení
Citovat

Nesprávne zadaný tip.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 20.07.2018, 21:28 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Vacsiu horsku drahu som pocas jedneho mitingu DL este nezazil. To iste plati o pomerne behy vs techniky ...

Kde zacat, radsej od toho zleho, tentokrat. Techniky, resp. najma trojskok/vyska, to bol ocistec. Na Evoru som si pekne nabehol (musel byt nejako indisponovany, inak by dva pokusy rozhodne nevynechal + k tomu 3krat preslap). Na strane druhej, Amici v idealnych podmienkach boli slusni, resp. viac nez slusni. Aj Francuzi naopak, minimalne som nieco zachranil na livku pre dobry pocit (ked to tam dlhsiu dobu vyselo po prvych pokusoch, kde 16,71 som bral ako nieco, co sa bude zlozito prekonavat).

Vyska - tam to bolo "lepsie", resp. ono to dokonca fungovalo, lenze to by som musel precitat Jerona Robinsona. Mam pocit, ze som tentokrat hrubo podcenil narocny program (a ukazalo sa to nielen u neho, ale aj u Bradshaw/McCartney/Tobe/...). Preco lepsie? No pretoze mimo Jerona to viac-menej fungovalo, aj ked to castokrat bol porod, co ale pri vyske/tyci je standard (preto to moc nemusim - tip sa moze vyvijat skvele a behom par sekund je vsetko inak a zo skoro OK tipu je jasne KO).

A ako doplnok - aj tych par veci, ktore by sluzili ako balzam na ubolenu dusu v technikach, sa na poslednu chvilu posrali. V tyci som mal Grekynu na win - na 485 podla mna mala, ale v podstate pred kazdym jej pokusom bola obrovska pauza a narusenie rutiny (ci uz kvoli behom/divakom/stazujucej sa Morris). Mal som aj maly betik proti Morris so Suhr, takze dvojnasobna zachrana po sebe rozhodne nepotesila. A do tretice - jedina akovka vo Fortune a duel Thomas/Tamberi. Keby neskocil so stastim na treti pokus, mam plnu vyhru. Este dobre, ze Tamberi hned dorovnal a je z toho void (snad nie)/DH (zasa budem musiet Fortune pisat, parada).

A dodatok k vykonom v trojskoku - napisal som to tu, ale nemohol som si to zahrat (vdaka genialnemu slovenskemu Tipsportu, ktory nielenze vypisuje s oneskorenim, dnes sa im uracilo to nevypisat vobec - az ked som sa mailom ozval).

///

Ked otocim list, tak tam su behy = nevysla mi 4F francuzska akovka, kde to bol nazorove, bez istoty/jasneho dovodu/s pochybnou hodnotou - Martinot-Lagarde a Bosse. Bosse to nedal, aj ked mna vykonom uplne nesklamal (prekvapil McBride, ktory tieto superrychle behy miluje, kde sa nemus v zavere finishovat). A v KO akovke v Doxxe! (som sa tam len tak isiel pozriet, kedze maju ponuku a la Pinna, pricom sa da zahrat akovka) El Bakkali s Jagerom (co som bol velmi rad, prial som si to).

A zvysok - vsetko OK (vacsinu mozete vidiet). Ziaden vyjeb, vacsinou velmi v pohode. Mrzi ma ten Guliyev (techniky si zahram presne ako chcem - vysledok nula bodov a prepadak roka a behy nestihnem uplne idealne a parada). Este som si ho dal s Edwardom na Pinne, ked podozrivo (k mojmu prospechu) zacal rychlo stupat na neho kurz (kvoli tomu, ze naposledy bezal 19,90 v Luzerne = ludia-porovnavaci sa realizovali). Takze napokon aj ten Guliyev ako-tak fajn.

Prekazky, aj muzi aj zeny to zvladli - nemam rad prekazky, takze toto ma vzdy velmi tesi. 400m ocakavany vyrovnany boj a o chlp lepsia Shaunae. 200m a la klasika - Lyles o parnik, Ramil a zvysok. 800m Amos, to bolo moc pekne, kedze som to zahral najprv za 1u (vid tipy), aby som potom zbadal prilezitost na surebet, ktory som zahral ako poistku len na vklad. Takze nemohol som prehrat a bol by som velmi spokojny, keby Amos vyhral (a stalo sa). Drobnu blbost som mal aj zo zenskej 800, zo zenskej 100 mi vlastne nevysla tretia drobna vec (tej skoda asi najviac) - Schippers/Prandini 1. Ale Ta Lou a h2h s oboma "hlavnymi" superkami v akovkach znova na pohodu. A zaverecny steeple a z Pinny Jager/Kipruto - kurz nad 3, hned som to tam hrnul (pretoze presne to som si zelal, ked som pisal preview - rovina nehratelna, avsak kurzovy rozkol na akukolvek stranu povinne zahratie, chvalabohu, ze to vypisali "takto" - kedze Kipruto na to ani tentokrat nemal). A k tomu najvacsi nervak vecera - Kigen/Beyo. Kigen si to dlho kontroloval, aby sa niekde po 1,5km z nicoho nic prepadol o 5-6 miest (last na 3 akovkach na celkovo velmi slusne peniaze). Napokon sa Kigen chytil a naopak Beyo nedokoncil, co dokonale charakterizuje moj boj s DL Monaco. Od sklamania a deziluzie az k prekvapivemu uspechu.

Zajtra pokracujeme, DL Londyn. Netusim, ci to tu dnes este spisem alebo len zajtra dam tipy, ked to bude prebiehat ako dnes (Nike opise takmer okamzite od ceskeho Tipsportu).
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 21.07.2018, 0:21 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

DL Londyn, 1.den:

Tyc muzi. To, co dnes nevyslo malo mnoho spolocneho s unavou, nabitym programom a predstavenim na mensej akcii na hrane moznosti daneho zavodnika. Nemecky Jockgrim v tom hral velku ulohu.

Sice muzi maju o den viac, ale ono aj 3 dni sa javili ako dostatok = realita ale bola diametralne odlisna. V Jockgrime z tohto menoslovu skakali Duplantis (a par dni predtym na MS U20 v Tampere), Marschall, Houston a Barber = v podstate od elity az po celu strednu garnituru. V Sotteville sa v ten isty den objavil Thiago Braz (ktory to obchadza fakt poctivo, lenze zaroven jeho sezona zacala aj podstatne neskor nez u kohokolvek ineho, takze skor nasilu hlada rozne zavody, nez aby sa im vyhybal).

K tomu Kendricks na SP v Londyne pocas vikendu, len Renaud si dal pauzu po blamazi v Rabate.

Suma sumarum - hodnota bude na Renaudovi a mam tendenciu hrat zrejme proti mlademu Svedovi (z toho tria). Kendricks vyzera ako niekto, s kym si nebudem chciet zacinat. A samozrejme, mam tendenciu hrat Braza, aj ked nemam uplne predstavu, koho mi s nim vypisu (z tria Barber/Houston/Marschall su realne prve a posledne meno).

///

Ostep zeny. Nemam uplne jasne predstavu. Vieme, ze Ogrodnikovu uz nikto nepodceni a ani nemaju dovod vzhladom k poslednemu vykonu kdekolvek (od toho vitazstva sa nikde neukazala, takze z tohto pohladu su to hned 2 dovody, aby bola brana ako prva favoritka). Otazne je, co budu hovorit na Cinanku, ktora skoncila az 3. na SP v Londyne (za Viljoen/Winger s vykonom len tesne za 60m).

Je tam Ratej, ktora si na slovinskom sampionate (uplne na domacej pode, nielen v Slovinsku) hodila SB cez 66m (tam som sa uz davnejsie snazil dopatrat, aku mal v tomto zavode seriu, ale bez uspechu). Je tam Viljoen, ktora ma vplyvom CG taku zvlastnu sezonu, kde mala rychly start a po dlhej pauze sa do toho zacina pomaly dostavat (vid v generalke na DL Londyn, pri SP, zdolala solidne superky). Winger je taka zavodnicka - vzdy pouzitelna na obidve strany, toboz ked zastabilizovala tu vykonnostne nieco nad 60m (v minulosti som hraval v Europe len proti nej, ale situacia sa trochu vyvinula).

Palameika/Roberts vyzeraju len do poctu a Borge sa nuka skor proti a to z dovodu, ze si po DL strihla domaci miting, kde hodila pomerne daleko.

///


400m H zeny. O vyhru by to mal byt suboj stabilneho tria Little/Russell/Muhammad. Z posledneho obdobia sa stretli 2krat v SUI - najprv Lausanne a tesny suboj Little/Russell v skvelom case pre obidve (Russel dokonca nove PB). O par dni neskor Russell/Muhammad s dalsou tesnou koncovkou, tentokrat pre Russell.

Najzaujimavejsie meno z tohto tria je Dalilah Muhammad. Ma z nich najlepsie PB, to za prve a za druhe, je v tejto sezone netypicky a neskutocne nevyrovnana. Uz v Sanghaji 53,77, aby sa pri dvoch dalsich DL zhorsila (a to vyrazne). V Osle sa potom az zazracne o sekundu zlepsila oproti Rimu, aby v skvelych podmienkach v Madarsku sa zasa mohla zhorsit o takmer sekundu (a to zhorsenie nevyplyvalo zo slabej konkurencie, ked nebola dokonca schopna tie zavody ani len vyhrat). V Lausanne stagnacia, aby v Luzerne sa zasa raz o celu sekundu zlepsila, tentokrat si zabehla SB 53,65. Co z toho vyplyva? Kedze prehrala aj s jednou, aj s druhou, nemala by byt favoritkou. Ked bude rovina, uvidime, zrejme NB. Ked bude drobny dog, nevidim dovod neskusit Dalilah, ktora na obidve ma, najma na Russell urcite.

Moline by mala byt viac nez solidna - jej horsi pocin prisiel v Madarsku a ako vieme, to bolo tyzden po US Trials, takze pozname zrejme dovod (ktory sa ukazoval aj pri inych zavodnickach z inych disciplin).

Domaca hviezda Eilidh Doyle sa vracia po zraneni a od zavodu nic velke necaka. Naposledy zavodila za Skotsko na CG, odvtedy sa na drahe neobjavila.

Zvysok? Wenda Nel z prvej drahy zazraky urobit ani nemoze, pricom od jej vrcholu (CG, kde behavala casy okolo/tesne pod 55) je to konstantny prepad v zone, ktory nema moc co dat v elitnej konkurencii diamantovej discipliny DL. Sage Watson sice na CG tiez bola, ale rozhodne to nebrala ako vrchol - odvtedy sa totiz dokazala postupne zlepsovat. Lenze, posledny zavod pred 6 tyzdnami (zrovna jej SB, takmer PB). Spencer sa od zaciatku sezony v podstate v kazdom zavode vykonnostne posuva a na zaver nepouzitelna Ristananna Tracey - nielenze v 9.drahe, ale s casmi nad 56 sa konkurovat neda prakticky nikomu.

///

Dialka zeny. Posledna disciplina, ktoru dnes este spracujem. Zaujimava skupina zavodnicok - chybaju top Nemky, tradicnejsie americke mena, ktora zbierali velke vysledky v nedavnej minulosti + Spanovic, Klishina a zopar dalsich solidnych dialkarok v Europy.

Moze sa zdat, ze Ugen tu nemoze prehrat, lenze ... lenze to sa zdalo aj pred Lausanne, ked par dni predtym doletela na domacom sampionate na znacku 705cm. V Lausanne to bol uplny prepadak a posledne miesto. Objavila sa aj cez vikend na SP a znova to malo vsetky prvky z poslednych zavodov - 3 biedne pokusy a jeden ulet (na urovni toho z domaceho sampionatu, kedze tu jej moc nepomohol vietor). Samozrejme, dvakrat zauradovala doma a vybuchla za hranicami, to moze byt dalsi stycny bod - faktom je, ze ked nam ju ponuknu ako favoritku, malokto hodi jej h2h do akovky, aspon ja takmer s urcitostou nie.

2 sedembojarky - Brooks a domaca hviezda KJT. Vzdy nevyrazna Khaddi Sagnia, ktora v sezone skakala na sutazi len dvakrat - dvakrat doma vo Svedsku (= necakam nic, mozno este menej nez nic).

Burks len 6,59 SB, ale ma podla mna na to skocit aj dalej. Faktom je, ze to dalej neznamena (resp. nic tomu nenasvedcuje), aby to urcite bolo 670, uz vobec nie niekam k 680. Stratton CG a nedavny navrat do sutazneho kolotoca po dlhsej pauze. 2 zavody a dvakrat taky sivy priemer. Plati, ze som ochotny jej dat sancu proti niekomu, pretoze Stratton skakat vie a po pauze by sa znova mala postupne zlepsovat. Na strane druhej, ked ju vypisu vdaka menu a peknemu SB, nemam problem zahrat aj proti.

Saunders skace stabilne zaujimavo, v podstate vyzera ako dobra istota, lenze je to istota, ktoru si SK pomerne cenia. To je problem, kedze ta jej zona istoty je trochu nizsie, nez by sa hodilo. Sawyers do domaceho sampionatu nula bodov, podobne aj v celej minulej sezone. Tam 686 a odvtedy nezavodila. Ako to vyzera? Ako potencialna kandidatka k tipu.

Nettey je presny opak - pomerne jej to lietalo, aby sa zobrala a zavodila chvilu doma na malych mitingoch (s biednymi vykonmi, za ktore ale mozu podmienky/nulova konkurencia). Nettey je dialkarka rozhodne urovne 680-690 a ukazala to aj v tejto sezone, takze Kanadanka vyzera ako presny opak Sawyers.

A na zaver dalsia domaca nadej - Shara Proctor. Ugen je strelec, Proctor je istota. Zavody od juna a jej vysledne vykony - 679/673/673/678(681)/662. Az naposledy vysla zo svojej zony 670-680, co moze mat suvis s vikendovym bojom na domacom sampionate, ktory Lausanne predchadzal.

Ako mozete vidiet, naozaj roznorode pole zavodnicok.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 21.07.2018, 6:44 Předmět: London
Pište tipy na sázení
Citovat

Nesprávne zadaný tip.
Nesprávne zadaný tip.
Nesprávne zadaný tip.
Nesprávne zadaný tip.
Nesprávne zadaný tip.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 21.07.2018, 6:50 Předmět: London
Pište tipy na sázení
Citovat

Nesprávne zadaný tip.
Nesprávne zadaný tip.
Nesprávne zadaný tip.
Nesprávne zadaný tip.
Nesprávne zadaný tip.

Len kratky dodatok, kedze v analyze bolo uvedenie takmer vsetko.

Ogrodnikova a specialna ponuka (kedze je Ceska) od ceskeho Tipsportu. Ja tvrdim, ze je to prilis, vid som povedal, ze po jej poslednej vyhre na DL musi byt favoritkou zavodu. Treba dodat, ze pole superiek bolo naposledy silnejsie (uz len z dovodu, ze sa tam objavila Khaladovich, ktora zasa vyhrala ten predchadzajuci miting superdalekym poksuom + zopar dalsich, myslim, ze tam bola Hussong, vyhypovana Witek apod.).

Tu je len 8 osteparok - za A, nehrozi, ze niekto bude mat len 3 pokusy, co je skvele, ked hrate umiestnenie. A za B, z 8 sa lahsie konci v top3 nez z 10/12 (logika xD), pricom Palameika/Lee-Roberts nevyzeraju ako tie prave superky, k tomu ten stredny prud Borge/Winger a v hre o triumf su tak len 4 mena (medzi nimi rozhodne Ogrodnikova, ked posledne 2 ucasti na DL = 3.miesto/1.miesto). Lyu neohurila vo SP, Viljoen ma SB pod 63m a Ratej, OK beriem, ale zjavne ten vysoky kurz na nej az tak nestoji, ked s Cinankou je na nu kurz okolo 2,5.

///

Braz? Rizik je tam mnozstvo, ale keby neboli, tie kurzy su tretinove. Preboha, je to olympijsky vitaz, ktory doma, pod velkym tlakom ocakavani, skocil neskutocne PB a zdolal zazracne Renauda, ktory tomu dlho nemohol uverit. Ano, uz su to 2 roky, Braz za tie 2 roky skoro nic neskocil, ale mam pocit (a aj minule ma okuzlilo, ako vysoko bol schopny vyletiet nad latku, ked prekonal prvykrat v sezone 560), ze sa dostava na tu uroven, ktoru 2 roky marne hladal. Mnozstvo zavodov? U neho to beriem ako nutne zlo v snahe najst stratenu istotu, pricom je rozdiel, ked zavodite od februara a ked zavodite od konca maja.

Trojica je lepsia, ale kto tam je stvrty/piaty, kto by mal byt v pohode pred nim? Barber? Marschall? Nebodaj Houston alebo niekto z domacich? Moc sa mi to nezda a superom si je v tomto pripade skor Braz sam, pretoze vsetkych spomenutych kvalitami jasne zatienuje. Jeho krivka vykonnosti stupa, logicky, krivka borcov z CG, ktori zavodia uz dlhe mesiace, naopak prudko pada.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 21.07.2018, 10:30 Předmět: London
Pište tipy na sázení
Citovat

Nesprávne zadaný tip.
Nesprávne zadaný tip.
Nesprávne zadaný tip.

Nike mi prestalo brat veci, resp. schvaluje mi uz uplne cokolvek. Vyzeralo to, ze Renaud na Pinne bude horsi nez Renaud na Tipsporte a trochu som to uponahlal, takze mam ho zahraneho v Tipaci (@4,0), rovnako aj to h2h (a lepsie kurzy z Nike mi nezobralo).

Colemana som stihol aj na Pinne @1,8, ale aj hodit do akoviek. Zial, prevahal som Haroun/Strother v Nike, takze je z toho len dvojakovka pri tej mizernej ponuke miestnych SK na dnesne behy.

Prvotnym principom je hrat toho, kto bezi v 1.SF - pauza medzi sprintmi mala (najma u muzov) a kazda minuta pri regeneracii pride vhod. Zaroven plati, ze ked Coleman vyhral pri svojom prvom starte po zraneni, preco by mal prehrat dnes? A ono aj ked prehra, ja ho mam s Bakerom, ktory ako som povedal, zaplnal len urcite vzduchoprazdno po Boltovi (pri zraneniach De Grassea/Blakea), pri snad kratkodobom probleme Colemana a pri fakte, ze Lyles je borec na 200m, nie na 100. K tomu Gatlin pri jeho veku ma bez vrcholu v sezone zasluzenu off-season, kde na seba prilis netlaci (+ aj on mal drobne zdravotne problemy).

Cinanka si sice zabehla krasny osobak pod 11, lenze kde? Vo Svajciarsku v nadmorskej vyske okolo 1000m. Ked sa zrazu objavila v Londyne pocas vikendu na SP, skoncila siedma a to ju porazili absolutne priemerne/podpriemerne superky. SAFC nie je vo forme, na aku sme boli u nej zvyknuti pred materstvom, ale pomaly sa do toho dostava. Tych 11,10 by dnes mohlo na vyhru stacit a znova plati - je to len h2h, kde SAFC bezi v 1.SF a Cinanka az v tom druhom.

///

K tomu som zahral Kiraniho na win, kurz sice mohol byt lepsi, ale nieco cez 2,5 som zobral, urcite lepsie nez akykolvek h2h s kurzom pod 2,0 a lepsie takisto nez nic v podani miestnych SK. Zahral som proti Cinanke v ostepe (kurzy na nevyhru cez 3? to som cumel ako puk, mohol som hrat aj viackrat, ale radsej som prihodil Ratej na win a trochu este pridal aj Ogrodnikovej, ked bol kurz cez 8, t.j. o trochu lepsi nez v Tipsporte). A potom este rozmyslam, co urobim s dialkou zien a so 400m H.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 24.07.2018, 17:17 Předmět: Tour de France
Pište tipy na sázení
Citovat

Nesprávne zadaný tip.

Nechcem, samozrejme, nic zakriknut, ale priebeh naseho tipu na Juliana Alaphilippea je prakticky idealny. To ocenite, ked sa vratite k mojej, pomerne presnej, analyze toho, co od tipu ocakavam a co by sa malo diat.

Ak odvtedy, co sme to spolu zahrali, nastal nejaky vacsi rozkol, tak to bola etapa so stupanim na Mende, kde JA jednoducho nemal byt v uniku a ked uz bol, mal z nej ziskat rozhodne viac bodov nez 6. Ta etapa bolo cire plytvanie energie bez patricneho ohodnotenia (nevyhral z toho uniku ani len etapu). Zvysne etapy ale boli vskutku dokonalost sama - tam, kde bolo vysoko hodnotene stupanie na uvod etapy, tam si ho postrazil a potom zvesil nohy, niekde si dokonca len prisiel pre 2body, vid etapa 15., co sa za tu namahu nesporne oplatilo (este predtym, nez vobec vznikol realny unik v danom dni). A dnes? Dnes to bola aj na papieri jeho etapa, kedze on zvlada aj zvlneny/rovinaty teren (zdlhavych prvych 140-150km), kde to najma dnes bol velky boj, aby vobec unik vznikol. Potom to uz bolo jeho - relativne kratke stupania so solidnymi bodmi na vrchole v rychlom slede prelozene pomerne ostrymi klesaniami, kde JA vacsinou relaxuje, ked nemusi stahovat, resp. sa nesnazi utocit. Od uplneho zisku ho delilo 7bodov, co vonkoncom neprekaza, kedze Barguil bral dnes len chudobne 2 (a najma jeho prejav v podstate znamena, ze jeho sance su v rovine teorie) a Majka dokonca ani len jeden.

///

Strategia pred tretim tyzdnom znela - 16.etapa krici - JA, vyhraj ma a poisti si vedenie (zaroven sa dnes dostal cez pomyselnu hranicu 120bodov, co by malo stacit na vyhru). Ako som vam vysvetloval, ak je nejaka etapa, z ktorej mam strach (po tej tretej alpskej, ktora mu charakterovo vobec nesedela a on ju zvladol bravurne, na dane moznosti), tak je to etapa cislo 19 (mnozstvo bodov, dlhe kopce, ktore si ani len nezasluzia tie jednotlive vysoke bodovania - najma zaverecne stupanie je vysmech po zmene pravidiel - nebyt toho, ani tato etapa nie je az taky problem). Ta zajtrajsia je ultrakratka, on moze ist takmer all-in hned od startu na prvu premiu, zobrat 10bodov a etapa sa pre neho viac-menej skoncila (s tym, ze si uz len postrazi limit, co by nemal byt problem). Tymi 10 bodmi by zvysil kurz na WB pred 19.etapou, kde by stacilo par eur, aby sme mali stopercentnu istotu (pricom by som istil len na vklad, nie na plnu vyhru).

Majka je trochu iny pribeh - sice ma menej bodov nez Barguil, ale stale aspon nejake (28, strata 94 bodov na celo). Lenze dnes nebol v uniku, aj ked zjavne chcel byt (co bola klucova sprava dna - naozaj som nepotreboval, aby Majka dnes ziskal dost bodov, zajtra by tym jeho sance boli nizsie na vyhru v etape (co je kluc, kedze v cieli sa rozdeluje 40bodov) a zaroven kurzy na poistku by boli zufale (povedzme 9-13). Teraz take problemy riesit nemusim - Majka dnes 75. a strata takmer 20 minut. Oddychnuty, nebude mat problem dostat sa do uniku, kedze sa zacina hned od uvodu stupat na prvy kopec. To, ze sa startuje vo vlnach nie je velky problem, kedze je v GC 28. (takze zrejme druha vlna).

Vrcharsky by mal byt na dost kvalitnom leveli na to, aby bol schopny ukazat vykon na urovni GC jazdcov s tym, ze ti mu daju nejaky priestor. Ano, je otazka, aky velky priestor to bude (ked sa bude zavodit o GC, niekto bude v krize, tak etapu vyhra borec na celkove poradie, co mi takisto nebude uplne prekazat), ale to je zatial uplne cista spekulacia a Sky naozaj nepotrebuje utocit (aj ked Froome by mozno mal iny nazor a na poslednom kopci rozhodne nieco skusi, nie je dovod utocit niekde skor a riskovat tym stratu vsetkeho - takto su v komfortnej situacii, kde GT to v casovke v pohode udrzi a CF zabojuje o 2.miesto s TD).

Majka musi brat body v cielovom stupani, inak je bez sance. Teraz straca 94 bodov, na trati "lezi" este 139 bodov - 40 = 99 a 2 body su v rovinatej etape, kde bude urcite denny unik (bez Majku). Takze 97. JA ziska 4 body a pre Majku sa rozplynie co i len teoreticka sanca. Naopak, on vyhra etapu a ziska 60bodov (alebo na tych prvych premiach ho o nieco ini jazdi oberu) = bude mat 84-88bodov, JA v idealnom pripade 132 (mozno 142, keby dal aj druhu, co je nad ramec mojich ocakavani). Aj ked to JA zvladol a ziskal 20bodov, stale plati ... 142-84 = 58. 58bodov a v zaverecnej etape sa da ziskat 77. Na Tourmalet JA nevylezie medzi najlepsimi, o tom som presvedceny (ten kopec je ultratazky, nad 17km s priemerom cez 7%, to je presne kopec, ktory jednoducho nedava). To znamena, ze aj ked v tejto etape ziska pomyselny maximum (12bodov na uvod, co takisto bude velmi takze, kedze v uniku v takejto etape bude chciet byt uplne kazdy a ten uvod dava takisto mnohym jazdcov sancu sa do toho uniku dostat), tak Majka ma stale istotu, ze to ma vo svojich rukach (2.miesto na 1 = 8 + 65 = 73). Naskok 58, ziskal by o 61 bodov = Majka by o 3body ziskal KotM. V oboch pripadoch tie 2 body na premiach v rovinatej etape neberiem prilis do uvahy.

Majka by mal vediet, ze jeho najlepsou sancou na zisk etapy je ta zajtrajsia (ziaden zjazd do ciela, tazke kopce + zjazdy z tych prvych 2 stupani nie su vylozene zaludne). Ano, problemom mozu byt mokre zjazdy, potom o to lepsie, ze sa v zavere stupa, resp. sa stupa aj na uplnom zaciatku + to najtazsie stupanie je az na koniec. Druhou najlepsou je 19.etapa, kde sa v bezpeci potrebuje dostat z Tourmaletu (co je zasa supertazky zjazd). Z Aubisque znova zjazd, ale tam ma dost casu si vypracovat v tom dvojstupani obrovsky naskok na kohokolvek z uniku, pokojne 2 minuty (na rozdiel od etapy minulej, resp. dnesnej, kde v lahsich kratsich stupaniach nikdy takuto moznost nemal - v podstate nemal sancu vyhrat unik v tychto etap bez nejakeho velkej davky stasteny, resp. bez spoluprace so Saganom - ten by musel byt v druhej skupine za nim, co by znamenalo, ze by nespolupracovala a tym by sance Majku isli prudko nahor).

Barguil straca 49bodov = aj ked zisk JA zajtra tych 20bodov, ma WB istotu, ze pred 19.etapou bude mat teoreticku sancu na zisk tohto dresu. Fajn, ja som pripraveny WB poistit, aj ked mu absolutne neverim. Zajtra je bez sance, dokonca ani na tych prvych 2 premiach mu neverim a ked tam bude on, bude tam aj JA (= ziaden zisk). Keby aj zajtra stiahol tych 20bodov, stale by potreboval vyhrat Tourmalet (a ako som pisal, v tej etape bude chciet byt v uniku kazdy, kto ma dve zdrave nohy a aspon trochu sil v rezervoari) a potom Aubisque = uprimne, nedokazem si to (po tom dnesnom vykone uz vobec) predstavit. Volnost maju Yates, Mollema, Majka, Nieve, Izaguirre 2x, Rolland, Martinez, Gaudu, ...

30bodov ma Geraint Thomas, ktory ale v drese lidra nepojde po prvych 2 zajtrajsich premiach (a ani nikto z GC poradia). Moze sa stat, ze niekto z GC lidrov zajtra strati, lenze to zaroven znamena, ze by bol v cielovom stupani bez bodu = aj ked tym, ze stratil, ziska volnost do etape 19, jeho manko skoro nemoze byt mensie nez 77 bodov (GT ma 30, JA ma 122 = 92 bodov medzi prvym a tretim = musel by brat 16bodov zajtra na prvych 2 premiach z 20 a potom odpadnut v cielovom stupani).

Ina varianta - GT by zajtrajsiu etapu vyhral. Prve 2 by neziskal, takze by mal dokopy 70 bodov. V 19.etape by zasa Sky dominovalo. Ale preco by cokolvek skusalo na Tourmalete? Ak niekto, potom Froome, ktory ma uz teraz o nieco menej bodov (dokonca len 16) = musel by vyhrat fakt takmer kazdu premiu az do konca.

Yates? Ma len 20 a dnes v zavere tvrdo padal v zjazde. Mollema? Ma 29, ale neberiem ho za rovnocenneho vrchara s Majkom (co potvrdil aj v unikoch). Zaroven dnes cely den v uniku a na vitaza stratil len 15 sekund = naozaj ziadne vystupenie a posetrenie na zajtra. A bez zajtrajska a boja o body v cielovom stupani je bez sance + s jeho sprintom na premiach zdola len tych, ktori o ne nemaju absolutne ziaden zaujem.

Gaudu mi neprekaza ani v najmensom, Rollanda som uz komentoval (ten chcel etapu na Alpe dHuez, stupania v Pyrenejach mu sedia uz podstatne menej a ani jeho prejav/forma nevyzera oslnivo - toboz v konkurencii GC lidrov, ktori "zlyhali" a vystupili si z poradia). Molard nic (+ dnes v uniku) a posledny, naozaj posledny, ktory ma aku-taku sancu je Mikel Nieve. S Majkom, podla mna, dvaja najlepsi vrchari, ktori maju volnost ist do uniku a ktori zaroven neboli v uniku dnes. Lenze aj on ma len 19bodov, nie je to ziaden sprinter a najma, priorita je jasna - etapa.

Tym zaroven viete, kto by mal zajtra vyhrat etapu z uniku - Nieve/Majka, mozno Gaudu, aj ked ten ma zatial nepresvedcil, ze by mal mat narok.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 27.07.2018, 9:52 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

[i ]https://www.T.....sk/tiket?idu=-69997584584&idb=1134185&hash=748e56a0&t=dGlrZXQgNTEgemEgMTIsNTAmZXVybzsgPw%3D%3D%0A&pid=3121&sid=3621&tid=2121&bid=3550&client=lgziDYm4p22lzNpMcVTiLQ%3D%3D&popup=1

Tu je moj zaverecny krok, ktory bol dopredu ocakavany a dobre naplanovany. Rozdiel 67 bodov, v etape sa da ziskat bodov 77. Je vysoko nepravdepodobne, ze sa WB podari ziskat vsetky body a zaroven je vysoko pravdepodobne, ze ked bude v uniku WB, bude tam aj JA. To znamena, ze tu premiu 1.kategorie s 10 bodmi na vrchole by mal vyhrat (resp. ak nie vyhrat, tak ustrazit, aby na vrchole bol skor nez WB). A to mu staci - eliminovat, aby WB bral 10bodov a skoncit pred nim. Ak sa tak stane, je dobojovane a JA uz len musi v casovom limite prist do Pariza.

Poistka je aj tak hrana - rozhodne nechcem nic podcenit, takze poistka je namieste, toboz ked mi presne zostalo 12,5 eura na tieto ucely (plan bol vyhrat 800 eur - vklad 500 na JA, mozna vyhra 875v - Gaudu 25 - Majka 37,5 - Barguil 12,5). Aj keby mi zostalo viac, nemam dovod to istit aj s celou vyhrou (nepravdepodobne, neverim tomu).

Dnes znova verim Majkovi, Nievemu a pridavam Gauduho, kde mi snad prekaza len fakt, ze vcera pre Demarea hojne pracoval na chytani vsakovakych unikov a nastupov. Ked by to mal byt GC lider, tak to vplyvom zaveru etapy moze byt hocikto, resp. mal by to byt slusny zjazdar s chutou a zmyslom utocit (Roglic? Dumoulin? Bardet?).[/i]
Zobrazit tipy z předchozích:   
Přidat nové téma Zaslat odpověď    KolemDvou.cz - tipy na sázení -> Archiv K2 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Všechny aktuální tipy z K2
Žebříčky a statistiky sázkařů
Sázkařské deníky
Tipy moderátorů K2
Tipy na tenis
Tipy na fotbal
Tipy na hokej
Tipy na basketbal
Tipy na házenou a volejbal
Tipy na NBA, NHL, NFL a MLB
Tipy na biatlon, skoky na lyžích, alpské lyžování a lyžování
Sázky, sázení, tipovaní, kurzové sázení, tipy na sázení
Souhrn tipů klubu sázkařů K2profi
Tipovací a sázkařská soutěž K2mini
Strategie sázení
Money management
Úspěšné sázkařské tikety
Programy pro sázení
Kontrola tiketu
Placené tipy
Tipy zdarma
Online sázení


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com




Sportbreak.cz - Dexter





Výměna odkazů:

Studio Ipanema - grafické a reklamní studio
Hledáte kam na výlet? Jsme komunita lidí, kteří si sdílí zajímavé a dobré tipy na výlety, přidejte se.
Časopis pro muže sázkaře, sázka na jistotu.

nasetipy.com - tipovanie, tipovaci web, tipuj, stávkovanie, bet, dobrý tip

Vtipy